De Echo van het Zuiden WAALWIJK Grandiose feestavond van De Amste! Kunst na Arbeid herdacht 45-jarig bestaan te Capelle Kaatsheuvel een nieuwjaarsadvertenfie R.W.B.-VOETBALPOOL Huldiging van een groot aantal jubilarissen 1 prestige verlies de gaulle öe echo van het zuiöen Sprang Cape58e MAANDAG 6 DECEMBER 1965 86e JAARGANG No. 94 ST. MICHAëL-ULO - WAALWIJK Werd enige tijd geleden de eerste ouderavond gehouden voor de ouders van de nieuwe eerste klassers, zater dagmorgen werd de eerste contact morgen voor alle ouders gehouden. Het is opmerkelijk hoeveel ouders acte de présence gaven. Een ouder avond op 'n morgen gehouden is blijkbaar momenteel echt wel „in". Mischien is het voor andere scho len ook wel een goed idee. De vrije zaterdag geeft de meeste ouders echt wel de kans er even 'n kwartiertje „tussen uit" te gaan. Het initiatief van de jongens-Ulo - van de avond naar de morgen - heeft zeker veel succes gehad. Dat leerlingen er geen bezwaar tegen hadden spreekt van zelf! Zij moesten thuis oppassen als vader en moeder even naar school wa ren. Het betekende voor de jongens 'n vrije morgen! OEFENING EN VERMAAK Op 12 januari 1966 zal er een con cert plaatsvinden waarbij het be stuur een voormalige zanger van dr Nederlandse opera heeft gear rangeerd. Pieter van den Berg zal de gastsolist van het concert zijn. Het programma bestaat uit 12 de len: 1 „D'Immenzo giubilo" uit Lucia di Lammermoor, Donizetti. „Bediendenkoor" uit Don Pas- quale, Donizetti. 2. Solist: „In diesen Heil'gen Hallen" uit Zauberflöte, Mozart. 3. Koor sigarettenmeisje uit Car men, Bizet. Koor uit Andrea Chenier, Giordano. 4. Solist: Serenade uit „Faust", Gounod. 5. Koor uit Mephistopheles, Boïto. Pauze 6. Openingskoor Nabucco, met bas- solo, Verdi. 7. Soldatenkoor „Troubadour" Verdi. 8. Le Veau d'or. Faust (solist), Gounod. 9. Koor Rigoletto, Verdi. 10. „II Lacerato spirito" uit Simon Boccanegra, (solist) Verdi. 11. Poolse dansen uit „Prince Igor", Borodin. Eventuele wijzigingen voorbe houden. In Mei van het volgend jaar zal er in de AVRO-studio te Hilversum een koorfestival worden georgani- j seerd waarvoor ook onze liederta fel in wil schrijven. Er moet dan een eigen gekozen koorwerk gezon gen worden alsmede een verplicht koor werk dat enkele maanden voor het festival aan de deelne mende koren wordt toegezonden. De deelname aan dit festival waar meer dan 100 koren voor inschrij ven hangt uiteraard af van de le den die een kaart met ja of nee moeten insturen. Wanneer ja wordt gestemd betekent dat, dat er vele maanden een uiterste inspanning gevergd zal worden van het koor. Woensdag 26 januari wordt de jaarlijkse ledenvergadering gehou den, waarvan het bestuur hoopt dat zij deze keer druk bezocht wordt in tegenstelling tot andere jaren. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOBILISATIE-KRUIS afdeling Waalwijk De laatste contactavond van het eerste gedeelte van het Winterpro- gramma zal worden gehouden op donderdag 9 december a.s. in de bovenzaal van de Gecroonde Leers- se. Aanvang 8 uur. Op dinsdag 21 december zal er een groot Wilddrive worden gehou den, eveneens in de bovenzaal van de Gecroonde Leersse. WSC-JUBILEUM JEUGD-TOTO Ook in de derde week is de inzet van de WSC-toto weer gestegen, nl. 462.90. Dit bedrag is juist geraden door C. Fijneman, Langebroekstr. 