De bcho van het Zuiden Van Hoorns' Handelmij opent zijn deuren KAATSHEUVEL WAALWIJK Hu nog eenzaam in woestenij Het laatste nieuws In zijn dank betrok de heer Van Hoorn ook magazijnchef Piet Zijl mans en de boekhouder de heer Gail- lard. DE ECHO van het Zuiden MAANDAG 23 AUGUSTUS 1965 86e JAARJANG No. 64 „Nu ligt Uw bedrijfsruimte nog eenzaam in deze schijnbare woestenij, maar dat zal spoedig gaan verande renAldus Burgemeester Teijssen vrijdagmiddag in üjn toespraak bij de opening van Van Hoorns' Handel maatschappij. Burgemeester Teijssen opende in aanwezigheid van vele zakenrelaties van deze maatschappij, Burgemeester Van Erp van Loon op Zand, de voor zitter van de Kamer van Koophandel, de heer Jud. Timmermans en de se cretaris van de Kamer van Koophan del, drs. W. Smits, het fraaie com plex met een voor de hand liggend ge baar hij draaide de sleutel van de hoofdingang om. Deze sleutel werd hem overhandigd door een van de kleinzonen van de President-directeur van de Handelmaatschappij, de heer G. van Hoorn. In zijn toespraak memoreerde Bur gemeester Teijssen de eerste onder handelingen van de gemeente. Dat was geruime tijd geleden. Sindsdien zijn de contacten tussen gemeente en Van Hoorn's Handelmaatschappij bij zonder prettig geweest. Hoewel er ve le problemen opgelost moesten wor den is alles in orde gekomen. Het gemeentebestuur van Waalwijk is bijzonder gelukkig met deze vesti ging- Inmiddels, zo zei burgemeester Teijssen, is in enkele jaren tijds de naam Van Hoorn een goede bekende geworden. Niet alleen in Waalwijk en in Nederland. Ook daarbuiten. Met name wees Burgemeester Teijssen op de handelsrelaties van de maatschap pij met Japan. Burgemeester Teijssen noemde de nieuwbouw "de kroon op het werk", vooral op het werk van President-di recteur E. P. J. van Hoorn. Al leek de vestiging in een woeste nij te geschieden, "niets is minder waar", zei Burgemeester Teijssen en hij wees op de verkopen, die de ge meenteraad onlangs heeft goedge keurd. Nadat de president-directeur, te vens oprichter van het bedrijf, de heer E. P. J. van Hoorn, de talrijke aanwe zigen had uitgenodigd de nieuwbouw te betreden, nam hij het woord in de grote magazijnruimte van het bedrijf. GROTE DAG Hij noemde de 20ste juli een grote dag. Hij dankte het geemeentebestuur voor de ondervonden steun. Altijd stond men voor hem klaar. Vooral de Burgemeester en de directeur gemeen tewerken. De heer Van Hoorn sr. dankte Waalwijks Burgemeester even eens voor het verrichten van de ope ning. De heer Van Hoorn oordeelde Loon- opzand "de mooiste plaats ter wereld om te wonen", maar hij was toch blij zich in Waalwijk gevestigd te hebben. Waalwijk, dat als centrum van de schoen- en lederbranche zo'n goede reputatie heeft. In de acht jaar van 't bestaan van het bedrijf heb ik, aldus de heer Van Hoorn, vele goede vrienden kunnen maken in de branche en daarbuiten. Hij toonde zich daarvoor erg dank baar. Dank zij die vrienden had hij vele moeilijkheden kunnen overwin nen. Ook dank zij het personeel. De heer Van Hoorn vond 't jammer, dat procuratiehouder Smits niet aanwezig kon zijn wegens ziekte. Vooral aan hem, zei hij veel te danken te hebben. Vanaf het begin moest er vaak dag en nacht (ook in de weekends) gewerkt worden. De heer Van Hoorn wees erop, dat in het derde jaar van het bestaan van het bedrijf zijn zoon Theo