WAALWIJK KAATSHEUVEL Wereldreis voor astronauten Abonneert U op dit blad DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 AUG. 1965 J lik. aanrijdingen Sprang-Capelle Vrijh.-Capelle Capelle Loon op Zand Waspik Raamsdonk in de meerderheid, maar 10 min. voor het einde maakt TSC onverwachts gelijk en wist 5 min. voor het einde de stand op 1-2 te brengen, waardoor Oosterhout winnaar en de Boys op de 2e plaats kwamen; Helmond erd 3e en Boxtel 4e. In het jeugd betaald voetbal werd in groep G Vitesse Arnhem winnaar, in groep H Noad Tilburg; deze finalewedstrijd werd door Vitesse maar liefst met 6-0 gewon nen. Er was flinke belangstelling en het werd een geslaagd tournooi. LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND Uitslag van 't 3e bondsconcours Klasse A: 1 Rozenjacht Vlijmen 179 pt., totaal 503; 2 De spruit wordt een boom Oisterwijk 164 pt., totaal 484; 3 Willem Teil Vlijmen 162 pt, totaal 481; 4 De W lijke Schutters Rosmalen 148 pt. totaal 461. Klasse B 1 Rozenjacht Vlijmen 162 pt., totaal 454; 3 Vrolijke Schutters Rosmalen totaa 454; 3 Vrolijke Schutters Rosmalen 155 pt., totaal 408; 4 De spruit wordt een boom Oisterwijk 151 pt., totaal 297; 5 De vrolijke schutters 3 Rosmalen 144 pt., totaal 288 pt. Stand koningskruis: 1 J v Beijnen Bozen- jacht Vlijmen 43 pt., totaal 125; 2 B v Meijden Willem Teil Vlijmen 42 pt. tot. 124 3 J Doleweerd Spduit wordt 'n boom 42 pt. totaal 122; 4 H Verflagen Vrolijke Schutters Rosmalen 45 pt., totaal 84. Stand ere-teken: 1 Joh v Beijnen 45 pt., totaal 131; 2 W v Engelen 46 pt, totaal 127; 3 Werdts 44 pt., totaal 126; 4 B Herman 42 pt, totaal 125; 5 M v d Heuvel 39 pt. totaal 122. Personeel A 1 P v Engelen 25 pt., 2 J v Beijnen 24; 3 B Herman 24; 4 Joh v Beij nen 23; Personeel B: 1 A v Beijnen 24; 2. Hanenberg 23; 3 L v Uden 23; 4 Frr Kmts 22 pt. Extra aanbieding A Rozenjacht Vlij men 54 pt.; extra aanbieding B Spruit wordt een boom Oisterwijk 51 pt. SUCCESSEN VLIJMENSE RENNERS In Amsterdam werd Fred Libregts in de stayerswedstrijd voor amateurs over 50 km vijfde. In de Ronde van Tsjecho Slowakije, waar aan de Vlijmense renner Piet Deenen deel neemt - en met succes - werd hij in de 4e rit 14c; na 4 wedstrijden staat hij in het alg. klassement op de le8 plaats. Zondag startte H. van Vught in de ronde van Drunen en werd 16e; door de grote pre mieregen had hij in het begin teveel van zijn krachten gevergd. TRAFO VAN 55 TON OP ZIJN PLAATS GEBRACHT Vrijdagmorgen is in alle vroegte een transformator van 55 ton op zijn plaats gebracht. Die plaats was bij het PNEM-station aan de over zijde van het Afwateringskanaal in de ruilverkaveling. Het gevaarte was eerder in de vorige week per trein van Nijmegen gekomen. Leverancier was de firma W. Smit en Co. Met een wagen van de firma Stoof uit Breda wilde men de transformator naar de overzijde van het Afwateringskanaal vervoe ren. De viaducten aan weerszijden van de brug achtte men echter niet sterk genoeg om het totale gewicht (van transformator en oplegger) te dragen. Dat betekende, dat men via dijk-brug-dijk aan de overzijde moest zien te komen. Om een en ander uit te voeren, moest de brug leuning op twee plaatsen worden doorgezaagd. Het karwei werd vrij dagmorgen van vier uur tot half 9 uitgevoerd. WAALWIJKS ORTHOPAEDISCHE SCHOENMAKERIJ OP T.V. Dinsdagavond zal het bekende programma „Ziek zijn, beter wor den", gewijd zijn aan het orthopae- disch schoenmaken. Dr. van Swol heeft het Waalwijk- se bedrijf van A. Duquesnoy, Grote straat 43, verzocht medewerking aan drijf is daarop gaarne ingegaan. In de uitzending te verlenen. Het be de uitzending is ook een gesprek tussen dr. Van Swol en dr. A. L. de Vetten opgenomen. Dr. de Vet ten is als chirurg aan het St. Nico- laasziekenhuis te