De !:cho van het Zuiden Onverdiende nederlaag RKC tegen De Spechten DESK behaalde over winning op De Valk met 0-1 Baardwijk wint wederom uitwedstrijd Oirschot Vooruit bezorgde WSC gelijk spel Feller Uno Animo wint verdiend van RWB 1-3 RKDVC wint van Gloria UC met 3-0 De Spechten won met 1-2 Eerste nederlaag van RWB MAANDAG 11 OKTOBER 1965 86e JAARGANG No. 78 Een zeer ongelukkige nederlaag, ook onverdiend, voor de geel-blau- wen, die voor de rust heer en mees ter waren op het veld en die door pech en door gebrek aan slechts één schutter de rust ingingen met een 1-0 voorsprong, terwijl het 3-0 had moeten en kunnen zijn. Een twijfelachtige scheidsrechter, die de zeer partijdige grensrechter der gasten te laat door had, bracht enige goede aanvallen wegens buitenspel tot een einde, terwijl er geen vuiltje aan de lucht was. De grootste sta-in-de-weg was echter doelman Kiviets, die de moei lijkste ballen, soms met geluk, wist te keren en zich in de laatste 20 min. als een grote comediant ontpopte, om maar tijd te rekken. Vanaf de aftrap nam RKC het initiatief in handen. De eerste aanval strandde op buitenspel en bij de 2e aanval speelde van Laak de bal iets te ver vooruit. Bij de 3e aanval loste van Laak een enorm had schot en op wonderbaarlijke wijze kon Kiviets de bal tot hoekschop tippen. Weer een RKC-aanval goed over links opgezet besloot L. van Helvert met een schot ver naast het doel. De eerste tegenaanval noopte Spie- rings reeds tot doortastend optreden en hij deed het voortreffelijk. Een vrije trap genomen door Gijs van Dalen leverde een kopbal op van van Ravenstein en weer een hoek schop. Wij noteerden weer een hoek- schap voor RKC en dan pracht-aan- valsspel van RKC, waarbij Kiviets vliegende schoten van v. Ravenstein en van Laak stopte. Fraai opbrengen van Gijs van Dalen, helemaal van achteren uit, leverde 'n gevaarlijke pass op, doch dit werd niet begrepen. Een uitval van de Spechten leverde een kopbal op in het zijnet. Kuijs, die een buitengewoon felle en nuttige partij vertolkte, kwam enorm door de verdediging, doch hij aarzelde met zelf te schieten. Wij noteerden steeds maar aanval len, kansen en nog eens kansen, maar geen doelpunten. Van Helvert faalde totaal met een schot en van Ravenstein liet een kans schieten bij 'n misverstand voor doel. Bij een doorbraak schoot Henk Passier links praktisch onhoudbaar in doch wist Kiviets nog te redden. Een heel gevaarlijke tegenaanval van de Spechten kon nu ook op het nippertje onschadelijk gemaakt wor den. Doelman Kiviets werkte ongeloof lijk. Nauwelijks had hij een moeilijke bal gevangen, of hij tipte de bal uit een hoekschop opnieuw tot corner. Tweemaal werd door RKC over de lat gekopt, tot eindelijk een nieu we prima voorzet van de linksbuiten Henk Pullens, die op een zeer goede wedstrijd kan terugzien, door Henk Passier werd benut, 1-0. Nadat Piet Bakkers, onder zware druk, nog eens over zijn eigen doel werkte tot hoekschop, was het rus ten. Bravo voor deze elf RKC-ers, die zich allemaal voor de volle 100 procent hadden gegeven en een over wicht hadden gedemonstreerd, dat hartverkwikkend werkte op de vele belangstellenden. Men wreef zich de ogen uit over dit RKC. Hoe anders pakte alles na rust uit. De gasten pakten veel feller aan en hoewel het niet precies definieerbaar was hoe en waar, zij speelden volgens een andere taktiek, waarbij keihard werd verdedigd en heil werd gezocht in razendsnele tegenstoten. Hun ge vaarlijke