wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant KAATSHEUVEL WAALWIJK DRUNEN Adjudant van Broekhoven met pensioen Hartelijk afscheid van adjudant Mennen Mevrouw Mennen deelt in dank DRAGER VAN GEZAG: VERTROUWENSMENS TEVENS F. J. C. M. Smits Drunen Loon op Zand PENSION gevraagd Bureau Jan Tuerlings MAANDAG 2 AUGUSTUS 1965 86e JAARGANG No. 59 ucho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.23 p. mnd. (100 -f- 5 ct. inc.k.) 1.09 p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO* TERUG UIT MISSIE Na een verblijf van ruim 15 jaar op Borneo is zaterdag j.l. in Kaats heuvel teruggekeerd Soeur Rodriguez in de wereld Anna Rombouts, geb. 27 febr. 1914 te Kaatsheuvel, die in '39 toetrad tot de Franciscanessen te Et- ten. In jan. 1966 hoopt zij weer naar haar missiegebied in Borneo terug te keren. GESLAAGD. Voor het te Tilburg gehouden exa men praktijkdiploma boekhouden slaagde de heer G. Stans te Kaats heuvel. BROEDERS-TEHUIS KRIJGT GEDEELTELIJK SOCIALE BESTEMMING Het pand Mgr. Völkerstraat 1, dat eigendom is van de parochie St. Jan en waarin vele jaren de Broeders van Liefde hebben gewoond, die deze maand Kaatsheuvel gaan verlaten, zal gedeeltelijk een sociale bestemming krijgen. Het achterste gedeelte zal worden ingericht om huisvesting te bieden aan circa vijftien ouden van dagen uit het Herman Jozefgesticht in de parochie Berndijk. Een drietal zusters van dit klooster zal overdag de verzorging van deze a.s. pension gasten op zich nemen, terwijl het in de bedoeling ligt een leken-directrice aan te trekken, die ook 's nachts aan wezig zal zijn. Het voorste gedeelte van het pand zal worden ingericht als woning voor het nieuwe hoofd van de St. Jans- school. BENOEMD In de vacature van hoofd der St. Jansschool, ontstaan door het vertrek van de Broeders van Liefde, heeft 't schoolbestuur voorzien door de be noeming van de heer L. W. M. Hom man hoofd van de openbare lagere school in de parochie St. Joachims- moer. Mej. H. M. A. M. Pontenagel, hoofd van de Mariaschool, is tevens aangewezen als hoofd van de St. Ber- nardusschool, waar tot nu toe de Broeders eveneens het onderwijs ^ver zorgden. ,n JONGENS VAN DE LEVENS SCHOOL ONTVINGEN GETUIGSCHRIFTEN De levensschool te Kaatsheuvel heeft het cursusjaar afgesloten en gaat zich nu voorbereiden op het nieuwe, dat in de eerste week van september begint. Deze afsluiting be tekende tevens het definitieve af scheid van 28 jongens, die twee jaar de school trouw hebben bezocht en daarvoor een getuigschrift in ont vangst mochten nemen, als bewijs dat zij gedurende deze twee jaar een seri euze poging hebben gedaan in het le ven te slagen. Donderdag 29 juli werd voor de tweedejaars deelnemers het cursus jaar gesloten. In de voormiddag was er voor de jongens een aantrekkelijk programma in de school met o.a. beoordeling van grammafoonplaten, sportwedstrijden enz. Na de middag werd een uitstap je gemaakt naar Eindhoven. Op de terugweg werden tijdens 'n maaltijd de getuigschriften uitgereikt aan de 28 jongens, die de levens school nu hebben verlaten. Bij dit "galgenmaal" waren ook enkele be stuursleden aanwezig. De heer A. Wennekes, voorzitter van het levensschoolbestuur, felici teerde de jongens niet zozeer met het zojuist ontvangen getuigschrift - "het gaat op de levensschool immers niet om wat je kent, maar om wat je bent" - als wel met de prachtige