SPORT OF TOUR TOT VRIJDAG u Gemeenteraad Sprang-Capelle R.W.B. QftkcuvzS&tdeatfi Dztïe fevge* V if IF^W T"~ .-iir ~"l DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JUNI 1965 Grond aan- en verkopen Commissie voor de gemeente-financiën Damesmode Tilburg Elshout R.K.C. ,','i LA ROCHELLE f-**™* Hn bordeauxC® bagnères lenen als hoofdleidster aan de open bare kleuterschool met ingang van het schooljaar 1965-1966. Voor aanleg van een c.v.-instal- latie en vernieuwing vloeren in de St. Aloysiusschool stellen B. en W. voor een krediet te verlenen van 45.040.-. Eveneens wordt een krediet ge vraagd voor klasse-meubilair in de St. Antoniusschool ad. 9.520.-. Voor leerlingensets voor de Burg. Moonenschool verzoekt men een krediet van 3.810.- Ten behoeve van de aankoop van meubilair en leer- en hulpmiddelen van de Past. van Haarenschool is een krediet benodigd van 6.595,47. COMMISSIE WERING VAN SCHOOLVERZUIM. In de vergadering van de raad van 3 juni j.l. is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de heer C.J. van Roy, in verband met het bereiken van de pensioen gerech tigde leeftijd. Nadien is een verzoek ingekomen van de heer J. v. Gam- meren om eervol ontslag wegens vertrek uit de gemeente. Voor de vervulling der beide va catures is verbinding opgenomen met de commissie, die een advies heeft uitgebracht voorde in te zen den aanbevelingen. Voorop zij gesteld, dat ieder lid zitting heeft in een bepaalde kwa liteit, zoals wettelijk is voorgeschre ven. De heer van Roy had zitting als onderwijzer bij het bijzonder onder wijs en de heer van Gammeren als vader van leerlingen van de open bare lagere school. Het advies van de commissie vol gende, doen wij U de volgende aan bevelingen van dubbeltallen toeko men, in volgorde van voorkeur: A. Vacature C. J. van Roy: nr. 1.: G. A. M. Smits, Hoofd R.K. Jongensschool, Baardwijksestraat 44 (St. Clemensschoolwonende Loeffstraat 13; nr. 2.: J. L. Kooien, onderwijzer aan de genoemde school, wonende Prof. Nolenslaan 48. B. Vacature J. van Gammeren: nr.l.: J. Schuwer, schoenfabrikant, wonende Oisterwijksestraat nr. 1. nr. 2.: L. Schuwer, schoenfabrikant, wonende Burg. Smeelelaan nr. 41. WIJZIGING STATUTEN MUZIEKSCHOOL De door de raad in de vergadering van 25 maart 1965 vastgestelde sta tuten van de stichting Waal wij kse Muziekschool bepalen, dat het be stuur van die stichting moet bestaan uit tenminste vijf en ten hoogste negen leden. Ten einde tot een zo breed mogelijke samenstelling van het bestuur van de stichting te ko men, is het wenselijk gebleken elf i.p.v. negen bestuursleden te kun nen benoemen, dat door middel van een statutenwijziging op elf kan worden gesteld. De heer W. Vermeulen Naayen, te Rijswijk heeft een hem toebehorend perceel weiland groot 1.60.60 ha, ge legen in de Buitenpolder van Waal wijk aan de gemeente te koop aan geboden. Met een tweetal eigenaren van grond gelegen ten westen van de Zomerdijkweg is overeenstemming bereikt over de aankoop van hun percelen. De zeereerw. heer Verhoeven te Sterksel is bereid een perceel te Be- soyen groot 1.16.00 ha en een noor delijk gedeelte, groot 0.48.70 ha. te verkopen. Van de heer J. Verstijnen te Hel- voirt kan worden aangekocht een perceel groot 0.56.10 ha. Beide per celen zijn nodig voor de aanleg van industrieterrein in het kader van de uitvoering van de havenplannen. Ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan „Meerdijk" kunnen worden gekocht van de heer P. E. de Haan, Kloosterweg 23 twee percelen groot resp. 0.24.95 ha en 0.17.70 ha. Van mevrouw M. v. Heesbeen-Kee tels, Burg. v. d. Klokkenlaan 37, een perceel groot 0.26.10 ha. Van de heer J. H. v. Huiten, St. An- toniusstraat 24, percelen resp. groot 0.27.50 ha, 0.40.15 ha en 0.18.90 ha. Met de heer P. M. Klerkx, Grote straat 48, werd overeenstemming be reikt over de aankoop van een per ceel groot 1.22.50 ha gelegen ten westen van de Zomerdijkweg en be nodigd voor de aanleg van het in dustrieterrein Haven-west en perce len groot resp. 0.24.70 ha en 0.41.60 ha, gelegen ten zuiden van het Richt pad voor de aanleg van 't industrie terrein Zanddonk. Verder een per ceel van 1.37.80 ha ten noorden van het Richtpad eveneens voor het in dustrieterrein Zanddonk. Met twee eigenaren werd overeen stemming bereikt over grondaan koop ten noorden van de Groene- woudlaan voor het daar vastgestel de uitbreidingsplan. Van de heer G. C. A. Klerx, Loeffstraat 4 een per ceel groot 0.72.40 ha, en van de heer J. P. van der Mee te Oisterwijk een perceel groot 0.92.00 ha. De heer H. A. van Iersel te Uden- hout bleek bereid aan de gemeente te verkopen een perceel ten noor den van de Groenewoudlaan groot 1.12.60 ha en een perceel te Besoy- en gelegen ten westen van de Zo merdijkweg groot 1.05.10 ha. Van de heer J. L. Couwenberg, Groenewoudlaan 3 werd overeen stemming bereikt over de aankoop van onroerende goederen door de gemeente. De boerderij Groene woudlaan 3 met erf en bouwland ten zuiden van de Groenewoudlaan groot resp. 0.52.20 ha, 0.46.20 ha en 0.45.90 ha voor het uitbreidingsplan Meerdijk en een perceel ten noor den van de Groenewoudlaan groot 1.06.20 ha voor het uitbreidingsplan Groenewoud. Met de heer J. A. Bayens, Laag einde 34 werd een akkoord verkre gen over twee percelen gelegen ten zuiden van de Drunense weg resp. groot 1.00.00 ha en0.04.85 ha nodig voor de reconstructie van de Dru nense weg. Voor de aanleg van de Margriet straat, de nieuwe verbindingsstraat tussen de Stationsstraat en de Mr. v. Coothstraat dient de gemeente o.m. de beschikking te verkrijgen over het perceel Stationsstraat 92, 92a, 92b en 90 c, groot 0.05.58 ha. Met de eigenaresse mevr. M. J. Grothe-Tretmüller, Stationsstraat 107, hebben B. en W. nu over de aankoop door de gemeente overeen stemming bereikt op basis van het door de gemeentelijke commissie uitgebrachte taxatierapport. Om de plannen van zijn winkel te kunnen realiseren zal de heer J. P. van der Mei, v. Assendelftstraat 24 moeten beschikken over een aan de noord- en oostzijde van de winkel gelegen strook grond van ongeveer 46 ca. welke eigendom is van de ge meente. B. en W. stellen voor be doelde strook te verkopen. Ten aanzien van de verkoop van een tweetal woningwetwoningen aan de huurders is de procedure zo ver gevorderd dat tot verkoop kan worden overgegaan. Het betreft een woning bewoond door M. P. Caste- leyns, St. Antoniusstraat 109 en W. C. van der Velden, Beatrixstraat 6. De huurder van het winkelwoon huis Past. Kuypersstraat 26, de heer D. Gennissen, heeft verzocht van gemeentewege te doen verbouwen. Deze verbouwing zou dienen te be staan uit een vergroting van de be staande winkelruimte met een opp. van plm. 13 m2, de aanbouw van 'n garage met magazijn aan de achter zijde van het pand, alsmede uit het maken van een nieuwe entree naar de verdieping, waar de woonruimte is gelegen. De kosten aan deze ver bouwing verbonden worden geta xeerd op 13.000.-, inclusief de ge bruikelijke opslag van de diest ge meentewerken. Bij de behandeling van de ge meentebegroting voor het dienst jaar 1965 in de raad hebben B en W de gelegenheid gehad om als hun oordeel uit te spreken, dat de raad meer dan tot nu toe het geval is, zou moeten worden betrokken in de voorbereiding van belangrijke financiële aangelegenheden. Het voeren van een verantwoord financiëel beleid is uit de raad viel een zelfde opinie te beluisteren slechts mogelijk, indien zowel bij het college van B en W als bij de raad een goed inzicht bestaat in de financiële aspecten, welke aan het te voeren beleid ook op lange ter mijn zijn verbonden. Ofschoon