wAAlwijkse en Unc,sTPAAtse couPAnt Moet Prinses Beatrix Groot-Drakestein ontruimen Uitgaan in het weekend Luxor iii'hhïm; WAALWIJK - ff r, Dodelijk ongeluk bij Musis Sacrum Grote schade bij Meubelhandel Kemi Gemeentereinigingsdienst Certina STASSAR m. Voormalige kasteelbewoonster erkent de verkoop niet en wil terug naar Lage Vuursche De hoogweledelgeboren vrouwe Bosch van Drakestein gaat er niet mee accoord, dat H.K.H. Prinses Beatrix en haar a.s. gemaal, de weledelge boren heer Claus von Amsberg blijvend hun intrek zouden nemen op kasteel Groot-Drakestein te Lage Vuursche. Volgens mededelingen van de douairière zou zij ten onrechte uit haar rechten op het uitgestrekte landgoed zijn ontzet en ligt het in hare be doelingen zo spoedig mogelijk dit lustoord weer zelf te betrekken. In dat geval zou het niet de eerste maal zijn, dat de adelijke dame zegevie rend terugkeert op haar vroegere woonstede temidden van de prachtige bossen, want al eens eerder is zij tijdelijk elders gehuisvest, nl. tussen 5 mei 1945 en 15 oktober 1946 toen zij op een drievoudige beschuldiging op grond van haar gedrag in de bezettingstijd geïnterneerd was. Het tribunaal te Utrecht achtte een en ander echter niet bewezen, gelastte op verzoek van haar advocaat haar onmiddellijke invrijheidsstelling, o.m. omdat zijn cliënte in verband met een erfeniskwestie naar Spanje moest, en zo kon de schone Spaanse, geheel gerehabiliteerd, opgewekt terug keren naar haar residentie. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 —Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' AANGEWEZEN OP SOCIALE ZAKEN Maria de la Conception Sorela del Correl is de weduwe van de vermaar de jhr. Paul Jan Bosch van Drake stein. Zij stamt uit een Spaanse fa milie van diplomaten en spreekt nog graag haar moedertaal of Frans, al hoewel zij door haar langdurig ver blijf in het hartje van ons l^id wel geleerd heeft zich verstaanbaar in het derlands uit te drukken. Zij spreekt verder ook uitstekend Duits. Het huwelijk is met twee kinderen gezegend, te weten met jhr. Frederik die inmiddels in de echt werd verbon den met een Bussumse pedicure, en freule Diana, nog ongehuwd. Beide kinderen wonen nog te Lage Vuur sche; jhr. Frederik in een riante villa en freule Diana in een eenvoudig ste nen zomerhuisje. Moeder daarentegen heeft na de verkoop van de oude veste moeten aankloppen 'bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken van de ge meente Baarn, waar het gehucht La ge Vuursche onder ressorteert, en is ondergebracht op een armoedig zol derkamertje aan de Laanstraat 87 te Baam. Wie deze troosteloze behui zing ziet en 't schamele bedrag hoort noemen, waarvan de douairière thans moet rondkomen, begrijpt dat zij graag op staande voet naar Groot- Drakestein terugkeert. Onterfd Welke rechten kan de hoogwelge boren vrouwe nog doen gelden? De achthoekige vesting en alle goederen daar omheen, behoorden in eigendom aan jonkheer Paul Jan Bosch van Drakestein, ambachtsheer van de La ge Vuursche, haar echtgenoot, die 't liefelijk gelegen kasteeltje in 1905 betrok. Maar jhr. Paul is overleden en vermaakte zijn bezittingen aan zijn kinderen. Bij opening van het testa ment bleek zijn wettige echtgenote geheel te zijn onterfd. vragen brillen van Dit nu kon de weduwe volgens haar rechtsgevoel niet accepteren. Had zij op het slot mogen blijven wo nen, dan zou er nog een schikking mogelijk zijn geweest. Nu zij uit huis verdreven is, lijkt alleen een proces de enige oplossing. Zij