wAAlwijkse en UnGstoAAtse couRAnt Verrassend goede start van Muziekschool Gemeenteraad Waalwijk Dr. H. v. Doorne nam afscheid Lekker... die zachte echte Virginia 0p den duur: in cultureel centrum: 300 leerlingen Lekker...die zachte echte Virginia Lekker...die zachte echte Virginia AGENDA OOK MET FILTER Instrumenten A.M.V.: Fundament Docenten geen probleem Voorkeur voor piano Streekschool Weinig absenten Betonmortelbedrijf in havengebied In Besoijen: Winkels in nabijheid r.k. kerk Gids over Waalwijk Grond voor Fort-bungalows 12.800 gulden Voor half miljoen grondaankopen MAANDAG 31 MEI 1965 86e JAARGANG No. 41 l'cho v an het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 —Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00+ 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" De Waalwijkse Muziekschool heeft een enorm goede start beleefd. Er zijn niet minder dan 300 leerlingen, dubbel zoveel als men verwachtte. De leiding van de school had zijn plannen gebaseerd op de resulta ten van de school in Oss, die des tijds begon met 150 leerlingen. In schrille tegenstelling met dit gunstige resultaat, staat wel de ui termate gebrekkige huisvesting van de school in de vroegere B.L.O.- school in de Grotestraat. Dat ge bouw is bestemd voor de slopers hamer en men zou denken, dat deze er al gewoed heeft. Niettemin is 't voortvarende bestuur van de mu ziekschool erg blij met deze tijde lijke behuizing. Men heeft nu ten minste de kans gehad gedurende één trimester al experimenterende er varing op te doen. De huisvestingsperikelen zullen waarschijnlijk niet zo lang duren. In september zal de kleuterschool in de Wilhelminastraat vrijkomen en daar kan men door splitsing van de lokalen gaan beschikken over 6 lokalen en een aula. Daarmee zal dan waarschijnlijk directeur H. C. Timni ook een directeurskamer krij gen, waar hij ongestoord zijn orga nisatorische werkzaamheden kan verrichten. Door de grote stroom leerlingen kan hij dat nu in de Gro testraat niet: iedere dinsdagmiddag wordt hij van zijn kamer verdreven, omdat daar les gegeven moet wor den. Toch is van het grote aantal leer lingen van de muziekschool slechts een gedeelte ondergebracht in de voormalige B.L.O.-school. De lessen Algemene Muziek Vor ming worden n.l, gedecentraliseerd gegeven: 2 in de Bernadetteschool in Besoijen, 2 in de Antoniusschool (Crispijnstraat) en één in de Maria- school in Baardwijk. De instrumentale lessen, alsmede de A.M.V.-lessen voor Waalwijk centrum, worden gegeven in de tij delijke school aan de Grotestraat. Daar heeft men momenteel de beschikking over één vleugel, één harmonium en drie piano's. Het is uitstekend materiaal, dat tweede hands gekocht is. Zo dragen de pia no's gerenommeerde merken als „Steinweg", „Steinberg" en Kuhla. Aan de muziekschool zijn 16 do centen verbonden, die gezamenlijk over de volgende bevoegdheden be schikken: 4 piano, 5 A.M.V., 2 viool, 2 blokfluit, cello, fluit, klarinet, hoorn, accordeon en gitaar (telkens één). De Algemene Muziek Vorming is het fundament van de school. Dat wordt gevolgd door meer dan de helft van de 300 leerlingen. Dit on derwijs wordt klassikaal gegeven en brengt de kinderen spelender wijs met de meest elementaire mu ziekbegrippen in aanraking. Na één jaar kunnen begaafde kinderen al blokfluit spelen, een enkele zéér be gaafde leerling een ander instru ment. Ook deze begaafde leerlingen moeten echter het tweede jaar van de A.M.V. afmaken. Voor kinderen, die bijzondere be langstelling hebben voor muziek leer, bestaat de mogelijkheid nog een derde jaar A.M.V. te volgen. Dat derde jaar is dan wel theore tisch. De grote aanloop voor de muziek school is voornamelijk te danken aan het feit, dat de in Waalwijk zelfstandig opererende muzieklera ren zich aan de school hebben ver bonden. Zij brachten hun leerlingen mee. Daarmee was één belangrijk vraagstuk al ten dele opgelost: dat van het aantrekken van docenten. Bovendien had directeur Timm en kele van zijn collegae uit het Bra bants Orkest weten te interesseren en had hij geluk met het aantrek ken van A.M.V.