KAATSHEUVEL Het vereiste feestdagen-cachet: KERSTBOOMVERLICHTING EL EC TRA GOWA Confectiebedrijf N.V. Waalwijk BENZINEPOMPBEDIENDE Telefoniste Administratieve kracht (vr.) CORRESPONDENTE/TELEFONISTE VROOM DREESMANN 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 DEC. 1965 14 Loon op Zand Opening leeszaal en bibliotheek Vlijmen Huwelijk kroonprinses op 10 maart Uw warenhuis brengt de kleine onmisbaarheden voor de finishing touch van uw feestelijke garderobe M. de Roy ELECTRA HEEFT DE GROOTSTE KEUS Grotestraat 207 Waalwijk Automobielbedrijf J. HAMERS Voor spoedige indiensttreding vragen wij: Welke op vlotte wijze telefonisch contact met onze afnemers kan onderhouden. Bij voorkeur met MULO opleiding en ervaring in typen. Sollicitaties schriftelijk aan ons^adres: Loeffstraat 93-101 Tel. 04160-2223 PIET KLERKX N.V. Meubelfabrieken - Waalwijk IÏ7ZEUB 3 H. v. Campen, 4. H. Verduyn, 5. G. Ie Sage, 6. Jac. Verduyn, 7 en 8 L. ten Berge, 9. B. Pols, 10. A. Klootwijk, 11. G. Ie Sage, 12. C. Blok. Jonge duiven: 1. P. Nieuwenhuy- zen, 2. L. ten Berge, 3. H. v. Cam pen, 4. B. v. Campen, 5. L. ten Ber gt, 6. H. Dalmayer. Jarige doffers: 1. P. Nieuwenhuy- zen, 2. H. v. Campen Jr. 3. L. ten Berge, 4. A. Bakkeren, 5. A. Kloot wijk. Late jonge: 1. A. Bakkeren, 2. idem, 3. Jac. Verduyn, 4. P. Nieuwenhuy- zen. Oude duivinnen: 1 en 2 L. ten Ber- ghe, 3. H. v. Campen Jr, 4. H van Campen, 5. idem. Jarige duivinnen: 1. H. Dalmaijer, 2. H. v. Campen Jr. 3. A. Kloot wijk, 4. H. Verduijn. De keurmeester was uiterst te vreden over de tentoongestelde duiven. Ook over het bezoek had men geen klagen. Het was een ge slaagde tentoonstelling. SINTERKLAASVIERING OP LEVENSSCHOOL Hoewel het St. Nicolaasfeest weer achter ons ligt en de goedheiligman weer naar Spanje is teruggekeerd, maken we toch nog gaame melding van de Sinterklaasviering op de le vensschool te Kaatsheuvel, omdat de ze dit jaar wel een bijzonder originele omlijsting had, waaraan men terecht de naam „festival" zou kunnen ge ven. In de sportzaal van de school kwa men de jongens bijeen, die vooral be langstellend waren naar de prestaties van de teenerband „Kingstone", die op deze avond haar debuut zou ma ken en dus 'n grote trekpleister vorm de. Welnu, zowel voor de kritisch luisterende jongens als voor de jeug dige debutanten werd het geen flop, integendeel. Het beschaafde en be slist muzikale optreden van de vier jongelui maakte een uitstekende in druk. Jan Brokx, Wim de Man, Leo van Vught en Jimmy Toorop bleken uitstekend op elkaar ingespeeld. Vervolgens stond er nog een mu- ziekwedstrijd op 't programma, waar toe een jury was geformeerd van le vensschooljongens, die dus de muzi- kade prestaties van diverse groepsge noten zou beoordelen. De 14-jarige Jac. Damen werd voor zijn zangnum mer, waarbij hij zichzelf op de gitaar begeleidde, met een eerste prijs geho noreerd. De eveneens 14-jarige Bertie Kivits deed niets voor hem onder en kreeg voor zijn uitstekend gespeelde pistonsolo eveneens een eerste prijs, terwijl Leo van Dongen met slechts 2 punten verschil een tweede prijs ont ving voor zijn accordeonsolo. Dank zij de medewerking van alle betrokkennen, o.a. Sinterklaas, muzi kanten, jury, de Kingstone-band en ook het publiek, werd deze avond een geslaagd festijn. RIKCONCOURS De postduivenvereniging „Kaats heuvel-West" organiseert zaterdag avond 11 