wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu 45jaar„Kunst na arbeid" te Capelle oMntdudke Jampe Uitgaan in het weekend Romantica Luxor Musis Sacrum Lido «0RTH0-F0RM» DECEMBER 1920 - 1 DECEMBER 1965 PERFECT LONG-DRINK Almdudler, jonge jenever St. Nicolaas en STASSAR, één begrip! j Damesmode Tilburg Een gezonde huid, een mooie huid! Vlijmen VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 u "oa 86e JAARGANG No. 93 De rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.28 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres ECHO" In het najaar van 1920 werd op initiatief van wijlen de heer Adr. van Beek, kantoor houder der P.T.T. te Capelle, een voorlopig comité gevormd, met het doel te komen tot de oprichting van een muziekvereniging. Doordat reeds menigmaal gebleken was, dat aan een dergelijke vereniging in onze ge meente behoefte bestond, werden de pogin gen van het voorlopig comité met blijdschap begroet en allerwege ontving het comité de gewenste medewerking, zodat 1 december van dat jaar tot de oprichting van een mu ziekvereniging werd besloten, welke de naam "Kunst na Arbeid" ontving. Er werd een definitief bestuur gekozen, waarin zitting kregen de heren Adr. v. Beek, voorzitter, W. J. v. Nieuwenhuijzen, 2e voorzitter, C. de Rooij, secretaris, J. Michaël, penningm., J. Kraag, 2e penn.m., W. M. de Bas en C. L. de Rooij Jzn, commissarissen. De heer Albert Christ werd bereid gevonden het di recteurschap op zich te nemen. Het bestuur kocht de benodigde instrumenten aan, wel ke destijds werden geleverd door de heer Muskens te Bergen op Zoom. Terstond toog men met volle moed aan de repetities en reeds in aug. 1921, dus 8 maanden na de oprichting, vertoonde de vereniging zich voor het eerst in het openbaar, door het brengen van een serenade bij één der be stuursleden, die in het huwelijksbootje stap te. Dank zij de energieke leiding van de di recteur en de ambitie van de werkende le den, kon 2e Pinksterdag 1923 deelgenomen wordwen aan een concours te Zevenbergen, evenwel zonder een goed succes. Men was door deze uitslag niet ontmoedigd. Alle be gin is moeilijk en dit geldt wel in hoge mate voor een muziekvereniging. Men toog ter- Kerst stond met nog grotere ijver aan de studie en op 6 aug. van dat zelfde jaar werd te Raamsdonksveer in de 3e afd. met 291 pt. een 2e prijs behaald. Dat was het eerste succes op een muziekconcours en daarbij zouden nog vele andere volgen. Hierover meer in dit verslag. Dat deze successen be haald konden worden is in de eerste plaats te danken aan de directeur, doch bij de wer kende leden moet ook lust en ijver zijn zich aan de zaak te wijden. Het 2e lustrum der vereniging werd in 1951 herdacht met een schitterend geslaagd concours op Hemel vaartsdag en een niet minder goed verlopen festival op 2e Pinksterdag. Vele oudere in woners van onze gemeente zullen zich beide festiviteiten nog heel goed kunnen herinne ren. Zowel op muzikaal als op financieel ge bied zijn deze feesten eveneens schitterend geslaagd. Indien wij een lijst samenstellen van de behaalde successen tot aan het uit breken van de 2e wereldoorlog, kunnen o.m. opgenomen een le prijs in de 4e afd. op 2e Pinksterdag 1924 te Loonopzand; Hemel vaartsdag 1925 werd te Wijk en Aalburg in de 3e afd. een le prijs behaald met 302 pt., terwijl tevens aan de directeur de directeurs- prijs werd toegekend. In 1926, op 2e Pink sterdag behaalde men te Rotterdam een le prijs met 360 pt., terwijl ook aldaar aan de directeur de directeursprijs werd toegekend. In 1934 behaalde men te Vuren in de ere- afdeling een le prijs. In 1936 en 1938 werd nog deelgenomen aan concoursen te Woud- richem en Rotterdam. Beide malen een 2e prijs met resp. 298 en 291 pt. Dit waren de successen onder leiding van de heer Christ, en het waren ook de laatste successen van deze bekwame directeur. In 't voorjaar van 1939 leed de