waaLwij kse en LAnostRAAtse couPAnt VLIJMEN Waalwijker Rob Heemskerk verplettert 35 jaar oud record Sprang-Capelle Dankbaar Kaatsheuvel nam afscheid van Broeders van Liefde I Kaatsheuvel Drurcen Pim SERVICESTATION GEOPEND In het uitbreidingsplan Oost werd zaterdag officieel het servicestation van de fa. Fina in gebruik genomen. Het station wordt beheerd door de heer v. d. Sanden, die wij gaarne alle succes toewensen. HEEMKUNDIGE TENTOON STELLING De Heemkundige tentoonstelling „De Drunense Duinen" trok zaterdag en zondag zeer veel bezoekers. Zon dagavond werd de 1000ste bezoeker geteld. Raamsdonksveer Raamsdonk Waspik Sprang Hoe in Kaatsheuvel het vertrek van de Broeders van Liefde per 1 septem ber a.s. wordt betreurd, is zaterdag duidelijk tot uiting gekomen tijdens de officiële afscheidsreceptie in de rijk met bloemen versierde zaal van de Gildenbond, waar geestelijke en wereldlijke overheid, vertegenwoordi gers van burgerij, scholen, organisa ties en verenigingen in gloedvolle toe spraken uiting gaven van hun dank baarheid en waardering voor hetgeen de Broeders tijdens hun 36-jarig ver blijf voor de Kaatsheuvelse gemeen schap hadden gedaan. Dat al deze mooie woorden geen holle pharsen waren bewezen de talrijke geschen ken, waarmee deze gevoelens van dankbaarheid werden onderstreept. De Broeders waren er een tikje van ondersteboven en de provinciaal der congregatie kon er in zijn dankbetui ging maar nauwelijks woorden voor vinden. Het afscheidsfeest was 's morgens begonnen met een solemnele H. Mis in de St. Janskerk, opgedragen door pastoor v. d. Spijker met assistentie van de kapelaans Pas en Stappers- hoef, terwijl pastoor Simkens de af- scheidspredicatie hield. Tijdens de daaropvolgende koffie tafel in de zaal van v. Dun brachten de harmonie Apollo en het jeugdkoor van 't Hoekske een serenade, waama de Broeders, voorafgegaan door hun pupil, de jeugddrumband „De Tiro- lers van de St. Bernardusschool" zich naar de Gildenbond begaven voor de afscheidsreceptie. Pastoor v. d. Spijker voerde hier als eerste het woord, waarin hij o.a. memoreerde hoe zijn voorganger W. Völker de komst van de Broeders naar Kaatsheuvel wist te bewerkstel ligen om de zorg van het lager onder wijs op zich te nemen, dat later met een handelsavondschool werd uitge breid. In zijn dankwoord richtte hij zich tot ieder lid van de huidige kloostergemeenschap afzonderlijk. Burgemeester L. van Erp meende dat het onderwijs van de Broeders grote en diepe sporen in het leven van de mensen te Kaatsheuvel heeft achtergelaten, waardoor de bevolking is uitgegroeid naar een goede volwas senheid en met grote dankbaarheid vervuld zal blijven voor wat de Broe ders hebben gepresteerd. De heer Warnars, inspecteur bij het lager onderwijs, noemde het een droe vige dag voor Kaatsheuvel, waar de ouders veel lof hadden voor de Broe ders, vooral door hun activiteiten voor de jeugd buiten de school. Dit vertrek had nog een andere schaduw kant, omdat er nu een splitsing was ontstaan in de schoolbesturen, het- m- Rob Heemskerk schitterde tijdens de atletiekinterland tegen Zwitserland op bijzondere wijze. Het 35 jaar oude record van Chris Berger met 21,1 dat in 1936 door Osendarp en in 1964 door Frans Luitjes was geëve