wAAlvvijkse en UnqstRAAtse couRAnt Huldiging van vijf zilveren jubilarissen bij Ivo van Harens Schoenfabrieken WASPIK Hf MG II HG Jampe Haarmode uit Parijs Moeder Quirijns berust maar Toos (13) wil smid worden VERWIEL'S lederwarenhuis ORTHO-FORM Ligne „Si - Jolie" Tilburg Ter gelegenheid van de jaarlijkse stichtingsdag van Ivo van Haren's Schoenfabrieken had maandag j.l. in de voor deze gelegenheid prachtig versierde cantine van de Waalwijkse fabriek, de huldiging plaats van niet minder dan 5 zilveren jubilarissen, n.l. de heren A. Bornhorn, filiaal chef te Assen, D. Dekker, filiaalchef te Heerlen, S. Jonkman, filiaalchef te Nijmegen, A. van Tuyl, magazijn chef te Waalwijk en A. Stam, tim merman bij de afdeling bouwbureau te Waalwijk. In tegenwoordigheid van de vol tallige directie, werden de jubilaris sen en hun gezinnen ontvangen en welkom geheten door de reclamechef van het concern de heer W. Foppele, die hierna in piëteitsvolle woorden 't overlijden herdacht van de oprichter en grondlegger van het bedrijf, wijlen de heer Ivo van Haren, waarna hij verzocht een minuut stilte in acht te nemen om even te denken en te bid den voor onze stoere voorwerker de heer Ivo van Haren Zaliger Gedach tenis. De directie, aldus de heer Foppele, had gemeend het feest van deze dag aan de jubilarissen echter niet te mo gen onthouden en hij hoopte dan ook dat deze dag voor de jubilarissen en hun vrouwen en kinderen een aange name en gedenkwaardige dag zal mo gen zijn. Hiema was het woord aan de di recteur, de heer de Munnik, die de jubilarissen in gevoelvolle woorden huldigde en hen dank bracht voor het vele, dat door hen, ieder op zijn eigen plaats, voor het concern was verricht. Als stoffelijk bewijs van waardering en dank bood hij elk hunner een ge schenk onder couvert aan, terwijl hun ne dames in de huldiging werden be trokken door de aanbieding van fraaie bloemen. Hiema kreeg de bedrijfsleider de heer J. Thijssen het woord, die de ju bilarissen eveneens feliciteerde en hen fraaie cadeaus aanbood. De heer Thijssen bracht tevens het idee naar voren om de huidige directeur de heer de Munnik op de een of andere ma nier eveneens te vereeuwigen. (Van directeur Ivo van Haren prijkt reeds een fraai borstbeeld in de hal van de fabriek te Waalwijk). Dit idee werd met een spontaan applaus begroet. Op welke wijze en wanneer, dit zal wor den gerealiseerd, staat nog niet vast en zal nog nader worden bezien. De heer A. de Knegt, verkooplei der van het bedrijf, richtte zich spe ciaal tot de jubilerende filiaalchefs en bracht hen dank voor het vele, dat zij in de afgelopen 25 jaar voor het bedrijf hebben verricht, waarbij hij hen tevens fraaie geschenken aan bood. Een van de eigen bouwkundigen van het bedrijf, de heer De Laat, was de laatste spreker. Deze richtte zich in het bijzonder tot de jubilaris de heer A. Stam, in zeer waarderende woor den, waarin hij de trouw en de werk lust van deze jubilaris in het licht stelde. Nadat de jubilarissen elk afzon derlijk directie en personeel dank had den gebracht voor de waarderende woorden en de waardevolle cadeaus, werden zij allen persoonlijk door de directie gefeliciteerd, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef, om hiema te vertrekken naar Hotel Ver- wiel, waar de dag werd besloten met een uitstekend verzorgd diner, aange boden door de directie, waar het zeer gezellig naar toe