KAATSHEUVEL Fa. v. Nieuwstadt huldigde 5 jubilarissen WAALWIJK vraagt meisje J. van Dijk en Jac. van Woensel ontvingen Koninklijke onderscheiding 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JULI 1965 Loon op Zand Afwezig H. M. Verhaak Drunen Waspik Pension „Andora" Oostenrijkse team had voor al haar tegenstanders een fraai aandenken meegebracht, evenals de spelers uit Genève. En toen de heer v. Engelen de laat ste officiële woorden had gesproken, was het tournooi definitief ten ein de en kon het Bal des Nations een aanvang nemen. De „Coupe d'Europe" is voorbij; velen zullen er mooie herinneringen aan bewaren. De firma W. van Nieuwstadt en Zonen, schoenfabriek te Kaatsheu vel, had de afgelopen week maar liefst vijf jubilarissen in haar midden. Er was dus alle reden om de aan dacht voor de productie eens even te verplaatsen naar deze trouwe werk nemers en hen 'n gerechtvaardigde en verdiende huldiging te bezorgen. Dat was op de eerste plaats de heer J. v. Dijk met niet minder dan 50 dienst jaren, de heer Jac. van Woensel, die 40 jaren als vertegenwoordiger de klanten heeft bediend, en ten slotte de heren B. van Balkom, B. van Riel en J. Verhoeven met 25 dienstjaren. De heer Van Dijk, die de laatste jaren nog steeds de leiding heeft van de af deling snijderij, werd bij bevordering onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau, terwijl de heer Van Woensel deze onderscheiding in goud werd uitgereikt. De huldiging van deze laatste, woonachtig in Den Haag, die zaterdag plaats vond in de bodega van het Efteling-restaurant, betekende tevens een afscheid in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Burgemeester L. van Erp, die de heer Van Dijk in hotel Euphonia de zilveren onderscheiding kwam uitrei ken, vond het een voorrecht als zo danig bij deze huldiging aanwezig te mogen zijn. In zo'n zeldzaam jubi leum proefde hij de toon, kleur en klank van het bedrijfsleven, een be drijfsleven, dat te Kaatsheuvel op ge heel eigen wijze in elkaar zit en waar van de goede verhoudingen tussen werknemer en werkgever een der plechtankers vormen. Dat de over heid hiervoor belangstelling en waar dering had, bleek uit de verleende onderscheiding, waarmee hij de heer Van Dijk van harte gelukwenste. Namens de firma betrok de heer W. van Nieuwstadt op de eerste plaats de gouden jubilaris in de hulde, die vanaf het beginstadium van de eerste wereldoorlog als overleersnijder deel had aan de productie van het bedrijf, welke toen voornamelijk uit pantof fels bestond. "Gij hebt de zgn. "goe de oude tijd" nog meegemaakt, die echter in werkelijkheid niet zo goed was, want er heerste armoede en wer keloosheid, en gij hebt de zgn. hoog conjunctuur meebeleefd. Maar ook over deze laatste periode zijn velen 't er nog niet over eens of het, zeker in de schoenindustrie, met die welvaart nu wel zo'n vaart loopt. Hoe dan ook, gij hebt in voor- en tegenspoed, in goede, minder goede en slechte tijden uw plicht gedaan en wij konden steeds op U rekenen", aldus de heer Van Nieuwstadt. Ook hij was verheugd dat de jubilaris deze onderscheiding had gekregen, feliciteerde hem daar mee van harte en hoopte dat de jubi laris nog menig jaartje z'n krachten aan het bedrijf zou geven of wel lang van zijn AOW zou mogen genieten. Ook de heren Van Balkom, Van Riel en Verhoeven feliciteerde spre ker met het bereiken van deze mijl paal