De Echo van het Zuiden Bedrijfsapostoiaat: geen theorieles 1 3 I VLIJMEN cunen Sprang-Capelle a resultaten niet altijd meetbaar TOPHITS van St.NICOLAAS m Gemeenteraad i i MAANDAG 22 NOVEMBER 1965 86e JAARGANG No. 90 St. Nicolaas en STASSAR, één begrapT*] A.s. dinsdagavond M. AKKERMANS Eishout 2 SuGcessen uit ©nze Discobar! ,0 95 95 Sprang CapeSIe E I 1 1 I HOENDERVANGER1 HERENMODE ina Drunen St- Nicolaas en Zwarte Piet De kerk is voor velen een vraag teken geworden. Door de ontwikke ling van de techniek en de indus trie groeide er een andere wereld en kwam er een andere mens in de wereld. Een wereld van wel vaart, efficiency, rondom de mate rie, met steeds meer macht in men senhanden. Met mensen, d«e in de techniek en industrie staan, leven en denken. Vooral de arbeid wordt andersoor tig, iets buiten de mens, els een vervreemd object. Dit zijn zo de gedachten van aalmoezenier v. Ber- kel, die in Waalwijk en omgeving belast is met het bedrijfsapostoiaat. Aalmoezenier van Berkel wist 'n jaar geleden niet goed wat hij aan moest met het bedrijfsapostoiaat. Daarom heeft hij toen enkele we ken bij Hollandia en bij Anita aan de band gestaan. Bij de N.V. Lips werkte hij enige weken in het ex- tecten met de bedrijven (45 steu nen het werk financieel). Daarom is de aalmoezenier ook bij Hollan- ria, Anita en Lips werkzaam ge weest. Hij luistert trouwens nog meer: op de vormingsinstituten als Levensschool, jongerencursus en Mater Amabalisschool. Vaak bereikt de aalmoezenier op deze wijze mensen, die door het parochiewerk helemaal ongrijpbaar zijn. Zo houdt de eerw. heer v. Berkel zich bezig met de buitenlandse ar beiders. Godsdienstig onderscheid v/ordt daarbij niet gemaakt. In zijn gespreksgroepen ook niet. In totaal zijn er in ons land 125 bcdrijfsaalmoezeniers werkzaam. In het bisdom Den Bosch 25. In Waal wijk, Drunen, Heusden, Kaatsheu vel en Loon op Zand is het bedrijfs apostoiaat in juni 1962 gestart o.l.v. aalmoezenier Jansen. In zijn artike- trusie-bedrijf. Daarvan zegt hij veel geleerd te hebben. Hij heeft begrepen, dat het ont breken van bindingen met 't werk milieu de mensen een compensatie doet zoeken in de welvaart en het materialisme. Dat alles schept weer nieuwe problemen: eenzaamheid, doelloosheid van het leven, de zin van de welvaart, de zin van de ar beid en de ontwikkelingslanden b.v. PRIESTER EN LEER Dit alles nu en het klinkt uit de mond van aalmoezenier v. Ber kel als een schuldbekentenis voor da Kerk ontstond buiten de Kerk om. Die kwam er niet aan te pas. Dat heeft de Kerk enorm veel schade berokkend. Hetzelfde pro bleem, dat het concilie zo bezig hield (schema 13) de verhouding tussen Kerk en Wereld, houdt het bedrijfsapostoiaat bezig. Aalmoezenier van Berkel vindt, dat het daarbij echter niet mag blijven. Priester en leek zijn daar mee gemoeid en niet alleen de be. drijfsaalmoezenier. De totale pasto raal is ermee gemoeid. De Kerk zal een ander gezicht moeten krijgen, er zal beweging in moeten komen. Het bedrijfsapostoiaat heeft in dit alles maar een deelfunctie, Zijn werk zal in de totale pastoraal een harmonische plaats moeten krijgen met een eigen inbreng. Daarom is er van het begin af aan samenwer king geweest in 'n bezinningsgroep met parochiepriesters, waarin in de toekomst ook leken zullen worden opgenomen. LUISTEREN Bedrijfsaalmoezenier van Berkel vindt, dat de Kerk via het B.A. eerst moet leren luisteren naar wat er in de wereld van alledag gebeurt. Daarom zijn er in zijn gebied een 12-tal gespreksgroepen. Er worden er nog meer opgericht. Er zijn con- lenreeks in de „Echo van het Zui den" maakte hij het werk bekend. Die traditie zal zeer spoedig weer opgenomen worden. Besproken worden