ging, onder leiding van de heer W. Foppele, die trouwens de algehele leiding van deze spontane huldiging had, hetgeen hem trouwens voor de volle 100 is toevertrouwd. Het concern Ivo van Haren's Schoenfabrieken telt thans 128 jubi larissen, w.o. ook enkele 40-jarigen. De huldiging van maandag was de eerste officiële bijeenkomst sinds het overlijden van de oprichter wijlen de heer Ivo van Haren. (Van een verslaggever van de Te legraaf). De 13-jarige Toos Quirijns uit 's-Gravenmoer vindt het enige spij tige in haar leven, dat zij geen jongen is. Als meisje wil zij toch een echt mannenvak leren. Daarom is zij leerlinge geworden op de ambachtsschool in Dongen om het vak van smid onder de knie te krijgen. De opleiding metaalbewerking duurt drie jaar. Daarna wil Toos gaan wer ken in de zaak van haar vader, die aan de Molendijk in 's-Gravenmoer een bloeiende smederij heeft, waar men gespecialiseerd is in de aanleg van centrale verwarming. Op karwei Toos was tot dinsdagavond 6 uur mee op karwei. Voordat ze thuis komt, vertelt haar moeder „Ik vind het eigenlijk helemaal niet leuk, dat ze een mannenvak gaat leren, maar ze wil niet anders, want dan is ze niet gelukkig. Al toen ze vijf jaar was, zat ze al tijd bij mijn man in de smederij. Die gaf haar wat om handen spijkers slaan en gaten boren. Tot de klanten er van opkeken hoe snel en kundig het kind was. Sinds dien heeft ze altijd in de smederij gezeten. Ze kan al goed lassen, heeft ver stand van motoren en is eigenlijk in alle opzichten een jongen. Ze is er mee gestraft als ze een jurk moet dra gen; ze loopt altijd in spijkerbroek of overall. "Antoon" Ze wil geen meisje zijn. De vijf knechts die we hebben, noemen haar allemaal Antoon, daar heeft ze zelf om gevraagd. Mevrouw Quirijns schikt zich in de ambities van haar jongste dochter. Toos is veel liever met haar 18-jarige broer in de werkplaats dan met haar 16-jarige zusje Nelle in de huishou ding. Als Toos om 6 uur in overall thuiskomt van een installatiekarwei, 'n blozend jongensachtig gezicht met kortgeknipt haar, praat ze over het paard dat zo meteen door haar vader beslagen moet worden. Jongensboek Vader en moeder hebben het allang afgeleerd het hoofd te schudden. Dat deden ze nog even toen Toos op de lagere school bij de lessen handen arbeid het vertikte met naald en draad te werken en in de jongenshoek te rechtkwam, waar ze mee deed aan fi guurzagen en boetseren. Ze schudden nog het hoofd toen Toos met de jongens ging voetballen in het buurtclubje. Zij rijdt gemak kelijk in een van de drie bedrijfsauto's van haar vader. De heer Quirijns „Ik heb haar als meisje graag mee op karwei. Ze werkt intenser dan een jongen. Ze weet bovendien de mannen te active ren, want die laten zich niet graag door haar verslaan". Raamsdonk Viijmen Drunen Elshout SCHOEN EN Grotestraat 153 Waalwijk SCHILDER SCHOOT COLLEGA VERF IN BORST Ruzie in fabriek Een ruzie onder collega's in een verffabriek te Alkmaar, heeft een ernstige verwonding van de 17-jarige Amsterdamse schilder opgeleverd. De jongeman kreg plotseling een hoge- druk-verfpistool op de borst gezet, kon de straal niet meer ontwijken en moest later in het centraal ziekenhuis te Alkmaar worden opgenomen. De verfstraal had zijn huid doorboord, in zijn borst had zich synthetische verf verspreid. Damesmode VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 --^n, 86e JAARGANG