en dankte hen voor hun trouw aan het bedrijf. Voor de heer Ver hoeven, die de AOW reeds vanuit de verte toelacht, zou dit niet lang meer duren, maar op beide anderen hoopte hij nog lang te kunnen rekenen. Als stoffelijk bewijs van waardering voor hun bewezen diensten bood de heer Van Nieuwstadt de jubilarissen de gebruikelijke cadeaus onder couvert aan, terwijl hij hun echtgenoten, spe ciaal mevr. van Dijk, in zijn geluk wensen betrok en dit met bloemen en een doos bonbons onderstreepte. De heer P. Vloemans bood namens het personeel eveneens een geschenk onder couvert aan en de dames bloe men. De heer van Dijk sprak ten slotte namens zijn collega's een kort dankwoord voor deze huldiging, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Ook tijdens de huldiging van de heer Jac. van Woensel zaterdagmor gen, wees burgemeester van Erp nog eens op de uitstekende verstandhou ding in het Kaatsheuvelse bedrijfsle ven, zoals die in dit 40-jarig dienst verband werd weerspiegeld. Hij prees de jubilaris voor diens aandeel in het bedrijf, hetgeen thans met de ereme daille in goud werd gehonoreerd, wenste hem daarmee van harte geluk en hoopte dat de heer van Woensel de ontwikkeling van zijn geboorte plaats Kaatsheuvel en vooral het be drijf dat deze thans gaat verlaten, nog lang en met genoegen zou volgen. De heer van Nieuwstadt noemde 't geen gemakkelijke taak de hoedanig heden van de jubilaris te prijzen en diens grote waarde voor de zaak, waaraan hij zo gehecht was, onder v/oorden te brengen. Op jeugdige leeftijd, vol idealen en energie be gonnen, wist deze als vertegenwoor diger in de drie zuidelijke provincies een aardige klantenkring op te bou wen, waarna hij de laatste 20 jaren als hoofdvertegenwoordiger het wes telijk rayon voor z'n rekening nam en daar eveneens het gewenste vertrou wen te winnen en een graag geziene persoonlijkheid werd. Spreker wees vooral op de grote moeilijkheden en het vereiste aanpassingsvermogen in de laatste jaren door de geweldige modernisering, de grotere concur rentie en het veeleisender worden van de cliënten, die de jubilaris steeds wist te overwinnen. Spreker vond het interessant te memoreren, dat de heer van Woensel in de afgelopen 40 ja ren meer dan een miljoen paar schoe nen had verkocht, wat bij de huidige productie der firma van 2000 paar per week zou betekenen meer dan 10 jaar full speed werken. "Enerzijds verheugen wij ons met uw jubileum en de U verleende onderscheiding, waarmee ik U alsmede uw echtgenote van harte gelukwens", aldus besloot de heer van Nieuwstadt, "anderzijds doet het ons leed afscheid te moeten nemen van een energiek medewerker en raadsman, die de belangen van ons bedrijf met grote zorg omringd en behartigd heeft en van wiens in zichten en ideeën wij een dankbaar gebruik hebben kunnen maken". Als bewijs van erkentelijkheid bood hij de jubilaris en zijn echtgenote een 12- daagse reis aan naar Italië, die naar hij hoopte de ouverture zou zijn van een lange jaren durende welverdiende rust in de beste gezondheid. Vertegenwoordiger Vogels wees namens de collega's op het vakman schap van de jubilaris, diens prettige omgangsvormen, en feliciteerde de firma, die deze kracht zo lang in dienst mocht hebben. Hij offreerde een fraaie vulpen-set. Enigszins in de war door al deze hulde dankte de heer van Woensel voor de prettige samenwerking, de fraaie cadeaus