Enthousiaste huldiging van drie jubilarissen I Portret-schilderij voor zilveren Hunter-directeur 'n gratis spaarinlage van f2.50 er-mode met een Tien! Denkt U aan onze spaaraktie DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 OKT. 1965 de spaarbank voor iederéén De voorzitter der Liedertafel de heer van Oudheusden met de jubila rissen de heren L. Sars, Leijtens en v. d. Leur. „Ons koor neemt in de rijen der Nederlandse koren een zeer mooie plaats in. Op de eerste plaats door zijn hoge leeftijd, n.l. 105 jaar en op de tweede plaats door haar ledental van ruim honderd". Dat merkte de heer L. van Oudheusden, voorzitter van de Lieder tafel Oefening en Vermaak, zaterdagavond op tijdens de feestelijke huldiging van een drietal jubilarissen: de heer L. Sars, die 35 jaar lid en 25 jaar directeur van het koor is, en de heren C. v. d. Leur en G. Leijtens die 25 jaar lid zijn. De huldiging van zaterdagavond en de daarop volgende feestavond bewezen dat, hoewel de vereniging tot de oudjes behoort, zij nog steeds springlevend is. 1 In aanwezigheid van hoofdbe stuur, bestuur, ere-leden en bijna alle leden, richtte de heer L. van Oudheusden het woord tot de jubi larissen. Deze vormden, aldus de voorzitter, de kern van het koor. In tweeërlei opzichten nl. wat betreft de muzikale prestaties en gezien de invloed die van hen uitgaat. In tij den van voor- en tegenspoed heb ben zij de vereniging gesteund en dat mag niet worden onderschat. Hoezeer de overige leden de ju bilarissen waarderen, is wel geble ken uit de spontane deelname aan de geldinzameling voor de geschen ken. De heer v. Oudheusden betrok ook de echtgenotes van de jubila rissen in de hulde. Hij dankte de dames voor de steun, die zij aan de Liedertafel hadden bewezen door hun mannen één keer per week aan het koor af te staan. De dames mochten een boeket bloemen in ontvangst nemen. De geschenken, die de jubilaris sen in ontvangst mochten nemen, zijn, zo benadrukte de voorzitter nog eens, aangekocht uit de op brengst van de inzameling onder de leden. GESCHENKEN De heer Leijtens ontving uit han den van de voorzitter een aansteker. „Wij hopen, dat uw \touw het ons niet kwalijk zal ne men, dat wij haar voor zijn ge weest". De heer van de Leur kreeg van de voorzitter een ballpoint. „Ik hoop, dat u hiermede, evenals in 't verleden, waardevolle suggesties voor het bestuur op papier zult zet ten". Bovendien ontving de heer v. d. Leur een platenbon. VEEL VERGEND Een bijzonder grote waardering uitte de heer v. Oudheusden voor de verdiensten van directeur L. Sars. Het taaie instuderen van nieu we werken, de concentratie van de leden opwekken en vasthouden, de hoogspanning bij het naderen van een uitvoering, de uitvoeringen zelf met de onvermijdelijke spanningen daaraan verbonden, zijn allemaal zaken die veel vergen van het uit houdingsvermogen van een diri gent. „En dat u dit 25 lange jaren hebt volgehouden, is, naar ik meen wel te mogen zeggen, een bewon- deringswaardige prestatie", aldus de heer v. Oudheusden, die de goede prestaties van het koor van Oefe ning en Vermaak toeschreef aan de verdiensten van de jubilerende di recteur. „Door uw vader, uw broers en vele familieleden is de naam Sars reeds vele jaren aan de Lie dertafel verbonden. Ik geef u de verzekering, dat wij al hetgeen ge voor onze vereniging hebt gedaan, zeer hoog waarderen. Wij zeggen u daarvoor gaarne dank". De heer Sars mocht uit handen van de voorzitter een langspeelplaat in ontvangst nemen van een werk, „waarin de mooiste koorwerken, ooit