Gemeenteraad Sprang-Capelle Betere accomodatie voor SSG '55 Gemeenteraad Vlijmen Smid je Verholen en de strijd tegen Mars Het geheim van een nacht Atoomkelder niet in bejaardencentrum nu in nieuw gemeentehuis te Vlijmen A 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 AUG. 1965 2 Drunen •f Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrij dag 27 augustus 1965, des n.m. 7.30 uur ten gemeenaehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkoop bouwgrond aan de heer D. Blom te Waalwijk. 5. Verkoop bouwgrond aan de heren A. Konings en A. van Zeist te Waalwijk. 6. Aankoop strook grond aan de Oudestraat van de heer J. v. Thielen te Sprang-Capelle. 7. Intrekking raadsbesluit dd. 25 juni 1965 tot het stellen van zeker heid als bedoeld in artikel 7 van het Besluit bevordering eigen woningbe- zit, t.b.v. de heer A. C. H. v. d. Ho ven te Sprang-Capelle. 8. Aangaan van overeenkomsten met de v.v. S.S.C. '55 i.v.m. de bouw van vijf kleedlokalen en een clublo kaal op het gemeentelijk sportcom plex aan de Bernhardstraat, alsmede wijziging van de huurovereenkomst met genoemde v.v. 9. Aanleg terrein voor lichame lijke oefening aan de Heistraat. 10. Wijziging Verordening, betref fende de tarieven voor 't gebruik van het gemeentelijk zwembad, alsmede wijziging van de Regeling m.b.t. de controle op de met geldelijk beheer en met boekhouding belaste ambtenaren enz. 11Aangaan overeenkomst van geldlening met het Algemeen Werk loosheidsfonds. 12. Wijziging gemeentebegroting voor het dienstjaar 1965. 13. Mededelingen. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. WAALWIJKERS BOUWEN IN SPRANG-CAPELLE Reeds eerder besloot de gemeente raad van Sprang-Capelle grond te verkopen aan een ingezetene van Waalwijk voor de bouw van een wo ning. Het blijkt, dat de goedkope bouw grond in Sprang-Capelle (f 12.50 per vierkante meter tegen f 35. - in Waalwijk) vele zelf-bouwers aan trekt. Vrijdagavond zal de raad van Sprang-Capelle te beslissen krijgen over verzoeken tot grondaankoop van de heer D. Blom uit Waalwijk, die 347 m2 wil kopen aan de Burg. van Dijkstraat, en de heren A. Konings en A. van Zeist, die samen 483 m2 wil len kopen aan de Burg. Meijerstraat. LANDBOUWSCHOOL WORDT SPORTHAL Het terrein tussen de Chr. Huis houdschool en het bouwterrein voor de nieuwe bijzondere lagere school aan de Burg. Vermeulenstraat zal worden ingericht als oefenterrein voor gymnastiekonderwijs. Daarvan kunnen dan profiteren de tot sporthal te verbouwen voorma lige landbouwschool, de Chr. Huis houdschool, de daar te bouwen lagere school, alsmede de bijzondere openba re en bijzondere kleuterschool. De kosten om het terrein voor zijn nieuwe bestemming geschikt te ma ken, bedragen slechts f 7.000. - Daarin zijn dan begrepen het ega liseren, de afrastering, te maken van een springbak e.d. Om het bouwrijpmaken van de uit breidingsplannen Sprang II, ten zui den van de Kerkstraat, Vrijhoeve II, tussen Loonsestraat en het Trampad en het plan Nieuwevaart te financie ren, alsmede voor de uitbreiding van de begraafplaats aan de Heistraat, waarvoor resp. zes ton en f 160.000 gemoeid zijn, wil de gemeente Sprang-Capelle een lening van 750 duizend gulden sluiten. Er is een of ferte van de N.V. H. P. Verbist te 's-Gravenhage, waarbij de benodigde gelden verkregen kunnen worden éi 6 per jaar. BEGROTING 1965 SLUITEND Na de verwerking van enkele be groting-technische aanwijzingen van het College van G.S. en een extra-uit kering uit 't gemeentefonds van ruim f 76.000.