uiteraard B en W bij 't doen van voorstellen zich steeds bezinnen op de noodzakelijkheid, doelmatigheid en mogelijkheid tot het doen van uitgaven in het kader van de financiële mogelijkheden, terwijl de raad ook in dit opzicht de mérites van een voostel van het college wel kan nagaan, menen B en W niettemin, dat door de in stelling van een financiële commis sie kan worden bereikt, dat de raad meer en nauwer kan worden betrokken bij voor de gemeente be langrijke financiële aangelegenhe den. Namens 't college heeft de voor zitter daarom de vergadering van de raad d.d. 12 april 1965 de toe zegging gedaan dat zij met een voorstel zouden komen strekkende tot het instellen van een dergelijke financiële commissie. Ter voldoe ning hieraan wordt de raad sepa raat een concept-instellingsbesluit, alsmede een concept-vordering, re gelende de samenstelling, taak en werkwijze van deze commissie ter vaststelling aangeboden. Hierbij te kenen B en W het volgende aan: De wettelijke basis van de in te in te stellen commissie moet even wel gemaakt worden ten aanzien van de werkzaamheid van andere commissies, mede op het financiële vlak liggende, t. w. die behorende tot de commissie voor de gemeente licht en waterbedrijven, terwijl oor deel van B en W ook in de toe komst voor het onderzoek van ge meentebegroting en gemeentereke ning van de diensten van afzonder lijk daartoe in te stellen raadscom missies gebruik zou dienen te wor den gemaakt. B en W'stellen de raad voor een commissie van 4 leden uit de raad te benoemen. PRINSES MARGRIET VERPLEEGSTER IN AMERSFOORT Prinses Margriet gaat in oktober in het protestants-christelijke zieken huis De Lichtenberg te Amersfoort een bijzondere opleiding in de zieken verpleging volgen. Bij de verloving van de prinses met Pieter van Vollen hoven werd al aangekondigd dat de prinses na het beëindigen van haar universitaire studie in Leiden enige tijd in de verpleging zou gaan wer ken. ANDERLECHT TELT DRIE TON NEER VOOR BERGHOLTZ Het is wel zeker, dat landskampi oen Feijenoord en de Belgische kam pioensclub Anderlecht maandag in de Maasstad overeenstemming bereiken over 'n transfer van rechtsbuiten Ge rard Bergholtz. De transfersom ligt, naar wij vernemen, rond de 300.000 gulden; 4 jaar geleden werd de snel le Limburger door Feijenoord voor 1 ton overgenomen van MVV. Door deze spectaculaire transfer kan Bergholtz, die talrijke keren in 't Nederlandse elftal speelde, als de duurste Nederlandse voetballer wor den beschouwd. ITcuvcJttraat 14 - Telefoon 26SS2 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES VESTEN ROKKEN KRAAGJES PANTALONS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Zondag speelde RWB een wed strijd tegen CAFP uit Barcelona, een 2e divisieclub, die met vacantie in Holland is en bij Willem II te gast is, waar nog tegen het betaalde jeugdelf- tal wordt gespeeld. Oorspronkelijk zou deze club tegen Uno Animo spe len, maar die wedstrijd kon niet door gaan. De KNVB afd. Zuid zorgde toen dat RWB als tegenstander kon fungeren. Het is een goede en interessante oefenwedstrijd geworden. Voor rust ging de strijd in een hoog tempo op en neer, met beide doelen in gevaar, al moet gezegd dat de Spaanse keeper enkele mooie reddingen verrichtte. Na 15 min. bracht Han Bruurmijn de stand op 1-0. Tien min. later was het gelijk en nog voor de rust kwamen de Spanjaarden door een mooi doelpunt op 1-2. Tien minuten na rust werd het 2-2 stellen commissie die nader kan worden aangeduid met de naam „Financiële Commissie" wordt gevormd door het bepaalde in ar tikel 62, 22e lid der gemeentewet, luidende: „2. De instelling van de vaste commissies van advies en bijstand aan burgemeester en wethouders en de regeling van haar bevoegd heden en samenstelling, geschieden door de