usiiifStt Ook Waalwijk krijgt Sociale school Zuiden Hij smult ...en u hebt nog 3 andere redenen om de boterhammen metDexte smeren. Hier komen ze! KAATSHEUVEL Alkmaarse huisvrouw werd ter plaatse overtuigd „Meer weten en meer zijnl Henry Vermeer MARGARINE v't1 I - §1 -K-if Wffi&fSi 4 H. Tychon het optreden werd beslo ten. Beide gezangen werden keurig en zuiver van klank uitgevoerd. Vervolgens was het de beurt aan de dames van Con Amore. Ook hier weer opnieuw een zeer kleine bezet ting, n.l. 10 zangeressen. Het ver plichte werk: het Introïtus van de dagmis van Kerstmis "Puer Natus est nobis" klonk helder en zuiver door de kapel van het Deurnese-missiehuis, wat ook gezegd kan worden van het Ave Maria", een compositie van de oud-organist Frans van der Ven. Daarna werd het een gespannen en ietwat zenuwachtig wachten op de uit slag. Toen die dan ook kwam kende de vreugde nauwelijks grenzen. Men moest, om een eerste prijs te behalen, 300 punten halen. Het dameskoor werd 302 punten toegekend, terwijl 't mannenkoor 303 punten wist te ver werven. Een succes om werkelijk trots op te zijn. Bovendien een prachtige be kroning van vele weken intensief re peteren. Het succes krijgt daarenboven nog extra waarde, als wij weten dat van de 10 koren welke in afd. B uitkwamen, de Berndijkse koren de 3e en 4e plaats innamen. Het was zondagmorgen dan ook een trotse pastoor Rietra die de paro chianen van dit fraaie succes op de hoogte bracht. ,,We kunnen met groot vertrouwen de muzikale toekomst van de paro chie tegemoet zien. Dit succes zal in de uitvoering van de gezangen in de kerk zijn gevolgen zeker niet mis sen", aldus de pastoor. "Con Amore" en "St. Cecilia" van harte proficiat. DE LEVENSSCHOOL hield eerste Ouderavond in het cursusjaar '65-'66 Op maandag 18 oktober j.l. hield de Levensschool van Kaatsheuvel in het nieuwe cursusjaar de eerste ouder avond. Wat wij al wisten, bleek ook weer op deze avond, dat de leiding van de Levensschool bijzonder veel prijs stelt op een geregeld en hartelijk contact met de ouders van de jongens, die op de Levensschool zijn. Het gezin is al tijd nog het nest, waar de jongens uitvliegen en waar zij een blijvende vorming krijgen voor het leven. De avond was origineel ingedeeld. Eerst kregen de ouders de kans om eens te zien, hoe een en andnier op de Levensschool toegaat. Er was een sportles aan de gang, de handvaardigheid was in bedrijf en de heer Annegam was zelf met 'n groep jongens bezig aan een gedach- tenwisseling over een krantenbericht, dat een jongen van 15 jaar de haren werden gekortwiekt, omdat hij 'n be rucht café had bezocht. Deden de, ouders er goed aan van deze jongen de haren te kortwieken? Dat was de vraagstelling en daar werd met de jongens van een le jaarsgroep over gediscussieerd. Toen deze lessen teneinde waren, verzamelde de heer Annegarn de ouders om zich heen in de sportzaal van de school en onder het genot van een kop koffie, vertelde de heer An negarn op de van hem bekende pret tige manier iets over de gang van za ken op de school, waarbij hij zei, dat de benaming: Levensschóól eigenlijk niet helemaal de sfeer van het werk dekt. Er wordt n.l. naar gestreefd op een colegiale manier met de jongens samen te spreken en te werken, opdat de jongens wat bij hen leeft, ook zul len uiten. Hierna werden de heren Stokman en van Balen als handvaardigheids leider en sportleraar aan de ouders voorgesteld en werd een korte film vertoond over de ontmoeting van de jongens en meisjes op de diverse leeftijden. Een bijzonder aardig moment uit de film was de dansavond, waarop de meisjes zenuwachtig afwachten, wel