wAAlwijkse en lanqstRMtse couRant SNEL POPULAIR: VAKANTIE PER VLIEGTUIG Vlijmense raad wijkt voor commissie „Regeling Stadsgewest" Uitgaan in het weekend 0 ntdudêee schreiner^fate* jerry de schrik ALMDUDLER... HEERLIJK! Vraag voor vakantiereizen het gratis BUHOMA -programma Reisbureau BUHOMA UW GELUK Luxor -nrr^; rrP«*P Stap óók over op Hollandia. verlovingsringen Musis Sacrum per -28 pagina's boordevol tips - In Oostenrijk worden ze geplukt... de geurige Alpenkruiden waarmede Almdudler wordt bereid. Almdudler is fris, verkwikkend apart! Alcoholvrij, maar ook heerlijk om te mixen voor longdrinks. Per fles 29 ct. Grote gezinsfles 75 ct. ISIjPJJ W) f De biJzondere chocolade en de uitzonderlijk frisse mint maken Trim tot x een ongewone versnapering, tot een verfijnde verfrissing voor jong en oud. IIM iffljlgy ÜlfeaiiU üiU-:..,.- Al j VRIJDAG 4 JUNI 1965 86e JAARGANG No. 42 De rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 -f 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Opgericht 1878 Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 o p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Er gaan volgens een voorzichtige schatting elk jaar in Europa rond de vijftig miljoen mensen op reis, een aantal waarbij de „grote" volks verhuizingen uit de geschiedenis boekjes in het niet verzinken. Er is dan ook geen geliefder onder werp van gesprek dan de jaarlijkse vakantie, de twee of drie weken waarin we het Hollandse klimaat ontvluchten. Steeds verder en vlug ger naar het zuiden, is de tendenz naar de landen waar men zeker is van zon en blauwe lucht. Italië, Europa's speelplaats voor volwas senen, trekt als le toeristenland jaarlijks zo'n twintig miljoen vreemdelingen, Spanje haalde het vorig jaar reeds de dertien miljoen. Een reis naar Capri of Corsica, naar de Costa Brava of Mallorca, naar Joegoslavië of Griekenland is voor letterlijk ontelbare vakantiegangers niet langer iets om van te dromen, doch één van de vele mogelijkhe den waaruit men kiezen kan. Door middel van advertentie-campagnes en bijzonder fraai uitgegeven reis gidsen (diesoms van honderd tot tweehonderd pagina's beslaan! wor den we verleid tot het maken van de reis van ons leven, per autocar, trein of - de laatste jaren steeds meer populair - het moderne ver keersvliegtuig. De belangstelling voor vliegrei zen neemt jaarlijks toe. De cijfers spreken, wat dat betreft, duidelijke taal. In 1963 gingen circa 42.000 Ne derlanders vliegend naar hun va kantiebestemming, in 1964 waren het er al meer dan 88.&00 en voor dit jaar wordt het aantal vakantie passagiers door de nationale lucht vaartmaatschappijen op 14.000 ge schat! Mensen die hun vakantie een te kostbaar goed vinden om veer tig tot vijftig procent van hun vrije tijd achter het autostuur te ver doen, mensen die weten dat het rijden zelfs op autowegen gedu rende het hoogseizoen langzamer hand een onmogelijke zaak is ge worden, mensen die vlug op de plaats van bestemming willen zijn en die door het vliegtuig te nemen hun vakantie inderdaad verlengen! Via Schiphol immers ligt het eigen eiland in de zon' op drie of vier uur afstand, wie dagelijks tussen de wielen zit, zou zich dan niet graag eenmaal per jaar een paar vleugels aanmeten, voor de prijs behoeft niemand het te laten. Nu alweer verscheidene jaren ge leden werden door de bij de IATA aangesloten luchtvaartmaatschap pijen zogenaamde „inclusive-tours" geïntroduceerd. De KLM bijvoor beeld bracht deze geheel verzorgde vliegvakanties onder de naam Ité. Heisbureaus (touroperators) konden door aan bepaalde voorschriften te voldoen op door hen georganiseer de, individuele reizen een it-num- mer aanvragen. Het publiek werd in staat gesteld door enkele tientjes boven de „kale vliegprijs" te beta len twee of drie weken naar de zon te vliegen. De opzet is duidelijk: de it-reizigers zouden de lege plaatsen in de lijndienst-toestellen opvullen, een nieuwe markt werd „opengebroken", zoals men dat kernachtig noemt. Inmiddels heeft de praktijk uitgewezen, dat op de