-docenten. Daarmee bleef de Waalwijkse Muziekschool de moeilijkheid van de meeste be ginnende scholen bespaard, nl. het aantrekken van docenten. De meeste leerlingen, die instru mentale lessen willen volgen, kiezen daarvoor de piano. De heer Timm betreurt het, dat de strijkinstrumen ten een beetje achter blijven. De belangrijkste oorzaak is wel, dat de ouders meestal niet verder denken dan de piano. Het A.M.V. kan hier op een correctie gaan uitoefenen. Het is de bedoeling, dat vanuit de ervaringen die tijdens de A.M.V.- lessen met de kinderen wordt opge daan, de ouders te adviseren om trent de keuze van het instrument. Dr. De Vetten, voorzitter van het schoolbestuur, vindt, dat er geen financiële bezwaren mogen bestaan voor een bepaalde keuze. De instru menten zijn echter soms zeer duur. Hij is daarom van plan om buiten de overheidssubsidies om van par ticuliere zijde gelden te verwerven voor de stichting van een speciaal fonds, dat de ouders van leerlingen moet kunnen helpen bij de aanschaf van instrumenten. Daarhiee hoopt het schoolbestuur van de school een echte volks-mu- ziekschool te maken. Ook de opleiding van harmonie leerlingen wordt in de muziek school ter hand genomen. De har monieën sturen hun leerlingen naar de school, waar zij instrumentale lessen krijgen, alsmede muziektheo rie. De opleiding is gericht op de bestaande harmonie-examens. Op deze wijze hoopt men vooral voor Waalwijk een belangrijke bij drage te leveren tot een gezonder muziekleven. Vooral de harmonieën lijden aan het verschijnsel van vergrijzing, ter wijl ook het Waal wij ks Orkest wel jong bloed kan gebruiken. De school beperkt zich echter niet tot Waalwijk. Hoewel het bestuur nog geen bijzondere activiteiten heeft ontwikkeld in de richting van een streekschool, past zich de jonge muziekschool reeds aan, aan de streekfunctie van Waalwijk: er ko men leerlingen uit Drunen, Elshout, Waspik, Sprang-Capelle en andere plaatsen. Een bewuste opzet in de richting van een streekschool vereist be stuurlijke voorzieningen, waarvoor contact nodig is met gemeente en provincie. Vooral echter van de zij de van het provinciale bestuur dringt men aan op de uitbouw tot streekschool. Het gaat goed met de muziek school. De leerlingen volgen de les sen enthousiast. Ook de ouders wer ken bijzonder goed mee: er is wei nig absenteïsme. Vóór de grote va kantie krijgen de ouders de kans de kinderen, die naar de tweede klas van de lagere school gaan, op te ge ven voor de nieuwe cursus A.M.V., die eind augustus start. Het jaar is ingedeeld in drie viermaandelijkse perioden, die beginnen op 1 mei, 1 september en 1 januari. Op het einde van die periodes krijgen de leerlingen een rapport. En zelfs dat, aldus de heer Timm, heeft zijn aan trekkelijkheid, omdat ik de opzet van die rapporten helemaal zelf heb kunnen uitdokteren. Directeur Timm zou voor geen geld de eerste maan den van de muziekschool hebben willen missen, omdat hij zijn impro visatietalent in die tijd heeft kun nen botvieren. Wij begrijpen hem, wanneer we door de povere klaslokalen van de voormalige B.L.O.