f. 30.000 voor accomodate terrein v.v. S.S.C. Gemeenteraad Drunen Gemeenteraad Sprang-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 AUG. 1965 Subsidies en financiën Kredieten In Drunen rond de eeuwwisseling 24000 inwoners. Structuurplan voorziet in 4 woonwijken met een eigen voorziening en een kern. Grondtransacties J. De gemeenteraad van Sprang-Ca- pellepelle kwam vrijdagavond j.I. in openbare vergadering bijeen en deed in een goed half uur de agenda vlot af. Afwezig was de heer Dekkers. Na de opening met gebed en een kort welkomstwoord van de voorzit ter, burgemeester M. van Prooijen, werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Aan de heer D. Blom te Waal wijk werd 347 m2 bouwgrond ver kocht aan de Burg. van Dijkstraat, voor f 12.50 per m2, voor het bou wen van een woning. Voor de bouw van een dubbele wo ning werd aan de heren A. Konings en A. van Zeist beiden te Waalwijk, 483 m2 bouwgrond verkocht aan de Burg. Meijerstraat, eveneens voor de prijs van f 12.50 per m2. Van de heer J. van Thielen werd aan de Oudestraat een strookje grond gekocht voor de symbolische prjjs van I NEOmet een derle- f 1. - waarbij de gemeente cpjaeh Op een vraag van de heer de Bie boven nog f 10.000.- op tafel te leggen. De heer Rijken zei - alhoewel hij het wel met de heer Genuit eens kon zijn - dat de SGP-fractie tegen dit voorstel is; ook de heer v. d. Dool verklaarde zich tegen het voorstel. De voorzitter wees bij dit punt op de konsekwenties daaraan verbonden, want ook de v.v. NEO wil iets derge lijks, waartoe met het oude bestuur van NEO reeds besprekingen waren gevoerd het veld van NEO is ook te klein en B. en W. hebben reeds ge probeerd grond voor uitbreiding aan te kopen. Op een vraag van de 'heer de Vos of NEO ook zelf het werk zou willen uitvoeren, antwoordde de voorzitter dat NEO intussen een nieuw bestuur heeft gekregen, waarmee nog niet is gesproken, maar spr. geloofde zeker dat ook NEO bereid zou zijn om op dezelfde wijze hiertoe te komen, zo dat B. en W. in een volgende verga- nam voor een poort te zorgen van het perceel, zulks tot voltooiing van de reconstructie en verbetering van de Oudestraat. Tot ontbinding van een pachtover eenkomst met de heer A. M. Vos werd besloten. Voorts werd een voorstel van B. en W. aangenomen tot het instel len van een rechtsvordering tot schei ding en deling van het perceel kad. bekend gem. Vrijhoeve-Capelle sectie B nr. 617. Het betreft hier een onge deeld perceel in het uitbreidingsplan Vrijhoeve, eigendom van de heer J. Michaël te Sprang-Capelle en mevr. P. M. van Gelderen-Michaël te Geer- truidenberg. De eerste heeft zijn deel de gemeente verkocht, terwijl met aan mevr. van Gelderen-Michaël niet tot overeenstemming kon worden geko men. Op een vraag van de heer Ge nuit of hier teveel wordt gevraagd, antwoordde de voorzitter bevestigend en op een vraag van de heer de Vos zei de voorzitter dat hiermede ge tracht wordt sneller over de grond te kunnen beschikken. De gemeente wordt nu opgehouden met de straat- aanleg. B. en W. hebben gemeend te moeten zorgen, als het K.B. lang uit blijft, dat de gemeente over het deel gekocht van de heer J. Michaël te moeten kunnen beschikken. Nadat de heer de Bie had geinformeerd of het hier het noordelijk of zuidelijk deel van het perceel betrof de heer Kuijsten had gevraagd, hoelang zulks volgens de mening van de voorzitter zou kunnen duren (3 maanden of lan ger) werd tot het instellen van een rechtsgeding besloten. Het voorstel tot intrekking van een raadsbesluit van 25 juni j.I. inzake het stellen van zekerheid t.b.v. de heer A. C. H. v. d. Hoven werd aangeno men, waarbij de heer de Raat de op merking maakte dat deze stukken al tijd vertrouwelijk werden behandeld, maar het toch in de pers was versche nen. De voorzitter zei dat bedoelde stukken niet aan de pers worden ver* strekt, maar in een openbare vergade ring behandeld moeten worden. (Bedoeld besluit werd zonder enige bijzonderheid omtrent aanvrager in ons blad opgenomen. Red.). SPORTTERREIN S.S.C. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met de voetbalvereniging S.S.C. '55, in zake de bouw van 5 kleedlokalen en een clublokaal op het gemeentelijk sportcomplex aan de Bemhardstraat en de beschikbaarstelling van een kre diet van f 30.000, alsmede de wijzi ging van de met die vereniging geslo ten huurovereenkomst, dat hiema aan de orde kwam, werd door de voorzit ter nog nader toegelicht. (In een vorig nummer van ons blad gaven wij hier omtrent reeds een uitvoerige beschrij ving). De voorzitter zei dat B. en W. zich van voldoende zekerheid hebben ver zekerd omtrent de afwerking van een en ander, alsmede dat het clublokaal geen "stil kroegje" zou worden, wat trouwens ook zeker niet in de bedoe ling ligt van het bestuur van SSC. De heer Genuit zei bij de behande ling van de begroting in verband met de gemeentefinanciën tot voorzich tigheid te hebben gemaand. Nu hij uit de stukken had gezien dat de begro ting intussen sluitend kon worden ge maakt, meende hij dat 't verantwoord was vóór het voorstel van B. en W. te stemmen, in 't bijzonder om het feit dat deze vereniging zich zoveel werk wil getroosten om de accomodate van het terrein in orde te maken en daar omtrent het bedrag waarvoor de bor gen garant blijven, zei de voorzitter dat deze als het werk niet afgemaakt zou worden en het door een aannemer zou moeten worden uitgevoerd, borg zijn voor het hele resterende bedrag, dus voor f 50.000. Hiema werd het voorstel van B. en W. zonder hoofde lijke stemmen aangenomen, met de heren Rijken en v. d. Dool tegen. Bij het voorstel van B. en W. tot het inrichten van een terrein voor li chamelijke oefening ten zuiden van de Chr. Huishoudschool, zei de heer de Raat dankbaar te zijn dat de ge meente zulks wil doen, maar hij vroeg of er voor de brommers niet een ter rein in orde gemaakt kon worden, om deze van de straat te houden. De voorzitter meende dat we hier toch nog geen nozemprobleem had den, wat schijnbaar niet door alle he ren werd onderstreept, maar Provo's hebben we niet, zei wethouder Vos. De voorzitter beloofde de heer de Raat dit punt in gedachten te houden. De heer Kuijsten juichte het voor stel van harte toe, maar vroeg of men bij de schoolbouw dit terrein niet no dig zou hebben als opslagplaats voor materialen e.d., waarop de voorzitter zei dat hiervoor nog voldoende ter rein over is. De heer de Vos informeerde hier bij naar de verwezenlijking van de Sporthal. De voorzitter zei dat B. en W. zeker hopen dat deze niet eerst in de verre toekomst zou kunnen worden verwezenlijkt, maar het wachten is op de Rijksgoedkeuring en als die bin nen is, zal. het nog een kwestie van het geld zijn, maar B. en W. doen er hun best voor. Het voorstel werd z.h.st. aange nomen. HET ZWEMBAD Een wijziging van de verordening betreffende de tarieven voor het ge bruik van het zwembad en tot wijzi ging van de regeling met de betrek king tot de controle, werd eveneens goedgekeurd. De voorzitter kon mededelen dat in de afgelopen 7 weken na de opening een enthousiast gebruik van 't zwem- >ad gemaakt is; er waren topdagen bij van 1*721 