13 in Raamsdonk. Deze winnaar krijgt dus de eerste prijs, groot f 69.44. De 2e prijs a 46,29, is voor M. Faro, Mr. Luybenstraat 9, Waalwijk, geraden bedrag 462.89. De 3e prijs van 23.15 is voor A. P. J. Leijten, p/a Baardwijksestr. 101, Waalwijk. Geraden bedrag 462.88. De uitkering van de prijzen is in handen van de heer Th. v. Berkel, Raadhuisplein 3, Waalwijk. ST. NICOLAAS BIJ R.W.B. Vrijdagavond j.l. was, zoals elk jaar gebruikelijk, St. Nicolaas we derom op bezoek bij de voetbalver eniging R.W.B. en getuige de glun derende gezichten van de jongelui bij het naar huis gaan, is dat be zoek wel bijzonder goed in de smaak gevallen. Om half acht arriveerde de Sint in het paviljoen, alwaar 'n 60-tal jonge RWB-ers en vele ou ders en grotere leden aanwezig wa ren. Namens ale aanwezigen, doch in het bijzonder namens de kinde ren, heette de voorzitter van RWB St. Nicolaas hartelijk welkom. St. Nicolaas verzekerde in zijn toespraak tot de kleintjes gaarne te zijn gekomen, want de jeugd heeft zich in alle opzichten van haar beste zijde laten zien. Paviljoen, kleedka mers en verdere accomodatie ziet er keurig netjes en verzorgd uit, zo sprak de Sint, dank zij de goede zorgen en de discipline bij de jeugd. Na zijn toespraak deelde de Sint de gebruikelijke presentjes uit en mede door de goede uitslag van de jeugd-toto kon hij de grote ijveraars voor de toto eveneens een aantal prachtige cadeaus overhandigen, hetgeen vanzelfsprekend op hoge prijs werd gesteld. De uitreiking van cadeaus werd afgewisseld door het zingen van diverse Sinterklaas liedjes, waarbij de heer A. Sulsters met zijn accordeon het zijne bij droeg. Al met al wederom een zeer geslaagd St. Nicolaasfeest, reden waarom de voorzitter van de jeugd commissie in zijn afscheidsrede tot St. Nicolaas de hoop uitsprak dat ook het volgende jaar wederom een dergelijk feest kan worden georga niseerd. Zoals destijds reeds werd bekend gemaakt, heeft de heer v. Vugt door het sluiten van zijn zaak, geen ge legenheid meer de toto-formulieren in ontvangst te nemen. De deelne mers, bij wie geen formulier aan huis wordt opgehaald, zijn thans in de gelegenheid dit in te leveren bij Sigarenmagazijn Mevr. van Erp, Grotestraat 34. Wij hopen van harte dat vele pool-deelnemers van deze gelegen heid gebruik zullen maken, zodat de RWB-pool in ale opzichten blijft zo als voorheen. Mevr. v. Erp van haar kant, zal alles in het werk stellen om het de pool-deelnemers naar de zin te maken. In een bepaalde omgeving van Waalwijk zal de heer A. Heeren de toto-formulieren blijven ophalen, zoals de laatste weken gebruikelijk was. De heer Jac. Didden is echter niet meer in staat formulieren op te halen, zodat de bewoners van Be- soijen verzocht worden deze zelf bij voornoemd Sigarenmagazijn in te leveren. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. Aanstaande dinsdagavond 7 dec. zal om 7.45 uur in de zaal van café v. Helvoirt voor de leden een St. Nicolaas-avond worden gehouden. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. BIJZONDER GOEDE ST. NICOLAAS-VERKOOP Dit jaar is alles gericht op een meer luxueuze verkoop van de meest uitgebreide artikelen. Volgens een peiling voor Waalwijk en om geving, hebben het gros der zaken een verkoop gehad, welke boven die van 1964 lag en we mogen hiervoor een gemiddelde van pl.m. 20% no teren. Drogisterijen hebben hun betere artikelen met glans kunnen verko pen, terwijl de textiel zeker daar niet voor onder deed. Degelijke en duurdere artikelen zijn in de Sin terklaas-surprises verpakt. Bijzon der kostbare cadeautjes zijn ge schonken, waarbij de juweliers en bijouxzaken het hunne hebben mo gen adviseren. En wat te zeggen van de versnaperingen en gebak dat uit de Waalwijkse bakkerijen kwam? Ook dat was hoger geclassificeerd. De jeugd heeft het Sintei'klaas- feest met muziek weten te versie ren. Meer platen gingen de deur uit dan enig ander jaar. Ook op klas siek gebied had men oor voor „goe de" muziek. Het zou te veel zijn om alles op te noemen, maar we heb ben ons bepaald tot enige artikelen en een vluchtige indruk verkregen over het zo bij uitstek mooie leest der geschenken. Kortom, de zaken mogen gerust hierop terugzien en zullen blij zijn eens fijn uit te kunnen blazen, te meer nog daar alles even succesvol is geweest. BENOEMING Pastoor Deken Jac. v. Loon heeft afscheid genomen van de parochie St. Katrien te 's-Hertogenbosch. Hij i is per 1 januari 1966 benoemd tot rector van het R.K. Gasthuis te Ois- terwijk. Vrijdagavond waren in de grote zaal van „De Gecroonde Leersse" de honderden werknemers Van de Lederfabrieken „De Amstel" uit Waalwijk en „De Amer" uit Waspik met hunne dames, de gasten van de directie dezer fabrieken, die een grote feestavond aanboden. Voor het diner sprak de directeur, de heer J. Gompen, alle genodigden toe. Hierbij memoreerde hij het 40- jarig jubileum van de heer Verhoof- stad en tevens de jubilea van de heren H. Molengraaf, G. Manden makers en G. Keijlard. Eveneens nam hij deze gelegenheid te baat om de heren A. v. Iersel en G. Horn hartelijk te danken, omdat zij na hun pensioengerechtigde leeftijd nog steeds hun gewaardeerde mede werking aan het bedrijf geven. Bij hun afscheid per 1 januari a.s. wenste hij hen nu reeds het aller beste toe. Vervolgens werd een aan vang gemaakt met het keurig ver zorgde diner. Later op de avond richtte direc teur H. Gompen zich tot de geno digden, speciaal tot de groep mede werkers, die hij super-veteranen noemde. De heer H. Gompen sprak als volgt: Geachte jubilaris, Mevrouw Verhoofstad, dames en heren. Sedert een goede twee weken be hoort onze vriend Koos Verhoofstad tot een zeer speciale groep Amstel- medewerkers, die ik de super-vete ranen zou willen noemen. Wanneer wij onze 25-jarige jubilarissen, en dat zijn er maar liefst 56, als onze veteranen beschouwen, dan verdie nen deze 40-jarigen toch wel de ti tel super-veteraan. Tot dit zeer bij zondere gezelschap bent u, mijnheer Verhoofstad, nu ook toegetreden en wel als 17e lid. Van deze 17 genie ten 7 van hun welverdiende pen sioen, maar 10 zijn nog steeds werk zaam en behoeven, evenals u zelf, voor niemand opzij te gaan. Veertien dagen geleden hebben wij u gehuldigd in aanwezigheid van vertegenwoordigers van alle ge ledingen van het bedrijf. Bij die ge legenheid heb ik u zelf niet toege sproken en ik ben blij daartoe nu toch nog de gelegenheid te hebben. Ik dank u voor het vele, vele werk dat u in die 40 jaren hebt gepres teerd, ik dank u voor uw plichtsbe trachting, maar vooral dank ik u voor de volledige inzet van uw per soon, voor de belangstelling en toe wijding voor uw werk en het wel en wee van de Amstel