enkele jeugdige personen een intelligente jongeman KERMIS KERMIS i a administratieve kracht APPELS Waalwijk n.v. Agent - incasseerder J SARS' AA PLASTSFLEX te kopen P. Timmermans' Goederenhandel ATTENTIE voor de jeugd (6 t/m 12 j.) CENTRALE VOLKSBANK DOE MEE AAN DE AKTIEU nette betrouwbare verse broodjes krentenbollen 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JUNI 1965 Sprang Vrijh.-Capelle Capelie Waspsk vrouwelcjke kinderwagen Loon op Zand Motor dwergpapsgaas damesjas Tropisch aquarium Openbare verkoping N.V. Koninklijke Chroomlederfabriek De Amstel" 1 a - ONVERSLIJTBAAR - HAKBESTENDIG - V5LTRUG - IDEAAL e Vloerkleden, diverse maten Verschillende soorten vloerbedekking Prachtige bankstellen Cocktailfauteuils Wollen dekens Spreien B.B.A.-MANIEREN Reeds meermalen zijn reizigers de dupe geworden van willekeurige handelingen van chauffeurs van de BBA-bussen. Hoewel lijn 36 naar Tilburg op bepaalde tijden door onze gemeente moet rijden, is het reeds meermalen voorgekomen dat de chauffeur wachtende passagiers in de Jan de Rooij- straat zonder meer laat staan en via de provinciale weg naar Kaatsheuvel rijdt. Dit ondervonden verschillende wachtende reizi gers j.l. vrijdagavond weer toen de bus van 19.26 uur, die door de Jan de Rooijspraat moet gaan volgens de dienstregeling,, deze route gewoonweg negeerde. Ook omge keerd kwam het reeds meermalen voor dat deze bus komende vanuit de Kerkstraat de Jan de Rooijstr. voorbij reed en over de prov. weg naar Waalwijk ging en de wach tende passagiers liet staan. In het belang van de reizigers is het te hopen dat derge lijke willekeurige handelingen niet meer zullen voorkomen. UITSTAPJE "LOOFT DEN HEER" De leden van de Chr. Gem. Zangvereni ging "Looft den Heer" maakten j.l. woens dag hun jaarlijks uitstapje. De reis ging al lereerst via Gorkum in de richting Hilver sum; nadat in de Meeren koffie gedronken was werd een bezoek gebracht aan Kasteel Haarzuilen, dat een rijke verzameling aan kunstschatten bevat. Vandaar ging het naar de Loosdrechtse plassen, waar voor het ge zelschap een rondvaartboot gereed lag voor een tocht op de plassen. Daarna ging de tocht naar Lage Vuurse, waar vooral het Kasteel Drakenstein de aandacht trok. In Hilversum aangekomen, konden de dames wat winkelen, waarna het gezelschap in de "Karseboom" een uitstekend diner werd op gediend, dat alle eer werd aangedaan. Hier werd nog enige tijd aangenaam door gebracht, waarna de thuisreis aanvaard werd en het gezelschap na een laatste oponthoud in "de Lucht" om 11 uur weer in Sprang arriveerde, dankbaar voor de mooie dag. AANRIJDING. Op het kruispunt bij de Tilburgseweg ge beurde zondag tegen het middaguur een botsing tussen twee personenauto's, op de zelfde wijze als j.l. dinsdag. Weer liep deze aanrijding gelukkig goed af, met uitsluitend flinke materiële schade aan beide auto's. Een auto met een gezin afkomstig uit Voorschoten reed vanaf het Oosteind, zonder op het verkeer te letten, de prov. voorrangsweg op, toen vanuit de richting Waalwijk een auto naderde en een aanrijding ontstond. Voor de tweede maal binnen een week het bewijs dat men niet genoeg aandacht schenkt aan de verkeers borden. De rijkspolitie maakte proces verbaal op. ONGEVAL Zondagmiddag kwam een bromfietser in de Jan de Rooijstraat