waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Modeurop vergaderde in Stockholm Het was feest in Heerenveen u u Vruchtengebak Hoog bezoek aan N.V. Nederlandse Schoenenunie Bloch en Stibbe - Hollandia V V STASSAR VAN MIL Ik kan 't niet, Zelfbediening De grootste collectie Gediplomeerde leerlingen Avond - Nijverheid school voor Waalwijk en Omstreken Stadsgewestelijke commissie Waalwijk Jaarvergadering „Visserslust" over kleuren van voorjaar en zomer 1966 Een Sunil was-team zorgde voor een verrassing bij mevrouw W. de Jong, Pres. Kennedy laan 16, Heerenveen. Mevrouw de Jong is een huisvrouw die haar vak verstaat en die hoge eisen aan haar was stelt. Maar dit werd een waar witte-was- feest! Mevrouw de Jong zag duide lijk het verschil, nog nooit was haar was zó wit. Neem zélf ook deze wasp roef Sunil met ultra-waswer- king geeft het hoogste wit. Tilburg BANKETBAKKERIJ aardbeiensoezen vlaatjes PRISMA een creatie verkrijgbaar bij: VRIJDAG 4 JUNI 1965 <um «oa 86e JAARGANG No. 42 De rcho vaii het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 -Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 op de voet Ieder half jaar buigt zich de „brein-trust" van de Europese schoenindustrie over de lijnen die zullen worden uitgestippeld voor de schoenenmode. Zo vergaderde onlangs de over koepelende organisatie van een zestiental Europese nationale mo decentra in Stockholm en stelde daar de kleuren voor het voorjaar en de zomer van 1966 aan de orde. Nederland was vertegenwoordigd door de heer L. Burmanje, leider van de delegatie, de heer G. H. M. van Stokkum van de Kon. Chroom- lederfabriek „De Amstel" en de heer W. L. Harmsen, secretaris van het Modecentrum. Er is natuurlijk door vakmensen niet alleen verga derd, hoewel het „omlijstende" pro gramma zeer sober was gehouden. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. De bezoekers hebben niettemin een bijzondere indruk overgehou den van het bezoek aan het stad huis van Stockholm, waar zij wer den ontvangen door de Voorzitter van de Stockholmse gemeenteraad. Terzake van de kleuren werd er van uitgegaan dat van de aangege ven kleuren de pastel-nuances fa voriet zouden zijn. Gekozen werden: Carrara: gebroken wit naar beige en ook op grijs aansluitend; ZANDBEIGE: een gedekte beige kleur; VIRGINIA: middelbruin; BALTIC: helder blauw CORRIDA: fel-rood In Stockholm hebben enkele kleuren, die door het Nederlandse Modecentrum wel waren aanvaard, niet de kwalificatie .Europese kleur' kunnen bereiken. Het zijn de kleu ren Parel (zeer licht grijs), Cyprio (gelig beige) en Lavendel (licht blauw). Deze laatste kleur is ook door Frankrijk gebracht. De Duitsers, die een weidegroen kleur trachtten te lanceren, moesten daarmee bakzeil halen. In de tex- tielmode haalde deze kleur het wel. Vooral de verwachtingen van blauw zijn hooggespannen, aanslui tend op de kledingmode, waar blauw het zwart voor de avondkle ding zelfs heeft verdrongen. De zand-kleur en het Corrida-rood zijn zg. promotie-kleuren. In tegenstel ling tot het verleden zullen deze twee kleuren echter niet tot het exclusieve schoeisel worden be perkt. Deze kleuren zullen onge twijfeld furore maken. Wat de mode betreft werd in Stockholm wel duidelijk, dat men schoenen gaat ontwerpen, die de damesvoet kleiner doet lijken. De meer afgeronde vorm, die van voor vlak afloopt is voor het ro mantische type favoriet, de schoen met een gondola-effek, (kort voor blad) voor het architectonische ty- pe. Het romantische type omvat de sandalettes en pumps, gracieus met hogere iets scherper getekende hakken. Onder de arschitectoni- sche lijn vallen de jeugdige schoe nen, sportschoenen e.d. met de zwaardere hak. Een aantal hoge functionarissen van het ministerie van Ekonomische Zaken bracht dinsdag 1 juni j.l. met een gezelschap handels-atta- ché's-in-opleiding van het ministe rie van Buitenlandse Zaken een oriëntatiebezoek aan de N.V. Ne- derlandsche Schoenenunie Bloch Stibbe-Hollandia. Het bezoek aan de fabrieken van het grootste