WAALWIJK Belgische prinses bezocht «De Efteling» Indrukwekkend slot avondvierdaagse l advertentie-waarde f sti kmeester l van het Zuiden" 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JULI 1965 Arts van 28 juli tot 16 augustus Collega's nemen waar. Een overzicht van de drukte bij het slot-defilé van de avondvierdaagse die 'n grandioos succes werd. Ontroerend talrijk waren de met bloe men getooide jeugdige wandelaars, die zich zaterdagavond op het Vre desplein opstelden voor een slot-de filé voor de gemeentelijke autoritei ten, dat op het Raadhuisplein werd afgenomen. Talrijker nog waren de toeschouwers, die zich rond het Vre de s plein, en langs de route in de Bernhardstraat, de Stationsstraat en op het Raadhuisplein hadden opge steld. Deze slotmanifestatie van de zo ge slaagde avondvierdaagse werd dan ook begunstigd met mooi, zonnig weer. Zo groot was de stoet van meer dan 800 ivandelaartjes, dat toen de stoet onder aanvoering van de Jeugd drumband Ons Genoegen het Markt plein weer afliep, het einde van de stoet juist van de Bernhardstraat de Stationsstraat indraaide. DÉFILÉ VOOR B. EN W. De jongelui marcheerden, geluk kig zwaaiend met de bloemen, bij de, Gruijter het Raadhuisplein op, defi leerden voor het bordes van het stad huis, waarop Burgemeester Teijssen, loco-burgemeester Van Heeswijk en loco-secretaris mr Kuijpers plaatsge nomen hadden, samen met het organi serend comité. Bij "De Biekorf" ver liet men het Raadhuisplein weer, om vervolgens de tocht te vervolgen door de stad. De wandelaars werden muzi kaal begeleid door de Harmonie St. Crispijn en het Jachthoornkorps Cor- nu Copiae. Daarmee is wel bewezen, dat het enthousiasme, dat de eerste avond-vierdaagse vorig jaar lossloeg, in de daad is omgezet. Immers in 1964 werd door onge veer 250 kinderen deelgenomen aan dit sportieve festijn, terwijl dit jaar ruim 800 kinderen op 4 avonden wandelend en zingend door Waalwijk en omgeving trokken. DANK Evenals in 1964 werd ook dit jaar de avondvierdaagse in het kader van het Vakantie Jeugdwerk georgani seerd op initiatief van de Jeugdcen- trale St. Clemens te Baardwijk, be staande uit de heren Walboomers, voorzitter, Hensen vice-voorzitter, Hurkmans secretaris, Baeten pen.m. en Bayens, met kapelaan Rijnja als geestelijk adviseur. 'Het organiserend comité is er zich terdege van bewust, dat zonder een leger van actieve en enthousiaste me dewerkers 't welslagen van dit sport evenement tot de onmogelijkheden zou behoren. De Jeugdcentrale St. Clemens ver zocht ons haar welgemeende dank over te brengen aan alle personen en instanties die er aan hebben meege werkt deze avondvierdaagse tot een eclatant succes te maken, ondanks de vaak zeer ongunstige weersomstan digheden waaronder moest worden gewandeld. Met name betreft deze dank het college van B. en W., dat een beker beschikbaar heeft gesteld; de wandelsportvereniging Hertog Jan, door wie wederom zo deskundige ad viezen werden verstrekt; de jury, be staande uit de heren Hamers, Pieter- se en Jac. van Mierlo, die op zo des kundige wijze en met grote nauwge zetheid gedurende 4 avonden alle wandelende groepen hebben beoor deeld; het legertje van EHBO-ers, dat onder leiding van de heer van Nunen de wandelende groepen op de voet volgden en controleerden; het politie corps dat handenvol werk had om de stroom van belangstellenden in toom te houden en haar vakkundigheid weer eens duidelijk demonstreerde door evenals de enorme toeloop elke verkeerschaos te voorkomen; de voet balvereniging RKC, die gedurende 4 avonden haar cantone en bovendien 'n beker beschikbaar stelde; de leiders en leidsters van de wandelende groe pen en de controleposten, waarvan deze avonden zeer veel is gevergd. Vooral de bereidwilligheid, volg zaamheid en het enthousiasme die zij allen aan de dag legden, dwingt groot respect af, evenals de wijze waarop zij de kinderen de vier avonden