-De Echo van het Zuiden i Jachthoornkorps „Cornu Copiae" Sprang-Capelle Gouden echtpaar gehuldigd te Waspik fnM.'.M.'" heeft dringend nieuwe uniformen nodig gezelschap organiseerd donateursactie Het was in december 1950, dat het bekende Jachthoornkorps "Cornu Copiae" onder de naam K.A.J.-drum band werd opgericht. Eerst enkele jaren geleden werd de drumband om gevormd tot het prachtig jachthoorn- korps zoals we dit thans kennen. Het kreeg de naam van "Cornu Copiae", hetgeen betekend "Hoorn des over- vloeds". Het gezelschap bestaat dit jaar dus 15 jaar. Reeds als K.A.J.-drumband kreeg het korps grote bekendheid en heeft in de 15 jaar van haar bestaan prach tige successen geboekt. Op concour sen, o.a. te Den Bosch, Amsterdam, Tilburg, Oisterwijk, Kaatsheuvel, Best en Capelle, om slechts enkele plaatsen te noemen, werden eerste prijzen behaald en was het Waalwijk- se korps een graag geziene gast. Doch niet alleen in eigen land, ook in het buitenland raakte het Waal- wijkse gezelschap meer en meer be kend. Met groot succes werd vorig jaar opgetreden in Itegem (België). Thans heeft Comu Copiae een uit nodiging ontvangen om een folklo ristische optocht op te luisteren in Arras, nabij Lille in Noord-Frankrijk Tevens is het korps uitgenodigd om op 5 september a.s. een soortgelijke optocht in Brussel op te luisteren. Het hoofdstreven van Cornu Co piae is echter de deelname aan het wereldmuziekconcours volgend jaar te Kerkrade in Limburg. Onder leiding van instructeur Ger- rits bereidt het 45 man sterke korps zich hierop danig voor. Het bestuur zit echter momenteel nog met een grote moeilijkheid, n.I. de uniformen, want het is alleszins begrijpelijk, dat de jongens van 15 jaar geleden, man nen zijn geworden en letterlijk uit hun uniformen zijn gegroeid. Hoewel men steeds getracht heeft de mankemen ten door lapmiddelen te camoufleren, is dit thans niet meer mogelijk en is de aanschaffing van nieuwe unifor men een dringende eis. De kosten hiervan zullen echter ca. f 10.000.- gaan bedragen en hiervoor wil men door middel van een donateursactie een beroep doen op de inwoners van Waalwijk. De gemeente heeft via subsidies en extra subsidies bij het behalen van prijzen het Jachthoornkorps welis waar steeds belangrijk tegemoet ge komen, doch daarnaast moesten de overige middelen worden verkregen door contributies en bijdragen van donateurs, zodat men zich kon be druipen. Voor de extra uitgaven ten behoeve van de nieuwe uniformen, doet het korps echter een beroep op de Waalwijkse bevolking, waarbij het actieve bestuur hoopt, dat door deze nieuwe aktie het reeds bestaande aan tal van ca. 1300 donateurs belang rijk zal kunnen worden uitgebreid. Men wil voor de uniformen een speciaal ontwerp laten maken. De huidige kleuren, n.I. rood tuniek met blauwe broek zullen gehandhaafd worden, terwijl de berenmutsen niet vervangen zullen behoeven te worden. De uitmonstering van de unifor men zal eenvoudig blijven, doch het is wel de bedoeling de nieuwe uni formen het karakter te geven van ga la-uniformen. Ter gelegenheid van het derde lustrum organiseert het korps eind september a.s. in het centrum der ge meente een concours van uitsluitend jachthoornkorpsen. In samenwerking met Waalwijks Belang wordt aan het slot van dit concours een grootse tap toe gehouden, waaraan ook door ge zelschappen van buiten de gemeente zal worden deelgenomen. Het- con cours zowel als de taptoe zullen vrij toegankelijk zijn. Wat de donateursactie betreft. We twijfelen er niet aan, of Cornu Co piae, dat bij elke gelegenheid klaar staat, om hieraan extra luister bij te zetten, zal ditmaal niet te vergeefs een beroep op de Waalwijkse bevol king doen. Op vier achtereenvolgende zater dagen, te beginnen half juli a.s., zal het korps in verschillende stadsdelen een mars maken en korte muzikale shows geven, waama dan de betref fende wijken door de leden voor deelname aan de donateurs-actie zul len worden bewerkt. We hopen van harte, dat deze do nateursactie een succes wordt. "Cornu Capiae" verdient het en is het waard. POTO'KI NO Waalwijk Sprang Vrijh.