WAAlwijkse en UnqstRAAtse coupant Circus Boltini in Waalwijk en Kaatsheuvel met een daverend circusprogramma u Uitgaan in het weekend Hij smult... en u hebt nog 3 andere redenen om koekjes met Dex te bakken. Hier komen ze! ft ft ft ftftftftft.ftftftftftftftftftft>ft AMANDËLSTAAF ft-ftftftftftftftftftftftftftftfc|A.$ Musis Sacrum Luxor Romantica Lido Als extra attractie Johnny Lion en z'n Jumping Jewels VAN MIL Raamsdonk Ik kan 't niet, ROOMBOTER BANKETBAKKERIJ IZo zuiveralle grondstoffen van Dex margarine zijn voor 100% gepasteuriseerd. Dus Zuiver en gezond. 2 Zo vers. De pakjes Dex gaan direct van de Remia-fabriek naar uw medehandelaar. Verser kan het niet. 3 Zo gul met verrassingenGratis Pasteurmerken op alle pakjes Dex margarine. Spaar ze voor waardevolle verrassingen! Vraag uw melkhandelaar om de nieuwe Remia geschenkenfolder waar 't allemaal in staat. Morgen doen. MARGARINE VRIJDAG 8 OKTOBER 1965 J UDLIV 13DJ 86e JAARGANG No. 77 De rcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.28 p. mnd. (100+ 5ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Circus „Tony Boltini", dat zich in een tijd, dat vele andere circus sen het onderspit moesten delven, tegen o.a. televisie en andere vor men van amusement, wist staande te houden. Komt volgende week Woensdag naar Waalwijk om zijn tenten op het Vredesplein op te slaan. Dat Tony Boltini en zijn vrouw Dicky hun tijd verstaan, be wijst het feit, dat zij voor hun rijke circusprogramma nebben gecon tracteerd, Jonny Lion en zijn Jum ping Jewels. Op deze wijze tracht Boltini de jeugd, die anders mis schien niet naar het circus zou zijn gekomen, te trekken. En passant zien de jongeren eerst een boeiend programma, waardoor zij misschien begeesterd worden door de oerou de volkskunst; het circus. Door 't contracteren van Lion en zijn Je wels heeft Boltinie echter aller minst de bedoeling gehad om de vermen van puur circus op de ach tergrond te schuiven. Niets is min der waar. Een circus is nu eenmaal niet denkbaar zonder het gestamp en gebries van paarden, de geur van roofdieren, het werk in de trapeze en de werkzaamheden van de clowns. Circusmensen van de oude stem pel verzorgen een groot deel van het gevarieerde programma, dat 'n bonte mengeling biedt van klassiek circus en modern vermaak gebracht door niet minder dan zeventig ar tiesten uit tien landen. Het hoog geëerd publiek zal enkele uren kun nen genieten van uitzonderlijke roofdierendressuur. Aad de Vries zal zijn Bergerleeuwen presente ren, terwijl Jos Uijterlinden een leeuw op de rug van een bizon door de piste laat draven. PAADENDRESSUUR Ook aan de paardendressuur is grote aandacht besteed want een circus zonder paarden is ondenk baar. Zo houdt op dit gebied de jongste telg van 't Boltini geslacht, de 12-jarige Antionette de circus- traditie hoog en uit de wijze waar op zij haar lievelingspaarden voor brengt, blijkt overduidelijk dat in het circus mensen en dieren vrien den zijn. In een later stadium van het pro gramma komen prachtige Deense tiigerpaarden in de piste. Deze Bol- tini-cavelerie staat onder leiding van de 18-jarige dochter van Tony Boltini, Josette een veelzijdige ar tieste, die ook een mangefiek an tipode-nummer brengt, waarbij zij allerlei voorwerpen op duizeling wekkende wijze op haar voeten laat rondtollen. ACROBATIEK Aan de acrobatiek is in het pro gramma van Botini eveneens een grote plaats toebedeeld. De twee Crodini's laten hiervan frappante staaltjes zien evenals Nicky en Nel- lo in hun cascadenummer, waarbij niet alleen charme en lenigheid, doch ook gevoel voor humor tot uiting komt. Voor humor zorgen tevens een aantal Clowns afkom stig uit Denemarken en uit Spanje, die zowel afzonderlijk als samen menig lachsalvo teweeg brengen. Zo bijvoorbeeld tijdens de Nato- oefeningen of bij de reis met de komische taxi. Dwergen zijn er ook in het pro gramma. Zij mogen dan klein van stuk zijn, als komische artiesten zijn ze groot. CHARME Vol charme is het fietsnummer van het Chesners Duo, een Deens- Duitse combinatie, een nummer dat overal en terecht een groot succes heeft. Niet minder is dat het geval met de Be vertey's, twee meisjes en een man afkomstig uit Frankrijk. Zij brengen in razendsnelle vaart een uitzonderlijk rolschaatsennummer. DURF Een zeer verzorgde act is het programma-onderdeel van The tree Rethlems, een perche nummer van internationale klasse, waarbij de vrouwelijke partner durf en charme toont op een 11 meter lan ge perche (stang) die door de on derman wordt gebalanceerd. Durf, maar dan van een ander kaliber, brengt de kleurrijke Marokkaanse groep van Abdullah Ben Ali. Deze groep (zeven mannen en een meis je; vormen in een oogwenk de meest uitzonderlijke menselijke pi ramides. De sterke man van de is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. troep vestigt de aandacht op zich door al zijn partners tegelijk te tor sen. Verder brengt deze groep at leten in een wervelend tempo, tal van salto's flic-flacs en andere wonderlijke sprongen, waarbij hun lirhaamsbeheersing perfect is. Een act eveneens van internationale klasse. Wat de Vijf Saltas aan de vlie gende trapeze vertonen grenst aan het ongelooflijke. Voor het eerst sinds de legendarische Codona's wordt in de circuskoepel weer een drievoudige passage gebracht, en wordt Mary Saltas na een doden sprong uit de nok van het circus en na een vrije val van tien meter opgevangen door haar partner. Tot slot van dit rijke gevarieerde programma krijgt men dan als no viteit in het Nederlandse circus het optreden van Johnny Lion en The Jumping Jewels. De heer Boltini heeft dit ensemble „ontdekt" in zijn circusresidentie te Soesterberg, waar hij dikwijls bekende artiesten in het café-restaurant-dancing op treden, en waar bij het optreden van Johnny Lion en zijn orkest de teenagers de zaal bijna afbraken. De 23-jarige Johnny, Hagenaar van geboorte, wordt geassisteerd door de „juwelen". Basgitarist Joop Donk (verloofde van Willeke Al- berti); ritme-gitaar Tjibbe Veelo; solo-gitaar Hans v. Eijek en drum mer Kees Kranenburg jr. Al met al een programma van wereldklasse met een bonte men geling van klassiek circus en mo dern Vermaak, met uitzonderlijke roofdierendressuur, sensationele luchtacrobatiek gebracht met zui delijk temperament en gratie. De grote achtmastentent van 60 x 40 meter biedt plaats aan 4500 per sonen. De circus-karavaan bestaat uit 150 wagens, waaronder twee grote mastenwagens. Het achtman sterke circusorkest staat onder leiding van de Haagse kapelmeester Frans Seuren. De circusliefhebbers van Waal wijk en omstreken kunnen derhal- Telegram-adres„ECHO' Grotestraat 234, Iel. 231 2 Waalwijk ve volgende week dinsdag in Waal wijk (Vredesplein) en Woensdag in Kaatsheuvel (aan de van Heeswijk straat) hun hart ophalen aan een circusprogramma van wereldfor maat. HET GEHEIME COMMANDO De mensen die in deze film in een uiterst moeilijke situatie zijn ge plaatst weten door moed en zelfbe heersing een belangrijke fabriek die V-l en V-2 vervaardigd te vernieti gen. Zij riskeren hun eigen leven en zien hun geluk verloren in een bijna onmogelijke strijd tegen de terreur van Hitler. Met grote verliezen be vrijden zij hun Vaderland van bom bardementen. Donderdag, vrijdag en zondag. JAMES BOND 007 CONTRA DR. NO. Amerkaanse raketten worden door vreemde krachten uit hun balans ge haald en de man die dat moest on derzoeken blijkt plotseling verdwe nen. James Bond wordt ingeschakeld en kan meteen tot actie overgaan DfX wanneer hij bemerkt de chauffeur van auto die hem van het vliegveld heeft afgehaald een val heeft opgezet. Bond overmeesterthem maar de man vërkiest de dood boven het verraden van zijn superieuren. Hij komt te weten dat de verdwe nen man vermoord is doordat hij met zijn onderzoek al te ver gevorderd was. Zijn belangstelling ging vooral uit naar het eilandje Crabkey en Bond besluit na enige onprettige er varingen en na de ontdekking dat de steensoort van Crabkey zeer radio actief is zelfs daarheen te gaan op straffe des doods, want niemand mag het eilandje betreden. Hij ont moet Dr. No. die het brein van de organisatie blijkt te zijn die alle po gingen aanwendt grote bedragen geld los te krijgen van de 2 grote wereld machten, daar hij de macht in han den heeft en alles kan vernietigen. Bond en zijn helper zullen de expe rimenten van Dr. No. echter niet meer meemaken. Zij worden opgeslo ten en hebben nog maar enkele uren te leven. Het lukt Bond na boven menselijke inscpanningen de plannen van Dr. No. te vernietigen. Een film met inspanning aan èèn stuk en enkele niet te vergeten hoog tepunten. Zaterdag en maandag. HERCULES, SAMSON EN ULYSSES Vanaf de openingsscène, waarin een zeemonster een bootje aanvalt en de schipper verzwelgt, is deze film gevuld met actie. Er zijn in deze film buiten de hoofdfiguren, duizenden medespelenden die voor niets terug deinzen. Actie, spanning, sensatie zondag. Dex is alleen verkrijgbaar bij uw