- is de gemeente Sprang- Capelle erin geslaagd het tekort van f 70.000, - op de primitieve begro ting weg te werken. Openbare vergadering van de gemeente raad te houden op donderdag 26 augustus 1965, des nam. 8 uur in het gemeentehuis. Agenda 1. Voststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Beëdiging van de heer A. van Halder als tweede waarn. secretaris. .4 Voorstel tot aankoop van het pand Schoolstraat 4 alhier, met bijbehorende grond van J. Boersma en echtgenote ten be hoeve van de realisering van het uitbrei- Het bestuur van de voetbalvereni ging SSC '55 heeft zich tot de ge meente gewend met het verzoek mede te werken aan een plan tot verbete ring van de accomodatie op het bij de ze vereniging in gebruik zijnde sport complex aan de Bernhardstraat. Zoals bekend is heeft deze vereni ging thans de beschikking over een houten kleedlokaal met twee kleed gelegenheden. Deze accomodatie is beslist onvoldoende, aangezien de vereniging het komende seizoen met 9 elftallen aan de competitie zal gaan deelnemen en in de loop van dit sei zoen ook het tweede voetbalveld in gebruik zal kunnen worden genomen. Tijdelijk heeft de vereniging nu de ze situatie ondervangen door in het nog aanwezige eigen clublokaal pro visorisch kleedgelegenheden aan te brengen, doch het spreekt haast van zelf dat deze weinig fraaie toestand niet permanent gehandhaafd kan blij ven. Vrije tijd. Het bestuur heeft nu verzocht op het complex 5 kleedlokalen en een clublokaal ite bouwen. De uitvoering van de bouw zal worden verzorgd door de leden van de vereniging in hun vrije tijd, terwijl de gemeente dan een bijdrage zal verlenen in de kosten van de materialen. B. en W. menen dat dit initiatief, gezien de moeilijkheden waarmede deze steeds groeiende vereniging heeft te kampen en de mogelijkheid de accomodatie op het bij haar in ge bruik zijnde gemeentelijk sportcom plex belangrijk uit te breiden, in gun stige overweging dient te worden ge nomen. Aan de hand van het door het be stuur der vereniging aangeboden plan voor de bouw van de kleedlokalen met het clublokaal heeft de gemeente-ar chitect een begroting opgesteld van de kosten der voor de uitvoering daar van benodigde materialen, met inbe grip van de aansluitkosten van gas, licht en water en enige werkzaamhe den, welke een bijzondere deskundig heid vereisen en niet door de leden der vereniging kunnen worden uit gevoerd, zoals het sanitair, de elek trische installatie, de dakbedekking enz. Blijkens deze begroting zouden de ze kosten een totaalbedrag van onge veer f 40.000 belopen. Op grond van deze begroting ach ten B. en W. het billijk indien de ge meente een bedrag van f 30.000 voor de realisering van dit plan beschik baar stelt. Immers met de totstandko ming van dit plan is een zodanig ge meenschapsbelang gediend dat de bij drage van f 30.000 zeker verant woord is te achten. Bovendien zullen de te bouwen opstallen eigendom van de gemeente blijven. De gemeente zal zorgdragen voor de aankoop der benodigde materialen en de vereniging SSC zal f 10.000 storten in de gemeentekas als haar aandeel in die kosten. SSC zal voor het nieuwe complex geen huur behoe ven te betalen. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door A. ARNEFELT 39) (Slot) „Beste vriend, Rosemarie is je dochter, maar je hebt haar deson danks van de moord verdacht". „Ja, omdat ik dacht, dat ze ontoe rekenbaar was". „En geloof jij dan, dat je zuster dacht, dat jij ontoerekenbaar was?" „Maar er is er toch een geweest, die wel in mijn geloofd heeft". „Ja, omdat ze wist, dat je de daad niet begaan kon hebben, want je was bij haar. Als je tegen je zuster open hartig geweest was, dan zou dit mis verstand nooit ontstaan zijn. Waar om deed je dat eigenlijk niet?" „Ik wilde niet, dat ze iets wist over mijn late liefde. De goede naam van Ilse stond op het spel, en ik was bovendien bang, dat ik me in haar ogen belachelijk zou maken. Hoe zou zo'n oude juffrouw daar iets van kun nen begrijpen? Ze zou me hebben