ke jongen hen zal vragen en waarbij de jongens de tenen van de meisjes niet altijd onberoerd wisten te laten. Deze film bevestigde, dat de Le vensschool het bekoorlijke aspect van de twee geslachten niet kan voorbij gaan. De ouders, die aan deze ouder avond deelnamen, kregen op een pret tige wijze een beter inzicht in 't doel en werken van de Levensschool. Via krant, radio, televisie, op het werk, in de vereniging, de vakorgani satie, het gezin, de ondernemingsraad enz., hoort men over allerlei zaken praten. De loonpolitiek, E.G.K.S., E.E.G., internationale betrekkingen, belas tingmaatregelen, bouwbeleid, arbeids recht, vermogensaanwasdeling, con cilie, godsdienstvernieuwing, sociale verzekeringen, politieke partijen, ver kiezingen, zijn enkele van de vele on derwerpen. Het doel, dat de sociale scholen beogen is aan grote groepen werkne mers en werkneemsters een zodanige brede vorming te geven, dat zij over deze zaken kunnen praten, kunnen meedenken, dat zij respect en waar dering afdwingen overal waar zij zich in de samenleving bewegen. Ook, dat zij een rijkere inhoud kunnen geven aan hun persoonlijk leven en meer en beter dienstbaar zijn in hun woon- en werkmilieu. Deze overwegingen hebben er toe geleid, dat het dagelijks bestuur van de plaatselijke centrale van het NKV heeft besloten ook te Waalwijk een sociale school op te richten. Als cursusleider voor deze Sociale School te Waalwijk is door het be stuur de heer de Koning aangewezen. De sociale school omvat drie cur sussen, die samen een eenheid vor men. Na afloop van iedere cursus kan men een getuigschrift verwerven. Heeft de cursist alle drie de cursus sen gevolgd, dan kan hij het zgn. leer plandiploma ontvangen. Op deze cursussen komen de vol gende onderwerpen aan de orde Taalexpressie, maatschappelijke stromingen, godsdienstige vraagstuk ken, staatsinrichting, sociale econo mie, bedrijfseconomie, actuele zichts- kwesties, arbeidsrecht, sociaal verze keringsrecht, medezeggenschap en ge schiedenis van de vakbeweging. Te Waalwijk zal gestart worden met de cursus A (le cursus). In 70 les uren zullen 5 onderwerpen behandeld worden, n.l.: Taalexpressie (14 lesuren): Docent de heer P. Broek, perso neelschef bij N.V. Philips, Waalwijk. Woordgebruik, gespreks-, discus sie- en vergadertechniek, studie in structie en doelmatig studeren zijn za ken, die onder de loupe worden ge nomen. Sociale Economie (14 lesuren) Docent de heer P. de Koning, jeugdconsulent bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Waalwijk. Economische termen, nationale en internationale problemen en politiek en actuele economische vraagstukken, zullen aan de orde komen. Godsdienstige vraagstukken (14 lesuren. Docent Aalmoezenier v. Ber- kel. Ruime aandacht zal worden be steed aan alles, wat de katholiek van deze tijd bezighoudt. Maatschappelijke stromingen (21 lesuren). Docent de heer Hardemuts, directeur van de R.K. Levensschool te Waalwijk. Bij dit vak zullen de cursisten o.a. geconfronteerd worden met de ver schillende stromingen, (liberalisme, socialisme enz.), de katholieke sociale leer, en de verschillende encyclieken. Staatsinrichting (7 lessen). Docent de heer J. Kleijberg, maat schappelijk werker bij de Gemeente lijke Dienst voor Sociale Zaken te Waalwijk. De grote lijnen van het staatsrecht zullen worden behandeld. Hoe komen wetten tot stand, hoe wordt het Rijk, de Provincie, de Gemeente bestuurd, zijn vragen waarop de cursist een ant woord krijgt. Gedurende 35 weken wordt per week een les gegeven. Iedere les- avond komen twee vakken in behan deling. De lessen zullen gegeven worden