waaL wij kse en lAncstRAAtse couRAnt Diploma-uitreiking aan 179 geslaagde leerlingen «cr shin tIt'ir VAN OSS-VAN BUREN iè. Helena Rubinstein U GRANDIOZE OPRUIMING L.T.S. Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken Johannes Smolders uit Waalwijk ontving 2500 ste diploma VAN MIL Hazelnootgebak Helena Rubinstein's i antwoord |op drie vragen: Voor Waalwijk en omgeving verkrijgbaar bij: Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk BANKETBAKKERIJ Onze specialiteit Hèt succes! OTO'KINQ VELDMAN ZILVER-ZEGEL- ACTIE Waspik VRIJDAG 16 JULI 1965 86e JAARGANG No. 54 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 —Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Aan niet minder dan 179 leerlingen van de LTS - Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken kon woens dagmiddag het diploma worden uit gereikt. Deze uitreiking kreeg ditmaal een feestelijk tintje, omdat er in to taal aan de dagschool 2562 diploma's zijn uitgereikt, waarvan de 2500ste extra aandacht kreeg. De gelukkige was Johannes Smolders uit Waalwijk leerling van de afd. timmeren. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Kort, heette allen harte lijk welkom, speciaal de bestuursle den, de leraren en de vertegenwoordi gers van de pers, waarna hij de gele genheid benutte, om de gebeurtenis sen, die voor de school belangrijk wa ren te releveren. Dit was dan op de eerste plaats het tragisch verscheiden van een der le raren nl. de heer Antoon Hendriks, die op 2 april jl. plotseling overleed. De heer Hendriks, aldus de voorzit ter, was een van onze leerkrachten van het eerste uur en was ruim 22 jaar aan de school verbonden. Door zijn plezierige omgang met de leer lingen en de vriendschappelijke ver houding met zijn collega's heeft hij zich enorme verdiensten voor de school verworven. Hij was nog een van die leraren, die niet door 'het be halen van diploma's, maar door zijn gedegen vakmanschap, zijn grote praktische ervaring en zijn rijke men senkennis, zichzelf tot een voortref felijk leraar heeft opgewerkt. Dat hij bij de overheid hiervoor niet de volle dige erkenning genoot, bezorgde hem veel verdriet, terwijl dit ook voor het bestuur een nimmer aflatende zorg betekende. Door zijn heengaan is een leegte ont staan in onze schoolgemeenschap die een voortreffelijk leraar verloor en maar ook in het maatschappelijk le ven. Zo stelde hij de liefde voor zijn vak en zijn vakmanschap in dienst van het Nationaal Schoenenmuseum, waarvan hij directeur was. Moge zijn vrouw en zoon de kracht en troost vinden om dit zware verlies te kunnen dragen. Moge hij de eeu wige rust genieten die hij door zijn ar- beidszame leven zozeer verdiende. Zijn nagedachtenis zal bij ons in ho ge ere blijven. Deze piëteitsvolle woorden van de voorzitter werden staande aange hoord. Vervolgens memoreerde de heer de Kort het afscheid van de leraar Bar- tels, die op 1 november 1964 wegens de pensioengerechtigde leeftijd de school verliet. Van deze voortreffe lijke leraar, die 17 jaar aan de school verbonden was, namen bestuur en le raren in de vergadering van 25 nov. afscheid. Aan mevr. Leenheers-Mahieu werd wegens huwelijk eervol ontslag ver leend, nadat zij ruim 12 Vz jaar aan de administratie van de school had gewerkt. Verder deed de voorzitter nog de volgende mededelingen: doordat op 1 september 