Jan de Rooymars te Sprang-Capelle Het zwembad te Sprang-Capelle in gebruik genomen KAATSHEUVEL WAALWIJK UW MUIS Abonneert U op dit blad 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 JULI 1965 En e" WCrden dC diVerSC v,aggen ge- Sprang TOCHT OUDEN VAN DAGEN Vrijh.-Capelle RAAD DELEGEERDE VERKOOP VAN GROND AAN B. EN W. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „KUNST EN KRACHT" b De door de wandelsportvereniging „Er op uit te Sprang-Capclle georganiseerde 6e J. H. de Rooijmars is dit jaar weer een groot succes geworden, waaraan werd deel genomen door 2200 wandelaars(sters). Ook van de zijde van het publiek was er 'n grote belangstelling bij het gemeentehuis waar het défilé werd gehouden. Het was de tweede voorzitter, de heer P. Hamers, die allen een hartelijk welkom toe riep in het bijzonder de aanwezige leden van het ere-comité, het gemeentebestuur en de deelnemers. Hierna sprak burgemeester van Prooijcn en wees er op dat de J. H. de Rooymars een jaarlijks evenement, een jaarlijkse gebeurtenis gaat worden waarbij wij vele bekenden van vorige jaren terug zien en ook steeds weer nieuwe wandelaars mogen begroeten. Namens gemeentebestuur en inwoners riep hij allen een hartelijk wel kom toe. De parcoursen zijn ook dit jaar weer uit gezet over de mooie gedeelten door de bos sen, wij hopen dat het voor U allen een dag mag zijn van goed weer en goede kameraad schap. In het Engels sprak de burgemeester een groep Engelse militairen toe die gele gerd zijn in Duitsland en die als training voor de a.s. Vierdaagse te Nijmegen aan di verse marsen deelnemen. Met de wens dat allen zouden mogen genieten van Sprang- j-apelle en haar mooie omgeving besloot de burgemeester zijn toespraak. Alvorens de deelnemers van start gingen werd een vlaggenparade gehouden, waarbij door het fanfarecorps „Sirend" o.a. het En gelse volkslied, het Wilhelmus, het Brabant- se volkslied en de Vierdaagsemars werden Voorafgegaan door de drumband van Ma rijke gingen daarna de 460 individuele wan delaars van start. Het was bij het défilé 'n keurige stoet van alle groepen in hun grote verscheidenheid van uniformen. Vanaf 5 uur 's middags kwamen de groe pen weer terug bij het Raadhuisplein, eerst de groepen van de 5 km en vervolgens de overige afstanden. Er was veel belangstel ling. De leiders of leidsters meldden de groepen af waarbij de herinneringen werden overhandigd. Door de drie paatselijke mu ziekverenigingen resp. Marijke, Kunst na Arbeid en Sirena werd op de kiosk gecon certeerd, terwijl de drumband van Marijke nog een show gaf. Aan het einde sprak de marsleider de heer J. P. de Vos een dank woord tot allen die hun medewerking tot dÜ MgCrun^d J dag haddcn ver,eertt|. o-a. de afd. EHBO, de plaatselijke muziekcorp- sen en de polrtie, terwijl hij tevens dank bracht aan de burgemeester en lóco-burge- meester. 6 Burgemeester van Prooijen sprak nog een slotwoord en bnicht dank aan de wandel sportvereniging voor het organiseren van deze wandefmars. Ook aan de bevolking bracht hij dank voor het spontane medele ven, waardoor de gemeente een goede naam zou krijgen. De prijzen werden als volgt behaald: 5 km. J pr. Voetje voor voetje, Ophemert, 2. Openbare School, Capelle, 3. De Vrolijke Tippelaars, Veghel, 4. Beuktrekkers, Liende, o. Kleuterschool Zonnehoek, groep mej. Spierings 6. Tempo, Meerkerk, 7. Kleuter vreugd, Sprang, groep mej. v. d. Pol 8 'dem, groep mevr. v. d. Schans. 