-Capelle Capelle Waspik DRUMBAND NAAR CONCOURS. VRIJ EN BLIJ IN VRIJE-TIJDS-KLEDING! HOENDERVANGERS HERENMODE VAN LIER herenschoenen Loon op Zand Drunen Denkt U aan onze officiële POLAROID-demonslratie-dagen op donderdag 1 en vrijdag 2 juli. Heuvelring 61 Juliana v. Stolbergstraat 10 TILBURG Brabantplein 12, BREDA BELANGRIJKE UITBREIDING VAN DELICATESSENZAAK EN LEVENSMIDDELENBEDRIJF TE WAALWIJK De firma van Brunschot, geves tigd Grotestraat 199 te Waalwijk is voornemens haar bestaande delica tessenzaak en levensmiddelenbe- drijf belangrijk uit te breiden. Naar de eigenaar de heer J. van Brun schot ons mededeelde wordt het vloeroppervlak van 35 m2 op 75 m2 gebracht en wordt de zaak tevens geheel gemoderniseerd. Hierdoor zal het grote assortiment der firma beter tot zijn recht komen en zul len de artikelen overzichtelijker kunnen worden getoond. In de zaak zal tevens een open gekoeld wand- meubel worden geplaatst, om de di verse delicatesse-artikelen, die dit vereisen, op de juiste temperatuur te brengen en te houden. In de toe komst zal namelijk ook diepvries ten verkoop worden aangeboden. Verder zal een chocolaterie-toon bank het interieur van de zaak een voornaam cachet geven. Kortom door de firma zal alles worden ge daan, om het hun cliënten bij het kopen zo aangenaam en prettig, doch vooral zo gemakkelijk moge lijk te maken. De verbouwing zal in twee ge deelten geschieden doch zodanig dat de verkoop steeds doorgang zal kunnen vinden. Het ligt echter in de bedoeling om het geheel gemoderniseerde be drijf te openen op 12 augustus a.s. voor genodigden, terwijl de zaak voor het publiek op vrijdag 13 au gustus zal worden opengesteld. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen we naar de advertentie, die binnenkort in ons blad zal verschij nen. VERLOVING KROONPRINSES. Door de samenwerking van Burgemeester van Prooijen, de besturen der Oranjevereni gingen en de hoofden der scholen, kon de verloving van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg ook in onze gemeente j.l. maandagavond nog op waardige wijze worden gevierd. Door de burgemeester en de Oranjever enigingen daartoe per circulaire uitgenodigd, trokken vanuit de verschillende delen der gemeente de plaatsedlijke muziekgezelschap pen met drumband onder vrolijke marsmu ziek naar het gemeentehuis, waarbij zich naast de schooljeugd onder leiding van het personeel ook honderden ingezetenen aan sloten, zodat het voor het gemeentehuis een hele drukte werd. Onder leiding van de heer Overweel wer den hier een aantal vaderlandse liederen ge zongen, die door mevrouw Polervaart met accoreonmuziek werden begeleid. Door de kinderen zowel als het grote publiek werden de liederen spontaan gezongen en was deze volkszang een uiting van blijschap met het geluk van onze Kroonprinses. Burgemeester van Prooijen sprak de me nigte toe en dankte voor de spontane mede werking om dit heugelijke feit op deze wijze mee te vieren en besloot met een driefwerf "hoera" voor het Verloofde Paar en het ko ninklijke gezin, waarna met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus deze bij eenkomst werd besloten. SIRENA MAAKT EEN UTSTAPJE. Zaterdag 3 juli gaan de leden van het muziekgezelschap Sirena met hunne dames op reis. Het uitstapje gaat ditmaal naar Zuid-Limburg, waar verschillende