WAALWIJK GEBRUIKTE KISTEN TAPISOM nylontapijt Plastiflex hakbestendig diverse soorten Vloerbedekking grote voorraad Cocos deurmatten Strips Kleine lederwaren Heren pullovers Wollen dekens en spreien P. TIMMERMANS' Goederenhandel KAATSHEUVEL a. b. MAKKELIJK PERSONEEL Rini v. Bracht gehuldigd door het Bestuur van het District Waalwijk K.N.B.B. Willem de Bie viert 25-jarig jubileum bij expeditiebedrijf POT Maaki gebruik van onze speciale aanbiedingen NU f 22,50 per m2 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 NOV. 1965 6 a.s. ge- Een nieuwe Gids Aussems Schaapsmeerders n.v. M. J. VESTERS SCHOENFABRIEKEN N.V. KAATSHEUVEL winkelprijs f32,50 per m2 (lichte waterschade) zeer geschikt voor keukens, gangen e.d. (kamgaren) in diverse maten gekleurd en naturel voor de bekleding van trappen (in zwart en grijs) in diverse maten Burg. Smeelelaan 51, Waalwijk, Tel. 04160-2481 The Gunners 2Tholense B. 2—3 3e klas HNCRust Roest 1—1 SSC 3—PTT (T) 1- -2 KogelvangersOlympia 0—4 Rust Roest 2—JPS 2—0 2e klas Sprang 3Beatrix 2 1- 1 Beatrix—BWR 1—1 Wit Zwart 2ONT 2 0—6 TSCSSC 2 2—3 3e klas F Dinteloord 2DEB 2—2 ONM 3—HNC 3 4—2 Chrislandia 2Seolto 2 4—2 JPS 2Olympia 3 1- -2 GESLAAGD Voor het op 29 oktober j.l. te Utrecht gehouden examen voor apo theker-assistent, slaagde met goed gevolg mej. Joanneke Mombers. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM BIJ TIMTUR Vandaag is het 40 jaar geleden dat de heer P. Blom (overleder- snijder) in dienst trad bij Timtur N.V. te Waalwijk. De feestelijke herdenking van dit jubileum zal plaats vinden op vrij dag 5 november a.s. in de zaal van Café van Helvoirt aan de Putstraat te Waalwijk, 's avonds om 8 uur. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. Donderdag j.l. hield de vrouwen beweging van het N.K.V., afdeling Baardwijk, haar Maria-avond, die begonnen werd met een korte toe spraak over de Moeder Gods en 't bidden van het rozenhoedje in de kerk. Daarna ging men naar het Gemeenschapshuis, waar Zuster Paula uit Baarlo een lezing hield over de wereldkerk in de onderont wikkelde gebieden in Noord-Afrika, o.a. Chili en Balak, Papan. Dit werd toegelicht met prachtige kleuren dia's, waaraan je kon zien hoeveel armoede en ellende daar nog is. Zuster Paula heeft er zelf 15 jaar gewerkt. Onder de pauze was er een kopje koffie met tractatie en een verloting voor de Missie. Na afloop dankte de voorzitster namens de leden Zuster Paula voor haar leerzame en mooie avond en sloot de vergadering met de christelijke groet. Hierna gingen de dames zeer voldaan huiswaarts. DE K.N.M.T.P.-AVOND Dinsdagavond zijn wij weer ge tuige geweest van een avond, zoals de plantenvereniging die alleen kan geven. De zaal was afgeladen vol, meer dan de helft van de leden was aanwezig. Wel waren er enkele „vreemden" bijdie gaven zich ech ter gewonnen na zo'n avond en lie ten zich meteen als lid inschrijven. Dit is wel het beste bewijs dat de avond geslaagd mag heten. De voorzitter deelde de vergade- rin mede, dat een Waalwijks be stuurslid, mevr. Bernards, was aan gezocht om lid te worden van het hoofdbestuur. Een hele eer voor 'n vereniging, die nauwelijks een jaar bestaat. Wij hopen van ganser harte dat mevr. Bernards in het hoofdbe stuur gekozen zal worden. Na een wijfelend begin, vlotte de avond al heel gauw. De heer v. Son besprak de bollen voor de voor- jaarstuin, de heer v. d. Haterd, ge- ruggesteund door de heer Vesseur, bespraken veel tuinplanten, aan de hand van meegebrachte takken en vaste planten. Het werd een com plete „one man show" en iedereen was een en al aandacht. De aan dacht werd