kansen tot echt volwassen worden, die de jongens in de afgelopen twee jaar hebben gehad. Jan Bergmans sprak namens de jongens een dankwoord. Aan het begin van de maaltijd was ook aanwezig de consulent voor de le vensscholen, de heer A. Hermans uit Boxtel. Hij had met de jongens een gesprek over de vraag „Wat nu?" De geestelijk leider, kapelaan J. Pas, wees nog eens uitdrukkelijk op de taak, die de bestuursleden als man nen achter de schermen voor de school verrichten. Om 9 uur keerde een groep en thousiaste en dankbare jongens op de levensschool terug om er voorgoed hun leiders de hand te drukken, 't Ge tuigschrift werd uitgereikt aan Anne v. d. Aa, Ad v. Beers, Jan Bergmans, Tini v. d. Broek, Gerard v. Dongen, Huub Emmers, Gerard Hamers, Jan Laros, Theo Lugters, Peter Oomen, Bennie Voogd, Gerard Akkermans, Jan Bergmans, Cor van Boxtel; Nico de Brouwer, Sjef v. Buren, Jo Da- men, Rini Kuypers, Peter Laros, Ruud Molenschot, Frans Paapen, Henk Snoeren, Piet Verboven en Theo van Wanrooij uit Kaatsheuvel; Cor Hooij- maijers, Hans v. d. Ven en Peter van Esch uit Loonopzand en Luc Vermee- gen uit Drunen. Onder hen was een tiental, dat be wezen had op sportgebied iets te kun nen presteren en daardoor het moei lijk te behalen sportdiploma van de levensschool verwierven. Deze spor tieve doorzetters waren Jan Berg mans, Huub Emmers, Cor Hooij- maijers, Jan Laros, Theo Lugters, Luc. Vermeegen, Nico de Brouwer, Peter van Esch, Ruud Molenschot en Henk Snoeren. Een vijftal jongens behaalde het eerste zwemdiploma, het waren; Piet v. d. Velden Loonopzand, Jan de Vries, Willy v. d. Hout, Kees Ligt- voet en Jac. v. Woensel Kaatsheuvel. Ook tijdens de oorlog als verzetsman belangrijke figuur. Na een periode van 39 jaren in politiedienst is adjudant A. J. van Broekhoven, groepscommandant van de rijkspolitie te Kaatsheuvel, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd per 1 augustus ambte- oos burger geworden en hoopt deze zeer geachte en bekwame figuur van een welverdiende rust te gaan genie ten. De heer van Broekhoven die op 26 juli 1905 te Helvoirt werd geboren, begon zijn loopbaan op 16 november 1926 als agent van politie in 's-Her- togenbosch. In 1930 ging hij over naar het korps rijksveldwacht met als standplaats Bergen in Limburg. In 1936 werd hij overgeplaatst naar Goirle. In 1941 werd het korps rijks veldwacht door de bezetter opgehe ven en kreeg het de naam van Staats politie, waar de heer v. Broekhoven dus deel van ging uitmaken. Toen in 1946 deze mutatie weer ongedaan werd gemaakt en het korps Rijkspolitie werd opgericht, kreeg hij de rang van opperwachtmeester. In 1950 volgde zijn overplaatsing naar Kaatsheuvel en werd de heer van Broekhoven hier belast met 't groeps- commando, waarna hij in 1956 werd bevorderd tot adjudant van de rijks politie. Gedurende zijn verblijf in Goirle heeft de heer van Broekhoven tijdens de bezetting op velerlei gebied deel genomen aan het verzet, waarvoor hij na de bevrijding van de Nederlandse regering een bijzondere schriftelijke dankbetuiging mocht ontvangen. Maar ook andere geallieerd landen erkenden zijn belangrijke bijdragen in het verzet. Zo werd hem door gene raal de Gaulle het oorlogskruis 1939- 1945 met de ster van de Franse Re publiek uitgereikt en ontving hij een door generaal de Gaulle persoonlijk ondertekende oorkonde. Ook van ge neraal Eisenhower en van de