Waalwijk verbon den. BENOEMINGEN TER SECRETARIE Burgemeester en wethouders van Waalwijk hebben in hun vergade ring van 25 augustus jl. besloten te benoemen tot ambtenaar in algeme ne dienst, in de rang van hoofdcom mies, de heer Drs. J. Rosendaal te Oss. De heer Rosendaal is thans werk zaam op de'gemeentesecretarie van Oss. In Waalwijk zal de heer Ro sendaal o.a. worden belast met werkzaamheden van wetenschappe lijke aard t.b.v. het stadsgewest Waalwijk. In hun genoemde vergadering hebben burgemeester en wethou ders van Waalwijk benoemd tot hoofdcommies op de afdeling alge mene zaken van de gemeentesecre tarie, de heer J. L. M. van Put te Grave. De heer v. Put is in het bezit van de diploma's gemeente-administra tie I en II. De heer v. Put is thans werkzaam ter gemeentesecretarie van Grave. Burgemeester en wethouders heb ben voorts in hun genoemde ver gadering besloten de heer J. A. de Vet, thans werkzaam op het bureau huisvesting van de gemeentesecre tarie, met ingang van een nader te bepalen datum, over te plaatsen naar de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie, in de rang van Commies A. tcbtp b o.' het er wel naar uit, dat de thans gedupeerde werknemers in andere schoenfabrieken in het productie proces kunnen worden opgenomen. Donderdagavond reed Mej. D. C. R. uit Sprang-Capelle met haar 2 passagiers over de Zomerdijkweg, toen een achter hen rijdende auto een inhaalmaneuvre begon uit te voeren. De heer E. W. D. uit Baby- loniënbroek, die lichtelijk onder in vloed verkeerde, reed tegen de ach terzijde van de wagen van Mej. K. De auto kwam tegen een boom in de berm tot stilstand en werd to taal vernield. De heer D. reed, zon der zich om de inzittenden te be- komeren, door. De drie inzittenden van de auto werden allen naar het ziekenhuis overgebracht, waarna na behandeling twee van hen naar huis konden worden vervoerd. D. werd nadien opgespoord en daarbij bleek dat hij onder invloed van al cohol verkeerde. Materiële schade was het ge volg van een aanrijding op de krui sing Kruisstraat—Langstraatweg. N de Z. verleende geen voorrang aan H. J. v. H. uit Den Bosch, die de hoofdrijbaan volgde. Mevr. v. H. uit Waalwijk moest in het ziekenhuis worden opgeno men nadat zij was komen te vallen. Zij reed als duo-passagiere mee op de bromfiets van haar man. Door i onverhoedse beweging van haar, verloor haar man de macht over'het stuur. De heer H. bekwam enkele schaafwonden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: schroevendraaier, hou ten stepje, plastic regenjas hond, gouden broche, kinderschoentje en poppenwagentje. Verloren: wieldop van auto, gou den speld, speelgoedbeer, enkele portefeuilles, los bedrag aan 5. kindervestje, windjack, zegelring, drie damestassen, portemonnaie, step, molen van werphengel, poedel. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak daar na bestuursvergadering. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. KERKDIENST Dinsdag 31 aug. 's avonds om half acht, zal in het kerkgebouw van de Geref. Ge meente aan de Julianalaan voorgaan Ds. Vergunst uit Rotterrdam. S. S. C. Zaterdag speelde SSC een wedstrijd te gen de sterke derde klasser Juliana Baard wijk. In deze ontmoeting is weer duidelijk bewezen dat het Zaterdagvoetbal beslist niet onder doet voor het zondagvoetbal. Dit heeft men vorige week ook reeds ondervonden bij Desk-Koz. Boys 3-3 en ook eerder bij Quik Boys - DWS ;volledig profvoetbal 0-3. Voor rust kwamen de Vrijhoevenaren niet verder dan 1-0 voorsprong, door een kop bal van v. d. Broek uit een voorzet van v. Iersel, maar 5 min. na rust ontstond uit een hoekschop reeds het tweede doelpunt, ge scoord door linksbuiten v. Iersel. SSC is dui- eijk sterker. Een pass van H. Legrauw wordt door Maton opgepikt en