te vallen, doordat een bal tegen de bromfiets werd geschopt. De bromfietser liep schaafwonden op en zijn voertuig werd beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. ORGELCONCERT. Het ligt in de bedoeling op zaterdag 17 juli a.s. een orgelconcert te geven in het Geref. Kerkgebouw. Als organist zal fun geren de heer Fr. van Tilburg uit Werken dam, terwijl verder medewerking zal wor den verleend door een hoboist en een solist. P.V. NOOIT GEDACHT. Uitslag concours vanuit Chateauroux, af stand 596 km. Gelost om 5.30 uur, eerste duif 12.40, laatste duif 2.20 uur. A. v. d. Schans 1, 6; J. van Zeist 2, 11, 17, 22; A Heiblom 3, 13; A Vos 4, 18, 27; Jac Ophorst 5, 9, 19, 29; A v Gooi 7; A Legrauw 8; G Rozenbrand 10, 25; A Spuij- broek 12; H Hendriks 14; M Mesch 15; A v Zeist 16, 20; D v Os 21, 24, 28; W Nieu- wenhuizen 23; Jo Sterrenburg 26; P de Meter 30; L Kemmeren 29a. Uitslag concours vanuit Noyon, afstand 280 km, gelost 6.20 uur, eerste duif 9.22, laat ste 9.35 uur. A M de jong 1, 21, 28, 29; P Blom 2, 5, 8, 27; J IJpelaar 3; H Spuij- broek 4, 20; M Netten 6, 7, 16; A Tactor 9; G Molengraaf 10; A Nieuwenhuizen 11; A v Gooi 12, 45; F Tactor 13; Pullens 14; Jac Ophorst 15, 23, 39, 40 ;J v Zeist 17, 25, 33, 41, 47; A v d Schans 18, 31, 50; A Snaphaan 19, 27, 30; H Nieuwenhuizen 22; G v Leent 26, 34; W Nieuwenhuizen 32; M Blok 35; M de Jong 36; H Vos 37; C v Tilburg 38, 49; A Spierings 42; G Ro zenbrand 43, 46, 48; P Meter 44. A.s. woensdag inmanden voor Orleans, tussen 7 en 8,30 uur in café C. v. Tilborgh aan de Julianalaan. PERSONEELSREIS KERST EN OERLEMANS. Begunstigd door onverwacht stralend zo merweer vertrokken vrijdag j.l. om 7 uur de werkers van Kerst Oerlemans naar de Belgische Ardennen. In Vlaanderens oudste stad Tongeren pauzeerde men even voor de koffie met vla, om daarna het bergtraject te gaan volgen. De uitzichen op en voorbij Luik kwamen ten volle tot hun recht door het heldere zicht. Het Amblèdal met zijn vele variaties in kleuren groen boeide allen. Een hoogtepunt vormde daar we de waterval van Coo. In deze Frans sprekende omgeving wist men wat een goede Hollandse koffie tafel betekende. Tevens kon men zich daar ten volle amuseren met skelteren en kabel baan. Vervolgens ging de route via het cir cuit van Francorchamps, dat buiten mede dinging werd gereden, en Malmedy met zijn opvallende mooie stijging van pl.m. 7 km en de daarbij behorende fraaie uitzichten naar het dak van België (pl.m. 700 meter hoog) de zg. Hautes Fagna. Hier vormde de Ba- raque Michel een pleisterplaats. Op weg naar Zuid-Limburg werd nog uitgestapt bij het meer en de stuwdam van de Gileppe, waar het prachtig toeven was. Een zeer goed verzorgd diner wachtte het reisgezelschap in Valkenburg. In de late avonduren bleef men nog gezellig bijeen in een uitspanning in de omgeving van Roermond. Rembrandt en de zijnen mogen dus weer terugzien op een zeer geslaagde reis, waarbij het weer op dusdanige gulle wijze meewerkte, dat de overvloed aan natuurschoon ten volle tot zijn recht kwam. BRANDWEER Op de j.l. zaterdag te Doetinchem ge houden gewestelijke brandweerwedstrijden, waaraan korpsen uit Noordbrabant, Limburg en Gelderland deelnamen, heeft de vrijwil lige brandweer van Sprang-Capellc een 4e paats weten te bereiken. Aan deze wed strijden namen in totaal 13 korpsen deel. ORANJEDAG J.l. zaterdag hield de Oranjevereniging Wiihelmina, op het terrein van de heer v. Achterberg, de jaarlijkse Oranjedag. 