geijkte vakantiebestemmingen (Palma de Mallorca, Nice, Barcelo na enz.) de lege it-plaatsen door enkele het volle pond betalende „normale" toeristen worden inge nomen Behalve de it-vakanties echter, worden tegen voor de leek soms onwaarschijnlijk lage prijs, series vliegreizen naar de meest attrac tieve reisdoelen aangeboden die zich - behalve in de prijs! - in niets onderscheiden van wat onder de naam „inclusive-tour" wordt ge bracht. In die gevallen wordt ge bruik gemaakt van zogenaamde charter-toestellen van non-iata maatschappijen, machines die op contractbasis een bepaalde bestem ming vliegen, toestellen dus die zijn „gehuurd" door een reisbureau voor een bepaald aantal vluchten. Nederlands grootste onafhanke lijke luchtvaartmaatschap. Schrei- ner Airways, (27 eigen toestellen in drie werelddelen, eigen vestigin gen in Iran en Nigeria!), bracht in 1964 een koninklijk toestel in de lucht voor de toeristische charter- vervoer, namelijk een comfortabele Fokker Friendship, uitgerust met machtige Rolls Royce turbine mo toren. En in april van 1965 werden door de directie van de Nederland se Fokkerfabrieken twéé gloed nieuwe Friendships aan Schreiner Airways overgedragen, luchtparade- paardjes waarmee het vakantiesei- Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. zoen inmiddels reeds is ingezet. De Friendship is een „onverbeter lijke besteeller", ruim 300 toestellen van het type F 27 werden door Fokker reeds geleverd aan lucht vaartmaatschappijen in meer dan 70 landen! Doordat de F 27 is uit gerust met een drukcabine, wordt de passagier in no-time boven het slechte weer „uitgetild". Door de plaats van de vleugels, heeft men van alle plaatsen een onbeperkt uitzicht. De zonvakantie begint al boven Schiphol! Geen wonder dat meer dan vijf tig reisbureaus besloten hun pas sagiers per splinternieuwe Friend ship naar het Zuiden te brengen. Wie met vakantie gaat heeft er immers recht op om verwend te worden. Dagelijks vertrekken de koninklijke toestellen naar Mallor ca, Malaga, Athene, Barcelona, Na pels, Ljubljana, om slechts enkele van de meest gevraagde bestemmin gen te noemen. Nederlandse toe stellen, van een Nederlandse Maat schappij, gevlogen door een Ne derlandse bemanning, voor Neder landse passagiers Schreiner Airways is het vakan tieseizoen 1965 met vertrouwen ge start, de nieuwe Friendships en een zojuist aangekochte DC 6b zullen naar schatting ruim 40.000 passa giers naar de zon gaan brengen. Dank zij het moderne verkeers vliegtuig ligt het Middellandsezee- strand op slechts enkele uren van ons huis, wie zou er van zo'n ver binding dan niet willen profiteren.? Onze ringen dragen moderne Anjer en Déslré van STASSAR STATIONSSTRAAT. WAALWIJK Nadat de gemeenteraad van Vlij men in zijn laatstgehouden verga dering bezwaar had gemaakt tegen c!e automatische aanwijzing van de burgemeester van Den Bosch tot voorzitter van het stadsgewest, heeft de Commissie van voorberei ding „Regeling Stadsgewest" van repliek gediend. De commissie was van mening, dat er niets logischer was dan de burgemeester van de centrumgemeente automatisch op voorzittersstoel te plaatsen. Het zou niet verstandig zijn om een burge meester van een kleinere gemeente op die voorname plaats te kiezen, omdat zo'n kleinere gemeente in haar bestuur niet de voorwaarden kan scheppen om deze voorname taak te vervullen. B. en W. van Vlijmen waren het helemaal met de voorbereidings commissie eens en zouden het bij zonder spijtig vinden, wanneer Vlij men buiten spel zou komen te staan. De heer Leermakers, het raadslid, dat de kat de bel aangebonden had, kon daartegen niet veel meer doen, hij en zijn collegae van Vlijmen hebben zich naar het inzicht van het stadsgewest moeten schikken. De raad ging tenslotte unaniem met het voorstel accoord, echter niet dan nadat de heer Leermakers ver zucht had, dat de raad eigenlijk geen stem meer in 't kapittel had. EMOTIES Het raadslid J. de Laat werd be ëdigd in de vacature ontstaan door 't vertrek van de heer Pulles. Het nieuwe benoemde lid