met een chuiver maakt deze er 3 - 0 van. Een misser m de achterhoede van SSC stelt Baardwijk in staat een verdiend tegenpunt te maken. Na een half uur zet J. de Rooyen goed voor en met een kopstoot brengt Maton de stand op 4 - 1 voor SSC. Dit vond blijkbaar de scheidsrechter wel wat te veel, want als doel man Spierings bij een boogschot op de doel lijn de bal wil vangen, wordt hij bespongen door een speler van Baardwijk (een zware overtreding) en de bal wordt in het doel ge werkt. De arbiter kende doodleuk een goal- tje toe aan de thuisclub; 4 min. voor tijd is er een lichte overtreding juist binnen het strafschopgebied, waarbij een B-speler komt te vallen. De scheidsrechter grijpt dit met beide handen aan om Baardwijk een straf schop toe te kennen, hoewel dit hoogstens n indirecte vrije schop mocht zijn. Dit ca deautje wordt door B. gretig benut, zodat de uitslag tenslotte 4-3 voor SSC wordt. Na het laatste fluitsignaal worden ze sportict door de B-spelers de hand geschud met deze overwinning, die dan ook dik verdiend was. MIDDENSTANDSCURSUS. Van de middenstandscursus van de heer G. M. Kerst, slaagden voor het midden standsdiploma de dames A van Pelt eni A. Vos, alsmede de heren J. Mes, L. Both, Joh. v. Beek, Joh. de Roon, C de Bie, A. van Suylekom, P. v. Raamsdonk, J. Sterrenburg en J Sars. Het percentage geslaagden van de cursus bedroeg 80 Aangezien er, lan delijk bezien, reeds 42,2 op het schrifte lijk examen werd afgewezen, is het resultaat van bovengenoemde cursus zeer goed te noe men, ondanks de verzwaarde exameneisen. Het examen 1966 zal nog zwaardere eisen stellen. De aanvang van de nieuwe cursus begint op dinsdag 14 sept. a.s. Wij verwij zen nieuwe cursisten naar de in dit blad voorkomende advertentie. BEJAARDE DAME IN TILBURG OVERREDEN De 70-jarige mevrouw A. C. Qui- spel-Vlielander uit Den Haag is za terdag in Tilburg voor de ogen van haar schoondochter bij een vei- keersongeluk om het leven geko men. Het slachtoffer was met va kantie bij haar zoon in Tilburg. Tij dens een wandeling wilde zij cie Ringbaan-Oost oversteken. Haar schoondochter, die een auto zag na deren, waarschuwde nog, maar me vrouw Quispel liep toch door. Ze werd op slag gedood. Dit ongeluk bracht het aantal doden van dit jaar ten gevolge van het verkeer in lil- burg op 24; een getal dat nog nooit eerder werd bereikt in een jaar. SCHOENFABRIEK VAN SCHIJNDEL STOPT MET PRODUCTIE Bij de N.V. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel aan de Stations straat te Waalwijk, is vrijdagavond na sluitingstijd aan het personeel van 65 man medegedeeld, dat onvoorziene omstandigheden voor behouden het bedrijf over acht dagen gesloten zal worden. Voor verdere regelingen betreffende het personeel dat de laatste tijd door vrijwillig ontslag reeds was uitge dund zal in eerste aanleg con tact worden opgenomen met het ge westelijk arbeidsbureau te Waal wijk. In 1873 richtte de heer A. H. van Schijndel een schoenfabriek op, waaruit later een succesvol bedrijf groeide, dat ook in de dertiger ja ren overeind bleef en een der grootste en meest exporterende be drijven was in die tijd. ïn het verleden hebben zich in 't bedrijf al meermalen moeilijkheden voorgedaan om de productie van schoenen op gang te houden en hadden verschillende directiewisse lingen plaats, maar gebrek aan or ders heeft de leiding van het van ouds bekende bedrijf er blijkbaar toe genoopt de deuren te sluiten. Gezien de grote vraag naar arbeids krachten in de schoenindustrie, ziet NIEUWE LANDROVER VOOR BRANDWEER DE MOER Wanneer de gemeente/a?^ nhet benodigde crediet van 18.500.— dispenibel stelt, zal de vrijwillige brandweer van het kerkdorp De Moer binnenkort de beschikking krijgen over een Landrover, zulks ter vervanging van de brandweer wagen, die door brandweerinspec tie als geheel versleten en gevaar lijk op de weg wordt aangemerkt. 