naard, werd door de snelle PSV-er uit Waalwijk de geschiedenis ingelo pen met een formidabele 20,8 sec. geen de inspecteur jammer vond in verband met de planning. Hij wenste de Broeders alle goeds toe in hun nieuwe werkkring en dankte 'hen na mens de minister van onderwijs voor hun werk in Kaatsheuvel. De voorzitter van het comité uit de burgerij, de heer A. van Es, benutte deze gelegenheid om nu de Broeders een lesje in geschiedenis te geven vanaf het tijdstip dat zij in Kaatsheu vel kwamen en daarbij vooral de na druk te leggen op hun nevenactivitei ten in de vorming van de jeugd, zoals de Jonge Wacht, waaruit een bloei ende EHBO-vereniging „Damiaan" ontstond, de Katholieke Jeugdcentra- Ie, hobbyclubs in de vorm van sport, muziek en toneel. Voor al deze ver diensten bood hij een door de heer P. Borsten fraai bewerkte oorkonde aan, waarin deze geschiedenis en activi teiten worden gememoreerd als een blijvende herinnering aan Kaatsheu vel, waarna hij negen jeugdige Tiro- lers liet aanrukken om alle scheiden de Broeders een persoonlijk geschenk te offreren. Namens de oud-onderwijzers en 't huidige personeel sprak een van de eerste medewerkers met de Broeders, oud-onderwijzer J. Tuerlings, die de omzetting van het openbaar in bijzon der onderwijs tengevolge van de komst der Broeders memoreerde, de vetrouwelijke sfeer welke hierna ont stond en het werk zo gemakkelijk maakte. Voor dit vertrouwen en de prettige samenwerking bracht hij har telijk dank. Dit laatste deed ook de heer Hornman namens de hoofden van scholen, die, dit ter geruststel ling van de inspecteur, er verder op wees, dat er een goed contact is tus sen de hoofden, waarmee, ondanks de verschillende schoolbesturen, een stap in de goede richting is gezet. Breedvoerig dankte de heer Wou ters voor het vruchtbaar contact met de boerenorganisaties uit de gemeen te en de heer Vlak namens de hand balvereniging Desk o.a. voor het vele stencil werk, hetgeen met persoonlijke geschenken voor de betrokken Broe ders gepaard ging. Geschenken waren er ook van „De Efteling", die o.a. iedere Broeder verraste met de bekende figuur „Klei ne Boodschap" en niet te vergeten het missiecentrum en stichting Jeugd- belangen van de St. Jozef parochie, die de Broeders reeds eerder met een bedrag van f 2.000.- hadden bedacht. Diep getroffen door deze dankbe tuigingen wees de provinciaal van de congregatie er in zijn dankwoord op, dat gebrek aan roepingen en het te kort aan krachten voor speciale lief dewerken tot dit jammerlijke besluit van het hoofdbestuur hadden geleid. Vele inwoners kwamen hierna per soonlijk afscheid nemen, hetgeen werd afgewisseld met een serenade door het Kon. Muziekgezelschap Eu- phonia, waar de Broeders tot besluit een reünie hadden in de zaal van ho tel Euphonia met collega's, die eerder in Kaatsheuvel hadden gewerkt. BENOEMD Kapelaan H. v. Stappershoef van de parochie St. Jozef is benoemd tot kapelaan van de parochie H. Sacra ment te Tilburg. In zijn plaats komt M. H. Goijaerts, priester van het se minarie. Voor de parochie St. Jozef en in het bijzonder voor de stichting Jeugdbelangen 'heeft kapelaan van Stappershoef bijzonder veel gedaan en daarom zal zijn vertrek een grote leegte achter laten, waarbij men alleen