10 km. wandelsportverenigingen: 1. De Vro- hjke Tippelaars, Veghel, 2. Ons Verbond, Den Bosch, 3. Christofoor, Breda, 4. Beuk trekkers, Liende, 5. Voetje voor voetje, Op hemert. 10 km. niet-wandelsportver. 1. welpen Kon. Willem II, Raamsdonksvecr, 2. gymnastiekver. ONI, 's-Gravenmoer, 3. zondagschool, Raamsdonksveer, 4. Sarto- Ariëns, Tilburg, 5. Openbare School, Ca pelle, 6. welpen Jan de Rooygroep, Sprang- Capelle. 15 km. wandelsportverenigingen: 1. Op Mars, Amcide, 2. Christofoor, Breda, 3. Ons Verbond, Den Bosch, 4. De Zederik- kanters Hei- en Boeicop, 5. Hart van Bra bant, Tilburg. 15 km. niet-wandelsportverenigingen: 1. Gymnastiekver. ONI, 'sGravenmoer, 2. Verkenners Jan de Rooy-groep, Sprang-Ca pelle, 3. Buurtver. Raamsdonksveer. 25 km. wandelsportverenigingen: 1. De Zederikkanters Hei- en Boeicop, 2. Brabantia, Oosterhout, 3. Volharding, Over- schie. De groep Engelse militairen behaalde de eerste prijs in de categorie 25 km. overige groepen. De wisselprijs op de 10 km. werd voor het tweede achtereenvolgende jaar gewon nen door de welpen van Kon. Willem II uit Raamsdonksveer. De wisselprijs op de 15 km ging definitief naar Op Mars te Ameide J '""T'TT',"? daar doe vereniging voor de 3e maal in nieuwe zwembad, dat in alle OpZKM- successie de eerste prijs behaalde. Op de 25 km ging de wisselprijs ook weer voor een jaar terug naar de winnaar „De Zederikkanters" die op deze afstand weer het beste geklasseerd werd. In tegenwoordigheid van het ge meentebestuur en uitvoerders van het werk, had zaterdagmorgen om half 10 de ingebruikneming plaats van 't De bejaarden van Sprang hopen op dins dag i3 juli het jaarlijkse reisje te maken, daartoe in staat gesteld door de ingezete nen en de autobezitters. De tocht gaat door een mooi deel van Brabant. Vanaf het be jaardencentrum zal worden vertrokken in de richting 's-Gravcnmoer, over Dongen naar Breda, waar de koffie zal worden ge dronken. Verder gaat het naar Baaxle Nas sau, waar het middagmaal zal worden ge bruikt. De terugreis gaat over Goirle, Ois- terwijk en Vught langs de Rustende Jager naar Loon op Zand en Sprang, waar het gezelschap om 8 uur hoopt te arriveren aan het Oosteinde en waar de muziekvereniging Marijke het gezelschap opwacht om het met marsmuziek naar het Bejaardencentrum te begeleiden. Wij wensen hen een mooie tocht toe met mooi weer. P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag concours vanuit Angoulème, af stand 760 km. Gelost vrijdag 12.30 uur, eerste duif zaterdag 6.35 uur, laatste 8.11 u. C. v. Tilborg 1 22, H. Vos 2, P. de Meter 3 18 23, A. Spuibroek 4 13 15 24, A. Florijn 5 20, Jac. Ophorst 6 17 19. G. Ro- zenbrand 7 10, C. Pullens 8, D. v. Oss 9, A. v. d. Schans 11, N. de Jong 12, A. Vos 14. Alb. v. Zeist 16, Joh. Sterrenburg 21. Uitslag concours met jonge duiven van uit Duffel. M. Netten 1, A. v. Gooi 2 35 50 72 129, P. Meter 3 4 25 28 93 119, Jac. Ophorst 5 96 98 105 126, G. v. Leent 6 117 138, A. Snaphaan 7 11 135 149, A. M. de Jong 8 10 68 84 89 124, A. Spierings 9 17 19 77 91 92 152, F. Kuiten 12, A. Nieu- wenhuizen 13 30 87 132, C. Broeks 14 23 74, N. Treffers 15 16 20 26 42 83, Joh. Sterrenburg 18 47 54 116, A. Spuibroek 21 66 108 109, H. v. Zeist 22 33 71 131, A. Treffers 24 82 88 104, W. de Jong 27 61 63 102 134, H. Hendriks 29 40 122, D. v. d. Schans 31 32 56 148,'M. Mesch 34 45 62, G. Molengraaf 36 65 69 141, J. Pols 37 44 73 76 78 136, J. v. Zeist 38 64 85, J. IJpelaar 39 150, G. Rozenbrand 41 43 46 49 .67 81 107 143 144 