dan de activiteiten die heb ben plaatsgevonden, terwijl voorts aandacht zal worden besteed aan de inhoud van de folder, die alle medewerkers en belangstellenden thuis ontvangen. Natuurlijk is het resultaat van dit werken niet al tijd meetbaar. Maar door het be wandelen van deze nieuwe weg heeft de Kerk weer een kans het richtinggevende centrum van de samenwerking te worden, desgewenst verversingen of de maaltijd te gebruiken; b. volledig de lijkplechtigheden te ver vullen, welke naar de kenbaar gemaakte wensen van de overledene of "het oordeel van de nabestaanden aan de begrafenis moeten voorafgaan; c. de nabestaanden na de begrafenis in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen - desgewenst na het verstrekken van eni gerlei verversing - van hen, die de over ledene de laatste eer hebben bewezen. Bovenstaande omschrijvingen maken een duidelijk onderscheid tussen de beide vor men van gebruik van de aula's. Het in artikel 13 van de verordening be paalde recht is op deze vormen van ge bruik afgestemd. Na ampele overwegingen hebben wij be sloten U voor te stellen het recht voor het onder A bedoelde gebruik - gedurende minder dan twee uren te doen ver vallen. Hiermee wordt dan tegemoet geko men aan de door verschillende leden geuite wens om voor 't onder A bedoelde gebruik de aula's gratis ter beschikking te stellen. Gehanhaafd blijft evenwel een recht voor het onder B genoemde gebruik, hetgeen wij ook billijk achten, omdat dit gebruik volko men anders is gericht en extra kosten voor de gemeente met zich brengt. Ter compensatie van de door de gemeen te te maken kosten voor het ten gebruike gereedmaken van de aula's is het evenwel noodzakelijk de begrafenisrechten, genoemd in artikel 8 der verordening met een redelijk bedrag te verhogen. In de overgelegde ontwerp-verordening stellen B. en W. voor deze rechten als volgt nader vast te stellen begrafenisrecht voor begraving in a. een grafkelder f 150 ((125); b. een eigen graf, le kl. f 100 (f 75); c. een eigen graf 2e kl. f 75 (f 50); d. een algemeen graf f 50 (f 35). Tevens stellen B. en W. voor het recht voor het gebruik van de aula's gedurende meer dan 2 uren (het gebruik onder B) te stellen op f 35 (f 50,-), aangezien thans in de begrafenisrechten een gedeelte van het recht is geïncorporeerd, n.l. het gedeelte voor het gebruik van minder dan 2 uur. De tussen haakjes vermelde bedragen be- j treffen de in de vorige vergadering vastge- V.A.M.O.R. RIJSCHOOL Besoijensestraat 6, Waalwijk Telefoon 3547 feit te Leeuwarden plechtig worden gevierd. De hoofdstad van de provincie Friesland is hiervoor gekozen, omdat het initiatief tot 't oprichten van Volksonderwijs in Friesland is genomen. Na bijna een eeuw telt de ver eniging meer dan 150.000 leden. Een com missie tot voorbereiding van de eeuwfeest viering in 1966 zoekt in den lande alle krachten te bundelen tot een tastbaar bewijs van dank voor en steun aan het werk van "Volksonderwijs". Op deze wijze hoopt zij de vereniging als geschenk te kunnen aan bieden een buitencentrum in Zeeland, waar waarlijk open huis gehouden zal worden voor alle kinderen, gezonde, maar ook gehandi capte kinderen, allen evenzeer welkom in dat ene huis van Voksonderwijs. Het is onangs gelukt beslag te leggen op het sedert enkele jaren leegstaande zieken- huiscomplex te Noordgouwe bij Zierikzee. Ligging en ruimte van dit complx bierton vele moeilijkheden voor het doel, n.l. de schoolgaande jeugd en hun opvoeders teza men enige tijd uit en toch thuis te doen zijn in een andere omgeving dan de school kan bieden. Aankoop, verbouw en inrichting hiervan kosten handen vol geld, vragen vele de handen uit de mouwen te steken en even- zovclcn