-m— N.V. „Noord-Braband" gerust sein viess chemisch gekust reinigen H DEKOEPEL wocns Eindexamen - Kandidaten J6NGENS en MEISJES Smid je Verholen en de tegen Mars speciale premie prijzen 49 34 24 12*. 35- 75c 13 zeldzaam speldje cadeaul bij HUUB VAN DEN HOUT ^GEBOORTEKAARTJES m DRUKKERIJ TRIMBACH Attentie Attentie i 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 8 JUNI 1965 6 Waalwijk Cadeau bij elk pond kaas: prachtige nieuwe serie Alkmaarse kaasdragertjes Firma Vissers leerling loodgieters, halfwas loodgieters volslagen loodgieters Filiaal Uniek Verf - Behang DEKKERS Voor Uw rijles REINIGING Ambtenaren HET GEHEIM VAN EEN NACHT ALLEEN GELDIG WOENSDAG 9 JUNI GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN 6-transistor radio, in een handig model, van 16 x 8 x 5 cm. Grote luidspreker, waardoor bijzonder mooi geluid. Met volledige ga rantie. Inclusief lederen tas en oor telefoon 50 6-persoons, 23-delig eetservies, in een mooie kwaliteit wit porselein met goudlijn. Met dekschaal en soep terrine. Nu uiterst voordelig! 50 Plastic jerrican,.met schenktuit. Inhoud 10 liter. Ideaal voor va kantie, bij kamperen in de caravan 350 etc. 3 Verkrijgbaar op de Huis- houd- en de Camping afdeling. B.K. emaille pannen, in de beste export kwaliteit. Ivoorkleur. Met roestvrijstalen rand en koudblijvende oren, 16, 18 en 20 cm. doorsnee. 3 stuks 90 No-iron poplin gar den-coat, met een leuke streepgarnering, 2 ruime zakken en las- tex in taille. Praktisch in de tuin, in huis, maar ook aan het strand. In koren, cog nac, bleu, geel, cerise en groen. ron Maten 42/50 D Rollywood, het deco ratieve houtgordijn. Rafelt niet bij afsnij den. Apart als wandbe- kleding, separatiegor dijn, achter de kapstok etc. In licht en donker. 120 cm. breed, per mtr. 4.95 60 cm. br. per meter 95 Brushed-nylon nachthemd, in een soepel-vallende zomer- kwaliteit. Charmant model met een kort mouwtje, ruches en kant. In bleu, rose, aqua en koraal. Maten S, M en L Tuinparasol, met een verstelbare en knikba- re stok en een prach tige kwaliteit multi- color-doek met franje. Diam. 200 cm. 20- baans 37.50 10-baans Prachtige kwaliteit sportwol, in vele mooie tinten, zoals donkerrood en groen. Brei nu nog een lekke re trui voor de vakan tie of kille zomerse dagen. Per bol van 50 Praktische nyion da mesmantel. „Full- Trench". Verwerkt zonder schoudernaad, dus volkomen water en winddicht. Verschil lende kleuren. Met hoofddoekje en cein- tuur z 395 Zwanenberg gehaktballen in jus. 4 goudbruin gebraden ballen gehakt. Heerlijk bij de warme maaltijd of koud op de boterham, per blik 85c Partij zomerlinnen, in vele modetinten o.a. rose, bleu, etc. Kreukherstellend en kleurecht. Zeer geschikt voor deux- pièces en gladde japonnen. 395 130 en 140 cm. breed, per meter 5 Prachtige voetbed- sandalen, in een solide kwaliteit met sterke pororubberzolen. Mtn. 40-4612.90 32-39 11.50 28-31 Badstof keukendoeken, in lichte en donkere kleuren. Goed-absorberend. Royaal formaat jq Festival melange. Een kleurige sorte ring frisse zomerdrups. Grote familiezak 400 gram 89C Haarbandeaux, in soepel stretch-nylon. Alle modekleuren. Breed model in uni 65 c. en in streepdessins 85 c. Smaller model In uni 50c DEN BOSCH ?'V. Over enkele weken zijn de examens achter de rug en zult U moeten beslissen waar U wilt gaan werken. Wij zoeken voor meerdere afdelingen U kunt zich mondeling, telefonisch of schrif telijk wenden tot de chef personeel, die U gaarne op de hoogte zal stellen van de vele functies (en dus mogelijkheden) in 't levens- en schade-verzekeringsbedrijf. Maatschappij van Verzekering op het Leven Woensdagmarki uit die frisse hygiënische kaaswagen Loodgieters!) ed r ij f Loeffstraat 12, Waalwijk vraagt en Onze met zorg samengestelde kollektie laten wij U graag vrijblijvend 3 weken tevoren inzien Grotestr. 