raad op voorstel van bur gemeester en wethouders". Omtrent de samenstelling, zit tingsduur van de leden en de ont slagname enz. menen B en W de raad kortheidshalve te mogen ver wijzen naar de inhoud van de arti kelen 1, 2 en 3 van de concept-ver ordening. Artikel 4 geeft aan de toekomsti ge taak van de commissie een zo ruim mogelijke omschrijving t. w. het verlenen van advies en bijstand aan burgemeester en wethouders in aangelegenheid op het terrein van de gemeente-financiën, zodat alle belangrijke projecten met financi ële konsekwenties, die in de raad tei sprake worden gebracht en waaromtrent door het college van B en W bijstand en advies wordt gevraagd, tevoren op hun financi ële mérites en gevolgen door de commissie zullen kunnen worden onderzocht. Omdat de commissie krachtens haar aard tot taak heeft het dienen van advies en bijstand aan het col lege van B en W, moet haar taak na het uitbrengen van haar rapport aan B en W over een bepaalde aan gelegenheid, als geëindigd worden beschouwd. Uiteraard zullen de be doelde rapporten, indien deze re sulteren in voorstellen van financi ële aard, aan de raad worden over gelegd, Een beperking in de taak van de Onder voorzitterschap van burge meester M. van Prooijen kwam de raad der gemeente Sprang-Capelle j.l. vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren de heren Kuijsten en Winkelman. De 16 punten bevattende agenda werd vlot afgewerkt en bleek vrijwel uitsluitend hamerstukken te bevatten, die bijna allen zonder op- of aan merkingen en zonder hoofdelijke stemming werden goedgekeurd. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd met algemene stemmen benoemd de heer J. J. L. M. van der Meijs, klerk ter gemeente-secretarie. Een voorstel tot wijziging van de Rangen- en bezoldigingsverordening 1965 voor het gemeentepersoneel, be treffende het opnemen van de salaris maatregelen van de 0,3 pet. uitkering ineens en het overbrengen van de 3e en 4e klas naar de 2e klasse, werd goedgekeurd, evenals het voorstel tot het stellen van zekerheid bedoeld in art. 7 van het Besluit bevordering eigen woningbezit, aan de heer A. C. H. van den Hoven. Een krediet van f 300. voor aan schaffing van diploma's enz. werd verleend voor de organisatie van een schoolsportdag op 7 juli a.s., zulks op verzoek van de hoofden der scholen uit de gemeente en van die aan de Z.-H. Dijk, met aantekening dat de heren v. d. Dool en Rijken tegen dit voorstel zijn. Een schadevergoeding ten bedrage van f 5134.08 wegens ontbinding van een pachtovereenkomst aan de heer A. van Baardwijk werd toegestaan.. Geldleningen werden aangegaan groot resp. f 250.000.— en f 500.000.-, bij het Algemeen Werkloosheidsfonds te 's-Gravenha- ge- Voorts werd een crediet van 160 duizend gulden beschikbaar gesteld voor de uitbreiding van de begraaf plaats aan de Heistraat. Bouwgrond werd verkocht aan de heren J. G. Blom te Raamsdonk en A. Verduijn te Sprang-Capelle voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Burg. Meijerstraat, grootte van 289 m2 voor f 12.50 per m2, en aan de heer J. W. van Schuppen, een per ceel gelegen op de hoek van de Burg. Meijerstraat en de H. Chabotstraat, groot 875 m2, voor het bouwen van een woning, eveneens voor f 12.50 per vierkante meter. De heer de Vos informeerde hier bij of nu alle bouwgrond daar is uit gegeven, waarop de voorzitter ant woordde dat daar alle percelen in op tie gegeven zijn; deze worden eerst overgedragen wanneer de betrokke nen de bouwvergunning hebben. Aan de Burg. Smitstraat is nog grond be schikbaar voor 12-16 woningen; getTacht wordt daarom zo spoedig mo gelijk een straat aan te leggen in het uitbreidingsplan Sprang-Zuid, even als in Vrijhoeve. Enkele begrotingswijzigingen wer den als laatste punt van de agenda goedgekeurd. Jeugd