beziens waardigheden bezocht zullen worden. Wan neer het weer mag meewerken, staat het gezelschap zeker weer een mooie dag te wachten. J. H. DE ROOIJ-MARS. Op zaterdag 10 juli a.s. wordt door de Wandelsportverenigiong "Er op uit" te Sprang-Capelle voor de zesde maal de Jan Hendrik de Rooij-mars georganiseerd. Deze wandelmars heeft in Sprang-Capelle en directe omgeving altijd veel belangstel ling van de zijde van de deelnemers alsmede van het publiek. Aan deze wandeltocht kan door iedereen vanaf de leeftijd van 5 jaar worden deelge nomen, zowel in groepsverband als indivi dueel. De afstanden waarop gewandeld kan worden zijn 5, 10, 15 en 25 km. Evenals voorgaande jaren is de startplaats weer bij het gemeentehuis van Sprang-Ca pelle. Van diverse verenigingen zijn reeds in schrijvingen ontvangen. Voorinschrijving is vanaf heden mogelijk op de adressen Julia- nalaan 36 en Julianalaan 62 te Sprang-Ca pelle. Iedere deelnemer die de tocht volbrengt ontvangt als herinnering een medaille, waar op dit jaar de huishoudschool uit de Hei straat is afgebeeld. Voor groepen worden een aantal extra prijzen, n.I. bekers, be schikbaar gesteld. De plaatselijke muziekverenigingen zullen deze wandelmars weer opluisteren met hun vrolijke marsmuziek, hetzij door de wande laars uitgeleide te doen, hetzij door het ver zorgen van een concert op de kiosk bij de terugkomst der wandelaars. Het bestuur van de Wandelsportvereni ging "Er op uit" dat reeds vele maanden bezig is geweest met de voorbereidingen van deze wandelmars, hoopt dat ook dit jaar weer vele wandelaars aan dit wandelfestijn zullen deelnemen. OPENING ZWEMBAD. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van Burgemeester M. van Prooijen, om op zaterdag 10 juli a.s., in de voormiddag, het nieuwe zwembod, achter het Groene Kruisgebouw te openen. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter van Tuijn worden waarge nomen door dokter Winkelman. KERKDIENSTEN ZONDAG 4 JULI 1965 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. N. W. van den Hout van Utrecht. DRUMBAND MARIJKE. De drumband van de Harmonie Marijke gaat a.s. zaterdag naar Mook, alwaar zal worden deelgenomen aan het concours van de Kon. Ned. Federatie van Muziekgezel schappen. Onder leiding van de instructeur de heer van Best zal de drumband uitkomen in de hoogste afdeling, n.I. de ere-afdeling. Wij wensen de heer van Best en zijn ge zelschap veel succes. REIS OUDEN VAN DAGEN. Het comité dat de jaarlijkse reis voor de ouden van dagen organiseert, is weer druk I in de weer om het uitstapje voor dit jaar voor te bereiden. Het ligt in de bedoeling op dinsdag 13 juli a.s. een tocht te maken. Met medewerking van autobezitters en de ingezetenen, die het comité financieel daar toe in staat moeten stellen, belooft het weer een mooie dag voor de bejaarden te wor den. Het gaat ditmaal in de richting Was pik, Made, Breda, naar Baarle Nassau, om over Tilburg terug te keren. COLLECTE RODE KRUIS. Men verzoekt ons mee te deen dat de ge houden huis-aan-huiscollecte ten bate van het Rode Kruis in de gemeente Sprang-Ca pelle f 2025. heeft opgebracht. WINST VOOR DESK EN ANJERFONDS Op het SSC-terrein had dinsdagavond de ontmoeting plaats tussen een elftal bestaan de uit spelers van de vier plaatselijke clubs en de le klasser Desk uit Kaatsheuvel, ten bate van het Anjerfpnds. Er was een be hoorlijke belangstelling. Na een toespraak door de loco-burgemeester de heer Jac. Vos, bracht deze ook de bal aan het rolen. Het Sprang-Capelse elftal dat in 't rood gestoken was, speelde een enthousiaste partij en wist voor de rust door W. de Rooij een 1 - 0- voorsprong te bereiken. Tot ver in de twee de helft kon men door goed verdedigen deze voorsprong consolideren, maar geleidelijk aan werden de Dessers sterker. Keeper Vos kon nog met een fraaie safe een doelpunt voorkomen, maar even later moest hij toch vissen na een schot van Damen. Even dach ten we dat het Sprang-Capelse elftal weer een voorsprong zou gaan nemen, toen r.