als direc teur toetrad en in het vierde jaar zijn zoon Peter van Hoorn. Van de zakenrelaties haalde de pre sident-directeur vooral de firma's Snoeker en Swift naar voren. In zijn dankwoord betrok hij eveneens com missaris de heer J. L. Spijkermans. Dank bracht de heer Van Hoorn ook aan architect Prins uit Kaatsheu vel ("je behoeft niet altijd ver te gaan voor een goede") en het aannemersbe drijf Pepping. Tenslotte bood hij de aanwezigen bij de opening een originele Japanse asbak aan. Vervolgens sprak de heer Gaillard, bij afwezigheid van procuratiehouder Smits, een woord van gelukwens tot de directie. Namens het personeel bood hij een electrisch uurwerk aan. Een van de Engelse relaties van Van Hoorns' Handelmij sprak ten slotte een bijzonder geestige speech uit. INDUSTRIEVESTIGINGEN IN WAALWIJK Met de opening van het nieuwe be drijf van Van Hoorns Handelmaat schappij is een eerste stap gezet op de weg naar de voltooiing van een knap stukje industrialisatiebeleid van het gemeentebestuur van Waalwijk. Industrieterreinen - buiten het oude bebouwde centrum van de stad - werden aangelegd in het haven terrein (niet minder dan 56 ha), aan de Elzenweg en in het verdere indu strieterrein Zanddonk. Sinds dit industrialisatiebeleid van het gemeentebestuur goed op gang kwam zijn er heel wat vestigingen tot stand gekomen. Zo vestigde zich Landis en Gyr aan het Vredesplein, breidde zich de N.V. Schoenunie Bloch en Stibbe-Hollan- dia aanzienlijk uit (2.68,97 ha). In het industrieterrein aan de El zenweg vestigden zich o.m. Jac. Berg mans Holland N.V., N.V. Schoen fabriek A. H. Aussems, Fa. Aarts en Smits (Christall), J. G. Rouwmaat, Fa. J. Wildeman en Co., N.V. Con dor, Schoenfabriek L. J. M. Roesten- berg (Piatti), P. M. Bakkers, F. J. G. Couwenbergh Aanemersbedrijf, de N.V. Thor, Piet Klerkx, W. Blom (Flamingo), Fa. Gebr. De Ruyter, Ne derlandse Vezelindustrie Vezelle N.V., N.V. Solidor, N.V. Solos, Fa. J. H. Sars, Lederkledingfabriek Tro- ka, Fa. M. Schapendonk, Schoenfa briek Van Bel en Holland Heating. Verschillende van deze bedrijven hebben de Waalwijkse binnenstad verlaten om ruimte te zoeken in het nieuwe industrieterrein. Onlangs nog verkocht de gemeen teraad in het industrieterrein Zand donk verschillende percelen aan het garagebedrijf Mulders Sars, dat daar zijn Citroën-dealership gaat onder brengen, aan het garagebedrijf Ha mers uit Kaatsheuvel (dealer van Fi at), Van Loons Import Maatschappij N.V., de N.V. Victor van Laarhoven en aan het Aannemersbedrijf F. J. G. Couwenbergh N.V. Ook de fa. Don ders zal zich in het industrieterrein Zanddonk vestigen. Dit zijn echter allemaal kleinere percelen van het industrieterrein. Grotere percelen worden in het in dustrieterrein opgeslokt door de Dienst Gemeentewerken van Waal wijk, Meubelfabriek Piet Klerkx N.V. en de N.V. Philips. Hoewel van de N.V. Philips door een te Waalwijk verspreid dagblad geen bevesti ging kon worden verkregen, staat in middels wel vast dat Philips in het industrieterrein Zanddonk ca. 15 ha zal kopen. Dat wordt uiteraard niet ineens volgebouwd. Tot dusverre is dat ook de taktiek van de Philipsves- tigingen elders geweest een groot perceel kopen, daarop een fabrieks gebouw, dat direct nodig is en daarna van tijd tot tijd volbouwen. De huidi ge bouwplannen gaan waarschijnlijk 2,2 miljoen gulden kosten. In het