De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL WAALWIJK een nieuwjaarsadvertenfie Bewoners van Herman-Jozefgesticht verhuisden naar riante Huize „St. Janshof" Jan. Piet van Engelen candidaat voorzitter K.N.B.6. (v öe echo van het zuiöen Te midden onder alles wat zich Q wijzigt, blijft een goede gewoonte bestaan: elkaar bij de jaarwisseling geluk te wensen. I Daarom stelt onze krant dit jaar de mogelijkheid weer open tot het plaatsen van ■Mi—Jfp Geef uw annonce liefst spoedig op aan onze colportexxrs, bijkantoor of hoofdkantoor „De krant van en voor de Lang straat" Grotestraat 205, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2621 - 2746 KeSium cassettes w.s.c. Verzekering als belegging Biljarten MAANDAG 13 DECEMBER 1965 86e JAARGANG No. 96 De bejaarden en alleenstaanden van het Herman-Jozef gesticht in de parochie Berndijk, hebben dezer dagen hun intrek genomen in een nieuw riant tehuis, in het centrum van de parochie St. Jan. Hun voor malig verblijf voldeed niet meer aan de eisen, welke tegenwoordig hieraan gesteld mogen worden, ter wijl personeelstekort bij de Zusters van Liefde, die een lange reeks van jaren voor hun pensiongasten heb ben gezorgd, deze mutatie noodza kelijk maakten. Naast de verpleging van enkele chronische zieken, die in het oude tehuis achterbleven, zullen de zusters ook in het nieuwe tehuis een werkzaam aandeel blijven heb ben. Dit nieuwe tehuis, dat als Hui ze „St. Janshof" de geschiedenis in gaat en ingericht werd in een ge deelte van het voormalig klooster der Broeders van Liefde aan de Mgr. Völkerstraat, werd zaterdag officieel in gebruik genomen. Voordat Pastoor P. v. d. Spijker in de kapel van het tehuis een H. Mis van dankbaarheid opdroeg, sprak hij als voorzitter van 't kerk bestuur van parochie St. Jan in zijn welkomstwoord tot de genodigden zijn grote vreugde uit, deze nieuwe St. Janshof de Kaatsheuvelse ge meenschap te mogen aanbieden. Een klein, maar gezellig, intiem inge richt nieuw tehuis voor een aantal mensen, die door de omstandighe den van het leven alleen en som migen zelfs hulpbehoevend zijn ge worden. „Ik hoop", aldus pastoor v. d. Spijker, „dat zij allen hier ge zellig als broeders en zusters in on derlinge liefde en verdraagzaamheid mogen samenleven onder de goede zorgen van de directrice, mejuffr. Wiersma, die graag als bejaarden verzorgster naar Kaatsheuvel is ge komen, en ook van de Zusters der parochie Berndijk, die het niet van hun hart konden verkrijgen deze aan hen gehechte mensen alleen naar hier te laten vertrekken". Het was hem ook een vreugde aan dit nieuwe huis een rasechte Kaatsheuvelnaar als rector te kun nen geven in de persoon van em. pastoor L. v. d. Hoven, die sedert kort ook A.O.W.-trekker is en wien hij volgaarne de geestelijke verzor ging van de bewoners van dit tehuis toevertrouwde. Tenslotte dankte hij allen, die met zoveel toewijding en con amore aan de totstandkoming van St. Janshof hadden meegewerkt. Terwijl pastoor v. d. Spijker na de H. Mis het interieur inzegende, zong mej. Jo Wellens het Panis Angeli- cus en Ave Maria, waarna de geno digden zich in de recreatiezaal ver zamelden. De heer A. Pooters, die als voor zitter met de heren L. Berens (se cretaris) en A. van Es (penning meester) het stichtingsbestuur van St. Janshof vormt, gaf hier een overzicht van de maatregelen en werkzaamheden, welke aan de rea lisering van dit tehuis vooraf waren gegaan. Omdat ook dit bestuur uit leken bestaat, hoopte hij op regel matige contacten met de besturen van het bejaardencentrum „Rosa- gaerde" en Pension „Bethlehem", zodat de bejaardenzorg een gecen traliseerd karakter zal krijgen. Hij bracht dank aan gemeentebestuur en gemeentelijke sociale dienst voor hun medewerking. Bijzonder erken telijk was hij voor de financiële hulp van pastoor v. d. Spijker als voorzitter van het kerkbestuur St. Jan in de vorm van een garantieloze lening en diens waardevolle advie zen. Voor dit laatste dankte hij ook speciaal mevr. Wennekens, die een