stelt, dat zij ten onrechte uit haar rechten is ontzet, dat vervolgens haar bezitingen, of haar rechtmatig aandeel daaraan, zonder haar goed keuring zijn verkocht aan 't konink lijk huis, resp. aan H.K.H. Prinses Beatrix persoonlijk, en dat deze ver koop daarom ongedaan dient te wor den gemaakt, opdat zijzelve weer haar oorspronkelijke woning kan betrek ken. i Het begint er evenwel op te lijken dat al haar brieven en protesten 'bij de justitie en bij het ministerie terzijde zijn gelegd, want er is nog altijd geen antwoord op gekomen. Veel strijd De Lage Vuursche is al vaker in zet geweest van onderlinge twisten en zelfs van krijgsrumoer en oorlogen is het niet gespeend gebleven. Deze his torische grond is altijd een omstreden grensgebied geweest van de graven van Holland en de zeer vechtlustige bisschoppen van Utrecht. Van de burcht Het Muiderslot werden door de Hollanders strooptochten onder nomen naar de jachtgronden van "Het Vurst", omdat zij rijk aan wild wa ren. Soms ontaardden deze jachtpar tijen in ware "moordfeesten", door dat ook Stichtse boerderijen in brand werden gestoken, als de bevolking zich tegen de plundering verzette. Ijlboden te paard snelden dan naar de bisschoppen, die onverwijld tegen maatregelen namen en ziCh weer van de heerschappij over "Het Vurst" verzekerden. Nog in onze jongste geschiedenis vormden de bossen inzet van ver scheidene rechtsgedingen, o.m. toen dwars over de paden en met name over de slotlanen, greppels werden gegraven, omdat mevrouw Bosch van Drakestein door deze drastische maat regelen het verkeer belemmerde. Zij is toen veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf plus een geldboete van duizend gulden. In 1952 werd de chef redactie van Het Vrije Volk veroordeeld tot een boete van f 100. - of tien dagen hechtenis, wegens smaadschrift, om dat hij in dat blad een artikel had op genomen waarin o.m. stond: "Deze vrouw schijnt niet te weten, dat de tachtigjarige oorlog al lang afgelopen is" en waarin werd geschreven over haar gedrag in de bezettingstijd. Zielig "J'ai toujours été van de goeie kant" riep de adelijke weduwe toen verontwaardigd uit, gesteund door de uitspraak van het tribunaal dd. 15 oktober 1946, en de verdediger ver klaarde, dat mevrouw B. van D. ze ker niet was "de tiran van de Lage Vuursche". Hij noemde haar een vrij zielige figuur, die zich door een vrij grootscheepse campagne achtervolgd voelt. Zo ziet het er nu nog uit een zie lige figuur, onterfd, van haar bezit tingen verdreven, die de hand moet ophouden bij sociale zaken en huist op een klein zolderkamertje, twee hoog, in een drukke winkelstraat tus sen een drogisterij en een wassalon, tegenover een bar. Een straat waar juist als wij aanbellen een auto van 't koninklijk huis met kenteken AA-15 voorbij zoeft. Ze beschikt niet meer over een huisknecht om haar een stukje zeep aan te reiken en niet meer over een eigen badkamer. Zij moet al haar boodschappen zelf doen, maar ze doet het graag en veel winkels hebben haar tot klant. Ter verpozing drinkt ze haar kopje koffie op het zonnige terras van Tivoli en vertelt ze over haar problemen en haar aanspraken. Men ziet haar de 62 lentes niet aan, want zij is nog fief ter been en behield de frisse teint zowel als haar zuidelijk temperament. In afwachting Zal zij ooit terugkeren op Groot- Drakestein, waaraan ondertussen voor zoveel honderdduizenden gul dens verbouwd en vertimmerd is, om dat het totaal was uitgewoond, o.a. omdat er tijdens de oorlog Duitse kinderen