-school lopen en niettemin met veel enthousiasme leraren èn leerlingen bezig zien. Als de school op de lange duur in het Cultureel Centrum gevestigd wordt (wat voorzitter De Vetten verwacht) zal het wel beter zijn. De situatie nu heeft echter het gro te voordeel van de romantiek. De Maatschappij tot exploitatie van betonmortelbedrijven in Neder land (Mebin) N.V., gevestigd te Amsterdam, Herengracht 498, heeft de gemeente verzocht haar ten be hoeve van de vestiging van een be tonmortelbedrijf te verkopen een perceel industrieterrein ter opper vlakte van ongeveer 9000 m2 en ge legen ten westen van de haven. Mebin N.V. is een dochtermaat schappij van de Nederlandse Ce- mentindustrie, te weten de N.V. Eerste Nederlandse Cement-Indus- trie (E.N.C.I.) te Maastricht en de Cementfabriek IJmuiden (CEMIJ) N.V. te IJmuiden. De N.V. stelt zich ten doel deel te nemen in of het beheer te voeren over aandelen in ondernemingen, welker werkzaam heden gericht zijn op de verwerking van cement en speciaal op de ver vaardiging en het transport van zg. betonmortel. Zij stelt zich ook ten doel mede te werken aan de op richting of financiering van bedoel de ondernemingen of zelf een of meer van bedoelde ondernemingen te exploiteren. De N.V. Mebin heeft deelgenomen in nieuwe bedrijven in Amsterdam, Utrecht, Maastricht, IJmuiden, Eindhoven, Hilversum, Sittard, Leeuwarden, Tiel en Breda. B. en W. menen, dat de vestiging van een betonmortelbedrijf in deze gemeente moet worden toegejuicht. Het betreft hier een typisch bedrijf voor vestiging op zgn. nat industrie terrein, waardoor wederom een goe de aanzet kan worden verkregen voor latere vestigingen ter plaatse. De onderhandelingen, welke B. en W. met de N.V. hebben gevoerd, hebben tot resultaat gehad, dat over de verkoop van het door haar gevraagde terrein overeenstemming is bereikt. In afwachting van de vaststelling van de exploitatie-opzet voor het industrieterrein nabij de haven, is de prijs bepaald op 20.per m2. De koopsom zal nog worden ver hoogd met de rente van 5per jaar, te berekenen over het tijdvak vanaf de datum van 't raadsbesluit tot aan de datum van het transport. Verder is overeengekomen, dat in de transportakte de bepaling wordt opgenomen, dat de gemeente zich verbindt gedurende een tijdvak van vijf jaren vanaf de datum van het raadsbesluit aan derden geen grond te verkopen ten behoeve van de bouw van een betonmortelfabriek. B. en W. zijn in principe geen voor standers van het verlenen van een dergelijk recht, maar menen, dat hiervoor in het onderhavige geval me in het centrum van het plan). Echter èn ter verkrijging van een volledig stedebouwkundig inzicht èn in verband met de wenselijkheid de reeds gerealiseerde onderdelen ook voor de toekomst te brengen onder een juridisch stedebouwkun dig statuut, is hetgeen reeds werd gerealiseerd mede in het plan ver werkt. Het plan gaat in hoofdzaak uit van de volgende intenties: Door het projecteren van een ver bindingsweg tussen de Molenstraat en de Burg. Verwielstraat wordt de mogelijkheid geschapen om het be treffend gebied te ontsluiten en daarin een nieuwe bebouwing te creëren, welke bebouwing zal be staan uit een aantal openbare of bijzondere gebouwen, uit eengezins woningen in half gesloten bebou wing en uit een beperkt aantal ga rageboxen, terwijl ook ruimte is ge- wel aanleiding is, mede gelet op de speciale aard van het bedrijf. Door het bureau voor ruimtelijke ordening en architectuur Kuiper, de Ranitz, van der Ree en van Tol te Rotterdam, is een uitbreidings plan in onderdelen ontworpen voor het gebied, dat is gelegen tussen de Grotestraat en de Kasteellaan in 't stadsdeel Besoijen. Dit plan beslaat enerzijds een ge deelte van het bestaande uitbrei dingsplan in onderdelen „Besoijen" en vormt anderzijds een aanvulling daarop. Op enkele onderdelen zijn de in het plan