nog beloond door het verloten van enkele mooie bloem- stukjes, door vaardige handen van de heren Wetering en Smeets ter plaatse gemaakt. De volgende vergadering belooft ook goed te worden, wanneer de welbekende en welbespraakte Fra ter Silvius als spreker zal optreden. Het gaat met de vereniging steeds in stijgende lijn en wij hopen dat nog veel meer plantenliefhebbers van zulke avonden kunnen genie ten; ze hoeven slechts lid te worden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde. Toen het te laat dreigde te wor den, moest de voorzitter een eind maken aan de vergadering met een dankwoord aan alle sprekers. Wij verwachten voor het nieuwe jaar een grote toeloop; geeft U dus bijtijds op bij: Wittenhorstlaan 4 of bij het secretariaat Grotestr. 198 B. BRABANTS ORKEST CONCERTEERDE SUCCESVOL IN GROTE KERK Winstpunt voor Waahvijkse Kunstkring Het Brabants Orkest, dat donder dagavond in de Ned. Herv. Kerk onder leiding van gast-dirigent Sef Pijpers concerteerde, heeft veel be langstelling getrokken. De organi satoren van de Kunstkring konden met vreugde vaststellen dat 't doek dat voor hen gevallen was, nog niet geheel gesloten is. Zoals eerder ver meld, zou de Kunstkring te Waal wijk ophouden met te bestaan, na eerst enkele concerten te laten ver zorgen door Het Brabants Orkest. Voor dit eerste concert kregen de organisatoren aanvankelijk 150 toe zeggingen, maar donderdagavond konden zij vergenoegd toezien hoe de kerk snel helemaal bezet raakte. Dat niet alleen de ouderen zich voor dit concert interesseerden, konden wij opmaken uit het feit dat zich tussen de volwassenen tientallen jongeren bevonden die een zeer luisterrijke avond tegemoet gingen. Het programma gaf als eerste werk het zesde Brandenburgs con cert aan. Het motorische eerste deel liet aanvankelijk een monotome klank na, maar het navolgende Adagio gaf de twee solisten John Sekreve en Lucien Joel de gelegen heid hun expressie te uiten in een afwisselend imiteren, waaruit bleek dat zij goed op elkaar ingespeeld waren en de totaalklank goed onder controle hadden. Het vreugdevolle Allegro liet geen twijfel over hun technisch kunnen bestaan. De serenade voor acht blazers van Mozart is een uiterst verfijnde partitunur; zij bestaat uit 2 hobo's, 2 klarinetten, 2 fagotten en 2 hoorns. Dit speelse werk van Mo zart vond zijn uitdrukking in de vele melodieën die de uitvoerenden, waarschijnlijk omdat Sef Pijpers de blazers een grote vrijheid gaf, met een niet helemaal juiste klankba lans ten gehore brachten. Het voor de eerste maal door Het Brabants Orkest uitgevoerde con cert voor 2 celli en orkest van Vi valdi, werd door de toehoorders dankbaar aanvaard. De solisten Jean-Louis Hardy en Ede Szent- keresti zochten hun uitdrukking in het Lirische largo en Sef Pijpers wist met zijn goede leiding vrijwel alle details op de juiste toon te be naderen. Als laatste deel van het concert stonde na de pauze de zesde sym fonie in C gr. t. van Schubert op het programma. Voor het orkest bleek het nog niet mogelijk de ex plosieve uitdrukkingswijze levendig over te brengen, maar het hoofd thema werd met een bewonderens waardig samenspel gaaf overge bracht. Dit concert, met twee premières, werd door de belangstelling van vele Waalwijkers een succes met 'n winstpunt voor onze Kunstkring. JEUGDTOTO R.W.B. Inzet 699.30 le prijs precies geraden: I'. Snijders, Felix Timmermansstr. 8; 2 A. Bergmans, v. Wielenstijnstr. 2; 3 G. Adriaanse, Mercatorlaan 2; 4. T. Bergmans Kerkstraat 113; 5 A. v. Helvert, Gen. Bothastraat 9, allen te Waalwijk. Ieder ontvangt f 20,97. 