WAALWIJK Gouden huwelijksfeest ven het echtpaar Sleenhof-de Peffer DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 JULI 1965 Loon op Zand Aanmelding, nieuwe cursus Steno en/of Typen i Het laatste nieuws DE ECHO van het Zuiden flitsende aanvallen de harten van "de liefhebbers. Hun tegenpartij in de fi nale, Uno Animo, kwam er gewoon niet aan te pas. Het was jammer dat juist deze laatste wedstrijd de enige dissonant vormde. Naarmate de score - steeg maakte de Uno-jongens er een 0j'g lachwekkende vertoning van, waar- r ,7door zij qua sportiviteit zichzelf en vooral de gastheren een slechte dienst bewezen. Tijdens de pauze trad de jeugddrum- band van St. Jan op en na afloop refkte 'burgemeester van Erp de prij zen uit in het clublokaal café Snoeren. De uitslagen waren: DVVC - White Boys 1-0, Uno Ani mo - RWB 2-0, Baardwijk - RKC 1-0, RKSSS - Berkdijk 0-4, g RWB - White Boys 2-0, Baardwijk - RKSSS 5-1, Berkdijk - Baard wijk 0-1, RKC-RKSSS 2-0, DVVC-RWB 2-3, Uno Animo- White Boys 6-1, RKC - Berkdijk I 2-0, DVVC - Uno Animo 2-3. Om de 3e en 4e plaats: RKC - RWB 0-2. Om de 1 en 2e plaats: Baardwijk - Uno Animo 16-1. JUDOKA B. REMMEREN SLAAGDE VOOR Ze DAN De Kaatsheuvelse Judoka B. Rem meren slaagde in 't afgelopen week einde voor het examen 2e Dan. De proeve van bekwaamheid hiertoe werd afgelegd in de centrale dojo van de N.J.J.A. te Tilburg. Op alle onderdelen zowel theoretisch als praktisch toonde hij zich een meester Van de zes wedstrijden die hij moest „maken", won hij er vijf en eindigde er één onbeslist. Dit alles ruimschoots binnen de toe gestane tijd. Deze leraar van de „Eerste Judo club Kaatsheuvel" is vast van plan verder te gaan met zijn training voor de 3e Dan, een training, die circa drie jaar zal vergen. De heer Remmeren werkt onder leiding van de heer Beljaars, een 4e Dan uit Tilburg. JEUGDDRUMBAND ST. JAN BEKROOND Het concoursdebuut van de Jeugd drumband der harmonie St. Jan is meteen een grandioos succes gewor den. Op het concours zaterdag te Goirle werd het optreden bekroond met een eerste prijs en promotie. HENGELCONCOURS Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseerde de HSV Berk dijk zaterdag een onderling hengel- concours op de Bergse Maas. Er werd in totaal 117 stuks vis ge vangen met een totale lengte van 947 cm. Koning werd de heer M. v. Box tel met 19 st. en 196 cm. 2e G. van Boxtel, 8 st. 88 cm. 3e L. Snoeren 15 st. 86 cm., 4e M. Snoeren 7 st. 81 cm., 5e J. v. d. Berg 6 st. 80 cm. In het clublokaal, café Th. v. Box tel, werd later in gezelschap van de dames het feest voortgezet, waarbij het K.R.O.-orkest voor prettige mu ziek zorgde. Een collecte voor een wegens dienstplicht afwezig lid bracht f 40. -op. BOERINNENBOND Het centraal bureau van de boerinnen- bond heeft plannen in de a.s. wintermaan den wat meer te gaan doen aan het gezins verband. Er is behoefte aan gezinsverband cursussen, omdat het niet alleen moet blij ven bij ontspanning voor de kinderen met hun moeders maar er komt meer kijken bij de opvoeding. Als er deelname genoeg za zijn wordt een keer of vijf een cursus geor ganiseerd in een huiskamer om daar van gedachte te wisselen en alles te leren over het onderwerp: Feestvieren met de kinde ren in eigen gezin. Het programma omvat o.a. het maken van uitnodigingen, het aan brengen en maken van versieringen en het Ieren van allerlei spelletjes weke op een feest gedaan kunnen worden. Er staat nog meer op het programma. Opgave voor za terdag 24 jui a.s. bij het bestuur. DE LOONSE EN DRUNENSE DUINEN Zaterdag j.l. is in Drunen de tentoonstel ling van de Heemkundige Kring Onzenoord