bezoekers. De voorzitter was daarvoor dankbaar, hoewel de weersomstandigheden niet eens zo gunstig waren. Tot vandaag, aldus de voorzitter, kwamen er 32.000 bezoe kers; gemiddeld waren er 765 bezoe kers per dag. Voor de eerste maal werden er door kinderen zwemproeven afgelegd, waarvoor deze een bewijs ontvingen, terwijl voor het zwemdiploma aan al le 38 candidaten een diploma kon worden uitgereikt. Met de badmeester en zijn vrouw, zegt burgemeester van Prooijen, hebben we het goed getrof fen en we kunnen het zwembad met het volste vertrouwen aan hem over laten. Verder werd nog besloten tot het sluiten van een geldlening tot een be drag van f 750.000.— bij de N.V. H. P. Verbist te Den Haag. De heer de Bie was bezorgd of Ge deputeerde Staten deze geldlening te gen 6 pet. wel zouden goedkeuren, maar de voorzitter verwacht de goed keuring wel te zullen krijgen. Tevens verwachtte de voorzitter binnenkort de goedkeuring van een aantal beslui ten van de raad die daarop liggen te wachten, nu deze lening kon worden gesloten. Tot slot werden een 6-tal begro tingswijzigingen goedgekeurd, waar bij de voorzitter zijn blijdschap uit sprak, dat, dank zij een verhoogde uitkering uit het Gemeentefonds de begroting 1965 sluitend gemaakt kon worden. Aan de andere kant zou dit jaar de garantie-uitkering minder worden, maar de voorzitter sprak de hoop uit dat de regering nog maatre gelen zou treffen, want als dat niet gebeurt zal daarmee bij het opmaken van de nieuwe begroting voor 1966 rekening gehouden moeten worden. Bij het punt mededelingen zei de voorzitter nog dat het in de bedoeling ligt op vrijdag 24 september de nieu we brandweergarage officieel in ge bruik over te dragen aan de vrijwilli ge brandweer. De volgende raadsver gadering zal dan op donderdag 23 september worden gehouden. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering en ging voor in dankgebed. straat 14, voor een bouwterrein aan de Kastanjelaan in het uitbreidings plan „Braken-West"; Th. A. van Spijk, Grotestraat 220, voor een terrein aan de Oranjestr./ hoek Amalia van Solmsstraat, voor de bouw van een woning; L. G. Merkx, Grotestraat 240a, voor een bouwterrein aan de zuid zijde van de Schoolstraat, voor de bouw van een woning; M. van Delft, Grotestraat 70, voor een bouwterrein aan de zuidzijde van de Schoolstraat, voor de bouw van een dubbel woonhuis; W. Olthoff, Philippus de Monte- straat 68 te 's-Hertogenbosch, voor een bouwterrein aan de Amalia v. Solmsstraat; Confectie-atelier „Altio", voor n strookje grond westelijk van 't be drijf aan de Stationsstraat, voor uitbreiding van het atelier; A. J. Merkx, Kapelstraat 47a, voor een bouwterrein aan de Norbertij nerstraat in Elshout, voor de bouw van een woning; Lips N.V. te Drunen, voor een bouwterrein, gelegen aan de Wil- helminastraat, voor de bouw van een bungalow. Al deze verzoeken werden goed gekeurd. Verder werd het voorstel gedaan om grond te verkopen in het uit breidingsplan Noulanden voor de bouw van 20 premiewoningen. Met de bouw van deze woningen zal op korte termijn worden begonnen. De grondprijs werd vastgesteld op 22,75. Aan het comité Bejaardenreis werd een subsidie verleend van 300,Eveneens een subsidie van 300!kreeg de commissie Agra rische dagen voor de Oostelijke Langstraat. Met de N.V. Bank van Ned. Ge meenten werd een geldlening aan gegaan, groot 750.000,looptijd 25 jaar, rente 6%. De opbrengst van de geldlening is nodig voor de con solidatie van de vlottende schuld, welke per 1 augustus 800.000, bedroeg. Rekeningcourant-overeenkomsten werden aangegaan met: a. De Ulo-school voor een be drag van 10.000, b. De Mater Amabilisschool tot een bedrag van 10.000, c. De R.K. Levensschool tot een bedrag van 20.000, Een krediet van 16.500,werd gevraagd voor uitbreiding van de verlichting in Elshout. Op de nieu we ruilverkavelingswegen zullen 20 lichtmasten worden geplaatst. Voor de verharding van een bin nenterrein achter de Winkelgalerij aan het Plataanplein, aan welk ter rein tevens ook garages zijn gele gen, werd 26.000,uitgetrokken. Tevens zal op dit binnenterrein een kinderspeelplaats worden gecreëerd. De heer Snoeren maakte bezwa ren tegen het verharden van het binnenterrein op kosten van de ge meente. De voorzitter wees er echter op dat de gemeente dit terrein bewust in eigen bezit had gehouden en dat men nu zeker de taak had daar de nodige voorzieningen te treffen. De overige leden waren eveneens deze mening toegedaan. Van verschillen de kanten werd echter wel het be zwaar geopperd dat een kinder speelplein op deze binnenplaats ze ker niet op zijn plaats was. De voorzitter zou dit nog extra bekijken. Aan de Wed. v. Wezel uit Drunen werd voor een bedrag van 36.000,- verkocht het pand Grotestraat 24. De heer Pijnenborg hoopte, dat daarmee de aansluiting van de nieu we weg met de Grotestraat bespoe digd zou gaan worden. De raad der gemeente Drunen kwam vrijdagavond v in algemene openbare vergadering bijeen. In t eerste gedeelte van deze vergade ring gaf de stedebouwkundige advi seur Ir. Magie een uitvoerige uit eenzetting van het structuurplan van de gemeente Drunen, alsmede een gedetailleerd inzicht in het uit breidingsplan Vennen Oost. Over de bespreking van dit structuurplan willen wij in een volgend nummer uitvoerig terugkomen. Wij volstaan met te schrijven dat het plan zoals het door de heer Magie werd uitge legd, bijzonder interessant was en de raad een zeer goed overzicht gaf voor de plannen op langere termijn. Het structuurplan dat de uitbrei dingsgebieden kent van Braken- Oost, Braken-West, Zuidoost en Zuidwest, biedt ruimte aan 24000 inwoners. Het plan is ruim en zeer modern van opzet en biedt een ba sis waarop de uitbreidingsplannen kunnen worden opgezet. Tet tweede gedeelte van de ver gadering was bestemd voor de af wikkeling van de 14 punten tellen de agenda. Aan de orde waren de voorstellen van B. en W. voor di verse kredieten voor het onderwijs. Voor de Ulo-school voor de aan schaffing van leermiddelen 1139.-. Voor de Prot. Christelijke Kleuter school voor aanschaf van schoolbe- hoeften 1300,—. De Ulo-school werd tevens een maandelijkse ver goeding toegekend van 340- voor het aantrekken van een vakleer kracht lichamelijke opvoeding. Aan de orde was verder de vast stelling van de jaarrekeningen over 1964 van het gemeentelijke Kam- peercentrum „De Klinkaert". De exploitatie 1964 is gunstig ge weest. De opbrengsten waren over het algemeen hoger dan in 1963, doch enkele bepaalde uitgaven heb ben het uiteindelijke saldo nadelig beïnvloed. Voorheen werden de terreinen, waar het kampeercentrum is geves tigd en de gemeentebossen, steeds gratis aan de Stichting ter beschik king gesteld, teneinde de exploita tie niet nog ongunstiger te doen zijn. Nu echter in 1964 de uitkom sten gunstiger waren, is door de ge meente een bedrag wegens huur van deze gemeentegronden in reke ning gebracht. Eveneens is door de gemeente een bijdrage gevraagd in de exploitatie van het gemeentelijk zwembad, welk bad in de onmidde- lijke nabijheid van het Kampeer centrum is aangelegd en m 1964 in gebruik is genomen. Het saldo van de onderhouds- fondsen