- buiten v. d. Broek was doorgebroken, maar zijn schot ging naast. De laatste 10 min. gooide Desk alles op de aanval en met suc ces. Eerst met een goed doelpunt van van Riel en daarna een van Damen. De over winning was door de bezoekers, die met en kele debutanten uitkwamen, verdiend, maar niet cadeau gekregen en dat maakte deze ontmoeting aantrekkelijk. Door de plaatse lijke muziekcorpsen werden tijdens de rust enkele nummers ten gehore gebracht. DOKTERSDIENST. De doktersdienst zal het komende week einde worden waargenomen door dokter Gerlach, telef. 350. MEER MELK, MAAR MINDER VET Op de coöperatieve zuivelfabriek De Toe komst, verwerkte men vorig jaar 14.347.369 kg melk, 408.933 kg meer dan in 1963. Het gemiddelde vetgehalte van de melk was 3,74 procent, een lager percentage dan in voor gaande jaren. Het vetgehalte bleek ook la ger te zijn dan het landelijk gem., 3,82 pet. Volgens het jaarverslag was de kwaliteit van de bereide producten goed. Keuringen van de boter leverde een medaille op. Doordat de bedrijfsresultaten van De Toekomst door allerlei omstandigheden niet zo best waren, besloot men tot samenwerking met de coöp. zuivelfabriek St. Jan te Den Bosch. Eind '64 telde de vereniging in Sprang-Capelle 435 leden. Tien cursisten slaagden voor het examen handmelken en 24 voor het examen machi naal melken. Komende herfst zal weer een cursus worden gegeven. Voor de 5e achtereenvolgende maal be haalden J. v. d. Lee uit Loonopzand en J. van Loon uit Sprang-Capelle het diploma melkhygiëne. Voor de 4e keer kregen dit diploma M. A. Berkelmans, P. Nieuwen- huizen, A. Snijders en P. van Laarhoven uit Kaatsheuvel, P. Versteijnen uit Waalwijk en Ph. Quist en L. de Rooij uit Sprang-Capelle. FEEST ROND VERLOVING. Ook in Waspik kreeg de verloving van prinses Beatrix enig aucent, al waren 't dan ook speciaal de kinderen die dit gebeuren vierden. Door een initiatief van het comité Nederland en Oranje trokken vele jongens en meisjes in alle mogelijke toonaarden fees telijk uitgedost en rijkelijk met oranje ge tooid achter de harmonie aan, door enkele wijken van Waspik. Met name de versierde fietsen bleken in trek, al of niet voorzien van foto's van het verloofde paar en/of bor den en schilden met de beste en hartelijkste wensen voor Claus en Beatrix.. Er waren door het Oranjecomité prijzen beschikbaar gesteld. A.V.O.-COLLECTE. De huis-aan-huis-collecte voor de minder- validen, de AVO-collecte bracht f 371 op. WEDVLUCHT Postduivenvereniging Waspik, vlucht op Corbeil, 385 km; le duif 11-15-58 uur, laat ste 11-45-26 uur. Uitslag: M Bakx 1, 15, 16, 17; P de Graauw 2, 4, 14; M Timmers 3; H Treffers 5, 7; F v Onzenoort 6; Pvd Mosselaar 8, 12; W Donks 9, 19, 21; A Faro 10, 23; P Timmers 11, 20, 22; J Tim mers 13, 18; P Emmers 24; Limoges, 704 km, le duif 16-37-55 u., laatste 19-45-28 u. Uitslag: 1 H Treffers; 2, 5 C de Rooij; 3, 6 J Timmers; 4, 7 J Gommers. JONG NEDERLAND De poorters van het Servatiusgilde van Jong-Nederland vertegenwoordigden in Liempde het distr. de Langstraat op de di ocesane wedstrijden en eindigden met 22 deelnemers op de 9e plaats. MEDISCHE DIENST. Zaterdag 3 en zondag 4 juli zal de dok terspraktijk worden waargenomen door dok ter Gerlach uit Capelle, tel. 350. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk zijn zondag 4 juli as volgt: 9.30 en 14.30 uur Ds. Rebel. SCHOOLSPORTDAG De leerlingen van de 5e en 6e klassen der Chr. school, de r.k. jongens- en de r.k. meisjesschool beleefden onder gunstige om standigheden hun jaarlijkse sportdag op 't terrein bij 't gemeentelijk gymnastieklokaal. Het onderwijzend personeel, geassisteerd door enkele dames en heren buiten de school zorgden voor een vlotte afwerking van het omvangrijke programma, waarbij de kinde ren uitkwamen op onderdelen als hardlopen, hoogspringen, balwerpen, behendigheidseis en slagbal. Naar gelang de verrichte pres taties kregen de deelnemers een A, B, C, D of E-diploma, waarbij moet worden opge merkt dat de eisen voor de jongens uiter aard zwaarder waren dan voor de meisjes. Dit kwam duidelijk in de uitslag tot uit drukking, want van de 180 deelnemers be haalden 13 meisjes het hoogste diploma te genover 4 jongens. De drumband van de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak zal zondag 4 ju li a.s. deelnemen aan een concours dat in Mook wordt georganiseerd. De drumband staat onder leiding van de heer Wim van Hooren. GEMEENTERAAD WASPIK Uit de ingekomen stukken bleek dat het door de gemeenteen Waspik, 's-Gravenmoer en Sprang-Capelle te stichten tuinbouwcen trum nog wel even zal gaan stagneren. Ged. Staten n.I. hebben de goedkeuring aan het door de drie gemeenten genomen raadsbe sluit tot stichting van dit object nog niet kunnen geven en dit verdaagd. Op verzoek van de gezamenlijke kappers zullen de kap perszaken voortaan op maandagmiddag in- plaats van dinsdagmiddag gesloten zijn. Medewerking werd voorts gegeven aan 't bestuur van de Chr. School dat zonwerings gordijnen en enige leer- en hulpmiddelen wil gaan aanschaffen. De inspecteur van het la ger onderwijs heeft echter zijn goedkeuring niet kunnen geven aan de aanschaf van een aantal geschiedenisstempels, omdat deze volgens zijn visie geen enkel nut hebben. De heer v. d. Broek zag dit als een klap in het gezicht van het schoolbestuur. Telkens als het bestuur het onderwijs aan de moderne tijd wil aanpassen, wordt het in haar begro ting besnoeid. Het totaal bedrag waarmee de inspecteur wel accoord gaat bedraagt f 1.048.50. Een algemene wijziging van de salarisverordening kreeg het fiat van de raad, evenals een voorstel tot zekerheids stelling als bedoeld in het besluit ter bevor dering eigen woningbezit. Aan de heer Coesmans verkocht de raad een stukje bouw grond, ondanks het feit dat de juiste prijs nog niet definitief kon worden vastgesteld, maar voorlopig berekend is op f 22. Het is gelegen aan de Dicpenbroekstr. Aan de he ren A. v. d. Avoird en F. Baak verkocht de raad bouwpercelen ten westen van het Ol menpad voor de bouw van 2 Bogaerswonin- gen tegen f 11 per m2. De N.V. Schouten te Giesscn kocht aan de Veerstraat 360 m2 grond voor de bouw van twee graansilo's. Hiermee is alle grond ten zuiden van de CHV tot aan de bebouwing van de Veerstr. verkocht. Uit een voordracht van 4 personen kozen de raadsleden twee nieuwe gemeente arbeiders. De heer Op de Wegh zag het korps van 7 krachten graag nog sterker uit gebreid, maar dit raadde de voorzitter sterk af. De voordracht vermeldt G. Akkermans, A. Gommers, A. Kemmeren en A. Zwaans. Uitgebracht werden 11 stemmen op A. SHIRTS EN SHORTS BADSLIPS EN STRANDSETS ASTRALON POLOPULL'S voor comfortabele modekleding TILBURG HEUVELSTRAAT 133 Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk Gommers, 10 op G. Akkermans en 1 op A. Zwaans. De bouwvereniging Volksbelang kreeg waarborging voor een geldlening van f 199.600 bij de Ned. Bank voor de bouw van 8 premiewoningen. Tenslotte stelde de raad credieten van resp. f 2.005 en f 1160 beschikbaar voor de aankoop van een Rex- Rotary duplicator en een RES-machine voor een betere controle op de vermakelijkheids