geopend in het gemeentehuis, met de titel: De Drunense Duinen. Het gaat echter niet om deze benaming, doch we willen wijzen op de uitvoerige expositie welke daar ge houden wordt. Hierbij is Loon op Zand ten sterkste betrokken. Vooral om het uitge strekte duinengebied. De tentoonstelling geeft ook voor Loon op Zand een zeldzame indruk hoe het gebied is ontstaan en hoe de flora en fauna is die we er* thans aan treffen. Prehistorisch zijn de vondsten van Ossewaard uit Vlijmen en ds. v. d. Vlugt uit Drunen. Heel veel foto's van toen en nu met de dorpen er omheen kunnen we er zien. Kortom voor de Loonse mensen is het zeer interessant deze tentoonstelling te gaan bezoeken. Geopend t.m. zaterdag 24 juli a.s. van 10-12, van 14-18 en van 19-21 uur. Zondag van 14-18 uur. MATER AMABILISSCHOOL In afwijking van andere is de sluiting van de Mater Amabilisschool te Kaatsheu vel dit jaar te Loon op Zand en wel op dins dagavond 20 juli in het Culturele Centrum Dit komt omdat vele meisjes uit Loon op Zand de school bezoeken en het mag dan ook zeer op prijs worden gesteld. De diplo ma-uitreiking wordt omlijst door toneel van de meisjes zelf. P.V. DE LUCHTBODE Zondag 18 juli hield de Postduivenver. De Luchtbode een wedvlucht vanuit Neu- viles, afstan 140 km, deelname 516 duiven, gelost om 8 uur met N.O.-wind. Aankomst eerste duif 9.57.4, laatste prijswinnende duif 10.12.12 uur. Overduif: A. Maas. De uitslag van de eerste 60 duiven: H. v. d. Velden 1 7 22 30 51, A. Valk 2 32 36 41 60, G. v. Abeelen 3, A. Kuyt en 4 5, Gebr. Boons 6 46 53 56, A. v. Laarhoven 8 12 49, M. Vera 9 34 57, A. Aarts 10 37 50 52, Sj. p. Dongen 11, K. Aarts 13, B. v. Ierse] 14 23, L. Berendonk 15, M. Goudsiers 16 17 35 39 42 47, N. Damen 18, H. v. d. Linden 19 26 27 48, M. Maas 20, Z. H. v. d. Velden 21 58, P. Hooijmaijers 24, C. IJpelaar 25 31 55, J. v. Dongen 28 33 38 59, A. Berendonk 29, P. v. Noije 40 54, P. Broeks 43, A. Leermakers 44, H. Vera 45. GESLAAGD Onze stadgenoot, de heer J. Ver hulst, slaagde aan de H.T.S. te Dor drecht voor het eindexamen Econo mische Bedrijfstechniek. Voor het gehouden examen van het leerlingenstelsel Meubel maken, uitgaande van de Stichting Hout, gehouden te 's-Hertogenbosch, slaagden: de heren C. Alewijn, W. Moonen en H. Schoondermark. Deze geslaagden werden opgeleid bij Meubelfabriek Dirks van Oers N.V., Waalwijk. Dit waren de enige leerlingen; dus geen van de candi- daten van D.v.O. werd afgewezen. NIEUWE KAPELAAN Tot kapelaan in de parochiekerk St. Jan te Waalwijk is door de Bis schop van 's-Hertogenbosch, Mgr. W. Bekkers, benoemd de Eerwaarde Heer Weiling, leraar aan het Klein Seminarie te St. Michels-Gestel. Kapelaan Weiling is 40 jaar. JUBILARIS BIJ DE FIRMA KRAMER EN v. d. MERWE Vrijdag 16 juli j.l. herdacht de heer G. v. d. Kaa, werkzaam bij de firma Kramer en v. d. Merwe aan nemersbedrijf te Waalwijk, een ju bileum. Daar een jubileum in de bouwvakken tot de zeldzaamheden behoort, wilde de directie dit niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Nadat de heer v. d. Kaa op het werk door de directie een geschenk onder couvert en zijn echtgenote bloemen waren aangeboden, werd hij tijdens een door de firma aange boden feestavond in Romantica, door het personeel gehuldigd bij monde van de heer M. Storkhart uit Eethen. Deze bood de jubilaris naast gelukwensen, eveneens een geschenk onder couvert en zijn echt genote bloemen aan. Voor de ondervonden blijken van belangstelling en de geschenken, dankte de jubilaris mede namens zijn vrouw, directie en personeel, waarna een buitengewoon gezellige feestavond volgde, waarbij het de aanwezigen