Engelse regering kreeg hij een onderscheiding als dank en waardering voor de hulp en verstrekte inlichtingen aan de ge allieerde legers. Gedurende zijn 16-jarig verblijf in Kaatsheuvel heeft de heer v. Broek hoven niet alleen de achting verwor ven van de bevolking, maar vooral van de korpsleden waarover hij het commando had. Dit laatste is nog eens nadrukkelijk gebleken tijdens het in tieme afscheidsfeestje, dat hij zater dagavond met zijn gezin de leden van het korps en hun echtgenoten aan bood. Daarbij waren ook de reserve- rijkspolitie, tijdelijk gedetacheerde bereden politie, boswachters en jacht- combinatie Waalwijk Opperwachtmeester J. Kaptein kon tijdens dit gezellig samenzijn gewagen van de prettige samenwerking met de scheidende adjudant en diens vlot heid om de zich soms aandienende scherpe kantjes af te ronden. Hij bracht daarvoor hartelijk dank en bood namens de leden van het korps als blijk van waardering een fraai rij wiel aan, terwijl mevr. Van Broek hoven in de hulde deelde middels een boeket bloemen. Hij hoopte dat bei den dure klanten voor het burgerlijk pensioenfonds zouden worden. On der dankzegging voor de prettige sa menwerking werden cadeaus aange boden door de bereden politie, de heer Leemans namens de boswachters, de heer Reijners namens de jachtcombi- natie Waalwijk en de heer Kerssens namens de reserve-politie. In zijn dankwoord meende de heer van Broekhoven zich op de eerste plaats te moeten richten tot zijn vrouw, die voor hem in zijn soms moeilijke werk altijd een belangrijke en dankbare steun was geweest. Op perwachtmeester Kaptein en de an dere manschappen dankte hij even eens voor hun steun en medewerking tijdens zijn Kaatsheuvelse ambtspe riode, waarin hij meende geslaagd te zijn. Mocht hij iemand tekort hebben gedaan, dan vroeg hij daarvoor gaar ne excuus. Bijzonder erkentelijk was hij voor de stoffelijke blijken van waardering, waarvoor hij mede na mens zijn vrouw hartelijk dank bracht. In verband met de wegens vacantie afwezige burgemeester zal het offi ciële afscheid tegenover het gemeen tebestuur op een nog nader te bepa len datum plaats vinden. GESLAAGD Te Tilburg slaagde voor het prak tijk-diploma Engels corresponden tie de heer Theo Hellings alhier. EERSTE PRIJS De zangeres Lenie Broeks heeft vo rige week woensdag in Mechelen (Z. Limburg) bij een talentenjacht de le prijs behaald. Het duo The Dafflodils legde beslag op de 3e prijs. „Er is vandaag een einde geko men aan een politiecarriére van 36 jaar. Adjudant, wij zullen U missen". Dit zei burgemeester Stieger van Drunen zaterdagmorgen, tijdens de afscheidsbijeenkomst van adjudant Mennen, die van november 1956 tot 31 juli 1965 groepscommandant was van de Rijkspolitie Drunen/Heus- den. De afscheidsbijeenkomst werd gehouden in het raadhuis van Dru nen, waarbij aanwezig waren de Burgemeester van Heusden, Deken Werner, territoriaal inspecteur ko lonel Ruygrok, de commandant van het district Tilburg, majoor Vrijhof, de wethouders van de gemeente Drunen, vertegenwoordigers van de politie bond St. Michael en vele collegae van de scheidende adjudant. KONINKLIJK GOUD In zijn toespraak schilderde Bur gemeester Stieger van Drunen de carrière van adjudant Mennen, die bij vele onderdelen van het politie werk bezig is geweest. Zo werkte de heer Mennen bij de gemeente politie in Eindhoven en sinds 1934 bij de gemeente