industrieterrein heeft boven dien de Gemeentelijke Sociale Werk plaats nog een bijzonder mooi gebouw en daar zal straks (op de grens met 't aangrenzende woongebied) de levens school een plaats vinden. Behalve dit droge industriegebied tussen Besoijen en Sprang heeft de gemeente een groot "nat" industrie terrein geprojecteerd aan de haven. Daar hebben een plaats gevonden Stahl Chemical Industries, de Gebr. Teurlings, F. J. de Bont, het Appels concern, de firma A. Coppens en de Betonmortelfabriek. Expeditiebedrijf B. de Rooij nam er het (afgebrande) bedrijf van de fa. Louter over. Dit "natte" industriegebied zal ook spoedig wel volgebouwd zijn, als het havenproject voltooid is. Bepaald nij pend zal zeer spoedig het gebrek aan "droge" industrie-terreinen worden. Enige tijd geleden heeft het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Waalwijk in een besloten raadsvergadering mededeling gedaan van een in voorbereiding zijnd uit breidingsplan, dat wordt begrensd door Hoogeinde/Loeffstraat, Baard- wijksestraat, spoorlijn en afwaterings kanaal. Hoewel dit werd medegedeeld in een besloten raadsvergadering ble ken enkele dagbladen op de hoogte van deze plannen in het 50 ha grote gebied is naast woningbouw ook in dustrieterrein gepland. Dit uitbreidingsplan, dat nog in de loop van dit jaar aan de raad zal wor den aangeboden, draagt de naam "De Hoef". ZILVEREN KLOOSTER JUBILEUM Op woensdag 25 augustus hoopt Zuster Maria Inviolata - in de we reld Sientje van Boxtel - de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden haar geloften uitsprak in de orde der Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart. Na werkzaam te zijn geweest in Santpoort en Eindhoven (Tivoli), heeft zij thans haar werkkring in het bejaardentehuis St. Jozef te Waspik. We wensen de jubilaresse van har te proficiat en nog vele jaren van vruchtbare arbeid in dienst van God en de evenmens. KIND ERNSTIG GEWOND Donderdagmiddag omstreeks kwart voor 3 is het 4-jarig zoontje van de familie Voogd-Stokkermans uit de Vaartstraat in de Van Heeswijkstraat door een passerende personenauto aangereden en levensgevaarlijk ge wond. Het kind, dat bij z'n groot ouders verbleef, liep van achter een groentewagen de straat op om een bal te pakken. Het is daarbij door een tegemoetkomende auto, bestuurd door de heer v. d. H. uit Kaatsheuvel ge grepen. In zorgwekkende toestand is het slachtoffertje per ambulance naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht. AANRIJDINGEN. Vrijdagmorgen omstreeks elf uur werd een personenwagen, die op de provinciale weg voorgesorteerd stond, op het moment dat de bestuurder de Europaweg wilde inrijden, aan de achterkant aangereden door een ach terop komende vrachtwagen en flink beschadigd. De bestuurder van de vrachtwagen bekommerde zich ner gens om en reed door. In de Van Heeswijkstraat kwamen vrijdagmiddag omstreeks 1 uur twee bestelauto's door een misverstand van de beide bestuurders met elkaar in botsing, waarbij alleen materiële schade bleef te betreuren. BOUW BEJAARDENCENTRUM "BETHLEHEM" GESTART. Dezer dagen is het aannemersbe- S. J. Pepping en Zn. uit Kaatsheuvel, aan wie het werk is opgedragen, be gonnen met het grondwerk voor het nieuwe bejaardencentrum "Bethle hem" aan de Gasthuisstraat, dat ont worpen werd door het architectenbu reau Huub Prins te Kaatsheuvel. Het ligt in