Verdiende zege voor SSC VLIJMEN NE0 stelt kandidatuur Verolme ere-bnr van Heusden COMPETITIEWEDSTRIJDEN Elshout Nieuwkuijk DE ECIÏO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 NOV. 1965 VROOM ^^ESMANN NDSM 1—SSC '55 2—3 Het zag er na de rust nu niet be paald naar uit dat SSC met een overwinning uit Amsterdam zou te rugkeren. NDSM zag n.l. kans om even na de rust een 2—1 voorsprong te nemen. Plotseling kwam er ech ter een ommekeer in de ploeg uit Vrijhoeve en telkens goed combi nerend kwamen zij gevaarlijk voor het doel van NDSM, zodat doelpun ten niet konden uitblijven. Eenieder die ooggetuige van deze wedstrijd is geweest, gelukkig voor SSC wa ren er vele supporters meegegaan, zal moeten toegeven dat het een zeer matige wedstrijd is geweest. Het was zeer zeker geen hoogstaand spel dat deze middag op het groene veld werd ten toon gespreid. Soms was de wedstrijd echt rommelig, doch hiervan was naar onze mening de oorzaak gelegen in de slechte leiding van scheidsrechter Bolle. Deze man was niet opgewassen voor zijn taak. We zullen niet gauw een scheidsrechter de schuld geven van een harde wedstrijd, doch zijn optreden deze middag bleek van elk gevoel om op de juiste manier op te treden gespeend te zijn. De Am sterdammers meenden hiervan pro fijt te kunnen trekken, doch zij kwamen bedrogen uit. De SSC-ers hielden het hoofd koel en door dit feit speelden zij de laatste 30 minu ten een zo tactisch spelletje, dat zij ook in die periode hun overwinning konden behalen. Invaller v. d. Wiel toonde zich een goed vervanger van de geblesseerde Hans Lagrouw. Hij kon ook het eerste doelpunt voor SSC laten aantekenen. In onze voor beschouwing hebben wij SSC een kans gegeven met een kleine over winning terug te keren uit Amster dam en dit is hun gelukt ook. Een wedstrijd echter om gauw te ver geten. Toen om half drie scheidsrechter Bolle liet beginnen met voor de SSC-ers een harde oostenwind in de rug, was de eerste aanval toch voor NDSM. Over links bouwden de Am sterdammers een aanval op, die echter goed werd onderschept door doelman Spierings. De Vrijhoevena ren namen terstond het initiatief over en namen de NDSM-veste meerdere malen onder vuur. Ge steund door de sterke wind, konden zij telkenmale op het doel afgaan van de Amsterdammers, doch de af werking liet meerdere malen te wensen over. Het bleek dat SSC 'n stuk sterker was dan NDSM. Reeds enkele minuten na de aanvang moesten de Amsterdammers aan de noodrem trekken, iets wat in de eerste helft 6 maal geschiedde en kon SSC de eerste corner nemen. Deze hoekschop werd goed geno men, doch v. d. Schans schoot kei hard over. NDSM, dat gevaar rook, ondernam nu enkele aanvallen en bij een dezer aanvallen schoot de rechtsbinnen van de Amsterdam mers precies naast. Even later za gen we enkele zeer gevaarlijke schoten van De Rooij en M. v. d. Schans net naast gaan. Na 25 minu ten kon SSC wederom een corner nemen, doch deze werd goed afge- i slagen. In de 30e minuut moest ND SM wederom hard aan de noodrem trekken om een doelpunt te voor komen, doch de hieruit ontstane corner, welke over rechts goed werd genomen, werd door v. d. Wiel in een doelpunt omgezet. De vreugde van de Vrijhoevenaren zou echter slechts van korte duur zijn. Direct na de aftrap ondernamen de Am sterdammers een aanval op de SSC- veste. Hun rechtsbuiten zette goed voor doel, waarbij de bal werd