'Bij het beoordelen van de ver schillende mogelijkheden op welke wijze deze wagen diende te worden vervangen ic men er van uit ge gaan, dat de nieuwe wagen ook bruikbaar moet zijn in het terrein ten behoeve van het bestrijden van bosbranden. GEMENGD ONDERWIJS IN ST BERNARDUSSCHOOL EN H. MARLASCHOOL In verband met het vertrek van de Broeders van liefde per 1 sep tember a.s. neemt de R.K stich ting voor Lager Onderwijs St. Jo zefparochie tot 1 januari 1966 het bestuur waar van de St. Bernar- dusschool. Per deze laatste datum zal het gebouw en het bestuur aan genoemde stichting worden overge dragen. De stichting is voornemens per 1 september a.s. aanvang te maken met gemeenschappelijk onderwijs in de eerste drie klassen van de St Bernardusschool en de H. Ma- riaschool. In 1968 zullen de scholen volkomen gemengd zijn. Door het overbrengen van meisjes naar de jongensschool zullen er wijzigin gen worden gebracht in de sani taire voorzieningen. Bovendien zul len nieuwe leermiddelen moeten worden aangeschaft, daar beide scholen met verschillende metho den werken. Voorts wil de stich ting per 1 januari 1966 de lagere klassen in het ene gebouw en de hogere klassen in het andere ge bouw onderbrengen. Aangezien het meubilair in de beide scholen ver schillend is en vervanging vanwege de uniformiteit en om hygiënische redenen door sets noodzakelijk is, heeft de stichting het gemeentebe stuur verzocht daartoe medewer king te verlenen. VERGADERING GEMEENTE- RAAD Woensdag 1 september om half 8 komt de gemeenteraad voor een openbare vergadering bijeen in de vergaderzaal van het gebouw ge meentewerken, waarbij o.a. zullen worden behandeld voorstellen tot het. beschikbaar stellen van een crediet voor 'n nieuwe brandweer wagen, het verlenen van medewer king aan verzoeken van schoolbe sturen, tot onbewoonbaarverklaring van woningen, het doen van grond- transacties ter realisering van uit breidingplannen en het aangaan van enige vaste geldleningen. DESK VERBETERDE ACCOMO DATE EN KREEG TRIBUNE Aan de vooravond van de com petitiestart der amateurs is de kers verse eerste klasser DESK gereed gekomen met de verbetering van haar terrein-accomodatie om de nieuwe tegenstanders op 'n waardi ge wijze te kunnen ontvangen. De plannen welke geopperd werden bij de viering van het kampioen schap, namelijk de realisering van een tribune, zijn voltooid. Welis waar is het nog geen overdekte ge worden, welke de eigenares van 't sportveldencomplex, de stichting „De Efteling", aan de westelijke zijde van het terrein heeft aange bracht, maar dat zal vermoedelijk wel in verband staan met de vraagtekens over de bestemming welke dit veld in de naaste of ver re toekomst zal moeten krijgen. Circa dertig jaar heeft DESK op dit fraai gelegen veld gespeeld, maar of dit zo zal blijven is onzeker In ieder geval kan DESK ruim 500 bezoekers op deze tribune een com fortable zitplaatsen bieden. Het gebouwtje, waar eertijds con sumpties verkrijgbaar waren, is omgetoverd tot een riant en knus verblijf voor het bestuur, dat te vens dienst zal kunnen doen als theorielokaaltje voor trainer Tausch en z'n spelers. In de noord-weste lijke hoek is een nieuwe consump tiegelegenheid gebouwd. De kleed kamers hebben een grondige revi sie ondergaan en zijn aan de bui tenzijde met rond houtwerk betim merd, dat het temidden van het dichte geboomte uitstekend doet. Ten slotte zal in de komende dagen het geheel versierd worden met 'n nieuw scorebord en 'n fraaie klok, een geschenk van de firma Lexi- fian uit Kaatsheuvel. Te midden van dit alles ligt de fraaie en goed onderhouden grasmat te wachten op het eerste en tevens belangrijk