hebben begeleid; Waalwijks Belang, dat ook een beker beschikbaar stelde; N.V. Ned. Schoenenunie Bloch en Stibbe, die een medaille heeft geschonken; de muziekcorpsen: Jeugddrumband Ons Genoegen, Waalwijks Jachthoorn corps Cornu Copiae, Harmonie St. Crispijn, die de dappere doorzetter- tjes in feestelijke optocht naar de fi nish begeleidden. Misschien zijn hiermee nog niet al le mensen genoemd, die dit jeugd feest tot zo'n groot succes maakten. Ook zij kunnen zich van die dank ver zekerd achten. Waalwijk heeft zich van zijn beste kant laten zien bij deze avondvier daagse voor de jeugd staat Waal wijk klaar! BLOCH STIBBE-HOLLANDIA HERDACHT EEN GROOT DIRECTEUR. Ter gelegenheid van het feit dat 't op 12 juli vijf jaar geiteden was, dat de heer Eduard Stibbe overleed, werd op die dag aan de directie van Bloch Stibbe-Hollandia, namens het ge hele personeel, een passende herinne ring aan deze voor het bedrijf zo gro te figuur aangeboden. Dit geschiedde in de prachtige conferentiezaal van 't bedrijf in Den Bosch, in aanwezig heid van de voltallige directie, gezins leden van de heer Stibbe verwante di rectieleden, ondernemingsraden van alle Hollandia-fabrieken, hoofden van dienst, vertegenwoordigers, enz. Na een inleidend woord van de personeelchef de heer O. op 't Hoog was het woord aan de heer P. v. Zon, die het geschenk namens het geza menlijke personeel aanbood. Het was een prachtig schilderstuk van de heer Theo van Delft, kunst schilder te Waalwijk, voorstellende de heer Eduard Stibbe achter zijn bureau» de plaats van waar uit hij het bedrijf vele jaren lang op een uitermate des kundige wijze geleid heeft en naar het idee van velen zou geen passender geschenk mogelijk zijn geweest. Tijdens de periode, waarin de her dachte Hollandia heeft geleid, is het bedrijf tot zeer grote bloei gekomen en die jaren hebben de zaak, die pas in 1934 het eerste paar schoenen pro duceerde, tot een wereldconcern ge maakt, dat nu dagelijks 18.000 paar schoenen op de markt brengt. De huidige president-directeur, de heer D. Stibbe, meende het portret daarom dan ook de plaats te moeten geven, die de initiatiefnemers het reeds gedacht hadden, namelijk in de conferentiezaal van het bedrijf te Waalwijk, naast die van de beide op richters de heren D. Bloch en L. Stib be. De heer D. Stibbe sprak na de ont hulling van het schilderstuk door zijn zoon Eddy een dankwoord namens de gehele directie van Hollandia, waarin hij zich in het bijzonder richtte tot de ondernemingsraadleden, die zich met een spontaan achter het voorstel van de initiatiefnemers hadden geschaard en op deze bijzondere bijeenkomst 't gezamenlijke personeel representeer den. "Het idee om de directie een ge schenk in deze vorm aan te bieden, wordt door ons op zeer hoge prijs ge steld en wij zijn U daarvoor zeer dankbaar", aldus de heer D. Stibbe en even later vervolgde hij: "En ik geloof heren initiatiefnemers, dat U op deze herdenking van de vijfjarige sterfdag van mijn vader niets beters had kunnen doen, dan ons allen door bij dit portret stil te staan nog eens zo nadrukkelijk te laten herdenken, hoeveel energie en werkkracht hij heeft moeten geven om ons dit bedrijf na te laten". MULO-EXAMENS Donderdag en vrijdag zijn de laat ste groepen van de r.k. meisjes-Ulo "Maria Koningin" op examen ge weest. Van de 21 kandidaten slaag den er 20. Van de 51 kandidaten zijn er in totaal 50 geslaagd. De meisjes die donderdag en vrijdag hun diploma (x met middenstandsdiploma) be haalden zijn Elly de Graaf x Waalwijk; Rita Pontororing x en Riky Musters x Drunen; Toos van den Hout x, Wil- Iemien Pullens x, Truus van Hees- wijk x, Thea Gloudemans x, Gerry Sluyter x, Nelly v. d. Sanden x; Jean ne v. d. Sanden x, Annie Leijtens x, Ineke Schenkels x, Yvonne Schoe- mans x, allen te Waalwijk; Harriëtte Verdiesen x Drunen ;Janny van Tuyl x, Brigitte Verhulst x, Herma Wil- lemse x, allen Waalwijk; Ans van der Sande x Drunen; Annemieke van der Westen, Marianne Schilders x, beiden Waalwijk. EXAMEN Voor 't examen lichamelijke oefe- Frans Lombarts 40 jaar bij Timtur. Jubilaris Koninklijk onderscheiden en hartelijk gehuldigd. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstverband bij Timtur N.V. te Waalwijk is de heer Frans Lombarts vrijdagavond door directie en perso neel hartelijk gehuldigd in de zaal van de heer Frans van Helvoirt aan de Putstraat. Voor zijn vele verdiensten werd de jubilaris tevens Koninklijk onderscheiden. In onze rubriek "Op de voet gevolgd" komen we op deze huldiging uitgebreid terug. MAN VERDRONKEN Zaterdag werd de 67-jarige heer A. de K. vermist, 's Avonds vond men zijn stoffelijk overschot in de Gal- genwiel. Hij bleek te zijn verdronken. van 1 aug. t/m 12 augustus P. ORBAN Loon op Zand De Belgische prinses Marie-Chris- tine, dochter van koning Leopold en prinses Liliane, die gedurende een week in ons land diverse instellingen bezocht, heeft vrijdag met een klein gezelschap een bezoek gebracht van Natuurpark "De Efteling", waar zij 's morgens om kwart over tien werd ontvangen door de voorzitter van de Stichting Mr. R. J. Th. van der Heij den en diens echtgenote. Gedurende de rondleiding, die ca. 2 uur in beslag nam, toonde de prinses zeer veel be langstelling en zij was buitengewoon enthousiast. Zij liet zich uitvoerig voorlichten over het park. Na de rondwandeling gebruikte het gezel schap de lunch in het restaurant. Vierde van links is de Belgische Prinses Op de vrijdag gehouden vergade ring van het bestuur van het Natio naal Museum voor Schoenen-, Leder en Lederwaren, is tot voorzitter van 't bestuur gekozen, de heer Jac. Berg mans, tot dan toe vice-voorzitter. De heer Bergmans volgt in deze functie de heer J. van Heesbeen op, die onlangs als voorzitter aftrad. ning slaagden te Tilburg de heren A. J. van Oss te Waalwijk en J. M. Pot te Vlijmen. JAC. BERGMANS VOORZITTER BESTUUR SCHOENENMUSEUM. DIENST JUBILEUM Mej. v. d. Lee, die vorige week afscheid nam als onderwijzeres na 'n diensttijd van 20 jaar in Elshout, kreeg vrijdagmiddag nog een ver rassing. Burgemeester Stieger van Drunen overhandigde haar de gou den ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. VIER JONGENS GEDOOD De 8-jarige Kees Kok, zijn 6-jarig broertje Jan en hun vriendjes Gijs Klaassen (14) en Martin Heemskerk (9) zijn donderdagmiddag op de zo genaamde dubbele Wierikerbrug in Bodegraven om het leven gekomen, toen een trekker, waarop zij zaten, door de personentrein Utrecht - Lei den werd gegrepen. Het vreselijke on geluk gebeurde voor de ogen van de vader der beide broertjes - de heer D. Kok - die juist de hekken van de particuliere overweg had geopend. De machinist van de personentrein heeft nog geprobeerd door middel van signalen de aandacht te trekken van de bestuurder van de trekker - op dat ogenblik één van de verongelukte jongens - maar deze reageerde niet en bleef als gebiologeerd op de over weg staan. Remmen was voor de wa genbestuurder onmogelijk vanwege de korte afstand tussen de aansnellende trein en de stilstaande trekker. De vier slachtoffertjes - allen af komstig uit Nieuwerbrug - waren met de heer Kok meegereden om koeien naar een wei langs de spoor lijn te brengen. Op de terugweg stapte de heer Kok even uit om de hekken langs de over weg weg te trekken. Op dat moment naderde juist de trein. Eén van de jongens reed het voertuig de overweg op. De botsing vond plaats met een tot ver in de omtrek hoorbare klap. De vier jongens waren op slag dood; de trekker werd zeer zwaar bescha digd; de trein liep eveneens beschadi ging op. Hij moest naar Bodegraven worden gesleept. Korte berechten - Henny D. (19), afkomstig uit Hilversum, heeft de politie in Zürich bekend in Sevran, een voorstad van Parijs, de Argentijnse Elena Bridel (27) in haar woning te hebben ge wurgd. De