geschreven, voorkomen". Dank baar nam de heer Sars 't geschenk, be Mattheus-Passion, in ontvangst. Het grootste geschenk voor de ju bilerende directeur was een gouden ring, „teken van verbondenheid, dat wij u gaarne schenken als symbool van de onverbrekelijk everbonden- beid, die vandaag 25 jaar bestaat tussen u en de Liedertafel Oefening on Vermaak". OOK FR. WILMONT Onaangekondigd betrok de heer v Oudheusden nog een vierde ver- dienstelijke man bij de huldiging, "et was de totaal verraste Fr. Wil- mont, die zich in vele, vele jaren ook grote verdiensten heeft verwor den voor de Liedertafel. Sinds de oorlog is er maar één concert ge feest waarop de heer Wilmont niet als begeleider optrad. Daarbij bleef "et niet: op talloze repetities was Ö1J present. Voorzitter v. Oudheusden was blij eens in het openbaar zijn toaarde- ring te kunnen laten blijken en eyerhandigde de heer Wilmont een K'eine attentie. Schriftelijke gelukwensen waren o.nnengekomen o.a. van de be- -y.ermheer, de heer A. van Hilst, •«n de leden van het hoofdbestuur e heren J. Tielen en J. Wiesman, van 't Waalwij ks Kerkkoor St. Jan en van het Waalwijks Orkest. De heer L. Sars dankte 't bestuur en de leden voor de prettige samen werking, terwijl zijn dank tevens uitging naar de vaste solisten en de bekwame begeleider, de heer Fr. Wilmont. Nadat het mannenkoor „zij leven lang" hadden gezongen, zongen Nel Dupont en Rinus Hesselberth op uitstekende wijze een duet uit Car men. Het officiële gedeelte werd besloten met het optreden van het Gemengd Koor, terwijl het verdere verloop van de avond in handen was van het trio „De Notenkrakers" die zich op voortreffelijke wijze van hun taak kweten. Zo ooit, dan is vrijdag door de ruim 200 personeelsleden van Hunter ge toond, dat zij grote genegenheid koesteren voor hun directeur A. J. Verhulst. Voor een tweeledig jubileum was het personeel van kledingbedrijf „Hunter" laaiend enthousiast ge worden. De heer Verhulst vierde n.l. gelijktijdig zijn zilveren huwe lijksfeest en het 25-jarig bestaan van zijn bedrijf. Het enthousiasme bereikte een hoogtepunt in een door het voltallige personeel gezongen variatie op de tophit: „Dat is het einde". Die samenzang ging vooraf aan de aanbieding van een door Theo van Delft geschilderd portret van de heer Verhuist. De heer Berkelmans, oudste me dewerker van „Hunter", bood het portret aan namens alle Hunter- medewerkers. Hij zei, namens zijn collega's grote waardering en be wondering te hebben voor de lei ding, die de heer Verhulst als di recteur aan het bedrijf gegeven had Hij sprak de hoop uit, dat die lei ding nog vele jaren zou mogen du ren. Ook sprak de heer Berkelmans een gelukwens aan het adres van mevr. Verhulst-de Bonth en de kinderen van het jubilerende echtpaar i.v.m. het zilveren huwelijksfeest. Mevrouw Krol, cheffin van 't ate lier, bood vervolgens aan mevrouw Verhulst een zilveren broodschaal aan. Hoofdvertegenwoordiger Stikkers bood namens de „oude garde" een in leer gebonden gedenkboek aan. Voor hem was dat een welkome aanleiding de groei van het bedrijf te schetsen. Hij stond stil bij de ja ren van vóór de oorlog, toen de slechte tijd een start van een con fectiebedrijf verhinderde. De start viel trouwens in een lastige periode (1940). De heer Stikkers herinner de er aan hoe het vaak in de eerste bedrijfsruimte een kwestie van be helpen was. Het bedrijf was toen gevestigd op de vliering van 't huis/ winkelpand voor de St. Janskerk. In die dagen moest mevrouw Ver hulst zelfs de badkamer aan het be drijf afstaan. De heer Stikkers memoreerde verder de verhuizingen van het be drijf (eerst naar de oude Nijver heidsschool, waar thans de Kombi is gevestigd en daarna via de oude W.A.M.I.