december in café Kerkzicht van de heer L. Snoeren een rikcon- cours, waarvoor 'n prachtige prijzen- tafel op de winnaars staat te wach ten. Er wordt om half acht begonnen. Een avond dus voor de echte riklief- hebbers. OPENING HUIZE ST. JANSHOF Zoals bekend, is het voormalige Broederklooster aan de Mgr. Völker- straat voor een gedeelte ingericht als tehuis voor bejaarden en alleenstaan den en bestemd voor de bewoners van het Herman Jozefgesticht uit de pa rochie Berndijk. Op zaterdag 11 december zal dit be- jaardenpand, dat de naam Huize St. Janshof zal dragen, officieel worden geopend. Een en ander zal gepaard gaan met een H. Mis, welke om tien uur in de kapel van 't tehuis zal wor den opgedragen, waama pastoor P. van de Spijker tot de inzegening zal overgaan. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossen- bergselaan 21, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2006. FORUM-AVOND VOLKSUNIVERSITEIT A. s. dinsdag 14 december krijgen de deelnemers aan de volksuniversi teit voor de afwisseling eens gelegen heid zelf aan het woord te komen. Het programma vermeldt namelijk 'n forum-avond, waarop de aanwezigen gelegenheid wordt gegeven te discus siëren over het onderwerp „hoe denkt de protestant en de katholiek over de eenheid van de kerken". Het forum is samengesteld uit de eerwaarde he ren C. Roeleveld te Boxtel, dominee A. T. Besselaar, gereformeerd predi kant te Eindhoven en pastoor H. Sim- kens van de parochie St. Jozef te Kaatsheuvel, die het voorzitterschap zal waarnemen. De avond wordt ge houden in de zaal van het missiehuis. AGENDA Apollotheater: vrijdag, zaterdag, zon dag en dinsdag, telkens om 21.- uur: Het strand der liefde". 18 jaar. Zaterdag 18,45 uur, zondag 15.00 uur en 18,45 uur: „Het zwaard van Koning Arthur", 14 jaar. HARMONIE CONCORDIA Harmonie Concordia zal a.s. zon dag 12 dec. uitkomen in de Supe rieure afdeling van de R.K. Fede ratie te Eindhoven op het dioce saan concours aldaar. Het wordt gegeven in Katholiek Leven. In de hoogste afdeling zal zij trachten haar plaats te handhaven nj. als kampioene van deze federatie. Reeds vijfmaal heeft zij de kam pioenswimpel mee naar huis ge- biacht. Tegenstanders zijn St. Ce cilia uit Princenhage en de Kon. Harmonie uit Horst. Het concours begint om 8 uur. Zaterdag om 8 uui is er een generale repetitie in het Culturele Centrum alhier. CENTRALE VOLKSBANK De Centrale Volksbank, welke reeds vele jaren in Loon op Zand haar bijkantoor heeft en vele spaar ders onder en buiten de leden van het N.K.V. telt, zal op vrijdagavond haar nieuwe bijkantoor gaan ope nen. Het is ook weer gevestigd op Kloosterstraat 16. Het oudere huis is thans geheel veranderd en in gericht t°t een doelmatig kantoor. Hier zwaait de heer Piet v. d. Vel den de scepter. Vermeldenswaard is echter te schrijven dat de Cen trale Volksbank onder de 250 spaarbanken van Nederland de 4e plaats inneemt, met een spaarte goed van bijna 200 miljoen gulden. Er zijn 250.000 spaarders en maar liefst 655 agentschappen., BOERENDAG VOOR DE N.C.B. Voor de drie plaatsen welke het KLM-gebied uitmaken, n.l. Kaats heuvel, Loon op Zand en De Moer zal op dinsdag 14 dec. een boeren- dag worden gehouden en wel dit jaar te Kaatsheuvel in de zaal van de Gildenbond aldaar. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 9 15 uur spreekt dr. ir. Mathot over de ontwikkeling van de landbouw in coöperatief verband. Om 12 uur is het koffietafel en om 1.30 uur spreekt ir. Crijns en behandelt het onderwerp: Het Landbouwbedrijf in de toekomst. Om 3 uur zal rec tor Mercks een causerie houden over De Menselijke Verhouding te genover de Kerk in de huidige tijd. De sluiting heeft plaats om ongeveer 4 uur. Het zal weer een gezellige, maar vooral leerzame middag worden voor de leden van de Boerenstand. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 11 en zon dag 12 dec. zal de doktersdienst worden waargenomen door dr. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, te Loon op Zand, tel. 04166-250. Woensdag heeft burgemeester mr. L. Schweitzer van de gemeente Vlij men zich als eerste lid in laten schrij ven van de openbare bibliotheek en leeszaal. Hij deed dat bij mej. L. v. d. Sande de bibliothecaresse van de nieuwe instelling aan de Nassaulaan op de „Vliedberg". In de aula van de belendende lage re school „Het Palet" schilderde bur gemeester Schweitzer, die tevens voorzitter van het stichtingsbestuur is, de moeilijkheden rond de plaatskeuze voor de leeszaal. Hij vond die moei lijkheden een bewijs voor het feit, dat de kernen Vlijmen, Nieuwkuijk en Vliedberg geen echt centrum hebben. De provinciale weg heeft een schei ding tussen Noord en Zuid teweeg gebracht. De thans bestaande verbin dingswegen heffen deze scheiding onvoldoende op. Burgemeester Schweitzer wees op de plannen voor 't „Hartplan" waar in vele centrale voorzieningen zullen worden gerealiseerd. De bewoners van de Vliedberg zullen via een tun nel het nieuwe centrum gemakkelijk kunnen bereiken. De Vliedberg heeft nu de primeur, terwijl straks de lees zaal en de bibliotheek ondergebracht zullen worden in het Curturele Cen trum. Op basis van de ervaring in De Vliedberg wil 'het stichtingsbestuur uitleenposten inrichten in de verschil lende kemen. Dankbaar was burgemeester Schweit zer voor de geste van de rijksinspec tie voor Openbare Bibliotheken, die ook voor het jaar 1964 een subsidie toekende. Namens de Centrale Vereniging voor Openbare Bibliotheken werd het woord gevoerd door mej. A. Schöne- baum, die Vlijmen feliciteerde met hetgeen in zo korte tijd gerealiseerd is. Zij bood een boekenbon aan. De heer M. Krens vertegenwoor digde de Provinciale Bibliotheek Cen trale. Hij sprak de hoop uit, dat bi bliotheek en leeszaal een centrum zou den mogen worden voor de gehele gemeente. Op donderdag 10 maart 1966 zal het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg voltrokken wor den zo is meegedeeld De burgelijke huwelijksvoltrekking zal plaatsvinden in het stadhuis van Amsterdam. De kerkelijke bevestiging in de Westerkerk. Hoogstwaarschijnlijk zal ds. Kater, hervormt predikant in Amsterdam, de dienst leiden. De prinses heeft inder tijd bij ds. Kater haar belijdenis ge daan en is zeer bevriend met hem. De heer Kater kon gistermorgen nog niets zeggen van zijn rol bij de huwe lijkssluiting. De Westerkerk zal voor de gele genheid provisorisch gerestaureerd worden aangezien een grondige res tauratie in drie maanden tijd niet mo gelijk is. Zeker is, dat de toren en het koor een grote beurt zullen krijgen. Wie het bruidstoilet van de prinses mag maken is het onderwerp van veel speculaties. Men acht het onwaar schijnlijk, dat een Nederlandse coutu- rière de opdracht hiervoor zal worden aangeboden. Bij