in deze veer tig jaren. Bij die gelegenheid, dames en he ren, u heeft het in de krant kunnen lezen, werden vele hartelijke woor den gesproken en er werden ca deaus aangeboden. Vriend Verhoof stad mocht uit handen van de bur gemeester een koninklijke onder scheiding in ontvangst nemen. Te recht kan de jubilaris trots zijn op deze onderscheiding; wij zijn er al lemaal wel erg trots op. Maar daar naast werd hem nog een ander sie raad op de borst gespeld: een gou den speld, voorstellende de letter A. Dit is de speld, die enkele jubilaris sen in het afgelopen jaar reeds op de borst gestoken kon worden en die door de directie bedoeld is voor allen die hun 25-jarig jubileum bij de Amstel vieren of gevierd hebben. Het wachten was op een goede ge legenheid deze speld ook aan alle vroegere 25-jarige jubilarissen uit te reiken. Vanavond is die gelegen heid gekomen. De letter A is een bijzonder en be langrijke letter en dat niet alleen, maar omdat het de eerste letter is van de namen Amstel en Amer. Het is de eerste letter van ons alfa bet en daardoor de basis waarop de Nederlandse taal en zovele andere talen zijn opgebouwd. De letter A staat in vele gevallen als symbool voor iets dat goed, hecht en solide is. U vindt de Tetter A op oude ge bouwen, voorafgaande aan het jaar tal. Samen met dit jaartal geeft de letter A dan iets eerbiedwaardigs. Alles wat gerangschikt wordt onder de klasse A, is van eerste kwaliteit. Tot die klasse behoort dus ook u. Mag ik nu alle 25-jarige jubila rissen, en daartoe behoren natuur lijk ook de 40-jarigen, verzoeken van hun stoel op te staan. En mag ik dan de heren Toon v. Iersel en Willem v. Rijswijk verzoeken om hier op het podium bij mij te ko men. Heren veteranen en super veteranen: Graag zou ik u allen deze gouden Amstel-speld persoonlijk op de borst steken. Maar daarvoor is deze avond te kort. Dat is de enige reden waar om wij een andere manier hebben moeten bedenken. De heer Toon v. Iersel is in dienst jaren het oudste lid van ons perso neel. De veertig jaren heeft hij al lang achter zich en zijn 50-jarig ju bileum ligt in het verschiet. De heer v. Rijswijk is de oudste in dienstjaren van de hier aanwe zige gepensioneerden. Het is alweer ruim 8 jaar geleden dat wij zijn ju bileum gevierd hebben. Sindsdien ging hij met pensioen. Wij zijn blij u vanavond weer eens in ons mid den te hebben. Twee andere gepen sioneerden die nóg eerder bij de Amstel in dienst kwamen, maar die door ziekte hier vanavond niet aan wezig kunnen zijn, wil ik hier graag met name noemen. Het zijn de he ren Rombouts en v. d. Velden. Van deze plaats wensen wij hen gaarne en van harte beterschap. Heren v. Iersel en v. Rijswijk: U bent de senioren onder de vete ranen. Als ik u straks deze Amstel- speld opsteek, dan bedoel ik daar mee deze speld tevens te steken op de borst van uw 54 mede-veteranen. Maar alvorens dat te doen, wil ik nog iemand verzoeken hier bij ons te komen: dat is mijn neef en com pagnon, de heer Jaap Gompen. Jaap, weliswaar ben je een ju nior-veteraan, maar toch wel een zeer bijzondere. Jouw 25-jarig ju bileum is niet in de openbaarheid gekomen. Dat kwam in hoofdzaak doordat de datum ervan heel kort lag na het grote Amstelfeest van 1963. Maar ook vond het zijn oor zaak in het feit dat jij er zo tegenop zag het middelpunt van de belang