Gemeenteraad Drunen St. Nicolaas- geschenken Jos. de Leuw Gemeenteraad Sprang-Capelle Ogen vragen brillen van STASSAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 NOV. 1965 Drogisterij Capelle St- Nicolaas en STASSAR, één begrip l Vlijmen ONGEVALLEN Zondagnacht raakte in een sneeuw storm op de Langstraatweg de auto van R. K. uit Erp met zijn wagen in een slip waardoor hij naast de weg kantelde. Zijn echtgenote brak daarbij har rechterbovenarm en moest naar het St. Nicolaaszieken- huis worden vervoerd. Op de kruising Grotestraat-Be- scyensestraat-kruisstraat en West einde verleende G. A. G. G. uit Oss geen voorrang aan J. M. K. J. uit Drunen waardoor de passagiere A. v. B. uit Waalwijk verwondingen opliep. Dr. de Blois die eerste hulp verleende constateerde een sleutel beenbreuk waardoor zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd vanwaar zij na behandeling naar huis werd vervoerd. BOLDOOT 4711 MAJA ACOSY SOIR DE PARIS FLEUR DE HOLLANDE BOUTIQUE MORNY TABAK OLD SPICE ALBANY BOLDON FRESH - UP Ook in geschenkverpakkingen Winkelgalerij - Waalwijk GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Huissleutel; diverse handschoenen; schooltas; paar schoenen; horloge; medaljon; bruin hondje; honden- riem; boekentas; schooltas; spaniel; auto-antenne. Verloren: Tas; ketting; bivakmuts; portemon- r.aie, diplomatas; schooletui; por- temonnaie; duimstok; polshorloge; rijbewijs; polshorloge; passer; por tefeuille; sjaal; bril; portemonnaie. TRIO HELLENIQUE In tegenstelling tot ons bericht van vrijdag jl. treedt Trio Helle- nique op voor het publiek, 11 dec., voor de meisjes-ULO „Maria Ko ningin" woensdag 29 dec. 's middags terwijl het 's avonds optreedt voor de M.A.-scholen. VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 3e KLASSE DRIEBANDEN GROOT BILJART In het clublokaal van de BV van den Brandt, bij de heer Henny de Ruyter te Waalwijk, zijn vrijdag en zondag jl. voor wedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap van Nederland 3e klasse drieban den groot biljart. Deze wedstrijden hadden een spannend en sportief verloop en waren door Henny de Ruyter en zijn clubgenoten tot in de perfecte georganiseerd op uit stekend materiaal. De stand na de eerste twee wedstrijddagen is als volgt: 1. M. Knuist Waalwijk 4 4 93 232 0,400 2. Bertens Tilburg 3 4 67 170 0,394 3. M. Ligt Oisterwijk 3 4 74 209 0,354 4. H. Pelders Waalwijk 3 4 63 193 0,326 5. M. Teurlings Waalwijk 3 0 61 216 0,282 De wedstrijden zullen worden voortgezet op vrijdag 10 en zater dag 11 december, in het clublokaal van de BV van den Brandt bij de heer Henny de Ruyter. KOOPEXPLOSIE TEGEN VERHOGING OMZETBELASTING De autohandel heeft sinds half oktober een enorme drukte te ver werken gekregen door de aange kondigde verhoging van de omzet belasting die op 1 januari zal in gaan, als tenminste het parlement akkoord gaat met de regeringsvoor stellen, waarover woensdag en don- gedebateerd. De aangekondigde derdag in de Tweede Kamer wordt verhogingen van de alcohol- en ta baksaccijns hetben ook reeds grote bedrijvigheid bij de handel veroor zaakt. De autohandel zal deze maand rond 30.0G'0 nieuwe personenauto's verkopen; in 1963 en 1964 werden in november 14.000 a 15.000 nieuwe auto's verkocht. Ook de handel in gedistilleerd beleeft een hausse. Bij do ervan Lucar Bols N.V. Amster dam sprak men van „een krank zinnige drukte". De tabakshandel bereidt zich voor op een koopexplosie tegen eind de cember. Sigarettenfabrieken heb ben hun leverahties aan winkeliers vergroot. aangelegd en een straatlantaarn worden geplaatst. De kosten wor den begroot op 11.600, De heer Snoeren was het met dit voorstel niet eens. Evenals bij het Plateinplein vond hij het niet no dig