opgenomen bestem mingen reeds gerealiseerd (met na- reserveerd voor een speelterrein. Verder zijn aan het vernieuwde plein rond de r.k. kerk mogelijk heden geschapen voor de bouw van winkels, terwijl, aansluitend aan deze winkelbebouwing, aan de Gro testraat eengezinswoningen zijn ge projecteerd, waarbij de mogelijk heid is open gelaten om de bouw van winkels toe te staan. Het laat zich aanzien, dat door de vernieuwing van het kerkplein met aansluitende winkels, het plein een sub-centrumfunctie zal gaan ver vullen voor het stadsdeel Besoijen. In de zuid-oosthoek van het plan, ten westen van de bestaande r.k. meisjesschool, is nog de mogelijk heid open gelaten voor de bouw van een openbaar of bijzonder gebouw, aldus een voorstel van B. en W. aan de raad. WAALWIJKS BELANG MAAKT In het kader van de public rela tions der gemeente, zal op korte ter mijn een geïllustreerde gids over de stad Waalwijk verschijnen. De vereniging „Waalwij ks Be lang" zal deze gids verzorgen, waar bij vormgeving en uitvoering aan de goedkeuring van het college van B. en W. blijven voorbehouden. Uiteraard is de uitgave van een dergelijke gids zonder financiële deelname van de gemeente niet mo gelijk. Blijkens een voorlopige kosten opzet, zal een gemeentelijke bijdra ge van 3.000,noodzakelijk zijn, om een dergelijk werk te kunnen samenstellen en uitgeven. Voor zo ver thans kan worden bezien, zul len voor dit bedrag ca. 2000 exem plaren eigendom van de gemeente worden. Op deze wijze wordt dus een tweeledig doel nagestreefd, t.w.: a. uitbreiding van de gemeentelijke voorlichting in het algemeen, waaraan o.m. door deze uitgave in de toekomst weer meer aan dacht zal kunnen worden be steed; b. het beschikbaar stellen van een gids, welke alle aspecten van de stad Waalwijk belicht en in voorkomende gevallen aan be langhebbenden kan worden uit gereikt. De agenda van de op 3 juni bij eenkomende gemeenteraad is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling in ontwerp van een uitbreidingsplan in onderdelen „Besoij en-centrum" met bijbehorende ontwerp-bebou- wingsvoorschriften. 4. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex art. 50 der kleu teronderwijswet voor de aankoop en montage van een zonwering ten be hoeve van de r.k. kleuterschool „Het Schrijverke". 5. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex art. 50 der kleu teronderwijswet voor de aankoop van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de r.k. kleuterschool „De Zandhoek". 6. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer C. J. v. Roy als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. 7. Voorstel tot aankoop van grond t.b.v. de aanleg van de alge mene begraafplaats van A. C. Pul lens, M. J. A. v. Daelen en mevrouw E. A. Haartsen-v. d. Hoeven. 8. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten westen van de Zomerdijkweg, van de Diaconie van de Ned. Herv. Gemeente van Waal wijk. 9. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen in de Buitenpolder van Waalwijk, van W. Vermeulen- Naayen. 10. Voorstel tot aankoop van de woningen St. Antoniusstraat 136a en Tweede Zeine 20a van P. Vos. 11. Voorstel tot aankoop van grond, begrepen in het plan „Groe- newoud", van A. H. J. C. Klijn, A. de Rooy en L. P. van Halder en cons. 12. Voorstel tot aankoop van grond, begrepen in het plan „Meer- dijk", van J. A. van den Broek, L. H. van Heesbeen en L. C. A. v. d. Sanden. 13. Voorstel tot aankoop van on roerend goed, begrepen in het plan „Meerdijk", van A. J. Kroot. 14. Voorstel tot aankoop van grond t.b.v. de uitbreiding van het recreatiegebied van de Hervormde Gemeente van Baardwijk. 