5 Dagen"! toptroeven Uit de Langstraat s. VROOM DREESMANN Biljarten Vlijmen Sprang-Capelle Sprang CapeSIe Scheepjeswol met patronen KIEBOOM Geertruidenberg VAUXHALL BOUWJAAR 1912 kreeg le prijs op het concours de Condition. Hoe krijgen ze het voor elkaar? Eigenlijk weet men nooit waar men het eerst moet kijken, naar de fraaie afwerking of naar het perfecte bin nenwerk en dan dringt zich de vraag op hoe krijgen ze het voor elkaar? Dat vertelt mevrouw Wakeley, die de eerste prijs in het Concours de Con dition KI. A kreeg voor haar Vaux- hall uit 1912. „Drie jaar geleden kreeg ik die auto van mijn man als verjaarsge schenk", zegt zij, "het ding was een wrak". De auto was in 1928 bij de eerste eigenaar gevonden en twee ko pers probeerden achtereenvolgens de restauratie. Mijn man en ik hebben er drie jaar aan gewerkt. De auto is 90 pet. origineel, alleen de tweede ver snelling moest bijgemaakt worden. Er zitten 14 lagen lak op, de buitenste is vernis. De voorruit was ook weg, maar mijn man heeft een mahoniehou ten tafel van honderd jaar oud ge kocht en de stijlen en lijsten uit het blad gezaagd om een voorruit te ma ken! Deze auto was dan ook een sen satie! EEN MAAND VOOR ONGELUK MET DRIE DODEN De 21—jarige metselaar R. v. S. uit Mijdrecht is door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot 'n maand gevangenisstraf en ontzegging tot het besturen van motorrijtuigen voor de tijd van twee jaar. Óp 2de Pinksterdag van dit jaar veroor zaakte hij in de gemeente Haarlem mermeer een verkeersongeluk, waarbij drie jonge mensen om het leven kwamen en drie personen werden gewond. De verdachte reed met een be stelauto van de Hoofdweg de Vijf- huizerweg op en verleende daarbij geen voorrang aan een personen auto. Twee inzittenden van deze auto, Amsterdammers van 20 en 23 jaar, werden bij de botsing gedood. In de bestelauto zaten drie perso nen naast de bestuurder. Van hen overleed de 21-jarige verloofde van de verdachte later aan haar ver wondingen. De officier van justitie had een gevangenisstraf van 4 maanden en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie jaar geëist. OPNIEUW JUWELIER OVERVALLEN In de nacht van woensdag op donderdag is in Heeze opnieuw een juwelierszaak leeggeroofd. Aanvan kelijk dacht de eigenaar, de heer J. Saers, dat de ruitenkraker geen buit had meegenomen. Pas later bleek, dat drie tableaus ringen verdwenen waren, een waarde hebbende van ruim achtduizend gulden. li*-! -"■'I Eén uit het assortiment Durson Laine- modellen waarbij u sportief en elegant in tal van verrassende variaties aantreft. De" kleuren zijn die van deze winter. 10.- Alaska bont - de imitatie die allés 'mee heeft om voor „echt" door te gaan. Drie modieuze TopTroeven, waarbij ook dit typische astronaut-model, zullen ook u daar moeiteloos van overtuigen. 18.- Een hoed die het gezicht volledig omsluit - precies zoals de couture des chapeaux het wil. Vervaardigd van heel zacht en heel soepel imitatiebont in de kleuren zwart, bruin, nerts, beige, wit, groen, rood en grijs. 14.