op gevangen door Spierings, doch hij kreeg al vallende een lelijke trap tegen het hoofd, waardoor hij de bal moest loslaten en hieruit kon NDSM de stand op gelijke voet brengen. De scheidsrechter die niet zo snel mee naar voren was geko men, had dit voorval blijkbaar niet gezien of niet willen zien, want hij kende het doelpunt toe, ondanks protest van de linesman van SSC. Het duurde even voordat keeper Spierings was opgelapt. Het spel werd harder. Meermalen bezondig den de Amsterdammers zich aan ongeoorloofd spel, doch scheidsrech ter Bolle deed net of hij niets zag. De laatste 15 minuten waren voor SSC. Driemaal achtereen mochten zij een hoekschop nemen, doch doelpunten kwamen er niet meer voor de rust, zodat met gelijke stand de eerste helft werd afgesloten. Na de rust, toen de Amsterdam mers het wind-voordeel hadden, konden zij meerdere malen gevaar lijke aanvallen ondernemen op het doel van de Vrijhoevenaren, maar steeds zagen zij hun weg versperd door de sterk spelende achterhoede van SSC. Tengevolge van het niet juist optreden van scheidsrechter Bolle, kreeg deze wedstrijd 'n har der karakter. Na ongeveer 10 minu ten spelen ondernamen de Amster dammers weer een goed opgezette aanval op het doel van SSC en uit deze aanval wisten zij een 21 voorsprong te nemen. Het zag er nu niet al te best uit voor SSC. De sup porters van SSC lieten zich nu dui delijk horen en vuurden hun spelers aan. Het is te danken aan de grote zelfbeheersing der SSC-ers dat zij zich niet lieten intimideren door 't meerdere malen ruwe spel van de Amsterdammers. Hoe harder de Amsterdammers speelden, hoe meer zelfbeheersing SSC aan de dag leg de. Zij bouwden telkenmale goede aanvallen op. Na ongeveer 25 min. spelen werd de bal goed opgebracht door v. d. Schans, gaf een goede pass naar De Rooij, deze omspeelde enkele spelers van NDSM en kwam zodoende oog in oog te staan met doelman Visser. Doch ook deze kon in laatste instantie het gevaar niet keren en met een goed gericht schot bracht deze speler zijn club naast de Amsterdammers. SSC voelde dat men méér kon. Maar ook de Am sterdammers wilden alles voor alles een overwinning uit het vuur halen. Dat men het met de spelregels niet zo nauw nam, lieten zij telkens blij ken. Plotseling was er weer zo'n goede opgezette aanval van SSC vanuit de achterhoede. De bal werd keurig opgevangen door Adje v. d. Broek; NDSM's achterhoede tot bij na op de helft opgesteld, wist v. d. Broek echter te passeren, snelde recht op het doel van de Amster dammers af en wist met een fraai schot zijn club de leiding te geven. Deze voorsprong gaf het nodige zelf vertrouwen bij SSC. Hoewel de laatste 15 minuten ND SM alles op alles zette om een ge lijk spel te bewerkstelligen, geluk te hun dit niet. Keeper Spierings kreeg het deze laatste 15 minuten soms hard te verduren. Hij werd enkele malen hard tegen de grond gewerkt, doch hij gaf geen krimp en hield de ballen stevig in zijn handen. De wedstrijd werd nog har der, maar de Vrijhoevenaren wis ten telkens het gevaar te keren. Met SSC in de aanval floot scheids rechter Bolle het einde van deze wedstrijd en konden elf gelukkige, maar vermoeide spelers van SSC de kleedkamer opzoeken. Zij hadden een zwaar bevochte overwinning behaald en dit betekent dat zij thans met Kozakken Boys de derde plaats op de ranglijst delen. A.s. zaterdag wordt een thuiswed strijd gespeeld