347 - tel. 2371 - Jac. Catsstr. 2 1TYPOTHEKEN op nieuwbouw 80 90% van de stichtingskosten. Ook op bestaande pan den 90%. Lage rente, aantrekkelijke condities Geen bemiddelingskosten. P. H. Jansen Dr. Ariënsstraat 5 Tilburg Telefoon 20036 Goederen voor Chemisch Reinigen, door ons tot donderdagmiddag 5 uur gehaald, of in ons filiaal gebracht, nog zaterdags thuis. Grotestraat 373, Waalwijk Telefoon 4057 en SCHOONMAAK ARTIKELEN Schildersbedrijf Stationsstraat 31 Waalwijk Telefoon 2705 Plasti-Color Dealer AUTORIJSCHOOL PRINS Pieter Vredestraat 83 Waalwijk Telef. 4025 Voor le klas MEUBELSTOFFEERWERK naar J. JANSEN EN ZONEN Grotestraat 275, Waalwijk Tel. 04160-3381 „ASCOT" Snelreiniging, WAALWIJK; Stationsstraat 90, Tel. 2822, KAATSHEUVEL: Huygensstr. 4, tel. 2564 voor U verzorgen wij een auto-verzekering tegen een Informeert U eens bij een van onze kantoren. Het is de moeite waard. J. C. MANDEMAKERS Molenstraat 77, Sprang-Capelle - Tel. 04167 - 2596 Makelaarskantoor „DE KOEPEL" N.V. Wilhelminastraat 3, Breda - Tel. 01600 22511 COPYRIGHT STUD'O AVAN 27 „Dat kan toch zo heel erg niet zijn," merkte smidje Verholen op. „Jullie zijn zo knap. Dan kweken jullie rustig een paar nieuwe. Nuo.en dan bewaak je rie nieuwe zó goed, dat Dars er niet meer bij kan." „Hoho, zó eenvoudig is dat niet viel de wijze Grurantrog hem in de rede. „Professor Drandalag en zijn voorgangers hebben eeuwenlang gewerkt om zo ver te komen. U be grijpt dus wel, dat de wetenschap pelijke onderzoekingen van al die tijd onmogelijk in het hoofd van een man kunnen zitten. Alle geda ne onderzoekingen en proefnemin gen stonden genoteerd in weten- schappelijke mappen en geleerde archieven. En nu is het ergste, dat Mars en zijn handlangers die ar chieven hebben vernietigd. O, o, o, wat een verschrikkelijke dag was dat. We zullen het nóóit vergeten. Nóg zien we Mars en zijn trawan ten onze labaratoria binnenrennen. Ze trapten alles omver, sloegen met hun bijlen alles in stukken, mis handelden het pedsoneel en staken tenslotte de restanten in brand. En toen alles vernietigd was, maakten ze zich meester van de vogelen des vredes. Altijd zal ons het honend lachje bijblijven, waarmee Mars ons toevoegde: „Hahahaha Jullie dachten de oorlog op aarde te kun nen verhinderen, hè? Hahaha! Jul- lie hebben je vergist, miezerige FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door A. ARNEFELT 18 Ilse's wangen werden lichtelijk rood, waardoor haar gezicht iets buitengewoons aantrekkelijks aan deed. „Ik geloof, dat hij hem met zijn blik in bedwang hield. Hij duwde mij in de kamer er naast. Ik voelde me zo ellendig, dat ik er niets van weet. Rosa kwam even later weer binnen en hield zich met mij bezig. En uit het naburige ziekenhuis kwamen toen dokters en verpleegsters, die Dellariva weg brachten. De vreemde man zorgde overal voor. Ook dat er niets in de kranten kwam, want dat zou ik verschrikkelijk gevonden hebben." „Dat kan ik me voorstellen. En nu? Heb je je man teruggezien?" „Ie