vereniging een zwaar verlies door het overlijden van deze bekwame directeur. Dit verlies en de daarop volgende oorlog- en bezettingsjaren zijn oorzaken geweest van een ernstige inzinking. In de plaats van de overleden directeur werd in 1939 zijn zoon P. Christ met de leiding belast en deze is als directeur werkzaam ge- de Alpendrank uit Oostenrijk weest tot het voorjaar van 1945, toen hem ontslag werd gegeven in verband met ver andering van werkkring. Als opvolger van de heer P. Christ kwam de heer J. van den Nieuwenhuizen uit Loon op Zand. Deze keu ze was een goede keuze. De heer van den Nieuwenhuizen heeft met bekwame hand de repetities geleid. Jammer was het, dat een ziekte een einde maakte aan zijn directeur schap van Kunst na Arbeid. Als opvolger werd benoemd de schoonzoon van de heer van den Nieuwenhuizen de heer A. Dankers uit Loonopzand. Inmiddels was de vereni ging toegetreden tot de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. En een ieder die ook maar enigszins op de hoog te is van het muziekwezen, weet dat men bij de Federatie de beste prestaties moet leve ren om in aanmerking te komen voor een eerste prijs. Doch door serieus repeteren zijn ook onder leiding van de heer Dankers belangrijke successen in Federatief verband behaald. We denken aan de deelname aan mentarium aangekocht. Voor 't bijeen bren gen van de benodigde gelden zijn vele acties gevoerd. De grootste actie was en is ook nu nog de organisatie van een bazar. In 1958 was deze in handen van de heer L. Stein. Met een staf van bekwame medewerkers is het destijds bazar-comité er in geslaagd de benodigde gelden bijeen te brengen voor de aankoop van een nieuw instrumentarium. Het was voor de vereniging derhalve een heugelijke dag, toen de toenmalige loco burgemeester, dokter Winkelman, in het bij zijn van de gemeente-secretaris en de wet houder, de leden der vereniging een nieuw instrument kon overhandigen. Toen ging men al spoedig denken aan de uniformering der vereniging. Het handhaven van het mu zikale peil bleef natuurlijk hoofdzaak, doch men was er algemeen van overtuigd, dat de vereniging een beter aanzien zou krijgen, in dien de leden geüniformeerd zouden zijn. Voor het bijeen brengen van de gelden voor de uniformen moest men wederom een be- het federatief muziekconcours te Zeelst in 1948, alwaar een le prijs werd behaald; te Beekbergen, alwaar in een weer hogere afd. met succes werd gemusiceerd en eveneens 'n le prijs werd behaald. Doch het waren niet alleen successen die met een le prijs werden behaald. Men moest in federatief verband ook wel genoegen nemen met een 2e prijs. En weer mogen wij opmerken, dat het in siders in de muziekwereld wel bekend is, dat het behalen van een 2e prijs op een con cours van de Kon. Ned. Federatie ook een zeer waardevolle beloning is. In 1955 werd de heer Dankers opgevolgd door de bekende dirigent de heer Moors uit Vlijmen. Het was destijds voor het bestuur een verademing, dat men de heer Moors be reid had gevonden de leiding van Kunst na Arbeid op zich te nemen. Goede directeuren zijn er niet zo maar voor het kiezen. Daar enboven spelen ook de financiën een grote rol in een vereniging. Het was echter een zeer royale geste van de leden zich onmid dellijk bereid te verklaren tot verdubbeling van de contributie, indien men er maar zeker van was, dat de heer Moors de leiding op zich zou nemen.. De heer Moors heeft ter stond met krachtige hand de leiding geno men over K.n.A. en het is mede aan hem te danken, dat de vereniging dank zij een le prijs op het federatief concours te Oisterwijk met 102 pt. thans is opgeklom men tot de afdeling uitmuntendheid der fe deratie. Voorwaar een prestatie van direc teur en leden. Hoe hoger men geplaatst wordt in de federatie, hoe meer de jury ook gaat eisen van een muziekvereniging om met de hoogste lauweren terug te keren van een concours. Niettemin