in waren gehuisvest. Jhr. Frederik, haar zoon, wist niet wat hij met het vervallen kasteel, de verwaarloosde bossen (waarop roof bouw was gepleegd) en parken ter oppervlakte van 20 hectaren moest aanvangen. Hij verkocht het voor f 300.000. - en alleen aan het her stel van de bezitting is al bijna een half miljoen besteed. Er zijn schitte rende voorzieningen aangebracht, zo als een slotgracht in plastic en een wentelende lift, een boudoir, wijnkel der en bar. Vanzelfsprekend wil H.K.H. prinses Beatrix daar graag na haar huwelijk blijven wonen. Maar de douairière wacht op haar recht. Op haar zolderkamer. MINNARESSEN EN INTRIGES Van vrijdag t.m. dinsdag ziet u alle groten van het Franse fidmdoek ver enigd, w.o. Jean-Paul Belmondo, Bri gitte Bardot en Alain Delon. U ziet vier intriges die steeds door grote sterren gespeeld worden. In dit genre films ligt het criterium onder ieders bereik. U ziet de menselijke relatie die bij elke confrontatie verschillend is. De titel van de film zal u al veel zeg gen, liefde, zoals de Fransen het be leven, lichtzinnig, ijdel, charmant en levenslustig. Leeftijd 18 jaar. ZORRO, WREKER DER PARTIZANEN Zaterdag 8 uur, Zorro, wreker der Partizanen, met Frank Latimore als Zorro. U valt midden in een geweld dadige scène, geweld dat uit recht vaardiging bedreven wordt. Zorro, in het gewone leven, tot ieders ergernis, een lafaard, is onder zijn masker een moedig man. Pogin gen om hem te ontmaskeren mislukt eenieder en de pogingen die worden ondernomen hem 'in de val te lokken benut Zorro om de rollen om te draaien en misdadigersbendes te ver nietigen en met moordenaars af te rekenen. Leeftijd 14 jaar. DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME Verbazingwekkende taferelen, on heilspellende geheimen, romantiek en spanning beleeft u in dit drama, een film die wederom in ons land de aan dacht trekt. De monsterlijke klokken luider redt meerdere malen een jong zigeunerinnetje uit de handen van de beulen die opdracht hebben haar te doden. De overtuiging dat zij geen heks is, zoals velen beweren, geeft hem dubbele kracht. Ondanks haar afschuw zet de gebochelde door en 't einde is volledige vrijheid voor alle zigeuners en gratieverlening voor Es meralda. 14 jaar, donderdag, vrijdag en zondag. URSUS EN DE GLADIATOREN Zondag 3 uur. Ursus, een jonge, krachtige dorpe ling, verzet zich tegen de terreurdaden van zijn keizer. Bij een poging van de keizer een dorpje in brand te steken, drijft hij de indringers èn de keizer op de vlucht. De wraak die genomen wordt is, dat zijn meisje Arminia ont voerd wordt om als slavin te werken voor Senator Leto.. Bloedige tafere len volgen, die Ursus niet heeft ge wild, maar om het recht te laten zege vieren moet nog een zware veldslag volgen en in die veldslag valt de Kei zer met zijn volgelingen. Ga in de vakantie filmen met een KOPIL ZOOM CAMERA FGTO-KINO familie Klerkx als in de magazijnen veel door de brand venvoest. De win kel daaronder liep aanzienlijke wa terschade op. Het geheel van de schade is nog niet in cijfers uit te drukken, maar het getroffen bedrijf is verzekerd. Burgemeester J. L. P. M. Teijssen was tijdens de blussingswerkzaamhe- den ook aanwezig. n De 54-jarige J. v. d. Heuvel, werk zaam bij de gemeentereinigingsdienst is maandagmiddag tengevolge van 'n noodlmottig ongeval om het leven ge komen. In de door de gemeente gehuurde garage van automobielbedrijf "De Langstraat" was reeds één van de roltrommelwagens op zijn plaats ge reden, toen de heer