maar mag hopen dat zijn opvolger 'n waardige vervanger zal zijn. In de vacature van de tot pastoor benoemde kapelaan Michelberger in de parochie St. Jan is voorzien door de benoeming van kapelaan A. G. v. d. Berg. OPGEDRAGEN Onder architectuur van de heer Hub. Prins uit Kaatsheuvel zijn de volgende bouwopdrachten gegund. Het bouwen van een bungalow voor de heer J. van Beek aan de Bachstraat te Kaatsheuvel aan de aannemer Jos. Kleijngeld, alhier. Van de 10 te bouwen woningwet woningen voor het gemeentebestuur van Loon op Zand zullen er 7 ge bouwd worden aan de Willibrordus- straat te Loon op Zand door aanne mer J. de Kort te Kaatsheuvel en 3 aan de Lage Zandschel door aanne mer W. Dekkers, alhier. GOUDEN BRUILOFT In Kaatsheuvel zal weer een gou den bruiloft worden gevierd. Op dinsdag 20 juli is het nl. 50 jaar geleden dat het echtpaar J. de Vries- van Wezenbeek, Julianastraat 30a, in het huwelijk trad. Een buurtcomité uit deze straat heeft het feest voor bereid. 's-Morgens begint men met 'n H. Mis in de St. Jan en het feest wordt voortgezet in café-restaurant De Steenbakker, waar de beide oud jes, resp. 77 en 79 jaar, ongetwijfeld een drukke receptie te wachten staat. De bruidegom, die meer als 60 jaar lid is van de harmonie Apollo en zijn verdiensten reeds met een koninklijke onderscheiding zag gehonoreerd, is nog zeer vitaal. Hij speelt nog met grote vaardigheid de eerste trombone partij en als het gezelschap uit trekt blijft hij niet aan de kant staan. Er wordt niet aan getwijfeld dat ieder lid dinsdagavond present is om voor Jan en zijn vrouw een extra nummer tje te spelen. GESLAAGD JEUGDTOURNOOI BIJ BERKDIJK. BAARDWIJK WINNAAR Zondag organiseerde de v.v. Berk dijk een jeugdvoetbaltoumooi voor A-junioren, dat dank zij de voortref felijke organisatie zeer geslaagd is. Er was veel belangstelling, dat van vaak goed voetbal kon genieten, en vooral het team van Baardwijk ver overde door fraai opbouwend spel en MAANDAG 19 JULI 1965 86e JAARGANG No. 55 tcho vAn het Zuióer» Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0.24 -f 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100 -f 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' DIPLOMA VGLO-LEERLINGEN Kantoorassistente: Elly v. Hout; voor groot Klimroos-diploma: Willy v. Es- donk, Mieke Kuys en Joke v. d. Velden uit Waalwijk; voor eenvoudig engels: Willy v. Esdonk, Mieke Kuys, Ans Akkermans, Riet Bieze- mans, Netty de Laat, Corry Oosterwaal, Jeanne Verboord, Willemien Verboord, voor het diploma eenvoudig naaien en knip pen: Ans Akkermans, Joke v. Beurden, Riet öiezemans, Coby v. Bokhoven, Mientje v. Bokhoven, Licsbeth Broeren, Petra v. Bcij- nen, Diny v. Heivoort, Netty de Laat, Cor ry Oosterwaal, Annemie v. Overdijk, Ber tha van Son, Ria Stupers, Riet Theunissen, Yvonne van Uden, Thea de Vaan, Jeanne Verboord, Willemien Verboord, Connie v. d. Wiel, Annie v. d. Wiel, Toos Zwart, al len uit Vlijmen. Het getuigschrfit voor het VGLO behaal den: Annie Agterberg, Ans Akkermans, Jo ke v. Beurden, Jeanne Beekmans, Coby v. Bokhoven, Mientje v. Bokhoven, Licsbeth Broeren, Petra v. Beynen, Diny v. Heivoort, Netty de Laat, Corry Oosterwaal, Bertha v. Son, Ria Stupers, Riet Theunissen, Yvon ne v. Uden," Thea de