behaalde Kunst na Arbeid ook in deze afdeling enige opmer kelijke prestaties. Tweede prijzen met meer dan 90 punten zijn zeer zeker niet te onder schatten. In de hogere afdelingen stelt de jury nu eenmaal ook zeer hoge eisen, zowel aan directeur en aan leden. Voor het publiek zegt het behalen van een tweede prijs mis schien niet zoveel, doch de ingewijden we- roep doen op enkele inwoners der gemeente. Natuurlijk was de eerste gedachte het hou den van een bazar. Men deed wederom een beroep op de heer L. Stein en ook ditmaal stelde de heer Stein zich beschikbaar om de leiding van een bazar-comité op zich te ne men. Er werd een groot bedrag bijeen ge bracht, doch dit bleek niet voldoende om de aanschaffing van uniformen te kunnen be kostigen. Goede raad was duur. Doch ook voor de laatste stoot der aanschaffingskosten verkreeg meu medewerking van 'n inwoon ster der gemeente om de laatste gelden bij een te brengen voor de uniformen. Het be stuur kreeg n.l. de grote medewerking van een bekende inwoonster uit de gemeente n.l. mej. P. J. Rijken, directrice der landbouw- huishoudschool. Onder leiding van mej. Rij ken werd een comité opgericht, dat in slechts twee weken het ontbrekende bedrag had bijeen weten te brengen. Onder leiding, en we mogen gerust zeggen, enthousiaste lei ding van mej. Rijken, kon het comité ruim f 1500 bijeen brengen. Aan het bekende uniformenhuis der fa. Kluijtmans te Eind hoven werd al spoedig opdracht gegeven tot de aanmaak van uniformen. En een goed jaar na overdracht van de nieuwe in strumenten, n.l. op 10 november 1959 kon het comité bij monde van haar presidente mej. P. J. Rijken, de vereniging Kunst na van Kunst na Arbeid. Met grote dank zal de vereniging terugdenken aan de bestuurs leden de heren Michaël en van Nieuwenhuij zen, beiden als voorzitter en ook aan de pen ningmeesters de heren Spuijbroek, Kraak, Cové en Spierings. Genoemde personen hebben steeds met inzet van al hun krachten hun beste beentje voorgezet als het ging om de belangen van Kunst na Arbeid waar ook te behartigen en te verdedigen. Het is de vereniging tot heden stees gelukt de juiste personen aan te trekken voor een bestuurs functie. En we kunnen gerust schrijven, dat het een gelukkige omstandigheid is, dat in de zeer drukke wereld van heden nog per sonen te vinden zijn, die hun krachten wil len geven in een of andere bestuursfunctie. Het leiden of beter gezegd het besturen van een vereniging eist grote tact doch G. Stein. vraagt bovendien veel vrije tijd. Het huidige dagelijks bestuur bestaat uit de heren Kerst, voorzitter; Kommers, secretaris en G. Stein, penningmeester. Dit dagelijks bestuur heeft om zich heen dan nog de bestuursleden Mr. J. W. Maris, 2e voorzitter; G. van Baard wijk, 2e penn.m. en de commissarissen Wa- gemakers en Christ. Teneinde de belangen van Kunst na Arbeid op hun juiste manier te behartigen, komt dit bestuur elke eerste dinsdag van de maand in vergadering bijeen. De ene keer zullen belangrijke besluiten die nen te worden genomen, een andere keer ook wel minder belangrijke. Sommigen vra gen zich wel eens af is het nodig, dat het bestuur elke maand bijeenkomt. En dan kunnen we een dergelijke vraag met een vol mondig ja beantwoorden. Bovendien ver stevigt zich de onderlinge geest in een be stuur. En zo maakt Kunst na Arbeid zich op naar een feestelijke herdenking van dit 45- jarig bestaan. En de leden hebben daar recht op. Elke week komt men naar de re petitie en bij een eventuele deelname aan een mziekconcours zijn dat enkele weken voor zulk een concours soms 3 tot 4 repeti- ties per week. Daarom is het zeer juist ge zien van het bestuur de leden nu eens bij een te brengen in een andere sfeer. Op de repetitie dient een muzikant al zijn aandacht te schenken aan de leiding en aan zijn mu ziekstuk. De naam van de vereniging heeft een goede klank in de gemeente, temeer nog daar