de handen in de zak te steken. Al die handen tezamen zullen het werk licht maken. En waar veen "Volksonderwijs" de hand reiken bij haar werk ten bate van het kind en daarmee van onze samenleving, daar kan letterlijk en figgurlijk iets groots ge bouwd worden. Ook de afd. Volksonderwijs te dezer plaatse, alsmede de Oudercommissie der O.L. school hebben besloten ook in deze gemeente een actie op touw te zetten om ook vanuit deze gemeente een grote bijdrage te kunnen afdragen aan het hoofdbestuur van Volksonderwijs. Zij vragen U, reikt ook U hen de hand, en laat het een volle hand zijn. Men zal een speldjesverkoop organiseren, alsmede een oliebollenactie op zaterdag 27 november a.s. WIJKGEBOUW Het bestuur van het Wit Gele Kruis te Drunen heeft vergunning ontvangen voor de bouw van een wijkgebouw in de parochie Elshout. Beschikte de parochie jarenlang over een eigen wit-gele kruis en een, zij het dan gebrekkig wijkgebouwtje, sinds de fusie met Drunen, verrees in Drunen een aan de eisen des tijds aangepast wijkgebouw, maar de dependance in Elshout kwam te vervallen tot groot ongemak van de vele moeders. Medio januari '66 hoopt men de bouw aan te besteden. Het zal geplaatst worden bij de levensschool in de Th. Rijkenstraat. INTOCHT ST. NICOLAAS Vanwege het slechte weer kon de intocht van St. Nicolaas niet doorgaan. Dit zal nu 45 toeren Discofoonplaat met een potpourri van 9 bekende St. Nicolaas liedjes zoals: Zie ginds komt de stoomboot - Hoor de wind waait - Zie de maan schijnt door de bomen etc. Gezongen door een kinderkoor met leuke orgelbegeleiding. Slechts Langspeelplaat, 45 toeren op het merk „Artone" - een begrip voor goede opnamen! 16 van de bekendste St. Nicolaas liedjes, gezongen door het kinderkoor „De Amsterdamse Zwaantjes" met leuke rytmische begeleiding. Slechts BOSCH - EINDHOVcN - TiLBÜRG - HELMOND Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 26 no vember 1965, des nam. 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Vaststelling verkeersmaatregelen. Wijziging Verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten in dc gemeente Sprang-Capelle, alsmede wijziging van de Beheersverordening. 6. Vaststelling Legesverordening. 7. Verlenging rekening-courant-overeen komst met de Woningbouwstichting Sprang- Capelle. 8. Verlenging rekening-courant-over eenkomst met de Stichting Dorpshuis. 9. Vaststelling rekening-courant-over eenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten te 's-Gravenhage. 10. Vaststelling maximum-krediet in re kening-courant voor het jaar 1966 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gra- venhage. 11. Vaststelling van regelen voor het af sluiten van overeenkomsten van krediet hypotheek. 12. Verpachting landerijen. 13. Vaststelling grondprijzen. 14. Verkoop bouwgrond aan de heer Z. van Pelt te Kaatsheuvel. 15. Verkoop bouwgrond aan de heer J. Mandemakers te Waalwijk. 16. Verkoop bouwgrond aan de heer G. Bax te Sprang-Capelle. 17. Mededelingen. 18. Rondvraag. 19. Sluiting. PRAE-ADVIEZEN Voorstel tot vaststelling van verkeers maatregelen. Tijdens de wedstrijden van de voetbal vereniging SSC '55 op het terrein aan dc Bernhardstraat wordt het verkeer op de toe gangswegen naar dat terrein, te weten de Bernhardstraat, het Vrijhoeveplein en de Wilhelminastraat, op zaterdagmiddageen ernstig belemmerd door de aldaar gepar keerde auto's van de bezoekers van die wed strijden. De auto's worden n.l. volkomen willekeu rig aa weerszijden van deze straten gepar keerd en het doorgaande verkeer, met na me oak van de boeren die van en naar hun landerijen wensen te gaan, wordt hierdoor ernstig gehinderd. Er hebben ons dan ook van verschillende belanghebbenden