151, A. J. Op horst 48 55 70 125, A. Vos 51 52 53 121, A. Heiblom 57 59 142, M. Roomer 58 94 106, A. v. Tiggclcn 60, H. Vos 75 86 128 137 140, Alb. v. Zeist 79 110 112, A. Flo rijn 80 101 111 115 123, A. Roomers W. 90 97 118, A. Brouwers 95 99 100, D. v. Oss 103, A. Tactor 113 114 153, P. van Dongen 120, H. Spuibroek 127 147, C. Pul lens 130, P. Blom 133, A. Lagrauw 139, H. Dekkers 145 146. Eerste duif 10.52, laatste 11.9 uur. Donderdag a.s. inmanden voor Creill, tus sen 7.30 en 8.30 uur. Vrijdag a.s. inmanden jonge duiven voor Vilvoorde. ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ OPENBARE WERKEN Vrijdag herdachten twee perso neelsleden van de dienst Openbare Werken, de heren C. Beerens en J. Gubbens, de dag dat zij 25 jaren geleden bij deze dienst tewerk wer den gesteld. Tijdens een bijeen komst in het instructielokaal van Openbare Werken, brachten ge meentebestuur en collega's van hoog tot laag deze getrouwen daarvoor een passende hulde. Burgemeester L. van Erp ging daarbij nader in op de dienende taak van de mens in overheidsdienst, die, in welke func tie dan ook, steeds het algemeen be lang voor ogen moet houden. Directeur G. Op den Kamp me moreerde dat beide jubilarissen tij dens de oorlog een eventuele uit zending naar Duitsland wisten te voorkomen, door hun toevlucht te zoeken bij de dienst van Openbare Werken. Hij prees in de heer Bee rens diens vakmanschap bij de be strating en wegenaanleg en in de heer Gubbens, op wie nimmer te vergeefs een beroep wordt gedaan, diens grote bereidwilligheid en steeds goede humeur. Naast de gebruikelijke gratifica tie van het gemeentebestuur ont vingen beide jubilarissen van de technische en administratieve dienst een geschenk onder couvert, terwijl de heer W. Sprangers de tolk was van de collega's en namens deze ie der een fraai polshorloge aanbood. De heer Gubbens, die tevens 25 jaren lid is van de vrijwillige brand weer, werd bovendien daarvoor door commandant Op den Kamp onderscheiden met de medaille van de Nederlandse Vereniging van brandweercommandanten. Een heildronk op de jubilarissen vormde daarna de inzet van een prettig samenzijn. KAPELAAN MICHELBERGER TOT PASTOOR BENOEMD Kapelaan Jozef Michelberger van de parochie St. Johannes de Doper in Kaatsheuvel, is met ingang van 15 juli a.s. benoemd tot pastoor van de parochie H.H. Vincentius Marte laar en Antonius van Padua te Velp. Zijn voorganger M. A. J. Lan ger werf zal zijn intrek nemen op de pastorie van St. Jan te Kaatsheuvel. Kapelaan Michelberger, die op 30 maart 1911 te Budaörs in Hongarije werd geboren, werd op 13 oktober 1950 tot Nederlander genaturali seerd. Na zijn studies in St. Mich.- Gestel en Haaren was hij achtereen volgens kapelaan te Best, Zeven bergen, Boekei, Uden en vanaf 1959 in de parochie St. Jan in Kaatsheu vel. Zondagmorgen heeft hij met een dankwoord en de beste wensen voor zijn voormalige parochie afscheid genomen. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde voor het kandi daats-examen werktuigbouwkunde de heer Henk Klijn te Kaatsheuvel. RAAD MAAKTE EXCURSIE DOOR GEMEENTE men te staan, worden als een blok kendoos op het terrein in elkaar ge zet. Op dit eerste bouwrijpe deel komen verder nog 134 woningwet woningen van 't Continubouwplan. Ook is er nog ruimte voor een win kelcentrum, een aantal Exbomij- woningen (16 mille bouw) en een kleuterschool. Aan de noord- en oostrand zal een gordel woningen in de duurdere sector worden gerea