Vaan, Jeanne Ver boord, Willemien Verboord, Connie v. d. Wiel, Annie v. d. Wiel, Toos van Wijk. Tevens ontvingen 7 leerlingen een extra kookboek voor hun goede resultaten bij het kookexamen: Bertha van Son, Annie Agter berg, Joke v. Beurden, Petra v. Beynen, Netty de Laat en Toos Zwart. VEEL ANIMO BIJ VLIJMENSE JEUGD De ruim een jaar bestaande vereniging voor Culturele Vorming, onderdeel van de Vlijmense Parociële Stichting Jeugdbelan- gen heeft een geslaagd eerste jaar achter de rug. De vereniging omvat een handenarbeid groep van ongeveer 20 leden, een muzikale groep en een balletgroep met 62 meisjes. Voor ieder onderdeel is er een geschoold leider. Met name de balletgroep heeft blijk gegeven, dat deze culturele activiteit in Vlij men heus we reden van bestaan heeft. Er werden aan 44 leerlingen van de 62 rappor ten uitgereikt als bewijs dat zij de lessen met succes hebben gevolgd. De leidster, de Francaise mevr. de Graaf, eens prima-bal lerina van een Parijse balletgroep kende de meisjes punten toe voor een drietal tech nische onderdelen. SPAANSE AVOND WAS 'N SUCCES De Spaanse arbeidskrachten uit Vlijmen en omgeving hebben vrijdagavond voor de eerste maal enige prettige uren doorge bracht in het Lido-theater, waar een Spaan se film werd vertoond. Dit was de eerste van de vier avonden die de Vlijmense Stichting voor Maatschappelijk en Cultureel Werk voor de Spanjaarden die in Neder land werkzaam zijn heeft verzorgd. De avond werd bijgewoond door veel bui tenlandse gasten, het gemeentebestuur en het bestuur van de Stichting. Burgemeester Schweitzer heette allen welkom en zijn woorden werden door mej. van Dommelen in het Spaans vertaald. WIELRENNEN De Vlijmense renners namen zondag deel aan het kampioenschap van Brabant te Lies hout. Bij de amateurs werd Rini Wagtmans kampioen. De Vlijmense amateur H. v. Vugt die dit seizoen voor het eerst als amateur deelneemt werd 6e. W. Nicols werd bij de nieuwelingen 4e. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de postduivenver. De Zwa luw een wedvlucht vanuit Geldenake .Bel gië, afstand 112 km, los 9.50, eerste duif 10.59.18, laatste prijswinnende duif 11.13.02 Uitslag: Am. Dekkers 1 2 27 66 67 68, P. Wijkmans 3 18, M. Libregts 4 10 44, H. Oosterwaal 5 11 25, G. v. d. Hout 6, Jo Merkx 7, M. Nicols 8 28 70, J. Dekkers 9 12 35, Gebr. de Vaan 13 14, J. v. d. Wiel 15, H. Maas 16 22 47, P. v. Bers 17 19 21 42 59 69 72, Th. v. Esdonk 20, Th. Stu pers 23 48, J. Oosterwaal 24 39, Th. van Bokhoven 26, A. Parijs 29 32 45 53, L. Hecsbeen 30, Fr. v. Bokhoven 31 58, H. de Laat 33, J. v. Engelen 34, M. Laros 36, H. v. Beynen 37 41 55, J. de Vaan 38, Kolen-de Laat 40 65, Jo v. d. Hout 43 50 71, M. Herman 44, C. de Ronde 46, L. Parijs 51 54, J. v. d. Dungen 52, 73 74, A. v. d. Heuvel 56, A. v. Heivoort 57 61, R. v. Esdonk 60, Sj. v. d. Wiel 62, M. v. Heeswijk 63, G. v. d. Hout 64. WEDVLUCHTEN DE POSTDUIF Zaterdag hield de postduivenvereniging „De Postduif" een wedvlucht vanuit St. Vincent met uitslag: Jo v. d. Heuvel 1 4 5 6, T. Diepstraten 2, R. Brekelmans 3, Zondag wedvlucht van de reisduif vanuit Dourdan uitslag als volgt, laatste midfondvlucht van de zesdaagse. R. Brekelmans 1, Jo v. d. Heuvel 2, H. Brekelmans 3-4-6, Nic v. Dal 5, B. v. Es donk 7-10, C. Berkelmans 8, W. v. Raven- steijn 9-12, H. Boom 11. JONGE DUIVEN Jubileumvlucht Herenthals: P. Vermeulen 1, H. Boom 2-3-10 J. Kuys w.p. 4, Jo v. d. Heuvel 5, J. Kivits 6-12, C. Berkelmans 7-8, G. v. Esdonk 9, Jos Kuys 11, B. v. d. Lee 13, J. Kuys v. B. 14, Einduitslag zesdaagse: 1 H. Boom, A. v. d. Heuvel 2 P. Diepctra- ten, B. Vermeulen. 