ste treffen van deze competitie tus sen DESK en haar aloude rivaal R.K.C. uit Waalwijk op 12 septem ber. BOERENJEUGDDAG Op het terrein van de heer Vermeulen heeft zaterdag de boerenjeugddag plaats ge had voor de leden van de RKJB en BB in het gebied van Kaatsheuvel, Loonopzand en De Moer. De dag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk, welke werd op gedragen door Pastoor J. Siemons. Direct aarop volgde de trekkerbehendigheidswed- strijden en het voetballen. De uitslag van de trekkerbehendigheids- wedstrijd is als volgt 1 Cor van Laarhoven L 496; 2 J in 't Groen K 510; 3 C van Beek K 526; 4 Ad van Beek M 534; 5 J v d Bijgaard L 542; 6 P v d Made L 625; 7 J Klein K 1025; 8 M v d Horen M 1060 ;9 A v Laarhoven L 1105; 10 W v Mensvoort K 1174; 11 J Kuijpers L 1195. De voetbalwedstrijden brachten een over winning op voor de afdeling Loonopzand met 7-0. Voor de meisjes werden eveneens diverse wedstrijen gehouen, welke het volgene re sultaat hadden. Haarkappen: 1 Gerda Dingemans M; 2 Nelly van Dongen L; 3 Nelly Mattheijssen K. Bloemenschikken: 1 Riet Hamers L; 2 Riet van Laarhoven; 3 Tinny Houtpen M. Feestmutsenmaken: 1 Sj Verboren; 2 Riet Hamers L; 3 Tinny Houtepen M. In zaal Vermeulen heeft om pl.m. 12 uur de koffietafel plaats gehad, welke alle eer werd aangedaan en waarbij nog wat werd nagekaart over de spannende wedstrijden van de voormiddag. Hier werd ook het woord gevoerd door diverse sprekers. We bemerkten er o.a. Pastoor Simons en Ka pelaan Vertegaal. De officiële opening van de sportbeoefe- ningen tussen de leden van de JB en BB werd verricht door de E.A. heer Burgemees ter Van Erp, die o.m. zei, dat onze Loonse gemeenschap trots kon gaan op de boeren- jeugd. Ondanks dat het agrarische bedrijf op het ogenblik wordt teruggedrongen, om dat twee stadsgewesten hun invloed doen gelden, n.l. Tilburg en Waalwijk in onze ge meente, is er een zeer hechte en vriendelijke aanhankelijkheid in de boerengemeenschap. De sportbeoefening in deze standsorganisa tie staat op een hoge trap en wordt finan cieel gesteund door de NCB. Een beroep van hen op het gemeentebestuur is nooit te vergeefs geweest. Hij hoopte dat B. en W. alles zullen kunnen doen om dit standpunt te handhaven. Namens de JB en BB-orga nisatie dankte de voorzitter van de Jonge Boeren, dhr. C. v. d. Loo, de burgemeester, alsook iverse organisaties welke hun mede- king aan deze sportdag hebben gegeven, o.a het CHV, NCB, fa. Heesters, Verbunt, Doe- vendans, Smetsers, Brouwens, Coppens, Pij nenburg en Hazenberg. Zij allen beijveren zich ten zeerste in het Boerenbedrijf en voor de jeugd. Hierna werd een sportdemonstratie ge houden welke zeer in de smaak is gevallen. Het programma vermeldde: Dames-hand bal. De uitslag was: 1 De Moer, 2 Kaats heuvel. 3 Loonopzand. De vijfkamp voor de jongens, bestaande uit hoogspringen, verspringen, hinkstap- sprong, kogelstoten en 100 m hardlopen, had voor de junioren de volgende resultaten 1 A v Beek M 435; 2 Cor Verboren M 440; 3 Ad Moonen L 405; 4 J v Rooij L 395; 5 Ad Kuijpers L 390; 6 Mari Kroot M 385; 7 Piet v d Made L 365; 8 Cor v Laar hoven L 330; 9 Ad de Bruijn L 305; 10 Ad de Jong L 300. Senioren: 1 Jan Jansen M 570; 2 Jan de Jong M 485; 3 Piet v Beek M 475; 4 Jan Broeders L 470; 5 Jac Vermeulen L 450; 6 Gerard Pijnenburg L 415. Door de jonge ruiters van de plaatselijke ponyclubs werden wedstrijden gehouden in Stoelendans en Thalio. De punten waren 1 Corry v Rooij L 73; 2 José Moonen L 71; 3 Peter Brabers L 69; 4 Peter Verbo- ven M 66; 5 Tony Oerlemans M 66; 6 Jan Kroot M 64; 7 Ger v d Velden L 58; 8 Rian Brekelmans L 54; 9 Mary Kuipers L 53; 10 Chris Hamers L 50; 11 Gijs Smulders M 47; 12 Ad v Rooij L 46; 13 Carla v Noije L 43; 14 Tiny v Beek M 43; 15 Ger Kuipers L 38. Hierna volgen diverse wedstrijden voor jongens en meisjes: Hindernisbaan meisjes: 1 Riet Verboven M; 2 Corrie Hamers K; 3 Corrie Moonen L. Touwtrekken meisjes: 1 Kaatsheuvel, 2 Loonopzand, 3 de Moer. Stoelendans meisjes: 1 R Verboven M; 2 Nellie Mattheijssen K, 3 Lia Klein M. 800 meterloop jongens 1 A Moonen, 2 Ant Broeders, 3 Jan de Jong, 4 Tonie v Made, 5 A de Bruijn, 6 Hub de Jong allen uit Loonopzand. 