tegen Zwart-Wit uit Rotterdam. Op deze wedstrijd ko men wij a.s. donderdag terug, ter wijl voorts volgende week een kort artikeltje zal verschijnen over de supportersclub. DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. In de afgelopen week zijn in het district Waalwijk van de K.N.B.B. de competitiewedstrijden voortgezet, waarbij door diverse spelers uitste kende resultaten werden behaald. Dat door Leo van Cromvoirt van werd gescoord door Berry v. Crom voirt van B.S.V. 2 een serie van 214 car. en door C. Roomer van O.O.G. N.V. 1, een serie van 200 carambols een serie van 142 car., is voor deze topspelers praktisch heel normaal, evenals het gem. van 34.41 van Rini van Bracht van 't Zwaantje 2. Wel is b.v. vermeldinkswaard de presta tie van Rini Maas van B.S.V. 1, die in de ontmoeting tegen N.V. 1, zijn partij beeindigde met 'n gem. 15,66 en een h.s. van 79 car., waarbij zijn tegenstander C. Teurlings van N.V. 1 eveneens een gem. van 11,80 liet aantekenen. Eveneens een prima prestatie leverde A. Pullens van 't Vosje 1, die zijn partij van J. van Helvoirt van H.B.S. 1 won met een gem. van 7.95. Tevens leverde deze ontmoeting de eerste overwinning op voor 't Vosje 1. De eerste nederlaag in dit seizoen kreeg B.S.V. 2 te incasseren van Ons Genoegen 1, waarbij het gem. van 4,00 van C. Rombouts van O.G. 1 en dat van 4,01 van P. v. d. Mee van B.S.V. 2 genoemd moet worden. M. Teurlings, 't Zwaantje L. Bergh, H.M.S. J. Hoevenaar, O.O.G. Fr. Slaats, H.B.S. H. de Jong, B.S.V. J. Verheijden, Nooit Volleerd L. Pullens, Ons Genoegen H Ving sr. Keesje Donderdag 18 november 7 uur M. TeurlingsH. Vink sr. 8 uur L. t. BerghL. Pullens 9 uur J. HoevenaarFr. Slaats 10 uur H. d. JonghJ. Verheijden 11 uur J. HoevenaarM. Teurlings 12 uur J. VerheijdenL. Pullens Deelnemers biljart 2. Café L. v. Cromvoirt, Clublokaal Nooit Volleerd. A. Maas, B.S.V. M Slaats, B.S.V. G Panders, O.O.G. P. Dekkers, O.O.G. J. v. Delft, H.B.S. W. Vink jr., Keesje A. Verhoeven, 't Zwaantje A. v. Oers, 't Vosje Donderdag 18 november 7 uur A. MaasM. Slaats 8 uur G. PandersP. Dekkers 9 uur A. Verhoeven—W. Vink jr IC- uur J. v. Delft—A. v. Oers 11 uur W. Vink jr.—M. Slaats 12 uur A. MaasP. Dekkers OUDERSAVOND Deze week werd in Vlijmen een ouders- avond gehouden om hoogte te krijgen wat de kinderen op school presteren en om de goede verstandhouding die moet bestaan tussen ouders en hoofden van scholen, om deze daardoor nog te verstevigen. Vele ouders hadden gehoor gegeven aan hun oproep, wat op hoge prijs werd ge steld door het hoofd van de scholen. Op dinsdag 16 nov. o m8 uur zal in hotel Prinsen, het schoolbestuur in samenwerking met de hoofden van de GLLO-school, de vcm o.o.v. z; genoema moet woraen. met de hoofden van de GLLO-school, de In de ontmoeting N. Voll. 2O.O.G. j Meisjesschool en de Jongensschool, en de 1 was het Ant. Verkooyen, die de j Kleuterschool een oudersavond geven. V.V. Sprang wordt doOr zege op Dinteloord kandidaat voor ere plaats in 3e klas. Enkele honderden Sprangse sup porters waren zaterdag getuigen van een belangrijk treffen in de 3e klasse Zaterdagmiddagvoetbal, SprangDinteloord. Wie van hen zou zich aandienen ala serieus gegadigde voor de top in deze afdeling Vorige week schreef ik dat 'n zó spelend Sprang een niet te onderschatten tegen stander zou zijn! Een op alle punten goed werkend aanvalsapparaat was ook nu, blij