veldwacht van Veldhoven. In 1946 kwam hij on der het corps Rijkspolitie, waarvan hij in 1956 groepscommandant werd van de post Drunen/Heusden. Van overheidswege werden de verdiensten van de adjudant reeds eerder gehonoreerd en wel in 1962 bij de verjaardag van H.M. de Ko ningin, toen adjudant Mennen de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontving. Burgemeester Stieger wees erop, dat er in de negen jaar, dat de heer Mennen commandant van de groep Drunen/Heusden is geweest, veel is veranderd. Het inwonertal van de gemeenten steeg in die jaren met 4000 zielen. Het overwegend agra rische karakter wijzigt zich nog steeds en de industrieën gaan het agrarische patroon doorbreken. De beide gemeenten zitten in een peri ode van aanpassing. Dat levert pro blemen op, aldus mr. Stieger, voor hen die er ambthalve mee te ma ken hebben. BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waajwijk Ook de politie dus. En onder lei ding van adjudant Mennen heeft de politie die aanpassing goed door staan. „Allerwege ontmoet ik bij de burgers veel respect voor het poli tiekorps, dat in U verpersoonlijkt wordt", zo voegde Drunens eerste burger de heer Mennen toe. Hij vervolgde: „Meer dan door Uw fi guur heeft U indruk gemaakt. U was een waardig drager van het gezag, maar vertrouwensman te vens. U bent een uitnemende poli tieman en een voortreffelijk mens." Burgemeester Stieger onderstreepte zijn woorden met de aanbieding van een schrijfset namens de beide ge meentebesturen. Mevrouw Mennen ontving van de Burgemeester een bloemenhulde. De praktijk van tandarts II. TH. J. MINKE Stationsstraat 91 te Waalwijk is vanaf 1 augustus 1965 voortgezet door Drs tandarts Ambrosiusweg 31, Tel. 2387 Spreekuren: maandag t/m vrijdag 13.3015.00 uur en volgens afspraak. hulp. De bromfiets werd bescha digd. Zondagmiddag om 6 uur ontstond er op de Langstraatweg net voorbij de brug bij Baardwijk een botsing waarbij 3 auto's waren betrokken, respectievelijk bestuurd door v. d. M. uit Kaatsheuvel, de C. uit A'dam en d. R. uit Zaltbommel. Alle drie de auto's reden richting Drunen en net over de brug wilde v. d. M. naar rechts de polder inslaan rich ting Heusden. Hij bemerkte de zij weg te laat en reageerde met een krachtig remmen midden op de weg. De C. kon nog op tijd rem men maar de R. kon niet tijdig af remmen met gevolg dat hij de C. op v. d. M. drukte. De eerste twee wagens werden licht en de laatste zwaar beschadigd. Woensdag vond er een aanrijding plaats tussen een wielrijder A. D. uit Waalwijk en een personenauto bestuurd door R. uit Kaatsheuvel. R. verleende geen voorrang op de kruising Burg. Smeelelaan - Paral lelweg - Putstraat en de Ambrosius weg. D. die impulsief van zijn voor rang gebruik maakte werd door R. geschept en moest met een hersen schudding in het ziekenhuis wor den opgenomen. De burgemeester van Heusden, A. van Delft, bevestigde de woor den van zijn Drunense collega. SAMENWERKING De voortreffelijke kwaliteiten van de scheidene adjudant werden ook onder de loupe genomen door ma joor Vrijhoef, districtscommandant. Hy werd daarin ruimschoots over troffen door de waarn. groepscom mandant, opperwachtmeester De Kleijn, die in zeer welgekozen woor den de uitmuntende samenwerking in de groep schilderde en daarvoor dank bracht aan adjudant Mennen. Veel waardering had de waarne mend groepscommandant voor Me vrouw