linksbinnen opereerde als vooruitgeplaatste speerpunt. Toch waren de eerste aanvallen weer voor RKC. Bij de eerste greep de doelman afdoende in en bij de 2e was het schot van v. Ravenstein ver uit de koers. Ook bij een volgende aanval was de kopstoot van v. Raven stein slecht gericht. Nadat door RKC nog eens de dek- lat op deugdelijkheid was getest, kwam Spierings voor de eerste keer in moeilijkheden, doch hij kon het kla ren. De donkere middenvoor van de Spechten had ook bepaald pech, toen hij bij een vrije schietkans de bal over de lat werkte. Het werd pijnlijk, zo veel goed aanvallend en opbouwend werk dat maar steeds niet kon wor den bekroond. Het wilde eenvoudig niet, of het schot faalde. De Spechten hadden in de 18e min. meer geluk, toen onze verdediging even minder attent was en zij met een kapbal uit een flauwe aanval konden scoren, 1 1. Nu werd de strijd feller en soms minder prettig en vinnige duels om de bal leverden legio vrije trappen op. Toen van Helvert was doorgebro ken schoot hij rakelings langs de paal. Bij een uitloop van Spierings trapte deze gelijk met een tegenstander te gen de bal. Gijs van Dalen kon het leder nog wegwerken. Achter elkaar raakten van Ravenstein en van Laak geblesseerd. De eerste werd vervan gen door P. Kelder en van Laak hup pelde verder nog maar wat mee langs de lijn. Paniekerig spel in de verdediging leverde geheel onverwacht een rol- lertje op, dat tergend in het doel ver dween. Wie de maker was kan vanaf het middenterrein niet worden waar genomen, 1-2. Hoe RKC de laatste 10 minuten ook vocht om nog de halve winst te veroveren, het lukte niet meer. De Spechten-doelman ranselde alles uit zijn doel, waarbij ook een enorm schot van Henk Passier, dat waarlijk een beter lot verdiend had. Het is jammer van de 2 kostbare punten die op eigen terrein verloren gingen. Het ging zondag nu eenmaal niet. Maar wanneer de RKC-ers zich blijven geven zoals ze zondag gedaan hebben, dan behoeven we nog niet te wanhopen en zullen er nog wel winst punten volgen. RKC 2 heeft bij Brabantia 2 met dezelfde moeilijkheden te kampen ge had. Bijna voortdurend in de meer derheid en toch verloren met 7-3. Binnen 20 minuten hadden zij al een achterstand met 4-0. Het werd nog opgehaald tot 4-2, doch de Eindhovenaren trokken aan 't langste eind. RKC 3 en 4 wonnen beiden en zo is er toch nog iets te melden dat suc cesvol genoemd mag worden. Het is in Valkenswaard een snel le en dikwijls op hoog peil staande v/edstrijd geworden, welke door DESK, en dat was ook de mening van de tegenstander, op meer dan verdiende wijze is gewonnen. Daar naast verdient de Kaatsheuvelse ploeg om meer dan een reden een warm compliment. Op de eerste plaats werd er tot de laatste minuut uitstekend en sportief gevoetbald, dit laatste overigens ook door de te genstander, maar vooral legden de Dessers een grote zelfbeheersing aan de dag, zodat de wedstrijd met een volledige ploeg kon worden be ëindigd. Dit laatste moge misschien een beetje gek klinken, maar in feite komt het hier op neer dat de geel-blauwen zondag niet tegen elf maar minstens tegen twaalf man hebben moeten optornen. Het ge duld van DESK werd nl. deze mid dag door een bar slecht en eenzij dige v. d. Biggelaar uit Roosendaal wel op een bijzonder zware proef gesteld. Steeds weer, ook als er niets aan de hand was, klonk diens fluitje, maar dan in het voordeel van De Valk en wanneer een Des- ser het ook maar even waagde z'n mond open te doen, stond