2e prijs: J. v. Riel, Antoniusstraat 19 aP. Mulders, Gen. Bothastraat 42; N. Pol, Putstraat 112 met ge raden bedrag f 699,31 en C. Lom- barts, Baard wij ksestraat 98 allen te Waalwijk. De laatsten voorspel de f 699.29. Ieder ontvangt f 17.48. 3e prijs: M. v. d. Heuvel, Besoijen- sestraat 41 met f 699,25; mevr. Tim mermans, Gen. Bothastraat 17 en J. Wassenaar, P. v. d. Elzenstraat 5 beiden met f 699,35, allen te Waalwijk. Zij ontvangen elk f 11.65 TOTO POSTDUIF De inzet deze week bedroeg 276 gulden. lste prijs: Th. Janssen-Daalen, v. Berckenrodelaan 34 die door de in zet juist te raden 41.40 ontvangt. 2de prijs: P. Berkelmans, Nic. Beetstraat 4, geraden 276,25; C. Pullens, Westeinde 49, geraden 276,25; J. v. Schaijk, Dr. Ringersstraat 49, geraden 275,75, die hier ieder 9,20 ontvangen. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOBILISATIE-KRUIS Afdeling Waalwijk Op donderdag 4 november wordt de derde contactavond houden in de bovenzaal van de Ge croonde Leersse, aanvang 8 uur. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. D.V.S.V. WIJZIGT PLANNEN Bijzondere omstandigheden heb ben de toneelvereniging DVSV (volgend seizoen 50 jaar) genood zaakt de verdere voorbereiding van het reeds in studie genomen toneel spel „Het laatste bedrijf" stop te zetten. Mede in verband met het beschikbare spelersmateriaal is een stuk gekozen met een kleinere be zetting. Nu staat de thriller van Robert Thomas op het repertoire en men hoopt het stuk in februari voor het voetlicht te kunnen brengen. GOED VERZORGDE UITGAVE VAN PRODUKTENREGISTER K. VAN K. Met het doel meer bekendheid te geven aan de mogelijkheden van 't bedrijfsleven in haar district en om daardoor de handelsbetrekking met overig Nederland en het buitenland te vergroten heeft de Kamer van Koophandel een produktenregister uitgegeven. Het is een mooi 165 pa gina's tellend boekje geworden, waarin opgenomen een alfabetisch firmaregister, een produktenregis ter van de industrie en een van de groothandel. Het boekje, waarvan de omslag bijzonder fraai is, werd gedrukt bij de Waalwijkse Stoomdrukkerij An- tpon Tielen. OPENING JUWELIERSZAAK STASSAR Het is zover, want de verbouwing van de fa. H. Stassar is een feit ge worden. Woendagmorgen dus, opent WELKOM IN WAALWIJK De nieuwe gids voor Waalwijk, „Welkom in Waalwijk, een Bra bants centrum", is verschenen en de eerste exemplaren werden 1.1. vrijdag aan de leden van de geneenteraad aangeboden. Deze gids, de 6de in de reeks die de vereniging „Waalwijks Be lang" in haar bijna 60-jarig bestaan het licht deed zien, zal een welkom geschenk zijn voor de nieuwkomers in onze gemeente en zal door een ruime verspreiding in den lande doen weten wat Waalwijk is en wat het te bieden heeft. Deze uitgave, een fraai en modern werkje, geeft op sumiere, maar duidelijke wijze de verschillende aspecten van onze stad, haar prettig gemeenschapsleven, haar industrie, haar cultuur, haar on derwij sgelegenheden, haar recreatie-mogelijkheden en de snel voortschrijdende ontwikkeling, o.m. de nieuwe haven, het nieuwe ziekenhuis, de tal van nieuwe industrieën en bouwterreinen, kort om, alles wat Waalwijk is en biedt op de verschillende terreinen die het leven er goed en prettig maken en dat door z'n flinke bouwcapaciteit in staat is nog vele nieuwe bewoners aan te trekken, die dan ontvangen worden door 't gemeentebestuur of Waalwijks Belang met de uitreiking van dit doelmatige, fraaie boekwerkje. Met recht durven we dit laatste zeggen; op de eerste plaats door de schitterende lay-out van de heer Jac. Bergmans jr met de sumiere maar practische tekst van 't