gemeenteraad. De voorzitter had nog een verzoek ontvangen van de Streekverbeterings- commissie om een jeugdgemeenteraad te mogen houden. De burgemeester meende dat zulks wel nuttig kon zijn, maar wilde dat niet doen zonder voor kennis van de raad. Verschillende leden van de raad zegden hierover hun mening en had den geen bezwaar - alleen de heren v. d. Dool en Rijken voelden er niets voor - wanneer maar gezorgd werd dat de jeugdgemeenteraad niet een zijdig zou worden samengesteld, maar uit alle richtingen, zowel wat betreft godsdienstige als maatschappelijke stromingen. Hierna sluiting. U.D.I. Dat de gemengde zangvereniging UDI haar ereleden en donateurs ook weer voor het nieuwe seizoen aan zich zal weten te binden moge blijken uit de plannen, die op stapel staan. Met medewerking van de to neelclub "Reverence" zal in begin novem ber opgevoerd worden de operetten "lm weissen Rössl". De regie is in handen van de heer Th. Gelzing, regisseur van Reve rence. De zang wordt ingestudeerd door de heer C. Lambrechts, directeur van UDI en de heer Fr. v. d. Hoven zal voor de muzi kale omlijsting zorg dragen. CONCERT. De kerkelijke fanfare zal a.s. zaterdag naar Handel gaan voor een tegenbezoek en daar een avondconcert verzorgen, mede in verband met het pastoorsjubileum aldaar. MEJ. VAN DER LEE Vrijdag 16 juli a.s. zal mej. C. v. d. Lee in verband met het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd het onderwijs en de school verlaten. Van haar 45 schooljaren heeft zij er ruim 22 in Elshout doorgebracht en het is alleszins gerechtvaardigd dat het afscheid groots gevierd wordt. Al weken is het personeel der school en de jeugd volop in actie om dit afscheid op waardige wijze te vieren. Dit zal officiéél gebeuren in het parochiehuis door schoolbestuur, school jeugd en genodigden op vrijdagmorgen 16 juli. In de namiddag zal de jeugd getrak teerd worden. Zondag 18 juli zullen ouders en belangstellenden gelegenheid krijgen om de declamaties der kinderen te horen en te vens afscheid te nemen van de juffrouw. MARIAKAPEL. Het actiecomité voor de vernieuwing van de Mariakapel zal voorlopig haar werk zaamheden staken. Er is ruim f 8600 bij eengebracht. Wanneer in 1966 toestemming verkregen wordt om nogmaals een auto ori- entatierit te organiseren, hoopt men de gel den bijeen te krijgen voor de glas in lood ramen. BENOEMD. Met ingang van 23 aug. is tot onderwijzeres aan de R.K. gemengde school benoemd mej. L. van Engelen te Haarsteeg. KINDERBIJSLAG PER 1 JULI OMHOOG De regering is bereid per 1 juli van dit jaar de kinderbijslag te ver hogen met vijf cent per dag voor het tweede tot en met het zevende kind en met een kwartje per dag Voor het 8e en de volgende kinderen. Een desbe treffend wetsontwerp wordt binnen kort ingediend bij de Tweede Kamer. Minister Veldkamp (Sociale Zaken) heeft hiermee het unanieme advies van de Sociaal Economische Raad (SER) letterlijk overgenomen. RONPEv.t-KANKK. 8eeh T97km. 29iunl via een Spaanse terugspeelbal. Eén minuut later schoot Huub Bruurmijn keihard no. 3 in. RWB speelde nu werkelijk uitstekend voetbal, met mooie aanvallen. Men zag elkaar uit stekend te staan en de gebrs. Bruur mijn zorgden op prima wijze voor de afronding. Tot 7-2 liep RWB uit, waarbij schitterende doelpunten vie len te noteren. Jammer dat de wed strijd om 12 uur moest beginnen en niet iedereen deze strijd kon volgen. Voor de wedstrijd bood de aanvoerder van de Spanjaarden een prachtig vaantje aan RWB aan. Fantastisch geslaagd jubileum- tournooi. Met groot succes heeft de jeugd commissie van RKC het afgelopen weekeinde een groot opgezet jubi- leumtournooi georganiseerd in het kader van het 25-jarig bestaan van RKC op 26 augustus a.s. Het tournooi op zaterdag werd ge opend door de vice-voorzitter van RKC, de heer