No. 65 De echo van het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167 - 9nr>9 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p kwrt. p. post 3.35 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" OP BEZOEK Burgemeester en wethouders ontvingen op het gemeentehuis de heren raadsleden van de gemeente Angerlo met de eerste burger van die plaats burgemeester van Riel. Het gezelschap maakte later op de dag o.m. een tochtje door Waspik, om daarbij de uitbrei dingsplannen en het industrieterrein onder ogen te zien. Omdat de raad van Waspik twee jaar geleden een bezoek aan Angerlo bracht goldt het hier een tegenbezoek. Hier bij werd de hoop uitgesproken dat de ban den tussen de beide gemeenten zullen wor den versterkt, b.v. door het uitwisselen van bezoeken door zang-, muziek- en sportver enigingen. BOCHTVERBETERING Vooraan in de Benedenkerkstraat is de fa. P. C. v. Leyden uit Dongen begonnen met het wegnemen van enkele hinderlijke boch ten in de huidige Langstraatweg zoals deze door Waspik kronkelt. Nu hier enkele pan den zijn verdwenen wil men de loop van het wegdek vanaf pand nr. 7 tot nr. 23 zogoed als rechttrekken. Tevens zal men de hier tussen liggende dichtgegroeide wiel egalise ren en de vuilnisbelt van voorheen her scheppen tot een fraai plantsoentje. Zowel voor het verkeer als uit esthetisch oogpunt zullen deze werkzaamheden tot grote ver beteringen leiden. MEDISCHE DIENST De medische dienst zal gedurende ghet a.s. weekeinde worden waargenomen door dokter Gerlach uit Capele, tel. 04168-350. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 29 augustus, 9.30 uur en 14.30 uur ds. K. J. Jansen uit Doeveren. KERMIS Zondag 29, maandag 30 en dinsdag 31 augustus zal er in Waspik weer de jaarlijk se kermis worden gevierd. In de Kerkvaart- sestraat, 't v.m. havenplein, zullen weer di verse kermisattracties worden opgebouwd, terwijl het ook aan de traditionele kramen niet zal ontbreken. Vanzelfsprekend zorgen de diverse kasteleins weer voor een plezierig stukje dansmuziek als omlijsting van hun consumpties. In de drie snacbars kan men dan weer op krachten komen als de honger begint te knagen. De gemengde zangvereniging Polymnia zal 's zondagsmorgens de kermis openen met een klinkend matinee. Onder leiding van de heer Kees van Iersel zal het koor om kwart over 12 beginnen aan een aantal koor werken. Na de pauze bevat het programma een aantal melodiën uit opera's en operet- ten van bekende componisten. Ook de harmonie geeft traditiegetrouw 'n (Advertentie) Hl voor herfst en winter 1965 Op 25 augustus 1965 is door het Syndicat de la Haute Coiffure Fran- gaise et Coiffure Création te Parijs de nieuwe haarmodelijn gelanceerd ten overstaan van de gehele wereld pers. Essentiële gegevens van de nieuwe haarmodelijn - die met groot enthou siasme werd ontvangen - zijn, dat de haren kort gehouden worden en eerst naar achteren en dan naar voren worden gewerkt, nekpartij tegen het hoofd aangesloten, als het ware petite tête. De geraffineerde coupe met, indien nodig, een lichte Permanent-Wave (Modeling) geven de coiffure de nodige souplesse en houdbaarheid. Geen crèpage, na tuurlijk vallend, elegant en sportief is de nieuwe haarmodelijn voor het winterseizoen 1965. De modehaarkleurennuances zijn Irisée's, reflecterende matte tinten, genaamd Pampre Irisé, Amande Iri- sé, Lotus Irisé etc. jr De leden van 't Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Créa tion, zijn her kenbaar aan nevenstaand embleem, zij zijn het eerste bekend met de nieuwe Franse haarmode. Ten gerieve van onze lezeressen doen wij u hieronder het adres toekomen van het lid van het Syndicat de la Haute Coiffure Fran gaise et Coiffure Création in uw woonplaats. COR VAN DE WIEL Grotestraat 174, Waalwijk Telefoon 2663 matinee en wel op maandagmorgen 10 uur. Dan treden er in de zaal van hotel v. Hel- yert, v.h. van Iersel, een aantal artiesten op in de revue "Eens lekker lachen", als An dre v. Duin, 'n bekende parodist van het TV-programma Nieuwe Oogst, Harry Touw 'n gezellige conferencier, Kees de Nijs, die de muzikale begeleiding voor zijn rekening neemt en tenslotte de zangeres Yvonne de Nijs. WASPIK - R.K.C. Zaterdag 2 a8ug. a.s. zal het le elftal van Waspik op Elzenhage een oefenwedstrijd spelen tegen het 2e elftal van R.K.C. uit Waalwijk. Aanvang 6 uur. GESLAAGD Voor het diploma M.B.A. slaagde de heer N. J. van Dongen uit Raamsdonk. DODELIJK ONGEVAL Toen de heer C. Pruijssers zijn vrouw en kinderen van een vakantie-adres wilde gaan ophalen, kwam hij op de kruising Wouw- baan - Duinstraat in Hoogerheide in botsing met een andere wagen. Hij werd uit de auto geslingerd en werd met ernstige verwon dingen naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, waar hij kort na aankomst aan de verwondingen bezweek. De heer Pruijssers was 42 jaar en vader van 3 kinderen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de Postduivenver eniging de Zwaluw vanuit Chatelet België, afstand 150 km. Inkorven zaterdagmiddag in café Ant. Klerks van 2 tot 4 uur. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van de Reisduif vanuit St. Denis, afstand 369 km. Inkorven vrij dagavond van 7 tot 8 uur in caf. H. Boom- v. d. Wiel. Dit is tevens een grote derby- vlucht met de CC Tilburg. Wie zal de grote winnaar worden? Zondag hield de P.V. De Reisduif een wedvlucht vanuit Noyon Fr., tevens derby- vlucht; uitslag als volgt: W v Ravensteijn 1; P Vermeulen 2; A v d Heuvel 3; J v d Heuvel 4; Gebr Kuijs 5 ;Th v Overdijk 6; Kolen Kuijs 7; J Kuijs VB 8; J Kivits 9, 15; J Wilhart 10; H Boom 11; J Kuijs 12, 13, 14. Kermisvlucht de Reisduif; seriespel van uit Poppel, uitslag als volgtG v d Wiel 1, 2; J Kuijs VB 3; J Wihart 4; P Vermeu len 5, 8; H Boom 6, 7; J v d Heuvel 9, 10. Junioren B v d Lee 1, 3; P Herman 2; P de Vaan 4, 6; H Wilhart 5, 7. KERMIS De kermis te Vlijmen behoort weer tot het verleden. Moest zaterdag de politie een paar maal ingrijpen, ook dit jaar is de ker mis weer goed verlopen. Vooral zondag was er veel buitenvolk. De kermisexploitanten maakten goede zaken, evenals de kasteleins. JEUGDTOURNOOI VLIJM. BOYS Zaterdag 28 en zondag 29 aug., deelne mende verenigingen als volgt: A-junioren Helmond, de Spechten, Veer- se Boys, Boxtel, TSC, Vlijmense Boys. Jeugd betaald voetbal: BW, PSV Eind hoven, Noad, DHC Delft, Vitesse Arnhem, Wilhelmina Den Bosch. A-junioren en jeugd betaald nemen deel op 29 augustus. Pupillen BW De Bosch; Zwaluw FC Vlght; Beatrix '63 Den Bosch; OSC Orthen; RKJW Den Bosch en Vlijmense Boys. B-junioren Des Kaatsheuvel; RKDVC Drunen; Baardwijk; Kerkdriel; Haarsteeg; Vlijmense Boys. WIELERSPORT Zondag 29 aug. zal de wielersport in Drunen weer een hoogtepunt beleven, nadat tengevolge van organisatorische moeilijkhe den de renners