de vereniging steeds bereid is haar me- H. Kommers ten beter en zullen een 2e prijs ook zeer hooglijk waarderen. Het doel is natuurlijk echter te trachten de hoogste lauweren te verkrijgen. In dit gedeelte van dit overzicht willen we natuurlijk niet onvermeld laten de vele malen, dat Kunst na Arbeid zijn mede werking heeft verleend bij diverse festivi teiten. We denken hierbij aan de medewer king bij de aubades der schoolkinderen op Koninginnedag; bij 50-jarige huwelijksfees ten; het verzorgen van concerten en de jaar lijks terugkerende muziekuitvoeringen. Steeds meer en meer wordt de muziek vereniging betrokken bij welke herdenking of festiviteit dan ook. Gelukkig heeft K. n. A. zich wat de publieke belangstelling betreft bij de mu ziekuitvoeringen uitermate goed weten te handhaven. De zaaltjes waarin een muziek uitvoering wordt gegeven zijn niet groot, en derhalve moet men steeds twee uitvoerings avonden verzorgen, doch men kan beide avonden rekenen op een volle, ja soms zelfs een overvolle zaal. Naarmate de eisen hoger worden aan een muzikant, ook aan het uiterlijk van een ver eniging stelt men hoge eisen. Deze eisen zeggen natuurlijk niets voor een jurylid. Maar het publiek gaat zijn eisen stellen. Een dezer eisen is geweest de uniformering van de vereniging. Kunst na Arbeid was de laat ste vereniging in de gemeente welke onge- uniformeerd was. Doch vooraleer men over ging tot aanschaffing van uniformen werd allereerst in 1958 'n geheel nieuw instru- HcnvcJstraat 14 Telefoon 26S82 Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES PULLOVERS VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Arbeid de nieuwe unformen overhandigen. Het waren twee belangrijke aanwinsten bin nen 1 Yl jaar. De geldelijke zaken der vereniging blijven steeds ook een groot zorgenkind van het be stuur. De kosten van de verschillende uitga ven zijn zeer hoog. Men denkt alleen nog maar aan het honorarium van de directeur; de nodige aanschaffing van telkens nieuwe uniformen en ook de aankoop van nieuwe instrumenten. Doch de leden tonen zich steeds weer bereid acties te houden voor het goed gevuld houden der kas van de pen ningmeester. We denken hierbij aan de maandelijkse papier-actie. Deze actie vormt een goede bron van inkomsten der vereni ging. Doch naast deze inkomsten is het mo menteel ook zover en dit is al sedert jaren, dat ook het gemeentebestuur zich van zijn goede zijde laat zien wat betreft de gelde lijke ondersteuning van muziek- en zangver enigingen. Het subsidie is thans op gelijke hoogte gebracht, dat de gezamenlijke mu- ziekbonden steeds aan de gemeentebesturen heeft doen laten weten. Veel dankt het be stuur ook aan haar ere-voorzitter, de E.A. heer H. van Prooijen, burgemeester van Sprang-Capelle. Burgemeester van Prooijen leeft zeer mee met de plaatselijke muziek verenigingen en in zijn persoon heeft men 'n zeer goede pleitbezorger bij het gemeente bestuur. Naast de burgemeester mogen we ook noemen de beschermheer van de ver eniging, de heer dokter N. L. Gerlach. Ook op dokter Gerlach zal men nimmer tever- geeft een beroep doen, indien mocht blijken, dat de financiële zorgen der vereniging er minder gunstig voor zouden staan. Beider steun is voor de vereniging onontbeerlijk. Hoogtepunt uit het rijke muziekleven van Kunst na Arbeid is geweest de organisatie van een federatief muziekconcours in 1960 ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Dit concours alsmede de in december ge houden herdenking van dit 40-jarig bestaan waren hoogtepunten uit de geschiedenis van Kunst na Arbeid. Zoals ook ledenwisseling heeft plaats ge vonden, is het ook geschied in de besturen de werking te verlenen bij een of andere festiviteit. En zeker in deze tijd is het goed, dat men zijn grote aandacht besteed aan een muziekvereniging. Een muziekvereniging kan nu eenmaal niet in stand gehouden wor den zonder