liseerd. Ten zuiden en ten oosten van het plan „Pannenhoef" zullen in de toekomst nieuwe uitbreidin gen volgen, waardoor hier circa 3000 woningen gebouwd kunnen worden, welke aan 10.000 tot 12.000 mensen woonruimte zullen ver schaffen. Bekeken werd ook de doorbraak van de Willem Il-straat naar de Leo XlII-straat. Deze laatste zal, nadat de voor afbraak bestemde woningen zijn verdwenen, als in- valsstraat van de richting Waalwijk, belangrijk worden verbreed en een betere aansluiting krijgen op de te verleggen Van den Elzenstraat. Ten oosten van deze straat en de pro vinciale weg kunnen circa 80 bun galows worden gebouwd, waarvoor de grondprijs 20,per meter bedraagt. De raad werd ook geconfronteerd met de verkeerde ontwikkeling van het kampeerwezen ten zuiden van de*v. Haestrechtstraat en aan de rand van de Duinlaan, waar als het ware roofbouw wordt gepleegd en die op deze wijze uit de hand dreigt te lopen. In het dorp Loon op Zand werd kennis genomen van het uit breidingsplan „Tuindorp Land van Kleef I", dat voorlopig ruimte biedt aan circa 65 bungalows, doch overi gens nog beperkte uitbreidingsmo gelijkheden bevat. De gemiddelde grondprijs bedraagt ook hier ƒ20. In het uitbreidingsplan ten zuiden van de Kloosterstraat, circa 40 ha., is ruimte voor omtrent 800 wonin gen. De realisering der eerste fase, een derde van het plan, zal nog en kele jaren duren. Met een bezoek aan de ruilverkaveling in De Moer werd deze geslaagde excursie be sloten. ten „af" genoemd mag worden en waarop terecht, zoals Burgemeester van Prooijen zei, heel de gemeente trots mag zijn. Burgemeester van Prooijen" sprak er zijn blijdschap over uit dat de aan wezigen gevolg hadden gegeven aan de uitnodiging aanwezig te zijn bij de ingebruikneming, welke belangstel ling zeer op prijs werd gesteld. De officiële opening zal eerst plaats vinden, wanneer het dorpshuis, het parkeerterrein enz. gereed zullen zijn. Hij wees op het grote belang dat de initiatieven en besluiten van de raad, die steeds met algemene stemmen ge nomen werden, nu met dit succes zijn bekroond. De burgemeester ging in het kort de geschiedenis van de tot standkoming van dit bad na, en wees op het belang voor de gemeente, zo wel voor het schoolzwemmen als voor de recreatie. Hij wees op de goede samenwerking tussen de heer Persie, die de plannen maakte en het ge meentebestuur en noemde het daarom ook voor de heer Persie een belang rijke dag, nu het bad, dat tot in de puntjes verzorgd is in gebruik kan worden genomen. De bouwkundige voorzieningen, die door de aannemer Willemse gebouwd werden, bewijzen dat ook de plaatselijke aannemers iets moois kunnen neerzetten. Ook de Ned. Heide Mij., die de terreinaan- leg en de beplantingen verzorgde, brengt de burgemeester dank voor het gepresteerde, alsmede de heer van Wijlen, die het sanitair verzorgde en de heer de Groot, die het schilder werk uitvoerde. Niet in het minst sprak de burgemeester woorden van dank aan het adres van de technische dienst van de gemeente, die met de architect de heer Drop aan het hoofd en zijn assistent de heer Roomer, met werklust en enthousiasme dag en nacht hebben gewerkt om alles op tijd gereed te krijgen. Als coördinator heeft de heer Drop bijzonder goed werk verricht, zegt de burgemeester en hij wilde graag eens in het open baar uitspreken dat de heer Drop hem steeds tot bijzondere steun is ge weest, evenals zijn assistent. Burgemeester van Prooijen heette verder de heer en