de bedoeling het nieuwe be jaardencentrum op het eind van 1966 in gebruik te nemen. Met het optrekken van het nieuwe pand en de sanering van 't daarnaast gelegen bestaande pension, zal een bedrag van ongeveer een miljoen gul den gemoeid zijn. Of de sanering van het pension een vlot verloop zal heb ben, zal ten nauwste afhangen van de financiering, die het stichtingsbestuur de nodige zorgen baart. Enige jaren geleden heeft namelijk een particulie re stichting het beheer over het pen sion van het kerkbestuur der parochie St. Jan overgenomen en het bestuur dezer stichting heeft met grote voort- vindt u ook op de advertentiepagina's van varendheid de realisering van de nieuwbouw ter hand genomen. De sanering van het oude klooster kwam reeds eerder tot stand, waarbij het grootste deel van de Mariaschool werd ingericht voor de zusters Fran ciscanessen met o.a. moderne cellen, 'n ruime en riante keuken, recreatie ruimten, spreekkamer en 'n fraaie kapel. Het voorste gedeelte van de Mariaschool en het oude klooster met kapel zijn inmiddels gesloopt en op deze grote ruimte is men nu begonnen met de eerste werkzaamheden voor de moderne nieuwbouw, welke 3 woon lagen zal krijgen en die via een gla zen galerij verbonden zal worden met het bestaande pension dat van 1934 dateert. De entree komt in het nieuwe gedeelte. De slaapzalen in het bestaande pen sion zullen verdwijnen en plaats gaan maken voor éénpersoons kamers, to taal 37, terwijl het nieuwe gebouw 34 kamers zal bevatten, zodat ruim 70 bejaarden bij het gereedkomen van 't bejaardencentrum op 'n comfortabele wijze gehuisvest zullen kunnen wor den. VOETBAL Desk had druk weekeinde. In het kader van het oefenprogram ma maakte Desk I zaterdagmiddag 'n kort uitstapje naar Dussen om daar ter opluistering van de opening van 't nieuwe sportpark een wedstrijd te spelen tegen de Kozakken Boys uit Werkendam, die in de zaterdagmid dag-competitie speelt, met wie de punten broederlijk werden gedeeld, 3-3. Zondag reisden Desk I en II naar Best om resp. Best Vooruit I en II te ontmoeten in het nederlaagtournooi dat deze vereniging organiseert. Met de wedstdijd van zaterdag nog in de benen kwam Desk I hier aan vankelijk snelheid te kort, er werd te veel gecombineerd en het laboreerde aan de afwerking. Best Vooruit daar entegen, dat met het oog op dit eour- nooi zich voor de volle 100 gaf, gooide het spel meer open en ontwik kelde daardoor een hoger tempo. Maar met al hun enthousiasme kwamen de jongens uit Best toch dui delijk kwaliteit te kort. Naarmate de wedstrijd vorderde, raakte Desk beter ingespeeld en begon het betere plaat sen en de techniek gewicht in de schaal te leggen. Het spel werd ech ter te kort gehouden en zelden kwam de voorhoede tot een schot. Na ca. 25 min. spelen werd 'n doorspeelbal door de Desk-achterhoede verkeerd be oordeeld en v. Hooft profiteerde dankbaar van dit presentje, 1-0, met welke stand ook de rust inging. Nog maar nauwelijks was de twee de helft begonnen, toen Frank v. Riel op 'n gladde wijze 'n drietal tegen standers passeerde en daarna doorgaf aan Frans Damen, die de Best-doel man vervolgens kansloos passeerde, 1 1. Vlak daarop verkeek de Desk verdediging zich op identieke wijze als in de eerste helft en v. Apeldoorn benutte deze kans op zijn ploeg op nieuw de leiding te geven, 2-1. Best miste daarop nog 'n mooie