en de ontvangen on derscheiding, die hij steeds met ge dachten aan Kaatsheuvel en het be drijf zou dragen. GILDE ST. JAN Zondag werden op de schutsbo- men aan de Horst door de leden van het gilde St. Jan de jaarlijkse wedstrijden om de koningstitels ge houden. Voor het koningschap vrije hand moesten de 17 deelnemers 10 schoten lossen, waarbij drie hunner tienmaal een treffer plaatsten. Toen de kruitdamp na de extra ronde was opgetrokken, bleek dat A. Wij- gerde koning vrije hand was ge worden en winnaar van de trofee. Twee werd P. v. Nieuwstadt sr. en 2 P. van Nieuwstadt jr. Voor het koningschieten opgelegd losten de deelnemers 16 schoten. Zowel H. Esseling jr. als J. Sper- ber troffen even zo vele malen de vogel. In de onderlinge kamp tus sen deze twee werd H. Esseling 1 winnaar van het koningskruis, de wisselbeker en een medaille. Derde werd P. v. Nieuwstadt jr., vierde P. v. Nieuwstadt sr. en 5 A. Wij- gerde. In café De Steenbakker reikte de voorzitter, A. Dingemans, de prij zen uit. GOUDEN BRUILOFT ECHTPAAR LENSVELT Vrijdag vierde het echtpaar J. A. M. Lensvelt-van Gooi, resp. 81 en 71 jaar, wonende Antoniusstraat 72, zijn gouden bruiloft. Voorafgegaan door een schare bruidjes en hét feestcomité begaf het gouden paar zich met de fami lie 's morgens om half tien naar de parochiekerk van de H.H. Martela ren van Gorcum, waar door pas toor E. Rietra een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen en een hartelijke gelukwens sprak, 's Middags bood een tweetal bruid jes namens de buurtbewoners de geschenken aan voor het maker-in terieur, waarna in café Th. van Boxtel een zeer druk bezochte re ceptie werd gehouden. Volgens goede gewoonte kwam de harmonie St. Jan het gouden paar 's avonds om 8 uur een serenade brengen, waarbij voorzitter J. Bisselink de gelukwensen van het corps naar voren bracht. Voor de kinderen uit de buurt van 3 tot 11 jaar was het de volgende dag feest. Zij maakten per auto een uitstapje, waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan het dierenpark in Tilburg en aan de Gemullehoeken in Oisterwijk. De traktaties bleven natuurlijk niet achterwege. Zaterdag a.s. gaan de oudere buurtbewoners het gouden feest van het echtpaar Lensvelt in café van Boxtel besluiten. Het bekende orkest De Wavo's zal hier voor de vrolijke noot zorgen. Om 8 uur be gint men met de pret. ZIEKENTRIDUUM Afgelopen week werd in het wijk- gebouw van het Wit Gele Kruis aan de Vossenbergselaan het jaarlijkse driedaagse triduum gehouden voor de zieken van de drie Kaatsheu velse parochies, onder leiding van pater B. Berg m.s.f. van het missie huis St. Antonius. Dank zij de be- reidwillge medewerking van de plaatselijke autobezitters konden de zieken en gebrekkigen op com fortabele wijze worden vervoerd, waarbij leden van het plaatselijke Rode Kruis behulpzaam waren. Ook de verpleegsters van het Wit Gele Kruis verdienen een compli ment voor hun werkzaam aandeel in dit triduum, dat door ca. 70 zie ken werd bezocht. Tot dekking van de kosten werd in alle kerken zon dag gecollecteerd. P.V. DE LUCHTBODE Zaterdag j.l. heeft de P.V. de Lucht bode haar vlucht gehouden vanuit St. Von- cent, afstand 1009 km. Deelname 28 dun- ven. Gelost 13 uur, aankomst le duif 9-51 - 29 uur, laatste prijswinnende duif 18-29-41 uur. Uitslag als volgt: P Hooijmaijers 1; H v d Velden 2; H Dekkers 3, 5, 7; A Bee- rens 4; M