's Mid dags werd een wielerronde georganiseerd voor deelnemers met en zonder racefietsen. Groot kon men de belangstelling voor dit onderdeel der festiviteiten niet noemen. De uitslag van de categorie zonder racefietsen, waswas: 1 Seevers Waspik; 2 J Rozen- brand Capelle; 3 H v Beek Capelle en 4 Been Capelle. Voor de deelnemers met race fietsen was de uitslag: 1 J v Dungcn Haar steeg; 2 v d Assem Kaatsheuvel; 3 Keetels Haarsteeg. Te 8 uur ving het avondprogramma aan. De voorzitter der vereniging hield een korte toespraak, waarin hij o.m. aanhaalde de a.s. verloving van Prinses Beatrix. Hierna traden als eersten voor het voetlicht het trio Kees de Nijs, met zang van Albert Brosens. Hier na kwam een der tienersterren aan 't -\oord, nl. Trea Dobhs. Zij liet het talrijke publiek genieten van haar mooie zang, waarbij zij werd begeleid door Harry Heeren en Harry van Hoof. Na dit optreden kwam weer een zeer geliefde ticnerster voor het voetlicht, nl. Rob de Nijs met The Lords; dit kon wel het hoogtepunt genoemd worden van deze avond. Na de pauze kwamen alle genoem de personen nogmaals voor het voetlicht, alsmede de bekende artist Satani Demon, variété attractie. Allen oogsten grote bijval van het publiek. De diverse artisten werden aan het publiek voorgesteld door de beken de conferencier Bouk Martens. De voorzit ter, de heer Poldervaart, kon na afloop dan ook een hartelijk dankwoord spreken tot de medewerkenden, waarbij door Elsje en Febe Deug aan Trea Dobbs bloemen werden aan geboden. Rest ons nog te vermelden, dat burgemeester van Prooijen een kort woord sprak naar aanleiding van de ophanden zijn de verloving van Prinses Beatrix, waarbij hij allen opwekte om maandagavond te 7 uur in grote getale op te trekken naar het gemeentehuis, alwaar dan met medewer king van de plaatselijke muziekverenigingen volkszang ten gehore zal worden gebracht. Burgemeester van Prooijen zal dan een toe spraak tot de inwoners houden. Tot slot willen wij opmerken, dat het programma van de Oranjevereniging zee- geslaagd genoemd mag worden. Het optre den van de genoemde artisten viel zeer in de smaak van het publiek en men hoorde dan ook niets dan lof aan het adres van de Oranjevereniging die het heeft aangedurfd om deze artisten naar Capelle te laten ko- DE LUCHTVAART J.l. zondag hield de P.V. De Luchtvaart in samenwerking met de P.V. De Reisduif uit Waspik een wedvlucht vanuit Creil, af stand 320 km. De uitslag was als volgt: C Blok 1; H de Jong 2, 25; B Pols 3, 14, 20, 23, 24; C Fitters W 4, 11, 27; A Klootwijk 5, 12, 15; G le Sage 6, 17; H Smits W 7, 8 Chr Langermans W 9, 13, 18, 21; J Me ter 10; B Verduijn W 16, 26; P v d Els- hout W 19; Th v Dongen W 22. A.s. zendag wordt een wedvlucht voor jonge duiven gehouden vanuit Duffel, af stand 83 km. EEN DAAGJE UIT MET DE PLATTELANDSVROUWEN Dinsdag 22 juni j.l. vond de zomerreis plaats van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, 's Mor gens 7 uur werd met een touringcar gestart voor een trip door het mooie Limburgse land. Het romantische dorje Thorn werd de eerste aanlegplaats, alwaar een kopje koffie