geheel, waardoor hij zich ook op dit ge bied een werkelijk modern kunstenaar heeft getoond met bijzon dere smaak voor verzorging van het geheel, waarvoor hem alle hulde toekomt, met behulp van de bijzonder zeldzaam geslaag de foto's van de heer H. Coopmans en de niet minder verzorgde uitvoering en druk van de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Ongetwijfeld zal het de bijzondere aandacht vestigen op onze voortvarende gemeente, op iedere toekomstige burger, maar ook van autoriteiten, die het bij tal van gelegenheden zal worden aan geboden. Alle hulde en dank aan Waalwijks Belang, de samenstellers, die deze lof en dank dubbel verdienen. Over enige weken zullen de leden van Waalwijks Belang, de Ned. Ver. van Vreemdelingenverkeer, de Pers enz. in het bezit worden gesteld van dit mooie souvenir van Waalwijk, waarvoor nog an dere informatieve gegevens in voorbereiding zijn. deze firma weer op het oude adres, Stationsstraat 88, haar poorten. Thans is de winkel zeer aanzien lijk uitgebreid doordat de daar ach ter gelegen woonkamer daarbij ge trokken is. Keurig ziet het er thans uit. We willen er niet op vooruit lopen, doch herinneren aan adver tenties van ons blad van vrijdag jl. In elk geval is het de moeite waard eens te gaan kijken. Aan de ope ning gaat vandaag van 3 - 5 uur een receptie vooraf. Het zal een feest zijn niet alleen voor de heer Harry Stassar maar ook bijzonder voor zijn nog vitale actieve moeder mevr. Stassar- Smits die deze zaak van ouds mee heeft geleid. Haar klan tenkring is zeer uitgebreid gewor den en iedereen heeft haar weten te waarderen in dit juwelier- en op- ticiënbedrijf. Wie kent haar niet Wij wensen hun veel succes. Voor de opening zullen zij graag donder dag de aandacht vragen. Naar aanleiding van het behalen van het Ned. Kampioenschap hoofd klasse driebanden te Zeist en zijn promotie naar de ere-klasse, werd de kampioen Rini van Bracht zon dagavond in zijn eigen clublokaal van de B.V. ,,'t Zwaantje" door het bestuur van het district Waalwijk gehuldigd. Bij deze huldiging waren tegenwoordig de familieleden van de kampioen, zijn clubgenoten van ,,'t Zwaantje", Henny de Ruyter, Tini Wijnen en Lambert van Leur, biljartvrienden uit Kaatsheuvel en afgevaardigden van diverse biljart clubs uit Waalwijk. De voorzitter van 't district Waal wijk, de heer P. v. Engelen, wilde op de spontane huldiging van zijn clubgenoten graag aansluiten en het deed het districtsbestuur dan ook bijzonder veel deugd dat deze bij eenkomst was belegd. Vooraf had de voorzitter van ,,'t Zwaantje", de heer Tom Burmanje, allen hartelijk welkom geheten. De heer v. Engelen noemde de wijze, waarop Rini van Bracht dit kampioenschap heeft behaald, van grootse allure. Het district Waal wijk, aldus de heer v. Engelen, kent veel goede biljarters, met name o.a. als De Ruyter en v. Cromvoirt. Aan de briljante namen van de Neder landse biljartwereld is nu ook de naam van Van Bracht toegevoegd. Volgens spreker was de prestatie van Zeist niet het enige waarop Ri ni van Bracht kon bogen, want geen der vorige kampioenen werd zo ge waardeerd als de jonge Rini van Bracht. Door de sportieve houding van deze 18-jarige biljarter heeft hij veel sympathie afgedwongen. De districtsvoorzitter meende echter Rini te moeten wijzen op de moei lijkheden die zich kunnen voordoen als men hoog op de sportladder is geklommen. Voor deze moeilijkhe den meende de heer v. Engelen Rini van Bracht te moeten waarschu wen. Zeer vererend voor Rini waren de woorden van René Vingerhoedt, te Zeist gesproken, dat er een tweede „Ceulemans" in Rini stak en voor