De Echo van het Zuid en WAALWIJK Jampe KAATSHEUVEL PERSONEEL Waalwijkse voetbalvereniging W.S.C. gaat 60-jarig bestaansfeest vieren Timtur N.V. opende nieuwe atelier in Brunssum Kleuterschool feestelijk in gebruik genomen P. VAN ENGELEN VERTEGENWOORDIGT K.V P - JONGEREN IN BONN EN VENETIë Damesmode Tilburg Schoenfabriek Anton van Bladel Sprang VOOR ALLE AFDELINGEN MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 86e JAARGANG No. 88 PLECHTIGE INZEGENING VERPLEEGSTERSFLAT Met enige plechtigheid had don derdag jl. de inzegening plaats van de nieuwe verpleegstersflat, bij het nieuw gebouwde Ziekenhuis aan de Burg. Verwielstraat. De inzegening werd verricht door Rector van dei- Eerden en o.m. bijgewoond door het voltallige college van regenten. De voorzitter van dit college, bur gemeester J. Teijssen drukte zijn vreugde uit over de totstandkoming van de fraaie flat, en hoopte dat de noodzakelijke zegen van God op het werk zou rusten, dat de jonge ver pleegsters hier een goede opleiding zullen ontvangen, en zodoende een bijdrage zullen leveren aan het al gemeen belang. Nadat ook rector van der Eerden een kort woord had gesproken vond de inzegening plaats. Na de inzege- n„ht« oI- - --- ning werd door een der verpleeg- t opgehangen, de Sta- sters noe een PeheH nittrpcnmL-or. tionsstraat kreeg de bekende licht- 4. Bespreking. De avond wordt verder verzorgd door drogisterij Zegers, met o.a. een Japanse film. Kop en schotel meebrengen. WAALWIJK GEÏLLUMINEERD TIJDENS DE FEESTDAGEN Voor het derde achtereenvolgen de jaar is in Waalwijk-centrum voor de St. Nicolaas- en Kersttijd een feestverlichting in de winkelstraten aangebracht. Nadat eerst in de Sta tionsstraat door de gemeente een proefverlichting was aangelegd, kwam vorig jaar een groots opgezet verlichtingsplan tot stand, als re sultaat van nauwe samenwerking tussen gemeente en middenstand. Tussen Mr. v. Coothstraat en Wil- helminastraat werd dit jaar in de Grotestraat een ander motief aan gebracht. Op de Markt werden ven sters nog een gebed uitgesproken, waarna ook het gezelschap 'n rond gang werd gemaakt door het fraaie gebouw, over de inrichting waar van we in een vorige editie van ons blad reeds het een en ander publi ceerden. KONINKLIJK BRONS VOOR FR. VERHOEVEN Vrijdagmorgen heeft loco-burge meester J. J. M. van Heeswijk in het directie-kantoor van de N.V. A. en J. de Kort de ere-medalje in brons ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt aan de heer Fr. Verhoeven, die gedurende 40 jaar verbonden was aan deze schoenfa briek. De heer Verhoeven ontving uit handen van de heer J. A. F. de Kort een horloge en een geschenk onder couvert. Mevrouw Verhoeven, die met twee van de kinderen eveneens aanwezig was, mocht een doos bon bons in ontvangst nemen. Wij hopen donderdag a.s. in de rubriek "Op de voet gevolgd" uit voerig terug te komen op deze huldi ging- KYNOLOGEN-VERENIGING „WAALWIJK EN OMSTREKEN" Op de internationale hondenten toonstelling, welke op zondag 7 no vember te Essen (West-Duitsland) werd gehouden, behaalde de heer H. Blom met zijn dwergpoedel „White Margy v. d. Molenvliet" de kwalificatie 1 U, kampioen en beste teef, terwijl mevrouw v. Bokhoven met „Snow maike v. d. Molenvliet" de 2de prijs Uitmuntend behaalde. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. Donderdag 18 nov. a.s. is er in zaal v. Helvoirt een ledenvergade ring der Vrouwenbeweging van het N.K.V. De aanvang is gesteld op kwart voor acht. De agenda vermeldt: 1. Opening door de voorzitster. 