bezoek hem elke dag." „Is dat niet afschuwelijk?" ,.Ik vind dat ik dat verplicht ben." „Dat is echt iets voor jou Ilse. Ik zou het zeker niet klaarspelen om elke dag naar het krankzinnigen ge sticht te gaan omdat het mijn plicht was. Ik zou dat alleen maar begrijpen, als jij van Dellariva ge houden had, zoals ik van Ernst. Dan doe je natuurlijk alles met lief de en plezier. Maar zo.. Kent hij je nog?" „Nee, maar ik vind, dat ik ver plicht ben om elke dag te gaan kij ken, of het hem aan iets ontbreekt. De dokters zeggen trouwens, dat hij niet lang meer te leven heeft." „Dat zou ook maar het beste zijn. Arme Ilse, ik heb zo met je te doen. Ik hoop dat je, als je weer vrij bent, eindelijk eens gelukkig wordt." denlang glinsterden haar ogen. Ilse zweeg. Ze bloosde en secon- Gretl zag het niet, want zij hoorde buiten haar man aankomen en sprong op. „Daar is Ernst .Die zal opkijken!" nicht die hij zo lang niet gezien Regius begroette verrast zijn had. „Ik vreesde al, dat je hele maal niets meer van ons wilde we ten", zei hij, „maar ik ben blij, dat je eens los komt van je mensen schuwheid." Hij schudde de hand en schoof haar een stoel bij. „Kijk eens, Ilse, het is toch helemaal niets als een jonge vrouw als jij Stil nou eens, spreek nou eens niet tegen Ik weet heel goed, dat je drie jaar jonger bent dan ik, dus tweeëndertig. En daarom is het niets waard, zoals ik zeg, dat je je peutertjes met je dubbele handjes!' Begrijpt ge nu onze moeilijkhe den, heer Verholen Als we weer helemaal opnieuw moesten begin nen, dan kost dat weer tientallen jaren en intussen heeft Mars zijn vernietigend werk al gedaan „Zo.merkte smidje Verholen peizend op. „Dat is geen leuk ver haal. En moet ik nu proberen de vogelen des vredes uit de burcht van Mars te halen „Juist, goede vriend," zei de wij ze Grurantrog. „Deze eervolle taak hadden wij voor U bestemd. Ge kunt daarmee grote lauweren en dc wereldvrede redden." „Alshet me lukt tenminste. merkte smidje Verholen een tikje zuinigjes op. „Het zal me niks mee vallen die zwaar bewaakte burcht binen te dringen. Ik moet in alle rust maar eens 'n plan bedenken." „Laten wij dan nu rustig terug- wandelen naar de stad Marsek," stelde Grurantrog voor. „Det is on geveer een uurtje lopen. Wie weet schiet U dan onderweg wel een of ander denkbeeld te binnen." Zo gezegd zo gedaan. Smidje Ver holen en Grurantrog namen af scheid van professor Drandalag en even later wandelden ze al door de vallende duisternis naar de stad, die in de verte verlicht voor hen lag in een eenzame villa gaat begraven en met geen levende ziel spreekt." Weer bloosde Ilse, maar ze zei niets „Ik ben nu toch hier", begon ze na een ogenblik bedrukt, zonder de anderen te durven aanzien; en als ik niet eerder gekomen ben, komt dat alleen omdat ik dacht, dat jij het op het ogenblik juist erg druk had, en dus liever geen bezoek kreeg." „Hoezo? Ik heb het toch altijd druk," lachte Regius verwonderd. „Zo is mijn vak nu eenmaal. Maar voor msenen waar ik mee op heb, maak ik altijd tijd." „Maar nu moet je het toch wel heel erg druk hebben. Er heeft toch in de krant gestaan, dat jij het on- aie je hoort. loos gesproken, terwijl zij haar ogen op de grond hield. Regius lachte vermaakt. „Maar Ilse, wat een vragen! Denk ;e dan, dat ik in alle onschuld m'n ambtsgeheim zou vertellen?" dacht maar zo „Dus we hebben je bezoek aan je „Neem me niet kwalyk.Ik nieuwsgierigheid