uit gelachen en allerlei verwijten gemaakt hebben". „Je kent je zuster slecht Waldstaet- ten. Ik wed, dat er niets van dien aard gebeurd zou zijn. Ze zou alles begrepen hebben, omdat ze van je houdt". De gevoelvolle woorden van Klau- dy bleven niet zonder uitwerking op Waldstaetten, maar hij zag toch het weerzien met zijn zuster met onrust tegemoet. Hij was wel niet boos meer op haar, maar hij vreesde, dat ze hem verwijtend zou aankijken en haar me ning over Ilse ten beste zou geven. Tussen Ilse en hem bestanden nu geen hindernissen meer, ze konden binnen afzienbare tijd met elkaar trouwen. Daardoor zou er veel ver anderen. Hoe zou Bertha dit allemaal opnemen? De stem van Klaudy rukte hem uit zijn gepeins los. „Ik zou nog één vraag willen stel len, beste vriend. In het dossier ligt een bemerking van de rechter van in structie, dat hij gezien heeft, dat jij en architect Fröhlich elkaar in een tuinrestaurant hebt ontmoet. Dezelf de avond was Fröhlich uit zijn huis verdwenen. Stond deze ontmoeting in verband met zijn vlucht?" - i dingsplan in onderdelen voor de kom Nieuwkuijk. 5. Voorstel tot aankoop van een drietal percelen grond van Erven G. de Bonth-van Dommelen te Nieuwkuijk. 6. Voorstel tot aankoop van grond van M. J. de Laat en A. Boom, wonende resp. Grote Kerkstraat 4 en Torenstraat 3 ten be hoeve van de reconstructie van de Torens tr. 7. Voorstel tot ruiling van grond met M. Chr. A. van Lieshout, wonende te Vlijmen, Julianastraat 2. 8. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de zuidzijde van de Deken van Baarstraat aan de N.V. H. Mommersteeg's Zaadteelt en Zaadhandel te Vlijmen ten behoeve van de bouw van een dubbele woning. 9. Voorstel tot verkoop van de woning wetwoning plaatselijk gemerkt De Akker 80 aan haar bewoner. 10. Voorstel tot het vestigen van 't recht van opstal op een gedeelte van het de ge meente Vlijmen in eigendom toebehorende perceel kadastraal bekend gemeente Vlij men, sectie C nr. 63 ten behoeve van de bouw van een boerderij voor de heer A. v. Roessel, wonende Molenstr. 13 te Helvoirr. 11. Voorstel tot beëindiging van het op stalrecht op een perceel grond aan de Ach terstraat, eigendom van de Lederfabriek v. Wagenberg-Festen N.V. te Vlijmen. 12. Voorstel itot het vestigen van een za kelijk recht als bedoeld in art. 5, lid 3 sub b van de Belemmeringenwet Privaatrecht op het perceel kadastraal bekend gemeente Vlij men, sectie L 851, eigendom van L. Boom, Torenstraat 1, alhier, ten behoeve van de aanleg van riolering. 13. Voorste tot intrekking van de ver leende gemeentegarantie aan G. Kersten, Nieuwkuijksestraat 113 en tot het garande ren van de tijdige betaling van rente en af lossing van een door G. H. Pullen, Onsen- oortsestr. 32 alhier aan te gane geldlening. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet als bijdrage van de gemeente in de verplaatsingskosten van de bewoners van de panden Grote Kerk 28-30-32 en 34 en Heidijk 5 en 7. 15. Voorstel tot intrekking van het raads besluit van 23 febr. 1965 betreffende de bouw van een noodbestuurspost in de nieuw bouw bejaardencentrum. 16. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe gemeenschappelijke regeling ter uit voering van de keuringsdienst voor vee en vlees. 17. Voorstel tot vaststelling van de bezol- digingsrcgeling 1965 en andere loonmaatre gelen voor het personeel in dienst der ge meente. 18. Voorstel tot wijziging van de ver plaatsingskostenverordening. 19. Voorstel tot wijziging van de veror dening op het beheer van de gemeentelijke sociale dienst. 20. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de bedrijfsrekeningen en de gemeente- rekening voor het dienstjaar 1963. 