2. Notulen van de vorige vergade ring. 3. Ing. stukken en mededelingen. bogen, terwijl op de hoeken van de aansluitende straten gekleurde licht- zuilen werden geplaatst. Op 't Raad huisplein werpen lichtbakken en schijnwerpers gekleurd licht op het stadhuis. Dit alles gaf vrijdagavond tijdens de koopavond aan het cen trum een feeëriek aanzien. Het Jachthoornkorps „Cornu Copiae" onderstreepte deze feestelijke sfeer nog met een muzikale rondgang door de verlichte straten. Ook de winkelgalerij aan de Wethouder Smoldersstraat in de St. Antonius- parochie baadt in feestelijk licht. SPUITMACHINE BIJ LEEROTAN ONTPLOFT Tijdens het schoonmaken van een spuitmachine bij Leerotan aan de Prof. Minckelersweg, had vrijdag middag een ontploffing plaats. De ontploffing ontstond door achterge bleven cellulosegassen die vlam vat ten. Door de explosie werd de nood- achtergevel van het gebouw ge bouw gedeeltelijk ingedrukt, terwijl de verwarmingsbuizen naar buiten werden weggedrukt. De schade bleef zodoende beperkt. Met schuim- blussers kon het vuur worden be dwongen. De brandweer rukte wel uit, doch behoefde niet veel meer te doen. Er waren geen persoonlijke ongelukken. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Bruin hondje; gouden oorbel; sleu telbos; bouwvakvakantiezegels; bil jet van 2,50; trainingsjack; sleu tels aan ring; wieldop; step; boe kentas; damespolshorloge; rode partemonaie; handschoen; gewicht van 500 gram; zwart-bruine hond; damespolshorloge. Verloren: Portemonnaie met inh.; nylon schort; doublé kruisje; transistor radio; portemonaie; polshorloge; portemonaie; sjaal; portemonaie; gouden damespolshorloge; vulpen etui met inh.; 2 honden; medaljon; handschoen; etui met belasting- kaart, kenteken en rijbewijs. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in de Twee Kolommen. De heer P. van Engelen heeft het afgelopen weekeinde in zijn functie ala nationaal voorzitter van de K.V.P .-jongerengroepen het jaar lijkse congres van de Junge Union (cie jongerenorganisatie van de C.D.U.), dat in Bonn werd gehou den, bijgewoond. Het hoogtepunt van dit congres was de rede, die Bondskanselier Erhard hield en waarin hij de be volking van de Bundesrepubliek tot zuinigheid aanspoorde. A. s. zater dag en zondag zal de heer van En gelen deelnemen aan de vergade ringen van het bestuur en de be stuursraad van de Internationale Unie van Jonge Christendemocra ten, die dan in Venetië bijeenko men. Van deze internationale or ganisatie is de heer van Engelen vice-voorzitter JEUGDTOTO R.W.B. INZET 703.50 le prijs 105,52, ieder 11,72 le prijs: J. Bergmans, de Coube'rtin- laan 37 Waalwijk Ad van Hilst, Putstraat 36 Waalwijk. J. Bloris, Baarleseweg 32 Alphen (N.Br.). J. Brokken, Nieuwstraat 16 Waalwijk. A v. d. Zaienstra, Noordstraat 132 V/aalwijk. H Klijssen, Pater v. d. Elzenstraat 17 Waalwijk. D. Over steeg, Wilhelminastraat 14 Sprang- Capelle. H. v. Oers, Galgenwiel Waalwijk. M. A. J. Laros Pr. Bern- hardplein 1 Kaatsheuvel. 2e prijs 7G\35, 4 deelnemers, ieder 17,58, geraden 703,49 of 703,51 W Kleijne, de Coubertinlaan 71 Waalwijk. J. J. van Osch, Grote straat 119c Waalwijk. C. M. Pul lens, Burg. v. Heijstlaan 22 Waal wijk. B. de Nijs, Grotestraat 202 V/aalwijk. 3e prijs J. de Jong, Besoyensestr. 132 Waalwijk. Geraden 703,48. Wint f 35,17 Ilon-cJsfraot 14 - Telefoon 26582 Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES ZAKDOEKJES VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken eii Vanmorgen trok een feestelijke stoet van 150 kinderen ieder een vlaggetje in de hand, van de kleu terschool in de Wilhelminastraat naar de nieuwe school aan de Tax- ar dia-weg. De stoet begeleid door vele ouders en de leerlingen van de eerste klas van de Theresia-school en werd voorafgegaan door een ge luidswagen, die marsmuziek speel de. Bij de nieuwe school aangekomen liepen de kinderen onder het zin gen van „Lang zullen ze leven" langs de