15. Voorstel tot aankoop van grond, begrepen in de plannen „Meerdijk" en „Groenewoud", van M. J. de Haan. 16. Voorstel tot aankoop van grond t.b.v. de aanleg van de alge mene begraafplaats en voor de uit voering van het plan „Meerdijk" van H. E. de Haan. 17. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten zuiden van het Westeinde, van J. H. v. d. Schans. 18. Voorstel tot aankoop van di verse percelen grond van de Stich ting Sint Antoniushof. 19. Voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein, gelegen ten oosten van de Reigerbosweg, aan Wed. J. Verhulst en Zonen N.V. 20. Voorstel tot verkoop van bouwterrein in het plan „Groene woud" aan de N.V. Nijhan. 21. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten oosten van de Van Berckenrodelaan, aan Bouw en Exploitatiemaatschappij „Bloe- menoord" N.V. 22. Voorstel tot verkoop van industrieterrein ten westen van de haven aan Mebin N.V. 23. Voorstel tot verkoop van woningwetwoningen aan de huur ders. 24. Voorstel tot voorlopige goed keuring van het onteigeningsplan „Groenewoud" en „Meerdijk". 25. Voorstel tot uitgifte in huur koop van een gedeelte van een in dustriehal aan Van Gent Co. N.V. 26. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet t.b.v. de uit gave van geïllustreerde gidsen door Waal wij ks Belang. 27. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet t.b.v. de sloop van het café B. H. Baijens, Grote straat 89, alhier. 28. Voorstel tot beschikbaarstel ling van kredieten voor gas-, water en electriciteitsvoorzieningen en openbare verlichting in het plan „Groenewoud". 29. Voorlopige vaststelling ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1962 en goedkeuring rekening 1962 v.m. gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. 30. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door B. en W. kasgeld kan worden opgenomen gedurende het derde kwartaal 1965. 31. Voorstel tot vaststelling van algemene verkoopbedingen. 32. Wijziging begroting. In zijn vergadering van 13 mei 1965 werd door de raad besloten tot de verkoop van een bouwterrein voor 12 bungalows, gelegen nabij de Akkerlaan aan de N.V. Nijhan, Bouw-, Financierings- en Beleg gingsmaatschappij te Amsterdam. Aan de N.V. Nijhan was rijks goedkeuring verleend voor de bouw van 22 bungalows, maar de gemeen te kon toen nog niet beschikken over het gehele terrein, benodigd voor de genoemde 22 bungalows. Over het terrein voor de bouw van de genoemde 10 bungalows zal de gemeente kunnen beschikken, indien de raad besluit tot de be paalde grondaankopen en indien gedeputeerde staten van Noord- Brabant aan de besluiten tot aan koop hun goedkeuring hechten. Ook het bouwterrein voor de 10 bungalows is gelegen nabij de Ak kerlaan in het uitbreidingsplan „Groenewoud" en ook voor deze bungalows heeft het college van B. en W. reeds een bouwvergun ning verleend op grond van het be paalde in art. 20 van de Wederop- oouwwet, welke vergunning door gedeputeerde staten van Noord- Brabant is goedgekeurd. Aan de hand van de voor 't plan „Groenwoud" gemaakte exploitatie- opzet bedraagt de grondprijs per bungalow gemiddeld 12.800, In de zuid-oosthoek van het uit breidingsplan Groenewoud komen de zgn. Fort-bungalows. Om voort gang te kunnen maken, moeten in dat deel van het uitbreidingsplan voorzieningen worden getroffen voor gas, elektriciteit en water. Dat gaat anderhalve ton kosten, zo blijkt uit de agenda voor de ge meenteraad. Er staan donderdagavond heel wat grondtransakties op de agenda. Zo zal ten behoeve van de aanleg van de algemene begraafplaats ge kocht worden: 0.76.80 ha. van M. J. A. van Daelen, 1.16.60 en 0.01.00 ha. van Mevr. E. A. Haartsen-van der Hoeven te Barendrecht en 