- Turban waarin 3 attraktieve hoed- elementen zijn verenigd: jersey (voor de rand), langharig Alaska „bont" en Astrakan. Er zijn trouwens nog twee aparte modellen in deze kómbinatie. Zowel in zwart als in diep donkerbruin, 12.- Joyeuze hoed van zachtglanzend velours. De opgeslagen rand is asymmetrisch gewelfd, wat een zeer charmante omlijsting van het gezicht geeft. Er zijn 10 warme herfstkleuren. 16.- DEN BOSCH -EINDHOVEN - HELMOND DE DRIEKLEUR 20 JAAR. De Buurtvereniging Onze Driekleur hield zaterdag 23 oktober een feestdag in ver band met het 20-jarig bestaan. De dag be gon met een H. Mis om 9 uur, waar de Z.E. Pastoor van Sinnen op prachtige wijze de Driekleur met enkele hartelijke woorden toesprak; 20 jaar stand te houden in een buurt, was het bewijs van goede verstand houding. Hij wenste de buurt met het ijve rige bestuur nog vele jaren toe. Na afloop van de H. Mis was in café 't Centrum een koffietafel voor de leden, 's Middags was er een drukbezochte receptie, waarop velen de buurtvereniging kwamen gelukwensen en bloemen of een gesloten couvert aanboden. De voorzitter de heer van Overdijk dankte allen die belangstelling hadden getoond, in welke vorm ook. 's Avonds werd een feest avond gehouden die als van ouds weer ge slaagd genoemd kan worden. MOOI SUCCES Uit de 10.000 verenigingen die bericht ontvingen omtrent de hengelwedstrijden van de Heinekens Bieren Amsterdam, was de Vlijmense Hengelvereniging een van de ge lukkige die een afgevaardigde mocht zenden; 55 vissers bonden in Amsterdam de strijd aan, die 4 uur duurde. Tien min. voor het einde stond de Vlijmense visser nog aan de leiding met de grootste vis, een brasem van 33 cm, maar daarna werd een brasem ge vangen van 35 cm, zodat Vlijmen no. 2 stond. Juist voor het eindsignaal werd nog een brasem gevangen van 37 cm, die dus winnaar werd; de Vlijmense visser werd 3e en kwam met een prachtige vaas in Vlijmen aan. Het was een prachtig georganiseerd concours en de ontvangst was geweldig. In optocht werd met muziek met 10 praalwa gens naar het viswater gereden, waar op tijd een biertje werd geboden en voor de inwen dige mens werd gezorgd. SPORTVERENIGING H.S.V. De Vlijmense voetbalvereniging HSV, die de zomeravondvoetbal organiseerde, heeft 't seizoen afgesloten met een nederlaagtour- nooi, waarvan de Romobar Vlijmen winnaar werd en een prachtige beker ontving. In café Boom- v. d. Wiel zal tot slot nog een feestavond plaats vinden van de geslaag de zomeravondwedstrijden. KRUISBOOGSPORT Het kruisbooggezelschap gevestigd bij P. Engel, Wolput, heeft de returnwedstrijd te gen de Vrolijke Strijders, Overpelt, België, niet tot een overwinning kunnen brengen. De stand werd na 20 pijlen, elk 8 schutters België 674 pt., Rozenjacht 655 pt. Hoogste schutter België, mej. Stien Mi- chielsen 88 p., Rozenjacht, v. Engelen 88 p. Om het persoonlijk kampioenschap, 10 pijlen: 1 mej. Stien Michielsen België 47 p., 2 van Engelen Rozenjacht 44 pt. Personeel A: 1 mej. St. Michielsen België 25 pt., 2 P. v. Engelen Rozenjacht. Personele B: 1 J Kiviets Rozenjacht 24 pt., 2 Josef Michielsen België 23 pt. Opvallend was dat de enige dame onder de schutters alle ereprijzen op haar naam bracht mej. Stien Michielsen België pro ficiat. RIKCONCOURS In