stelling te moeten zijn. Deze ge legenheid om ook jou deze speld, je eigen geesteskind, op de borst te steken, zou ik niet graag ongebruikt willen laten voorbij gaan. Heren veteranen, ik wens u allen van harte geluk met deze onder scheiding. Moge hij in ruime mate bijdragen tot de versterking van de band tussen u en ons. Dames en heren, er staat ons nog een heel programma te wachten. Ik wil eindigen door met u samen te drinken op de gezondheid van alle trotse bezitters van de gouden Am stel-speld. Ik hoop dat zij deze speld lange jaren in goede gezondheid zul len mogen dragen en dat u allen daarvan getuigen zult mogen zijn. De gouden Amstelspeld is naar een ontwerp van Ab. Wouters uit Amsterdam en uitgevoerd door Ca- rel Teurlings N.V. Goudsmeden te Den Bosch. Na zijn neef, de heer J. Gompen, met de gouden speld te hebben on derscheiden, werd deze verder uit gereikt aan de heer A. Rombouts voor 50 jaren dienst aan de heer A. v. d. Broek, A. G. J. M. v. Iersel, A. C. Fijan, C. J. Horn, C. Crielaard, H. Castelijns, W. v. Weert, A. Ver hoofstad, P. Korthout, J. v. Wijk, H. Molengraaf, G. Mandenmakers, G. Keijlard en J. P. Verhoofstad, die allen 40 of meer jaren aan het be drijf zijn verbonden en aan de he ren C. v. d. Velden, P. Schapendonk, G. Bos, S. v. d. Wiel, C. Stam, J. Brekelmans, A. Duister, J. Kamer man, J. Verhoeven, E. Bergmans, J. v. d. Hoek, J. v. d. Houdt, A. v. d. Graaff, J. v. Drunen, J. G. Gompen, H. de Gouw, J. F. v. d. Hoven, O. v. Peer, J. Bouman, M. v. Drunen, Th. v. d. Lee, M. J. Brok, J. Wasse naar, A. G. Verhoeven, H. Evers- Zuidweg, J. Verhulst, C. Dank, A. P. Treffers, W. Pullens, A. H. van Oorschot, C. de Peffer, C. H. Leij- tens, A. Pullen, W. IJpelaar, H. A. Brokken, J. v. Helvoirt, M. Alewijn, R. Mieris, M. v. d. Hoven, A. Ver hoofstad, A. Versteeg, P. v. Vugt, B. Kolsteren en M. Sulsters, die al len 25 of meer jaren bij „De Am stel" werkzaam zijn. Na deze huldiging werd de feest avond verder op uitstekende wijze verzorgd; wat het muzikaal gedeel te betreft door het trio Frans Kamp, terwijl ook Jan Blaaser de feestvie renden aangenaam wist bezig te houden, zodat het een feestavond werd die in alle opzichten klonk als een klok. Het Franse volk zal over 2 weken opnieuw ter stembus moeten gaan. Geheel tegen zijn verwachtingen in maar in overeenstemming met de opiniepeilingen der laatste dagen heeft de Gaulle namelijk niet de ab- lute meerderheid in de eerste ronde behaald. Zoals d cijfers vannacht om 12 u. aanduidden, heeft slechts 45% van de stemmers zich voor en voort zetting van ht huidge rgime uitge sproken. De Gaulle's grootste tegenstander, de candidaat der socialisten en com munisten. Frangois Mitterrand, kreeg 31%, terwijl Jean Lecanuet, de man van het centrum, 17% kreeg. Tixier Vignamcourt, de extreem rechtse kan didaat, behaalde ongeveer 4% en de laatste twee kandidaten, Marcilhacy enMarcel Barbu, ongeveer 1 a 2%. De opkomst voor deze eerste direc te presidentsverkiezingen sinds 117 jaar in Frankrijk was ongekend groot geweest. Slechts 15.