1.05.60 ha. van A. C. Pullens. Voor het industrieterrein aan de haven zal de gemeente 2.45.00 ha. kopen van de diaconie van de Her vormde Gemeente van Waalwijk. Voor compensatiemogelijkheden verwerft de gemeente 2.43.30 ha. in de buitenpolder van de heer Ver- meulen-Naayen te Rijswijk. De woningen Antoniusstraat 136a en Tweede Zeine 20a zullen van P. Vos te Zeist worden gekocht voor de som van 15.000, Voor het plan Groenewoud heeft de gemeente ook grond nodig en wel 1.56.60 ha. van L. P. v. Halder te Ammerzoden, 1.86.20 ha. van A. H. J. C. Klijn en 1.16.90 ha. van A. de Rooij. Ten behoeve van het uitbreidings plan „Bungalow en Villapark Meer dijk" koopt de gemeente grond van J. A. v. d. Broek (0.94.10 ha.), L. H. van Heesbeen (0.02.10 ha.), L. C. A. v. d. Sanden (0.61.37 ha.) en van A. J. Kroot de woning Derde Zeine lb met erf en tuin. Voor het recreatieoord heeft de gemeente 1.04.00 ha. nodig van de Hervormde Gemeente van Baard wijk. Deze zijn verdeeld over een drietal percelen. Van de heer M. J. de Haan zal de gemeente diverse percelij grond ko pen, verspreid over verschillende uitbreidingsplannen. Diverse percelen worden ook ge kocht van H. E. de Haan. Dit voor het plan Meerdijk. Ten zuiden van het Westeinde koopt de gemeente 0.84.60 ha. van J. H. v. d. Schans te Sprang-Capel le. De grond zal voor compensatie doeleinden worden besteed. De grondaankopen worden gecomple teerd door een forse aankoop van de Stichting Sint Antoniushof. Hiermede is het totaal van grond aankopen voor de raadsvergadering van donderdag gekomen op een be drag van bijna een half miljoen gulden. In ons vorig nummer hebben we nog een kort woord kunnen wijden aan het afscheid dat de president van de DAF te Eindhoven van 't bedrijf heeft genomen. Namens 't personeel werd hem een borstbeeld aangeboden, mevrouw van Doorne kreeg een gouden broche en de dealers schonken een Perzisch tapijt. De commissaris der Koningin deel de mee dat de heer van Doorne was benoemd tot ereburger der provincie. Als blijk daarvan overhandigde hij hem de provinciepenning in goud. Dr. Kortmann zei, dat dr. Hub. van Doorne getoond heeft een groot Bra bander te zijn. ,,Hij was een van de grote motoren in de provincie, en door de wijze waarop hij vele jaren aan het DAF-bedrijf leiding heeft gegeven, heeft hij een zeer belangrij ke bijdrage geleverd aan de ontwik keling van het gewest." Namens de regering sprak de staatssecretaris van economische za ken drs. Bakker. Hij zei de grootste bewondering te hebben voor deze man, die onder de moeilijkste omstan digheden zijn bedrijf heeft opge bouwd op een wijze die uniek is. Dr. Hub. van Doorne werd ook toe gesproken door zijn broer Wim. Deze herinnerde aan de buitengewone pret tige samenwerking, die er tussen bei den heeft bestaan. „Ons gehele leven hebben wij als 'n twee-eenheid ge- BUDDEMEYER chemisch reinigen grotootradt 96 waalwijk werkt. Het is ongetwijfeld moeilijk voor je om afscheid te nemen, maar we zullen ons best doen om jouw werk zo goed mogelijk voort te zet ten". Gesproken werd nog door ir. H. Witte, Eindhovens burgemeester, en monseigneur Bekkers, de bisschop van 's-Hertogenbosch. Monseigneur Bekkers getuigde vooral van de grote toewijding, aan dacht en zorg, die de scheidende di recteur voor de werknemers heeft ge had. In het dankwoord zei de heer Hub van Doome er vooral trots op te zijn dat zich in de 39 jaar van het bestaan van het bedrijf nooit een arbeidscon flict zich heeft voorgedaan. Speciaal bedankte hij diegenen die nog in het bedrijf zijn die de medewerkers van het eerste uur waren. „Toen we nog een familie vormden".

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1