kens de uitslag de kracht die men tot voor kort geheel miste. Direct na de aanvang al werd een gave partij voetbal op de grasmat ge bracht. Vlotte, fantasierijke com binaties, was van elk individualis me, resulteerden in een boeiend schouwspel. Afwisselend werden goede aanvallen van beide kanten opgezet, maar toch bleek aldra, dat de Neo-mannen de hoogste troef in handen hadden. Via de vleugel spelers Vos en Vugts werden ge- vaaidijke doorbraken geforceerd en een genoegen was het te zien, dat zowel rechter, als linkervleugel aan het spel gestalte konden geven. Toch duurde het toch ruim een half uur voor het overwicht kon worden uitgedrukt in cijfers. Een vloeiende kombinatie op rechts bracht de Swart in goed schietpo sitie. Met een welgericht schot was de Dinteloordse doelman geslagen en dat betekende een 1-0 voor sprong. Zou Sprang wederom gaan meetellen in de komende competi tie Het verdere verloop van de wedstrijd zou voor deze vraag een afdoend antwoord worden Enkele minuten voor de rust nog was het de Rooy die scoorde en daarmee nogmaals bewees één van Neo's gevaarlijkste aanvallers te zijn, 2-0. Een goede basis om dan een zege verder te werken. Direct na de hervatting herhaal de zich het spelbeeld van de eerste helft. Gevaarlijke doorbraken van de Sprangse voorhoede en 'n sterk spelende achterhoede die de Din- co vv/NW" Bijzonder mooi nylon meisjesjack, dat aan 2 zijden te dragen is. Heerlijk warme bontrand langs de capuchon. Maten 116-164. Nu maat 164 (15 jr) voor 29.75 Nu maat 116 (4 jr) van voor DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND tcloordse aanval volkomen de baas was.. Zelfs de subliem spelende midvoor uit de suikerstad had wei nig in te brengen tegen het doel treffende verdedigen van v. Tigge- ler en zijn secondanten. En dit stel de de Neo-voorwaartsen in staat cm aan hun voorsprong nog meer cachet te geven. Door v. d. Schans, spelend op de middenvoorplaats werd het 3-0 en na een prachtige voorzet van T. Vugts was het we derom de Sprangse aanvalsleider, die met een geslaagde kopstoot de Dinteloordse veste op haar grond veste deed trillen, 4-0. En dit was blijkens het nu vervolgde spel te veel van het goede. Want het plaat sen werd zonder meer slecht, com binaties lukten niet meer, en veel van het enthousiasme van de eerste helft ging nu verloren in slordig en nictsbeduidend getrap. Dinteloord kwam fel oprukken en alle kracht moest aangewend worden om het gevaar van die zijde te bezweren. Keer op keer moesten Groeneveld, v Tiggelen en Spierings op snelle doorbraken van de Dinteloordse aanval. Het middenveld lag geheel in handen van de tegenstander en tegen de verhoeding in op dat mo ment was het de Swart, die na goed voorbereidend spel van T. Vugts, de Dinteloordse stopper de verkeer de kant opstuurde en 5-0 noteerde voor de thuisclub. Dit was teveel voor Dinteloord. En nadat W. de Rooy met een enorme kogel nog maals zijn schutterskwaliteiten toonde, 6-0 en T. Vugts van dicht bij, als kon het niet op, het net aan flarden probeerde te trappen 7-0, ja, toen was de zege van Sprang 'n feil geworden. Volgende week wacht de moei lijke uitwedstrijd tegen Aalburg. Wordt ook dan gewonnen, dan is van enige inzinking bij Sprang geen sprake meer en kan men met vertrouwen 't verdere verloop van de competitie tegemoetzien. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL In de afdeling Brabant zijn za terdag alleen bekerwedstrijden ge speeld. Wit-Zwart bereikte de der de ronde door met 4-1 te winnen van PTT in Tilburg. De twee klassen lager spelende Tilburgers gaven de Capellenaren lang kranig partij, maar het laatste half uur van de wedstrijd moesten I zij het hoofd buigen voor het voor- j al technisch opzicht veel sterkere Wit-Zwart. Sprang 2 kwam tegen Beatrix uit Den Bosch niet verder dan een ge lijkspel (0-0) en dat was voor de tricolores niet genoeg om de vol gende bekerronde te halen. Vrederust liet het er thuisspelend tegen SPS uit Scherpenisse volko men bij zitten, want de Bergen op Zoomnaren verloren met 4-0. BWR uit Roosendaal bleek ook al niet erg in de beker geinteresseerd, ge tuige de 3-2 nederlaag die de Roo sendalers leden in Zevenbergen te gen Seolto 2, Zwaluwse Boys 2 moest met 6-2 het onderspit delven tegen het Bre dase DEB en ONI 2 verloor met 5-1 van SVV 2 in Oosterhout. Ook PTT uit Breda overleefde deze 2e bekerronde niet; de PTT-ers verlo ren in een aantrekkelijk duel met 3-2 van het Oosterhoutse Roda. Uitslagen; PTT (Tilburg)Wit Zwart 14 Sprang 2Beatrix 00 VrederustSPS o4 Seolto 2BWR 32 RodaPTT 32 SVV 2—ONI 2 5—1 Zvaluwse Boys 2DEB 26 aandacht op zichzelf vestigde door met het voor hem fraaie gem. van 4,54. J. Philippart van O.O.G. 1 te verslaan. Verder waren daar de prestatie's in C 2 van o.a. P. Dek kers van O.O.G. die speelde met 'n gem. van 7.00 en C. Slaats van O. O.G. 2, die zijn tegenstander van H.M.S. met een gem. van 5,12 ver sloeg. Ook H. Pelders van B.V.O. 1 speelde in de ontmoeting tegen O.G. 2 een prima partij met een gom. van 3,45. In klasse C 2 leed K.O.T. uit Elshout zijn eerste ne derlaag in dit seizoen tegen Cen traal 1, en dit nog wel in eigen huis. In klasse C 3 schoot J.Slaats van B.V.O. 2 uit zijn slof, door zijn par tij tegen G. de Wit van O.G. 3 met een gem. van 3,08 te beëindigen. Vermeldingwaardig zijn tevens de prestatie's van A. van Munster en A. v. d. Made van B.S.V. 4, die met gem. van resp. 3,03 en 2,41 hun tegenstanders van N. Voll. 3 wei nig kans gaven. Eveneens in klasse C 3 was het P.' v. Laarhoven van O.O.G. 3 die in de ontmoeting te gen Keesje 2 een gem. van 3,25 liet aantekenen, een prima pestatie voor deze speler van O.O.G. 3. Ook in klasse C 4 waren enkele veimeldingswaardige prestatie's waarvan we willen noemen het mooie gem. van 2,85 van P. van Esch van B.S.V. 5 en het gem. van I,67 van Ad de Roos van K.O.T. 4 (E) die hiermede bewees op de goede weg te zijn. Voor zijn doen is 1,67 een fantastisch gemiddelde. Evenals het gem. van 1,55 van J. v. Dongen van Keesje 4 in de ontmoe ting tegen K.O.T. 2 (W). F. Lom- mers van K.O.T. (W) speelde een voor hem zeer goed gemiddelde van dik 2 en een hoogste serie van 17, terwijl J. Kerkhof met 3,20 sterk voor de dag kwam. Tenslotte me nen we niet onvermeld te mogen laten de 9-0 overwinningen van o.a. B.V.O. 1 op Ons Genoegen 2, van 't Zwaantje 2 op K.N.A. 1 en van B.S.V. 4 op N. Voll. 3. Tenslotte de uitslagen van de ge speelde ontmoetingen. Klasse C 1 B.S.V. 1—N. Volleerd 1 7—2 't Vosje 1—H.B.S. 1 7—2 Ons Genoegen 1B.S.V. 2 63 N. Volleerd 2O.O.G. 1 54 Klasse C 2 B.S.V. 3—K.O.T. (W) 7—2 O.O.G. 2—H.M.S. 7—2 B.V.O. 1Ons Genoegen 2 90 K.O.T. 1 (E)—Centraal 1 2—7 't Zwaantje 2K.N.A. 1 90 Klasse C 3 KO.T. 2 (E)—H.B.S. 2 5—4 K.N.A. 2't Vosje 2 45 Ons Genoegen 3B.V.O. 72 N. Volleerd 