dat de gemeente op deze pun ten voorzieningen trof. De voorzit ter trachte de heer Snoeren van 't verkeerde van diens zienswijze op vergeeefs te overtuigen. De ge meente heeft, aldus burgemeester Stieger, zeker wel de taak om op dergelijke punten riolering te leg gen, straten te leggen en verlich ting te plaatsen. De raad keurde dit voorstel goed. Voor de uitbreiding van de in stallatie brandalamering werd een bedrag gevraagd van 2.000. voor aanbrengen van een alarme- ring-pompgebouw een bedrag van 1800,—. Een bedrag van 150675,werd gevraagd voor voorzieningen aan het kampeercentrum De Klinkaert. Ook dit keurde de raad goed. Per 1 september 1966 zullen alle loka len van de Paulusschool voor deze school in gebruik zijn en zal de ULO, welke ook in deze school ge huisvest is, moeten zijn geruimd. B en W stelde de raad daarom voor een credit te verlenen van 123.000,- voor de aankoop van vier verrijd bare schoollokalen. Na het gereed komen van de definitieve ULO- school waarvan de rijksgoedkeu ring in 1966 wordt verwacht, kun nen deze lokalen verplaatst worden naar plan west. De raad keurde dit voorstel goed. De raad der gemeente Drunen was vrijdagavond in openbare ver gadering bijeen en behandelde een 14-tal agendapunten op vrij uit voerige wijze. Hieronder was het aangaan van een geldlening groot 1 miljoen, verkoop van bouwgrond, tariefwijziging kampeercentrum en een investering van 15.000 gulden, voor verbeteringen aan 't genoem de kampeercentrum. De raad besloot tevens een crediet te geven van f 123.000 voor de bouw van een viertal verrijdbare schoollokalen. Wegens ziekte was afwezig Wet houder van Drunen. GELDLENING In verband met de credieten wel ke in de vorige vergadering werd gevoteerd, en de credieten welke in deze vergadering zouden wor den gevraagd stelde B en W voor, over te gaan tot het sluiten van 'n geldlening van een miljoen. Gere kend moet worden met een rente percentage van 6y4%. Tevens werd besloten om bij de bank van Ned- Gemeenten een rekening-courant overeenkomst aan te gaan tot een bedrag van 340.000,gulden en bij de Boerenleenbank van 15.000, TARIEFVERHOGING KAMPEERCENTRUM „DE KLINKEART" In verband met de gestegen kos ten en de investeringen welke weer moesten worden gepleegd, stelde B en W voor de tarieven van het Kampeercentrum als vogt te ver hogen: Op de eerste plaats betreft het een verhoging van de bungalow- huren. Een verhoging van deze ta rieven over de hele linie met f 5.- pei week wordt alleszins verant woord geacht. De huur van een bungalow gedu- ïende het weekeinde wordt niet 5.verhoogd. Het kampgeld voor •.enten wordt met f 0,10 verhoogd. Mevr. Bosman merkte op dat voor het plaatsen van auto's geen staangeld werd gevraagd, iets wat op de meeste kampeerterreinen wel gebeurd. Mevr. Bosman was van mening, dat gezien de inversterin- gen welke weer werden gepleegd, men van de andere kant moest zor gen dat deze investeringen ook ge dekt werden. Mevr. Bosman dacht uit de opbrengst van het staangeld voor auto's straks de verlichting te kunnen laten aanbrengen. Burgemeester Stieger merkte op dat men het een niet met het an dere moest verwarren. De investe- rmgen ware/i, gezien de hoognodi ge voorzieningen, hard nodig. Voor wat betreft het staangeld voor auto's, dacht de voorzitter dat deze leeds bestond. Hij zou dit laten on derzoeken. Mevr. Bosman merkte op dat zij dit in ieder geval niet had behoeven te betalen. Mevr. Bosman stond echter nietalleen in haar stelling, want ook Ir. van Lammeren vond het alles bijeen maar een eigenaar dige zaak. Hij rekende B en W in ieder geval voor, dat de investe ring van 15.00G\welke verder in deze vergadering nog zou worden gevraagd, met deze voorgestelde verhoging niet