rechtervleugel van het ge bouw en namen de school via de diverse ingangen op de speelplaats in gebruik. In de werklokalen wachtte de kinderen een tractatie. De ouders konden vanaf de speel plaats de voortreffelijke inrichting er, outillage van de nieuwe school bewonderen. Naar de speelplaats toe zijn alle wanden nl. van glas. Dc school is gebouwd door de fir ma A. Brekelmans uit Udenhout. De school omvat vier zgn. ,speel- werkhallen" van 11 bij 9 meter, elk voor ongeveer 40 kinderen. De kleuterschool biedt mogelijk heden voor bijzondere gelegenhe den, de hal is zeer ruim: 17 x 7 mtr. De entrée ligt naar de Taxandria- weg. Rechts van de hal bevinden zich twee speel/werkhallen met daartussen 'n garderobe en de toi- letten. In het verlengde van de hal treft men eenzelfde situatie aan. Tussen de aldus loodrecht op el kaar geplaatste vleugels ligt de speelplaats. De tegels zijn in een bepaald patroon gelegd, zodat de kinderen er op kunnen hinkelen e.d., zonder de boel met krijt te bekladden. De speelplaats bevat bovendien een tuin en twee zand bakken van 5Vz bij 8 meter. Het vele glas in de schoollokalen maakt de overgang voor de kinde ren van buiten naar binnen gemak kelijker. De school is versierd met een drietal baksteenmozaïeken van de Waalwijkse kunstenaar Wim Kleyn. De officiële opening van de nieu we school zal in de kerstvakantie plaatsvinden. De ruimte, die in de Wilhelminastraat vrijgekomen is, zal worden benut voor de zo suc cesvolle Waalwijkse muziekschool. Deze is thans nog gehuisvest in de vioegere B.L.O.-school, die nu zeer spoedig in het kader van het city plan kan worden afgebroken. BEROEP vraagt Aanmelden Wilhelminastraat 18. (hoek Irenestraat) Waalwijk Vrijdagmiddag werd in Bruns sum (L.) door de locoburgemeester de Ed. heer Vromen het nieuwe Timtur-atelier officieel in gebruik gesteld. Hierbij was tegenwoordig de zeer eerw. Pastoor v. d. Boo gaart, de voltallige directie van Unieschoen N.V., waarvan Timtur een dochteronderneming is, alsme de het voltallige personeel van het atelier in Brunssum en verdere ge nodigden. De heer G. de Graaf, directeur van Timtur wees in zijn openings. en welkomswoord op het ontstaan van het Timtur-atelier in oktober 1947 alsmede op de plaats welke dit atelier in de totale organisatie al tijd heeft ingenomen. De steeds grotere vraag naar Timtur schoe nen en de befaamde Hush Puppies met de daaraan verbonden produk- tieuitbreiding deed de behoefte aan uitbreiding van 't atelier in Bruns sum onstaan. Waar uitbreiding van het oude gebouw niet mogelijk was werd besloten om over te gaan naar nieuwbouw en zo kwam dit nieuwe atelier tot stand. Een atelier dat tevens voldoet aan de eisen welke men in deze tijd mag stellen. De heer de Graaf bracht dank aan de aannemer en uitvoerder van dit gebouw welke dit atelier in een re cordtijd wisten te plaatsen. In niet mindere mate bracht hij dank aan 't gemeentebestuur van Brunssum door wiens bijzonder goed mede werking, vergunning, aanvrage en verlening, alsmede de bouw in to taal niet meer dan 6 maanden in beslag nam. Bij de bouw van dit nieuwe atelier werd tevens de mo gelijkheid tot verdere uitbreiding nog opengehouden. Het huidige atelier biedt echter plaats aan 65 meisjes en dit is momenteel vol doende. Naast de ruime lichte en helder produktieruimte vindt men in het gebouw ook nog de kanto ren garderobe magazijnruimte en een fraaie catine. De Ed. heer Vromen opende dit nieuwe atelier door het in gebruik stellen van de nieuwe transport band. Bij deze opening wees de heer Vromen er op dat de medewerking welke het gemeentebestuur had was gedaan en spreker sprak de mogen geven dit steeds zeer graag hoop uit dat zij in de toekomst nog meer medewerking zo mogen geven tot verdere uitbreiding van de Tim- turfabrieken en -atelier in Bruns sum. De Z. Eerw. heer pastoor v. d. Boogaart wees in zijn korte- en kernachtige toespraak op de inter menselijke verhoudingen in een be drijf en sprak de hoop uit dat dit mooie en nieuwe gebouw er toe zou bijdragen niet alleen het pret tig werken te verhogen maar even zeer ook het geluk van iederper- soonlijk zoals hij er dagelijks werkt. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer M. Kemmeren welke namens de bedrijfsleiding 'n mooi wandbord overhandigde. Namens het personeel bood Wil- ma Peters een klok aan voor dit nieuwe gebouw. Met de wetenschap dat men bij Timtur graag met de klok werkt vond men dit een toe passelijk geschenk terwijl men te vens met dit geschenk wilde ver tolken de dankbaarheid van het ge hele personeel voor dit nieuwe ate lier. De heer M. Knoek algemeen di recteur van Unieschoen dankte hierna allen die aan de totstandko ming van dit gebouw hadden me degewerkt en de belangstelling van deze middag. In zijn dankwoord bieef spreker iets langer stilstaan bi; de toespraak van pastoor v. d. Boogaart, waar deze sprak over de intermenselijke verhoudingen. Het zijn deze verhoudingen waaraan in ons bedrijf altijd veel aandacht is geschonken en zij zijn mede bepalend voor de goede en gezonde sfeer in een bedrijf. Tot slot sprak de heer Knoek de hoop uit dat dit nieuwe atelier er toe zou bijdrage om de Timtur-schoenen en de Hush Pup pies welke in steeds grote mate de weg vinden naar het publiek, in kwaliteit en produktie te vergro ten. Teneinde de meisjes van het atelier, er wordt hier nl. maar een gedeelte van de schoen gemaakt, een inzicht te geven in het eind- produkt zal in dit atelier ook nog een vitrine met schoenen worden geplaatst. Met een rondleiding en een korte bijeenkomst in de can- tine werd deze bijeenkomst beslo ten. 's-Avonds vond er voor de mede werksters van Timtur nog 'n feest avond plaats. De oude Waalwijkse Voetbalver eniging W.S.C. bestaat binnenkort 60 jaar en is voornemens dit 12de lustrum op waardige wijze te vie ren. Met Waalwijk is W.S.C., die stamt uit het „good old W.V." sa mengegroeid. Ondanks moeilijkhe- den en tijdelijke inzinkingen (een natuurlijk verschijnsel in elke sport vereniging) wist W.S.C. steeds de ware clubgeest te behouden, mede doordat steeds een zuivere beoefe ning van sport werd betracht, niet slechts in onderling verband, doch ook als de tegenstander een betere wedstrijd speelde. Deze opvatting siert W.S.C. en zij heeft hieraan ook voor een belangrijk deel haar grote populariteit te danken. Met gerecht vaardigde trots kan worden terug gezien op een verleden, waarin op faire wijze de sport „om de sport" werd beoefend. De wedstrijden van de jubilerende vereniging bieden 'n sportief genot aan een uitgebreide kring van voetballiefhebbers, doch ook naar buiten weet W.S.C. op waardige wijze, door eerlijke en goede sport, de naam van Waalwijk hoog te houden. Zestig jaren heeft de vereniging W.S.C. nu achter de rug. Zij is niet van tegenspoed bevrijd gebleven, doch trots al die tegenspoed heeft zij zich weten te handhaven en on danks de" degradatie naar de vierde klasse blijft W.S.C. nog steeds groeiende en kan zich momenteel beroemen op 5 senioren-, 3 junio- I ren- en 10 pupillen-elftallen. De club staat op het ogenblik op een gezond en hecht fundament, hetgeen te danken is aan het actief bestuur en aan de trouwe plichts betrachting der leden en mede ook aan het gezonde clubleven, waarvan W.S.C. steeds het monopolie heeft gehad. Het huidige bestuur der ver eniging is momenteel samengesteld als volgt: Voorzitter: B. v. Loon; secretaris: Th. v. Son; penningmeester: H. Snij ders en