3B.S.V. 4 09 Keesje 2—O.O.G. 3 2—7 Klasse C 4 B.S.V. 5—K.N.A. 3 7—2 Centraal 2—K.O.T. 4 (E) 2—7 K.O.T. 2 (W)—Keesje 4 7—2 Keesje 3Ons Genoegen 4 54 O.O.G. 4—H.B.S. 3 7—2 FROGRAMMA VAN DE VOOR WEDSTRIJDEN 2e KLAS LIBRE Deelnemers biljart 1. Café M. Leenheers, Clublokaal Central Kapelaan Moons zal met u spreken over de veranderde inzichten in het godsdienst onderwijs; wat is er van de afschaffing van de Katechismus op de scholen thans gebeurt en wat uw taak is als ouders om uw kind katholiek op te voeden. Verder zal de eerw. heer de Kort na de pauze het onderwerp: Goede en tijdige voor lichting voor uw kind, behandelen. KNOTWILGEND AM Zaterdag werd in café Het Centrum de schlageravond gehouden en omstreeks 8 uur waren 9 groepen present, elk met twee schlagers, die om beurten volgens loting op het podium kwamen. Het werd voor de jury die uit 9 personen bestond, van elke groep één, een moeilijke keuze, maar de gezellig heid was er toch niet te minder om. Het is opvallend de goede verstandhouding van de groepen, die de Carnaval 1966 weer moge lijk maakte. Het wachten was nog op de uitslag en deze volgde om 11.11 u. en kwam Prins Hupido de lie met gevolg, de raad van elf en de Expersiestekers binnen. De Prins maakte bekend dat hij nu zijn 6e jaar ingaat en hoopte met zijn medewer kers en de groepen de Carnaval 1966 te doen slagen. Na deze woorden kwam de spanning, de uitslag van de schlagers en na met de 17e prijs te beginnen was het Petro Engels die winnaar werd Schlager 1966; 2-15 werd de Nordjes, 3-7 de Kasten, 4-8 de Vrolijke Klinkers, 5-6 Nooit Genoeg, 9-17 de Tierlantijnen ;10-13 de Piassen. 11- 16 de Paljassen, 12-14 de Biertutters. Hierna dankte Hupino allen voor de me dewerking, als de steun van de kasteleins, de groepen voor het sagen niet alleen van de carnaval, maar ook voor de zieken, de ouden v. dagen en de kinderen. Heel Vijmen moet ik danken voor de medewerking, zeker in het bijzonder het gemeentebestuur. DUIVENSHOW P.V. DE ZWALUW Zondag werd in café Den Braai een dui- venshow gehouden in verband met het 50- jarig bestaan van de Postduivenvereniging de Zwaluw. Honderd liefhebbers met 4 st. duiven uit alle delen van N.-Brabant en zelfs uit Gelderland waren present. Na de keuring van de duiven werd om half 12 door de voorzitter van het feestcomité het ere- comit. verwelkomd, zijnde Pastoor van Sin- nen, Burgemeester Schweitzer, mevr. Mar tens en de heer Jo v. Eerd, voorzitterNPO uit Vught. Hierna sprak de Burgemeester dat de duivensport grote belangstelling heeft gezien de grote belangstelling, maar ook nog wel eens moeilijkheden bracht wat be treft in de nieuwe gedeeten 't bouwen van een duivenhok. Hij hoopte met medewer- kin van liefhebbers en Wederopbouw tot 'n goede oplossing te komen en wenste de Zwa luw veel succes. Hiema sprak de voorzitter van de NPO en onderstreepte vooral de woorden van de Burgemeester wat betreft de moeilijkheden met de duivenhokken en hoopte op mede werking van alle gemeentebesturen, sprak verder de hoop uit dat de show mag slagen en twijfelde er niet aan, hij kende het ijve rige bestuur van de Zwaluw en tevens het feestcomité, dat nu de leiding heeft. Hierna dankte de voorzitter van het co mité de spreker en gaf het woord aan de Burgemeester om de show te openen en dit gebeurde onder een luid applaus van alle aanwezigen en de uitslag van de inzendingen was verder