deze briljante speler een concurrent zou kunnen worden. Neem deze woorden ter harte, maar laat je daaraan niet gelegen liggen, aldus de districtsvoorzitter, die tevens ad viseerde zijn sportprestaties niet te laten prevaleren boven andere goe de eigenschappen. De heer v. Enge len wees er tevens op, dat niet mocht worden vergeten dat Rini Zaterdag j.l. was het 25 jaar ge leden dat de heer Willem de Bie, afkomstig uit Sprang-Capelle, thans wonende te Waalwijk, in dienst trad bij het Waalwijkse expeditiebedrijf firma J. Pot. Ten huize van directeur J. Pot werd de jubilaris en zijn familie ontvangen en gehuldigd door direc tie en personeel. Namens de directie werd hij toegesproken door de heer J. Pot, die de jubilaris schetste als een uiterst bekwaam en trouw me dewerker. Hij dankte Willem voor zijn gehechtheid aan het bedrijf, waarvoor hij zich geheel instelde, en bood hem tenslotte als blijk van dank en grote waardering een ge schenk aan onder couvert. Namens het N.O.B. Wegtransport overhan digde hij de jubilaris het diploma en de medaille voor 25-jarige trouwe dienst. Hierna was het woord aan de heer P. Verhofstadt, die namens 't per soneel feliciteerde en de jubilaris een kist sigaren en een fles spiri tualiën aanbood. In de „Gecroonde Leersse" volgde een druk bezochte receptie, waar naast vrienden en bekenden ook vele fabrikanten hun of hun ver tegenwoordigers gelukwensen kwa men aanbieden. Velen deden hun felicitaties vergezeld gaan van bloe men en cadeaus. De bovenzaal van de „Gecroonde Leersse" was weldra in een bloementuin herschapen. Zo is het 25-jarig dienstjubileum van Willem de Bie voor hem en zijn familie onvergetelijk geworden en de vele hartelijke blijken van belangstelling zullen ongetwijfeld een stimulans voor hem zijn om zijn werk nog lang en met dezelfde am bitie voort te zetten. zijn prestaties mede te danken heeft aan zijn vader en aan Henny de Ruyter, die hem steeds verder heeft geïnstrueerd. De heer v. Engelen toonde zich overigens zeer gelukkig met dit nieuwe natuurtalent in het district Waalwijk, en mede namens alle biljarters uit het district felici teerde hij Rini dan ook gaarne met dit grandioos succes. Op verzoek bracht de districts voorzitter tevens de gelukwensen over van „Waalwijks Belang", ter wijl hij als stoffelijk bewijs van waardering de kampioen enkele platenbonnen aanbood, waarmee Ri ni naar eigen keuze zijn discotheek kan aanvullen. Nhmens het organiserend comité dankt de heer Tom Burmanje de districtsvoorzitter voor zijn vrien delijke woorden aan het adres van de jonge kampioen. Nadat de heer C. v. Muilekom namens enkele sportvrienden de kampioen een vulpen had aangebo den, dankte de heer M. v. Bracht Sr namens zijn zoon Rini, voor deze spontane huldiging. Na het officiële gedeelte werd door de B.V. ,,'t Zwaantje" in in tieme kring hartelijk afscheid ge nomen van de heer en mevrouw v. Bracht. De voorzitter van 't Zwaan tje dankte namens de gehele ver eniging de heer en mevrouw Van Bracht voor de buitengewone gast vrijheid die de B.V. ,,'t Zwaantje" in hun lokaal zovele jaren heeft ge noten en voor de hartelijke mede werking, steeds van hen ondervon den. Als stoffelijk bewijs van dank, bood de heer Burmanje een ge schenk aan in de vorm van een zil veren bonbonschaaltje met inscrip tie, waarvoor de heer en mevrouw v. Bracht zich zeer erkentelijk toon den. De B.V. ,,'t Zwaantje" zal vanaf heden gevestigd zijn bij de heer W. van Oers, Café De Galgenwiel. BENIAMINO OPENT NIEUWE FABRIEK De gebroeders Van Gastel, eige naars van de Schoenfabriek Benia- mino, hebben zaterdag een