commissarissen: W. v. d. Anker, G. de Jong en A. van Bla del. Dit bestuur, aangevuld met de heren P. Pot, H. Wiesman, Jos Pullens en André Hamers, zal de feestelijkheden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan organiseren. Voorlopig staat vast, dat op vrij dag 7 januari 1966 in hotel De Twee Kolommen de feestvergadering zal worden gehouden. Tijdens deze ver gadering zullen enkele leden van de vereniging, die zich verdienste lijk hebben gemaakt, worden gehul digd. Na de vergadering volgt dan een gezellig samenzijn met muziek en een dansje. Op zaterdag 8 januari d.a.v. wordt er 's middags in De Twee Kolommen een receptie gehouden, terwijl er tevens in Musis Sacrum een jeugd feest wordt georganiseerd, waarna 's avonds in De Twee Ko:lommen 't jubileumbal wordt gegeven. Het ligt in de bedoeling om op zaterdag 29 januari aan de leden een cabaretavond aan te bieden, waarvoor vooraanstaande cabaret- artisten zullen worden aangetrok ken. Na deze cabaretavond volgt dan een groot sluitingsbal. Op 9 januari e.k. wordt een jubi- leum-nederlaagtournooi georgani seerd, waarvoor enkele gerenom meerde clubs zullen worden uitge nodigd. Wij komen t.z.t. nog nader op dit jubileum terug. TRIO REMIE VOOR RADIO EN T.V. Het bekende Waalwijkse Trio Re- mie, momenteel verbonden aan de cabaretgroep van de Gebr. van En gelen, zal woensdagavond voor de T.V. optreden in het N.C.R.V.-pro gramma Hootananny in Holland, dat tussen half acht en acht uur wordt uitgezonden. TOTO POSTDUIF De inleg deze week was 272,75 Het juiste werd geraden door: P. Tielen, Dijkstraat 3 Sprang P. Collard, Bevernelstraat, Waalwijk Jos v. Schaijk, Dr. Ringersstraat, Waalwijk, die ieder 13,64 ontvan gen. 2e prijs, B. Spekenbrink Grotestraat 118, Waalwijk, geraden 272,81 ont vangt 27,27. Steunt U allen de laatste week extra De twee mannen die nabij Stok- holm in een put waren ingesloten, zijn na 4 dagen ongedeerd boven gebracht. - De Canadese arts, die bij de geboorte van prinses Margriet in Ot tawa assistentie verleende, heeft een bezoek gebracht aan Soestdijk. Ds. P. J. Bos, predikant bij de Ned. Hcrv. gemeente, ontving een beroep van de Ned. Herv. gemeente te Woudenberg. BAZAR MARIJKE Vrijdagavond werd in het gebouw van de Chr. V olksbond de door de Harmonie en Drumband "Marijke" georganiseerde bazar geopend.. Om ruim 8 uur heette de voor zitter van Marijke de heer G. Vos de aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder Burgemeester M. van Prooijen, die bereid gevonden was de bazar officieel te openen, gemeente-secretaris Zonneveld en Wethou der Jac. Vos. Hij wees er op dat Marijke, door de aanschaffing van een geheel nieuw instrumentarium, dat vorige week in gebruik werd genomen, een directe schuld van vijf duizend gulden en een indirecte van 10 duizend gulden heeft en al is dit tegen woordig geen schande, toch moet getracht worden zo spoedig mogelijk van deze schuld af te komen. Daartoe werd ook deze bazar georganiseerd, waarmede hij hoopte dat een flink bedrag van de schuld zou kunnen wor den gedekt. 1 Burgemeester van Prooijen, als ere-voor- zitter het woord verkrijgende, zei dat de voorzitter terecht gewezen heeft op de nieu we instrumenten van Marijke en al moge het dan zijn dat op nieuwe en goede instru menten toch slecht kan worden gespeeld, ze ker is toch dat op slechte instrumenten niet goed gespeeld kan worden. Burgemeester v. Prooijen is met de Harmonie trots op de nieuwe instrumenten en zegt dat de ver eniging getoond heeft wat aan te durven. Uw vereniging, aldus de burgemeester, heeft ten doel verstrooiing, recreatie, opvoeding en genot. Wie geen muziek kent, kan er niet van genieten en daarom verheugt het spr. dat de vereniging medewerkt aan