v Onzenoord 6, 8 en overduif. De vlucht van zondag vanuit St. Denis, afstand 357 km, deelname 125 duiven, ge lost om 6.15 uur; aankomst le duif 11-0-41, laatste prijswinnende duif 11-26-42 uur. Uit slag: K v Esch 1, 2, 14; A v Laarhoven 3; Z H v d Velden 4; A Aarts 5, 11, 26, 32; M Goudsiers 6; M Vera 7, 10, 12, 13, 18, 27; M Maas 8; J v Broekhoven 9, 29; N Damen 15, 19, 20; G IJpelaar 16; K Aarts 17, 24; H M v d Velden 21; J v Dongen 22; P v Noye 23 en overduif; A Beerens 25, 31; P Hooymayers 28; M Maas 30; J Aarts 33; M Goudsiers S 2; M Maas S 3. Dinsdag van 7-8 uur inmanden voer vlucht vanuit Baarle Nassau. ZIEKENTRIDUUM We hebben reeds melding gemaakt van 't jaarlijkse ziekentriduum op dinsdag 22, woensdag 23 en donderdag 24 juni a.s. on der leiding van de Z.E. pater Collijn, mont- fortaan. Een 25 zieken zullen drie dagen gastvrijheid genieten op een bijeenkomst die speciaal voor hen is georganiseerd. De klei ne zaal van het Culturele Centrum zal als een gezellig tehuis worden ingericht, zodat ook nu weer de zieken "er eens uit" zijn. De deelnemers welke per auto zullen wor den afgehaald, moeten zich om kwart over 8 gereed houden. Zij die op eigen gelegen heid komen worden om kwart voor 9 ver wacht in het Cultureel Centrum. De dag indeling is als volgt 9 uur Eucharistieviering. Hierbij zal de H. Mis worden opgedragen volgens de hui- dige liturgische regeling; 9.30 uur ontbijt; 10.30 uur een korte preek; 11 uur recrea tie en om 12 uur middagmaal. Van 13 tot 15 uur middagrust, waarna thee; 16.15 uur een korte preek betrekking hebbende op de zieken, waarna om 16.30 uur een Lof wordt gecelebreerd. Om allen een normale dag te geven is het om 17 uur koffietafel. Hierna keren allen weer huiswaarts. Hier wordt dus drie dagen voor de zieken gewerkt, zo dat ook de thuisblijvers dit moeten zien als een korte vacantie. We vertrouwen dat onze zieken hier enige rustige maar ook vrolijke dagen zullen hebben. Dit jaar zal er op woensdag een gezongen H. Mis zijn en don derdag zal het lof weer met de nodige luis ter gepaard gaan. Het sluitingslof is voor de zieken het grootste feest. AFSCHEID PASTOOR MOMMERS INSTALLATIE PASTOOR SIMONS. Zoals de Bisschop van Den Bosch heeft bekend gemaakt zal pastoor F. H. A. M Mommers met rust gaan. Zijn emiritaat zal hij doorbrengen op de pastorie, die voor hem verbouwd is. Het afscheid wordt ge vierd met een plechtige Hoogmis op zon dag 27 juni a.s. van 10.15 uur. Om 12.30 uur zal in het Culturele Centrum een af scheidsreceptie plaats hebben, waarbij iedereen zal kunnen tegenwoordig zijn. De installatie van de nieuw benoemde pastoor die reeds vanaf februari alhier werkzaam is - de Z.E. heer J. Simons, heeft plaats op zaterdag 3 juli a.s. Gedacht wordt aan een défilé van de gehele dorpsge meenschap langs de kiosk, waarop de pas toor met zijn familie heeft plaats genomen. Daarna aansluitend volgt de kerkelijke in stallatie door de H.E. heer Deken Maessen uit Waalwijk, in de parochiekerk. Zaterdag begint dit om 5 uur. Als een volledig pro gramma uit is zullen we dit meedelen. JEUGDBELANGEN 1 In de maand mei heeft de Stichting Jeugd- belangen een circulaire doen uitgaan om te komen tot de oprichting van diverse sport- j of hobbyafdelingen voor de Loonse jeugd, l Thans is een tweede circulaire gevolgd met reeds concrete mededelingen. Hard wordt gewerkt aan plannen en de stichting