mevrouw Meeren- donk, de badmeester en zijn echtge note officieel welkom en sprak de hoop uit dat zij hier prettig zullen kunnen werken en onder zijn instruc tie vele ingezetenen de zwemkunst zullen leren. Tenslotte sprak de bur gemeester er zijn blijdschap over uit dat van de zijde der bevolking steeds veel belangstelling voor de bouw van het zwembad werd getoond en wan neer het weer wat beter mag worden, zal het hier zeker bijzonder druk wor den aldus spr., die hiermee verklaar de dat het bad in gebruik genomen was. De heer Persie uit Amersfoort, dankte hierna voor de waarderende woorden die aan het adres van N.V. Installatie Mij. Lucas Persie werden gericht en zei dat de zeldzame samen werking in deze geleid heeft tot het in korte tijd tot stand brengen van dit bad. Met ook namens het hoofd bestuur van de Ned. Bond van Zwem inrichtingen de gelukwensen over te brengen en de burgemeester een fles geestrijk vocht aan te bieden, besloot de heer Persie zijn dankwoord. De burgemeester dankte nog de heer Meijer van het TNO te Delft voor de verstrekte adviezen, waarna wethouder Vos namens de gemeente raad hartelijk dankte voor al het werk dat hij in deze heeft verricht, waar voor de raad ten zeerste dankbaar is. Het gezelschap bezichtigde hierna het bad en de gebouwen, waarover in ons volgend nummer nog meer. Toen werd het bad voor het publiek open gesteld en al was het weer dan niet zo aanlokkelijk om een duik in het nieuwe bad te nemen, toch konden velen het niet laten om zulks te doen en al spoedig was het bassin met 10- tallen zwemmers en zwemsters bezet. Zaterdagmorgen maakte de raad per toeringcar een excursie door de gemeente om eens van nabij ken nis te maken met in uitvoering zijn de werken en plannen, waartoe eer der besluiten waren genomen, als mede met wat in de nabije toekomst op dit gebid nog te realiseren valt. Burgemeester L. v. Erp en de tech nische staf onder leiding van direc teur G. Op den Kamp, gaven hier bij een duidelijke en uitvoerige toe lichting. Als eerste kwam aan de orde het saneringsplan in verband met de voorgenomen bouw van een nieuw gemeentehuis aan de Markt, in wel ke directe omgeving ook een nieuw postkantoor zal moeten verrijzen. De verkeerssituatie zal daarbij eveneens worden bekeken. Het ligt in de bedoeling te zijner tijd zowel voor de toekomstige Raadhuisstraat, die vanuit de Huygensstraat in de Hoofdstraat uitkomt, als voor de drukke Peperstraat éénrichtingver- keer in te voeren, hetgeen voor deze laatste straat een belangrijke ontlasting zal betekenen. Via het industrieterrein, waar reeds diverse fabriekshallen zijn gerealiseerd, maakte men kennis met de verbe teringen aan de wegen in de om geving van Zandschel en Recht vaart, om daarna het in uitvoering zijnde rioleringsplan aan de Sweensstraat te bekijken. Veel aan dacht kreeg vervolgens het uitbrei dingsplan „Pannenhoef", waar circa 800 woningen in de komende vijf jaren gebouwd zullen woorden. Hiervan zullen de eerste 24 einde van dit jaar gereed komen en kun nen worden betrokken. Deze koop huizen kosten circa 30.000. waarvan er in totaal 85 zullen ko- Voordat de raadsleden zaterdag morgen plaats namen in de toering car voor een excursie door de ge meente, werd nog even een voorstel behandeld tot wijziging van enkele besluiten, waarbij de bevoegdheid tot verkoop van grond werd gedele geerd aan burgemeester en wethou ders. De beweegredenen, welke tot het nemen van deze besluiten had den geleid, waren: het voorkomen respectievelijk bereiken van rente verliezen en het scheppen van de mogelijkheid om op korte termijn op een verzoek om verkoop van grond, te kunnen beslissen. Tengevolge van voortdurend op tredende al dan niet belangrijke prijststij gingen, bleek het volgens B. en W. nodig te zijn, dat de oor spronkelijk vastgestelde grondprij zen regelmatig worden herzien. Zij waren namelijk van oordeel, dat te dezen aanzien een beleid moet wor den gevoerd, dat er op gericht is een sluitende grondenexploitatie te verkrijgen. Het onstaan van tekor ten zou bovendien een beletsel kun nen vormen voor het verkrijgen van de goedkeuring van gedeputeer de staten. Volgens de huidige rege ling zouden, wanneer de grondprij zen moeten worden gewijzigd, eerst de delegatiebesluiten moeten wor den aangepast, alvorens B. en W. bevoegd waren gronden te verko pen, hetgeen zeer belemmerend werkt en waardoor veel tijd ver loren gaat. Zij waren daarom van oordeel, dat het onder deze omstan digheden nodig was dat de aanvan kelijke delegatiebesluiten werden herzien en wel in dier voege, dat daarin geen prijzen meer worden genoemd. Overigens zou de raad van de ontwikkeling der grondprij zen op de hoogte blijven, doordat de besluiten tot verkoop van grond steeds ter kennis worden gebracht. Nadat burgemeester Van Erp op enkele vragen nog een nadere toe lichting had gegeven, ging de raad met het voorstel van B. en W. ac- coord. HONDENSUCCES Op de internationale hondenten toonstelling te Lille in Frankrijk, behaalde de heer Frans Elshout te Kaatsheuvel met zijn zelf gefokte dwergpincher reu Eurico von Hüge- licht in de open klas de le prijs ex cellent, nationaal en internationaal kampioenschap. GESLAAGD Voor de H.T.S. afdeling werk tuigbouwkundige slaagden te Den Bosch onze plaatsgenoten P. Ver hulst en L. Maiwee. MET LOF GESLAAGD De heer Piet van Oss slaagde te 's-Hertogenbosch voor het diploma van de Kon. Academie voor kunst en Vormgeving afd. Publiciteits- vormgeving, Grafisch ontwerpen. De heer van Oss behaalde het di ploma met de kwalificatie cum lau- de. Tijdens zijn opleidingstijd heeft hij reeds opdrachten in de practijk uitgevoerd. Daaronder was het em bleem, dat gebruikt werd bij de Nederlandsche Kampioenschappen Driebanden in 1963 en tijdens de onlangs in Waalwijk gehouden „Coupe d' Europe". Voor dat embleem bestond in vakkringen grote waardering. EXAMENS VAKOPLEIDING CONFECTIE-INDUSTRIE Van Confectie-industrie „Cowa n.v." slaagden alle candidaten. Door de Vakopleiding Confectie- industrie werd vrijdag j.l. het eind examen afgenomen. Van het Con fectiebedrijf „Cowa" N.V. te Waal wijk slaagden alle candidaten. Dit waren de dames: E. Zwijgers, C. v. Dongen, C. Knippels, M. Kouwen- berg, J. Lombarts, C. v. d. Pluim en A. Theuns. PRACHTIG MATINEE DOOR OEFENING EN VERMAAK Traditiegetrouw gaf de Liederta fel Oefening en Vermaak op ker- mis-zondag een matinee, dat zich in een druk bezoek mocht verheugen. „Musis Sacrum" was geheel bezet. Het programma bestond ditmaal uit de bekende Opera „Der Frei- schutz" van Carl Maria von Weber, in concertvorm uitgevoerd; alleen enige zuiver orchestrale gedeelten en parlando's werden achterwege gelaten. Onder directie van de heer Louis Sars werden de mannen-, dames- en gemengde koren, zuiver en muzi kaal, dus uitstekend gezongen. De executanten verwierven dan ook te recht een hartelijk applaus. Het grootste gedeelte van de uitstekend geslaagde uitvoering bestond