de ver frissing van hart en geest; een harmonie is onmisbaar in een dorp en het verheugt spr. dat de harmonie niet alleen het vertrou wen van de leden en de jeugd bezit, maai vooral dat de bevolking van Sprang ach ter de harmonie staat. Met de beste wensen voor het welslagen van de bazar, besluit de burgemeester zijn openigswoord. Na een dankwoord van de voorzitter, wer den de verschillende stands geopend en zette het rad van avontuur zich in bewe ging. Een ontzettend groot aantal waarde volle prijzen wachtte op de winnaars. Er is voor elk wat wils op de bazar, o.a. bal len gooien, sjoelen, schieten raden van naam en trouwdatum van mooie poppen, rozen- boom enz. Al was het vrijdagavond nu niet direct druk te noemen, toch werden reeds aardige zaken gedaan en gingen velen met mooie prijzen huiswaarts. Zaterdagmiddag was het een speciale middtg voor de jeugd en heerste er de hele middag een gezellige drukte, 's Avonds was er ook veel belangstelling en werden zeker goede zaken gemaakt. Heden, maandagavond, is het de laatste avond van de bazar en verwachten we zeker grote belangstelling, temeer daar ook de trekking van de grote verloting zal plaats hebben en de uitslagen van alles wat te ra den was, zal worden bekend gemaakt. MOBIELE JEUGDVERKEERS- SCHOOL KOMT NAAR KAATSHEUVEL De afdeling Kaatsheuvel van het Verbond voor Veilig Verkeer is er in geslaagd voor de schoolkinderen in de gemeente de Mobiele Jeugdver- keersschool te engageren. Van 16 tot en rae^ 26 november zullen alle vijfde klassers onder lei ding van het onderwijzend personeel deze school bezoeken, waar deskundi gen de verkeerslessen zullen verzor gen. In een televisie-uitzending van de KRO hebben de kinderen reeds met deze school, waaraan duizenden al hebben deelgenomen, kennis kunnen maken. De inspecteur van het L.O. in de inspectie Waalwijk, de heer Warnars, vond het een felicitatie aan het adres van de initiatiefnemers waard en achtte het bezoeken van de ze school van uitermate groot belang. Er zijn per les vijf trapauto's en 6 fietsen beschikbaar, allen met verstel bare mechanieken. De kinderen spe len voor voetgangers en wisselen na enige tijd met de berijders van de voertuigen. In verband met deze verkeersschool hebben de in het centrum van Kaats heuvel gevestigde winkeliers in hun etalages verkeersbordjes opgesteld. De kinderen van de 4e, 5e en 6e klas sen der lagere scholen, dat zijn er zo ongeveer 1200, zullen dan via hun scholen kunnen deelnemen aan een leuke prijsvraag, door deze verkeers bordjes in de etalages te gaan opspo ren. Er zijn hiervoor aardige prijzen geschikbaar gesteld. De Mobiele Verkeersschool krijgt een plaats op het verharde parkee- terrein van de Efteling, dat deze stich ting volgaarne voor drait doel beschik baar heeft gesteld. De lessen worden gegeven van half tien tot half 12 en van 2 tot 4 uur, per groep van 22 kin deren telkens een uur. Belangstelling, ook van de zijde der ouders, wordt op prijs gesteld. BOERDERIJ AFGEBRAND Zondagmiddag omstreeks half vijf is de boerderij van de landbouwer A. de Kort, aan de Pastoor Kampstraat, in het kerkdorp de Moer, geheel af gebrand. De brand, die door de eigenaar zelf werd ontdekt, is vermoedelijk ontstaan door een lek in de schoor steen, welke gelegen is tussen het met riet gedekte woonhuis en schuur. Toen de heer de Kort, die zelf brandmeester is, inzag dat hij zelf niet meer kon ingrijpen, werd de plaatselijke brandweer, welke later hulp kreeg van de brandweer uit Kaatsheuvel, gealarmeerd. Hoewel men vrij snel ter plaatse was, had het vuur zich intussen zo uitgebreid, dat men voor 'n hopeloze taak stond. Met de hulp van omwonenden had men intussen het grootste deel van de inboedel, alsmede ruim 