staat zeer open voor suggesties die nog volgen. Binnen niet al te langen tijd hoopt men te komen tot de vorming van vijf vereni gingen t.w. een gymnstiekvereniging, een hobbyclub, kabouters en rakkers (welpen) een wandelclub en een kegelclub. Men wil in september hiermee klaar zijn. Voor de gymnastiekvereniging zal op korte termijn een voorlopig bestuur gevormd worden en aanmeldingen voor leden zullen dan kunnen geschieden. De plaats en gelegenheid voor dergelijke verenigingen is nog moeilijk, ook de leiding e.d. Voor de kegelclub is liet niet zo moeilijk. Hiervoor kunnen zich al jon gens en meisjes aanmelden van 17 inar en ouder. Ook de wandelclub stelt reeds in schrijving mogelijk van 7 tot 25 jaar. De aangemelde leden worden t.z.t. opgeroepen om van start te komen voor de vereniging. Hierboven is reeds een tipje van de sluier opgelicht die thans over de Stichting Jeugd- belangen hangt. De stichting hoopt dan ook dat de inwoners nu reeds met dit eenvou dige begin zullen instemmen, om later een en ander uit te breiden en te vormen zoals het bestuur dit alles heeft gedacht te kun nen uitvoeren. In elk geval een goede stap in de goede richting. WAALWIJKS BELANG Algemene voorjaarsvergadering op maandag 21 juni, des avonds om 8.30 uur in Hotel De Twee Kolommen. Aan de orde 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Jaarverslag secretaris. 4. Periodieke aftreding van de heren E. Weyers, A. Tielen en W. Ei bers. De heren Weyers en Tielen zijn direkt herkiesbaar; de heer Eibers is wegens vertrek niet herkiesbaar. 5. mededelingen van het bestuur ook betreffende de Gids. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Tijdens deze bijeenkomst zal o.m. gesproken worden over de ophanden zijnde verloving van Prinses Beatrix. De vergadering is toegankelijk voor allen, die zich hiervoor interesseren, dus ook niet-leden van Waalwijks Belang. WILLEM VAN ORANJE COLLEGE TE WAALWIJK Prot. Chr. HBS A en B en MMS Toegelaten tot de le klas van de cursus 1965-1966 x is meisjes x G. P. Verlinde Drimmelen; x C. E. Donken en x P. M. Vos Dronge- len; x M. C. Goudswaard, x M. A. Koops en J. D. v. Dijk Dussen; E. de Jong, H. Kleinloog, P. de Koning en x C. W. Oerlemans Genderen; J. van Eersel en P. C. Verhagen 's-Graven- moer; L. Dorenbos, J. Ham, x A. G. Hofland, F. Eugster, A. W. Tuk, M- v. d. Anker, A. S. de Boer, J. L. van Bruggen, J. Dijk, x E. Nieboer, x C. Katan, L. A. Lamers en x J. J. Uilen- reef 's-Hertogenbosch; x J. Dinke- laar, U. Geimer, Drunen; x C. A. C. Lintvelt Vlijmen; P. A. Smit Vught; x L. Clerkx Oudheusden; J. van der Pol en x A. Ruijmschoot Heusden; x J. J. v. Oversteeg, x G. de Jong, x A. Schouten, F. Wittebol, J. K. Flo rijn, x P. A. van Beek, x R. S. Ho- vinga, x P. v. Overseeg, x A. Tim mermans Sprang-Capelle; M. Bossers en D. J. Bossers Kaatsheuvel; E. van der Beek en A. C. de Haan Meeuwen; L. C. Konings, A. C. König en J. T. van Vugt Raamsdonk; R. O. T. H. Roth Geertruidenberg ;x J. G. Beis huizen, G. L. A. den Bok, W. H. v. Campen, H. Koers, x C. H. Outhuy- se, x J. H. Wolterink, Tilburg; D. W. Morelissen en G. J. Timmermans, Veen; x A. L. Barbier, P. W. de Graaf en x R. Vlot, Vlijmen; x A. C. de Rooy, R. Bernards, x J. Blok, L. M. Brust, W. F. Schuwer, G. W. v. Tol, G. A. Vennink, C. M. Breeuws- ma, F. de Wind, P. D. van Wijk, R. Gouda, A. P. Greve, x M. P. Harte- veld, A. C. Mandemakers, H. J. de