schoenen produceren de bedrijf in Nederland stond on der auspiciën van het Ministerie van Economische Zaken en heeft tot doel de( toekomstige handels- attaché's kemiis te laten nemen van wat er in het Nederlandse bedrijfs leven omgaat, alvorens zij over de wereld zullen uitzwerven. In de konferentiekamer van de Hollandia-fabriek in Den Bosch werd het gezelschap ontvangen door de president-directeur de heer D Stibbe en de heren C. Thomas en J. Biekens, beide directeuren van voornoemde N.V. De kennismaking met de schoen productie in Nederland werd in eerste instantie voorbereid door de heer F. Mannaerts, voorzitter van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten, die een duil delijke uiteenzetting gaf van de huidige positie der Nederlandse schoenindustrie en wel speciaal van de konkurrentiepositie tegen de achtergrond van de ontwikkeling, die gaande is in de E.E.G. en de F.FTA-landen. Drs. H. Baars, export-manager van Bloch Stibbe-Hollandia, ver zorgde een tweede inleiding, waar bij hij vooral aandacht schonk,aan de verhouding van de export van de westeuropese landen en die van het Oostelijk blok naar de ontwik kelingslanden. Na een interessante gedachten- wisseling tussen de béide inleiders en de toehoorders gebruikte het ge zelschap de lunch in de gezellige Bossche Raadskelder. Onder de deskundige leiding van de Hollandia-directie werd in de loop der middag een rondgang ge maakt door de fabrieken in Den Bosch en Drunen en enkele afde lingen van het Waalwijkse bedrijf, waarbij de aanstaande handelspo litieke vertegenwoordigers van on ze natie veel belangstelling toonden voor het moderne productiesysteem, dat het bedrijf volgt. Zelfbediening is een zo algemeen toegepast systeem geworden bij de verkoop van allerlei zaken, dat men zich nauwelijks kan verbazen, dat in het land der onbegrensde moge lijkheden nu ook de schoenenver koop door zelfbediening georgani seerd wordt. Het beeld van de vrouwelijke koopster, die het be- diendend personeel tureluurs maakt omdat ze maar niet tot een goede keuze kan komen en tenslotte een uur later, na een paar dozijn paren schoenen gepast te hebben de win kel met lege handen weer ver laat zal, wanneer deze wijze van tot het verleden behoren. Ze mag het nu allemaal zelf doen. Het is wel duidelijk, dat zulk een moderne schoenwinkel een enorme sortering gereed moet hebben. Sommige schoenenwinkel in de Ver. Staten die zelfbediening hebben ingevoerd, hebben de omvang van een royale supermarkt en een collectie van tussen de 100.000 en 150.000 paar van verschillende maat, kleur en prijs. De klant zoekt de glazen kast, waarin de schoenen van zijn of haar maat zijn tentoongesteld, be paalt de keus wat kleur, afwerking en prijs betreft en vindt vervolgens een gemakkelijke bank om te pas sen en te beslissen wat zij of hij wenst. De besparing op arbeidsloon is voor de exploitant zeer groot, al is er natuurlijk nog wel enig per soneel nodig - en beschikbaar - dat de cliëntèle kan assisteren, inlich tingen kan geven en de gepaste maar niet gekozen schoenen oprui men, om te zwijgen van de nood zaak van zekere controle bij aan koop en afrekenen. Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 P- kwrt. p. post 3.35 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. i Contractadvertentiesspeciaal tarief Telegram-adres „ECHO" .j in gouden-, doublé- of zilveren sieraden, klokken, horloges, cassettes etc., vindt U bij cAug. ^Pijnenburg JUWELIER - HORLOGER Heuvelstraat 61 /hoek Willem Il-straat Alle sieraden boven 25.