nieuw be drijfsgebouw aan de Engelsestraat in Kaatsheuvel in gebruik genomen. Burgemeester Van Erp opende tij dens een korte plechtigheid de toe gangsdeur. De burgemeester was vergezeld van zijn echtgenote, wethouder Beerens en secretaris van Nieuwstad. Wij zullen in onze rubriek "Op de voet gevolgd" nader terugkomen op deze opening. VERNIEUWD APOLLOTHEATER GEOPEND. Op uitnodiging van de jeugdige nieuwe bioscoopexploitant Jan Smit heeft burgemeester L. van Erp vrij dagavond het fraai vernieuwde Apol- lo-theater te Kaatsheuvel officieel ge opend. De vele bloemstukken in de riante hal van het theater gaven extra fleur aan deze feestelijke gebeurte nis, welke door vele genodigden werd bijgewoond. De heer van Erp merkte in zijn toespraak op dat Kaatsheuvel met dit gerestaureerde theater weliswaar nog niet behoorde tot de grote steden, maar dat dit in ieder geval een nieu we stap betekende in de ontwikkeling van de gemeente en hier sprake was van een voorzieningspeil, dat nood zakelijk was voor de hardwerkende plaatselijke bevolking. Hij noemde deze gebeurtenis ook eei belangrijke mijlpaal voor de familie Smit, die de uitbreiding van dit bioscoopbedrijf in eigen hanuen had genomen, welk prij zenswaardig initiatief overigens ook een grote verantwoordelijkheid met zich bracht. Hij hoopte dat dit thea ter de gewenste belangstelling zou krijgen en dat exploitant Smit veel voldoening van zijn onderneming zou hebben. Na de opening werd voor de genodigden de spectaculaire rolprent "De val van Rome" vertoond. VOLKSUNIVERSITEIT Op woensdag 3 november zal de heer M. de Rooy Jr., medewerker van de afdeling Public Relations van L. Smit Co's internationale sleep dienst, voor de deelnemers aan de volksuniversiteit een lezing houden onder de titel "Zeesleepboten, de trekpaarden ter zee". Deze lezing zal worden geïllustreerd met kleurendia's en de kleurenfilm "Recht zo die gaat". Het oud-hollandse gezegde „wij moeten varen, als was het door de hel met brandende zeilen" mag - mede door de enorme industrialisatie van ons land na de tweede wereldoorlog - wellicht wat in het vergeetboek zijn geraakt, het is nog steeds van toepassing en het ziet er trouwens niet naar uit, dat Nederland zich ooit kan veroorloven zijn oren er voor te sluiten. Het is niet te bout gesproken als gezegd wordt, dat de aloude zee vaart-traditie van ons land voor een groot deel hoog gehouden wordt door de zeesleepvaart, want mogen andere landen Nederland, wat betreft de om vang van koopvaardijvloot voorbij ge streefd zijn, onze nationale sleep- vaarders staan nu al geruime tijd vooraan. Particuliere rederijen met 'n grote vloot van zeeslepers - waar onder de grootste en sterkste ter we reld - havensleepboten en bergings vaartuigen, vormen momenteel de grootste zeesleepdienst ter wereld. De kleurenfilm "Recht zo die gaat" geeft een impressie van de taken die door Smit worden verricht, n.l. zee sleepvaart, hulpverlening en berging en van de walorganisatie welke nodig is, opdat deze taken ter zee kunnen worden uitgevoerd. SCHOENFABRIEKEN Dick Flemmingstraat 23 SPRANG-CAPELLE vraagt te koop inhoud 0.5 m3 vraagt wegens productie-uitbreiding voor diverse functies in de Onderwerkafdeling. Gaarne verstrekken wij vrijblijvend inlichtingen over de aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Hiervoor kunt U zich wenden tot de afdeling Personeelszaken te Kaatsheuvel Schotsestraat 4 (tel. 04167-2281). 's Avonds Willem de Zwijgerlaan 10 telefoon 04167 -3088. 's Avonds voor Waalwijk: dhr. J. M. Sebregts, 2e Zeine 50.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6