klachten bereikt, terwijl voorts het bestuur van de w SSC '55 bij brief van 1 nov. j.l. op deze ongewenste si tuatie heeft gewezen. Het bestuur der ver eniging heeft verzocht enige verkeersmaat regelen te treffen, waaronder het instellen van wachtverboden aan één zijde van deze straten. Wij menen dat het in het belang van de vrijheid en de veiligheid van 't verkeer op de aangeduide straten noodzakelijk is enige maatregelen te treffen en stellen daarom voor de navolgende wachtverboden in te stellen a. voor de oostzijde van de Bernhard straat, vanaf de splitsing met de Raadhuis straat tot aan de Oudestraat; b. voor de noord- en westzijde van het Vrijhoeveplein; c. voor de noordzijde van de Wilhel minastraat. Teneinde onnodig ongerief voor de be woners van deze straten te voorkomen stel len wij tevens voor te bepalen, dat deze maatregelen uitsluitend zullen gelden op za terdag van 14 tot 19 uur. Te Uwer informatie delen wij tenslotte nog mede, dat de w SSC voor haar reke ning op zaterdagmiddag tijdig een tijdelijk bord zal plaatsen, ter verwijzing naar de parkeergelegenheid op het Raadhuisplein. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing en in vordering van begrafenisrechten in de ge meente Sprang-Capelle; b. de Verordening tot 'regeling van het gebruik en beheer van de algemene begraaf plaatsen in de gemeente Sprang-Capelle. Tijdens de beraadslagingen in de verga dering van 2 8okt. j.l. over de vaststelling van de nieuwe Verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten in de gemeente Sprang-Capelle hebben B. en W. toegezegd dat zij zich nader zouden beraden over het al dan niet handhaven in deze ver ordening van een tarief voor het gebruik van de aula's. Ter voldoening aan deze toezegging leg gen B. en W. thans het volgende aan de va ad voor. In artikel 5, 4e lid der beheersverorde ning wordt het gebruik van de aula's als volgt onderscheiden A. gebruik gedurende ten hoogste- twee uren van de, zo nodig, verwarmde en ver lichte aula, ten einde familie en genodigden, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, in de gelegenheid te stellen aldaar onmiddellijk voor de begrafenis bijeen te komen, desgewenst het woord te voeren en onmiddellijk na de begrafenis - eventueel na het gebruik van enigerlei verversing - afscheid te nemen van hen, die de familie niet terug naar het sterfhuis volgen; B. gebruik gedurende meer dan twee uren van de zo nodig, verwarmde en ver lichte aula, teneinde aldaar: a. de nabestaanden in de gelegenheid te stellen familie, vrienden en genodigden die de begrafenis bijwonen, te ontvangen en stelde rechten. Tenslotte dient om administratieve redenen een wijziging te worden gebracht in art. 5, 4e lid der beheersverordening. In deze bepa ling wordt er nl. van uitgegaan, dat voor elk gebruik van de aula's een recht dient te wor den betaald. Zij stellen mitsdien voor te besluiten tot: a. wijziging van de in de vergadering van 28 okt. vastgestelde Verordeing op de heffing en invordering van begrafenisrech ten in de gemeente Sprang-Capelle b. wijziging van de Verordening tot re geling van het gebruik en beheer van de al gemene begraafplaatsen in de gemeente Sprang-Capelle. N.E.O.-RIKCONCOURS Na het succesvolle rikconcours van vorige maand in café Doornen, organiseert NEO a.s. vrijdag 26 nov. weer een rikavond in Eetsalon Tinus Bax. Aanvang 8 uur. De or ganisatoren hebben weer gezorgd dat er prachtige prijzen te verdienen zijn, zodat weer op een grote belangstelling gerekend mag worden. NAAR CONCOURS Op zaterdag 11 december a.s. hoopt de Chr. Gemengde Zangvereniging "Looft den Heer", directeur de heer P. Christ, deel te nemen aan het te Wageningen te organise ren concours van de Ned. Chr. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen. NUTSAVOND Het dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen zal op dinsdag 23 nov. in Hotel Verwiel te Waalwijk een nutsavond houden waarop Wim Dussel, de bekende reisjournalist het onderwerp "De wereld tus- senKremlin en Kapitool" zal behandelen. De heer Dussel zal zijn lezing toelichten met dia's. Zijn reisverhaal van een reis om de wereld van 16 maanden door 17 landen heeft hij gemaakt in een Doffodil. De we reld tussen Moskou en Washington; tussen communisme en kapitalisme. Het werd een tocht door de grootste landen ter wereld... maar ook: de romantiek van India, de on bekende schoonheid van Nepal, de woest heid van Afghanistan, het moderne Japan. Dat alles en nog veel meer ligt er tussen Kremlin en Kapitool. En een grote collectie kleurendia's - een kleurenshow is het eigen lijk, op een formaat van 3x5 meter, laat een ieder er werkelijk bij zijn. Het beloofd een zeer interessante avond te worden. Zij die deze avond per auto bezoeken worden ver zocht om eventuele introducé's mee te ne men. Eenieder is van harte welkom. Een avond met Wim Dussel mag men niet over slaan. 100 JAAR VOLKSONDERWIJS De vereniging Volksonderwijs bestaat vol gend jaar 100 jaar. Op 21 mei 1966 zal dit St. NICOLAASFEEST. De keuterschool Prinses Beatrix en de Ko ningin Jmlianaschool,, beiden openbaar on derwijs, zullen a.s. vrijdagmiddag een bezoek krijgen van St. Nicolaas. Te 1.30 uur wor den Sint en Zwarte Piet verwacht aan de kleuterschool in de Schrevelstraat, alwaar zij verwelkomd zullen worden door mevr. Zweedijk, hoofdeidster en leden van de Oudercommissie. Aan de Kon. Julianaschool worden zij verwacht te ongeveer 2.45 uur. Ouders met niet-leerplichtige kinderen kunnen de Sint even begroeten in een lokaal van voornoemde school. Nadien worden zij verwelkomd door het hoofd der school en de leden van de oudercommissie. Kinderen, die in '66 de Kon. Julianaschool bezoeken en niet op de openb. kleuterschool gaan, mogen het feest op de Kon. Julianaschool meema ken. DUIVENSHOW DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in zaal de Ruijter, alhier, zal op 3 en 4 december a.s. een grote duivenshow organiseren. Op deze show zal ook een inzending te bezich tigen zijn van het bekende kweekstation Fu- tural. Het is bekend dat de Luchtvaart steeds de beste duiven ten toon stelt, zodat we elke duivenliefhebber kunnen aanraden een bezoek aan deze show te brengen. MUZIEKUI VOERING Wij willen nog even de aandacht vestigen op de uitvoering door Kunst na Arbeid op 24 en 25 november, in de zaal van de heer de Ruijter, Nieuwevaart 36. BURGERLIJKE STAND OKT. '65 Geboren: Monique J J dv G P Damen- 't Hoen; Hendrika C dv H A Metzke-Jan- son; Johanna C dv J Rosenbrand-Bakkeren; Pascal J R zv A P J M de Swart-v d Velde; Hendrik J zv M Ockers-Molegraaf; Wouter H zv J de RooijBogers; Gerard T zv W R Barkema-ten Kate; Willem Chr P M zv C M v d Wouw-Pfundt; Antonie M B zv B v Dongen de Rooij; Johanna W dv J P Netten-v Dongen; Cornelis M zv J C v Oos- terhout-Bax; Huibert zv H Timmermans- Dank-; Pieternella dv G J Rozenbrand- Nieuwkoop; Cornelis A zv A J Ophorst- Verduijn. Overleden: Adriaan Pruijssers 96 j; Cor nelis de Roon 87 j; Wilhelmina Fr Polder- man-Vermaase 82 j; Willem K Netten 17 j; Hendrika v Tilborgh-v d Nieuwegiessen 77 j; Hendrik D Kleinloog 63 j. Gehuwd Gijsbert W v Caem en Adriana Sprangers; Frederik v d Vendel en Lucia M Hoefnagel; Johannes W C de Wit en Eli sabeth H M Rekkers; Cornelis Simonse en Wilhelmina M v Campen; Johannes P J Smits en Cornelia W J Timmermans; Jaco bus J Dalmaijer en Adriana M de Rooij. Huwelijksaangiften: G H A