wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Dinsdag, dag van kennismaking en glorie Gemeenteraad Waalwijk NU LUXE AMERIKAANS WITBROOD LANDIS BYR BEDRIJFSSCHOOL voor jongens en meisjes Sociale voorzieningen Proef het beste brood ter ivereld! UW CO-OP BAKKER BAKT Loon Algemene vorming MOORDENAAR TE ZUNDERT BEKENT Met ingang van 1 september a.s. begint op onze bedrijfsschool een nieuw opge zette opleiding voor jonge mensen, die in de toekomst een aantrekkelijke en vaste werkkring in ons bedrijf op prijs stellen. Tot op heden hebben zich reeds verschillende jongeren aangemeld. Er zijn echter nog enkele plaatsen vrij. Het ligt in ons voornemen om voor de jongeren en hun ouders die interesse hebben, in de maand juli een voorlichtingsavond in de kantine te beleggen, waarbij vrijblijvend alle nadere inlichtingen worden verstrekt omtrent Aanmelding en inschrijving van nieuwe cursisten is mogelijk vanaf heden aan ons adres, Vredesplein 4 te Waalwijk, tel. 04160 -3141/3142, toestel 008. VRIJDAG 2 JULI 1965 86e JAARGANG No. 50 De tcho vxn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 —Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167 2002 Telegram-adres „ECHO" bij wijze van annuïteit, welke werd aangegaan door de „Stichting Die rentehuis Waalwijk", ten behoeve van de stichting van een streek-die- renasiel te Waalwijk. Genoemd bedrag van 39.200, was als toen vastgesteld op het ge raamde bedrag der stichtingskos- ten, verminderd met het bedrag der inmiddels van particulieren ont vangen bedragen. De lening is intussen aangegaan, doch tot de bouw van het asiel is het intussen niet kunnen komen door het uitblijven van de vereiste rij ksgoedkeuring. In verband hiermede verzoekt het bestuur der stichting te willen be vorderen, dat de gemeente zich ga rant stelt voor de tijdige betaling van rente, aflossing, enz. van een door de stichting aan te gane aan vullende geldlening ad 81.000, minius 39.000,(de eerste garan tie) is 41.800. Het financiële risico dat de ge meente loopt, is beperkt en gezien de omstandigheid dut 't dierenasiel blijkens een ter inzage neergelegde reeële exploitatieopzet als rendabel moet worden beschouwd en de daadwerkelijke belangstelling die van particuliere zijde terzake wordt getoond. Het bestuur verzoekt tevens toe gekende bijdrage per zwervend dier uit de gemeente, dat in het asiel moet worden opgenomen, ten be drage van 50,te willen verho gen tot 70,gerekend naar 30 zwervers per jaar neerkomende op 2.100,Terzake is in de primi tieve begroting 1965 op post 186 'n bedrag uitgetrokken van 1.500 zodat inwilliging van het verzoek een verhoging van uitgaven van 6,00,per jaar met zich mee zal brengen. Wij menen evenwel, dat, gelet op de hierzij betrokken be langen voor de verkeersveiligheid en de volksgezondheid aan het ver zoek dient te worden voldaan. Wij stellen U daarom voor om het be doelde subsidie te verhoben tot 70,per zwervend dier. Benoeming hoofdleidster aan open bare kleuterschool te Waalwijk. In verband met de omstandigheid, dat aan Mej. W. M. C. Hoog Antink in verband met haar voorgenomen huwelijk met ingang 'n het school jaar 1965/1966 ontslag zal worden verleend, waaromtrent zij verwe zen naar het voorstel onder punt 8 van de agenda, is het noodzakelijk, dat in deze vacature wordt voorzien. Daartoe zijn in diverse vakbladen oproepen voor een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool ge plaatst met als resultaat, dat zich slechts twee sollicitanten hebben aangemeld. De sollicitatie-stukken liggen voor U ter vertrouwelijke in zage. Aangezien een der beide sol licitanten in haar schrijven heeft verklaard haar sollicitatie als niet gedaan te willen beschouwen inge val eventueel ongehuwde leidsters naar deze functie zouden sollicite ren, blijft er slechts één sollicitante voor de onderhavige functie over, t.w. mej. C. A. W. de Louw, wonen de te Waalwijk. B en W hebben overleg gepleegd met de inspectrice van het kleu teronderwijs te Breda. Blijkens haar advies komt het haar redelijk voor, dat de enige overblijvende sollici tante als eerste en enige candidate op de voordracht wordt geplaatst. B en W stellen mitsdien voor om mej. C. A. W. de Louw te benoemen tot hoofdleidster aan de openbare kleuterschool alhier in vaste dienst der gemeente met ingang van een door B en W nader te bepalen tijd stip. De dader van de moordaanslag zondagavond te Zundert gepleegd in de Veldstraat op de 48-jarige landbouwer F. van Hooydonk uit Achtmaal, de 54-jarige weduwnaar A. A. uit Wernhout, heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. De man heeft tegenover de Rijks politie toegegeven, dat hij uit min nenijd de landbouwer met een flo bertgeweer na kalm overleg heeft doodgeschoten. Beide mannen dongen naar de hand van de weduwe, maar het ver- zcek van A. was afgewezen en de landbouwer had de voorkeur gekre gen. Dit heeft de dader niet kun nen verwerken en hem tot de moord gebracht. Aanvullingsagenda voor de open bare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk, te houden op 1 juli 1965. Beëdiging van waarnemend ge meente-secretaris, Voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding ter onteigening van gronden, begrepen in het ont eigeningsplan Haven-oost e.a. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 26 oktober 1961 tot waarborging betaling rente en af lossing van een geldlening, te slui ten door de „Stichting Dierentehuis Waalwijk". Voorstel inzake benoeming hoofd kleuterleidster aan de openbare kleuterschool. Beëdiging waarnemend gemeente secretaris. Voor de waarneming van de se- cretairsfunstie is in 1932 aangewe zen de heer J.A. Thijssen, thans re ferendaris ter secretarie, tevens chef van de afdeling Financiën. De heer Thijssen heeft, waar hij binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd zal bereiken en hij het persoonlijk on verantwoord vindt om het zeer zwa re ambt van gemeentesecretaris voor langere tijd zoals thans te be zien staat te combineren met het eveneens zware ambt van chef van de afdeling Financiën, aan ons col lege verzocht om hem te ontheffen van de waarneming van het ambt van gemeentesecretaris. Het stand punt van de heer Thijssen delende, hebben wij besloten aan zijn ver zoek te voldoen, onder dankzeging voor de in bedoelde functie vele ma len en vaak langdurig bewezen diensten. De heer G. F. Couwenberg, even eens referendaris ter secretarie, te vens chef van de afdeling Algeme ne Zaken, zal ook binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd berei ken en staat dus weldra eveneens voor de overdracht van zijn functie. Hij vertoeft bovendien nog voor enige weken in het buitenland. We hebben daarom besloten de heer Mr. J. L. M. Kuijpers, referen daris in algemene dienst ter secre tarie, met de waarneming van het ambt van gemeentesecretaris te be lasten. Wijziging van raadsbesluit van 26 oktober 1961 tot waarborging beta ling rente en aflossing van 'n geld lening, te sluiten door de „Stichting Dierentehuis Waalwijk". Krachtens besluit van uw raad dd. 26 oktober 1961, goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 8 november 1961, G. nr. 7559, heeft de gemeente zich garant ge steld voor de tijdige betaling van rente en aflossing van een langlo pende geldlening ad 39.200,- tegen een rente van 4y4% per jaar, pari- koers, looptijd 30 jaren, aflossing PRINSES BEATRIX EN VERLOOFDE ONTMOETEN KAMERLEDEN In de Ridderzaal in Den Haag hebbben Prinses Beatrix en haar verloofde, de heer Claus von Amsberg dins dagmiddag de leden van de Eerste en Tweede Kamer ontmoet. Foto: Freule Wittewaal van Stoetwegen felici teert hier het verloofde paar. Dinsdag was de officiële dag van voorstelling en het is een jubeldag ge worden voor het jonge en het konink lijke paar. Na een bezoek aan de Trèveszaal, waar de ministers met hun echtgeno ten werden voorgesteld en de minis ter-president een krachtige en geesti ge speech hield, werden in de Ridder zaal de eerste- en tweede kamerleden voorgesteld, waarbij de voorzitters, de heren Jonkman en van Thiel harte lijke welkomstwoorden spraken en mr. Cals dieper op het belang van de dag en de gebeurtenis inging. Het verloofde paar werd door de Kamerleden ontvangen met een Wil helmus spontaan gezongen na de fe licitatierede van senaatsvoorzitter mr. Jonkman. Bij het vertrek van het ver loofde paar zongen de Kamerleden, de champagneglazen hoog geheven, „Lang zullen ze leven". „Wij hebben van de grond af aan moeten beginnen, maar ik geloof dat wij daarin zijn geslaagd. Ja, wij heb ben spitsroeden moeten lopen, maar samen ging het goed." Kroonprinses Beatrix zei dit dinsdagmiddag in de Ridderzaal in Den Haag tijdens de ontvangst, waarbij de vrijwel volledi ge Eerste en Tweede Kamer aanwezig waren. ,,Ik geloof, dat wij de proef gunstig hebben doorstaan", meende de kroonprinses, in het gesprek met de Kamerleden. Ja dit was zo. Behalve de afwezig heid van een paar PSP-ers en com munisten, die blijkbaar meenden met hun afwezigheid ineens een republiek te kunnen stichten, was er een onge kend en een ongekuntseld enthousias me, een openlijk elkaar verstaan, zo als onze geschiedenis niet kende. En buiten was het juist hetzelfde, een menigte, enthousiast als nooit te voren. Geen militair cordon, want de mensen konden vlak bij de auto, het jonge paar begroeten. Een politie functionaris verklaarde dat hij nog nooit zoveel mensen en zoveel enthou siasme in Den Haag had meegemaakt. Het was een ware triomftocht, die 't jonge paar eensklaps moet hebben overrompeld. Jubelende mensen, die bloemen in de auto wierpen en niet ophielden hun vreugde te betuigen, vooral toen de rijtoer door de stad begon, met even een kort oponthoud in het stadhuis, waar een prachtige kleurenfoto werd aangeboden van de officiële foto, namens de fotografen, die weer volop gelegenheid kregen hun werk te doen. Des avonds was er een prachtig vuurwerk op het Malieveld tot besluit van deze dag van kennismaking met regering en volk; een ongekend ge slaagde dag in onze geschiedenis die ook Claus von Amsberg wel bijzonder zal hebben getroffen. De buitenland se journalisten en fotografen konden zich ook zo iets niet voorstellen. U kunt nu brood eten, zó mals, zó gezond, zó lekker als nooit te voren. Gebakken van 's werelds beste tarwekorrel, geoogst op de gigantische velden van „The Great Plains" in de V.S. Geniet nu van het beste brood. Met toewijding voor u gebakken door de CO-OP bakker. Vraag hem naar het nieuwe, luxe Amerikaanse witbrood. DE RIJTOER DOOR DEN HAAG Een beeld van de rijtoer van prinses Beatrix en Claus von Amsberg door feestelijk Den Haag: grote hoeveel heden confetti daalden op de open auto met het verloofde paar neer.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5