werd gedekt. Dit was, aldus spreker, toch wel een van de voorwaarde welke men aan een dergelijke investering moest stellen. Burgemeester Stieger wees erop, dat ook het bestuur van het kam peercentrum zeer ernstig en lang durig over deze zaak had gespro ken. Een verdere verhoging van de tarieven achtte men echter nu niet verantwoord. De hr. van Lam meren ging hiermede akkoord, ech ter onder de voorwaarde dat het volgende jaar de tarieven opnieuw zouden worden bekeken. CREDIETEN Tussen de Pr. Bernhardstraat en de Amalia van Solmstraat is nog een binnenterrein gelegen waarop 27 garageboxen gebouwd waarop r.en worden. De exploitatie-vennootschap „Edra" te Elshout heeft verzocht de onder grond van de garages aan haar te verkopen om er garages op te bou wen en deze vervolgens te verhu ren. Zij is bereid per garagebox 'n prijs te betalen van f 650, Voorgesteld werd deze grond te verkopen tegen 33,75 per m2. De totale opbrengst zou hiermede wor den f 17550,Tevens zouden aan het terrein de nodige voorzieningen moeten worden getroffen. Door de dienst gemeentewerken is terzake een begroting opgemaakt. Het terrein tussen de garages ge legen moet worden verhard, voor zien worden van riolering, een ver hard toegangspad moet worden UITBREIDINGSPLANNEN Voor het uitbreidingsplan Ven nen Oost werd in deze vergadering het zg. voorbereidingsbesluit geno men. Binnen deze voorgeschreven ter mijn zijn door diverse personen be zwaren tegen het ontwerpplan in gediend, t.w.: C. Vissers, Grotestraat 201; C. H. van Loon, Grotestraat 200; F. A. Pullens, Grotestraat 204; Wed. Brok v. d. Krabben, Grotestraat 174; W. Verhagen, Wilhelminastraat 67; P. J. Elshout, Grotestraat 178; Fa. v. Riel, Schoenfabrieken te Drunen; de kinderen Vrijhoeven, Wolfshoek 36. De bezwaarschriften van de Wed. Brok; W. Verhagen; P. Elshout en schoenfabriek van Riel betreffende het doortrekken van de Oranjestr. naar de Grotestraat werd ontvan kelijk verklaard. Het gemeentebe stuur heeft zich over deze zaak met de stedebouwkundige beraden en is tot de conclusie gekomen de de ge projecteerde doorbraak van de Oranjestraat naar de Grotestraat voor de gemeente financieel niet verantwoord is. Afgezien van het feit, of dit uit verkeerstechnisch oogpunt misschien wenselijk zou zijn B en W van mening, dat de Burg. Steinbachstraat thans en ook in de toekomst voldoende capaci teit bezit om een vlotte afvoer van het verkeer naar de Grotestraat te garanderen. Bovendien zal te zijner tijd het grootste deel van het noor delijke woongebied voor een snelle afvoer gebruik maken van de ge projecteerde ringweg die uitmondt nabij de Hogeweg. Aan de bezwaren van de andere inzenders kon men niet tegemoetko men. zonder het plan ernstig te be nadelen. De raad keurde deze be sluiten goed. GRONDTRANS ACTIES Grond werd verkocht aan A. de Groot, voor de bouw van een woning; R. J. Roos, voor de bouw van een woning; A. de Kort, grondprijs in het uitbreidingsplan voor de bouw van een woning. De Elshout is vastgesteld op 7,50 per m2 en in „Kom Drunen" op 22,75 per m2. De verkoop van grond aan de Oranjestraat aan de heer C. Ver- wiel uit Waalwijk welke eertijds werd goedgekeurd werd op verzoek van de koper ingetrokken, v. d. Sanden, Grotestraat 35, voor de prijs van 26,per m2. Deze giond is nodig voor de verbindings weg Drunen-Waalwijk. Ter bestrij ding van de kosten, intocht St. Ni- colaas, werd aan het vernoemde co mité een subsidie verstrekt van 150,—. Tot slot vond de aanbieding plaats van de begroting voor 1966 welke begroting in de volgende vergade ring zal worden behandeld. De gemeenteraad van Sprang-Ca pelle kwam j.l. vrijdagavond in open bare vergadering bijeen onder leiding van de loco-burgemeester de heer