v. B. de tweede wagen binnenreed. De heer v. B. bracht zijn wagen tot stilstand en overhandigde de sleutels van de garage aan de vóór het portier van zijn wagen staande heer v. d. Heuvel. Dat, terwijl de motor van de wagen nog draaide. Op het moment, dat de heer v. B. aanstalten maakte de wagen te verlaten, wilde hij even eens de brandstof toevoer afsluiten. Daarbij heeft hij waarschijnlijk de versnelling geraakt en begon de wa gen te rijden. De heer v. d. Heuvel raakte bekneld tussen het portier van de rijdende wagen en de reeds ge stalde roltrommelwagen. Ook zijn col lega v. B. raakte bekneld. De heer v. d. Heuvel overleed in het ziekenhuis aan de opgelopen ver wondingen. Hij was 54 jaar, gehuwd en vader van zes kinderen. De heer v. B. mocht dinsdag het ziekenhuis verlaten. Zijn verwondin gen bleken minder ernstig dan zich aanvankelijk liet aanzien. 'n Weekend uit in uw vakantie of een verkwikkende afwisseling tijdens uw al begonnen werk. Zaterdagavond spelen de Continentals en zondagmid dag en -avond doet het Cor Luyten Septet zijn duit in het zakje. Ga..., het doet u goed. Sprang Tijdens hun surveillance-rit door de Grotestraat constateerden twee leden van het korps gemeentepolitie een sterke rookontwikkeling in de zolder verdieping van het woninginrichting- bedrijf "Kemi". Dat was maandag avond om kwart voor twaalf. In grote haast werd de familie Klerks gealarmeerd. Vier kinderen van de fam. Klerks sliepen reeds, toen de brand werd geconstateerd. Samen met de ouders konden zij zich juist op tijd in veiligheid bren gen, waarbij ook sommige persoonlij ke bezittingen konden worden gered. Inmiddels sloegen de vlammen en kele meters uit het dak en de door de politie gealarmeerde brandweer be streed het vuur met groot materieel. Dat alles speelde zich af in minder dan één kwartier tijd. Om kwart over twaalf was het dui delijk, dat het snelle optreden van de brandweer een uitbreiding van het vuur zou weten te verhinderen en om half één was het ergste reeds achter de rug. Het brandweerkorps, dat voorbeel dig teamwerk liet zien, stond onder leiding van de heer J. Pot, die com mandant Kobben (met vakantie) ver ving. De talrijke toeschouwers had den grote bewondering voor het op- lieden, die toch gehandicapt werden lieden, die toch gehandicmapt werden door de afwezigheid van verschil lende vakantiehoudende collegae. De brand veroorzaakte veel schade onder de op de zolderverdieping op geslagen meubelen, waaronder ver schillende geheel complete, reeds verkochte woninginrichtingen. Ook op de eerste verdieping werd zowel in de privé-vertrekken van de Capelle Vlijmen en Prisma horloges BIJ BOTSING IN MIST 28 DODEN Voor de Portugese kust is woens dagmorgen de Duitse vrachtboot Apollo in botsing gekomen met de Portugese treiler Padre Cruz. De trailer brak in tweeën en zonk. Van de bemanning van het Portugese schip worden 28 mensen vermist. Zij heb ben de ramp vermoedelijk niet over leefd. GRIEKSE VERTROUWENSMOTIE VERWORPEN. Na heftig debat en gevecht De Griekse regering is er niet in geslaagd het vertrouwen van het par lement te verwerven. Dit verwiep van morgen vroeg met 167 tegen 131 stemmen een motie van vertrouwen in de slechts drie weken bestaande re- gering-Novas. Onmiddellijk na de uitslag verklaarde Novas dat zijn re gering aftrad. VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1965 "l --"**7!