uit zang van de solisten. Nel Dupont vertolkte hierbij de rol van Agathe. Als „prima-donna" oogstte zij na iedere aria een hartverwarmend applaus. Met haar fraaie gerijpte stem wist zij de zaal uitermate te boeien. Ook het optreden van de jeugdige Mej. Carla Vonk uit Til burg was een groot succes. Met een mooie stem en een goede zangtech niek zong zij de moeilijke rol van „Annchen", hetgeen haar uitstekend afging. Deze jonge zangeres zal nog wel vaak van zich doen horen. Het was een genot haar te beluisteren. De derde damessoliste was Mej. Jo Wellens uit Kaatsheuvel, die het koor van bruidsmeisjes aanvoerde. Ons inziens is zij sinds haar laatste optreden in Waalwijk aanmerkelijk vooruitgegaan. De hoofdvertolker „Max" was bij Rinus Hesselberth in bekwame en vertrouwde handen. Vooral in de bekende aria „Durch die Walder, durch die Auen" was hij op z'n best en oogstte dan ook terecht grote bijval. Met zijn prachtig gedragen volu me vertolkte Anton Kerkhofs uit Zeelst op zeer verantwoorde wijze de rol van Caspar. De overige so listen: Cees v. Loosdrecht uit Loon op Zand, J. Siegenthaler, Jef Lan- gerwerf en Cor Hesselberth sloten zich hierbij (al hadden zij meer on dergeschikte rollen) waardig aan, zodat de uitvoering op zeer hoog muzikaal peil stond. Een extra compliment is o.i. zeer op zijn plaats voor de heer Frans Wilmont, die door zijn excellente begeleiding zo'n groot aandeel in 't succes had en hiervoor aan het slot een extra applaus in ontvangst kon nemen. Het geheel was in de be bekwame handen van directeur Louis Sars. Na afloop bracht het talrijke pu bliek directeur, accompagnateur, so listen en koor en langdurig ver diend applaus, terwijl de dames- solisten bloemen ontvingen. GEEN VISSERSLATIJN De heer Kampman deed tijdens dit weekeinde een goede vangst in een wiel nabij Doeveren. Hij haal de een snoek naar boven van 107 erm en een gewicht van 22 pond. De heer Kampman heeft zijn vangst gemeld bij de K.R.O. dzjinn- vissers, die een landelijke wedstrijd 0mjat'/-Pe heer Kampman kan er reeds Gin-fizz op drinken, dunkt ons. SUCCES VOOR JEUGD DRUMBAND De jeugddrumband Ons Genoe gen heeft de pech van een afgelast concours in Oudenbosch zien om slaan in een succes. „Con Amore" in Wijk bij Duur stede deed zijn naam eer aan door de gedupeerde jeugdige musici uit Waalwijk mee te laten doen aan 't muziekfestival, dat daar afgelopen zaterdag en zondag werd gehouden. Het Waal wij kse korps behaalde royaal de eerste prijs, waarbij de tambour maitre een zeer hoffelijke vermelding kreeg. Op de heenreis beleefde het gezel schap nog een hachelijk avontuur. Op de pont in Wijk bij Duurstede begon de bus te rijden. Het liep al lemaal goed af. De demonstraties in Wijk bij Duurstede zouden oorspronkelijk in de open lucht worden gegeven. De regen noodzaakte de organisatoren het geheel naar de veilinghallen te verplaatsen. Dat alles had geen in vloed op de prestaties van „Ons Ge noegen", dat negen punten méér be haalde dan nodig was voor de eer ste prijs. De jaarlijkse onderlinge wedstrij den die de afgelopen week door de R.K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" werden georganiseerd, mogen weer bijzonder geslaagd he ten. De uitslagen waren als volgt: Jongens, Groep 1 l.Rober v. Engelen 28.10 punten, 2. Johan v. Roy 26.65 p., 3. Ferenst v. Osch 26.45 p. Jongens, Groep 2 1. Humphrey Reijdeniers 21.4 p., 2. Marrie de Werd 21.1 p., 3. Gerara v. d. Ven 21 p., 4. Henk v. Bijssin- gen 20.7 