dat zij kan rekenen op steun van de inwoners en van de overheid. Het be stuur heeft gemeend deze herdenking ge heel in eigen kring te houden. Meestal zijn er receptie's. Doch daarvan heeft men dit maal afgezien. Doch men mag wel ver wachten, dat andere verenigingen deze dag van hun belangstelling zullen doen blijken door in een of andere vorm de vereniging iets aan te bieden. Een enkel bloemetje kan de vreugde al verhogen en men geeft blijk van medeleven op zulk een dag. Bovendien zullen deze avond enkele personen worden gehuldigd in verband met hun 25-jarig ju bileum. Onder zijn leden telt de vereniging nog 1 lid, die vanaf de oprichting bij de ver eniging is. Ook dit lid zal worden gehul digd. Deze feestelijke herdenking zal gehou den worden in de zaal van de heer de Ruij- ter, aan de Nieuwevaart. Kunst na Arbeid, bij voorbaat reeds onze gelukwensen bij dit jubileum en blijf voortgaan op de weg om de jeugd een goede vrije tijdsbesteding te verlenen. Op naar het gouden jubileum. RECLAME IN DE ETHER Het Nederlandse bedrijfsleven en de advertentiebureaus zijn bang dat hun belangen ernstig in het gedrang zullen komen, wanneer niet op korte termijn de definitieve regelingen be kend zullen worden gemaakt voor de komende radio- en televisiereclame. Behalve om de officiële datum van ingang gaat het de belanghebbenden vooral om de tarieven en de splitsin gen in tijdsduur van de reclame-spots, j EILAND DER BEGEERTE Drie vrouwen en een man als schip breukelingen op een klein onbewoond eiland beland. Zij maken afspraken om de onderlinge samenwerking te bevorderen, maar wanneer een van deze schipbreukelingen zich probeert te onttrekken aan deze afspraken, is het eind zoek en probeert ieder voor zich alles tot een goed eind te bren gen. Hoe doen een man en drie vrou wen dat? Vrijdag tot en met dinsdag. HAAR, HEM EN DE HAREM Met Shirley MacLaine, Peter Us tinov en Richard Crenne is deze film gemaakt tot een dolce vita in een klein rijk van Koning Fawz van Fawzia, die een uitgebreide Harem bezit. Een journaliste wordt door de redactie uit gestuurd naar Fawzia om een repor tage te maken van dat kleine ko ninkrijkje met zijn vele vrouwen. Hoe moet zij dat anders doen dan verkleed als haremvrouw. Daar krijgt zij al spoedig spijt van en is dan ook reuze- Jansen bleef de zakelijke leiding hou den en ging in het telefoonboek alle gelegenheden na. Zo komen zij dan zaterdagavond hierheen. Een nooit tevreden groep die steeds beter wil en dat moeten we hebben. Zaterdagavond The All Stars. Zondagmiddag Mister X and his Bats. Het ensemble bestaat uit 6 leden. De grondslag werd gelegd onge veer 2 jaar geleden en begin van dit jaar werd de naam Mister X and his Bats gekozen. In de loop van deze periode is het gelukt 'n repertoire op te bouwen, dat aan de eisen van de moderne beatmu- zlek voldoet. De vele fans uit Waal wijk en omgeving, die het orkest bij veel van haar optreden verge zellen, zijn hiervan dan ook een overtuigend bewijs. Men treedt vaak in de omgeving op. Dikwijls moet een optreden in België of in West-Duitsland worden afgewezen i.v.m. het drukke programma, maar men prefereert een optreden in e;gen land en omgeving het rneest. De bedoeling van het orkest is met goede en echte beat-muziek, waar aan het showelement niet ont breekt op de ingeslagen weg ver der te gaan en te trachten zich een waardige plaats in de Nederlandse muziekwereld te verwerven. De in rijke mate in PUROL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachter, zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaan. PUROL: wereldvermaard, enig in zijn soort. blij wanneer een Amerikaans piloot een noodlanding heeft gemaakt in Fawzia. Zijn lachen vergaat hem wel, wanneer hij hoort dat hij een rugby- team moet samenstellen dat tegen het team van de Amerikaanse universiteit moet spelen. Fawz' team moet win nen, wil piloot John heelhuids