belasting. De heer Kools vond een uitgave van f 1160 wat luxe, gezien het feit dat de vermakelijkheidsbelasting per jaar slechts f 1000 opbrengt De heer Op de Weegh vond het vreemd dat er 'n vorige vergade ring geen ruimte bleek te zijn voor de aan koop van een waarschuwingsbord, terwijl nu een uitgave van f 1160 wel mogeijk is. Ook tegen de verhoging van de aanslui ting van percelen op de riolering van f 25 naar f 175 was de heer op de Weegh sterk gekant. Men betaalt beslist niet meer dan de kostende prijs, aldus de voorzitter. De heer Kamp vestigde de aandacht op de doornenhagen angs enkele wegen in Was- pik-Boven. De heer v. d. Broek attendeerde nog eens op het trottoirplan, dat, aldus de heer Welling, zeer binnenkort voltooid gaat worden. Op een desbetreffende vraag van de heer IJpelaar, naar aanleiding van ge ruchten dat de prijzen van gemeentewonin gen welke door huurders kunnen worden aangekocht, schrikbarend zouden stijgen, antwoordde de burgemeester dat telkens een schattingscommissie wordt benoemd, terwijl de minister daarop zijn goedkeuring moet geven aan de prijs. De gemeente, aldus de voorzitter, stelt het nog steeds op prijs zo- Zaterdag vierde op 't Vaartje het echt paar C. v. d. Bergh-van Strien te midden van kinderen en kleinkinderen zijn gouden huwelijksfeest. Bruid en bruidegom zouden dit feest maar liefst niet te veel naar buiten hebben uitgedragen, maar iemand die al meer dan een halve eeuw als kapper in een dorpsgemeenschap werkt, ontkomt niet aan de aandacht van het publiek. Zo werd dan ook in de buurt een feestcomité geformeerd dat het gouden feest van kapper v. d. Bergh en zijn vrouw op gepaste wijze omlijstte. Vanzelfsprekend ontbraken 's morgens de auto's en de bruidjes niet toen het gouden paar naar de kerk werd begeleid. De recep tie 's middags in café-rest. C. Montens, werd druk bezocht, 's Avonds werd het feest luis ter bijgezet door de Kon. Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak, die een klinkende se renade gebracht. De president van de har monie de heer P. Brokx sprak een gloed volle feestrede uit. Bij de vele bloemstuk ken die de feestzaal sierden waren ook een aantal geschenken, o.m. van de buurtbewo ners. Het populaire gouden paar beleefde een bijzonder mooie en plezierige dag. Een werkelijk goede herenschoen. SCHOE Grotestraat 153, Waalwijk Telefoon 04160 - 2505 veel mogelijk woningen te verkopen. Vol gens de heer Savelkouls ondervindt men bij de hooipers op 't Vaartje last van regenwa ter, dat vanaf de gedempte haven de rijweg oploopt. Ook hiervoor zal naar een oplos sing worden gezocht. Een put van het TNO voor controle van de grondwaterstand op de Stadhoudersdijk levert gevaar op voor kin deren, aldus de heer Savelkouls. Getracht zal woren een en ander voldoende te bevei ligen. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde onze plaatsgenote mej. Betsie de Leijer voor het kappersbe diende-diploma te Breda. INSTALLATIE PASTOOR J. SIMONS. i Reeds enige tijd is in onze parochie de I weleerw. heer J. Simons werkzaam. Enige J dagen geleden is deze door Mgr. Bekkers benoemd als opvolger van pastoor F. Mom- mers. Zijn benoeming ging in per 1 juli. De j parochie heeft gemeend deze nieuwe herder toch nog een mooie ontvangst te moeten bereiden. Dit zal plaats hebben op zaterdag middag a.s., met een receptie op zondag. Om het installatiefeest gezamenlijk te vieren heeft het kerkbestuur het volgende programma uitgegeven Een korte stoet zal worden geformeerd op de Kloosterstraat ongeveer ter hoogte van fa. Brands-Verhoeven. Om kwart voor vijf worden daar de deelnemers verwacht, want om 5 uur vertrekken in de volgende volgorde: de Ponyclub; een 30-tal jongens