3 W. v. Ravensteijn, Kolen Kuis. 4 J. Kivits, R. Brekelmans. 5 W. Broeren, Nic v. Dal. 6 Jo v. d. Heu vel, B. Herman. 7 J. Kuys w.p., H. Ber kelmans, 8 G. v. d. Wiel, G. v. Esdonk, 9 J. Kuys v.B., Jos Kuys. 10 P. Vermeulen, J. Wilhard 11, Th. v. Overdijk, P. v. Dal, Zondag a.s. wedvlucht jonge duiven. Duf fel van de reisduif. Koninkin Julianaschool"voor u.l.o.: i A. Blom, 's-Gravenmoer, B. Brouwers, Drimmelen, E. Coors, Raamdonkveer, P. Dekkers, A. van Eersel, 's-Gravenmoer, T. Kanters, Hooge Zweluwe, D. Krijger, Dor drecht, L. Leechburch Aucrs, A. van Over steeg, Raamsdonkveer, R. Prins, 's-Graven moer, C. Schuller, W. Snoek, Drimmelen, I. van Steensel, M. van der Stelt, Geertrui- denberg, M. Uittenboogaard, Oosterhout, L. Vos, Hooge Zwaluwe, P. Vree, Waspik. Aile kandidaten van de school slaagden. HERVORMDE ULO-SCHOOL Alle 17 candidaten van de Hervormde ULO te Raamsdonksveer slaagden voor hun diploma. Dit waren: P. Dekkers, A. Blom, A. van Eersel en Rina Prins (met midden stand) uit 's-Gravenmoer; Wilma Snoek, B Brouwers (middenstand), C. Schuller (mid denstand) uit Drimmelen; L. Vos en T. Kanters (middenstand) uit Hoge Zwaluwe; P. Vree, Waspik; M. v. d. Stelt (midden stand) en I. van Steensel uit Geertruiden- berg; Ans van Oversteeg, Dien Krijger, E. Coors (middenstand) en L. Lecchburg- Auwers uit Raamsdonksveer; Marleen Uitenbogaart uit Oosterhout. Aan de r.k. huishoudschool Moeder van Bijstand, slaagden voor de assistente-op- leiding: P. van Oort (met lof), J. Oomen, H. v. Strien, Th. Vissers, Raamsdonk, Th. Akkermans, M. v. Dongen, J. de Grauw, M. Smits, Waspik, A. Verschure, Raams donkveer. Voor de primaire opleiding slaag den: A. Oome (met lof), P. Hooijmaijers, M. Marcelissen, A. v. Setcrs, W. Snijders, J. Hooijmaijers, P. Kievits, C. Langerwerf, M. Schellekens, C. de Wit, Raamsdonk. E. v. d. Elshout, A. van Exel, C. Gijsman, C. Kieboom, C. Koster, C. v. d. Meulenreek, J. Oome, A. Roovers, A. van Seeters, P. v. Seeters, D. Verhagen, L. Vink, M. Zijlmans M. Broeders, S. Broeders, M. Fijneman, M. de Graaf, M. Oerlemans, J. van Schijndel, C. van Seeters, A. de Vos, H. Zijlmans, Raamsdonkveer, A. Fijneman, C. Kamp, J. Kamp, M. Kamp, C. Kuijstcrs, G. Langër- mans, H. Smits, Th. v. d. Velden, Waspik. Afgewezen 4 kandidaten. Voor het diploma burgerkeuken slaagden: E. de Bont, W. de Ruijter, A. Schellekens, A. Schellekens, J. Verschure, J. Th. Verschure, J. Vissers, Raamsdonk, M. v. Dongen, S. Pols, Raams donksveer, C. de Grauw, Th. Smits, Was pik, Th. in 't Groen, P. Janssen, C. Ver daasdonk, Dongen, J. Machielse, Made, G. v. Oosterhout, Wagenberg. Voor het diplo ma fijne keuken slaagden: M. Baars- van Straatcn, A. v. Onzenoort, A. H. v. Onzen- oort, C. van Onzenoort, B. Thijssen, A. Verschure, M. Verschure, P. Verschure, Raamsdonk, M. Gijsman, A. Kerst, J. Nuij- ten, J. Oerlemans, E. Stein, A. Zijlmans, A. M. Zijlmans, Raamsdonkveer, M. van