in het vergeetboek waren geraakt, niettegenstaande de grote successen in de verschillende rondes behaald door de. plaatselijke crack Martin v. d. Lee. Met medewerking van het gemeentebe stuur heeft het bestuur van de kerkelijke fanfare te Elshout nu het initiatief genomen om de belangstelling voor de wielersport weer nieuw leven in te blazen en dat is als men de inschrijvingen bekijkt we zeer goed gelukt. Renners van naam zowel bij de nieu welingen als bij de amateurs zullen aan de start verschijnen. Het is het comité, zelfs ge lukt de wereldkampioen Tiemen Groen te contracteren en van de nieuwelingen de kampioen van Brabant J. van Kessel uit Deurne. Nol Kloosterman zal wegens straf maatregelen van de KNWU niet deelnemen,- Wel zullen aan de start verschijnen o.a. Gebr. v. d. Aa Den Dungen, Piet Deenen Vlijmen, W. Emo, L. de Groot, H. de Har- tog, G. Hairwassers, Gebrs. van Heyst Haarsteeg, G. Minnebo, Ad Russens, H. v. Vugt, G. Vianen, B. Wijdenis, F. Lachterop, Nico Lute en natuurlijk de plaatselijke favo riet Martin v. d. Lee. Alle klinkende namen voor degenen die met de wielersport enigs zins op de hoogte zijn. Het schitterend gele gen parcours gelegen langs het nieuwe sport park, Hoge Schijf en Duinweg heeft een lengte van 2,2 km. De bezoekers zullen dus regelmatig renners zien en kunnen aanmoe digen. De vele premies, die door de indu- strilëen en middenstanders beschikbaar zijn gesteld en waardoor de rondes in het verle den reeds bekendheid genoten, zullen ook nu weer een zeer spannend verloop van de 6e ronde garanderen. Burgemeester Stieger zal te 13 uur het startschot voor de nieuwelingen en te 15 uur het startschot voor de amateurs lossen. Om SCHOOLTASSEN ACTETASSEN COLLEGETASSEN en MAPPEN Juist hierin heeft UW SPECIAALZAAK onbetwist de grootste keus! échte kwaliteitstassen in elke prijs klasse! DE speciaalzaak van de langstraat/ Grotestraat 264, Waalwijk. 18 uur is het prijsuitreiking in café Klerks. Remise. Het wielerfestijn zal besloten wor den met een bal in de grote veilinghallen, met medewerking van het dans- en show orkest The Shattrics, met zang van Little Tiger. MARIA-KAPEL De actie voor de verfraaiing van de Ma- ria-kapel en processiepark gaat nog steeds door. Dezer dagen zijn er 6 nieuwe bid- stoelen in antieke stijl geplaatst en twee ge beeldhouwde bloemconsols. Mijnheer de Redacteur, Sta mij toe enige beschouwingen te geven in verband met de belangen van onze streek, belangen die ik wel eens meer onder de aandacht heb gebracht, steeds zonder enig resultaat, doch het zijn naar mijne mening aangelegenheden die niet aan belangrijkheid hebben ingeboet, neen belangen die naar mijne bescheiden mening nog actueler zijn geworden. Het gaat over het navolgende De kom van de Oostelijke Langstraat wordt als het ware omringd met een keten van fietspaden, een schitterend fietspad loopt reeds vanaf Doeveren over de Zeedijk. De Plaatselijke Commissie voor de Ruil verkaveling Heusden Vlijmen en zeker de actieve ambtenaren hierbij betrokken gaan er terecht groot op hiermede een bijdrage te leveren aan recreatieve doeleinden voor de gehele gemeenschap. In het bestemmingsrapport betreffende de ruilverkaveling Heusden - Vlijmen staat te lezen "Ten slotte is over de oude dijk een fiets pad ontworpen ten dele voor agrarisch con tact, ten dele voor toeristische ontsluiting". Ik spreek van een keten van