met vlaggen ;de Gidsen; de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging; de gezamenlijke gil den; de bruidjes; Pastoor J. Simons met zijn familie en genodigden. Bij de kiosk wordt de nieuwe herder ont vangen door het college van B. en W. De burgemeester, dhr. van Erp, zal hier de nieuwe pastoor welkom heten in de ge meente Loonopzand-Kaatsheuvel. Hier zal ook een vendelgroet aan de Z.E. heer pas toor gebracht worden. Dit oponthoud zal niet lang duren, want de tocht gaat dan di rect naar de 'kerk. Een erehaag van vaan dels en vlaggen zal de pastoor toegang ver lenen tot de kerk, waar meteen de instal- latieplcchtigheden zullen beginnen. Medegedeeld zij, dat het oude deel van de kerk voor de familie en genodigden van de pastoor is gereserveerd. De parochianen kunnen dan plaatsnemen in de zijbouwen van de kerk. Verzocht wordt de pastoor met vlag en wimpel in te halen, dus langs de route te vlaggen.' Zondag na de H. Mis van half 12 is er in het Culturele Centrum een officiële re ceptie, welke voorafgaat door een bijeen komst, waarbij het jongenskoor van Frater Angelico en de jeugdharmonie een muzikale inleiding zullen geven. Iedereen is van harte welkom en zal de nieuwe pastoor graag komen geukwensen met zijn benoeming. Voor deze receptie worden geen uitnodigingen verzonden, dus het is voor iedereen, zonder uitzondering. AGENDA Doktersdienst. De doktersdienst zal het weekend zater dag 3 en zondag 4 juli worden waargeno men door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstr. 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Pastoorsinstallatie Zaterdag kwart voor 5 bijeenkomst Oran jeplein. daarna kerkelijke plechtigheid. ORANJEFEEST Ook Loonopzand heeft een beetje feest gevierd maandagavond, i.v.m. de verloving van Prinses Beatrix en dhr. Claus von Ams berg. De jeugdharmonie trok feestelijk door de straten van het dorp met vlaggen, als dank en huldebetoon aan het Oranjehuis. GESLAAGD CONCERT Geslaagde dirigent. Zaterdag is de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging naar het Conservatorium ge weest te Tilburg. Daar heeft zij een concert gegeven met als gastdirigent de heer Mus- kens uit Elshout. Deze had de directie over Sophia om examen te doen als dirigent voor blaasorkesten a.h. Conservatorium. Het corps had te spelen "Banda Sucre", "La petite Suite de Concert" en een stuk vue. Het resultaat voor de heer Muskens was bijzonder goed. Hij slaagde als enigste van zijn cursus. De geslaagde en ook Sophia, die deze grote eer te beurt viel, proficiat! ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Overgaag. POLITIEHONDENWEDSTRIJD De politiehondenvereniging De Verdediger, hield op haar terrein bij café Duinrand een wedstrijd voor Kring Oss en omstreken. De uitslag was: v. Schijndel, Geffen, 294 pt., v. d. Heyden, Geffen, 294 pt., van Dinther, Grave, 292 pt., v. Amstel, Oss, 292 pt., v. Summeren, Herpen, 279 \<z pt,, v. Grinsven, Dinther, 175. JEUGD VAKANTIE VREUGD Naar wij vernemen is het comité „Jeugd vakantievreugd" momenteel druk bezig met het organiseren van een uitgebreid programma dat dit jaar in het kader van deze actie zal worden afgewerkt. HARMONIE NIEUWS De Harmonie Drunen hield dins dagavond een muzikale wandeling t.g.v. de verloving van prinses Bea trix. Op zondag 11 juli geeft de Harmonie een concert op de Klin- kaert. De „Vereniging Vrienden van de Harmonie" heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. In de nazo mer wordt waarschijnlijk weer een actie georganiseert. De heer J. Klerks, dirigent van de harmonie te Chaam behaalde met de harmonie in Rupchen een eerste prijs in de superieure afdeling.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 13