bedroeg op 31 december 64 37.111,62. De jaarrekening sloot met een na delig saldo van 8000,—. Voor het eerst is in 1964 gerekend op de nieuwe basis. Zouden de kosten veJ"~ deeld zijn geworden als voorgaande jaren, dan zou er een winst geweest zijn van 46000,De raad keurde de rekeningen goed. Het eertijds aan de heer J. Wer ner verkochte stuk bouwgrond aan de Oranjestraat, werd geruild met een zelfde perceel aan de Linden- straat in het uitbreidingsplan West. De heer Snoeren vroeg waarom de heer Werner nog .steeds zijn bouwgrond, welke hij in 1961 haa gekocht, nog niet had gebruikt. Bouwterreinen moesten toch binnen twee jaar worden bebouwd. De voorzitter deelde mee dat hier voor ontheffing was verleend. Aanvrage tot bouwgrond is ge daan door: C. A. Pulles, Grotestraat 18 en P. Vermeulen, Molensteeg 17, voor een bouwterrein langs de Cederstraat in het uitbreidingsplan „Braken West voor de bouw van een dubbele wo ning: 11 R. Musters, Oude Zeedijk 4, voor een bouwterrein aan de Cederstraat voor de bouw van een woning; A. Rekers, Willem van Oranje- De stedebouwkundige adviseur Ir Margry gaf vrijdagavond in het eerste gedeelte van de raadsverga dering een uiteenzetting van het structuurplan welke voor de ge meente Drunen in opdracht van t gemeentebestuur is ontworpen, ter wijl hij tevens het plan Vennen- oost aan de hand van kaarten en maquette belichtte. Uit de uiteen zetting van de heer Margry bleek, dat het gemeentebestuur van Dru nen over een brede visie beschikt. Zij liet nl. een plan ontwerpen dat ruimte biedt tot de eeuwwisseling. Uit de cijfers welke op deze avond werden genoemd, bleek, dat wordt verwacht dat Drunen rond de eeuw wisseling pl.m. 24000 inwoners zal tellen. Deze zullen dan wonen in de huidige kern in het op stapel staande uitbreidingsplan Vennen- oost en het nog veel later te ont wikkelen uitbreidingsplan Zuid west. Wanneer dit plan over 40 jaren zal zijn gerealiseerd, zal het gehele gebied tussen spoorlijn en hei of Meerdijk van noord naar zuid en oost naar west zijn volgebouwd. Geheel in de noord-oost-hoek is voor de firma Lips N.V. een zeer groot industrieterrein gereserveerd, terwijl in het oostelijk deel ook voor eventuele nieuwe industrie nog ruimte is gereserveerd. Andere met name schone industrieën zullen in de bouwkernen worden onderge bracht, terwijl voor uitbreiding van de bestaande ook ruimte is gereser veerd. Aan de noordzijde van deze bouw- kern zal de nieuwe provinciale weg komen, die naar Drunen twee af takkingen krijgt. Eén aan de west zijde en één bij de huidige Badhuis straat. Het kerkdorp Elshout, dat niet in het structuurplan is opgeno men gezien zijn specifiek agrarisch karakter, zal via tunnels zeer ge makkelijk vanuit Drunen bereik baar blijven. Voor het lokale ver keer is een ringweg gepland, welke de verschillende wijken met elkaar zullen verbinden. Aan deze ringweg zullen in vele gevallen hoogbouw de voorkeur krijgen, terwijl ook verschillende markante punten het aanzien van de wijk zullen kunnen verhogen en het een eigen karakter geven. Zo zullen aan de ringweg o.a. ale vier de geplande kerken komen van de nieuwe wijken. Zeer duidelijk liet Ir Margry uitkomen de ligging van de vijf parochies. gonnen, kan eerst Braken-oost nog worden afgewerkt en Braken-west nog verder worden uitgebreid. Voor Braken-oost betekent dit de bouw van een aantal flats, de kerk en pastorie en voor Braken-west de uitbreiding in westelijke richting met nog pl.m. 200 huizen en de stichting van een eigen parochie. A. VAN DER DUSSEN VIERT 25-JARIG AMBTSJUBILEUM De