Jac. Vos. Na opening met gebed deelde de voorzitter mee dat Burgemeester van Prooijen wegens ziekte verhinderd was, de eerste maal in zijn ambtspe riode, aldus dhr. Vos. Mede namens de raad wenste de voorzitter de Bur gemeester van harte een spoedig her stel toe, evenals de heer H. Rijken, die eveneens wegens ziekte afwezig was. Verder riep de voorzitter de me dewerking van de raad in voor een vlot verloop der vergadering. De notulen der vorige vergade ring werden goedgekeurd en de in gekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij het voorstel tot vaststelling van verkeersmaatregelen, zei de voorzitter dat een verzoek hiertoe was ingeko men van de v.v. SSC. De heer v. d. Dool vroeg of bedoelde straten breed genoeg zijn voor het passeren van auto's, wanneer dit wachtverbod aan één zijde er komt, waarop de voorzit ter het antwoord schuldig moest blij ven, maar het college had gemeend voorlopig deze bepaling voor de za terdagmiddag te moeten maken; ver der heeft het de aandacht van het col lege dat hier steeds zoveel auto's ge parkeerd staan, zei de voorzitter. Het voorstel werd z.h.st. aangeno men, evenals het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten en die tot regeling van het gebruik en be heer van de algemene begraafplaat sen. Bij de behandeling van deze ver ordeningen in de vorige vergadering was de wens van de raad naar voren gekomen de aula's gratis te doen ge bruiken, waarom B. en W. thans met het voorstel kwamen de aula's gedu rende twee uur gratis te doen gebrui ken, zodat er onderscheid gemaakt wordt tussen de vormen van gebruik der aula's, waartoe de grafrechten ge wijzigd werden. De voorzitter zei dat het college zoveel mogelijk was tege moet gekomen aan de wens van de raad en deze ging behoudens een en kele opmerking met het voorstel ac- coord. Bij het voorstel tot vaststelling van de legesverordening vroeg de heer Kuijsten naar de opbrengst van de leges en of de mogelijkheid bleef be staan tot kosteloze huwelijksvoltrek king. De voorzitter zei dat er een meer opbrengst van f 6000. verwacht werd en hij verzocht de secretaris te tweede vraag te willen beantwoorden, die zei, dat de ambtenaar van de bur gerlijke stand geheel zelfstandig de uren bepaald waarop kosteloze huwe lijksvoltrekking kan plaats hebben. De heer de Bie wees er op dat in de verordening f 10. - leges staat voor een jachtakte; hij toonde echter zijn jachtakte waarop een zegel voor leges voorkwam van f 75. - De secretaris legde hem uit dat bij de f 75. - het bedrag is ingesloten dat van rijkswege voor een jachtakte verschuldigd is. De heer de Raat vond de leges voor een vergunning tot muziekmaken te hoog en op zijn bezwaar voor de z.i. te hoge leges voor dansgelegenheden, zei de secretaris dat hier danscursus- sen bedoeld worden, zulks in onder scheiding van openbare gelegenheden- Andere leden vonden de leges echter niet te hoog en werd het voorstel z. h. st. aangenomen. y De leges zijn in de nieuwe veror dening meer in overeenstemming ge bracht tot de kosten der dienstverle ning, die er aan ten grondslag liggen. verkoopprijzen v. gemeentelijk bouw terrein, waarbij de prijs per m2 van f 12.50 tot f 17.50 voor nieuwe aan vragers werd verhoogd werd goed gekeurd; terloops werd hierbij opge merkt dat de prijs in de nieuwe uit breidingsplannen wel heel wat hoger zal komen te liggen. De heer de Raat informeerde naar het aantal personen dat reeds optie heeft en dus voor de oude prijs in aanmerking komt; hij wou deze lage prijs voor betrokkenen slechts 1 jaar geldig doen blijven. Voor nieuwe aan vragers gaat de verhoogde prijs per heden in. De heer de Bie meende dat dit de gemeente geld zou kosten, maar de heer de Vos zou er niet voor zijn