— zijn gedurende 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal. Getuigeschrift "A" (3-jarige cursus). Metaalbewerken Roland van Eembergen Kaatsheu vel; Antonie de Jong Sprang-Capelle; Adrianus J. van Kuyk Waalwijk; Franciscus van Loon, Loon op Zand; Wilhelmus Moonen Loon op Zand; Am. M. Musters Drunen; Ger. M. Nieuwenhuyzen Sprang-Capelle; Ant M. den Otter Drunen; Arie Roomer Capelle; Henk v. d. Schans Waal wijk; Cary Slee Drunen. Niet gediplomeerd: één. Schoenmaken Hendr. A. C. van Haren Waalwijk; Christ. A. M. Lammers 's-Hertogen- bosch; Johannes v. d. Linden Kaats heuvel; Herman van Loon Kaatsheu vel; Johannes Oome Drunen. Timmeren Christ Chabot Sprang; Adr. v. Hel- voirt Waalwijk; Adr. Ophorst Sprang; Corn. Schellekens Waalwijk; Adr. Snoeren Waalwijk; Hendr. Wij- gers Wijk en Aalburg. Getuigschrift "B" (2-jarige vervolg cursus). Metaalbewerken Adr. v. d. Anker Waalwijk; Ant. W. van Assen Waalwijk; Jac. v. Beek Sprang; Corn, van Brunschot Waal wijk; Adr. de Jong Sprang-Capelle; Mar. C. W. Kemmeren Waspik; Ant. C. Kuysten Waalwijk; Joh. Maaywee Waalwijk; Jac Pullens Elshout; Jac. de Ronde Waalwijk; Adr. P. M. Schalken Waalwijk; Joh. v. d. Schans Capelle; Karei Spierings Sprang; Am. A. Stam Kaatsheuvel; Arend Veldsink Capelle. Niet gediplomeerd één. Timmeren Adr. H. Boezer Waspik; Gerrit Broeks Sprang-Capelle; Hendr. W. Broeks Kaatsheuvel; Leon. P. S. v. d. Hoven Waspik; Jan de Jong Sprang- Capelle; Ger. Klijn De Moer; Bel- thazar A. M. Korthout Waalwijk; Ant van Kuyk Kaatsheuvel; Mar. G. H. J. Kuypers Loon op Zand; Ant. Kuys- ters Waspik; Joh. Luyben Vlijmen; Wilh. C. Moonen Waalwijk; Corn, v. Oers Waalwijk; Huib. H. Schoori- dermark Waalwijk; Petrus C. G. M. Schellekens Waspik; Ant. J. v. Spijk Drunen; Corn. A. van Tuyl Waal wijk; Joannes Verheyden Loon op Z.; Joh. A. M. Verhoofstad Waalwijk; Hendr. A. Vos Wijk en Aalburg; Adr. J. M. Vugts Kaatsheuvel; Ant. P. van Wijk Wijk en Aalburg. Niet gediplomeerd: 5. Schilderen Adr. W. van Beek Sprang-Capelle; Mart. Broeks Sprang-Capelle; Franc. J. A. M. van Delft Elshout; Ant. J. Klootwijk Sprang-Capelle; Henr. J. M. van Loon Waalwijk; Machiel van Oosterhout Sprang-Capelle; Com. J. M. Pullens Waalwijk; Elias K. Tref fers Drongelen. Electrotechniek Com. Brok Drunen; Jac. P. de Bruin Wijk en Aalburg; Woutherus A. M. van Daelen Waalwijk; Willem P. v. Geffen Wijk en Aalburg; Coen- raad van Gijsel Capelle; Mar. B. van Kapel Heusden; Ant. J. M. Keetels Drunen; Walter v. Onzenoort Waal wijk; Thed. M. Verhoofstad Waal wijk. Niet gediplomeerd één. Metselen Willem A. Dekkers Kaatsheuvel; Ger. v. Engelen Vlijmen; Mar. Hoef nagel Sprang-Capelle; Theod. F. v. Grotestraat 234. Tel. 2312 Waalwijk Rooy Drunen; Joh. C. Ros Sprang- Capelle. Niet gediplomeerd twee. Prijzenlijst 3-jarige A"-opleiding. Metaalbewerken geen prijzen toe gekend. Schoenmaken le prijs Christ. A. M. Lammers 's-Hert ogen bosch. Timmeren geen prijzen toegekend. Prijzenlijst 2-jarige "B"-opleiding (vervolgcursus). Metaalbewerken: le prijs Joh. Maaywee Waalwijk. Timmeren le prijs Joh. Luyben Vlijmen; 2e prijs Ant. J. van Spijk Drunen; 3e prijs Adr. J. M. v. Vugts Kaatsheuvel. Schilderen: 2e prijs Henr. J. M. v. Loon Waalwijk. Electrotechniek: le prijs Ant. J. M. Keetels Drunen. Metselen geen prijzen toegekend. De stadsgewestelijke commissie Waalwijk, waarin de gemeentebestu ren van Drunen, 's-Gravenmoer, Sprang-Capelle, Waalwijk en Was pik op informele wijze samenwerken, met het doel de voorbereiding van 'n streekplan te bevorderen voor het ge bied van die gemeenten en om vóór 1 juli 1966 voorstellen te doen met be trekking tot de concrete definitieve vorm voor de samenwerking van de gemeenten in haar gebied,, heeft op 1 juni 1965 haar eerste vergadering ge houden ten gemeentehuize van Waal wijk. De stadsgewestelijke commissie Waalwijk bestaat krachtens de beslui ten van de raden van de deelnemende gemeenten uit de burgemeesters van die gemeenten en de volgende ge- meenteraasleden Ir. Th. J. W. van Lammeren te Drunen. H. van der Dussen te 's-Graven moer. J. de Vroome te Heusden, J. P. van Nieuwstadtte Kaats heuvel, J. A. Moonen te Loon op Zand, J. W. Genuit te Sprang-Capelle, M. H. J. van Eijl te Waalwijk, G. A. Duyvelaar te Waalwijk, C. P. van den Hoven te Waalwijk, G. J. op de Weegh te Waspik. In haar vergadering van 1 juni j.l. heeft de stadsgewestelijke commissie uit haar midden vier personen aange wezen, die te samen met de voorzitter van de commissie het