werd genuttigd en tevens een bezoek werd gebracht aan de Abdijkerk. Nog onder de indruk van het vele schoons dat deze kerk bood, werd de tocht vervolgd door de mijn streek naar de hoofdstad der provincie. De dames kregen gelegenheid de benen te strek ken, hetgeen gepaard ging met een wande ling langs gezellig ingerichte etalages van de Maastrichtese winkelstand. Na een kort be zoek aan het oorlogskerkhof Margraten werd via Klein Zwitserland de reis voortgezet naar Valkenburg, het einddoel van de reis. Na bezichtiging van enkele der vele beziens waardigheden, die deze toeristische plaats bij uitstek biedt, werd de terugtocht aanvaard. Roermond was de laatste pleisterplaats, waar de dames genoten van een uitstekend diner. Inwendig versterkt ging het daarna huis waarts. Een mooie en plezierige dag lag weer achter de rug, waaraan ongetwijfeld alle deelnemende dames een prettige her innering zullen bewaren. pastoor hield de feestpredikatie en bracht dank aan de scheidende pastoor Mommers voor de 10 vruchtbare jaren van zijn pasto raat in Loonopzand. De zielzorg en het zie kenbezoek zijn van onschatbare waarde ge weest, vandaar dat Pastoor Mommers zeer node afscheid neemt van zijn parochianen. Het valt hem des te zwaarder, omdat hij dit afscheid moet aanvaarden wegens zijn gezondheid. Hij beveelt de scheidende her der aan dit offer kalm en gelaten te aan vaarden. Om half één haalde de Kon. Erk. Har monie Concordia de geestelijkheid en het kerkbestuur aan de pastorie af. Hier was ook burgemeester van Erp aanwezig met de gemeentesecretaris, de heer van Nieuw- stadt. Gezamenlijk trok men naar het Cul turele Centrum, dat inmiddels geheel ge vuld was met parochianen. Concordia opende de afscheidsreceptie met een fikse mars, waar de heer Jan van Lier als kerkmeester de rij der sprekers opende. Deze dankte de pastoor voor het in de voorbije 10 jaren gevoerde beleid in het bestuur en administratie van de kerk, want hierin heeft Pastoor Mommers grote very diensten weten te verwerven. Wc denken hier aan de inrichting van het kerkhof, dat hij mee heeft weten te realiseren, de kerk- verbouwingen en veranderingen, de huidige restauratie van de toren en wat daar alzo is bijgekomen en vooral de aanpassing van de liturgie. Met het laatste is de Loons paro chie geleidelijk gekomen aan de vernieu- ming van heden. De heer van Lier mocht aan zijn "goede administrateur" een bedrag van de parochianen gezamenlijk aanbieden van f 1509,50. Dit bedrag zal zeker op zijn piaats zijn als de pastoor zijn nieuw ver blijf naar zijn smaak zal hebben ingericht. Burgemeester van Erp bracht dank voor de zeer prettige samenwerking van de Loonsc parochie met het gemeentebestuur. Hij benadrukte de moeilijke taak van de pastoor in de huidige tijd. Dit leiderschap is niet altijd even gemakkelijk. Bijzonder stelde de burgemeester het op prijs, dat Pastoor Mommers nog in zijn gemeente blijft wonen om zo in zijn bekende omge ving van een welverdiende rust te mogen genieten. Pastoor Mommers bracht hartelijk dank aan zijn parochianen; hij zei dat hij altijd zeer gaarne onder hen bad mogen werken als pastoor. Hij bracht dank aan de spre kers en begroette de nieuwe opvolger met wie hij reeds enige tijd heeft mogen samen werken. Vooral duidde hij op de restaura tie