om mensen die reeds in onderhandeling zijn de verhoogde prijs te laten beta len, anders zou het bouwen wel eens van de baan kunnen gaan, zo meende hij, en elke woning is voor de ge meente winst, terwijl de heer Kuijsten er op wees dat wanneer men 2 jaar op de bouwvergunning moet wachten, men ook weer de rente moet betalen, wat, gelet op de 6 ook voor ko pers met optie een verzwaring is. De voorzitter zei dat deze rente, die mo menteel nog AVz bedraagt, op 5% zal komen. Ook de heer v. d. Dool zou deze mensen niet lastig vallen met verhoging, maar de prijs willen hand haven op f 12.50. Bouwgrond werd verkocht aan de heer Z. van Pelt te Kaatsheuvel (554 m2 aan de Burg. Meijerstraat), J. Mandemakers te Waalwijk (520 m2, eveneens aan de Burg. Meijerstraat) en G. Bax te Sprang-Capelle (620 m2 aan de Schrevelstraat). De loco-burgemeester dankte de raad voor de coulante medewerking, waardoor het hem gemakkelijk ge maakt werd de vergadering te leiden en sloot de vergadering. MISS PLATTELAND De Kring Midden-Brabant van de Plattelandsjongeren-organisatie van de P.J.G.N, heeft tijdens een bijeenkomst een plan opgezet en inmiddels tot uitvoering gebracht. Alle meisjes van Brabant kunnen meedoen aan de Miss Plattelands verkiezing. Alle meisjes (dus niet alleen de boerenmeisjes) kunnen aan deze strijdt meedoen door een foto in te zenden. De foto mag van elk formaat en beeld zijn. De op zet van deze verkiezing is meer be kendheid te geven aan de Platte lands jongerenorganisatie. De foto's moeten binnen zijn voor 1 jan. a.s. bij mej. G. v. d. Ploeg, Schoolstraat 2 Sprang-Capelle. De uitslag wordt 21 januari bekend ge maakt op een nog nader te bepalen datum. De jury bestaat uit een fo to-journalist, een dameskapper en een mannequin. Dit stuk werd goed voor het voetlicht ge bracht, doch als geheel heeft dit stuk toch niet voldaan. Van de inhoud hebben wij in een vorige editie uitvoerig melding ge maakt. Er werd wel goed gespeeld, vooral de tweede avond. Doch als blijspel heeft 't niet voldaan. Als we het bestuur van K.n.A. een tip mogen geven, dan is het deze tracht uw uitvoeringen naar een ander tijd stip te verschuiven, zodat er gelegenheid be staat in de naaste omgeving eens te gaan kijken naar de opvoering van enkele toneel stukken. Dan zal men beter slagen in de aan trekking van een toneelvereniging. Men kan dan voor de volle 100 zeggen dat het stuk zal voldoen. Aan het einde van elke avond dankte de voorzitter allen hartelijk voor de blijen van belangstelling deze avonden getoond Opge merkt wordt nog, dat de ere-voorzitter der vereniging, burgemeester van Prooijen en zijn echtgenote, deze uitvoering in verband met ziekte niet konden bijwonen. GESLAAGDE OLIEBOLLENACTIE De j.l. zaterdag gehouden oliebollenaciie door de afd. Capelle van Volksonderwijs is zeer geslaagd. Na aftrek van alle onkoste.i zal men rond f 500 overhouden, welke be stemd zijn voor de aankoop en inrichting van een jeugdcentrum door de landelijke vereniging Volksonderwijs bij de viering van het eeuwfeest volgend jaar te Leeuwarden. JEUGDAVOND. In gebouw Elthato zal hedenavond een bijzondere jeugdavond worden gehouden van de Ring van Herv.