te danken?" plaag de Regius. „Hoe kom je erbij? Alleen., je moet toch begrijpen, Ernst, de mis daad is zo dicht bij ons in de buurt gebeurd, dat we toch werkelijk niet zo heel nieuwsgierig aangelegd be hoeven te zijn om te willen weten, of er iets waar is van de geruchten, „Ja, door de opmerking, dat de j tha naar haar toe en keek in een isdaad in de buurt van iouw villa kriitwit. pp?irht derzoek leidt in een moordaffaire diedie erg ingewikkeld en ver ward moet zijn." „Ja, dat is zo. Dus daarvan heb je toch iets gehoord in je eenzaam heid?" „De spinnerij van Waldstaetten ligt maar een kwartier van mijn villa af, en mijn personeel praat er aanhoudend over. Dan hoor je zo vanzelf het een en ander. Zeg, Ernst, heb je al iets ontdekt? Ik bedoel, verdenk jij al iemand? We ten ze het al, wie dedaderis? Er wordt daar bij ons zo veel gekletst." Ilse had snel en een beetje adem- „Wat voor geruchten bedoel je eigenlijk?" „De mensen zeggen. Ze aarzel de, maar vervolgde dan vastbera den: „Dat mijnheer Waldstaetten zelf bij de zaak betrokken is. Is dat zo, Ernst? Dat kun je toch tenminste wel vertellen." „Natuurlijk. Het is echter zo, dat ik het zelf nog niet weet. Hij heeft er zeker iets mee te maken, maar in hoeverre, dat moet het onderzoek nog uitwijzen. Overigens heb je me zojuist een tip gegeven". „Ik?" misdaad in de buurt van jouw villa gebeurd is. Het zou kunnen zijn, dat jouw personeel iets gemerkt heeft, wat van waarde is voor het onderzoek, dat temeer, omdat we tot dusverre niets weten van wat zich die nacht heeft afgespeeld. Als je het goedvindt, zou ik dus graag." „Nee, nee, dat zou geen zin heb ben", viel Ilse hem haastig en af werend in de rede, „ze weten ner gens van. Hoe zou dat ook kunnen? Ze hebben allemaal geslapen." „Weet je dat zeker? Bij Wald staetten zou ook iedereen geslapen hebben, maar naderhand bleek het tegendeel het geval." „Maar bij ons in elk geval niet. Als ze ook maar het minste wisten zouden ze het me zeker verteld hebben." Ze was verlegen geworden en op haar knappe gezicht lag een bekommerde trek. Even later stond ze op, om weg te gaan. Het ver zoek van Gretl en Ernst om nog wat te blijven werd vriendelijk maar beslist afgewezen." 1 XXX „Hier is een, brief voor je, kind." Tante Bertha kwam de kamer van haar nicht binnen. Rosemarie lag op de couch die in een hoek stond. „Rosemarie!" Er kwam geen ant woord. Verschrikt liep tante Ber- 1 krijtwit gezicht. Haar ogen waren gesloten, haar mond ademde niet imeer. In haar handen hield Ro semarie krampachtig een krant vast waarin ze blijkbaar had ztten le zen. Heteen zag tante Bertha, dat Rosemarie was flauw gevallen. Ze verloor geen tijd, maar deed onmid dellijk al het nodige om haar weer tot bewustzijn te brengen, wat dan ook gauw gebeurde. Minder eenvoudig was het de jonge vrouw aan het spreken te krijgen. Rosemarie staarde haar tante aan, gaf op geen enkele vraag antwoord, totdat ze tenslotte met bevende hand op de krant wees, die ze nog altijd vasthield. „Daar" sta melde ze, „lees maar! Ze zoeken hem grote hemel, ze zoeken hem! Nu is alles verloren!" „Wat is verloren, kind, wie zoe ken ze?' „Hans Fröhlich. Lees maar! Ze hebben een bevel tot aanhouding tegen hem uitgevaardigd." Al een uur eerder had tante Ber tha dat bericht in de krant gelezen, maar ze begreep niet, waarom Rose marie daarvan flauw moest vallen. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6