p., 5. Tonny Schellekens 20.3 p., 6. Gerrie Thomassen 20.2 p. Jongens, Groep 3 1. Adrie v. Mosseveld 43 p., 2. Bert v. Tuyl 42.7 p., 3. Frits v. Gel der 42.6 p., 4. Harrie de Werd 41.8 p., 5. Bardy Martherus 41.6 p., 6. Wilile de Hard 41.4 p. Jongens 14 -17 Ereprijs (wisselbeeker) Tini Ver. kooyen 40.9 p., le. Joh. v. Tuyl 40.3 p., 2e. T. v. d. Steen 38.55 p., 3e. J. v. Zuylen 38.4 p. Meisjes, Groep 3 1. Lenny Leijtens 39.05 p., 2. Elsje v. d. Tillaart 38.95 p., 3. Anny van Cromvoirt 38.15 p., 4. Truus Cou- welaar 38.10 p., 5. Elaine Bayens 37.95 p., 6. Els Kouwenberg 30.50 p. Meisjes, Groep 4 1. Janneke v. Turnhout 30.65 p., 2. Joke Braspenning 30 p., 3. Olga Smits 30 p., 4. Loren Knuist 29.70 p., 5. Gerrie Leijtens 29.50 p., 6. Gerrie Ligtvoet 29.40 p. Meisjes, Groep 5 1. Toos v. d. Westen 36.95 p., 2. Ineke Peijnenburg 36.85 p., 3 Mar- lies v. Tuyl 36.40 p., 4. Lia v'. Beij- nen 36.25 p., 5. Dimphi v. Kuijk 35.95 p., 6. Ansje Pulles 35.85 p. Meisjes, Groep 6 1. Anneke v. Turnhout 33.45 p., 2. Wilma Barendrecht 30.55 p., 3. Nellie v. Cromvoirt 30.55 p., 4.Nan- ny v. d. Tillaart 30.25 p., 5. Marja Besters 30.25 p., 6. Marjan Duques- noy 29.95 p. Meisjes, Groep 7 1. Willie Sulsters 31.10 p., 2 Jan- ny v. Zon 30.05 p., 3. Maria Pulles 29.10 p. Meisjes 14 - 17 1. Netty de Brouwer 67.5 p., 2. Carla Verheiden 66.8 p., 3. Corrie Pullens 65.9 p., 4. J. Pulles 64.2 p., 5. Ineke Smits 64.1 p., 6. Mary Schoemans 62.9 p. Dames Ereprijs (wisselbeker Mir jan de Peffer 62.3 p., le. Henny Lombarts €2.1 p., 2e. Ant Maas 61.3 p., 3e. Ans Kuypers 60.6 p. De fraaie beker, beschikbaar ge steld door de leider, de heer A. v. d. Wiel, voor het hoogst aantal pun ten over heel de vereniging, werd voor de tweede maal gewonnen door Netty de Brouwer. De wedstrijden, die door tal van anderen en verdere belangstellen den werden bijgewoond, hadden tel kens een zeer vlot en spannend ver loop en blijken de onderlinge spor tieve wedijver sterk te stimuleren. Zij komen de opvoering van de turnprestaties dan ook zeer ten goede. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden; Zwarte shawl, blauwe dameshand schoenen, sleutels aan ring, zwarte poedel, blauw-gele step, boxer-hond, grijs-beige pantalon, 2 actentassen, vracht-pak met opschrift Sanders- Oss, kindervest, borduurwerk, zwart langharige hondje, herenbril, gou den briefopener. Verloren: Rode step, herenhorloge, damesbril, blauwe trui, gouden armband met gouden tientje, zwemkaarten, kin- derbril, jongensjack, herenhorloge, fietstas met regenbroek en gereed schap, bankbiljet van 10.—, diver se portemonnees met inhoud, por tefeuille met 14,gouden han ger met gouden tientje, lichtbeige damestas met portemonnee. L.l. maandag stond in uw blad, dat er geen auto's meer op het trottoir mochten staan, want de politie zou het niet bij waarschuwingen laten. Waar zijn dan de parkeerhavens voor? Maar waar geen parkeerhavens zijn, en de trottoirs breed genoeg? Gara ges zijn er geen te huur, alles is vol; dat de politie hier eens een antwoord op geeft, het verkeer was er ook nog mee gebaat. Daarbij zijn 's nachts de straatlantaarns slecht verdeeld, ver licht, o.a. in de St. Antoniusstraat waar het zéér slecht verlicht is. U dankend voor de plaatsruimte, Een gedupeerde. Voor zetfouten in telefonisch op gegeven advertenties wordt géén reductie of herplaatsing gegeven. De Administratie van „De Echo van het Zuiden"

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6