Jongedame #1 stihsters A l TELEFONISTE Dameskapster gevorderd leerling kapster ASSISTENT voor ons bouwbureau Smid je Verholen en de strijd tegen Mars Als U t t DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 JULI 1965 Christianus Andreas Maria Vinken Wed. Joh. Verhulst en Zonen n.v. Fa. Hombergen jonge ambitieuze ASSISTENTE huishoudster Nette hulp in de huishouding Christianus Andreas Maria Vinken kamers gaskachel een nette winkeljuffrouw of/en een leerling verkoopster Bouwbedrijf Pepping n.v. Kaatsheuvel Ter overname} betrekking veranderen jac.bergmans VRAAGT O De Echo van 't Zuiden HET GEHEIM VAN EEN NACHT 27) Na een heldhalftige poging om zijn jonge leven voor ons te behouden, overleed heden in het St. Radbouds- ziekenhuis te Nijmegen, voorzien van de H.H. Sacra menten der Zieken, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader echtgenoot van Geertruida Elsenaar Hij bereikte de leeftijd van 46 jaar. Kaatsheuvel: G. Vinken-Elsenaar Loon op Zand: Ad. Vinken Ria Vinken-Loeffen en kind Kaatsheuvel: Anke Bergmans-Vinken Jan Bergmans en kind Gonny Vinken Brigitta Vinken Familie Vinken Familie Elsenaar Kaatsheuvel, 15 juli 1965 Parklaan 19 De plechtige uitvaart werd hedenmorgen gehouden in de St. Jozefkerk te Kaatsheuvel, waarna de be grafenis plaats vond op het parochiekerkhof. Gaarne uw gebed. Wij vragen voor spoedige indiensttreding MACHINEFABRIEK Elzen weg 1, Waalwijk Telefoon 2721 GEVRAAGD of DAMES- en HERENKAPSALON Markt 10, Waalwijk Telefoon 2477 vraagt MODERNE DROGISTERIJ ANNEX PARFUMERIE in Midden Brabant met feeling voor een dergelijk bedrijf. Brieven onder nr. 5274 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD Nette R.K. Man, 59 jaar, alleenstaand, zoekt een hem nette passen de Brieven met foto o.e.r.; deze worden beantwoord. Brieven onder nr. 5279 aan het bureau van dit blad gevraagd in gezin met drie kinderen. Brieven onder nr. 5276 aan het bureau van dit blad. Op vrijdag 23 juli a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders JOHANNES KUYPER en JOHANNA BOOM i hun zilveren huwelijksfeest te vieren, i Op die dag zal om 10 uur een H. Mis uit dankbaar- i heid worden opgedragen in de parochiekerk van de i H. Bernadette te Waalwijk. Receptie van 14.00—15.00 uur: Laageinde 77. Hun dankbare kinderen en kleinkind Riny Kuyper Marjan Kuyper-Timmermans en kind Paula, Ida, Ronny Waalwijk, juli 1965 Laageinde 77 Met grote droefheid delen wij U het overlijden mede van onze oprichter en mede-firmant, de heer Zijn grote persoonlijkheid en werklust blijve steeds m onze gedachten en sterke ons voor de toekomst. Fa. STANZOTAL J. Bergmans Kaatsheuvel, 15 juli 1965 Aangeboden te Waalwijk: met of zonder pension, gemeubileerd of ongemeubi leerd. Brieven onder nr. 5277 aan het bureau van dit blad. TE KOOP in prima staat verkerende (Gaz Ojards) Telefoon 4118 Waalwijk Wij vragen voor 1 september of eerder met goede omgangsvormen. Vijfdaagse werkweek. Aanmelden s.v.p. na 6 uur. TEXTIELHANDEL D. GENNISSEN-BANK Past. Kuypersstraat 26, Waalwijk Wij zoeken een voor werken-administratie en na-calculatie. Bouwtechnisch inzicht is gewenst. Ervaring is niet noodzakelijk. Eventueel kan te zijner tijd op kosten van het bedrijf een opleiding tot tariefcalculator gevolgd worden. Gedacht wordt aan iemand met Mulo, of UTS-Niveau. Brieven met volledige inlichtingen te richten aan ons bedrijf, Gasthuisstraat 70, Kaatsheuvel. <t> o TAFEL met 6 rechte- en 2 ARMSTOELEN, notenhout. Burg. Verwielstraat 7 Waalwijk (na 6 uur) leeftijd 19 jaar, wil van Drie jaar kantoor-ervaring; in bezit van diploma's. Brieven onder nr. 5275 aan het bureau van dit blad. tliebotn.imrin shor^ V'. v Y4>''V Elzenweg 25 - Waalwijk uw klanten, familie, vrienden en kennissen, ja, iedereen in Waalwijk en de Langstraat, kennis wilt geven van familie-gebeurtenissen, jubilea, vraag en aanbod, uw artikelen op elk gebied, plaats dan een advertentie in Het is de voordeligste en doeltreffendste manier COSÏU0.3 AVAW 36) De komst van smidje Verholen was dus niet onopgemerkt gebleven en nu zal het ons ook wel duidelijk zijn waarom de smid er zo verstan dig aan had gedaan weg te duiken tussen de rotsen. Wij zien hier hoe de smid van rotsblok tot rotsblok sluipt en telkens voorzichtig om een hoekje gluurt of er soms onraad in de buurt is. We weten nu langza merhand wel, dat smidje Verholen bepaald niet op zijn achterhoofd is gevallen. Hij had daarom een fikse plant uit de grond getrokken en als hij nu om een of ander hoekje gluurde, hield hij die plant netjes voor zijn gezicht. Zodoende was hij zelfs van dichtbij ternauwernood te onderscheiden in de schaduwen van de hem omringende rotsen. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat het onze lezers beslist enige moeite zal kosten de dappere smid op 't prent je te ontdekken. Zo sloop en kroop smidje Verho len voorzichtig voort van rots tot rots en op een gegeven ogenblik hield hij zelfs helemaal zijn pas in. Hij keek, keek nog eens, en ja hoor, daar hadden zijn scherpe ogen de twee wakers ontdekt, wier samen spraak wij vorige keer al mochten beluisteren. Voorzichtig sloop Ver holen nog wat naderbij en toen nam hij de omgeving eens goed op. Het FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door A. ARNEFELT Ik hoorde nog, hoe hij tamelijk ver rast uitriep „O bent u het? Dan is het beter dat wij naar mijn werkkamer gaan. Hierheen alstublieft". „Klonk dat aangenaam verrast, zo iets als tegenover een welkomen vriend?" „Nee. Volstrekt niet. Ik kreeg in tegendeel de indruk, dat mijnheer Waldstaetten onaangenaam verrast was". „Heeft u geen naam horen noe men?" „Nee. Toen ik de vreemdeling daar naar vroeg, zei hij dat dat niet nodig was. Mijnheer Waldstaetten kende hem wel, en dat was voldoende". „Hoe lang heeft dat bezoek ge duurd?' „Ongeveer een half uur!" „Zolang?" „Ja. Want nauwelijks was mijnheer Waldstaetten een paar minuten met de man aan 't praten, toen ik van juffrouw Rosemarie opdracht kreeg om haar vader uit zijn werkkamer te roepen, omdat zij hem vlug spreken moest. Toen ik binnenkwam zat mijn heer Waldstaetten aan zijn bureau, waarvan hij opstond toen hij hoorde dat zijn dochter hem vroeg te komen. „U wacht hier! zei hij uit de hoogte tegen de vreemdeling. „Ik kom direct weer terug, dan krijgt u antwoord." Toen ging hij de kamer uit en een kwartier later kwam hij terug". „En tijdens dit kwartier was dus de vreemdeling alleen in de werkka mer?" „Ja. Ik stond er ook van te kijken, maar mijnheer Waldstaetten schijnt de man werkelijk goed gekend te heb ben". „Wat vond u hem voor iemand", vroeg Klaudy, die wist dat dienstper soneel daar een goede kijk op heeft. Martin schudde weifelend 't hoofd. „Dat is moeilijk te zeggen, mijnheer. Op het oog zou ik hem gehouden heb ben voor een beter soort werkman, of een kleine ambtenaar Maar volgens zijn optreden moest hij minstens een graaf geweest zijn. Ik geloof dat hij een mislukt kunstenaar is, of iemand met luchtkastelen in zijn hoofd, maar met weinig klinkende munt in zijn zak". „Is u niets bijzonders aan hem op- 1 gevallen?" „Nee. Alleen dat hij een buiten lander moet zijn, want hij sprak met was hier somber en kil en geen zonnestraaltje vermocht door te dringen op deze onheilspellende plaats. Akelige nevelslierten dreven spook achtig rond en onttrokken de twee wakers af en toe volkomen aan het gezicht. „Als ik hén niet kan zien, dan kunnen ze mij ook niet zien", stel de de smid tevreden vast. „Dat is mijn kans! Als er direct weer zo'n nevelsliert komt aandrijven, dan neem ik een sprong en dan ren ik zo hard als ik kan achter gindse rots. Ik sluip dan om die rots heen en dan ben ik achter ze gekomen! Ik klim dan voorzichtig tegen die rots op en dan zal ik wel eens zien wat ze te vertellen hebben Dat was natuurlijk een gewaagd plan van de smid. Hij lag een hele tijd doodstil op de loer en toen kwam er weer zo'n vette en geluid loze nevelsliert op bijna griezelige wijze aandrijven. De smid sprong op, rende in elkaar gedoken op de grote rots af en toen hij die bereikt had, bleef hij acher die rots dood stil en met bonzend hart liggen een vreemd accent. Ik houd hem voor een Spanjaard of een Italiaan". Tijdens de ondervraging had Klau dy alles opgeschreven, wat hem van belang toescheen, en stelde toen zijn laatste vraag „Zou u hem terugkennen?" „Heel zeker", luidde het