café de Witte werd zaterdag 23 okto ber een groot rikconcours begonnen, waar grote belangstelling voor was. Zaterdagen 30 okt. en 6 en 13 nov. wordt het voortgezet. A.R. KIESVERENIGINGEN IN DE LANGSTRAAT Op uitnodiging van de Anti-Revolution- naire Kiesverenigingen van 's-Gravenmoer, Raamsdonk, Sprang-Capelle en Waalwijk, hoopt op maandag 1 november a.s., des avonds 8 uur in het Geref. Kerkgebouw aan de Heistraat te Sprang-Capelle, als spreker op te treden Zijne Excellentie Prof. mr. I. A. Diepenhorst, Minister van Onder wijs en Wetenschappen, die zal spreken over de politieke vraagstukken van de dag en de A.R. Partij. STREEKVERBAND DE LANGSTRAAT VAN GEREF. JEUGDVERENIGINGEN Door het streekverband De Langstraat van Geref. Jeugdverenigingen is een pro gramma opgesteld voor het komende sei zoen, dat er als volgt uitziet Maandag 25 okt. te 's-Gravenmoer, in leiding over het Werelddiaconaat door de M.V. van 'sGravenmoer; na de pauze praat de J.V. uit 's-Gravenmoer over de verande ringen in het Geref. Jeugdwerk. Maandag 12 nov. te Sprang-Capelle, in leiding over: Verbeter de wereld en begin bij u zelf, door G.J.V. Addio. Na de pauze spreekt Burgemeester M. van Prooijen een slotwoord met het oog op de verkiezingen in het a.s. voorjaar. Maandag 10 januari 1966 te Sprang-Ca- t pelle, inleiding over "Rome en de Refor matie", door pastoor Froger uit Oosterhout. Na de pauze zingen met Eildert Boekholt. Maandag 28 febr. 1966 te Raamsdonks- veer. Inleiding over "Is Christelijke poli- teik nog steeds actueel?" door G.J.V. uit R'veer in samenwerking met mevr. Stapper. Na de pauze een quiz over de 4 febr.-no's van Jong Gereformeerd. Donderdag 17 maart 1966 te Drimmelen. Hier komt Ds. Wouters uit Dordrecht met dias over Israël. Tot sluiting van het seizoen zal in mei een weekend worden georganiseerd in de Rend'erhoeve te Moergestel. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar M. Timmermans-Zwijgers, van der Duinstraat, herdacht zijn gouden huwelijksfeest. Het was de wens van het gouden paar het feest in de intieme fami liekring te houden, maar toch mocht het nog krasse paar vele blijken van belangstelling ontvangen en mocht het vele gelukwensen van vrienden en buurtbewoners in ontvangst nemen. Ook Burgemeester M. van Prooijen kwani met zijn echtgenote het gouden paar feliciteren. Vele bloemstukken werden het gouden paar aangeboden en sierden de wo ning. Het was voor het gouden paar een zeer bijzondere dag, nu ook hun zoon, die voor acht jaar naar Canada emigreerde. aanwezig was; hij hoopt donderdag 28 okt. weer naar Canada te vertrekken. Het muziekkorps Marijke met drumband bracht het gouden paar een serenade, waar voor veel belangstelling bestond. JEUGDTOTO H.N.C. De inzet van de jeugdtoto van de v.v. HNC, was deze week niet zo groot als vo rige keren. De inzet was thans f 286.60. De le prijs, f 43, werd gewonnen door mevr. van Gijzel-Rosenbrand Schrevelstraat 24 Capelle, geraden f 286.30. De 2e prijs f 28.66 werd gewonnen door V v Heijst Peperstraat 20 aatsheuvel en mevr. van Gijzel-Rosenbrand, geraden f 287.40. De 3e prijs was voor K. van Gijzel, Schrevelstr. 