1964 de V.K. klassen wer den uitgebreid tot 12 i.v.m. het steeds toenemend aantal leerlingen, betekent dit, dat de school a.s. september ook de vakklassen moet uitbreiden met 'n klas metaalbewerken en timmeren. Verder is het voor het bestuur een grote voldoening dat op 31 mei jaren lange pogingen werden bekroond en bij Koninklijk Besluit een klas voor bouwloods tot praktijklokaal om te m...jwm Droge huid? SKIN DEW EMULSION. Toont echt niet vet! Elke huid neemt SKIN DEW EMULSION met graagte in zich op. SKIN DEW blijft actief, blijft fris. Uw huid her leeft. Eindelijk een nauwelijks merkbare, volmaakte, make-up. Dag- of nachtcrème? Beter: Helena Rubin stein's SKIN DEW CREAM met het active rende collageen dat uw rimpels wegstreelt. Naast de „vochtinbrengende" functie ver stevigt SKIN DEW de diepere huidlagen. Uw huid blijft jong met SKIN DEW. SKIN DEW kostbaar? SKIN DEW EMULSION reeds voor 7,50 SKIN DEW CREAM 12,95 O»* C**tr> :v, Onze gediplomeerde schoonheidsspecialiste Mevr. van Oss-Hoogenboom zal u, indien u wenst, gaarne voorlichten over de Helena Rubinstein producten. bouwen. Wat de A-stroom betreft voor de meer begaafde leerlingen, werd deze opleiding een groot succes. De le klas telde 25 leerlingen, de 2e klas 19. Van deze laatsten slaagden liefst 13 leerlingen voor de UTS. Vervolgens richtte de voorzitter zich tot de geslaagden. „U hebt nu een uitstekende basis-opleiding afge sloten. Profiteer van de mogelijkhe den die deze opleiding U 'biedt. Ga je nu verder specialiseren, d.m.v. het leerlingenstelsel in die richting van je vak, dat je 't beste ligt en ga niet uit sluitend af op verleidelijke aanbiedin gen uit 't bedrijfsleven. Laat je voor lichten en ga praten met je directeur, leraren of evt. de jeugdbemiddelaar van het arbeidsbureau. Zij kunnen je adviseren in welke bedrijven je het best kunt bekwamen", aldus de voor zitter. Hij hoopte dat het LTS-diploma een fundament voor een verdere carrière mocht zijn. Hoewel de uitreiking van het 2500 ste diploma een mijlpaal in de ge schiedenis van de school betekent, wilde de voorzitter een totaal 'his torisch overzicht over de school tot volgend jaar uitstellen, bij het 25- jarig bestaan van de school. Wel is deze mijlpaal, aldus de heer de Kort, een bewijs van de grote behoefte, waarin het nijverheidsonderwijs in Waalwijk en omgeving voorziet. Gaarne bracht hij hulde aan de pio niers die dit onderwijs in Waalwijk hebben mogelijk gemaakt en in welk verband hij graag drie namen zou noe men, nl. de heren Jan Tielen en J. van Heesbeen onder wiens bezielende leiding de school tot grote bloei kwam en de heer J. Thijssen, die vanaf de oprichting tot heden secretaris van 't bestuur is geweest en veel werk heeft verzet en nóg verzet. De voorzitter bracht verder dank aan directeur en leraren, administratief en verder per soneel voor hun toewijding en enthou siasme, waarmee zij zich aan de school wijden. Een bijzondere gelukwens richtte hij tot de gelukkige leerling die 'het 2500ste diploma ontving en die als extra waardering een waardebon van f 15.