21. Voorstel tot het verlenen van mede werking ingevolge art. 72 der LO-wet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de R.K. School voor g.l.o. Vliedberg. 22. Voorstel inzake vaststelling van het voor vergoeding ina anmerking komend aan tal lesuren vakonderwijs cursusjaar 1965/66 voor de R.K. v.g.l.o.-school voor meisjes alh. 23. Voorstel tot wijziging van de begro ting 1965. 24. Voorstel tot het nemen van een prin cipebesluit tot het stichten van een nieuwe vuilnisstortplaats. Bij raadsbesluit van 23 februari 1965 is een crediet beschikbaar ge steld van 59.400,als vergoeding te betalen aan de stichting St. Jans hof voor de meerkosten van de bouw van het bejaardencentrum aan de pastoor van Akenstraat in verband met het opnemen in het kelderplan van een noodbestuurs post. Terzake hebben Gedeputeer de Staten opgemerkt: „Wij zijn vooralsnog van mening, dat een uit gaaf ad 59.400,bestemd voor de bouw van een noodbestuurspost, voor een gemeente als de Uwe be langrijk te hoog is. In het algemeen blijkt het zeer wel mogelijk om in de bestaande kelderruimte een noodbestuurspost in te richten. De kosten beperken zich dan tot die- van de inrichting, in een enkel geval vermeerderd met de kosten van enige bouwkun dige voorzieningen. Doorgaans be hoeft dan slechts 10 tot 15 duizend gulden aan een noodbestuurspost ten koste worden gelegd. Wij verzoeken U te doen nagaan welke mogelijkheden in Uw ge meente aanwezig zijn om op deze wijze in de behoefte aan een nood bestuurspost te voorzien. Uw be richt dienaangaande wachten wij in." De zienswijze van Gedeputeerde Staten ten aanzien van het kosten- bedrag stemt niet overeen met de informaties van B en W van Vlij men betreffende de kosten elders. Zo hebben o.m. de kosten (I960') van een noodbestuurspost te Best (gemeentehuis) berekend naar de extra hiervoor nodige bouwkundi ge voorzieningen, incl. f 3.000, inrichtingkosten, 44.190,bedra gen. Plan en kostenbegroting van de geplande noodbestuurspost in 't bejaardencentrum zijn voorts gefi atteerd door het hoofd van het Bu reau Bouwkundige aangelegenhe den van het Ministerie van Binnen landse Zaken. Niettemin hebben B en W zich terzake nader beraden en zijn na overleg met de Commissaris der Koningin tot de conclusie gekomen, dat het meer de voorkeur verdient de bouw van een noodbestuurspost op te nemen in het eerlang te ont worpen plan voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. NIEUWE VUILNISSTORTPLAATS Na lang zoeken is het College van B en W eindelijk gelukt een geschikte plaats te vinden voor een nieuwe vuilnisstortplaats. Zij me nen deze gevonden te hebben op een perceel, in de gemeente Hel- voirt, groot 25000 m2. Dit per ceel, beplant met eiken hakhout, is eigendom van de gemeente Vlij men doch gelegen op het grondge bied van de gemeente Helvoirt, na bij het Drongelse kanaal. Het terrein is onlans ontsloten door de aanleg van 'n nieuwe ruil- verkavelingswqg, lopende van Hel voirt naar Drunen. De rijafstand van de huidige stortplaats is 3% km, doch dit bezwaar moet o.i. ge nomen worden om van de huidige overlast voor de bewoners van Nieuwkuyk een afdoend einde te maken. De gronden waarop de nieuwe stortplaats is gedacht hebben geen waarde als cultuurgrond. Alleen uit recreatief oogpunt zou o.i. tegen de plaats als zodanig bezwaar kunnen worden gemaakt. Het is echter de bedoeling de nieuwe stortplaats midden in de bestaande begroeiing te leggen en deze af te schermen met een deug delijke afrastering en grondwallen, zodat de hinder tot een minimum wordt teruggebracht. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 27 augustus 1965 te 19.30 uur ten gemeente huize. Agenda 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van het bestuur der R.K. ULO-school te Drunen a. tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der LO-wet voor de aanschaffing van leermiddelen; b. tot vaststelling van het aantal lesuren voor een vakleerkracht voor lichamelijke oefening en tot vergoeding van de hieruit voortvoeiende kosten. 