kans, ter wijl Frans Damen aan de andere kant z'n mooie kopbal net naast zag gaan. Vanaf dit moment nam Desk geheel het heft in handen en doelman Tausch kon er verder z'n gemak van nemen. Best Vooruit ging met man en macht aan het verdedigen om de overwin ning thuis te houden. Wanneer de Dessers in deze periode hun geschut in stelling hadden gebracht, zouden er heel wat meer doelpunten zijn geval len. Het Best-doel werd meer met kopballen bestookt dan met schoten. Zo werd een fraaie kopbal van Kees Soeterboek op even fraaie wijze ge stopt. Een keiharde kopbal van Lug- ters werd door een der verdedigers op schitterende wijze uit het doel ge houden, echter met de hand en Lug- ters schoot de strafschop steenhard in, 2-2. Daarna was het Frans Da men, die een voorzet van Frank van Riel doeltreffend afrondde... met kopbal, terwijl hij 'n volgend doelpunt op aanvechtbaar buitenspel zag afge keurd. Alsof de scheidsrechter over 'n elektronisch uurwerk beschikte, floot hij voor het einde op het moment dat Frank v. Riel een afgeslagen corner inschoot, zodat de stand 2-3 bleef. Desk 2 speelde een fris partijtje tegen de Best Vooruit-reserves met veel vaart en snelle combinaties, het geen na 20 min. reeds resulteerde in een 0-3 voorsprong, door doelpunten van v. Noort 1 en Brume 2. Toen Dré de Nijs echter 'n hoge voorzet van rechts verkeerd beoordeelde en even later kansloos was op 'n fraaie kop bal, haalden de gastheren tot 2-3 op, waarmee de rust inging. Na de hervatting wist v. Noort fraai aangegeven bal op uitstekende wijze te benutten en de stand op 2-4 te brengen, wat tevens de eindstand betekende. Opvallend was de kalme en wel overwogen wijze waarop de als ver jongd lijkende Pietje v. Boxtel in deze ontmoeting opereerde. Met z'n prima kijk op het spel kapte hij alle pogin gen van de tegenstander af om dan z'n medespelers op maat te bedienen Ook de nieuwe aanwinst Blume in de voorhoede voldeed goed en toonde zich een doorzetter, terwijl de jeug dige van Kuijk op de rechtsbuiten plaats eveneens goed uit de verf kwam. JAARVERGADERING DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Op dinsdag 24 augustus a.s. houdt het district Waalwijk van de K.N. B.B. in hotel-café-restaurant Henny de Ruyter haar jaarvergadering. Aanvang 20.00 uur. Naast de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester zullen de districtsreglementen ter tafel komen, w.o. een aanvullend regle ment voor persoonlijke kampioen schappen, terwijl de organisatie van deze persoonlijke kampioenschap pen zal worden toegewezen. Verder vermeld de agenda: Be stuursverkiezing. Aftredend zijn: voorzitter P. v. Engelen, secretaris H. Pelders en wedstrijdleider C. v. d. Sande. Deze zijn allen herkies baar. Tegenkandidaten kunnen schriftelijk worden ingediend tot de aanvang der vergadering. Het bestuur zal de aangesloten verenigingen verzoeken medewer king te verlenen aan een financiële actie ten bate van het jeugdbiljart. OVATIES VOOR „CORNU COPIAE" IN ARRAS Het Waalwijkse jachthoornkorps „Cornu Copiae" heeft in de Franse plaats Ar ras vele open doekjes ge kregen tijdens de (carnavals-)op- tocht, waarvoor zij waren uitgeno digd. De leden van „Cornu Copiae" hebben zondag trouwens een ver moeiende dag gehad. Vroeg in de morgen vertrok men naar Arras, waar men direct na aankomst om twaalf uur al optrad tijdens een