-Geref. Jeugdverenigin gen Sprang-Capelle e.o., waarin Ds. K. J. Jansen een inleiding zal houden over dat gene wat er op dit ogenblik in West-Afrika gebeurd. Aanvang 7.30 uur. TUINBOUWVERENIGING De onderlinge tuinbouwvereniging te de zer plaatse heeft j.l. vrijdagavond tot voor zitter gekozen de heer G. Geenen. Het ver voer der groenten naar de veiling te Drunen is voor het nieuwe seizoen wederom opge dragen aan de heer Spierings uit 's-Gra- venmoer. ST. NICOLAASFEEST. Vorige week maakten wij melding, dar St. Nicolaas met zijn gevolg op vrijdag j.l. een bezoek aan de kleuterschool en de open- barme lagere school zou brengen. Dit is niet juist. Vrijdag 3 december a.s. des mid dags te 1.30 u uren 2.30 u. zal de goedhei lig man resp. de kleuterschool en openbare lagere school bezoeken. GESLAAGDE MUZIEKUITVOERING DAVE BERRY IN DRUNEN Zaterdagavond was na weken van uitkijken het moment gekomen dat Dave Berry Drunen zou aandoen. De veilinghal die speciaal voor dit optreden was ingericht bevatte al spoedig zo'n 1300 enthousiasten die een uur voor Dave's optreden hun stembanden al gingen oefenen. Jos Brink presentator van het program ma moest verschillende malen tot kalmte manen waarbij hij dreigde de voorstelling te stoppen bij zo veel lawaai, niets mocht baten, en Jos zonk glimlachend steeds weer in zijn stoel. De teeners die een he le avond hadden om zich flink uit te leven zijn na de toegift van Da ve beslist voor die avond geheel uitgeleefd naar huis gegaan. - Ook woensdagmiddag zat een vrachtschip bij IJmuiden vast op 't strand. De 10 bemanningsleden wer den door een helicopter gered. Met de Woningbouwstichting Spr.- Capelle werd een rekening-courant overeenkomst aangegaan tot een max. bedrag in debet van f 75.000. - De rekening-courant-overeenkomst met de Stichting Dorpshuis werd ver lengd, terwijl goedgekeurd werd het voorstel tot het aangaan van een re kening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage en het maximum bij die bank op te nemen bedrag voor '66 werd bepaald op f 228.000. - Een voorstel tot vaststelling van regelen voor het afsluiten van over eenkomsten van krediethypotheken werd na enige toelichting door de voorzitter z.h.st. aangenomen, even als een voorstel inzake verpachting van landerijen, waarbij de heer Dek kers informeerde naar de ligging van een perceel. Het voorstel tot herziening van de De muziekvereniging Kunst na Arbeid heeft j.l. woensdag- en donderdagavond een zeer geslaagde uitvoering gegeven in zaal de Ruijter. In zijn openingswoord kon de voor zitter een hartelijk welkom toeroepen aan de beschermheer der vereniging en zijn echtge note, dokter en mevr. Gerlach. Voor de pau ze trad Kunst na Arbeid op onder leiding van zijn directeur de heer H. A. Moors uit Vlijmen. Ditmaal was het programma van Kunst na Arbeid een meer licht populair genre. Begonnen werd met de mars Lyn- wood van J. Ord Hume, waarna volgde een uitvoering van Sonatine van Gerard Boe- dijn. Vervolgens werden uitgevoerd Fête au Village van Piet Stalmeier en het hekende "La Paloma" van Yrmadier-Mol alsmede de wals "lm Böhmerwald" in een arr. van Ja- roc. Het optreden van Kunst na Arbeid werd besloten met de mars The Liberty Bell van J. P. Sousa. Met recht kon de voorzitter van Kunst na Arbeid, de heer A. H. Kerst, een woord van dank brengen aan directeur Moors en zijn muzikanten voor het bijzonder goed uit voeren van bovengenoemde werken. Vooral de uitvoering van La Paloma en de wals lm Böhmerwald oogstten veel succes. Hierna was de beurt van optreden aan het tamboer corps, dat onder leiding van dhr. van Hoo- ren uit Waspik zeer verdienstelijk 'n drietal marsen liet horen. Ook deze jeugdige tam- boergroep mocht op een dankbaar publiek rekenen. Na de pauze trad voor donateurs en le den op de toneelgroep van de secretarie uit Tilburg met het stuk: "Meubels noch spek", een blijspel in drie bedrijven van de Engelse auteurs Philip King en Anth. Armstrong. ST. NICOLAAS BIJ DE DRIEKLEUR Zondagmiddag ongeveer half drie arri veerde St. Nicolaas met twee Pietermannen in café Het Centrum, waar de kinderen van de leden van de Buurtvereniging Onze Drie kleur present waren. Toen de Sint en zijn knechts plaats genomen hadden, sprak de waarn. voorzitter de heer C. Coensen de H. Man hartelijk toe, want voorzitter van Over- dijk kon niet aanwezig zijn wegens een on geval. Na de Sint te hebben verwelkomd, sprak de H.