deze man klaar met het dreigement van de kleedkamer. Daarbij werd hij goed geassisteerd door de Valk-grens rechter, die reeds verwoed z'n vlag voor buitenspel hanteerde op het moment dat b.v. een DESK-half de bal nog niet had afgespeeld. Vriend en vijand stond stom ver baasd, toen Frans Damen langs een tegenstander wist te komen, in schoot en de arbiter dit doelpunt om onbegrijpelijke redenen annu leerde. Frank v. Riel werd in het beruchte gebied op twijfelachtige wijze onderuit gehaald en kreeg 'n vrije trap tegen zich. Vrijwel ieder duel moest Lugters met 'n vrije trap bekopen, zodat hij geen kans kreeg zjch te ontplooien. Desondanks werd op de beide punten beslag gelegd en met opgeheven hoofd zochten de warm toegejuichte Des sers de kleedkamer weer op. Nadat beide ploegen elkaar had den afgestast, was het DESK dat de eerste gevaarlijke situatie ont ketende, toen Appels wiens plaatsen weer te wensen overliet rechtbuiten Soeterboek lanceer de. wiens voorzet door Lugters werd naast geschoten. De oud-ex- scmiprof had z'n vizier deze mid dag overigens minder goed afge steld. De Valkeniers probeerden 't op hun beurt via rechtsbuiten Ver- eyken, die met Timmermans en Gussenhoven gevaarlijke combina ties wist op te bouwen, waarmee de DESK-verdediging aanvankelijk heel wat te stellen had. Toen deze het spelletje eenmaal door had, wist vooral Jos Soeterboek, die 'n prachtige partij speelde, al spoedig hieraan een einde te maken en op beheerste wijze werden de moei lijkheden koelbloedig opgelost. Als de DESK-defensie dacht dat de bal uit zou lopen, wist linksbuiten Cou- wenberg deze nog net voor de lijn te bereiken en een gevaarlijke si tuatie te ontketenen. Meteen zat DESK weer voor het doel van De Valk, waar, na een via de halflinie fraai opgezette combinatie, tenslot te Frank v. Riel doelman v. d. Brandt op de proef stelde. In een zeer hoog tempo golfde het spel op en neer en Tausch gaf in ge dachten de paal een zoen toen deze hem bijstand verleende, terwijl 'n DESK-verdediger even later 't ge vaar bezwoor door over eigen doel te koppen. Toch kregen de gasten langzamerhand een overwicht en de oprukkende aanvoerder Damen probeerde v. d. Brandt met een schot te verrassen, terwijl deze uit stekende doelman een poging van de doorgebroken Soeterboek even eens wist te verijdelen. Een uitste kende kans om DESK de leiding te geven liet Frank v. Riel onbenut door naast te schieten. Met DESK in het offensief werd de eerste helft afgesloten. Na de hervatting hadden de gast heren aanvankelijk het initiatief over beide vleugels, maar zowel Vereyken op rechts als Couwen- berg op links kregen van de reso luut ingrijpende v. Wezel, Blume en Verwijst weinig kans zich vrij te spelen. Het grootste gevaar dreigde voor het Valk-doel toen de doorgebroken v. Riel ten val werd gebracht, maar de arbiter zag hier in niets onoirbaars. Bij een gevaar lijke situatie voor het DESK-doel raakte Tausch even onklaar, toen hij even de bal los liet en zich voor de voeten van een tegenstander weer op het leder wierp, waarbij hij aan de hand geraakt werd. Van af dit moment begon DESK steeds meer druk op het Valkendoel uit te oefenen met Herman Damen achter z'n voorhoede. Steeds onder brak de arbiter deze pogingen. Lug ters probeerde het dus maar eens met 'n kogel van verre afstand, die net naast ging. Ook Frank v. Riel zag z'n projectiel naast het vijan delijk doel inslaan, terwijl v. d. Brandt grote moeite had met een