Ruyter, x W. J. W. Soeters, Waal wijk; x J. W. van Splunder, x V. L. L. van Steenis, Drunen; x N. M. S. den Dekker, x M. C. van Esch, A. A. v. d. Maaden, x H. G. J. v. d. Pol, en G. J. Vos, Wijk en Aalburg. Afgewezen 20 candidaten. Herexamen 10 candidaten. OFSFOK1NG GASLEKKEN Een aparte dienst is thans bezig met de opsporing van gaslekken in Waalwijk. Een afstand van plm. 10 km. gasleiding zal hieraan worden onderworpen. Alles is slechts een voorbereidende maatregel voor de aanstaande omschakeling van cokes- gas op aardgas. Het aardgas zal on der een hogere druk komen nl. van 0.025 atm. 250 mm Wk; het co- kesgas heeft een druk van 0.008 atm. 80 mm Wk. Het team staat onder leiding van de fa. Wigersma Sikkema te Arn hem en is gestart in de Besoijense- straat en Floris V-laan, vandaar de Burg. v. d. Klokkenlaan en de Kerkstraat. Het onderzoek zal wor den uitgebreid naar mate de resul taten die de controle zal opleveren. Het oudste buizennet zal niet wor den onderzocht want gedurende '66 zal dit toch worden vernieuwd. Zodra alle lekken die bij dit onder zoek aan de dag treden zijn gere pareerd zal het thans geldende co- kesgas ge-odoreerd worden, d.w.z. dat het een aparte geur krijgt. Bij lekkages die zich dan voor doen kan het publiek de lekken zelf ruiken en hiervan melding maken bij het gemeentelijk gasbedrijf. Het gasbe drijf poogt door middel van publi- katies het publiek op de hoogte te brengen, opdat iedereen dit dan zal weten, als straks op aardgas wordt overgeschakeld. KONINKLIJKE ONDERSCHEI DING VOOR 40-JARIGE JUBI LARIS J. A. VERHOOFSTADT Vrijdag j.l. was het 40 jaar ge leden dat de heer J. A. Verhoof- stadt te Waalwijk in dienst trad bij de Fa. Jac. Bergmans Holland N.V. In verband hiermee werd de jubila ris door directie en personeel gehul digd terwijl burgemeester Teijssen de jubilaris de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspeldde. Wij komen in onze rubriek „Op de voet gevolgd" nog op deze hul diging terug. GESLAAGD De volgende leerlingen van de r.k. Meisjes Ulo „Maria Koningin" te Waalwijk slaagden vanmorgen voor het praktijk-diploma machine- schrijven: Maria Bakkers, Antoi nette Broks, Jeanne Broumels, Fran ca Bijnen, Joke Driesprong, Leny de Folter, Petra Frodyma, Phily Fij neman, Joke van Gelder, Willy Gennissen, Francis Gloudemans, Maudy Günther, Maria Gij zen, Ma rianne van Hilst, Anneloes de Jongh Maria de Kruyf, Anneke Lips, Ria van Mierlo, Beppie van der Pas, Ria Pullens, Ans Rullens, Jeanne van der Sanden, Edith Smith, Nel ly Sleenhoff en Ans van Tuyl. Ria van Mierlo leverde een bij zondere prestatie door voor het on derdeel vaardigheid het cijfer 10 te behalen. De meisjes waren opgeleid door de heer J. Konings van de Ned. Ver. tot Bevordering van het Admini stratief-Economisch Onderwijs „St. Genesius", te Eindhoven. Het diplo ma houdt in dat is voldaan aan de eis van minimum 130 aanslagen per minuut. AUTORIT VOOR DIERENASYL WAALWIJK Ter ondersteuning van het Dieren tehuis voor Waalwijk en omstreken heeft de stichting van dit streekdie- rentehuis zondag j.l. in samenwerking met de A.C. Kaatsheuvel te jaarlijkse autorit gehouden. Ongeveer 60 deel nemers hadden voor deze rit inge schreven, waaronder echter zeer wei nig Waalwijksen. Doordat diverse ge meenten en middenstanders overvloe dige prijzen hadden geschonken, kon aan iedere deelnemer een prijs wor den uitgereikt. De uitslag van de wed strijd was als volgt Klasse A C. v. d. Ven en echtg. 