-Man. Het deed hem genoegen weer uitgenodigd te zijn bij de Driekleur; dit was voor hem en de buurtver. een jubi leum, 20 jaar bij de kinderen. Daarom wer den de kinderen rijk bedeeld en die zongen als dank enkele St. Nicolaasliederen, waar de goede Sint blij mee was, die voor zijn ver trek de hoop uitsprak op spoedige beter schap van de voorzitter. SINT BIJ DE VISCLUB. Hierna ging de Sint met zijn knechts naar café H.Boom-v. d. Wiel, waar de kinderen van de visclub in afwachting waren den goed half vijf arriveerde de Goede Sint met zijn knechts. De kinderen verwelkomde hem" met enkele liederen en hiema verwelkomde de voorzitter van de visclub de heer van der Meijden de goede Sint, die hierna enkele woorden richtte en was zeer blij met de uit nodiging van de visclub; eerst dacht de Sint dat Vlijmen hem vergeten was; ik denk nog steeds aan de hartelijke ontvangst op het gemeentehuis, waarna ik toen alle kinderen van Vlijmen flink kon bedelen. Het was dan wel een drukke dag, maar ik deed het graag. Hierna kwamen de kinderen van de leden van de visclub een voor een bij hem en alle kinderen kregen een pracht Sint Nicolaas- geschenk, voor elk wat wils. Hij dankte hier na de driekleur en de visclub voor de uit nodiging van de Driekleur op naar de 25 jaar en de visclub die dit jaar haar 60-jarig bestaan vierde op naar de 65 jaar. Na en kele, Sint Nicolaasliederen van de kinderen vertrok de Heilige Man met zijn knechts. UITVOERING VOLHARDING De R.K. toneelvereniging Volharding pre senteert op woensdag 1 december in het Li- do-theater het toneelspel in drie bedrijven: „Het Meisje Zondervan" door Han de Breukelaere. Volharding heeft weer een goed stuk gekozen. De titel zegt weinig, maar het spel dat de schrijver rond dit meisje op het toneel laat brengen, is van een moderne en diepe inhoudhij beschrijft hier in dat onze voorouders in sommige dingen erg bekrompen dachten en handelden, wat door de jeugd niet geaccepteerd wordt. Dat dit niet zonder de nodige botsingen verloopt zult u begrijpen. De inhoud van 't toneel stuk is mede door de knappe schrijfwijze een spannend geheel, waarin de jeugd en de rechtvaardigheid het op een spannende en soms tragische wijze zullen winnen. Over de inhoud van dit spel zou ik verder niets willen verklappen, zodat u op de avond van de uitvoering ten volle van de spanning kunt genieten. Aanvang half 8. RIKCONCOURS In café De Witte organiseert de Cama- alsvereniging de Neutralen een rikconcours dat 4 zaterdagen zal duren. Zaterdag 27 de cember werd gestart; er zijn iedere avond buiten de prachtige prijzen die verdiend kun nen worden nog extra dagprijzen. BILJARTEN Wedstrijden en uitslagen van de Vlijmen- se biljartverenigingen district Den Bosch. Kasse C 1 Poule A: OBK - L. Raak 2-7; poule B: Poedelvrees -'t Zwaantje 8-1. Klasse C II, poule B: NAO I-OBK 2 0-9; kasse C III, poule A: Rust Wat 2- OBK 3 7 2; DAS 2 - Poedelvrees 5-4. Programma deze week: k. C I poule B: Poedelvrees - De Unie; kl. C II poule B: EBBC 3- - OBK 2; kl. C III, poule A: Paternoster 3-OBK 3; Rust Wat-Poe delvrees 2; kl. C IV poule A: 't Zwaantje 3 - NAO 2. BILJARTCOMP. GROOT VLIJMEN De uitslagen van de 8e ronde van de on derlinge biljartcompetitie Groot Vlijmen is als volgt: Klasse A: DVS-'t Centrum 5-7; Avanti - BW 6-6; 't Hoekje - Onsenoort 8-4; Geverje - De Knoeiers 8-4; ONA - De Missers 8-4. Klasse B: DSS 5-ONA 0-10; ,'t Cenrum 2 - DVS 2 4-6; BW 2 - 't Cen trum 3 10-0; DPL 2-DSS 2 5-5; On senoort 2 - de Knoeiers 3 2-8; De Knoeiers 2 - Gevertje 2 6-4.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6