% van de stem gerechtigden bleef thuis, ondanks het slechte weer, dat geheel Frankrijk teisterde. VAKANTIE IN DE RUIMTE Zware bewolking rondom een groot deel van de aarde maakte het de zater- avond gelanceerde Gemini-VlI-astro- nauten Borman en Lopell tot nu toe onmogelijk spectaculaire kleurenfo to's te maken of met behulp van hun revolutionaire „laser" lichtstraalpis tool met de aarde te „praten". Terwijl Nederland zondagmiddag bij de warme kachel de laatste voor bereidingen trof voor de Sinterklaas avond, ontwaakten Borman en Lovell uit e enlange, redelijk goede slaap. Dr. Frd. Kelly noemde hun hart slag normaal en hun algemene con ditie „prima". Door middel van de aan Borman's hersenpan bevestigde elektroden, had ruimtevaartarts dr. Charles Berry inmiddels reeds radio grafisch vastgestelde dat de slaap van de Geminicommandant niet al te diep was geweest, hetgeen de astronaut be vestigde. Gedurende de gehele slaap periode was op het instrumentenbord van de Gemini-V het rode knipper lichtje van de brandstofcel in actie gebleven. De brandstofcellen bleken echter normaal te functioneren en de volle portie elektrische stroom te le veren GOUDEN BRUILOFT Vrijdag 10 december a.s. zal de gemeenschap van het bejaarden centrum „Rosagaerde" weer een gouden echtpaar in haar midden hebben. De heer en mevrouw Chr. v. d. Hout-Musters, resp. 76 en 71 jaar, zullen op deze dag hun 50- jarig huwelijksfeest gaan vieren. Zoals gewoonlijk zal deze heug lijke dag worden begonnen met een H. Mis van dankbaarheid in de ka pel van het bejaardentehuis. De verdere festiviteiten vinden daarna plaats in café-restaurant De Steenbakker, waar 's middags tus sen half drie en vier uur een recep tie wordt gehouden. Ook de meer intieme viering, tezamen met de 6 kinderen, 20 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen, waarop het nog vitale paar zich bijzonder verheugt, vindt op dat adres plaats. Te midden onder alles wat zich wijzigt, blijft een goede gewoonte bestaan: elkaar bij de jaarwisseling geluk te wensen. Daarom stelt onze krant dit jaar de mogelijkheid weer open tot het plaatsen van Geef uw annonce liefst spoedig op aan onze colporteurs, bijkantoor of hoofdkantoor „De krant van en voor de Lang straat" Grotestraat 205, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2621 - 2746 met inhoud aan. Ook de fam. de Ruijter bleef niet achterwege en stelde de penningmeester eveneens 'n enveloppe met inhoud ter hand. De voorzitter dankte beide sprekers voor hun welgemeende woorden. Hierna was het woord aan het ensemble. De Tobo's uit Tilburg die ceze avond met muziek en schetjes verder opluisteren. Vooral het op treden van de accordeonnist Kees de Nijs oogstte veel bijval. Kunst na Arbeid heeft op waardige en stijlvolle wijze dit 45-jarig bestaan herdacht. Rest ons nog te vermel den, dat ook de ere-leden de heren W. M. de Bas en J. Kraak blijk ga ven van hun belangstelling. De Oranjevereniging „Wilhelmina" gaf van haar belangstelling blijk door het zenden van een prachtige bloe menmand. Jl. woensdagavond herdacht de muziekvereniging Kunst na Arbeid haar 45-jarig bestaan. Bestuur, leden en directeur waren met hun dames tezamen gekomen in zaal de Ruij ter. Blijk van hun belangstelling gaven ook de ere-voorzitter der vereniging, burgemeester v. Prooij- en alsmede de beschermheer de heer Dr. N. L. Gerlach. De voorzit ter der vereniging, de heèr A. H. Kerst, gaf in een beknopt overzicht de up en downs weer van de ge schiedenis 45 jaren Kunst na Ar beid. Spr. stond uitvoerig stil bij de verdiensten van twee grote man nen der vereniging nl. de