melkhandelaar. GEHEIM AGENT Z-32 Aan de Spaans-Franse grens ver ongelukt een vrouw en zij gaat offi cieel over de grens in een lijkwagen van 'n begrafenisonderneming waar van de directrice de mooie Nadia Ba- not is. Wanneer ontdekt wordt dat het slachtoffer geboekt staat als agente van een wapensmokkelaar wordt agent Z-32 met het onderzoek belast. Hij komt spoedig te weten dat de begrafenisonderneemster met ge- truckeerde doodkisten handel drijft in blanke slavinnen. Haar bende be drijft ook goudsmokkel en wanneer hij betrokken raakt bij wapensmokkel lukt het hem aan boord te komen van het jacht waar de wapens in vervoerd worden en die ook voor andere prak tijken gebruikt wordt. Op het jacht verbergt hij dan een tijdbom die bin nen dertig minuten zal ontploffen, doch hij wordt gevangen genomen bij een vluchtpoging en gevangen ge zet. Hij heeft 15 minuten tijd voor de bom ontploft. Vrijdag tot en met dinsdag. Zaterdagavond kunnen we ons weer een prettige avond verschaffen met medewerking van het Enclave Combo, met als zangers A. v. Rooy en A. v. d. Maat. Een afwisselend programma en een avond naar uw smaak. Smit en zondag The All Stars. Deze mensen treden regelmatig op in Lido en weten grote sterren uitstekend te begeleiden. Na Lucille Star zijn er weer gro te dingen op komst. 23 oktober zal het Lido Hellenique zijn weg naar het Waalwijkse publiek banen, voordat ze aan hun grote tournee door Duits land gaan beginnen. 21-JARIGEN VOORTAAN STEMMEN Partijen die aan de gemeenteraads verkiezingen deelnemen behoeven geen 250 gulden waarborgsom te be talen. In de wijziging van de Kies wet, die gistermiddag door een over groot deel in de Tweede Kamer is aangenomen, werd deze waarborg som geëist, maar dank zij een amen dement van de KVP-er dr. Albering, die vindt dat vooral te kleine partij en in de kleine gemeenten de dupe zouden worden van deze maatregel, is dit artikel aan de wetsvoorstllen ontnomen. Door de wetswijziging aan te ne men verklaarde een belangrijke meer derheid in de Kamer zich vóór de ver laging van de kiesgerechtigde leeftijd van 23 naar 21 jaar. Verhoging van de boete van vijf naar vijftien gulden bij het geen gevolg geven aan de op komstplicht werd eveneens door een Kamermeerderheid aanvaard. De an ti-revolutionair Schakel was een fel tegenstander van de opkomstplicht, maar zijn amendement, dat deze plicht uit de wet moest verwijderen, haalde de eindstreep niet. De meeste Kamerleden vonden dat men later nog eens over deze kwestie moet spreken, men was er over het algemeen niet op principiële gronden tegen. (Advertentie) JONG VAN GEEST DAN OOK JONG VAN UITERLIJK Ons nieuwe schoonheidsmiddel MARCHAL RIMPELCORRECTOR bevrijdt u ogenblikkelijk van alle rimpels. Werkingsduur 8 uur. 8,75. Voldoende voor maanden. Gratis folder bij: Drogisterij - Parfumerie LOEK MERTENS Grotestraat 131, Waalwijk telefoon 2045 Zaterdagavond speelt het Duke City Sextet met de stem van Bob RAAMSDONKSE KAAS MET GOUD BEKROOND. Op de Centrale Kaaskeuring van de Kon. Ned. Zuivelbond, welke gehouden wejd te Eindhoven, ter gelegenheid van de algemene vergadering op 29 sept. j.l., behaalde een door de Coöp. Zuivelfabriek Raamsdonk- Waspik ingezonden kaas een gouden me daille met 94 punten. Dit is de tweede maal dat de zuivelfabriek te Raamsdonk een gou den medaille verwierf. Vroeger was men van mening dat in Brabant geen goede kwaliteit kaas gemaakt kon worden. Het te- geendeel is nu weer eens bewezen. Sinde 1954 wordt in Raamsdonk kaas gemaakt, lot nu toe heeft deze fabriek 2 gouden, 4 zilveren en 1 bronzen medaille behaald. De zuivelfabriek behoort niet tot de grootste melkverwerkende industrieën van Noord-Brabant. De speciaisatie in be paalde kaassoorten en door het brengen van een prima kwaliteit streeft men een zo hoog mogelijke rentabiliteit na van het bedrijf. De zuivelfabriek te Raamsdonk produceert de gehele afzet aan lunchkaas van de Coöp. Producenten Handelsver. de Producent te Gouda. Deze kaasoort vindt zijn weg niet alleen in Europa, maar ook Canada en de Ver. Staten van Amerika zijn goede afne mers. b IU0 - Nederland heeft de UNO meer strijdkrachten aangeboden voor even tuele vredes-acties. - President Johnnson wordt vrij dag geopereerd aan galsteen. - De kinderpostzegel-opbrengst van vorig jaar (4 miljoen) is gisteren in Oosterhout verdeeld. Een koek van zestig pond werd doorgesneden en ieder kreeg z'n symbolisch deel.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9