4. Verzoek alsvoor van de Prot. Chr. Kleuterschool voor aanvulling en uitbrei ding van ontwikkelingsmateriaal, hulpmid delen en schoolbehoeften. 5. Aanbieding van de jaarrekening 1964 van het Kampeercentrum "De Klinkaert". 6. Voorstel van burgemeester en wet houders tot verlening van de rekening-cou rant-overeenkomsten met a. de R.K. ULO-school; b. de Mater Amabilisschool; c. de R.K. Levensschool. 7. Voorstel tot verdaging van de beslis sing inzake het uitbreidingsplan "Kom Drunen". 8. Voorstel tot ruiling van grond. 9. Voorstel tot verkoop van grond. 10. Voorstel tot het verlenen van een bij drage in de kosten van het Bejaardenuit stapje. 11. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het Comité Agrarische Dagen 1965. 12. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor a. uitbreiding straatverlichting te Elshout, b. aankoop van een nieuwe vrachtwagen, c. verharding van de achter de winkel panden aan het Plataanplein liggende ter reinen. COPYRIGHT STUDIO AVAN 44. Nauwelijks was dat griezelige gebrul weggestorven of er trad een monster te voorschijn, zó verschrik kelijk om tezien, dat zelfs de meest vermaarde draken uit de geschie denis er maar tamme schoothondjes bij waren. Nu werd het de smid ook eensklaps duidelijk, waarom soldaat Knekelbleker zoveel had tegengestribbeld, toen hij gedwon gen werd het griezelige moeras te betreden. Kneek wist natuurlijk héél goed, dat er een of ander ake lig monster in het moeras huisde. Nog veel meer schoot er door het hoofd van de smid. „Jonge, jonge, wat heb ik een fout gemaakt," dacht hij. „Die wachtposten lopen naturlijk niet zomaar op het fort af. Of ze hebben een aparte in- en uitgang, waar ze veilig zijn voor dit mojister, of ze melden zich eerst per telefoon en worden dan afgehaald of zo iets. Ja...., dat moet het wel zijn. Waarvoor zou anders zo'n telefoon in dat huisje hebben gehangen. Jeetje...., wat moet ik nu doen?" Ja, wat nu....? Dat was beslist geen gemakkelijke vraag en er moest bliksemsnel antwoord op die vraag gevonden worden, want het leek er veel op, dat het monster van zins was eens een nader onder zoek in te stellen naar de eventuele eetbaarheid van de smid en de ge vangene. Gelukkig maar, dat het dier erg dom was. Daarom had het veel tijd nodig om te beslissen wat het zou gaan doen. Aanvankelijk keek hij hij een beetje verwonderd, omdat het kennelijk niet gewend was aan voorbijtrekkende wande laars. Met een kwellende vraag in zijn grote lodderogen keek 't naar de smid en naar soldaat Kneek en toen drong het langzaam tot zijn traag werkende hersens door, dat het wel eens kon proberen hoe zo'n mals hapje nu smaakte. Duidelijk las smidje Verholen de vraatzucht in de ogen van het log ge monster en ook zag hij hoe de verwondering langzaam plaats maakte voor een bruut verlangen naar eten. „Wat moet ik doen?" dacht de smid koortsachtig. „Zal ik met mijn geweer schieten of zal ik Doch nu dwongen de omstandig heden hem tot onmiddellijk hande len, want met een plotselinge be weging wierp het monster zijn geo- te kop naar achteren om diezelfde kop vervolgens met opengesperde kaken in de richting van Kneek te stoten. „Een tytenietkom!" dacht de smid en greep in zijn zak „In zekere zin wel, ja. Fröhlich is een eerlijke kerel en houdt van Rose marie zonder zelfzuchtige oogmer ken. Daarom kwamen we schriftelijk overeen elkaar daar te ontmoeten. Nadien is het ons dan ook gelukt onze achtervolgers op een dwaal spoor te brengen". „Vertelde mijnheer Fröhlich je nog wat bijzonders over de nachtelijke ontmoeting