J. J. M. van Heeswijk. Bijzonder goed weer zorgde voor een grote opkomst van supporters van de deelnemende verenigingen. Het tournooi van de pupillen om de Br. Sidonius-wisselbeker werd ge wonnen door RKC, dat in de finale Zwaluw VFC in de verlenging klop te. No. 3 werd Blauw-Geel, 4 WSC, 5 Uno Animo, 6 Vlijmense Boys, 7 RKC 2, 8 DVVC. Het C-tournooi werd gewonnen door Baardwijk, dat een prachtige partij voetbal speelde en RKC 2 met 6-1 klopte; no. 3 werd Waspik, 4e RKC Cl, 5 Hieronymus uit Tilburg, 6 Right 'Oh uit Geertruidenberg, 7 RWB en 8 WSC. De sportiviteitsbe- ker, beschikbaar gesteld door de heei G. Beerens, werd door de betreffende commissie toegekend aan Waspik. De prijzen werden op deze dag uitgereikt door de Eerw. Broeder Si- donius, die hiervoor speciaal naai Waalwijk was overgekomen. De toumooi-dag op zondag werd eveneens geopend met een indruk wekkende vlaggenparade. Mooi voet- balweer zorgde voor de recordaantal toeschouwers. Het A-toumooi om de pastoor Ras-wisselbeker werd gewon nen door Mulo, dat Best Vooruit in de finale met 1-0 versloeg. In de strijd om de 3e en 4e plaatst klopte Taxandria Bladella met 3-1. Nd. 5 werd RKC, 6e Valkswaard, 7 Boxtel en laatste werd Internos. Op het B-tournooi deze dag be zorgde de jeugd de organiserende ver eniging een leuke surprise door Zwa luw VFC in de finale met 2-0 te verslaan. Een knap spelend WSC met de 3e prijs, door Desk met 3 - 1 te kloppen, no. 5 BW, 6 Baardwijk, 7e RKC 2 en 8 RWB. De sportiviteitsplaquette voor zon dag, ter beschikking gesteld door de gemeente Waalwijk, werd unaniem toegekend aan Mulo uit Helmond. Het tournooi op zondag werd ge opend en gesloten door de Eerw. Br. Reinhard. Bij de sluiting op zondag avond kon de jeugdcommissie van RKC, onder leiding van jeugdvoorzit- ter C. IJpelaar, terugzien op een waardige inzet van het 25-jarig be- staansfeest van RKC. Aan het slot van deze beschouwing betuigt de jeugdcommissie van RKC gaarne haar dank aan de v.v. Baard wijk voor het ter beschikking stellen van haar kleedgelegenheid. Een proficiat aan de jeugd van RKC, dat kans heeft gezien 2 van de 4 tournooien te winnen, is zeker op z'n plaats. Knap werk, jongens! VERGADERING VAN COMMISSIE STADSGEWEST TILBURG De commissie Stadsgewest Tilburg zal vandaag in het paleis-raadhuis in een openbare vergadering bijeenko men. De agenda vermeldt o.a. de ver kiezing van leden van het dagelijks bestuur en de naamgeving. Burge meester mr. C. Becht zal tijdens de bijeenkomst 'n inleiding houden over belangrijke aspecten van d© stadsge westelijke samenwerking. Rocheför Sainf-es 68 km AHanh Pons 89km Oceaan. Monhendre 129 km S .Savin S.André 166 km ©Ravifaillerin ////T FY/Tl Ij In de Ronde rijden ca 80 fotografen mee R0NDEv.FRANKR.9e eh 226km.30juni 59 km Oloron 81 km Laruns AJbisque l7IOm. Plerrefifte 168 km Campan Tourmale|-2ll4m. SPANJE (DRavifaillering A Berg T<xjrmalef2ll4m Alibisque I7l0m. In 1905 werden de bergen In de Ronde RON DE v. FRANKR. 1Qe eh 222km. Ijuli BAGNÈRES Capvern Monfrejeau\ShGaudens Asper77km Portel" d'Aspeh 10/Om. SkGirons Il7km Massah Port I249m Marmara K«9nv SPANJE 0 Ravikiillerinq ABerq Marmore Portel d As In de afdalingen halen de renners vaak 8Qkrn HOGE ONDERSCHEIDING Tijdens een diner dat het hoofdbe stuur van de Bioscoopbond donder dagavond heeft aangeboden aan een select gezelschap ter viering van de toekenning van de Erasmusprijs 1965, werden Charles Chaplin en Ingmar Bergman ieder.met een Zilveren Roos onderscheiden. Des morgens was hun de Erasmusprijs door Prins Bemhard uitgereikt. Deze bijzondere onderscheiding van de Bioscoopbond ging naar Chaplin voor zijn universeel kunstenaarschap, naar Bergman voor zijn verdiensten als vernieuwer van de filmkunst.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2