- in ontvangst mocht nemen. Hij wenste tot slot allen een prettige va kantie. Ook de directeur, de heer v. Steen deren richtte zich in behartenswaar- dige woorden tot de leerlingen, die hij van harte feliciteerde en nog en kele leerzame Raadgevingen meegaf. Hij gaf allen de verzekering dat zij gerust bij hem en de leraren om raad mochten komen. Hij wenste allen veel succes. Enkele geslaagden spraken hierna nog dankwoorden tot directeur en le raren. De geslaagden zijn: Metaalbewerken Frederik Barkey, Waalwijk; Johan nes van Beek, Sprang-Capelle; Chris- tianus Besters Waalwijk; Gerrit Bies heuvel, Heusden; Jan Blom, Waal wijk; Johannes Boons, Waspik; Cor nelius Brouwers, Waalwijk; Joop Brouwers, Kaatsheuvel; Armand Ca- ro, Waalwijk; Piet Dannenberg, L. op Zand; Waltherus v. Dishoeck, Waal wijk; Constant A. M. C. van Dongen, Waalwijk; Constant H.P.M. van Don gen, Waalwijk; Gunafier Gorong, Waalwijk; Com. Groeneveld; Waal wijk; Marinus v. d. Hammen, Waalwijk; Cornelis Haverhals Kaats heuvel; Henricus van Heesch, Kaats heuvel; Eduard Hoeke, Heusden; Willem Huysman, Vlijmen; Johannes Klerks Drunen; Ronald Lameyn Dru- nen; Antonius Lommers, Elshout; Pieter Mans; Bastiaan Molegraaf, Sprang-Capelle; Cornelis v. d. Moo- ren, Sprang-Capelle; Govert v. d. Nieuwengiessen, Waalwijk; Jac. A. Ophorst, Waalwijk; Jac. G. Ophorst, Sprang-Capelle; Hendrik Priest, Sprang-Capelle; Albert Pruyssers, Kaatsheuvel; Jan Schaap, Waalwijk; Nicolaas Schagen, Waalwijk; Wilhel mus Schapendonk, Kaatsheuvel; Christ Schellekens, Waalwijk; Petrus Scherpenborg, Drunen; Johan Smelt, Rienk van Splunder, Drunen; Dinge- Genderen; Nicolaas Smeur, Waspik; man van Tilborgh, Sprang-Capelle; Bemhard Treffers, Genderen; Edroes Tuharea, Waalwijk; Antonius Ver voort, Waalwijk; Cornelis Wilmont, Waalwijk. Niet gediplomeerd: 9. Schoenmaken: Gerard Bakkeren, Waalwijk; Johan Elshout, Drunen; Theodorus Gijsman, Waspik; Hans Lannee de Betran- court, Kaatsheuvel; Marinus van Mal- sen, Gameren; Jan Meter, Sprang- Capelle; Martinus van Overdijk, Vlij men; Leonardus Pol, Kaatsheuvel; Gerard van Riel, Loon op Zand; Wal ter van Riel, Waalwijk; Arie de Rooy Dussen; Adrianus van Sluysveld, Els hout; Marinus Smits, Drunen; Gerar- dus Treffers, Capelle; Franciscus Velthuyzen, Loon op Zand; Antonius Voogd, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerde. Timmeren: Hendrikus Boezer, Waspik; Antonius van Boxel, Waalwijk; Jan Bouman, Sprang-Capelle; Henricus Brabers, De Moer; Engelbertus Brekelmans, Waalwijk; Petrus v. d. Bruggen, Dru nen; Vincentius van Bijnen Waalwijk; Michel van Daim, Waalwijk; Wouter Dekkers, Capelle; Jac. van Domme len, Sprang-Capelle; Johannes Fit ters, Drunen; Marcelis van Giesen, Wijk en Aalburg; Nicolaas Groenen- daal, Kaatsheuvel; Adrianus de Groot Waspik; Harry van Heeswijk, Waal wijk; Martinus v. d. Hoven, Kaats heuvel; Richard Inen, Waalwijk; An- tonie de Joode, Wijk en Aalburg; Henk Kamerman, Heusden; Nico Klerks, Elshout; Wilhelmus Klijn, Waalwijk; Willem v. d. Kolk, Eethen; Hubertus v. d. Krabben, Drunen; Pe ter Kroot, Kaatsheuvel; Wilhelmus v. Kuyk, Kaatsheuvel; Marcelis Kuys- ten, Sprang-Capelle; Wilhelmus Ley- tens, Waalwijk; Johannes Ligtvoet, Kaatsheuvel; Marinus Melis, Drunen; Marry v. d. Mooren, Genderen; Wou ter v. d. Pol, Wijk en Aalburg; Jo hannes Pullens, Waalwijk; Lodewijk Reitsma, Drunen; Johannes van Riel, Kaatsheuvel; Antonius van Sambeek, Drunen; Petrus Schoemans, Waal wijk; Henricus Smits, Waalwijk; Jo hannes Smolders, Waalwijk (2500e gediplomeerde); Antonius v. d. Til- laart, Waalwijk; Jacobus Timmer mans, Sprang-Capelle; Jac. Timmers, Waspik; Hendrikus