met je dochter?" „Eigenlijk niet. Alles is zo verlo pen als Rosemarie heeft verklaard. Ze spraken met grote bitterheid over Burghauser, maar als Burghauser niet vermoord was, had dat niets te bete kenen gehad. Maar nu moest het aan allebei te denken geven. Fröhlich moest wel aannemen, dat Rosemarie de daderes was, en zij meende het zelfde van hem. Bij ons onderhoud meenden Fröhlich en ik dat er van tijdelijke geestesverstoring bij Rose marie sprake was en besloten tot het gedrag dat we daama hebben volge houden. Fröhlich kon natuurlijk geen meineed afleggen, en omdat zijn ver klaringen bezwarend zouden zijn voor Rosmemarie, was het beste, dat hij zich onttrok aan elk verhoor door de rechtbank. Ik zelf wilde de dingen ge woon op hun beloop laten. Pas na de brief van Fröhlich kwam in Rosemo- rie de gedachte op, dat zij in een toe stand van verstandsverbijstering in derdaad de moord begaan zou kun nen hebben. Toen kreeg ze die zenuw aanval, nadat haar eerste opwinding al was geluwd." Klaudy knikte hevig. „Ik geloof ook, dat dat de oorzaak is van haar ziekte. Ik heb er in ver trouwen over gesproken met haar dokter, en hij denkt dat eveneens. Li chamelijk en geestelijk is ze volkomen gezond, zegt hij, maar haar geestelij ke vermogens zouden gestoord wor den als ze gedwongen werd over deze zaak te spreken. Als de psychische druk van haar wordt afgenomen door dat ze te horen krijgt, dat bewezen is dat iemand anders de moord begaan heeft, en dat zij die dus niet begaan kan hebben, dan is ze meteen weer helemaal gezond". „Nu dat kunnen we dan, de hemel zijdank, ook in orde brengen. De rest zal wel vanzelf gaan. Ze kan met Fröhlich trouwen, en ik weet, dat het geluk van Rosemarie dan eindelijk verzekerd is". „Weet je waar hij is?" „Ja, hier vlak in de buurt, bij hout vester Reindl in Ranachforst". Er verscheen een gevangenisbe waarder om Waldstaetten naar het bureau van de directeur van de ge vangenis te leiden, waar zijn invrij- heidsstelling zijn beslag kreeg. Nu was alles achter de rug. Buiten liepen in het duister van de avond twee vrouwen heen en weer voor de poort, waaruit volgens zeg gen van de portier de ontslagene zou te voorschijn komen. De tijd viel hen echter niet lang, want ze hadden el kaar veel te vertellen. „We moeten elkaar goed leren ken nen, want in de toekomst worden we zusters", had tante Bertha gezegd, toen ze de ook wachtende Ilse Del- lariva aansprak. En toen dan de poort aan de binnenkant werd geopend, hielden de twee vrouwen al van el kaar. Twee mannen kwamen naar bui ten. Waldstaetten bleef staan en haal de diep adem. „Vrij", zei hij zachtjes, „wat klinkt dat mooi!" Toen viel zijn blik op de twee vrou wen, die op hem toesnelden. „Heinz, liefste!" „Ja, geef haar maar het eerst een kus", zei tante Bertha, „zij heeft er het meeste recht op. Een oude zuster kan wel een ogenblik wachten". Waldstaetten trok beiden tegelijk naar zich toe. „Ik ben om jullie alle twee even blij", stamelde hij. Alles wat hij aan wrok tegen zijn zuster ge koesterd mocht hebben, viel ineens weg. Tante Bertha lachte verge noegd „Denk je soms dat ik jouw ver loofde hier twee uur alleen zou laten wachten? We zijn intussen vriendin nen geworden, en dat is maar goed ook, want jij zult haar daar voorlopig de tijd niet voor geven. Gaat u mee, mijnheer Klaudy? De auto wacht om de hoek. U moet meekomen en ons helpen de vrijheid van Heinz te vie- ren. Klaudy wilde tegenspreken, maar ze stak haar arm door de zijne en trok hem met zich mee. „Dat moest er nog bijkomen, dat u weg zou gaan. U hoort er immers bij. En bovendien wie moet Ilse dan vanavond laat naar huis brengen? We kunnen ze toch niet alleen naar huis sturen?" EINDE.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2