als volgt 1 J Koenen Dongen; 2 J de Rooij Vught; 3 Gebr v Loon Goirle; 4 J Bouwman Wijk en Aalburg; 5 Aarts Ammerzoden; 6 Bekers Boxtxel; 7 M v Hout Oirschot; 8 J Kooien Helmond; 9 v Engelen Ammerzoden; 10 Bekers v d Steur Boxtel; 11 v Gestel Den Burgemeester A. van Delft van Heusden heeft donderdagmorgen uitvoering gegeven aan een van 30 augustus daterend raadsbesluit en scheepsbouwer Cornelis Verolme be noemd tot ereburger van de stad. Bovendien kreeg de heer Verolme de gouden erepenning met het op schrift "Verdienstelijkheid wordt niet vergeten." Er werd ook de basis gelegd voor een oude wens van me vrouw Verolme een hertekamp thuis. Burgemeester van Delft bood namelijk het echtpaar Verolme een kleine hinde en een jong hertebokje aan uit 't Heusdens hertekamp. De heer Verolme kreeg deze on derscheiding - eerder was zelfs al een straat naar hem genoemd in Heusden - omdat hij een zeer be langrijke industriële impuls aan de stad heeft gegeven. In 1954 nam hij de plaatselijke werf "De Haan en Oerlemans" over en bouwde deze uit tot een moderne middelgrote werf met twee hellingen, waarop schepen tot 25.000 ton kun nen worden gebouwd. Deze impuls maakte Heusden (4.100 inwoners) tot de relatief sterkst geïndustrialiseerde gemeentp van Nederland. Van de 1.600 man beroepsbevolking werken er namelijk 1.250 in de industriële sector, terwijl het landelijk gemid delde 43 procent is. Burgemeester van Delft, die de plechtige aardszitting me t gebed opende, zei onder meer dat Verolme sterk verweven is met de welvaart van Heusden. Het ritme van de ge regelde arbeid is de polsslag van de gemeente geworden. De heër Verolme antwoordde met te zeggen, dat het algemeen gebrek aan arbeidskrachten de groei van de werf remt. Toch gelooft hij in een goede toekomst van de werf, want de periode van gebrek aan arbeidskrach ten loopt naar zijn mening af en dan zijn er nieuwe mogelijkheden, aldus de heer Verolme. Dungen; 12 J v Keulen Vught; 13 v Hel mond Made; 14 WPeijnenborg Kaatsheu vel; 15 W Kooien Helmond; 16 M Mullers Gorinchem; 17 M Vera Loonopzand; inzen dingen uit Vlijmen: 1 M Nicols; 2 Arn Dek kers; 3 J v d Hout; 4 A Parijs; 5 J Dek kers, 6 J Oostenvaal. VLIJMENAAR VERONGELUKT TE HEUSDEN Vorige week kwam de jongeheer van H. uit Vlijmen, toen hij van zijn werk kwam te Heusden met zijn bromfiets onder een bus terecht. Met veel moeite kon hij wor den bevrijd; zijn toestand was ernstig en onderweg naar het ziekenhuis overleed hij. Zaterdag werd hij in Vlijmen teraardebe- steld onder grote belangstelling, waaronder zijn werkgever, personeel van de fa. de Bont van Huiten uit Nieuwkuijk, familie, buurt en scholieren waar hij mee studeerde. Veel kransen en bloemen dekten het graf. Laat dit een toost zijn voor de diepbedroefde ouders die hun 17-jarige zoon zo moeten missen. De chauffeur van de bus trof geen schuld. AFSCHEID Onder veel belangstelling heeft mej. C. Klerks, eigenares van "De gekroonde hoed" afscheid genomen van de bij haar zaak ge vestigde verenigingen. De kerkelijke fanfare en drumband openden met enkele pittige marsen de bijeenkomst. De voorzitter dhr. Janssen dankte mej. Klerks voor de goede verzorging die de fanfare ruim 15 jaren ge noten heeft. De Z.E. heer Pastoor J. Oder- kerk, die met pater J. Buijs eveneens aan wezig was, dankte mej. Klerks voor het keurig beheer van de zaak, omdat het er al tijd heel