Schuttelaars en A C Schelle; Arie J Chabot en H Broeks; GAR Kretzer en M A Schoonder- mark; J A Veraa en C H E M Jacobs; W v d Schans en J C Rietveld. IllBURG H E U VE 1<ST RAAT.133 Pullovers Polopull's Vesten Autojasjes Hoeden Petten Dassen Sokken Bontmutsen Rijeaps Overhemden Sportshirts Pyama's Kamerjassen Handschoenen Sjaals Zakdoeken Manchet knopen Grootse sortering Alles gratis leuk verpakt Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk CC.S5 OS E3S EB geschieden a.s. zondag 28 nov. Vertrek om 13 uur Th. Rijkenstraat en dan via Nor bertijnerstraat, Heusdenseweg en Kerkstraat naar Drunen. A. VAN DER WIEL PLOTSELING OVERLEDEN De heer A. v. d. Wiel is vorige week woensdag op 71-jarige leeftijd plotseling overleden en werd zater dag onder grote belangstelling in Elshout ter aarde besteld. De heer A. v. d. Wiel was in Drunen en Els hout een bekende persoonlijkheid, die in talrijke verenigingen, vooral op sociaal en charitatief gebied, zeer actief heeft medegewerkt. De heer v. d. Wiel was vele jaren be stuurslid van de Werkliedenvereni ging en de latere K.A.B. Hiervan was de overledene ook vele jaren voorzitter. Ook de andere vereni gingen, zoals W.G.K. en vele ande re, hadden zijn daadwerkelijke be langstelling. Zo was mij mede-op richter en voorzitter van de R.K. Levensschool. Sinds 1945 vertegen woordigde hij ook de werknemers in de gemeenteraad, terwijl hij ook 12 jaar lang wethouder was. Vier jaar geleden trok hij zich vrijwillig uit de diverse functies terug. INTOCHT ST. NICOLAAS UITGESTELD TOT ZONDAG 28 NOVEMBER In verband met de slechte weers gesteldheid kon de intocht van St. Nicolaas zondag jl. in Drunen niet doorgaan. Deze intocht zal nu ge houden worden op zondag 28 no vember. SPECULAAS-ACTIE VOOR IIET NIEUWE ORGEL VAN DE ST. JOZEF-PAROCHIE Op vrijdag 26 november zal voor het nieuwe orgel van de St. Jozef parochie een bliksemactie worden gehouden. Er zal deze avond huis- aan-huis speculaas worden aange boden, waarvan de opbrengst zal zijn voor het genoemde orgel. Deze actie zal worden gehouden in Dru nen en Elshout. HENK DE JONG OPENDE FOTO-STUDIO Henk de Jong opende zaterdag zijn nieuwe foto-studio. De heer de Jong, die reeds enige tijd in Drunen gevestigd is, heeft zijn foto-zaak nu uitgebreid met 'n speciale opname studio. De reputatie die de heer de Jong zich in Drunen in deze enkele jaren heeft weten op te bouwen, staat er borg voor dat ook deze uit breiding een succes zal worden. De belangstelling bij deze opening was vrij groot. Wij wensen de heer de Jong voor de toekomst gaarne veel succes toe. NAJAARSOEFENING B.B. Zaterdag werd in Drunen de jaar lijkse najaarsoefening gehouden van do Bescherming Burger Bevolking. Ondanks de zeer slechte weersge steldheid slaagde de opzet van deze oefening bijzonder. De oefening waaraan het gehele apparaat van de B.B. deelnam, had plaats in de na middag. 's Avonds werd in Hotel Royal de jaarlijkse Bindingsavond gehouden, waaraan alle leden met hunne dames deelnamen. Alles bij een weer een bijzonder geslaagde dag. ADVENTSVIERING Op donderdag 16 december zal in de St. Lambertuskerk in Drunen een advents-bijeenkomst worden ge houden voor katholieken en protes tanten. Op deze advents-bijeenkomst zullen Deken Werner en Ds. van 't Kruis voorgaan. POSTKANTOOR IN DE VLIEDBERG Dezer dagen heeft het districtskantoor van de PTT in Den Bosch officieel zijn toestem ming gegeven voor de vestiging van een postagentschap op de Vliedberg. Het wordt een zelfstandig kantoor, onafhankelijk van Vlijmen, en zal gevestigd worden in de Rem- brandtstraat no. 1, hoek Nassaulaan. OMZET CHV BOVEN 300 MILJOEN De Coöperatieve Handelsvereniging CHV van de Ned. Chr. Boerenbond heeft