92 pt.; W. Musters-G. de Wijs 93; P. Zoontjes-F. de Vries 129; L. Ver vers-A. v. Oversteeg 142; H. Trom- melen-v. Berkel 194, allen Kaatsheu vel Klasse B Mej. de Bont Waalwijk 275 pt. ;B. Kivits Drunen 276; J. Bergmans Kaatsheuvel 288; H. van Bladel Waalwijk 302; A. v. d. Bes- selaar Elshout 311 pt. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Damesschoen, regenbroek, hond, kist met aardappelen, japon, bril, re genjas, haarband, zonnebril. Verloren Zwemkaarten, 2 konijnen, porte monnee, polshorloge, diverse regen jassen, kinderbril, 2 bankbiljetten van f 10, gouden ring, schildpad, tas met voetbalbenodigdheden, bood schappentas. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames en heren van Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie dames en heren van Oefening en Vermaak. GESLAAGD Op 19 juni j.l. behaalden onder staande candidaten het practijkkdi- ploma stenografie Ned. en machine- schrijven. Dit examen werd gehou den te Waalwijk in Hotel Moonen en afgenomen door de Ned. Ver. tot bevordering van het administratief- economisch onderwijs St. Genesius. Typen Dini v. d. Water, Lia de Jong, Thea v. d. Water, Riky Ver schuren, Sjan Schalken, Rina v. d. Hoeven, Janny Leijtens, Truusje Heinen, Toos Lombarts, Dina v. Pas, Ineke Schoenmaker, Hennie Snoe ren, allen te Waalwijk; Willy de Gouw, Ilona Calbo te Drunenf Adri de Vries, Dini Dingemans te Kaats heuvel; Cobi Meijer en Hennie van Zon Loonopzand; Corry Verhagen Heusden; Marja de Waal, Wijk"*"en Aalburg. Steno: Annie Kuysten, Carla Oer lemans Waalwijk; Liesbeth v. Hel den Drunen. Geslaagden genoten hun opleiding by de heer L. v. d. Leur, Mr. v. Coothstr. 75, Waalwijk. RECTIFICATIE OPENING SINGERWINKEL In ons verslag van de opening van het fraaie nieuw verbouwde winkelpand van de Singer in de Stationsstraat hebben we een klei ne vergissing gemaakt. Deze zaak werd niet geopend door de heer M. C. Mandemakers, maar door zijn zoon de heer Jan Mandemakers die de zaak van zijn vader heeft over genomen. Door het zoontje van de huidige exploitant werd derhalve ook het lint doorgeknipt. 26 juni tot 15 juli arts te Drunen Collegae ter plaatse nemen waar. OPENING SPORTPARK Zaterdag en zondag werd in Dru nen het gemeentelijk zwembad en het sportpark officieel geopend. Deze opening ging gepaard met 'n aantal sportwedstrijden en demon straties. De belangstelling was, me de dank zij het fraaie weer, zeer groot. Een uitvoerig verslag in ons vol gend nummer. VOLLEYBAL QUOS EGO PROMOVEERT NAAR DE OVERGANGSKLASSE In de studentensporthal te Til burg werden zaterdag de wedstrij den gespeeld voor promotie naar de overgangsklasse. Voor de grootste verrassingen zorgden de Langstraat- se teams Atak uit Waspik en Quos Ego uit Drunen. Deze gaven van het begin af de toon aan, Atak zeer sterk aanvallend, Quos Ego specta culair verdedigend. Het was voor Drunen een bijzondere dag want het team promoveerde naar de over gangsklasse. De eerste wedstrijd tegen Velocitas gaf een prachtig spelbeeld met de setstanden 15—7, 155. Tegen Atak was er van be gin tot het eind spanning. Setstan den 18—16, 10—15; 12—15. De derde en vierde wedstrijd ging resp. tegen Ter Hole en Roza Ina 20 met de setstanden 15—11; 15-5 - 15—0, 15—4. Eindstand 1. Atak 8—2; 2. Quos Ego 72; 3. Velocitas 54; 4. Ter Hole 27; 5 Roza Ina 18. ATAK PROMOVEERDE De Waspikse volleybalvereniging Atak heeft zaterdag j.l. in de studentensporthal te Tilburg een bijzonder belangrijke prestatio geleverd. Als kampioen van district Tilburg le klas speelden de pupillen van coach - trainer Harry Urbaniak met Roza Ina uit Hulst, Quos Ego uit Drunen uit Drunen (kampioen van distr. 