aan niets ontbrak. AANRIJDINGEN Vrijdag om half zes in de na middag ontstond er een aanrijding op de hoek AmbrosiuswegMgr. Op donderdag 15 juli herdacht 't echtpaar J. Sleenhof- de Peffer wo nende in de Putstraat te Waalwijk, den dag waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Het echtpaar is in de Putstraat niet alleen, doch in geheel Waalwijk zeer gezien. Vooral de 79-jarige bruidegom ge niet een bekendheid, op de eerste plaats in de kring der bejaarden en gepensioneerden, voor wie hij in 't park paviljoen steeds voor 'n prima bakje koffie zorgt, hetgeen door de oudjes hogelijk wordt gewaardeerd. Doch ook in de kring der schoen makers is hij zeer bekend. Gedu rende zijn werkzaam leven, tot aan de pensioengerechtigde leeftijd toe, zijn met de hand door hem duizen den paren schoenen vervaardigd. Hij staat dan ook bekend als een uitstekend vakman. Nadat hij was gepensioneerd kon hij veel van zijn vrije tijd besteden aan zijn hobby n.l. het kweken van kanarie's. Op dit gebied kan hij worden beschouwd als een autori teit. Bijzonder bedreven is hij o.a. in het sexen van het broedsel. Hier voor wordt zijn hulp nog regelma tig ingeroepen. In vroeger jaren behaalden zijn kanarie's vele prij zen en eervolle vermeldingen op tentoonstellingen. Zijn thans 83 jarige echtgenote is voor hem steeds een grote steun ge weest, die de zorg voor de opvoe ding van de 3 zoons met hem samen uitstekend behartigde. Thans vier den ook reeds een tiental kleinkin deren het gouden feest van hun opa en opoe mee. Uit de buurtbewoners was een comité gevormd dat deze dag voor de beide sympathieke oudjes tot 'n onvergetelijke hebben gemaakt. De woning was smaakvol versierd. In een groot aantal welwllend be schikbaar gestelde auto's werd het bruidspaar en hun familie naar de parochiekerk van St. Jan gebracht. De lange stoet werd voorafgegaan door een leuk miniatuursbruidspaar terwijl de extra versierde auto, waarin het bruidspaar was gezeten, symbolisch werd voortgetrokken, door een groot aantal lieve bruid jes. Vooraf waren de kinderen reeds bloemen en gelukwensen aan geboden. Ter intentie van het gouden paar, droeg de hoogeerw. heer Deken Maessen een plechtige H. Mis van dankbaarheid op. Tijdens deze H. Mis hield Deken Maessen een tref fende toespraak. Na de H. Mis vertrok men naar het café van de heer M. van Beers in de St. Antoniusstraat. Hier kwa men zeer velen gelukwensen aan bieden. We bemerkten o.m. Deken Maessen en kapelaan v. Gastel van de parochie St. Jan. Het voltallige bestuur van de afd. Waalwijk van de Bond van Bejaarden en Gepen sioneerden, waarvan de voorzitter, de heer H. v. Berkel, felicitaties aanbood. En verder waren er tal rijke vrienden en kennissen van 't gouden paar. Velen van hen boden naast gelukwensen tevens een ca deautje aan. Vanzelfsprekend was ook het feestcomité ter receptie aan wezig. De voorzitter hiervan, dhr. P. v. Oudheusden, sprak hierbij als volgt: Geacht bruidspaar, geachte familie. Namens alle mede-buurtgenoten mag ik u onze hartelijke gelukwen sen aanbieden bij de herdenking van uw 50-jarig huwelijk. Gedurende de jaren dat u in ons midden woont, hebben wij u leren kennen als gewone hartelijke men sen. Dat uw buurtgenoten deze een voudige eigenschap van u beiden hogelijk waarderen, moge blijken uit het geschenk dat zo spontaan werd bijeengebracht, maar ook uit het feest dat ter uwer ere vandaag, morgen en overmorgen plaats vindt. Het overhandigen van het geschenk, dat ik thans doen mag, willen we gaarne completeren door u nog vele jaren van geluk en voorspoed toe te wensen. Hierna bood de heer v. Oudheus den een geschenk onder couvert aan, dat het bruidspaar naar eigen goeddunken kan besteden. Een zoon van het gouden paar, de heer H. Sleenhof, dankte mede na mens zijn ouders en verdere familie het buurtcomité voor al hun werk en voor het waardevolle geschenk. Hierna was het een komen en gaan van buurtbewoners en vrien den van het gouden paar. De zaal van de heer v. Beers was weldra in een bloementuin herschapen. 