v. d. Velden, Loon op Zand; Pieter Vos, Genderen; Niet gediplomeerd: 7. i I Schilderen: Cornelis Beerens, De Moer; Henri cus Blikman, Vlijmen; Franciscus Bouman, Wijk en Aalburg; Johannes Coenraad, Waalwijk; Gerardus van Dooren, Loon op Zand; Marinus Fit ters, Drunen; Hubertus v. d. Geld, Vlijmen; Lambertus van Gulik, Kaats heuvel; Henricus van Heeswijk, Dru nen; Wilhelmus van Iersel, Waalwijk; j Johannes v. d. Krabben, Drunen; Willem de Kruyf, Drunen; Bert v. d. Mast, Genderen; Johannes Meesters, I Vlijmen; Petrus Pullen, Nieuwkuijk; I Petrus Smits, Drunen; Josephus Snels, Waalwijk; Franciscus Toethuis 1 Heusden; Albertus van Veldhoven, Drunen. Niet gediplomeerd: 1. Electrotechniek: Nicolaas Artz, Kaatsheuvel; Marti nus Boom, Waalwijk; Leonardus v. d. Bosch, Kaatsheuvel; Mar. Fitters, Waspik; Peter v. d. Geld, Waalwijk; Hendrikus v. d. Gouw, Waalwijk; Grotestraat 234, Tel. 2312 Waalwijk u. u. Theodorus v. d. Griendt, Heusden; Martinus van Hooren, Loon op Zand; Johannes Huysman, Sprang-Capelle; Wilhelmus Kooien, Waalwijk; Robert Koppelman, Drunen; Marius Kroot, De Moer; Otto de Lang, Waalwijk; Gerardus Laros, Waalwijk; Lamber tus Mekes, Kaatsheuvel; Wilhelmus Musters, Drunen; Jacobus van Noye, Waspik; Albert Pols, Capelle; Arie Raamstijn, Sprang-Capelle; Johannes van Rijswijk, Waalwijk; Josephus i Smits, Waspik; Franciscus Tolboom, Kaatsheuvel; Johannes v. d. Ven, Waalwijk; Matheus v. d. Ven, Loon op Zand; Pieter Verhoeven, Heus den. Niet gediplomeerd: 3. - Metselen: Godefridus van Bijnen, Waalwijk; Wilhelmus v. d. Geld, Elshout; An tonius de Graaf f, Waalwijk; Gerar dus Hens, Waalwijk; Willem Hey- mans, Dussen; Antonie Koenen, Kaatsheuvel; Cornelis v. d. Lee; Vlij men; Jacobus van Loon, Waalwijk; Ruth v. d. Pol, Wijk en Aalburg; Theodorus Pruyssers, Waspik; Engel bertus van Schayk, Waalwijk; Adria nus Verhoeven, Kaatsheuvel; Johan nes de Werd, Waalwijk. Niet gediplomeerd; 4. Part-time A, afd. Schoenmaken: Embertus Bergmans, Petrus Damen, Martinus Didden, Antonius Emmers, Antonius Lensvelt, Jan de Man, allen te Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: 1. Part-time B, afd. Schoenmaken: Franciscus v. d. Brandt, Elshout; Al bertus Damen, Kaatsheuvel; Leon. v. Dongen, Kaatsheuvel; Henricus van Dijk, Kaatsheuvel; Marinus van Esch Waalwijk; Johannes v. d. Griendt, Loon op Zand; Johannes de Kort, Loon op Zand; Adrianus van Spijk, Drunen; Roelof Swaagman, Vlijmen; Petrus Timmers, Waspik; Adolf Ver hagen, Waalwijk; Cornelis Wagema- kers, Capelle; Mart. Klerkx, Waal wijk. Niet gediplomeerd: geen. Prijzenlijst: Metaalbewerken: le prijs: Johan Smelt, Genderen; le prijs Comelis Wilmont, Waalwijk; 2e prijs; Willem Huysman, Vlijmen; 3e prijs: Johannes Boons, Waspik; 3e prijs: Constant A. M. C. van Dongen Waalwijk. Schoenmaken: le prijs: Leonardus Pol, Kaatsheuvel; 2e prijs: Marinus van Malsen, Game ren; 2e prijs: Jan Meter, Sprang-Ca pelle. Timmeren: le prijs; Engelbertus Brekelmans, Waalwijk; le prijs: Martinus v. d. Hoven, Kaatsheuvel; le prijs: Hu bertus v. d. Krabben, Drunen; le prijs Johannes Pullens, Waalwijk; 2e prijs Michel van Daim, Waalwijk; 2e prijs VANAF 15 JULI Fototoestellen, Filmcamera's, Projectoren, etc. TEGEN DE LAAGSTE PRIJZEN Komt kijken! Er is iets voor U bij. m HEUVELRING 61 TILBURG TEL. 26430 Antonius v. d. Tillaart, Waalwijk; 2e prijs: Jacobus Timmermans, Spr.