oudvoor zitter de heer W. J. v. Nieuwen- huijzen alsmede bij de oud-direc teur de hr. Alb. Christ. Spr. bracht hun nog een posthume hulde voor al datgene wat deze beide perso nen in het belang van K. n. A. had den gedaan. De huidige directeur de heer Moors bracht spr. dank voor de wijze waarop hij de vereni ging thans leidt en het doet ons goed, dat de vereniging thans is opgeklommen tot de afd. uitmun tendheid van de Kon. Ned. Fede ratie. Dank bracht spr. ook aan de ere-voorzitter en de beschermheer voor de wijze waarop zij daadwer kelijk de vereniging steunen en spr. hoopte op deze steun te mogen blijven rekenen. Vervolgens ging hij over tot de huldiging van enke le jubilarissen in de vereniging. Al lereerst werden gehuldigd de heren M. Wervers, S. Vos en H. M. Snij ders voor hun 25-jarig lidmaatschap der vereniging. Het deed spr. ge noegen hun het gouden K. n. A.- speldje te kunnen aanbieden als mede een oorkonde en insigne be- schikbaar gesteld door de Federatie. Vervolgens, aldus spr. kom ik toe aan een persoon die vanaf de op richting lid der vereniging is en die dus deze avond zijn 45-jarig lid maatschap der vereniging herdenkt. De heer Kerst dankt alle jubilaris sen voor datgene wat zij in de af gelopen 45- resp. 25 jaren voor de vereniging hebben gedaan. De heer Mouthaan, aldus spr. bezit reeds 't gouden K. n. A.-speldje doch het doet hem genoegen aan de heer Mouthaan het verguld insigne als mede de daarbij behorende oorkon de te kunnen uitreiken. Spr. hoopt, dat allen nog vele jaren hun beste krachten zullen geven aan K. n. A. De heer Mouthaan haalt hierna nog enkele leuke herinneringen op uit het verleden van de muziekvereni ging. Burgemeester van Prooijen deel de mede er prijs op te stellen deze avond te kunnen bijwonen. Spr. bracht de dank over van het ge meentebestuur. K. n. A. heeft in de dorpsgemeenschap van Capelle 'n grote taak vervuld in de afgelopen jaren. Dit stelt 't gemeentebestuur op hoge prijs. Ook burgemeester van Prooijen hoopte, dat Kunst na Arbeid op de ingeslagen weg voort zal mogen gaan en dat zaj de inwo ners der gemeente nog vele malen zal kunnen laten genieten van goe de muziek. De beschermheer der vereniging Dr. N. L. Gerlach sprak eveneens een kort woord. Spr. feli citeerde in de allereerste plaats be stuur, leden en directeur met dit 45-jarig bestaan. Dr. Gerlach stel de eveneens vast de grote plaats die de vereniging inneemt in het dorps gemeenschap van Capelle. Spr. bood de vereniging een enveloppe PLATTELANSVROUWEN HADDEN LEERZAME AVOND De afdeling Sprang-Capelle van dc Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft weer een in teressante bijeenkomst gehouden in de zaal van de Christelijke streek- huishoudschool. De presidente, mevrouw Winkel man, opende deze vergadering en zij kon enkele nieuwe leden wel kom heten. In haar welkomswoord richtte zij zich in het bijzonder tot de heer J. Schuurhuis uit Schipper, die een lezing zou houden over het onderwerp: „Antiek in onze wo ning". Na het bondslied gezongen te hebben werden de huishoudelij ke zaken besproken, onder andere werden mededelingen gedaan over de cursussen: „kleine cadeaus ma ken", „beter bewegen" en „hoed jes maken". Het woord was daarna aan de spreker. Deze begon met te zeggen dat „oud" lang niet altijd antiek is. Voorwerpen van vóór 1840 