20 stuks rund vee in veiligheid weten te brengen. Alle in de schuur opgeslagen voor raad, waaronder ca. 12 ton hooi, ging verloren. De eigenaar was verzekerd. Het gezin, man, vrouw en drie kin deren, is bij familie ondergebracht. AANRANDER AANGEHOUDEN Terwijl vrijdagavond een 20-jarig meisje uit Kaatsheuvel aldaar om streeks half zeven in de Gasthuis straat op de bus naar Waalwijk wachtte, werd haar door een pas serend automobilist een liftf aange boden, waarvan zij gebruik maakte. Toen de bestuurder via de v. Haes- trechtstraat de vijfsprong bereikte, sloeg hij in plaats van linksaf naar Waalwijk de eenzame Roestelberg- se weg in, waar hij zich aan het hevig geschrokken meisje vergreep. In Waalwijk aangekomen, had het meisje de tegenwoordigheid van geest het nummer van de auto op te nemen, waarna zij 's anderen daags aangifte deed bij de rijkspo litie te Kaatsheuvel. Deze had hier na weinig moeite om de man, de 30-jarige chauffeur M. IJ. uit Don gen te achterhalen en in arrest te stellen. Vandaag zal hij naar Breda worden overgebracht om te worden voorgeleid. PERSOONLIJK KAMPIOEN SCHAP 3e KLAS LIBRE District Kaatsheuvel M. v. d. Linden (KTO) kampioen. In café "de Gildenbond" hebben de uitverkorenen voor de finale om 't persoonlijk kampioenschap 3e klas libre van het district Kaatsheuvel op een sportieve wijze elkaar deze be geerde titel betwist. De belangstelling voor deze strijcj was bijzonder groot en bovendien werden deze kijkers vooral op de laatste avond in span ning gehouden omtrent het uiteinde lijk resultaat. Tot deze laatste dag immers scheen M. van der Linden als het ware op fluweel en volkomen on bedreigd op het kampioenschap be slag te leggen. Maar dat schijn be- driegelijk kan zijn, werd ook hier be wezen.. De gedoodverfde winnaar werd namelijk in zijn beide laatste partijen geklopt door C. Schoenma kers uit Loon op Zand en J. Dekkers van DJS. De op eigen terrein spe lende Dekkers kwam echter in zijn ge middelde wat te kort en zo belandde het kampioenschap toch nog bij de veelbelovende K T O-er M. van der Linden, aan wie districtsvoorzit ter J. van der Kaa na afloop de bondsmedaille mocht uitreiken. Deze had in zijn gebruikelijk dankwoord veel lof voor de perfecte organisatie van DJS en het prima verzorgde ma teriaal in de Gildenbond. Tot de deel nemers aan dit kampioenschap be hoorde ook "Peerke" van Laarhoven en wie anders dan hij zou de dank van de spelers vertolken? Traditiege trouw werd dit dankwoord gezongen en werden alle spelers inclusief de wedstrijdleider door sneldichter Peer ke hierin op 'n rake wijze betrokken tot groot vermaak van de vele sup porters. De einduitslag van dit kampioen schap was M v d Linden gem. 3.11 J Dekkers gem. 2.70 C Schoenmakers gem. 2.66 1 2 3 4 5 6 7 8 Th Soeterboek M de Nijs B Jansen P v Laarhoven Th v Wanrooij gem. 2.51 gem. 4.24 gem. 2.54 gem. 2.48 gem. 2.41 10 pt. 10 pt. 9 pt. 8 pt. 6 pt. 5 pt. 4 pt. 4 pt. Door hun gem. promoveren M. van der Linden en B. Jansen naar de 2e klas. Het alg. tourn.-gem. was 2.70. CAFÉ KERKZICHT kreeg nieuw en modern aanzien Het interieur van het café Kerk zicht, tegenover de kerk in de paro chie Berndijk, heeft een grondige en fraaie restauratie ondergaan. Een op merking 'n paar jaar geleden tijdens een receptie, dat de café-accomodatie in Berndijk ten achter lag bij die in Kaatsheuvel, heeft de exploitant van café Kerkzicht, de heer L. Snoeren, goed in zijn oren geknoopt en niet op zich laten zitten. "Wanneer ik iets doe, moet ik het goed doen", was zijn gedachte en na rijpe overweging be gon hij zelf de restauratieplannen te ontwerpen, waarna het voor hem als oud-meubelmaker ook een koud

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5