zorgde a! direct voor veel emoties, toen hii verklaarde, dat zijn voorganger de belangen van Haarsteeg niet vol doende behartigd had. Hij somde verder op, wat naar zijn gevoelens in het belang van Haarsteeg zou moeten worden verricht. Burge meester mr. L. Schweitzer nam de heer Pulles in bescherming en zei, dat deze naar zijn gevoelen zeer behoorlijk in het beïang van de ge meente en van het kerkdorp Haar steeg had gehandeld. Overigens toonde Burgem. Schweitzer zijn waardering voor de liefde van de heer De Laat voor de kerkdorpen en vooral Haarsteeg. De heren Leermakers en Van Meerendonk vielen de burgemees ter bij in de verdediging van de heer Pulles. GRONDMOEILIJKHEDEN Door een intei-view van de heer Berkelmans, lid van de Bouwcom missie, die ook grondzaken behan deld, werd aan de orde gesteld de verkoop van enkele percelen grond, waarvoor de gemeente aanvankelijk een andere prijs genoemd had tegenover de gegadigden dan uiteindelijk werd berekend. Na hef tige discussies over en weer, waar bij ook de heer Broeren in de bres sprong voor de kopers, werd beslo ten de grond voor de eerstgenoem de lagere prijs te verkopem Burgemeester Schweitzer had te voren ruiterlijk toegegeven, dat er van de zijde van de gemeente fou ten waren gemaakt. Hij wees er BUDDEMEYER chemisch reinigen grotentraat 95 waalwijk echter op, dat hij dinsdagmiddag pas gehoord had van de eerder ge noemde prijs. Enkele vacatures onstaan door 't vertrek van de heer Pulles werden als volgt vervuld: in de Commissie Landerijen: A. van Bokhoven, in de Financiële commissie: J. de Laat, in de Bouwcommissie: P. Bioeren, in de Sportcommissie de heer A. v. d. Meerendonk. De gemeenteraad besloot tot aan koop van het pand Schoolstraat 4 met bijbehorende grond van J. Boersma ten behoeve van de reali sering van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de Kom Nieuw- kuyk. Eveneens werd het pand De Ak ker 84 aangekocht van J. P. Witlox. De windkorenmolen „Emma" zal worden gerestaureerd. De raad vo teerde daarvoor een krediet van bijna f 45.500.- hetgeen neerkomt op ongeveer de helft van de totale kosten, die worden geraamd op f 88.000.-. De rest komt van het Rijk 34.000) en Provincie. MEISJES, MAMBO's EN WHISKY! Ex-koning Faroek stelde zijn jacht beschikbaar voor dit filmver haal, dat zich afspeelt in de Carai- bische Zee. Hoofdpersoon is Eddy Constatine, die deze keer, als een zekere Burt Brickford, nu eens niet helemaal aan de kant van de wet staat. Hij is als officier van de marine van de VS veroordeeld tot gevangenisstraf wegens het gebruik van marihua na, maar heeft zich aan de voltrek king van het vonnis onttrokken door te deserteren. Hij zwerft wat rond tussen Midden- en Zuid-Ame- rika en dat zonder paspoort. Kennelijk daarom wordt hij uit genodigd om het commando over 'n luxe jacht, welker bestemming ge heim is, op zich te nemen. Het gezelschap aan boord - een drietal gladde jongens en eenzelfde Geheel verzorgde vlieg-, trein-, autocar- en bootreizen naar o.a. Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Spanje. Joegoslavië en Griekenland. Hoofdkantoor: Weteringschans 252, Amsterdam, tel. (020)-62381 Rotterdam Westblaak 1. tel. (010)-125903 Den Haag Laan van Meerdervoort 3. tel. (070)-635079 aantal meisjes - levert zijn bijdra ge tot meer complicaties en dan blijkt ook dat de expeditie gaat om een lading cocaïne, die ergens aan de kust van de VS moet worden afgeleverd. Hoe Burt Brickford de zaak ten gunste van het recht én zichzelf op lost, kan de Eddy Constatine-lief- hebber in deze film ondervinden. Donderdag, vrijdag en zaterdag. Toegang 18 jaar. THE MAGNIFICENT SEVEN (7 Mannen zonder vrees). Er heerst angst onder de eenvou dige boeren uit het kleine Mexi caanse grensdorpje Ixcatlan; zij zien op geregelde tijden hun oogst geplunderd door een stel meedogen loze bandieten. De zeven mannen die de strijd met deze bende aanbinden, hebben het woord angst echter niet in het woordenboek staan. Het begint ermee, dat een zekere Adams op zoek gaat naar 6 andere actie