hard schot van Soeterboek. Nadat aan de andere zijde Tausch een kcpbal van Gussenhoven uit een corner bekwaam had gestopt, stormde v. Riel op het Valkdoel af om in het beruchte gebied gevloerd te worden. Niets aan de hand vond de arbiter en DESK bleef tever geefs tegen de bierkaai vechten. Ongeveer een kwartier voor het einde kreeg de Kaatsheuvelse ploeg Icon naar werken. Handig ontweek Kees Soeterboek enkele tegenstan ders terwijl hij de bal naar het midden dreef totdat hij deze pas klaar voor zijn linkervoet kreeg en met een harde schuiver in de hoek werd v. d. Brandt kansloos gepas seerd. Hoe groot het DESK-legioen in Valkenswaard was bleek uit de vreugdeuitbarstingen en het gezang na dit fraaie doelpunt. Even pro beerde de Valk de bakens te ver- zétten, maar de DESK-ploeg, de overwinning ruikend, toonde nu 'n bewonderenswaardige vechtlust, terwijl sommige Valken duidelijk aangeslagen waren, waardoor hun plaatsen minder werd en DESK steeds weer ten aanval kon trek ken Het afgekeurde doelpunt van Frans Damen hebben we hierbij ïeeds gememoreerd. Vijf minuten voor het einde kreeg DESK de kans om de zege veilig te stellen toen Soeterboek op rechts doorbrak en vier aanvallers voor twee verdedi gers stonden. Handig liet Lugters de bal passeren voor Frans Damen, die echter in plaats van zelf te schieten de bal weer terugspeelde en toen was de kans verkeken. Vlak daarop kreeg DESK warempel nog 'n vrije trap te nemen, doch de ko gel van Lugters ging via het muur tje corner. Met nog een halve mi nuut te spelen kreeg echter ook De Valk nog zo'n presentje even bui ten 't strafschopgebied, doch Tausch wist de bal te bemachtigen, waar bij hij op het nippertje ontsnapte aan de schoen van een gevaarlijke toespringende tegenstander. Daar mee was de zaak bekeken en hand haafde DESK z'n positie aan de kop van de ranglijst. TAC - BAARDWIJK 0 - 1 De 0 - 1 eindstand is slechts een magere afspiegeling van het grote veldoverwicht dat Baardwijk geduren de de gehele wedstrijd heeft gehad. De Tilburgers inspireerden echter niet tot grote daden. Bovendien deed de harde wind veel afbreuk aan het spel. Na de aftrap zochten de Baardwijk- voorwaartsen, goed gesteund door de halfs Cor Leijten en Cor Slaats, al direct het doel van TAC en werd me nige aanval opgebouwd. Doelman Aarts van TAC hoefde voorlopig ech ter niet handelend op te treden, daar ondanks de harde wind in de rug de geel-zwarten meestal verzuimden te schieten. Bovendien was de TAC-de- fensie niet zuinig met het weggeven van hoekschoppen, waarvan er echter geen enkele doeltreffend werd afge- Enigszins teleurgesteld verlieten spelers en supporters van WSC het aan de hoogste eisen voldoende sport complex te Oirschot, ofschoon deze drawn de beste honorering was voor beide partijen. Doch toen de Waal- wijkers 14 min. na rust hun 2-0- achterstand hadden ingehaald, zat er een dikke overwinning in, doch door diverse oorzaken is er dit niet uitge komen. Ofschoon wij mogen vast stellen dat de Oranje Zwarten in Oir schot een zeer lastige klip bij deze sportieve tegenstanders hebben om zeild. Om even over half 3 trapte van Oudheusden voor WSC af, op een speelveld, waar menige ere-divisie- club jaloers op zou wezen. Direct za gen wij dat hedenmiddag niet 't spel peil bereikt zou worden van zondag j.l. het direct en goed afspelen van de ballen bij de vorige wedstrijd, was nu ver zoek en de Waalwijkers vervielen weer in te kort en breed spel, waar door de prima