Mennen (en haar koffie). Hij onderstreepte zijn woord en met een geschenk voor de adjudant en bloemen voor zijn echtgenote. Dat deed eveneens de reserve wacht meester v. d. Pol namens de reser visten („Ik ben niet zo van de tong riem gesneden als de opperwacht meester, maar ik ben ook maar re servist"). Kolonel Ruygrok, thans territori aal inspecteur en vroeger districts commandant, was gaarne naar Dru nen gekomen om te horen en te be vestigen hoe goed zijn mannen werkten. Deken Werner onderstreepte de menselijke kwaliteiten van adju dant Mennen. Natuurlijk, het recht moet zijn loop hebben, maar de barmhartigheid moet ook zijn kan sen krijgen. Een gesprek tussen geestelijkheid en politie is daartoe aangewezen. U stond altijd open voor dat gesprek. Namens de R.K. Politiebond St. Michaël voerde brigadier Marcelis het woord. Hij overhandigde een geschenk onder couvert, als dank voor het werk van de adjudant voor de vakorganisatie. DANK In zijn dankwoord schilderde ad judant Mennen de verscheidenheid van taken die hij bij zijn eerste ja ren als veldwachter moest uitoefe nen. Zo moest hij de hondenbelas ting ophalen. De adjudant bleek zeer ont roerd voor de waardering voor zijn werk, maar de eer van de prettige verhoudingen binnen het korps wil de hij toch delen met zijn mannen, waaronder hij ook de reservisten wenste te rangschikken. WIELRENNEN Onze plaatsgenoot de heer van de Lee was gisteren 2e in de ronde van Bavel. „REVERENCE"-DRUNEN BRENGT 30 OKTOBER „IM WEISSEN RöSSL" De toneelvereniging „Reverence" in Drunen brengt op 30 oktober in „De Hoge Braken" de operette „lm Weissen Rössl". Aan dit vrolijke zangspel werkt ook de Gemengde Zangvereniging UDI uit Elshout mee. Onder leiding van directeur J. Lambrechts zullen de leden van dit koor enkele werken ten gehore brengen. De muzikale leiding berust bij de heer F. v. d. Hoven. Het ge heel geregisseerd door de heer Th. Gelsing. DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. B.V.O.2 KAMPIOEN VAN NEDER LAND KLASSE C2 Naar aanleiding van het behaal de nationale kampioenschap klasse C 2 in het Groothandelsgebouw te Rotterdam door B.V.0.2 gevestigd in café H. v. d. Heuvel Olympia- weg te Waalwijk, werd het kampi oensviertal maandagavond door 't Waalwijkse Districtbestuur gehul digd in hun eigen clublokaal. Voorzitter P. v. Engelen huldig de het kranige viertal met het be haalde kampioensdhap, waardoor zij het district Waalwijk van de K.N.B.B. weer in het middelpunt van de belangstelling hebben ge plaatst. De heer van Engelen wen ste hen namens het gehele district geluk met het behaalde succes en bood hen een geschenk onder cou vert aan. Namens het kampioens viertal dankte de voorzitter van B.V.O. de heer v. d. Heuvel het districtbestuur voor zijn komst en voorzitter van Engelen voor zijn sympathieke woorden en het aan geboden geschenk. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: I'ortemonnaie met inhoud; fiets dynamo, hond, groene regenjas, 3 pantalons, regenjas, portemon- naie, regenpak, jongensbril, zilve ren kruisje, vuilnisemmer, bood schappentas, trui, parelsnoer (waarschijnlijk imitatie). Verloren: Tas met inhoud, 3 pantalons, akten- tas, schoen met verhoogde hak, en kele portemonnaies, horloge, kin derfietsje, bankbiljet, overhemd. ONGELUKKEN In de nacht van zaterdag op zon dag ontstond er een aanrijding tus sen bromfietser G. J. V. uit