op touw te zetten. Hij krijgt avonturiers om gezamenlijk een I ze in vrij korte tijd bij elkaar; een mengelmoes van beroepsmoorde naars, messenwerpers en scherp schutters. Dit uitgelezen gezelschap weet aanvankelijk de bende, die onder leiding staat van een zekere Cal vera, te verdrijven. Maar Cal- vera komt terug en Adams en zijn mannen worden gevangen geno men. Calvera denkt zich dan te kunnen veroorloven edelmoedig te zijn en schenkt Adams, die hij meer als collega-bandiet dan als tegen stander beschouwt, met zijn man nen de vrijheid. Dit blijkt toch wel j een fatale blunder te zijn, want de zeven mannen komen terug, om welke motieven en met welke men taliteit dan ook. En deze keer is de verrassing volkomen en Calvera en zijn mannen lijden een verplette rende nederlaag. In de hoofdrollen o.m. Y'ul Bryn- ner, Steve McQueen en Horst Buch- olz. Zondag en maandag 3 uur. Toegang 14 jaar. VAN HET BALTALJON Bixby Meredith (Jerry Lewis) is al 17 maanden in het leger, maar zijn superieuren zijn de wanhoop ten prooi, dat hij wel érg onhandig en eigenlijk voor niets geschikt is. Z n goede wil is wel aanwezig: Bix by kent reeksen handleidingen uit het hoofd, maar als het op de prak tijk op aan komt maakt hij voort durend brokken Een vrouwe lijke afgevaardigde van het Insti tuut voor Psychologisch Onderzoek Majoor Shelton, heeft op zich ge nomen om van Bixby een soldaat te maken en zij roept hierbij de hulp in van Korporaal Dolan. Deze heeft het echter niet bijster op Bixby begrepen, maar Majoor Shel ton is bijzonder aantrekkelijk en tenslotte aanvaardt hij haar ver zoek om medewerking. Natuurlijk worden Dolan en de anderen voortdurend de dupe van Bixby's omstandigheden, dat heeft op een keer tot gevolg dat Dolan met 'n compagnie naar Noord-Afri- ka wordt gestuurd, terwijl hij er ongewild zelf aanleiding toe geeft dat ook Bixby wordt uitgezonden! Daar raken zij betrokken in een complot van woestijnbandieten, maar na een reeks van komische en spannende gebeurtenissen komt alles toch nog in orde: de woestijn bandieten worden verslagen, Ma joor Shelton vindt in het verre Noord-Afrika haar Dolan terug en Bixby is ondertussen met een knap pe danseres de beste vrienden ge worden. Zondag en maandag, 6 en 8.30 uur. Toegang 14 jaar. IIET STRAND DER LIEFDE Jean-Marc, een jonge pianist en zijn vriendin Brigitte, een danse res, brengen de zomer door in 'n klein dorp aan de zee, in het zuiden van Frankrijk. Jean-Marc speelt daar in een aan het strand gelegen café, dat toebehoort aan Maria Fournier, een jonge vrouw wier man al jaren ziek is en al lang door doktoren is opgegeven. De pianist verdient weinig en het zint hem niet erg lekker dat hij de komende winter weer grotendeels zal moeten bestaan van de inkom sten van Brigitte, als deze weer in een nachtclub gaat optreden. Dus zint Jean-Marc op andere midde len om aan geld te komen en de ge legenheid doet zich voor als de man van Maria komt te overlijden. Al gauw gaan er geruchten in het dorp dat Maria haar veel oudere man vermoord heeft om eindelijk van de zieke verlost te zijn. Jean- Marc besluit van deze geruchten te profiteren. Er is geen enkel bewijs dat Maria haar man inderdaad vermoord heeft en daarom verzint Jean-Marc iets anders om Maria te kunnen chanteren en hij krijgt het op een of andere manier zover, dat Maria zich bereid verklaart hem en Brigitte te onderhouden. Maar na verloop van tijd wordt de verhouding tussen Brigitte en Jean-Marc bedreigd door de onver mijdelijke verveling en door het feit, dat er - ondanks de chantage - een band begint te ontstaan tussen Maria en Jean-Marc. Het resultaat is dat Brigitte er tenslotte genoeg van krijgt, een engagement bij een nachtclub neemt en Jean-Marc ver laat. Maar uiteindelijk komt alles toch weer in orde: Jean-Marc besluit met Brigitte mee te gaan en dit veroorzaakt een uitbarsting bij Ma ria, die bekent haar man het leven te hebben benomen. Vrijdag t/m dinsdag. Toegang 18 jaar. u "Vjyjygfe i 1

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5