's Avonds bracht de harmonie St. Crispijn het gouden paar en hun fa milie een klinkende serenade, waar bij het bestuur tevens gelukwensen aanbood. Al met al is het voor het gouden paar en hun familie, doch tevens voor de gehele Putstraat een onvergetelijk feest geworden. Bij de vele gelukwensen, voegen wij van De Echo gaarne de onze. Vrijdag 16 juli was het in de zaal van de heer Frans v. Helvoirt feest voor de bewoners van de Putstraat. Onder de titel „Lach en vergeet", werd door het Confetti Cabaret, on der leiding van Joep Peeters uit Den Bosch, een uitstekend cabaret programma gebracht, waarvan de buurtbewoners zeer genoten. Voor 18-jarigen en ouder was er na af loop hiervan gelegenheid tot dan sen, waarvoor een prima dans- orkestje was geëngageerd. Het was een buitengewoon gezellige avond, die tot in de kleine uurtjes werd voortgezet. Zaterdag 17 juli om 15.00 uur was er voor de kinderen uit de buurt van 4 t/m 14 jaar in het Luxor- theater een filmvoorstelling. Nadat de kinderen met volle teugen had den genoten van de film „Musketier van de Koning", volgde een gulle tractatie. Prinsenstraat, doordat wielrijder H. G. uit Waalwijk vanaf het rijwiel pad de Ambrosiusweg opreed. G. liet daardoor de weg niet vrij voor de automobilist P. A. B., eveneens uit Waalwyk. B. kon een aanrijding niet meer voorkomen en G. bleef met een knieblessure liggen. Nadat Dr. Bonnier eerste hulp had ver leend, werd G. naar 't St. Nicolaas- ziekenhuis overgebracht. Beide voertuigen liepen materiële schade op. Op de hoek Mr. van Coothstr.- Grotestraat ontstond zondagmiddag om half 5 een aanrijding tussen 2 bromfietsers. Beide reden in weste lijke richting, totdat C. J. M. uit Waalwijk de Mr. van Coothstraat wilde inslaan, waarop A. H. uit Sprang-Capelle niet voldoende was bedacht. Door de val werd H. ern stig gewond aan het rechteronder- been. Dr. de Blois vond het, na eer ste hulp te hebben verleend, raad zaam H. naar het ziekenhuis te la ten overbrengen. Ook hier werden beide voertuigen beschadigd. VERBODEN HANDWAPENEN In de periode van 1 t/m 15 juli zijn in totaal 17 verboden wapenen tegen vergoeding ingeleverd. Voor Waalwijk, met zijn 20.000 in woners, is dat niet veel, temeer om dat de mensen die ze ingeleverd hebben over het algemeen goed be kend staan en zij ze dus niet met duistere bedoelingen in bezit had den. Het gaat in de eerste plaats om de jongeren. Niet allemaal zijn ze kwaadwillend, doch, hét stoere wil zich niet verdrongen zien. Het is echter raadzaam de wapens in te leveren of ze desnoods te vernieti gen. Er komt een wet die het mo gelijk maakt mensen aan te houden die de betreffende wapens in bezit hebben. Wacht niet te lang. Het is in uw eigen belang. ST. MICHAËL-U.L.O. WAALWIJK voor diploma A 100% De examens 1965 zijn achter de rug. In Den Bosch slaagden voor Ulo A met middenstand: G. v. d. Broek, Fr. Duquesnoy, G. v. Eeuwijk uit Waalwijk; H. Elshout uit Drunen; D. Elshout en Leo de Klerk uit Dru nen; E. Hazelzett uit Nieuwkuijk; Fr. Heijnen uit Waalwijk; R. Leij- ten uit Heusden; P. Lombarts en J. v. Rijzingen uit Waalwijk en E. Tun. dermann uit Drunen. Voor het Ulo A-diploma zonder middenstand: A. Beijers uit Nieuw kuijk. Resumerend stellen we vast, dat van de 20 candidaten geen werd af gewezen, dat van de 11 B-candida- ten werd afgewezen voor B, doch wel het A-diploma behaalde en dat van de 8 candidaten aanvul lend B één op het schriftelijk werd afgewezen en één op het mondeling. Al met al een gunstig resultaat. mandaat kreeg daaraan 2 personen toe te voegen. In de kascommissie 1965/'66 wer den de heren H. Klerkx en G. Gou da benoemd. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt, o.m. door de heer J. Mahieu, die enthousiast op de trai ning aandrong en Th. Verhoofstad, die over het komende 60-jarig be staan sprak. Daarna sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met de christelijke groet. ZEER GESLAAGD TAFELTENNIS- TOURNOOI BIJ „COWA" Zaterdag 17 juli vonden in de can- tine van 't Confectiebedrijf „Cowa" te Baardwijk de finale-wedstrijden plaats van het tafeltennistournooi, dat door de tafeltennisvereniging „Cowa" was georganiseerd en dat in alle opzichten uitstekend geslaagd mag worden genoemd. Aan dit tour- nooi namen niet minder dan 16 he renteams en voor de eerste maal ook 5 damesteams deel. Bij de heren wist het team van de Belastingen voor de 2de achter eenvolgende maal beslag te leggen op de fraaie wisselbeker, terwijl ook bij de dames het team van de Be lastingen de eerste prijs behaalde. Na de laatste spannende wedstrij den was het de heer C. Swinkéls, bedrijfsleider bij „Cowa", die we gens uitstedigheid van de directeur, de heer A. v. d. Ven, de fraaie prij zen aan de winnaars uitreikte en er daarbij op wees hoe belangrijk der gelijke wedstrijden zijn, speciaal voor jongere mensen. Ook de on derlinge verstandhouding tussen de deelnemers van de bedrijven wordt er in belangrijke mate door bevor derd. Hierna ging hij over tot uitrei king van de prijzen, die waren be haald als volgt: Herenteams: 1. „Asov" (Belastingen) wissel beker ieder der deelnemers een kleine beker. 2. „Lederleeuw", elk der deel nemers een beker. 3. „Cowa" I, elk der deelnemers een medaille. Damesteams: 1. „Asov" (Belastingen) wissel beker elk een kleine beker. 2. „Cowa" I, elk een kleine be ker. 3. „Cowa" II, elk een medaille. Namens de deelnemende teams was het de voorzitter van de teams der belastingen, de heer Hetter- scheid, die na afloop van de wed strijden een welgemeend dankwoord sprak, op de eerste plaats voor de prettige ontvangst en mede ook voor de prima organisatie van „Co wa". Al met al kan de tafeltennisver eniging van „Cowa" op prettige, hoogstaande wedstrijden terugzien. R.K. INVALIDENBOND De leden van de r.k. Invaliden- bond „St. Liduina", afdeling Waal wijk en omstreken, hebben een uit stapje gemaakt naar Oisterwijk, waar zij via een flinke omweg over aanvangende 1 september a.s. bij L. VAN DE LEUR Mr. v. Coothstraat 75, Waalwijk - Telefoon 2167 Gediplomeerd Leraar Steno en Typen. Laagste cursusgeld. Hoogste aantal geslaagden. Gouden bruidspaar met familie bij het verlaten van de kerk. JAARVERGADERING W.S.C. In een goed bezochte vergadering, die op 16 juli in Hotel De Twee Ko lommen werd gehouden, heeft WSC haar jaarlijkse activiteiten de revue laten passeren. Om ongeveer 8.45 uur opende voorzitter v. Loon deze vergadering, heette de aanwezigen van harte wel kom, speciaal de vele jongeren, en vroeg om eensgezind samen te wer ken bij de komende activiteiten. Critiek mag er gerust zijn, maar niet voor onbenulligheden. De notulen van de vorige verga dering werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd en vastge steld. Hierna werden de overleden leden H. Smulders en Jan Klerks in een minuut stilte herdacht; speciaal