wachtmeester eerste klasse A. v. d. Dussen zal op vrijdag 3 sept. a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum vie ren. Vrijdagmorgen heeft ten ge meentehuize ter gelegenheid van dit ambtsjubileum een huildigings- bij eenkomst plaats. uw n COMMUNISTISCHE AGITATIE OP 'T HOOGSTE NIVEAU. VENNEN OOST Het plan Vennen-oost werd bij deze gelegenheid voor de eerste maal aan de raad getoond. Het plan Vennen-oost biedt in eerste instan tie ruimte voor 700 woningen voor 3000 inwoners; er zijn vier groepen gepland welke tesamen de 700 wo ningen uitmaken. Het centrum van dit plan wordt gevormd door een plein met winkelgalerei, maar dit centrum is meer zuidelijk gelegd, omdat dit straks ook gedeeld zal moeten worden met de eweede fase van dit uitbreidingsplan, welke eveneens weer ruimte biedt voor 700 woningen. Deze wijk zal een geheel zelfstandige parochie gaan worden. Belangrijk is ook dat in dit nieu we plan ruimte is gereserveerd voor de zgn. schone industrie. Wanneer met de uitvoering van het plan Vennen-oost zal kunnen worden begonnen, kon no gniet dui delijk worden gesteld; men is mo menteel bezig de gronden in eigen dom te krijgen. Vooraleerst aan het plan Vennen-oost zal worden be- Mijne Heren, Uw artikel "Communistische agi tatie op 't hoogstste niveau" heb ik met toenemende verbazing gelezen. Hoe is het mogelijk dat iemand met een zo verantwoordelijke positie, als een redactie-lid van een dagblad toch heeft, een dergelijk ongenuanceerd en verschillende punten volkomen onjuist beeld geeft van een gecompli ceerde affaire als de Griekse kwestie. Om enige punten te noemen a) Athanasias-Novas is niet vanwege de in het land heersende onrust door de koning naar huis gestuurd, maar om de eenvoudige reden dat zijn regering in het parlement geen meerderheid kon krijgen. Uiterst rechtse figuren, als Athanasias-Novas, laten zich over het algemeen niet zo gauw door de straat" naar huis sturen. 'b) Stephanopoulus heeft na over leg met zijn eigen partijleden van de Unie van het Centrum (normaal ver schijnsel voor partijleden, iets wat Athanasias-Novas schijnbaar niet be kend is) besloten de formatie-op- dracht van de koning niet te aanvaar den en heeft dus helemaal niet tever geefs geformeerd. c) Papandreou wordt in uw artikel achtereenvolgens "links-gericht' - rode premier" en "communistisch georiënteerd" genoemd. Dat u derge lijke vaagheden gebruikt is natuur lijk alleen omdat u weet dat Papan dreou een uitgesproken Centrum-fi- zijn politiek t.o.v. bijvoorbeeld de Hongaarse, Roemeense en Commu nistisch Chinese volksrepublieken; en onze minister Luns "die ons hopelijk niet in de armen van het communis me drijft" met zijn bezoek aan Kroetsjef in 1964. d) Wat de zoon van Papandreou betreft In verschillende kranten, o.a. de N.R.C. heeft gestaan dat onder zoekingen naar het komplot "Aspi- da", tot nu toe niets hebben opgele verd dat bezwarend zou kunnen zijn voor zoonlief. Of dacht U dat het HOF, dat sinds 15 juli 1.1. volledige inzage kan heb ben in de desbetreffende ministeries, niet met de nodige tam-tam de veron derstelde feiten wereldkundig zou hebben laten maken. Vtrder vindt ik het zeer onwaar schijnlijk dat iemand, die in 1939 zijn land moet verlaten wegens communis tische activiteiten, naar een land als de Verenigde Staten gaat en daar dan bovendien nog rustig op een universi teit mag gaan studeren; zoals u weet heeft hij tot 1961 een leerstoel gehad in de economie aldaar en ik vraag me af of hij ten tijde van de communisti sche heksenjacht van Mac Carthy on der die stoel gezeten