in het gebouw van de R.K. Levensschool te Waalwijk, aan de Mr. v. Coothstr. De tijden en de avonden waarop les wordt gegeven zullen in overleg met de cursisten en docenten worden vast gesteld. Wie kunnen zich aanmelden als cursist 1. Personen van 20 jaar en ouder, zowel mannelijk als vrouwelijk, die a. lid zijn van een bij het N.K.V. aangesloten organisatie; b. bijzondere leden van het NKV; c. gezinsleden van een lid voorzover zij geen lid kun- nen zijn van een der bij het NKV aangesloten organisaties; d. leden van de vrouwenbeweging van het N.K.V. 2. a. leden van de KAJ en VKAJ, voorzover zij geen lid kunnen zijn van een der bij het NKV aangesloten vak bonden; b. leden van een erkende ka tholieke vakorganisatie, geen deel uitmakende van het NKV. Het inschrijfgeld bedraagt voor de eerste categorie f 2.50 en voor de tweede categorie f 12.50. Lesgeld: f 37.50 (te voldoen in 5 termijnen van f 7.50). Bij dit lesgeld zijn de benodigde studieboeken inbe grepen en worden eigendom van de cursist, nadat het lesgeld is voldaan. Andere personen, welke naar hun mening niet behoren tot de twee bo vengenoemde categorieën, kunnen zich toch aanmelden. Het bestuur van de plaatselijke centrale van het NKV zal dan beslissen of zij al of niet kun nen worden toegelaten. Aanmeldingstermijn tot en met 29 oktober a.s. Voor opgave als cursist of informaties kan men zich vervoe gen bij de leden van het dag. bestuur van de plaatselijke centrale van het NKV, op de eerste plaats bij de voor zitter de heer C. A. v. Mosselveld, Baardwijksestr. 125, Waalwijk. IZo zuiveralle grondstoffen van Dex margarine zijn voor 100% gepasteuriseerd. Dus Zuiver en gezond. 2 Zo vers. De pakjes Dex gaan direct van de Remia-fabriek naar uw melkhandelaar. Verser kan het niet. 3 Zo gul met verrassingenGratis Pasteurmerken op alle pakjes Dex margarine. Spaar ze voor waardevolle verrassingenVraag uw melkhandelaar om de nieuwe Remia geschenkenfolder waar. 't allemaal in staat. Morgen doen. „Ter plaatseyvas thuis bij me vrouw C.M. Rooyakkers, Ver dronken Oord 40 in Alkmaar. Daar zag zij hoe een Sunil team haar was deed en... hoeveel witter die werd. Dank zij de waskracht van onvermoeibare Sunil-sop! Daarin wordt alles witter. Ook uw nylon! Dus... wacht geen week meer, zie het zelf: Sunil met ultra- waswerking geeft het hóógste wit! DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries van Rijckevorselstr. 6, Loonopzand, tel. 04166-250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. AGENDA Apollotheater zaterdag 11 uur, opening federa tief muziekconcours. 11.30 uur: tamboer- en marswed strijden (Vossenbergselaan). 13.30 ur: blaasmuziekwedstrijden. zondag 12.30 uur: tamboer- en marswedstrijden 15 uur: blaasmuziekwedstrijden. Kleuterschool Mgr. Völkerstr.: zaterdag 16 uur en zondag 12 uur: Missietentoonstelling van de mis- sienaaikring. Efteling zondag 14.30 uur: DESK I- Helmond I. Café A. Netten voorwedstrijden 3e klas libre. Café Chr. van Wanrooij: voorwedstrijden 3e klas libre. Café A. Vugts voorwedstrijden 3e klas libre. FRAAIE SUCCESSEN voor de beide Berndijkse kerk koren. Con Amore en St. Ceci lia behaalden op het concours te Deurne een fraaie le prijs. De beide kerkkoren van de paro chie van de H. H. Martelaren van Gorcum uit Bemdijk, het dameskoor /diamanten\ SIERADEN Con Amore o.l.v. Broeder Gregorius M.S.F. en het mannenkoor St. Cecilia o.l.v. Piet Sins, namen zaterdag j.l. deel aan het kerkkorenconcours, uit geschreven door het gemengd koor St. Jozef te Deurne. Het mannenkoor, dat om 6.15 uur moest optreden, stak met een bezet ting van 14 zangers, wat schril af