-gebouwen aan het Hoek- einde naar de huidige bedrijfsruim te). Hij betrok in zijn gelukwensen de echtgenote en de kinderen van de jubilerende directeur. Tegenover de twee dochtters en de zoon van de heer Verhulst sprak de heer Stikkers de verwachting uit, dat hun leiding van het bedrijf even prettig zou zijn als die van hun vader. De heer Verhulst, zichtbaar on der de indruk van de spontane hul diging, betrok in zijn dankwoord alle medewerkers en medewerk sters. Hij had niet kunnen dromen dat het schilderij zo prachtig zou worden. Maar niet alleen geschenken stemde de heer Verhulst tot dank baarheid. Ook wat bereikt was in de afgelopen jaren: „Zonder uw ac tiviteit en toewijding zou dit nooit bereikt zijn". Uit 200 kelen werd dit beant woord met een „Lang zullen ze le ven". Daarna wensten de perso neelsleden de familie Verhulst per soonlijk geluk. De feestdag was begonnen met 'n plechtige dankmis in de Antonius- kerk, die zeer fraai was versierd. Deze H. Mis, opgedragen door rec tor de Bonth, een neef van de jubi lerende mevr. Verhulst-de Bonth, werd bijgewoond door familieleden en het voltallige personeel. Pastoor Lam hield een korte feestpredikatie. Het Hunter-personeel genoot daar na van een koffietafel in „Lido". In de namiddag had het personeel vrij-af. De heer en mevr. Verhulst- de Bonth recipieerden toen in hun privé-woning, waarbij zij overwel digd werden door de belangstelling. Op 15 oktober a.s. zal het feest door de Hunter7familie worden voortgezet. Het personeelsfeest zal dan een hoogtepunt bereiken door het optreden van het cabaretgezel schap van de gebroeders Ton en Joop van Engelen. WINTERPAUZE De amateurvoetballers in Zuid I en Zuid II krijgen een winterpauze. De ze zal, bij wijze van proef dit seizoen, lopen van 26 december tot eind ja nuari. Het sectiebestuur amateur voetbal heeft hieraan zijn goedkeu ring gehecht. De rust geldt overigens niet voor de eerste klassers. Deze zullen in de ze periode normaal hun wedstrijden moeten spelen. van vrijdag 1 t.m. zaterdag 30 oktober Iedere nieuwe spaarder die tenminste f5,— inlegt, ontvangt De heer B. Berkelmans biedt de heer Verhulst namens het personeel het portret aan. Iedere spaarder die een inlage doet op een bestaand spaarboekje ontvangt een attentie. MARKT 8 - WAALWIJK TEL. 04160-3290 Mode-ontwerpers met een su bliem gevoel voor de charmante en vlot-sportieve wensen tussen 10+ en 20- hebben zich voor dit najaar extra ingespannen. resultaat is in 3 woorden samen te vatten: verrassend verbluffend voortreffelijk TIENER PRINCESSE. Deze vlotte mantel is geïnspireerd op de populaire ligne princesse. Hier met moderne reverskraag en uitgevoerd in diverse kleuren bouclé. 12-16 jaar 79.75 TIENER TERLENKA. Kittig deux-pièces met effen hesje, afgewerkt met ruitmotief van het rokje. De sportieve rok heeft dubbele stolpplooien. 10-14 jaar. 10 jaar 33.75 TIENER-TOPJURK. Geheel ge voerde bouclé-jurk - dus lekker warm - in princesse-lijn. De zwarte kraag en manchetjes zijn gehaakt. Kleuren: rose, oker en bleu. 12-16 jaar 44.50 ■■i-'Xt:?1 ff. t,~7V- v. TIENER MET BONT. Het prin cesse model beheerst ook de tienermode. Moderne bouclé, flauw getailleerd met zijnaad zakjes. Echt spitz nutria bont kraagje. 10-18 jaar. 12 jaar 98.25 i kleine stijging per maat

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 7