uit Fawzia vandaan komen, maar hij heeft toch wel de moed voorwaarden te stellen. Met hulp van journaliste Jenny stelt hij een team samen, maar beiden zijn de wanhoop nabij, wan neer Jenny zich vrijwel niet aan de at tenties van de koning kan onttrekken en John te weten is gekomen dat Amerika's team onoverwinnelijk is. Samen moeten ze alle middelen aanwenden om van Koning Fawz be vrijdt te worden. Een film vol complicaties waardoor 'het een dolle comedie is geworden. Donderdag tot en met maandag. UIT HOLLYWOOD'S LACHFABRIEK Een halve eeuw amusement en ac tie. Stan Laurel, Olivier Hardy, Char lie Chaplin, Ben Turpin, Pearl White en vele andere grote sterren van de stomme film in een uitstapje van acht delen. De successen van toen zijn ook nu nog gewild. De grote filmclowns die geen woord spreken, maar door hun dwaze acties en gezichten bij iedereen lachtranen veroorzaken. Zondag, drie uur. EINDHOVEN ZOEKT GRENSCORRECTIE B. en W. van Eindhoven zullen de gemeenteraad binnenkort voorstellen in overleg niet een aantal randge meenten, enkele grenscorrecties aan te brengen, om tot een planologisch en bestuurlijk zo rationeel mogelijke grensafbakening te komen. Ook buiten de groeiende samen werking in agglomeratieverband met een toekomstig bovengemeentelijk be stuurslichaam zijn naar het oordeel van B. en W. enkele kleinere grens correcties nodig om orde op ruimte lijke zaken te stellen. Dit deelde B. en W. van Eindhoven woensdag mee in antwoord op vragen van enkele raadsleden met het oog op de komen de gemeentebegroting. JAARLIJKS BERAAD VAN EUROPESE BISSCHOPPEN De bisschoppen van Europa - dus ook Oost-Europa - hebben besloten ieder jaar bijeen te komen om drin gende problemen voor de Kerk in de ze gebieden te bespreken. Dit besluit is dezer dagen genomen op hun eerste bijeenkomst in Rome. Het besluit is gegrond op de bisschoppelijke colle gialiteit, welke in het concilie uit drukkelijk in ere is hersteld, en op de constitutie over de bisschoppen, waar in hun verantwoordelijkheid voor de kerkelijke aangelegenheden in andere kerkprovincies is vastgesteld. Zaterdagavond komt bij Romantica St. Nicolaas op bezoek. Iedereen weet dat het elk jaar zijn gewoonte is daar even uit te rusten en dat niet alleen, want steeds heeft hij weer verrassin gen voor U. De avond die muzikaal verzorgd wordt door Johnny and the black sharks. Zij doen hun naam alle eer aan doordat ze allemaal zwarte haren hebben. Mevrouw Jansen die de zang ver zorgd heeft 2 jaar lang de zakelijke belangen geregeld maar de groep die uit 4 jonge mannen bestaat vond het begin dit jaar tijd worden dat zij ook eens ging tonen wat zij in haar zang mars had Zij kregen een aanbieding om in Duisburg drie avonden te ko men verzorgen en met mevrouw Jan sen trokken zij daarna elk weekend naar de gelegenheden waar men op hun zat te wachten. Vooral in Utrecht hebben zij enorm veel succes al treden zij ook nogal eens elders op. In Leer dam zijn zij vaste klanten van de lente- en herfstactie voor en door de Middenstand. Twee eerste prijzen be haalden zij op een festival van het Ka tholiek thuisfront afdeling Everdin- gen. Het was nog niet genoeg. Mevr. speciaal kinder sieunschoenen ook verkrijgbaar voor losse steunzolen mm SCHOEN EN Grotestraat 153 Waalwijk KANARIETENTOONSTELLING VOGELLUST De Vlijmense kanarievereniging Vogellust heeft weer de eer, de grote Kring kampioenschappen Zuid van de N.K.C. te verzorgen. De Kringtentoonstelling die al en kele jaren door Vlijmen werd ge organiseerd, werd op de grote be stuursvergadering in Eindhoven ge houden. Met algemene stemmen be sloot men dit jaar in Vlijmen te houden, een mooie eer voor Vogel- lust. Op deze tentoonstelling wor den ruim 400 vogels verwacht. De datum is vrijdag 17 dec. tot zondag 19 dec. Het is de moeite waard om deze tentoonstelling te bezoeken.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5