400 meterloop meisjes: 1 Riet Verboven M, 2 Corrie Houtepen M, 3 Ria Moonen L. 1500 meterloop jongens: 1 P v d Made, 2 Cor v Laarhoven, 3 Gerard Pijnenburg, 4 Henk Moonen, 5 Jan v Gorkum en Harne Moonen allen uit Loonopzand. Op de avond had in zaal Vermeulen de prijsuitreiking plaats, welke werd verricht door de heren Chr. Wouters en C v d Loo. Met toepasselijke bewoordingen werden de prachtige prijzen overhandigd. Om het feest van de jonge boeren en boerinnen te beslui ten was het daarna een gezellig bal, dat mu zikaal werd verzorgd door "De Nieuwe Zes" uit Tilburg. Al bij al mag de boerenjeugd weer terug zien op een zeer geslaagd feest, dat zo lang zaamaan traditioneel gaat worden in het ge bied van de KLM-conglomeratie. De woorden van de burgemeester zullen op alle deelnemers en toeschouwers wel zeer inwerken eensgezind en spontaan doet de jeugd van de boerenstand haar werk, maar viert ook haar feesten, welke ten voorbeeld gesteld kunnen worden in de gehele ge meente. Deelname aan sportfeesL Door enige leden van de Boerinnenbond en Jonge Boerenstand zal op zondag 5 sept. a.s. worden deelgenomen aan de Interkring Sportdag te Oss. Het gaat hier vooral om gymnastische oefeningen. PLEISTERACTIE EHBO De plaatselijke vereniging voor Eerste Hulp heeft ook deelgenomen aan de lande lijke Pliesterzondag. Voor Loonopzand en ae Moer samen zijn nu niet minder dan .5500 peisters aangeboden. Weer een mooie voor uitgang. Moge deze pleisterzondag een voor bode zijn voor de aanstaande cursus welke de afdeling weer gaat geven in de maand september. Nadere berichten volgen nog. RKC 2 WAS GEEN PARTIJ VOOR WASPIK 1. De tegenstand welke het 2e elftal van t Waalwijkse RKC op 't sportveld Elzenhage bood in de oefenwedstrijd tegen Waspik 1 is bepaad niet meegevallen. Het elftal van de Waalwijkers moet beslist verzwakt zijn ge weest, anders kunnen we het verschil in klasse niet verklaren. Waspik immers domi neerde werkelijk op alle fronten en over speelde zijn tegenstander totaal. De uitslag 7-1 spreekt hier overigens boekdelen. A. na 5 min. opende Frans Broeders de score, 1-0; 10 min. later maakte Paul Smits er 2-0 van en weer 10 min. later werd het door Willy Vervoort 3-0. Uitstekend voorberei dend werk van Frans Broeders leidde nog rust tot de 4e treffer door Jan Akker man. Ook na de hervatting kreeg Waspik volop de gelegenheid naar hartelust te com bineren. Een uiterst snelle 4-mans combina tie bracht de bal voor de 5e maal achter doelman v. d. Anker, deze keer van de voet van Willy Vervoort. Het halve dozijn werd vol gemaakt door Paul Smits. Nog was de doclpuntenhonger niet gestild, al faalde de thuisclub in de 15e min. van de 2e helft bij 't nemen van 'n strafschop. Jan Akkerman bracht in de 25e min. de stand op 7-0. Even later mocht RKC middels een toegekende strafschop de twijfelachtige eer redden, 7-1. POLYMNIA OPENDE DE KERMIS Zondagmorgen heeft de gemengde zang vereniging Polymnia in de zaal van caie De Statie traditiegetrouw de Waspikse kermis geopend. Onder leiding van de heer kees v. Iersel en met pianobegeleiding van dhr. Ad v Gorp heeft het koor de vele toehoor ders op verrassende wijze geboeid, bris en bijzonder muzikaal klonken voor de pauze een 6-tal koorwerken van Beryoets, Hassler, Karsemeyer, Von Suppé en Haydn, gevari eerd en aantrekkelijk. Liet het koor na di