dodenherdenking. Om half drie begon in stromende regen de carnavalsoptocht, waaraan behalve door het Waalwijkse korps nog werd deelgenomen door drie andere Nederlandse drumbands: die van Breda, Sittard en de Trom- melaere van Roesendaele. Die optocht werd ondanks de re gen een groot succes. De talrijke toeschouwers bedolven de Waal wijkse musici onder een papieren regen: die van confetti. Tot half duurde dat. Toen traden de Waal- wijkers nog eens afzonderlijk op Oorspronkelijk waren drie demon straties voorzien, maar de leiding vond het verstandiger de deelne mers ook kans te geven nog wat de schoonheden van Arras te beschou wen. Om half tien werd de terugreis begonnen. Na een korte onderbre king van de reis in Antwerpen, ar riveerden de mannen van „Cornu Copine" om half vier weer in Waal wijk. Zondag 5 september zal „Cornu Copiae" in Brussel optreden. HET WORDT NU ECHT TIJD DAT MEN IETS DOET Op de kruising Langstraatweg Kruisstraat ontstaat steeds uit de zelfde situatie een aanrijding die de ene keer slachtoffers in het zieken huis doet belanden en de andere keer geen gewonden eist. Zondagavond ontstond weer een aanrijding tussen de auto van A. v. N. uit Monster en R. v. D. uit Vught. Bij het oversteken van de betonbaan verleende v. D. geen voorrang aan v. N. Beide wagens werden beschadigd. Dat deze aan rijdingen menigmaal opgetekend worden, weet iedereen. Waarom wacht men op een kalf dat eerst moet verdrinken, voordat men de put dempt. In de Grotestraat ter hoogte van de Amsterdamse Bank, wilde P. H. uit Drunen met zijn auto een dam indraaien, zonder acht te slaan op het overige verkeer. Bromfietser P. L. uit Waalwijk raakte de ach terzijde van de wagen en kwam te vallen. L. moest met een gebroken rechteronderbeen in het ziekenhuis worden opgenomen. ONVOORZICHTIGE KINDEREN In de Besoijensestraat liep de 2Vi-jarige J. S. vanachter een ge parkeerd staande wagen de rijbaan op. De autobestuurder A. M. uit Breda, die het jongetje al angstig dicht genaderd was, remde uit alle macht, maar kon niet voorkomen dat hij J. S. raakte. Hij bracht S. in zijn wagen naar het ziekenhuis, waar na observatie bleek dat het niets mankeerde. Donderdagmiddag liep in de Loeffstraat de 5-jarige M. v. d. B. in volle vaart vanuit een dam de straat op. De auto, die juist passeer de, kon hem niet meer ontwijken. Van der B. bekwam enkele schaaf wonden aan het hoofd. De auto werd licht beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: 2 kalf koeien, huissleu tel aan essopopje, diverse zwem abonnementen, militair jack, 10 gulden aan los geld, ransel, vuilnis emmer, donkerblauwe jack, rode zwembroek met badhanddoek en 2 leesboeken, damespolshorloge, rode portemonnaie, zwarte bouvier, di- plomatentas, bankbiljet van 100.-, 2 doosjes zetpillen, bruine heren- portemonnaie, étui inh. rijbewijs en paspoort, portefeuille inh. kenteken bewijs, belastingkaart, rijbewijs en paspoort. Gevonden: grijs damesvest, doos vismaterialen, zwarte jongensschoen, medaille, honden ketting, zwarte portemonnaie, grijze poncho, diplo- matentas, hondje, militaire rugzak met regenjas, fotorolletje, wollen handschoen. ROB HEEMSKERK EUROPEES NIVEAU De Nederlandse atleten hebben Duitsland, Zweden, Roemenië en in Zagreb, waar zij in het afgelo pen weekeinde Engeland, Oost- Zuid-Slavië ontmoetten in de halve finale van de Europa Cup, de