laatstgenoemde was een van de ver enigingsmensen bij uitstek, aldus de voorzitter. In het jaarverslag van de secre taris werd de degradatie van het le elftal gememoreerd, maar ook het geslaagde fancy-fair en de grote ac tie der veteranen. Het financieel overzicht van de penningmeester sloot met een gro ter batig saldo dan vorig jaar en aan de beide functionarissen werd dank gebracht voor hun werk, waarbij de kascommissie de boeken en bescheiden correct hadden be vonden. Dank werd ook gebracht aan de heren A. Hoffmans en Th. de Folter en aan allen die hun werk aan terrein en accomodatie hadden gedaan. De aftredende bestuursleden, de heren H. Snijders, J. Mahieu, H. Westerburger en Th. Verhoofstad werden herkozen, terwijl als nieu we functionarissen werden gekozen de heren G. de Jongh, W. v. d. An ker en A. v. Bladel. Aan de scheidende bestuursleden, de heren Verkerk, Kipping en Van Daalen werd dank gebracht en waardering voor hun werk uitge sproken. Daarna werd de nieuwe trainer, de heer G. Laurenz, voorgesteld en de nieuwe elftalcommissie werd be noemd. De heren W. v. d. Anker, P. Brok en H. Bergmans werden di rect gekozen, terwijl het bestuur 't Helvoirt arriveerden. Na een kof fietafel werd een bezoek gebracht aan het poppentheater van Cia van Boort. Er werd vervolgens nog een gedeelte van de Kempenroute ge reden. Nadat in Cromvoirt de laat ste halteplaats was genomen, waren de leden van de bond weer om 7 uur thuis, voldaan over deze gezel lige uitgaansdag. GESLAAGD Op 17 juli j.l. behaalden onder staande candidaten het practijkdi- ploma machineschrijven volgens 't tienvingersysteem en het diploma stenografie Nederlands. Het exa men werd te Waalwijk in Hotel Moonen afgenomen door de Neder landse Vereniging tot bevordering van het administratief-economisch onderwijs St. Genesius. Machineschrijven: Cockie v. d. Krabben, Fiel v. d. Straeten, Corry v. d. Ven, Ria de Louw, Corry Leenheers, Abdullah Sengan, Mohammed Santi, Arzad Ohorella, Fatimah Barjanan, Anita v. Alphen, Ramla Tuasamu, Henny v. Haren, Ineke Siegenthaler, Sity Halima Ruhuputty, Anima Ruhu- putty, Willy Nieuwkoop, allen uit Waalwijk, i^memiek Dekkers, Jo- han v. d. Linde, beide uit Sprang- Capelle. Nelly Koning uit Kaatsheu vel. Corry Nieuwkoop uit Wijk en Aalburg. Johan Molegraaf, Sprang. Dini Schilders uit Drongelen en Jo- hand Gerard The uit 's-Hertogen bosch. Francien Velthuizen uit Loon op Zand. Stenografie: Betty Faro, Tineke Korthout, bei de uit Waalwijk. Marian Hessel- mans, Leontine Kamp, beide uit Kaatsheuvel. Tonny v. d. Schans uit Sprang-Capelle. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. van de Leur, Mr. van Coothstraat 75, Waalwijk, waar van af heden nieuwe candidaten zich weer voor de cursus steno en typen kunnen opgeven. Zie hiervoor on derstaande advertentie. NUTS-U.L.O.-SCHOOL TE WAALWIJK Geslaagd voor Ulo A-diploma met middenstand: G. v. Engelen, Waal wijk en B. de Vet, Drunen. Geslaagd voor Ulo A zonder mid denstand: E. Beekwilder, Waalwijk. Geslaagd voor Ulo A met wiskun de: F. Brust en P. Vermeer, Waal wijk; M. Rosenbrand, Sprang-Ca pelle. Geslaagd voor Ulo B: G. Krielaart en P. Warga, Waalwijk. Geslaagd voor Aanvullingsexa men UloB: A. Boll, Eethen. Toegelaten tot de U.T.S. te Den Bosch: J. Kracke. Bevorderd van klas 1 naar 2: J. Borowicz, J. Heij, J. Langbroek, M. v. d. Linden, J. Mandemakers, A. de Nijs, H. Schoondermark, G. Thijssen, J. Thijssen, R. Tuhumury, J. Verhoofstad, allen te Waalwijk. M. de Bie, M. v. d. Mast, E. Rosen brand, C. Verhagen te Sprang-Ca pelle. T. Frodyma, Drunen. Voorwaardelijk bevorderd: J. v. Riel, C. Rijken, M. v. d. Wardt, A. Braspennning, H. Zwart, allen uit Waalwijk. Niet bevorderd: 4. Bevorderd van klas 2 naar 3: A. Bax, E. Brust, Ph. Couwenberg, A. Donders, H. Dudok, H. Epke, G. de Jong, H. Konings, C. Kuysten, L. Lambooy, C. de Man, H. v. d. Nieu- wegiessen, A. Ohorella, J. Paski, A. Rolobessy, G. Schimmel, E. Soffner, T. Verhoofstad, E. Werther, A. de Wind, allen te Waalwijk. G. v. Ber gen, J. Boezer, J. Kraak, H. Vos, J. v. d. Werken, L. Zwart, allen te Sprang-Capelle. Voorwaardelijk bevorderd: L. Ec- ker, A. Somers, B. Treffers, Waal wijk. Niet bevorderd: 7. Bevorderd van klas 3 naar 4: R. Bertsch, J. Burmanje, W. Ecker, (T. v. Gammeren, L. Heurter, A. v. d. Laar, M. Langbroek, A. Ohorella, A. Rohopoety, P. de Rooy, M. Santi, I. v. d. Schaft,allen te Waalwijk. J. Rosenbrand en C. Sprangers te Sprang-Capelle. Voorwaardelijk: E. de Jongh uit Drunen, A. Schultz en A. Soeters uit Waalwijk. Niet bevorderd: 6. JEUGD AVOND-VIERDAAGSE STARTKLAAR Op woensdag 21 juli a.s. om 6 u. n.m. gaat de avond-jeugd-vierdaag se voor de tweede maal van start. Dat de avondvierdaagse vorig jaar een groot succes is geweest blijkt wel uit het feit dat het aantal wan delaars in vergelijking met 1964 bijna 4 maal zo groot is. 800 aanmel dingen zijn al binnen. Het comité heeft de individuele wandelaars in groepen van ongeveer 25 personen samengevoegd. Bij elke groep zijn 2 leiders of leidsters toegevoegd en ook van deze zijde mocht men spon tane vrijwilligers ontvangen, ruim 60 leiders en leidsters hebben zich aangemeld, om geheel belangeloos hun medewerking te verlenen. Aan alle wandelaars zijn kaarten uitgereikt waarvan de kleur te ken nen geeft welke afstand gelopen wordt. Rood voor 5 kilometer, wit voor 10 kilometer en blauw is de kleur voor de 15 kilometer wande laars. Bij vertrek en aankomst worden de kaarten afgestempeld terwijl tijdens de route controle aanwezig zal zijn. Een deskundige jury zal dagelijks voor elke afstand de best wandelende groep aanwijzen. De winnende groep zal hiervoor een verrassing ontvangen. Voor diegenen die zich in groeps verband hebben opgegeven zijn be kers beschikbaar gesteld door het Gemeentebestuur van Waalwijk en Waalwijks Belang. Op de lij sen, uit gereikt op de scholen voor opgave deelname aan het vakantie-jeugd werk, staat vermeldt dat de start zal zijn op het plein voor het Ge meenschapshuis in Baardwijk. Ge zien het grote aantal deelnemers is dit plein te klein en is de start én finish bij de ingang naar de Sport velden gelegen aan de Akkerlaan. Het comité zag gaarne dat auto mobilisten die start en/of finish willen zien, hun auto niet parkeren in de aangegeven parkeerstroken daar deze gebruikt worden voor 't opstellen van de verschillende groe pen. Het comité dat reeds maanden aan de organisatie van dit wandel festijn heeft gewerkt, en gezien het grote aantal deelnemers hard heeft gewerkt, hoopt dat de wisselvallige weergoden deze vier dagen gunstig gezind zullen zijn, zodat dit grote evenement een extra feestelijk tin tje krijgt. Woensdag zullen 800 jongens en meisjes van start gaan, Het grote aantal zal er voor zorgen dat er hard gevochten wordt om de prij zen. Wij zullen over deze tocht te rugkomen in de edities van vrijdag en maandag om u een verslag hier van te geven en van de ontvangst die grandioos zal zijn omdat nu 800 vaders en moeders hun kinderen zullen verwelkomen met bloemen. Alle deelnemers: veel succes en veel genoegen. AGENDA MUSIS SACRUM Maandag en dinsdag om 8 uur: „Daniella bij nacht" vindt u ook op de advertentiepagina's van

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6