netjes naar toe ging. De gem. zang vereniging dankte bij monde van dhr. Joh. van Venrooij. Namens de handboog dankte de oudste stamgast de heer L. Wolfs. Na mens de biljartclub EEBC dankte dhr. A. Veltman en tevens namens de OLVr Schuts. De spaarkas De Zuinigen, dankte bij monde van de heer P. Koks. Voor een bij zondere vrolijke noot zorgde de carnavals club De Béren, door de afscheidswoorden van hun voorzitter dhr. G. v. d. Aa. Vele bloemen en geschenk enwerden aangeboden. Mej. Klerks dankte voor de waarderende woorden, voor de genoten klandizie en voor de mooie herinneringen die waren aangebo den. ot Iaat in de nacht heerste er een ge zellige stemming. Ruim 70 jaar is het café door de fam. Klerks beheerd. De nieuwe be heerder dhr. Suyskens was in de loop van de avond gearriveerd en werd aan bestuur en leden van de verschillende verenigingen voorgesteld. Hij hoopt op een prettige sa menwerking in de toekomst. BRAND Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is brand uitgebroken in de woning van dhr. Merkx. In minder dan geen tijd was politie en brandweer aanwezig, die direct met groot materiaal het vuur aanpakte, temeer daar ook de nabijgelegen woning van de heer Mimpen gevaar liep. Dank zij en brandge- vel kon door de snel ter hulp gesnelde bu ren veel van de inboedel gered worden. Van zelfsprekend trok de brand veel belangstel ling. BEZOEK ST. NICOLAAS A.s. zondag zal St. Nicolaas met gevolg een bezoek brengen aan de gemeente. Om 13 uur zal hij vanaf het Veilinggebouw ver trekken en begeleid door de rijvereniging De Echo, de drumband van St. Jan, de kerke lijke fanfare, de drumband van SHJ, de harmonie Drunen en de Tilburgse scooter club de tocht door de straten van Elshout en Drunen beginnen. Om 3.30 uur zal de stoet op het raadhuisplein worden ontbonden. Tij dens de route zal gecollecteerd worden ter bestrijding van de onkosten en de Pieter mannen zullen strooien. BOERINNENBOND 30 JAAR De Nieuwkuijkse Boerinnenbond vierde vrijdag zijn zesde lustrum. Na een plechtige H. Mis verzamelden leden en genodigden zich in het patronaat voor een feestelijke bij eenkomst. De voorzitster mevr. A. Snoeren- Vera, opende de vergadering. Zij kon de verheugende mededeling doen dat het leden tal inmidedls tot 74 was gestegen, Zw richtte zich tot mevr. E. van Bladel- Mostermans, die vanaf de oprichting lid was geweest en bood haar als aandenken een fraai wandbord aan. De jarige Boerinnen- bond mocht veel gelukwensen en geschenken ontvangen van diverse verenigingen. Een groep jonge boeren en boerinnen bracht onder de kundige regie van de heer van Spijk uit Drunen een revue voor het voetlicht, afgewisseld met samenzang door alle aanwezigen, o.a. van een speciaal voor deze gelegenheid geschreven feestlied. De muzikale begeleiding werd verzorgd door de heer Huiskens. BRIL MET WAARDE VAN EEN MILJOEN Miss Bril 1964 heeft vrijdag in Venlo een bril geshowd met een waar de van één miljoen gulden. Een Ven- lose opticiën, die een nieuwe zaak opende, had Miss Bril voor deze ge legenheid een platina brilmontuur op gezet, waaraan oorbellen en een broche waren bevestigd. Beide siera den, die ook van het montuur kunnen worden afgenomen, waren bezet met honderden diamantjes. Deze combina tie van damesbril met juwelen werd vervaardigd in het atelier van de heer S. van Gelder.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2