zesde en laatste plaats niet kunnen ont lopen. Op de losse rode baan van het nog niet geheel voltooide Dynamo stadion bevestigde Rob Heemskerk opnieuw, dat hij momenteel één van Europa's sterkste 200 meter lopers is. De Waalwijker won zon dag in de late namiddag zijn spe cialiteit zoals hij wilde. Na twee valsestarts trok hy in de vijfde baan snel weg en bij het uitkomen van de bocht had hij zijn tegenstan ders al achter zich. Zonder zicht bare inspanning» liep de Nederland se kampioen op het laatste rechte stuk gemakkelijk weg van zijn con currenten, van wie alleen de En gelsman Morrison en de Duitser Erbstösser nog enigsins tegenstand boden. Heemskerk noteerde on danks één meter tegenwind en een niet zo beste baan een tijd van 21,1 sec. Heemskerk was met Piet Tam- minga ook de grote man in de 4 x 100 meter estafetteploeg. Het Ne derlandse kwartet, uitstekend op gang gebracht door Tamminga, le verde een schitterende prestatie door de buitenbaan lopend beslag te leggen op de tweede plaats ach ter Oost-Duitsland, maar vóór de Engelse ploeg. WAALWIJKSE ZWEMVERENIGING EN REDDINGSBRIGADE A.s. zondag 29 augustus worden weer de traditionele Waalwijkse Zwemkampioenschappen verzwom- men. Als extra attractie demonstra tie Reddend zwemmen door Eind- hovense Reddingsbrigade. Ook niet-leden kunnen aan de kampioenschappen deelnemen te gen betaling van 1.inschrijf geld. Er wordt gezwommen in 4 leef tijdsgroepen: 11 jaar en jonger, 12 en 13 jaar, 14 en 15 jaar en 16 jaar en ouder. Voor iedere leeftijdsgroep zijn er prijzen beschikbaar, voor degenen die op drie afstanden heb ben deelgenomen en daarop de bes te totaaltijden hebben behaald. Er wordt een Waalwijkse kampioen bij de dames en heren uitgeroepen. Voor de leeftijdsbepaling geldt de leeftijd die men bereikt heeft vóór 1 januari 1965. CARNAVALSVOETBAL „De KaLschijters „De Vossen- koppen" 41. Voor circa 400 toeschouwers speel den vrijdag j.l. de twee Baardwijk- se carnavalsvereningingen de wed strijd van het jaar. De ruststand was 10 voor de Kaischijters. Na de rust waren de Kaischijters iets sterker dan de Vossenkoppen waardoor de stand geleidelijk werd opgevoerd tot 4-1. Direct na de wedstrijd reikte de voorzitter van de Vossenkoppen de heer Kivits de beker uit aan de aanvoerder van de Kaischijters. Na de wedstrijd werd besloten om een combinatie-elftal van deze twee clubs tegen de rest van de Waalwijkse carnavalsverenigingen te laten spelen. Clubs die er inte resse voor hebben kunnen zich in verbinding stellen met de heer Ki vits, tel. 2989. NEDERLAAGTOURNOOI BAARDWIJK Zaterdag 21 augustus heeft Baard wijk haar tweede wedstrijd ge speeld. van het door haar te geven Nederlaag-tournooi tegen Bladella uit Bladel. Ondanks het minder goede weer is het toch een zeer goede wedstrijd geworden. In de voorhoede werd ditmaal opgesteld: A. Elshout in plaats van Ernst en het was deze speler welke beide doelpunten van Baardwijk voor zijn rekening nam. Als de scheidsrechter om precies E uur laat beginnen valt een mise- rige motregen en is het controleren van de bal vaak zeer moeilijk, maar het moet gezegd worden dat zowel Bladella als Baardwijk zich aan de weersomstandigheden goed hebben aangepast. Na over en na over en weer ter- reinverkennen zien wij van beide zijde goed opgebouwde aanvallen

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5