den Broek, Rijsbergen. BEVOLKINGSONDERZOEK In de periode van 21 t.m. 28 juli zal in deze gemeente een onderzoek op tubercu- loze voor personen boven de leerplichtige leeftijd plaatsvinden. Men hoopt dat ieder een hieraan deelneemt. ken dat de familie Nieuwenhuizen bij deze gelegenheid mocht ontvangen. Ook wij fe liciteren de fam. Nieuwenhuizen gaarne met deze uitstekende vernieuwing van hun zaak en wensen hun veel succes toe. KERKCONCERT GING NIET DOOR Door het muziekcentrum te Waalwijk was voor j.l. zaterdagavond het Geref. Kerkgebouw gevraagd, voor het geven van een orgelconcert door de heer van Tilburg uit Werkendam op het kerkorgel, terwijl een soliste en een hoboist medewerking zou den verlenen. Wegens de geringe belang stelling is dit concert niet doorgegaan en moesten de medewerkenden onverrichter- zake huiswaarts keren. Zulks behoeft o.i. echter geenszins te verwonderen, want aan dit kerkconcert is niet de minste ruchtbaar heid gegeven en wij vragen ons af waarom niet gezorgd werd dat zowel de kerkelijke bladen als de streekbladen hiervan enige melding konden maken. Ons was alleen be kend dat het kerkgebouw voor deze gele genheid was gevraagd. Wij hopen dat dit concert op een latere datum doch doorgang zal vinden. GESLAAGD Aan het Koninklijk Technicum P.B.N.A. is geslaagd als staalbouwkundig tekenaar constructeur deel I de heer M. Hoefnagel, alhier. - Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde o.m. voor het examen kand. psych. de heer R. van Helm, alhier. GESLAAGDEN STREEKHUIS- HOUDSCHOOL Aan de christelijke streekhuishoudschool te Sprang-Capelle slaagden voor het exa men 2-jarige primaire dagopleiding: E. M. Braspenning, C. de Cloe, P. v. Dom melen, W. Groeneveld, J. de Jong, G. C. Maijers, A. M. Rijken. M. T. Rijken, J. Spuijbroek, P. A. Spuijbroek, A. P. Ver- duijn, W. Verhagen, A. Vos, A. M. v. Vuu- ren, A. P. can der Werken, P. A. Boer, A. S. Pols, G. H. Verhagen en P. J. C. Wer vers te Sprang-Capelle; C. H. Broeks en G. P. Wervers te Kaatsheuvel; A. van Da len, A. Quist en P. Rutters te Waspik; G. C. Melsen, W. A. Melsen, J. Melsen, G. van Eersel, E. J. Faro, J. L. Faro, J. M. van Gooi, J. W. van Gooi, A. M. van Loon, P. W. Rutters en M. A. van Suijlekom te 's-Gravenmoer. Niet gediplomeerd: 3. Voor het examen assistente in de huis houding slaagden: A. J. Hoefnagel, L. C Janson, M. J. Kuijsten, J. G. Verhagen, H. Vos en B. A. van Vuuren te Sprang-Capel le; J. J. Hensen en S. C. Nederveen te 's-Gravenmoer; A. E. Knaap te Raams donk. Twee werden afgewezen. SPORTDAG De leerlingen van de streekhuishoud- hebben onder leiding van gymnastiekleraar Moors een sportdag gehouden. In de gym nastiekzaal en op de gazons rond de school bekampten de leerlingen elkaar in hardlo pen, hoogspringen, fietsen met hindernissen en met kastbal en lijnbal. De leerlingen die de meeste punten behaalden ontvingen een medalje. De beste prestaties boekte mej. Adri Groen uit Sprang-Capele. Zij ontving een beker met inscriptie en het predikaa „Sportvrouw van de school". ZANGAVOND Donderdagavond om half acht wordt in de Ned. Herv. Kerk te Sprang een zang avond gehouden, waarvan de opnamen op de plaat zullen worden opgenomen. Soliste is