^ - v iviji^/rvvj u auuuoiuo iaoj 86e JAARGANG No. 60 De ïcho vAn het Zuiden Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.23 p. mnd. (100 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief OPTICIËN WAALWIJK Speciale aanbieding: FILMCAMERA - FILMBOEKJE - FILM f 289.50 Combi-tas GRATIS Voor deskundige voorlichting naar: w, Heuvelring 61, TILBURG Juliana v. Stolbergstraat 10, TILBURG Brabantplein 12, BREDA lf-A DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman worden waar genomen door dokter K. van Tuijn, Vossen- bergsel. 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 8 AUGUSTUS 1965 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur cn 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. C. W. Keur van Den Haag (Scheveningen). SUPPORTERS VAN S.S.C. Zoals jullie weten is er een supporters club opgericht, die al 35 leden telt. Daar de competities voor de deur staan en onze cub in de 2e klas speelt, hopen wij het ledental nog enkele malen te verdubbelen. Het za! een stimulans zijn voor de jongens te weten dat ze een grote supportersclub achter zich hebben staan; op hun reizen die ze gaan on dernemen moeten ze een thuisfront weten te vinden. Alle personen die in nauw verband staan met onze vereniging, sporen we aan lid te worden en nodigen wij uit donderdag 19 augustus op de algemene ledenvergad- ring te komen in café de Beurs te Sprang. Tevens wordt dan een bestuur gekozen. Het voorlopig bestuur verwacht vele nieuwe le den. DOKTERSDIENST Gedurende het a.s. weekeinde zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dokter Wijffels, Benedenkerkstr. 70 te Waspik, tel. 250. JEUGD-VAKANTIEWEEK 1965. Maandagavond ongeveer 8 uur werd in Vlijmen gestart met het Jeugd-vakantiewerk. Ruim 500 kinderen stonden klaar met een ballon voor een wedstrijd. De eigenaars van de verstkomende balonncn en die waarvan de label het eerst op het thuisadres terug is, ontvangen een prijs. Burgemeester mr. M. Schweitzer was pre sent bij dit gebeuren en sprak zijn voldoe ning uit tot de organisatie van het jeugd- vacantiewcrk voor de grote opoffering om in de vacantiedagen zich bezig te houden met de jeugd. Hij hoopte evenals in 1964, op een groot succes. Hierna werd het start schot gegeven van dc balonnenwedstrijd, maar eerst las de 'burgemeester de tekst voor van een grote tros van 50 balonnen aan el kaar. Op de grote kaart: de groeten uit Vlijmen. Na alle kinderen succes te hebben gewenst, gingen 6óó balonnen de lucht in. Wie zal de grote winnaar worden? HEROPENING CAFÉ Vrijdag 13 augustus zal de heer P. H. Engelen zijn gemoderniseerde en vergrootte zaak heropenen, Wolput 83, met tevens ver nieuwde naam. Café-Bar de Engel. Recep tie op die dag na 4 uur 's middags. VOETBAL Vlijmense Boys - TSC Zondag spelen de Vlijmense Boys haar eerste oefenwedstrijd tegen TSC op de Hoge Heide. Aanvang half drie. Iedereen is be nieuwd met welk elftal de Boys voor de dag zullen komen; zal de jeugd een kans krij gen, of zijn er nieuwe krachten tevoorschijn gekomen, of zal het oude elftal weer wor den opgesteld. Dus zondag allen naar de Hoge Heide en u kunt uzelf overtuigen. Boys succes! WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de Zwaluw vanuit Pont St. Max. Fr., afstand 322 km; inkor- ven vrijdagavond van half 7 tot 8uur. Los zondag 6 uur. Zondag eveneens een africhtingsvlucht vanuit Reusel. Inkorven zaterdagavond van half 7 tot half 9. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van de Reisduif vanuit St. Chrislain België, afstand 165 km. Inkor ven zaterdagmiddag. Stationsstraat 88, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5