- Capelle; 3e prijs: Wilhelmus Klijn, Waalwijk; 3e prijs: Wilhelmus Ley- tens, Waalwijk. Schilderen: le prijs: Willem de Kruyf, Drunen; 2e prijs; Gerardus van Dooren, Loon op Zand; 3e prijs: Johannes Coen raad, Waalwijk. Electrotechniek: le prijs: Albert Pols, Capelle; 2e prijs 1 Gerardus Laros, Waalwijk; 3e prijs Franciscus Tolboom, Kaatsheuvel. Metselen: le prijs: Ruth v. d. Pol, Wijk en Aal burg; 2e prijs: Antonius de Graaff, Waalwijk; 2e prijs: Antonie Koenen, Kaatsheuvel. De volgende prijzen voor de afd. met selen zijn beschikbaar gesteld door de Ned. Baksteenindustrie voor die jon gens, welke hebben deelgenomen aan de metselwedstrijden te Rotterdam: Antonie Koenen, Kaatsheuvel; An tonius de Graaff, Waalwijk; Cornelis v. d. Lee, Vlijmen. Part-time Schoenmaken: Cursus A: le prijs: Petrus Damen, Kaatsheuvel; 2e prijs: Embertus Bergmans, Kaatsheuvel. Cursus B: le prijs: Johannes de Kort, Loon 'op Zand. „MEDEDELING' Wij leven echt in een „zegel-tijd. De huisvrouw is gewoon geworden, dat zij bij de meeste van haar in kopen zegels ontvangt. Ook de huisvrouwen in: Drunen, Kaatsheuvel, Sprang-Ca pelle, Waalwijk en Waspik zijn ver trouwd met de diverse soorten ze gels. Daartoe behoort niet op de laatste plaats, de meest vertrouwde ZEGELS in Nederland,dé ZILVERZEGEL Een lijst van de deelnemers aan de Zilver-zegel-aktie vindt men in een advertentie elders in dit blad. De betreffende winkeliers zijn ken baar aan hun Zilver-Zegel-Affiches op de deur of etalage-raam. Zij voeren gezamenlijk deze aktie om te bereiken, dat de huisvrou wen in de diverse branches sneller zegel? kunnen sparen voor extra uitgaven, want volgespaarde Zilver-Zegel-boekjes Dlijven altijd hun waarde van 2.50 behouden. ANJERACTIE De Anjeractie heeft in Waspik een be drag van f 371.- opgebracht. KRINGSPORTDAG In Leur namen de Waspikse boeren en boerinnen deel aan de tweede kringsport dag van het seizoen. Het accent lag bij de westrijen op atletiek. De pyramidebouw bracht Waspik een 3e plaats op. Het to taalresultaat van de le en 2e sportdag was zo dat Waspik dit jaar juist niet naar de interkringwedstrijden mag. Wel staat men als le reserve genoteerd. Persoonlijke pres taties leverden Jos Verschuren met 12.11 m op de hinkstapsprong, een 2e plaats; Piet Verschuren met 11.91 m 4e op dit onder deel; Joh. Wagemakers en Joh. Kamp 6e en 10e op de 1500 m.; Piet Kamp, 5e op de 800 m en de junior Jan Treffers zorgde bij het kogelstoten voor een verrassing met een worp van 9.45 m. De boerinnen be haalden een 8e plaats in het eindklassement. LAATSTE TOTO De 10e en laatste toto van het Wit Gele Kruis bracht beduidend meer op dan de meeste deelnemers vermoedden. Met een geraden bedrag van f 597.70 gaat de hoofd prijs van f 89.65 naar N. Smits, Marijke- laan 5. De 2e prijs van f 59.77 is voor M. Kemmëren, Schotse Hooglanderstraat 119, die f 597.80 raadde. De 3e prijs komt op naam van P. Boons, Carmelietenstraat 62, die als inleg f 597.90 voorspelde. MEDISCHE DIENST Het a s. weekeinde zal de doktersprak tijk in Waspik en Capelle worden waarge nomen door dokter Gerlach te Capelle, tel. 04168-350. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, Waspik, zondag 18 juni 9.30 en 14.30 uur, ds. Rebel, Waspik.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9