Krijnie Poot. Er is tevens een toespraak over de Belgische Evangelisatie. OFFICIËLE OPENING SLAGERIJ NIEUWENHUIZEN Woensdagmiddag had de officiële her opening plaats van de geheel vernieuwde en gemoderniseerde slagerij van de fam. Nieu wenhuizen, van der Duinstraat 14. De heer W. J. Willigenburg sprak een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, n.l. het hele gemeentebestuur: burgemeester van Prooijen en de wethouders de heren Jac. Vos en F. Minnaard, de gemeentese cretaris de heer A. Zonneveld en de heer A. v. d. Zande van de Vleeskeuringsdienst. In de aanwezigheid van een aantal geno digden, waaronder zakenrelaties, verricht te Burgemeester M. van Prooijen de her opening, die mevr. Nieuwenhuizen en haar zoon hartelijk feliciteerde met de geslaagde verbouwing van hun slagerij, die ook een aanwinst voor de gemeente is geworden. Burgemeester van Prooijen wees er op dat men om met de tijd mee te gaan, men zich allerwege mobt aanpassen om kopers te blijven trekken. Burgemeester van Pfooijen wenste hen veel succes voor de toekomst. Met de vernieuwing van deze van ouds bekende slagerij heeft het pand een algehele gedaanteverwisseling ondergaan en dc aan nemers, de heren van der Schans en de Groot hebben onder architectuur van de heer W. J. van Willigenburg buitengewoon goed werk geleverd. Dc zaak is uitgerust met de nieuwste snufjes op het gebied van slagerij-inrichting, waaronder een keurige toonbank met vitrines, waarin de fijne soor ten vlees en vleeswaren voor de kopers op aantrekkelijke manier zijn uitgestald. De rondom met tegels bezette wanden van de ruime winkel is in frisse kleuren geschilderd en van een T.L.-verlichting voorzien. Een nieuwe koelcel werd in de slagerij aange bracht. De heer v. Willigenburg sprak namens de familie Nieuwenhuizen een dankwoord. Er was veel belangstelling voor dc her opening, terwijl een en ander werd opge vrolijkt door een groot aantal bloemstuk- GESLAAGD Tc Dongen slaagde voor het eindexamen HBS A de heer A. Tabbers. De heer L. Baaten slaagde voor het examen Ulo B. BEDRIJFS- EN ZOMERAVOND VOETBAL - WAALWIJK Competitiestanden, bijgewerkt tot en met 9 juli Klas I v. Haren-Oomens 8 6 1 1 13 17-9 rAmatie 8 5 1 2 11 19-10 Anita 1 8 5 1 2 11 16-13 Slaats-Rosé 8 4 3 1 11 16-13 Schuwer 9 4 1 4 9 12-10 Troked 8 2 3 3 7 20-17 Comb. v. Dooren 9 3 1 5 7 11-17 Noord-Braband 8 2 2 4 6 17-18 Hollandia 1 9 2 2 5 6 14-22 Landis Gyr 8 1 2 5 4 9-19 Philips 1 7 2 1 4 5 7-10 Klas II La Reine 8 7 1 0 15 27-4 Holland N.V. 8 7 0 1 14 25-10 Timtur 8 6 0 2 12 20-12 Hollandia 2 9 5 1 3 11 23-14 Rosenbrand 10 4 2 4 10 22-12 Jonker-Fris 8 3 2 3 8 14-13 Blok-v. Heijst 9 3 2 4 8 8-13 Amstel 8 1 4 3 6 10-12 Verhulst 8 2 1 5 5 10-23 Anita 2 8 1 0 7 2 16-28 Philips 2 8 0 1 7 1 3-37 Programma voor deze week: Klas I Maandag 19 juli, half 8 Anita 1—-Troked RWB Dinsdag 20 juli 7 uur Noord-BrabandAmati Baardw. Donderdag 22 juli 7 uur Slaats-Rosév. Haren-Oomens Baardw. Vrijdag 23 juli 7 uur Philips 1—Troked Baardw. Klas II Maandag 19 juli half 7 Blok-v. HeijstAnita 2 RWB Dinsdag 20 juli 7 uur Verhulst—La Reine Baardw. Donderdag 22 juli 7 uur TimturPhilips 2 RWB Vrijdag 23 juli 7 uur Holland N.V.—Amstel RWB

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5