van de toren, die heel veel kosten met zich brengt en de nodige zorgen. Na deze woorden die uit het hart ge grepen waren nam pastoor Mommers af scheid van zijn parochianen als pastoor, maar hij hoopte van harte velen zo nu en dan nog eens te mogen ontmoeten. Hierna gin gen allen huiswaarts; de harmonie bege leidde de pastoor weer naar de pastorie. Een periode is hiermtde afgesloten van een herder, die ontzettend veel voor de mensen heeft betekend. Hij was een goed mens en had voor iedereen een hartelijk woord. Moge hij nog velen van ons ontmoe ten in zijn laatste levensjaren. Wij mogen hem alle goeds toewensen voor de toekomst; heel veel rust zij hem toegewenst, ook nog heel veel jaren. P.V. DE LUCHTBODE Zondag heeft de Postduivenvereniging de Luchtbode een vlucht gehuden vanuit Creil, afstand 321 km; deelname 85 duiven. De uitslag is als volgt K v Esch 1; P Hooijmaijers 2; A Spa pens 3, 22; M Vera 4, 8, 10, 13; A Aarts 5, 6, 14; H v d Linden 7, 21; A v Laar hoven 9; N Damen 11, 19; M Goudsiers 12; P v Noije 15; J v Dongen 16; J van Broekhoven 17; Z H v d Velden 18; G IJpelaar 20. M Maas overduif. Zaterdag was de vlucht vanuit Chateau roux. Hiervan was de uitslag: B v Iersel 1, 5, 8; A Aarts 2, H Leermakers 3, K Aats 4; K v Esch 6; Gebr. Boons 7; J v Dongen overduif. ST. AMBROSIUSGILDE In de ouderdom van 86 jaar is de 40-ja- gewoond hebbende op de Molenstraat, over- rige gildebroeder Frans Adriaan de Bresser leden. Zaterdag is hij te Udenhout begra ven. Het gilde St. Ambrosius was hierbij vertegenwoordigd. Het gilde verliest in hem een hartelijk en oprecht gildebroeder. Hij ruste in vrede. Voor spoedige indiensttreding zoeken wij een Zij zal in hoofdzaak worden belast met de Duitse en Engelse correspondentie, terwijl tevens een gedeelte van de fac turering aan haar zal worden toever trouwd. Enige kantoorervaring is wel gewenst. Altenaweg 8, Waalwijk Telefoon 04160- 4031 DE N.V. NED. BEGRAFENISVERZEKERING „MEMENTO MORI" Montaubanstraat 21a, ZEIST vraagt voor ook WAALWIJK op basis (Oost) van bijverdiensten. Uitvoerige sollicitaties te richten aan: Inspecteur A. G. Snoeren Mgr. Völkerstraat 76, Kaatsheuvel telefoon 04167 - 3019 TE KOOP zo goed als nieuw. Molenstraat 6, Sprang. Voor Uw uitstapjes iedere dag en BAKKERIJ Waalwijk tel. 3073 Grotestraat 329 GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Waspik op woensdag 30 juni '65, des avonds 8 uur. Agenda 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening winkelsluiting kappersbedrijven op maandagmiddag. 4. Voorstel tot medewerking ex art. 72 der L.O. wet 1920 aan het bestuur der ver eniging voor Chr. Volksonderwijs te Waspik in de aanschaffing van leer- en hulpmidde len en zonweringesgordijnen. 5. Voorstel tot vaststelling van de alg. salarisverordening per 1 jan. 1965. 6. Voorstel tot zekcrheidsstelling als bedoeld in art. 7 van het besluit bevorde ring eigen woningbezit. 7. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan M. P. Coesmans te Waspik. 8. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan A. J. van den Avoird en F. Baak te Waspik. 9. Voorstel tot verkoop van industrie terrein aan N. G. J. Schouten N.V. te Giessen. 10. Voorstel tot benoeming gemeente arbeiders. 11. Voorstel tot het waarborgen van een geldlening aan te gaan door de bouwvereni ging Volksbelang. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van n cyclostyle en een RES-machine t.b.v. de ver makelijkheidsbelasting. 13. Begrotingswijzigingen. AFSCHEID PASTOOR F. MOMMERS Zondag werd de Hoogmis in de parochie kerk opgedragen als teken van plechtig af scheid van de herder der parochie, welke 10 jaren zijn beste krachten aan zijn schaap jes heeft gewijd. Pastoor Siemons werd ge assisteerd door pater Joachim en pater Ver tegaal. Het koor was versterkt met koper begeleiding, dat het deze keer zeer ver dienstelijk deed. Het klonk nog feestelijker dan gewoon. Het koor zong de Messe Res- pbnsoreate. De zojuist benoemde nieuwe UITKERING-INEENS WORDT MINIMAAL 120 GULDEN Minister Veldkamp (lonen) is nu definitief accoord met een uitkering ineens van hoogstens twee percent. Hiervan mag één percent nu worden gegeven, de rest pas in december. De minimumuitkering mag 120 gulden bedragen. Over de kinderbijslag wordt geen uitkering-ineens gegeven, maar de minister overweegt een vacantietoe- slag voor deze uitkering en andere sociale verzekeringswetten. Dr Veld kamp heeft dit laten weten aan de Stichting van de Arbeid. TE KOOP: 350 cc. Ardie 2 cylinder [n prima staat; bijzonder snel Grotestraat 259, Drunen een groen-gele op Bloemenoord WEGGEVLOGEN Tegen beloning terug te be zorgen. Eventueel inlichtingen: Optica Bogaerts Grotestraat 220, Waalwijk TE KOOP blauwe leder maat 42, prima chroomleder, prijs 50. Grotestraat 259, Drunen te koop. Geheel compleet met stalen tafel. Burg. Smeelelaan 46, Waalwijk NOTARIS J. WAVERIJN te Sprang-Capelle js voornemens donderdag 8 juli a.s. bij inzet in café Pruijssers aan de Wendel- nesseweg aldaar, en donder dag 15 juli a.s. bij afslag in café de Witte Brug aan de Nieuwevaart aldaar, telkens des avond om zeven uur, ten verzoeke van erven G. D. de Bie, te verkopen: I. het gunstig gelegen boer derijtje aan de Heistraat 95 te Sprang-Capelle, groot 10.52 aren, vrij van huur en pacht te aanvaarden bij de betaling. II. Bouwland, gelegen ach ter koop I, groot 28.30 aren, vrij van pacht te aanvaar den per 1 januari 1966. Bij de afslag worden beide kopen gecombineerd. Betaling: uiterlijk 14 augus tus aanstaande. Te bezichtigen zaterdag 3 juli a.s. nam. 35 uur, en dinsdag 6 juli a.s. nam. 78 uur. v/h L. ff GOMPEN - WAALWIJK Wij vragen voor onze magazijnen die bij gebleken geschiktheid opgeleid kun- ne.i worden tot sorteerder. Tevens zoeken wij voor onze expeditie Sollicitaties dagelijks Putstraat 14a, telefoon 04160 - 2341, toestel 12 zijn er in geslaagd een kleine partij origineel Wij bieden U deze aan voor abnormaal lage prijzen. U kent het Tevens speciale aanbieding in alle maten Burg. Smeelelaan 51, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2481 vanaf 1 juli tot en met 31 juli a.s. staat in het bijkantoor van spaarbank Pastoor Kuypersstraat 1, Waalwijk n PRACHTIGE POP Wie de naam van de pop raadt, wordt de gelukkige bezitter. Bij meerdere goede inzendingen, bepaalt het lot. Bezoek ons bijkantoor en vraag aan onze kassier een deelne merskaart. Zitting: maandag t/m vrijdag van 7-8.30 uur. Bijkantoor C.V.B.. Past. Kuypersstraat 1 Bovendien iedere dag zitting op het adres St. Antoniusstraat 97

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 7