verdachte is onmiddellijk na zijn daad naar Zürich gevlucht in de hoop daar een minder strenge behandeling te zullen krijgen. - In Athene bestaat nog steeds een crisis-toestand, doordat de koning minister-president Papandreou naar huis heeft gezonden en een nieuwe benoemd. Er heerst op tal van plaat sen opstand en er heerst grote onrust ook tegen de koning. - De 47-jarige Bosch te Eindho ven, vader van 5 kinderen, is door een 23-jarige pensiongast doodgeschoten. - In Kongo blijken 167 religieu zen te zijn vermoord, n.l. 130 missio narissen en 37 zusters. - In Tilburg werd zaterdagavond de 68-jarige kostganger door de 49- rige C. H. W. V. met een broodmes neergestoken. - België krijgt weer een Rooms- Rode coalitie-regering. Landbouw ezi Tuinbouw Nooit eerder zoveel lenteregens, zo lazen wij. Nu, dat hadden wij zelf al wel gemerkt. Ook aan het gras. Dit was zeer vochtrijk, 85 water was heel gewoon. Dwz. maar 15 droge stof. Kuilgras vergde extra zorg. Een andere zorg ligt bij de bemesting. Van voorlichtingszijde wordt het volgende gezegd Waar de voorjaarsbemesting reeds vroeg heeft plaats gehad en men met kali wat voorzichtig is geweest, ver dienen gemaaide percelen (naast stik stof) ook wat extra kali. Immers met het hooi en kuilgras - en door de vele regens - is veel kali aan de grond onttrokken. Daarbij moeten we ook denken aan de komende winter. Heeft de zode te veel kali verloren, dan is de kans op uitwinteren groot. Een nadeel, dat pas ernstig in het volgend voorjaar voelbaar wordt, maar dat door een flinke gift - tenminste 200 kg Kali- zout 49 per hectare - nu nog goed kan worden voorkomen. o „De Echo heeft voor U, 4 voor Waalwijk èn voor de gehele Langstraat J de grootste en beste J Luxe damesschoenfabriek te Kaatsheuvel zoekt een Zij, die nog niet als zodanig werkzaam zijn geweest, maar die voor deze functie opgeleid willen worden, gelieven ook te solliciteren. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder no. 5283 aan het bureau van dit blad. Wegens vacantie L. A. M. HERMANS HERENKAPSALON SCHIETCONCOURS J. Ve'rijken werd koning De schutters van het gilde St. Hubertus organiseerden zondag 25 juli een groot na tionaal schietconcours, dat zeer goed ge slaagd is. Het concours vond plaats onder de bomen van café G. v. d. Louw. De prij zen werden als volgt behaald: Koning werd J. Verijken; lc kampioen J. Wijters, 2e kampioen D. de Graaf. Het hoogste aantal viertallen St. Sebastiaan uit Udenhout. Verstkomende gilde St. Agatha. Ie korpsprijs St. Hubertus Rijen; 2e St Hubertus Bavel, 3e Juliana Vlijmen, 4e St. Lambertus Haaren, 5e St. Maurits Uden hout, 6e St. Joris Gilze. Personeel opgelegd geldprijzen: le van Erkeland, 2e Jo Verheijen, 3e F. Mannie, 4e Jac. Sohoonus, 5e F. v. d. Kamp. Pers. vrije hand geldprijzen: le R. van Engelen, 2e K. Schoonus, 3e Jac. Schoonus, 4e J. Schoenmakers, 5e C. Wijtmans. Extra vrije hand: le P. van Gils, 2 A. Visser, 3 D. de Gouw, 4 P. Teeuwens, 5 R. van Engelen. Extra opgelegd: 1 J. Vereijkens, 2 Jac. Schoonus, 3 G. Wijtmans, 4 Dubbels, 5 L. van Engelen. Pers. opgelegd, luxe art.: 1 P. v. Nieuw- stad, 2 J. v. d. Wiel, 3 J. Scheffers, 4 P. Wijtmans, 5 Jac. Schoonus. Pers. vrije hand: luxe art.: 1 B. de Gouw, 2 A. Visser, 3 P. Teeuwens, 4 C. Pijpers, 5 J Scheffers. P.V. DE LUCHTBODE. Wedvlucht vanuit Dax d.d. 24-7: K v Esch 1, H v d Velden 2, P Hooijmayers 3, H Leermakers 4, Henk v d Velden 5, J Vera 6, A Beerendink 7, N Damen 8, A Spa pens 9. Wedvlucht vanuit St. Ghislain d.d. 25-7, in concours 488 duiven: M Maas 1, 13, 14; H v d Velden 2, 19; A Aarts 3, 18; P Broeks 4, 12, 27; A Beerendonk 5, M Vera 6, M Goudziers 7, 16, C v Dongen 8, 11, M v d Steen 9, A Kuiten 10, C IJpelaar 15, 20, A Krol 17, K v Esch 21, 22; P v Noye 23, 30; Gvd Abeelen 24; Gebrs. Boons 25. Mk.0Si*GT r- NATSTE MEI VAN LAATSTE 20 JAAR.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2