gedeelte al een goede indruk achter, na de pauze werd dit nog eens duidelijk bevestigd. Het koor leefde zich toen uit in een 5-tal operamelodieën, o.m. van Joh. Strauss, Carl Millöcker, Oscar Straus en Friedrich von Flottow. Het was de 14e keer dat het koor in haar 15-jarig bestaan de kermisvierende gemeenschap op 'n matinee vergastte en we zouden deze opening van het volksfeest bij uitstek niet graag willen missen. Een ker mis zonder Polymnia is in Waspik ondenk baar geworden. NIEUWE ZAAK IN CENTRUM In het hartje van Waspik heeft de heer C. Roovers zijn winkel in electrische appa ratuur heropend. De zaak werd wel zeer drastisch uitgebreid. Zo werd o.m. 't glas oppervlak der etalages in de winkelpui meer dan verdubbeld. Ook de winkel als zodanig werd bij deze verbouwing meer dan twee maal zo groot. Voor en zijgevel kregen daar door een heel ander aanzien, waardoor te vens het straatbeeld sterk werd beinvloed. De opening geschiedde vrijdagmiddag op wel zeer originele wijze. De zoon van de ondernemer stelde, hierbij geassisteerd door mevr. Roovers-Korsten, een televisie-camera in werking, waarop direct het gebele cere- moniëel der opening verscheen. Elke be zoeker kwam meteen op het t.v.-scherm. En dat waren er velen. O.m. waren er deputa ties van de winkeliersvereniging en de mid denstandsvereniging, familie, aannemers en zakenrelaties. In vele toonaarden klonken de felicitaties en werd succes in zaken toege wenst. Vele bloemstukken versierden het bij zonder smaakvolle en fraaie interieur, dat ook erg doelmatig en practisch is ingericht. De ondernemer de heer Roovers weet ken nelijk wat de tijd vraagt, want de vorige mo dernisering is pas 4 jaar oud. Een ruime sortering van de nieuwste huis- en sierver lichting, wasmachines en centrifuges, electr. huishoudelijke artikelen, radio's en t.v. s, platenspelers en bandrecorders, vries- en koelkasten zijn hier overzichtelijk tentoon gesteld. Het is beslist een grote aanwinst voor de plaats en omgeving. ZILVEREN JUBILEUM Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de heer E. Offerman, rayoncommandant bij de rijkspolitie te Raamsdonk, in dienst trad bij de rijkspolitie. Vanaf 1 april l95o tot 1 april 1960 was hij werkzaam te Oud-Gastel. Ook waren Hoeven en Oudenbosch zijn standplaatsen. Sedert 1 april 1960 is hij nu rayoncommandant alhier. Op het groeps- bureau te R'veer von in intieme kring een huldiging plaats in het bijzijn van Majoor van Nijnatten uit Breda en burgemeester Prinsscn. Deze spraken woorden van hulde en dank uit aan het adres van de jubilam Groepscommandant v. d. Mooren sprak namens de gehele groep cn bood een prach tig projectiescherm aan. Uit t representatie fonds bood men hem een statief aan voor het scherm. Van 10 uur tot half 3 duurde de receptie voor het voltallig groepsperso- neel. Op het feestavondje voor de buurtbe woners werd de jubilaris een electr. scheer- apparaat aangeboden. £J» 7 Het is verbazingwekkend in wat voor een puike conditie Cooper-en Conrad zijn. Zij voelen zichvol maakt gelukkig en hebben alleen maar behoefte aan een heet bad en een flinke nachtrust. Zij mankeren absoluut niets. Het is alsof zij net zijn teruggekeerd van een Kort vliegreisje". Aldus luidde het eer ste, enthousiaste commentaar van de artsen aan boord van het vlieg- dekschip Lake Champlain, waarde Amerikaanse astronauten Gordon Cooper en Charles Conrad als hel den werden begroet na hun recor vlucht van 190 uur en 56 minuten in de ruimte. President Johnson wenste de astronauten vanuit zijn boerderij in Texas telefonisch geluk met hun achtdaagse ruimtereis. Wat zou U denken van een we reldreis om ook in andere landen verslag uit te brengen van uw er varingen in de ruimte?", vroeg de president. „Daar ben ik voor te