24, geraden f 285.50, uitkering f 14,33. PLATTELANDSVROUWEN Woensdagavond kwam de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen in vergadering bijeen in 't gebouw van de huishoudschool. De presidente mevr. Winkelman, sprak een kort welkomstwoord en heette speciaal welkom d eheer en mevr. Kieboom, alsmede de vertegenwoordiger van Scheepjeswolfabrieken uit Veenendaal, die deze avond zou verzorgen. Na afhandeling van enkele huishoudelijke zaken, o.m. een keurig verslag van de zomerreis naar Lim burg door mevr. Zonneveld, werd de lei ding overgedragen aan dhr. en mevr. Kie boom. Een ladyspeaker kondigde aan dat de mannequins gekomen waren uit de gemeente Sprang-Capelle. Zij lieten een schat van modellen zien, 't een al mooier dan het andere. Ook enkele kinderen show den school- en feestkleding. Na de pauze werden de brei- en haaksters enthousiast ge maakt. De uitverkoren mannequins, dames zowel als heren, toonden alle werkstukken met veel gratie en zij oogstten dan ook een langdurig applaus. Mevr. Winkelman sprak aan het einde van deze goed geslaagde avond een dankwoord aan het adres van de fa. Kieboom en de Scheepjeswilfabricken. bij 1 KANARIE-TENTOONSTELLING De Kanariever. De Vogelvriend houdt op vrijdag 29, zaterdag 30 okt. en maandag 1 nov. a.s. haar jaarlijkse show. Dan zullen de mooiste exemplaren die op dit gebied dit jaar gekweekt werden getoond worden. Men wordt aangeraden de show zoveel mo gelijk in de morgenuren te doen, daar het in de middag- ën avonduren steeds zeer druk is. De tentoonstelling is in café Havenzicht van de heer Ph. van Tilborgh. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op woensdag 27 oktober 1965, te half 8, in het Weeshuis. Agenda 1. Goedkeuring en vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Toekenning van een schadeloosstel ling voor het ontpachten van een boomgaard aan de Oude Stadsweg aan H. J. Noteboom. 4. Aankoop gronden aan de Centrale- weg en de Oude Stadsweg van het Kroon domein. 5. Aankoop gronden gelegen te Made van de N.V. PNEM. 6. Verkoop grond gelegen aan het Ra velijn aan de N.V. PNEM. 7. Verordening tot le wijziging van de Salarisverordening 1965. 8. Delegatie ingebruikgeving gemeente grond. 9. Onbewoonbaar verklaren van 't pand Elisabethstraat 20. 10. Overname beheer en onderhoud Ou de Stadsweg van het Waterschap De Emi lia polder. 12. Wijziging begroting 1964 van het Burgerlijk Armbestuur. 13. Wijziging begroting 1964 van de Ste delijke Godshuizen. 14. Diverse salarismaatregelen per 1 juli 1965 voor het gemeentepersoneel. 15. Toekenning bijzondere uitkering ad 2 over 1965 aan het gemeentepersoneel. 16. Wijziging rechtspositieregelingen a. Verordening tot Vie wijziging van de Arbeidsovereenkomstenverordening. b. Verordening tot XVIIe wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement en tot VIIe wijziging van de Arbeidsovereenkom stenverordening. c. Verordening tot Ve wijziging van de Uitkeringsverordening en tot Vile wijziging van de Wachtgeldregeling. 17. Medewerking ex art. 72 der Lager- onderwijswet 1920 voor het aanbrengen van voorzieningen aan de r.k. jongensschool St. Antonius. 