midhalf van de Groen- Witten en hun doelman Brands tijdig konden ingrijpen. Weinig spannends was er te bele ven, doch de 30e min. bracht meer le ven in het spel. Jammer was het dat dit werd ingeluid met een doelpunt van Oirschot, dat ontstond uit een penalty, omdat een WSC achterspeler absoluut onnodig de bal met de hand speelde, dus na 30 min. 1-0. Het antwoord van WSC was niet zo overdonderend, doch moest doel man Brands toch wel zijn kunnen to nen, evenzo de WSC doelwachter Dekkers, wat zij ook keurig deden. Vijf min. voor rust ontstond bij 'n aanval over rechts van de Gr. Witten het tweede Oirschot-doelpunt, toen de 1-buiten vrijstaande Dekkers hard en onhoudbaar passeerde. Het scheen even dat het vonnis over WSC was geveld, doch dit was inderdaad schijn, want hiermede zijn eigenlijk de laat ste wapenfeiten van de groen-witten genoemd, want 2 min. later schoot v. Oudheusden hard op het vijandelijk doel; dit te harde schot voor Brands liet hij dan ook prompt vallen en Spa pens scoorde van dichtbij, 2 - 1 Tot rust nog enige aanvallen, doch met 2-1 ochterstand werd thee ge serveerd. Na rust zat er meer vaart in de WSC-ploeg, doch op de gelijkmaker moesten we tot 14 min. na rust wach- Altijd al is Uno Animo voor RWB een moeilijke tegenstander geweest en was dat ook nu weer. Door feller en agressiever spel, hard werken en goed kansen benut ten, heeft het verdiend van RWB ge wonnen. Het lukte bij Uno deze mid dag beter dan bij de RWB-ers en de aanvalslinie was gevaarlijker dan die van de Besoijenaren, die een te af wachtende houding aannam. De verdediging van RWB liet voor rust enkele steken vallen, waardoor vooral over links Uno gevaarlijke aanvallen kon ontplooien. Het begin was niet slechts voor RWB. Han Bruurmijn kopte een voor zet goed in, waar de Uno-keeper veel moeite mee had en enkele gevaarlijke acties van linksbuiten Maijers werden op het nippertje onderschept. Uno nam het spel over en 'n dek- kingsfout bij RWB bracht hen de eer- stewinst, 0 - 1 na 10 min. Op en neer ging hierna het spel, maar het was te zien dat Uno Animo in de voorhoede toch doortastender was. Een comer leverde na 20 min. een tweede doelpunt op, 0-2. Even later werd het voor RWB zelfs zeer bedenkelijk, toen 'n Uno-aanval door Meyer uit een moeilijke hoek werd be sloten met een keihard schot, waar Avontuur geen kans naar had, 0-3. Na de rust dachten we RWB uit een ander vaatje te zien tappen, maar door niet snel genoeg spel en teveel door het centrum kon de fel op de bal zittende Uno-verdediging het kla ren. Een unieke kans miste Han Bruurmijn door een penalty wegens hands recht op de keeper af te schie ten. Een 15 min. na rust kwam RWB eindelijk aan haar doelpunt toen H. Bruurmijn inschoot, 1-3. In deze periode was RWB sterker, maar er kwam toch niet meer uit. Ook Uno kreeg het laatste kwar tier nog diverse kansen om de score te verhogen, maar men wist ook hier het net niet meer te vinden. Zoals al gezegd, won Uno Animo door feller en sneller spel verdiend, deze soms wel wat harde, maar zeker niet onsportieve streekderby. Bij RWB kon alleen de penning meester lachend naar huis, want hij had een recette van een goede 2000 man. ten, toen B. Couwenberg voorzette en van Oudheusden inschoot, 2-2. Nu kwam de wedstrijd op zijn hoog ste punt. Voor beide partijen zat er winst in, doch WSC liet de meeste kansen onbenut en de Groen-Witten hadden pech, toen Rooyakkers alleen voor Dekkers kwam en overschoot. Vele