zijn an tiek, voorwerpen uit de periode daarna ouderwets. Uitvoerig stond dc heer Schuurhuis stil bij antiek hout, ijzer, koper, ivoor, zilver en goed. Spreker was er van overtuigd dat er in Nederland veel meer an tiek aanwezig is dan men weet, want tussen het tinnen bord en de bekende koperen ketel zijn er on eindig veed meer antieke voorwer pen. Volkens spreker past antiek in de moderne woning alléén als het bruikbaar is. Vervolgens besprak hij de antie ke voorwerpen die de leden mee gebracht hadden. Daarbij bleek dat ook in de huizen van de platte landsvrouwen in Sprang-Capelle en omgeving waardevolle en merk waardige antiquiteiten aanwezig zijn. De heer Schuurhuis sprak al thans met veel waardering over de hem voorgelegde voorwerpen. De presidente dankte aan het slot van deze boeiende avond de hr. Schuur huis voor zijn betoog. HEROPENING CAFETARIA A.s. donderdag, 9 december 1965 zal het geheel verbouwde cafetaria- bedrijf van de heren J. voor de Poorte en C. Kleinloog worden her opend. Het thans verbouwde bedrijf maakt een zeer gezellige indruk en de beide exploitanten hebben niets nagelaten om het de bezoekers zo gezellig mogelijk te maken. Er is een zeer leuke bar in onderge bracht, en in de keuken zijn de modernste apparatuur opgesteld. De algehele verbouwing was opgedra gen aan de fa. M. W. Verhagen al hier. De verlichting is aangelegd door het installatie-bureau de fa. A. L. van Wijlen terwijl het schil derwerk is uitgevoerd door de fa. de Groot en Zn. De algehele betim mering is uitgevoerd de fa. Dan- kelman uit Rotterdam. De gemeen te Sprang-Capelle is een zeer mo dern cafetariabedrijf rijker gewor den en wij mogen eenieder aanra den een bezoek te brengen aan dit wel zeer moderne bedrijf. U zult niet teleurgesteld worden. Wij wen sen de beide ondernemers veel suc ces in de toekomst. Verder mogen wij verwijzen naar de elders in dit biad opgenomen advertentie. VERKIEZING NOTABELEN Op zaterdagmiddag, 11 december a.s. zal in het gebouw Elthatho tus sen 2 en 4 uur de verkiezing plaats vinden van 3 notabelen wegens af treden van de heren P. v. d. Hoe ven, J. de Man en M. Rijken. Ge noemde aftredenden zijn herkies baar. KERKDIENST Voor de Ned. Herv. Jongelings vereniging, alhier, zal a.s. woens dagavond in de Ned. Herv. Kerk voorgaan Ds. T. Langerak van Vee- nendaal. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL De SSC-reserves brachten koplo per Beatrix uit Den Bosch de eer ste nederlaag toe. SSC won met 2-1. Het was een spannend duel, waarin de geelzwarten na de rust een ver diende 2-0 voorsprong verkregen. Eerst drie minuten voor het einde kon Beatrix de achterstand verklei nen tot 2-1. De spanning tussen de drie kopploegen Beatrix, BWR en SSC 2 is nu plotseling veel groter geworden. De nummers één en twee van de ranglijst komen straks in aanmerking voor een plaats in de eerste klas. WHS 2 slaagde er tegen Seolto 2 niet in van de onderste plaats te komen. De Sint Annalanders ver loren met 6-3, na met de rust al met 4-2 te hebben achter gestaan. In de periode van 11 december tot en met 2 januari zullen geen competitiewedstrijden worden ge speeld. Stand tweede klas: Beatrix 9 SSC 9—13 BWR 8—12 Good Luck 2 89 Chrislandia 2 88 TSC 8—7 DEB 8—7 Dinteloord 2 85 Seolto 2 84 WHS 2 8—2

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5