Waal wijk en de stilstaande personen auto toebehorende aan L. T. even eens uit Waalwijk. V. reed door on bekende oorzaak tegen de auto waardoor hij kwam te vallen. Hij werd aan hoofd en rechterbeen ge wond. Dr. Lenglet verleende eerste HONDERDEN STRANDHUISJES WEGGESPOELD De storm en de zee hebben donder dag deerlijk huisgehouden op de kust van Walcheren en him uiterste best gedaan om het vakantieplezier van duizenden badgasten nog meer te be derven, waarin de elementen wonder wel zijn geslaagd op de zandstrook Zoutelande - Biggekerke - Koude- kerke werden bij hoog water, om streeks drie uur in de vroege ochtend, enige honderden strandhuisjes van 't strand gespoeld, waarbij vele «bezit tingen van de vakantiegangers in de golven verdwenen. Tot bij Vlissingen zijn brokstukken aangespoeld. Bij Biggekerke is weer een gedeel te van de duinen weggeslagen. De 10- tallen campings achter de duinenrij hebben ook duchtig te lijden gehad van het noodweer (windkracht 8, met slagregens). JONGEN VERDWIJNT MET AUTO EN F 8300 VAN ZIJN BAAS De Rotterdamse politie stelt alles in het werk om er achter te komen waar de 25-jarige assistent-verkoper Jan H. uit de Maasstad op het ogen blik verblijft. De recherche weet bijna zeker dat deze jongeman er in een auto van zijn werkgever met 8300 gulden vandoor is gegaan. H. is nl. verdwenen, nadat 'hij de firma waar hij werkte, per auto had verlaten om voor zijn werkgever bij een bank 8300 gulden te innen. H. voerde de opdracht van zijn baas per fect uit, zo is gebleken, maar hij keer de tot op heden niet terug. P.V. DE LUCHTBODE Zondag 1 aug. hield de Postduivenver eniging De Luchtbode een vlucht vanuit Noyon, afstand 371 km. Deelname 432 dui ven. Gelost om 6.30 uur met ZW wind, aan komst le duif 9-48-03 uur, laatste prijswin nende duif 10-5-40 uur. Overduif M Goud siers. De uitslag van de eerste 70 duiven is als volgt: H v d Velden 1, 5, 13, 27, 28, 46, 64; Ad Leermakers 2, 41; J v Dongen 3, 30, 37, 38; K. Aarts 4, 31, 51; H v d Lin den 6, 10, 12, 17, 48, 50 57, 61, 62; C IJpelaar 7, 43, 69; M Goudsiers 8, 68; M Maas 9, 54; A Aarts 11, 19; K v Esch 14, 26, 29, 34, 39; J v Setei's 15, 44; G Schoen makers 16, 21, 24, 42; Gebrs. Boons 18, 33, 59, 60, 70; J v Broekhoven 20; P v Noye 23, 35; M Vera 23, 35; A Spapens 25. 66; A v Laarhoven 32, 52; M v d Steen 36; P Broeks 40; C v Dongen 45; A Kuyten 49; N Damen 49J Aarts 53, 56; A Valk 58; B v Iersel 63; H M v d Velden 65; L Dog gen 67. VACANTIE Voor het grootste deel der Loonse bevol king is de vacantie begonnen. Het is een vreemde stilte die er nu heerst in 't dorp, doch deze wordt overstemd door de vacan- tiegasten van elders. De leden van Harmo nie Sophia zijn zaterdag vertrokken voor een interessante Rijn-reis. Zij worden maandag nacht thuisverwacht. Laten we hopen dat ons nog menige zonrijke dag te wachten staat voor de resterende vacantiedagen. te Waalwijk of directe om geving. Voor familie met één kind. Vanaf 1 september a.s. Brieven onder no. 5293 aan het bureau van dit blad. Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te Kaatsheuvel Dr. v. Beurdenstr. 8 teL 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau: Voor zetfouten in telefonisch op gegeven advertenties wordt géén reductie of herplaatsing gegeven. De Administratie van „De Echo van het Zuiden"

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5