harrde passen brachten de WS C-verdediging wel eens in moeilijk heden, doch de nu beter draaiende defentie klaarde dit op; zelfs gingen de back's mee ten aanval, maar ook O.V. stond geen doelpunt meer toe en moeten wij dit gelijk spel wel het juis te achten. Geen grootse, doch span nende match. WHITE BOYS—VELOCITAS 3—2 White Boys heeft zondag 'n ver diende 32 overwinning behaald op het Tilburgse Velocitas. Om or ganisatorisch redenen werd de wed strijd niet in Waspik-boven ge speeld zoals het programma oor spronkelijk aangaf, maar op het terrein van Velocitas. Piet Kuyten trof als eerste de roos maar nog voor de rust aanbrak, bracht Velo citas de stand weer gelijk 11. In de tweede helft bracht Willy v. d. Mosselaar White Boys opnieuw aan de leiding, 21, waarna Piet Kuy ten de overwinning veilig stelde, 31. Door een strafschop kwam Velocitas nog op 32 maar een ge lijk spel zat er voor de Tilburgers niet in, daarvoor had White Boys een te groot overwicht. rond, daar de hoge voorzetten veelal een prooi werden van de bekwaam grijpende TAC-doelman. Enkele kop ballen van J. Verhoofstad en A. Ernst gingen rakelings over de deklat, ter wijl in de 25e minuut een hevige scrimmage voor 't TAC-doel door de scheidsrechter onderbroken werd voor een blessure van een der spelers. In de 30e minuut kon alles wat Baardwijk was echter juichen. Na be kwaam ingrijpen van J. Verhoofstad bemachtigde hij de bal en schoof de ze meteen door naar r.-buiten A. Mos selveld. Deze stormde op het doel af en loste in volle ren een schot; in een reflex sloeg de TAC-doelman de bal terug het veld in. Middenvoor Emst ving de bal op en gaf de doelman van TAC niet opnieuw een kans, 0-1. Even later vestigde Ernst weer de aandacht op zich door na een keurige combinatie met B. van Cromvoirt met een bekeken trekbal de doelman te verslaan. Staande op de doellijn, wist een der TAC-verdedigers de bal ech ter nog te keren. Na de thee was 't wederom Baard wijk dat de toon aangaf. De weinige keren dat de Tilburgers voor het hei ligdom van doelman van Geenen ver schenen, werden zij bekwaam opge vangen door de geroutineerde Baard wijk-defensie, waarin J. van Gelder, bijgestaan door de backs v. d. Lee en van Hooff, de blauw-witten bijzonder weinig kansen gaf. Slechts éénmaal werd de geelzwarte achterhoede uit positie gespeeld, met als resultaat 'n hard schot dat door doelman van Gee nen schitterend werd gestopt. Deze moest even later uit zijn kooi komen om de doorgebroken rechtsbuiten de pas af te snijden, wat hem wonder wel afging. Verder zagen de Tilbur gers geen kans Baardwijk te veront rusten. De geel-zwarten zagen ook geen kans meer de voorsprong te ver groten, hoewel 't enkele malen slechts een haar heeft gescheeld, o.a. bij schoten van Verhoofstad, van Mos selveld en een kopbal van Ernst. Ver der onheil kon TAC voorkomen door het hanteren van de buitenspel-val. Eenmaal moest de TAC-back nog redding brengen op de doellijn. Met het laatste fluitsignaal van de scheids rechter was tevens de spanning ge broken en kon Baardwijk met de dik verdiende overwinning de thuisreis aanvaarden. Ook Baardwijk II hield de volle winst in huis door de OJC-reserves met een 3-0 nederlaag naar Rosma len terug te sturen. In deze snelle aantrekkelijke wedstrijd heeft RKDVC royaal ge wonnen. De aanvallen wisselden zich aanvankelijk voor beide doe len af. Maar voor het eerst was de defensie het sterkste deel van de ploegen. RKDVC werd steeds ster ker, maar