de plechtige sluiting van het Concilie heeft de Paus een rede voering gehouden voor 100.000 mensen, waaronder alle kardinalen en bisschoppen en vertegenwoor digers van 89 regeringen. De Tweede Kamer besloot het soldij der militairen vanaf 1 jan. met 50 cent per dag te verhogen. Het loongesprek in de Stichting van de Arbeid is mislukt. De stich ting bestaat niet meer als landelijk overleg-orgaan tussen werkgevers er. werknemers. Gisteravond viel d<* beslissing en gingen de partijen uit elkaar. De werknemers eisten f 117.50 met 1 jan. met eventueel optrekking als het leven duurder werd. De werkgevers stelden f 110 per week als uiterste. Kort na vertrek van het Los Rodeos vliegveld op Tenerife, een van de Canarische eilanden is dins dag een tweemotorige DC-3 van de onafhankelijke Spaanse maatschap pij „Spantax" neergestort en uit gebrand. De 28 passagiers, voor namelijk Scandinaviërs, en 4 be manningsleden zijn om het leven gekomen. wift ¥@<sr g@mfcïïi@iïïi!! Als alles flonkert van feestelijkheid is het onberispelijk gesneden, witte Trinatex over hemd meer dan ooit op zijn plaats. Een Trina tex overhemd heeft stijl. Het is met biezondere aandacht voor coupe, afwerking en de aller laatste detailnieuwtjes gemaakt. Ook de stof keuze is representatief voor de internationale shirtmode: Bel-o-fast, Terital, Enkalon en gloednieuw, glansrijk Quikoton. Kom even kijken naar de Trinatex-wit kollektie in uw warenhuis. Wat ons betreft kan het feest beginnen Trinatex biedt een prettige hoe veelheid keuzemogelijkheden in modellen, mouwlengten en prijzen. Voor het feestelijke witte over hemd komen vooral Trinatex Best of All (19.75) en Trinatex de Luxe (17.90) in aanmerking. Bij de uitgebreide serie manchet knopen (met prijzen van 3.90- 19.75) verdient de kollektie „echt zilver" - al of niet met siersteen - zeker de speciale feestdagen-aan dacht. Ze zijn er in verschillende uitvoeringen, van strak glanzend tot fantasievol bewerkt. 19.75 - 17.90 - 13.90 Set van das met bijpassende pochet. Beide van Trevira in stijlvol rood, groen, blauw of zwart met het klassieke kleine nopmotief. In gedistingeerde cadeauverpakking. 9.75 EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND DEN BOSCH Kopen zaterdag aanstaande van 3.30 tot 4.00 uur. Afgeruide mannenkanaries 8. Poppen 3. Bastaard-putters 12. Parkieten 2.per koppel TILBURG OISTERWIJK Vogels hrengen Café Merkx H. de Grootstr. 6, Waalwijk Off. FIAT-dealer Erasstraat 1, KAATSHEUVEL telefoon 04167 - 2053 - 2721 vraagt voor direct quick service monteur voor doorsmeerstation. voor zo spoedig mogelijke indiensttreding: ook in aanmerking gepensioneerden en vrouwelijke pompbedienden. Sollicitaties mondeling, schriftelijk of telefonisch aan bovenstaand adres. vraagt voor zo spoedig mogelijke, indiensttreding: Haar taak zal bestaan uit het direct contact houden met onze cliënten, zowel schriftelijk als telefonisch. Voor dit zeer afwisselend werk zoeken wij een jonge dame, die beschikt over beschaafde omgangsvormen, geheel zelfstandig kan werken en minimaal in het be zit is van de diploma's Mulo en Typen. Leeftijd 18 20 jaar. Onzerzijds stellen wij ons garant voor een zeer pret tige werkkring en bij goede prestaties een evenredig hoge beloning. Sollicitaties te richten aan ons kantooradres: Grotestraat 299, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 14