's-Bosch), Terhoen Tholen en t Bredase Velocitas, om twee plaatsen in de overgangsklasse Zuid. Hier bij heeft Atak de vele supporters die met 3 autobussen en een groot aantal personen auto's de reis naar Tilburg meemaakten niet teleurgesteld. Het won alle 4 de wed strijden en eindigde daarmee als eersre. Dit is echter niet zo simpel in zijn werk gegaan als we hier in 'n enkel regeltje vermelden. Er is bijzonder hard gestreden en wat meer zegt, het spelpeil was vooral in de laatste wedstrijd verrassend goed. Roza Ina werd met 2-0 door Atak verslagen, maar de 2e wedstrijd leverde moeilijkheden. Quos Egos was dan ook de meest gevreesde tegen stander. De le set werd een overwinning voor Drunen, maar de 2 volgende bracht Atak met bijzonder goed spel op haar naam. Ook met Terholen had Atak weinig moeite, maar bij de laatste ontmoeting steeg de spanning tot haast ondragelijke hoogte. Zou Atak van Velocitas verliezen dan kwamen 3 ploegen met evenveel punten aan de lei ding. In eerste instantie leek het hierop uit te draaien, want met 4-15 grepen de Bre- danaars hun laatste kans. Voor het 3e jaar in de promotiewedstrijden verwikkeld heb ben de mannen van Atak van hun trainer echter geleerd uit verloren positie terug te komen. De aanvallen werden onder lulde toejuichingen van de supporters tactischer van opzet en het spelpeil steeg ver uit boven dat van de gem. overgangsklasser. Het werd een uiterst boeiend duel dat Atak met 15-i? en 15-8 in haar vooreel beëinigde. Nu pas brak het enthousiasme onder het thuisfront waarin zich ook burgemeester Welling, ka pelaan Ras, beschermheer van Gorp en le den van de stichting Jeugdbelangen, pas voorgoed los. De vreugde om 't succes ken de geen grenzen en eindigde ook niet bij het sluitingsuur van Ataks tehuis, café De Statie, waar men nog eens uitvoerig wenste na te genieten. De eindstand van de com petitie die van half 4 tot half 10 duurde en waarin Atak wedstrijden speelde die meer dan lVè uur duurden, luidt: 1 Atak 8 pt.: 2 Quos Ego 6 pt.; 3 Velocitas 4 pt.; 4 Ter holen 2 pt. ;5 Roza Ina 0 pt. Nu Atak bjnnenkort haar 10-jarig be staan gaat vieren is deze promotie 'n titel temeer om dit gebeuren eens extra te ac centueren. Namens de bevolking krijgt Atak zaterdag a.s. rond 9 uur een muzikale hulde door de harmonie in café De Statie. Een mooie inleiding op de bierfeesten die de vol gende dag in dezelfde zaal door Atak wor den georganiseerd tijdens een balavond waaraan de Wavo's meewerken, had de ver eniging zich moeilijk kunnen bedenken. DANKBETUIGING Ondergetekende betuigt hiermede zijn hartelijke dank voor de attentie's en belangstelling, die hij ter gelegenheid van zijn 50-jarig dienstjubileum van de Direktie en het personeel van de firma Van Drongelen heeft ontvangen en dit jubileum feest voor mij tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt. A. C. Metzke Sprang-Capelle, juni 1965 Hogevaart 129 goed kunnende werken A. HOOIJMAIJERS Stationsstraat 89, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6