belangrijke rol heeft gespeeld "Bij de keuze van de inventaris en de prak tische inrichting van het interieur, waarvoor haar een bloemenhulde werd gebracht, alsmede de Zusters van Berndijk. Over het beleid van directrice Wiersma had de voorzit ter tenslotte de beste verwachtin gen. Burgemeester L. v. Erp sprak over een stroomversnelling in de bejaardenzorg, getuige het feit wat hier in zo'n korte tijd tot stand was gebracht en waarvoor het gemeente bestuur grote waardering had. Hij was in velerlei opzichten verheugd. Op de eerste plaats met het paro chieel kerkbestuur, wier zorgen voor dit voormalige broederklooster door deze oplossing waren weggenomen. Daarnaast, omdat voor de financie ring ditmaal niet de weg naar het gemeentehuis was bewandeld, maar ditzelfde kerkbestuur hierin de ver antwoording op zich had genomen. Verder dat men, nu de zusters over al met betrekking tot de bejaarden zorg overbelast raken, in staat was geweest het benodigde personeel in de vorm van leken aan te trekken. Burgemeester v. Erp hoopte dat men de bejaarden tegemoet zou tre den als volwaardige leden van de maatschappij en dat de St. Janshof een belangrijke bijdrage zou leveren in de zorg van deze groep mensen uit onze samenleving. De heer A. Wennekes feliciteerde als vooi'zitter van het Bejaarden centrum „Rosagaerde" en sprak z'n grote bewondering uit over de mooie inrichting. Hij wees op de fi nanciële moeilijkheden, ondanks de bijstand, om deze tehuizen te ex ploiteren, maar ook op de grote ver dienste en een van de mooie kanten van dit werk, n.L deze bejaarden een menswaardig onderkomen te bieden. Hij wenste bestuur en direc trice veel succes toe en hoopte op een doeltreffende samenwerking. In Huize St. Janshof wonen thans 20 bejaarden en alleenstaanden. Het bevat 17 kamers, waarvan enkele 2-persoons, en eetzaal, recreatiezaal, fraaie kapel, directiekamer, perso- neelsverblijf, badgelegenheid, mo derne ingerichte keuken enz. Het frontale gedeelte van het gebouw dient momenteel als woonhuis voor het hoofd der St. Jansschool, zodat er tezijnertijd nog voldoende gele genheid is tot uitbreiding. Voor de realisatie zorgden aan nemer L. v. Geel, de firma A. Dek kers zorgde voor het sanitair, de firma J. Beekmans voor de electri- sche voorzieningen, terwijl de heer P. v. Dun in samenwerking met de heer v. Eek uit Eindhoven 't schil derwerk voor zijn rekening nam. TIENERMIS IN ST. JOZEFKERK Zondag werd voor de tweede maal in de parochie St. Jozef de tiener- mis van Koos v. Overbeek uit Breda uitgevoerd. Na de eerste kennisma king wes de belangstelling thans, uitermate vooral van de zijde der tieners, zodanig, dat geen plaatsje in de kerk onbezet bleef. Onze plaatsgenoot Frans Kamp, die als hammondorganist steeds meer be kendheid krijgt en zelf ook reeds een tienermis heeft gemaakt, zorgde met zijn eigen instrument voor de muzikale begeleiding, daarbij geas sisteerd door een gitarist en slag werker. Een aantal met deze mis vertrouwd gemaakte tieners, die links en rechts in de kerk hadden plaats genomen, fungeerden als „gangmakers", met het gevolg dat de meeste aanwezigen vrij vlot ac tief deel hadden aan deze gemakke lijk te volgen ritmische muziek, die de oudere garde overigens nogal wat revolutionair in de oren moet hebben geklonken. BESTUURSMUTATIE In de door het vertrek van Broe der Jonatus ontstane vacature in 't bestuur der afdeling gemeente Loon op Zand van het Ned. Rode Kruis, is voorzien met de benoeming van de heer L. Hornman, hoofd van de St. Jansschool. Evenals zijn voor ganger zal de heer Hornman zich speciaal bezig houden met 't Jeugd- Rode Kruiswerk. ZUSTER ZEPHYRINA IN RUSTHUIS Na een zeer arbeidzaam leven heeft Zuster Zephyrina van de Zus ters Franciscanessen zich eindelijk laten verleiden om van een welver diende rust te gaan genieten. Thans, op 87-jarige leeftijd, brengt zij haar laatste levensjaren door in het rust huis van haar congregatie „Hof van Solms" te Oirschot. Het vertrek is geheel geruisloos verlopen en