18. Adres aan H. M. de Koningin, hou dende het verzoek om afwijking toe te laten van de eis om in deze gemeente openbaar lager onderwijs te geven. 19. Vaststelling exploitatievergoeding, be doeld in art. 73 le lid der Kleuteronderwijs wet over het aar 1964. 20. Vaststelling voorschot op exploitatie vergoeding, bedoeld in artikel 73, le id der Kleuteronderwijswet voor 1965. 21. Verordening tot 3e wijziging van de Verordening Vermakelijkhedenbelasting. 22. Krediet groot f 10.348,80 ten be hoeve van declaratie stedebouwkundige. 23. Rondvraag. COMPETITIEWEDSTRIJDEN DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. De competitiewedstrijden van het district Waalwijk van de K.N.B.B. werden in de afgelopen week voort gezet met enkele vermeldenswaar dige resultaten, w.o. de 90 over winningen in klasse C 1 van o.a.: Nooit Volleerd 1 op Ons Genoegen 1 en van O.O.G. 1 op 't Vosje 1. In klasse C 3 won ook Ons Ge noegen 3 met 9—0 van 't Vosje 2 en B.V.O. 2 van Keesje 2. Uitstekende persoonlijke presta ties waren die van o.a. Leo v. Crom- voirt van Nooit Volleerd 1 (gem. 50 h.s. 287 car.), Berry v. Cromvoirt van B.S.V. 2 (gem. 33.33, h.s. 264), Riny v. Bracht van 't Zwaantje 2 (gem. 31.76, h.s. 151), G. Roomer van O.O.G. 1 (gem. 33.92, h.s. 132). Er waren echter nog verschillende andere spelers die in prima vorm waren, o.a. A. Pullens van 't Vos je 1 (gem. 9.07), Riny Maas van B.S.V. 1 (gem. 8.86), J. Verheijden van Nooit Volleerd 1 (gem. 8.00), de jeugdige W. v. Cromvoirt van B.S.V. 1 (gem. 6.72) en tenslotte, zij het in iets mindere mate, J. v. Delft van H.B.S. 1 (gqm. 5.59). Ook in klasse C 2 kwamen enke le spelers met uitstekende resulta ten uit de bus, o.a. L. van Berge en Joh. de Roon, beiden van H.M.S. 1, met gemiddelden van resp. 4.82 en 3.28, en A. v. Veldhoven en Joh. v. d. Heuvel, beiden van B.V.O. 1, met gemiddelden van resp. 3.88 en 3.28. In klasse C 3 waren het A. van Munster van B.S.V. 4 gem. 3.18), v. Hoof van Nooit Volleerd 3 (gem. 3.03) en J. v. d. Wiel van B.V.O. 2 (gem. 2.32) die op een prima partij kunnen terugzien. In klasse C 4 tenslotte was het W. Wittens van B.V.O. 3 die zijn partij met het voor hem fraaie ge middelde van 2.50 beëindigde. Ook de spelers van Ons Genoe gen 3 kunnen met werkelijk genoe gen op de gespeelde ontmoeting te gen 't Vosje 2 terugzien; niet alleen wonnen zij met 90, doch zij deden dit met een uitstekend algemeen gemiddelde van 2.36. We laten hier de uitslagen vol gen van de gespeelde ontmoetingen: Klasse Cl B.S.V. 1—H.B.S. 1 7—2 Keesje 1—B.S.V. 2 4—5 N. Volleerd 1Ons Genoegen 1 90 't Zwaantje 1N. Volleerd 2 45 O.O.G. 1—'t Vosje 1 9—0 O. Genoegen 2't Zwaantje 2 45 Klasse C 2 K.O.T. 1 (Elshout)—O.O.G. 2 5—4 B.S.V. 3—Centraal 1 7—2 H.M.S. 1—B.V.O. 1 5—4 K.O.T. (Waalwijk—K.N.A. 1 5—4 Klasse C 3 H.B.S. 2—B.S.V. 4 2—7 B.V.O. 2—Keesje 2 9—0 K.N.A. 2—N. Volleerd 3 4—5 't Vosje 2Ons Genoegen 3 09 O.O.G. 3—K.O.T. 2(Elshout) 2—7 Klasse C 4 B.V.O. 3—H.B.S. 3 5—4 Centraal 2—B.S.V. 5 5—4 Ons Genoegen 4K.O.T. (Waalwijk) 7—2 K.N.A. 3—Keesje 3 7—2 Keesje 4K.O.T. (Elshout) 72 K.O.T. (Elshout)—O.O.G. 4 (JV) 5—4 EQ

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9