de doelman van Gloria UC was goed in vorm. In een der aanvallen van RKDVC speelde de rechtsbuiten van Gloria UC de bal met de hand. De toegekende straf schop werd door midvoor Wage- makers van HKDVC onberispelijk ber.ut 10. Vlak voor de rust werd het nog 20, toen Tini van de Wiel van RKDVC een hard schot pro duceerde, dat roos trof. Na de rust gingen beide partij en goed tegen elkaar op. Linksbui ten Wim Lambrechts van RKDVC wist na een fraaie doorbraak met een hard schot de stand op 30 te brengen. RKDVC ging het wat rustiger doen en Gloria UC kwam steeds meer in de aanval. De ach terhoede van RKDVC met aan het hoofd doelman C. van Drunen, wist de aanvallen onschadelijk te maken. Goede schoten van Gloria spelers werden goed door doelman van RKDVC gestopt. Bij de Gloria ADVENDO—WASPIK 0—0 De wedstrijd AdvendoWaspik eindigde zoals hij was begonnen, met dubbel blanke stand. Geen doelpunten maar wel doelrijpe kan sen. Zo zou Advendo' al voor de rust de wedstrijd in haar voordeel hebben kunnen beslissen. Twee niet te missen kansen, resp. in de 8e en de 20e minuut werden door de Bredanaars echter niet benut. In de 30e minuut redde doelman Rekkers op werkelijk voorbeeldige wi.ize, waardoor 'n eerder en zwak ker spelmoment volledig compen seerde. Na de hervatting had de goalie van Advendo het nodige keepersgeluk toen achtereenvol gens Willy Vervoort (7e minuut) en Frans Broeders (17e minuut) 'n solo afrondden met resp. een schot tegen de paal en een vinnige schui ver die op enkele centimeters het doel mistte. In deze tweede speel- helft werd Waspik steeds sterker, hoewel Jos Smits na 15 min. spe len toch nog zijn doelman op de lijn te hulp moest komen. Adven do verweerde zich echter dermate fel dat Waspik ondanks een licht overwicht in de tweede helft niet tot doelpunten kon komen, ook niet toen Paul Smits tien minuten voor het einde de Waspik supporters al in een hoera-stemming bracht. Ad vendo bleef, vaak met inzet van een behoorlijke dosis mankracht, ten koste van alles overeind. UC aanval schoot d§ rechtsback van RKDVC bijna in eigen doel. De Drunense keeper kon de bal geluk kig met een ferme duik nog berei ken. 20 min. voor het einde viel rechtsbuiten van den Bosch van RKDVC uit en werd vervangen door G. van Helvoirt. Zo kwam er een einde aan deze sportieve wed strijd in het Drunense sportpark. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie Telstar—DOS 1—0 PSV—Go Ahaed 2—2 MVV—Heracles 2—2 AjaxSparta 01 El ink wijk—DWS 1—0 FeijenoordFortuna '54 10 FC TwenteADO 00 Willem II—GVAV 4—0 Eerste divisie Holland Sport—NAC 2—2 Sittardia—VVV 6—1 Blauw Wit—DHC 0—2 VolendamVolewijckers 02 Xerxes—NEC 4—2 VeloxEindhoven 32 RBCAlkmaar 40 Cambuur was vrij. Tweede divisie A VeendamHVC 14 ZaanstreekGooiland 11 Zwolse BoysTubantia 11 GraafschapVitesse 02 WageningenPEC 10 AG OVVZFC 2—1 HilversumHeerenveen 31 Zwartemeer was vrij. Tweede divisie B DFC—Fortuna (VI.) 1—0 Hermes-DVSNOAD 2—1 Roda JCFC Den Bosch 22 EDO—Excelsior 11 RCH—Haarlem 2—1 WilhelminaSW 2—5 BaronieHelmondia 33 Limburgia was vrij. AMATEURS Eerste klasse E HelmondMiddelburg 22 De Valk—DESK 0—1 BoxtelSparta '25 30 TOP—UNA 1—0 TSCBrabantia 52 RKCDe Spechten 12 Tweede klasse A TaxandriaGeldrop 12 SchijndelBest Vooruit 12 Vlijm. BoysBladella 30 Reusel SportLonga 13 GemertValkenswaard 51 RWBUno Animo 13 Tweede klasse B SteenbergenZeeland Sport 23 InternosAlliance 21 ODIO—VOAB 2—4

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5