vinden,,' antwoordde de comman dant van de Gemini V-capsule, Con- rad. Zondagmiddag om vier minuten voor twee maakten de astronauten met hun Gemini-capsule een per fecte landing in zee, ten zuidwesten van Bermuda, ongeveer 128 kilo meter van het voornaamste gingsschip, het vliegdekschip Lake Champlain. „Wij bevinden ons op t water en onze conditie laat niets te wensen over", meldde Cooper die als eerste Amerikaan tweemaal een ruimtereis heeft gemaakt, on middellijk na de landing. Duikers van de marine arriveerden spoedig in hefschroefvliegtuigen. Cooper en Conrad zwaaiden en stapten over in een rubberboot, voor zij uit zee werden opgepikt om naar de Cham plain te worden overgebracht. De astronauten maakten 120 om wentelingen rond de aarde en leg den 4,8 miljoen kilometer af. Coo per en Conrad braken alle bestaan de ruimterecords en evenaarden de duur van een ruimtevlucht aarde- maan en terug. Het belangrijkste doel van hun reis was na te gaan wat voor invloed een langdurige periode van gewichtloosheid op het menselijk lichaam heeft. Tijdens de gevaarlijke terugkeer naar de atmosfeer van de aarde be stuurde Cooper de capsule met de hand, terwijl Conrad een oogje op het instrumentenbord hield. Boven de Stille Oceaan werden de vier remraketten afgevuurd. Terwijl de capsule boven Amerika snel hoogte verloor, werden de astronauten door een dik schild beschermd te gen de enorme wrijvingshitte, die bij de terugkeer in de dampkring op 120 kilometer hoogte ontstaat. Cooper en Conrad brengen de nacht door aan boord van de Lake Champlain. Vandaar worden zij naar Cape Kennedy overgebracht en vandaar naar het centrum voor bemande ruimtevaart in Houston, i i waar zij gedurende elf dagen zich moeten onderwerpen aan een ulJJe" breid wetenschappelijk en medisch onderzoek. Al die tijd mogen J met niemand anders, ook met hun vrouw en kinderen, spreken dan met ruimtevaartdeskundigen Tijdens hun achtdaagse ruimte vlucht door radio Moskou aange duid als een historische record vlucht hebben de beide Afri kaanse ruimtevaarders een aantal tegenslagen te verwerken gekregen die een voortijdig einde van de reis hadden kunnen betekenen. De grootste moeilijkheden ontston den door storingen in de nieuwe stroomvoorziening door middel van brandstofcellen. De grootste teleurstelling van de vlucht met de Gemini V-capsule is het mislukte rendez-vous geweest met een eerder door het ruimte schip gelanceerd ruimtebaken ge naamd „Schelmpie". Het rendez vous moest de generale repetitie vormen tussen de Gemini VI en n apart gelanceerde raket. De Gemini VI zal 25 oktober gelanceerd wor den. Cooper en Conrad moesten van het rendez-vous met het baken afzien, omdat hun capsule te veel stroom verloren had als gevolg van een mankement in de brandstofcel len. Later wisten de astronauten iets van de teleurstelling weg te nemen door tot op 400 meter te na deren van een spookraket, in wer kelijkheid een van te voren bepaaia punt in de ruimte. 4 Mr. E. VAN MIERLO ERE-BURGEMEESTER VAN GILZE-RIJEN Burgemeester mr. E. van Mierlo van Gilze en Rijen, die wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zaterdag officieel ai- scheid heeft genomen, is tot eerste ere-burgemeester van deze gemeen te benoemd. Wethouder W. J. A. de Vet deed hiervan mededeling na n afscheidsrede, waarin hij de ver diensten van de vertrekkende ma gistraat uitvoerig had belicht. De plechtige raadszitting, voor 't laatst door burgemeester v. Mierlo gepre sideerd, werd door een groot aan tal genodigden bijgewoond. 's Middags vond een huldiging van de schooljeugd en het plaatse lijk verenigingsleven plaats, gevolgd door een afscheidsreceptie en een muzikale hulde van de harmonieeen en drumbands.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6