heeft. Als kleine bijzonderheid mag ik misschien nog mededelen dat hij tij dens wereldoorlog II in het Ameri kaanse leger gediend heeft. Wat u onder de leer van Trotzky verstaat weet ik niet, maar volgens mij was het geschil tussen Stalin en Trotzky geen verschil van mening be treffende de leer, maar om de tactiek. Stalin wilde namelijk eerst het com munisme in Rusland goed vestigen en Trotzky wilde de wereld-revolutie. Dat u generaal Grivas als zegsman aanhaalt tegen Papandreou's zoon is, gezien het optreden van deze man in en buiten Cyprus, van een ontstellen de goedgelovigheid. e) De "trouwe" minister Gerou- phalias zat in het kabinet Papandreou met de bijzondere taak te zorgen dat de voorgenomen en hoognodige zui veringen van de Griekse legerleiding van uiterst rechtse figuren niet zou den doorgaan of weinig effect zou den hebben. Het Griekse koningshuis steunt in het bijzonder op dit prachtige leger. Ik mag er u tot het besluit mis schien nog aan herinneren dat enige dagen geleden de koning het enige socialistische kabinetslid, n.l. Tsiri- mokos, van de afgezette regering Pa pandreou, heeft verzocht een rege ring te vormen. U ziet dat als het in de kraam van de "jonge, sportieve" koning te pas komt, hij niet zo bang is als uw re dactielid. Met het "in de kraam te pas ko men" bedoel ik het opzettelijk streven van de "sportieve" koning om de Centrum-partij uiteen te doen vallen in verschillende elkaar beconcurreren de partijtjes, waar hij dan geen last meer van heeft. Voor een zichzelf respecterende democraat is dit een zeer beschamen de manier van doen en moet radicaal veroordeeld worden. De Unie van het Centrum is in Griekenland het enige (niet ideale) alternatief tussen uiterst rechts en uiterst links. Men zou zo denken dat een verant woordelijk modem vorst alles in het werk zou stellen de hoognodige rust in dit economisch achterlijke land te bevorderen. Met dank voor plaatsruimte, hoogachtend, M. Ch. Pullens LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJEN keerden verleden jaar 400 miljoen uit. Aantal dodelijke ongevallen belangrijk gestegen. Bij de uitkeringen wegens overlij den van verzekerden hebben de le vensverzekeringmaatschappijen verle den jaar belangrijk meer dodelijke on gevallen geregistreerd dan in 1963. Op een totaal van 12.452 overlijdens- gevallen in 1953 was de doodsoor zaak 874 maal een ongeluk. Verleden jaar echter overleden 13.680 verzekerden, van wie 1.056 door een ongeluk. Ook de hiermede guur is met meer steun van liberalen gemoeide uitkeringsbedragen zijn be- dan van socialisten. Trouwens als hij langrijk gestegen. Zij b^ro^nJ 8I wel met steun van socialisten zou re- miljoen in 1963 en .f 11'7.milj°e" geren, zie ik niet in waarom hierover 1964. Bij al deze cijfers z,jn de klei- ne verzekeringen buiten beschouwing gelaten. In totaal kwamen verleden jaar in ons land ruim 5.000 mensen door een ongeval om het leven; ongeveer 20 van dit aantal beschikte dus over een polis van levensverzekering, afgezien van degenen die een kleine verzeke ring voor begrafeniskosten hadden. Uit de cijfers van de levensverze keringmaatschappijen blijkt dat de zo geheimzinnig en moeilijk gedaan moet worden. Papandreou's politiek tegenover zijn communistische buurstaten Bul garije en Joegoslavië was er op ge richt met deze landen normale be trekkingen te onderhouden. Deze po litiek is geen uitvinding van Papan dreou. Zoals u weet, gebeurt het te genwoordig meer dat Oost en West elkaar ontmoeten, o.a. De Gaulle met

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2