over 't boekjaar 1964-'65 een stijging van de geld- omzet behaald van 17 percent tot een be drag van ruim 315 miljoen gulden. Meer dan 200 miljoen gulden van deze omzet be treft de groep mengvoeders. TIENERKOOR OPGERICHT De nog jonge gemeenschap op de Vlied berg heeft grote plannen. Op initiatief van enkele jeugdige zangers heeft men met me dewerking van kapelaan A. Widdershoven een tienerkoor opgericht, waarvoor onder de jeugd grote belangstelling bestaat; reeds 45 leden gaven zich op. De heer M. v. d. Bosch heeft men bereid gevonden om de leiding van het koor op zich te nemen. Het ligt in zijn bedoeling om naast volksliederen en tienermuziek, ook enkele moderne kerkge zangen in te studeren, waarmee dan op de eerste Kerstdag de H. Mis van half 8 zal worden opgeluisterd. De tieners komen van af a.s. vrijdag elke week bijeen in de hal van de nieuwe lagere school. HERWONNEN LEVENSKRACHT Maandag 22 nov. om 8 uur, zal in De Vijfhoeven een vergadering worden gehou den van Herwonnen Levenskracht. Agenda Opening, Notulen, Ingekomen stukken en mededelingen, Rondvraag en Sluiting. BURGEMEESTER SCHWEITZER GAF TOELICHTING OP "HARTPLAN" In hotel Prinsen had donderdag 18 nov. een voorlichtingsavond plaats over het nieu we "Hartplan" van de gemeente Vlijmen. De avond stond onder leiding van Burge meester mr. L. Schweitzer. Er was grote belangstelling; ook de wethouders en raads leden waren present. Burgemeester Schweit zer opende deze avond met een uiteenzetting over het "waarom" van dit hartplan. Hij memoreerde daarbij dat in 1935 de gemeente slechts uit een kern bestond, het huidige oud Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vliedberg. Het aantal inwoners is geste gen tot 11.500 en zal in 1980 ongeveer de 20.000 benaderen. Aan de plannen voor het reizigersvervoer op de Langstraatlijn zal Vlij men zijn medewerking geven, vooral nu het Hartplan dicht bij de spoorlijn zal komen. Bij de opstelling van het Hartplan heeft het gemeentebestuur van Vlijmen zich de medewerking verzekerd van planoloog ir. Margry uit Breda en bij een later stadium het bureau van prof. van Emden uit Delft ingeschakeld, met name ir. Roorder van IJsinga van dat bureau. Hierna gaf de burgemeester toelichting op het ontwerp van het plan, een tunnelver binding onder de spoorlijn en de prov. weg. Er zal een nieuw gemeentehuis, een cultu reel centrum, een postkantoor, een apotheek en een winkelcentrum met 15 winkeleenhe den bevatten. Verder zullen aan weerszijden van de weg en bij de tunnel flats worden gebouwd, plus parkeerplaatsen. Na de uiteenzetting werd gelegenheid ge geven vragen te stellen, waarvan vele ge bruik maakten, o.a. over schadeloosstelling, vestigingsmogelijkheden enz. GLADDE WEGEN Ook in Vlijmen werd veel last ondervon den van de gladde wegen, vooral aan de Kennedybrug. waar de mensen uit de bus moesten stappen, omdat de bus niet tegen de helling op kon. Dat dit niet overbodig was, werd bewezen: een luxe wagen begon op de hoge oprit te slippen en viel van de hoge helling en werd totaal vernield. De chauffeur v. B. uit Haarsteeg kwam met de schrik vrij. Op verschillende plaatsen kwamen lichte botsingen voor, maar het bleef gelukkig bij materiële schade. BILJARTEN Programma district Den Bosch voor dc Vlijmense verenigingen: Klasse C I Poule A: EBBC-OBK; Poule B: ONA - Poedelvrees; kl. C II Poule B: DVS 2-NAO; OBK 2 - Paternoster; Kl. C III Poule A: OBK 3 - Schotse Roos; Poe delvrees 2 Arendje I; KI. C IV: 't Zwaan tje 3-NAO 2. komen traditiegetrouw ook dit jaar voor Uw kleintjes in onze zaak op WOENSDAG 24 november van 2 tot 4 uur Stationsstraat 2 4 Waalwijk tel. 2809

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5