dagelijks be stuur daarvan zullen gaan uitmaken. De aangewezen personen zijn de he ren M. van Prooyen, burgemeester van Sprang-Capelle, Ir. Th. J. W. v. Lammeren, lid van de gemeenteraad van Drunen, J. P. van Nieuwstadt, lid van de gemeenteraad van Loon op Zand en G. J. op de Weegh, lid van de gemeenteraad van Waspik. Krach tens besluit, van de raden van de sa menwerkende gemeenten is de burge meester van Waalwijk voorzitter zo wel van de commissie als van het da gelijks bestuur daarvan. De stadsgewestelijke commissie heeft besloten in de toekomst in het openbaar te vergaderen. JAPANSE MIJN STORT IN 236 MAN DOOD. Bij een ontploffing in een kolen mijn in de Foekoeoka prefectuur, 960 km ten zuidoosten van Tokio, zijn maandag 236 mijnwerkers om het le ven gekomen. Ongeveer 550 mijnwerkers waren in de mijn te Inatsoeki toen de ex plosie van mijngas plaats had. Het is op twee na de grootste mijn ramp van Japan. De hengelsportvereniging Vissers- lust hield maandag j.l. haar alge mene jaarvergadering. De voorzitter sprak in zijn ope ningswoord er zijn voldoening over uit dat deze vergadering door een redelijk groot aantal leden (70) werd bezocht. Hoewel de opkomst nog beter kon zijn, gaat het lang zaam maar zeker in de goede rich ting. Men moet beseffen, dat de vereniging niet alleen bestaat uit het aanbieden van goed en veelvis- water ,doch de leden moeten een band trachten te scheppen, zodat zij als het ware een grote familie vormen, die elkaar met raad en daad terzijde staat. Er werd een ogenblik stilte in acht genomen voor de leden die de vereniging in het afgelopen jaar waren ontvallen. De secretaris las de notulen voor van de vorige vergadering, die zon der op of aanmerking werd goed gekeurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat het met de vereniging zeer goed gaat. Het ledental onderging een aan zienlijke uitbreiding en bedroeg per 1 januari 1965 ruim 800 leden. Het jaarverslag van de penning meester sloot met een behoorlijk batig saldo. De kascontrole-commissie stelde in haar rapport dan ook voor zijn gevoerd beleid in het afgelopen jaar te dechangeren. De vergadering onderstreepte dit voorstel met een hartelijk applaus, terwijl de voor zitter beide functionarissen dank bracht voor het vele werk voor de vereniging verricht. Uit de ingekomen stukken bleek, dat er weer een groot aantal con coursen voor de deur staan. Zo zal op zaterdag 19 juni a.s. het eerste concours worden gehouden op de wateren van de federale „De Alm". Opgave voor het concours kan ge schieden bij de secretaris. Van de Kamer van binnenvisserij- waren er een tweetal schrijven ingekomen betreffende goedkeuring van machtigingen, zodat er op deze wateren zo spoedig mogelijk ver gunning uitgegeven kan worden. Daar vorig jaar de statuten wa ren goedgekeurd, moest ook het huishoudelijk reglement op de meeste punten worden gewijzigd. Deze waren door een daartoe in het leven geroepen commissie ter dege voorbereid en konden thans ook zo worden aangenomen. Op voorstel van het bestuur werd besloten de contributie met ingang van 1 januari 1966 met f 2.50 per lid per jaar te verhogen. Dit is noodzakelijk geworden door de steeds stijgende kosten. Om slechte contributiebetaling in de toekomst te voorkomen werd be sloten om yanaf volgend jaar de betaling van contributie open te stellen tot 15 februari. Na deze datum wordt dit verhoogd met f 1.00 incassokosten. Na 1 mei zal de contributie verhoogd worden met het inleggeld dat voor 'n nieuw lid wordt geheven. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursle den de heren A. C. Blom, C. v. d. Rijt en H. de Bruine, bij acclamatie herkozen. Het agendapunt „verhoging retre- butie dagelijks bestuur" werd door het bestuur verworpen, doch door 75% der leden goedgekeurd zodat dit toch doorgang moest vinden. Bij de rondvraag werden nog ver scheidende vragen gesteld die door de voorzitter werden beantwoord, die hierna deze vergadering sloot. RIVOLI Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9