rijwielpaden, het rapport spreekt van toeristische ontslui ting; ik voeg hieraan toe, recreatieve doel einden en dan betreur ik het dat deze keten van rijwielpaden vermoedelijk zal worden afgesloten aan het Heleind te Hedikhuizen, misschien komt men nog niet zover. En dit is te betreuren en waarom is het te betreuren? Op de allereerste plaats omdat de "Bern- se Steeg nabij het Heleind geen verbinding meer heeft met de weg die het Rijk heeft lopen aan de teen van de Zuiderbandijk van de Nieuwe Maasmond, een weg die een ver binding onderhield met de Bernsestraat te Herpt, de weg die loopt van de kom Herpt naar het Bernse veer. In de onteigeningsprocedure van gronden, onteigend bij de verlegging van de Nieuwe Maasmond, is een rechterlijke uitspraak vastgelegd en die lees ik als volgt "Op den zuideroever van de te maken rivier leidt de bovengenoemde afrit naar "den openbaren kunstweg over de KRUIN "van den te maken zuider rivierdijk, breed "met inbegrip van den zomerweg minstens "9 meter; deze weg loopt aan de Oostzijde "door tot aan den openbare weg OVER den "Maasdijk nabij het Heleiland, aan de West- 'z'ijde tot aan den openbare weg OVER den "Maasdijk, bekend als Bernsche Dijk en is "tevens door afritten verbonden met de 'openbare wegen genaamd Bernsche Steeg "en Herptsche Straat. Deze afritten worden "over 3.50 m verhard en verkrijgen een hel ling van 30 op 1 bij een breedte van 4 m." Al deze afritten liggen er nog als stille getuigen. Als men dit aandachtig leest, dan kan men zich afvragen waarom het rijwielpad niet doorgetrokken wordt vanaf het einde te Hedikhuizen en zo verder tot aan Heusden. En als wij dan de afsluitdijk zien vanaf Bokhoven tot aan Hedikhuizen aan het Hel eind, en als ook daarover een rijwielpad was gelegen, wat zou dat een prachtige recrea tieve tocht kunnen worden langs de Maas oevers vanaf Engelen tot Heusden en een aansluiting aan het Heleind, met een ideale uitkijk ten zuiden een prachtig vergezicht over het landschap, en ten noorden over de rivier. En als recreatie een zekere noodzaak wordt, is het dan niet van belang dat dit idee onder de aandacht gebracht wordt en dat bestuurlijke en voor recreatieve doelein den bestemde instanties tot verwezenlijking hiervan hun best doen? Indertijd nam ik dit courantenbericht over "Nieuwersluis. "Op 16 mei stopte voor het laatst de "trein aan het station Nieuwersluis. Bij de "verkoop van grond had de familie Doude "van Troostwijk bedongen dat alle treinen "aan het station zouden stoppen. "Hier is steeds aan voldaan tot dat de fa- "milie Doude van Troostwijk dit recht heeft "prijs gegeven". En als een vooraanstaande familie, ge naamd Doude van Troostwijk haar privile ges zo lang mogelijk in stand hield, waarom laten in deze streek de overheidsinstanties niet zorgen dat haar rechten en privileges gehandhaafd blijven. Waarom moet dit hier verwaarloosd worden? Laat men eens rustig overwegen wat er te doen staat om tot actieve daden over te gaan. Streek, gewest en wie weet wat nog meer kan er mede gediend zijn. Wie bindt de kat de bel aan? Herpt, augustus (vacantiemaand) 1965. Christ A. J. van Herpt. KINDERSCHOENTJES met ingebouwde steunzolen Ook te verkrijgen voor losse steunzolen 1 IJcnvcJstrcnt li - Telefoon 26SS2 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES VESTEN ROKKEN KRAAGJES PANTALONS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9