bij zijn voorganger, het gemengd door Cor Jesu van de H. Hart-par. te Eind hoven, dat met 53 zangers en zange ressen op waarlijk grootse wijze met 347 punten het best gehonoreerde koor werd. Sint Cecilia liet zich daar door echter niet intimideren en begon moedig aan het verplichte werk: de communiezang van het Pinksterfeest "Factus est repente", terwijl met de uitvoering van het vrije werk, het 3- stemmige "Laudate Dominum" van S. O* yeoexico» 0«0A«tS*tftS (Advertentie) DAMESKAPSEL of HERENCOIFFURE Grijze haren herkrijgen hun natuur lijke kleur binnen 3 minuten, dank zij borstelen met Crème Marchal. Absoluut veilig èn bestand tegen water. Ook verkrijgbaar in diep zwart. Gratis folder bij: Drogisterij - Parfumerie LOEK MERTENS Grotestraat 131, Waalwijk telefoon 2045 BILJARTEN Persoonlijke kampioenschappen 5e kl. libre H. Kenuneren (DJS) ongeslagen kampioen. De wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap 5e klas libre van het district kaatsheuvel, welke afgelopen weekeinde in café L. Snoeren onder leiding van de b.v. Poedelvrees werden gespeeld, zijn geëindigd met een overwinning voor H. Kemmcren van de b.v. DJS, die ongeslagen op de titel beslag wist te leggen. Door zijn moyenne van 1.37 promoveerde hij tevens naar de 4e klas, evenals K. Kemmeren van de b.v. Ef- teling, die 1.33 gem. speelde. Districtsvoorzitter J. v. d. Kaa reikte de nieuwe titelhouder de bondsmedaille uit en wenste hem veel succes toe in de strijd om het gewestelijk kampioenschap. Veel lof had hij verder voor het keurige werk van de or ganiserende vereniging, en in het bijzonder haar oudste lid de heer W. v. Kuijk, die drie volle avonden achter de schrijftafel had ge zeten om de caramboles te noteren. De voorzitter van Poedelvrees feliciteerde de kampioen namens zijn vereniging onder aanbieding van een fraai bloemboeket en na mens hospes Snoeren met een mooi ge schenk, terwijl de overige deelnemers een rokertje in ontvangst mochten nemen. Kam pioen Kemmeren dankte namens de deel nemers voor de correcte organisatie en het echtpaar Snoeren voor het zeer goed ver zorgde materiaal. Tenslotte werd de keurig verzorgde koffietafel van de hospes alle eer aangedaan. De eindstand was car. brt. pt. 1 H. Kemmeren (DJS) 350 251 14 2 M. Zeebregts (Ons Gen.) 327 329 11 3 K. Kemmeren (Efteling) 337 252 8 4 J. v. d. Linden (P.vrees) 306 262 7 5 J. v. d. Louw (DJS) 293 311 6 6 H. Stubbe (P.vrees) 293 311 6 7 M. Kemmeren Ons Gen. 293 291 2 8 J. Schapendonk (KTO) 252 283 2 Hoogste serie: 14, hoogste partijgem. 2.27, beiden van H. Kemmeren. Voorwedstrijden 3e klas libre Komend weekeinde worden de voorwed strijden gespeeld voor een finaleplaats om 't kampioenschap 3e klas libre, gem. 2,00 tot en met 2.99. Er werd door 21 deelnemers ingeschreven, die over drie poules werden verdeeld Poule A, café A. Netten G Netten, N v d Linden (KTO), P Steenlage (OG), P van Iersel (AR), S Vugts (Eft.), Th v Wanrooij (HGL), C Schoenmakers (Brandaris). Poule B, café Chr v Wanrooij: M de Nijs, A v Gorp (HGL), K v Boxtel (AR), Hvd Velden (Euph.); Th Soeterboek (OG), M v d Linden (KTO), J Rombouts (HKS). Poule C, café A Vugts J Dekkers (DJS), J Groenendaal (NAS), A Maas, B Janssen ('t Centr.), T Laros ((OG), P v Laarhoven Euph.), H v Zeist (HGL). De partijlengte bedraagt 100 car. De par tijen beginnen vrijdag om 19 uur, zaterdag om 18 uur en zondag om 16 uur. VRIJDAG 22 OKTOBER 1965 86e JAARGANG No. 81 JUWELIERHORLOGER 1 Een diamant is voor I eeuwig. Daarom zijn diamanten sieraden van diepe betekenis. HEUVELSTRAAT 94. TILBURG fe

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 13