zonder aarzelen gegeven antwoord. De volgende dag kreeg dr. Klaudy uitsluitsel van het informatiebureau. Van de lijst van tussen vijf en tien mei gestorven personen kwamen er drie in aanmerking een jonge to neelspeelster, Karla Weipert, die aan tbc gestorven was, een borduurster van 24 jaar, die als buitengewoon knap bekend had gestaan en die er heel wat mannelijke kennissen op na had gehouden. Haar naam was Lolo Tuerlng, ze had bij haar broer ge woond en was gestorven aan bloed vergiftiging door het gebruik van ge ïnfecteerd garen. De derde heette Angiolina Tomasoni, stond opgege ven als zonder beroep en had als on derhuurster gewoond bij een weduwe Wotruba, die juist op dit ogenblik ergens in een dorpje bij haar dochter logeerde, daarom kon over de dood van Angiolina Tomasoni nog geen bijzonderheden worden verstrekt. De andere personen van de lijst van over ledenen waren voor Klauden nauwe lijks van betekenis, omdat zij deels oud, en voor een ander deel in het ziekenhuis waren gestorven. Intussen zou zich onder de drie ge noemden hopelijk de gezochte bevin den. Als hij wat meer over haar te weten kwam zou hij bij het proces ten minste over wat meer materiaal kun nen beschikken dan nu het geval was. De hele zomer had Gretl Regius gewacht op een bezoek van Isle Del- lariva, maar zij gaf geen enkel teken van leven. Desondanks haastte Gretl zich een week later naar Villa Pan, zonder haar man er iets van te zeggen, toen hij haar had verteld dat juffrouw Waldstaetten, zojuist, 8 dagen voor het proces, de politie een brief had overhandigd, die zij van het kamer meisje gekregen had. Dit briefje be tekende niet alleen een volledige rechtvaardiging van de aanklacht, maar belastte Waldstaetten in zulk een mate, dat het gelijk stond met een bewijs van schuld. „Maar toch", aldus Regius", „kan ik ook nu nog niet geloven, dat Wald- statetten schuldig is. Een paar woor den uit de brief geven me zelfs te denken. Het lijkt of bepaalde sporen in een andere richting beginnen te wijzen". Gretl stond verbaasd over deze nieuwe wending. Toen werd ze bang. Door deze brief immers kon het harts geheim van Ilse mogelijk openbaar worden, zonder dat de jonge vrouw er ook maar iets van wist. Daarom haastte zij zich naar het huis van haar vriendin, maar deze keer trof zij haar werkelijk niet thuis, omdat ze voor 'n paar dagen op reis was. „Als ze terugkomt moet u haar met een zeggen, dat ik hier geweest ben en dat ik haar iets bijzonder gewich tigs te zeggen had", droeg ze de huis houdster op; „ze moet direct naar mij toe komen, in elk geval nog voor de derde oktober. Ze zal toch wel eerder terug zijn?" „Ja, de eerste oktober is ze zeker weer hier". „Vergeet u het dan niet vóór de derde oktober!" Het begin van het proces was vast gesteld op de derde oktober. De avond tevoren zat Regius met zijn vrouw te souperen, toen er gebeld werd en Ilse binnenkwam. Ze zag er nog bleker uit dan anders in haar zwarte rouwkleren en haar mooie donkere ogen schitterden koortsach tig. „Neem me niet kwalijk, dat ik nog zo laat aankom", begon ze zon der inleiding, „maar ik ben om twee uur pas thuisgekomen. En nu heb ik jullie iets heel belangrijks te vragen. Morgen begint het proces toch over de zaak-Burghauser?" „Ja", knikte Regius, „interesseer jij je daarvoor?" „Ja... ik...", ze keek langs hem heen en haar slanke hand speelde ner veus met de rand van haar terugge slagen voille, „ik ken mijnheer Wald staetten immers en dan is het begrij pelijk..." „Ken jij Waldstaetten?" vroeg Re gius verrast „Hoezo? Sinds wan neer? Waarom vertel je dat nu pas?" Ilse's blik gleed hulpeloos van de een naar de ander en bleef tenslotte smekend op Gretl rusten. „Hij was het, die mij destijds te hulp kwam, toen Dellariva die aanval kreeg. Hij was toen erg vriendelijk voor me... en ook later heeft hij me met verschillende onaangename din gen geholpen..." O, dus je zou graag het proces mee maken?" kwam Gretl te hulp. „Ja, maar het zal wel erg druk zijn, zodat je alleen met kaarten zult kun nen binnenkomen. Daarom dacht ik, dat Ernst me misschien zou willen helpen. Dat kun je toch, Ernst?" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 8