dat zal menig ingezetene van Kaatsheu vel oprecht spijten. Deze bij oud en jong bekende religieuse kwam in 1919 naar Kaats heuvel, waar zij de bewaarschool voor haar rekening ging nemen. Van nature iemand met een goed hart, genoot Zuster „Sefrien", zoals zij in de volkmond genoemd werd, desondanks toch al spoedig de min der vleiende reputatie „een kwaje" te zijn. Het zal je echter gegeven zijn iedere dag de orde te handha ven onder circa honderd jongens en deze bezig te houden zonder speel goed en ontwikkelingsmateriaal, zo als men dat bij het tegenwoordige kleuteronderwijs kent. Tot 1956 heeft Zuster Zephyrina de bewaar school onder haar hoede gehad, waarvan de laatste vier maanden bij het toen geïntroduceerde kleu teronderwijs, zodat zij nog recht heeft op een zeer klein pensioentje. Niemand anders dan zij, zorgde voor de bruidjes en de opstelling van het rustaltaar op het kerkhof bij de jaarlijkse Sacramentsproces sie in de parochie St. Jan. Vol over gave en met inzet van haar gehele persoonlijkheid, verleende zij bij stand aan de stervenden in pension „Bethlehem". In Augustus j.l. scheen ook haar einde gekomen en werden al haar „klusjes" bij voorbaat on der de andere Zusters verdeeld, maar Zuster Zephyrina herstelde en nam haar karweitjes weer op zich tot haar vertrek naar Oirschot. JEUGDIGE BOERINNEN ZELFSTANDIG Na een druk bezichte H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, hield de Boerinnenbond een vex-gadering in de Gildenbond, waarin afscheid werd genomen van de jongere le den. De jeugd gaat namelijk voor taan als Katholieke Plattelands Jon geren geheel zelfstandig werken. De voorzitster van de Boerinnenbond overhandigde de jeugdige groep in een originele verpakking een mooi bedrag als start voor hun nieuwe vereniging, met de wens dat het de K.P.J. voorspoedig zou mogen gaan. Het bestuur van de Boerinnen bond werd met een ixa xxxtgeoreid, waarvoor mevr. Sprangers-Kroot met grote meerderheid werd geko zen. Jaar- en kasverslag kregen de goedkeuring van de vergadering, waarna de rest van de avond ver zorgd werd door de jeugd, die de aanwezigen aangenaam bezig hield met zang en spel. GOUDEN BRUILOFT Vrijdag vierde het echtpaar Chr. van den Hout-Musters, wonende in het bejaardencentrum „Rosagaerde" zijn gouden huwelijksfeest. In de kapel van het tehuis droeg rector F. de Klijn 's morgens om half tien tot intentie van het gouden paar de H. Mis op, waarna hij in een harte lijke toespraak z'n gelukwensen aanbood. De vei'dere festiviteiten speelden zich vervolgens af in café-restaurant „De Steenbakker". Dat het gouden bruidspqaar, waarvan de man tij dens zijn arbeidzaam leven als schoenenventer wagonladingen over geheel Nederland aan de man of de vrouw heeft verkocht, nog 'n grote populariteit geniet, bleek tijdens de 'smiddags gehouden receptie, welke overstelpend druk werd bezocht, terwijl veel vrienden en kennissen hun gelukwensen met cadeaus en bloemen onderstreepten. Ook de ge meenschap van „Rosagaerde" was vrijwel geheel present en een daar uit gefoxmeerd feestcomité bood bij monde van de voorzitter het geza menlijk geschenk aan in de vorm van een envelop met inhoud. Bij af wezigheid van burgemeester v. Erp, bood wethouder J. Beerens de ge lukwensen aan van het gemeente bestuur, terwijl pastoor H. Simkens eveneens zijn belangstelling toonde voor het feest van het in zijn pa rochie wonende gouden bruidspaar. ONGEVAL Op de Provinciale weg tussen Kaatsheuvel en Loon op Zand kwam zondagmorgen een Duitse volkswa gen in de bocht te slippen. De in zittenden, twee Duitse jongens, die waarschijnlijk het weekend in Ne derland doorbrachten, liepen hier bij verwondingen op. De chauffeur trachtte de wagen nog op de weg te houden, doch het ging niet meer en sloeg over, de kop en kwam in de berm tot stilstand. S. is naar het ziekenhuis te Waalwijk overge bracht, terwijl R. zijn thuisreis per trein kon vervolgen. De wagen is weggesleept. die afgeladen vol. Getracht werd de overgebleven ruimte van de an dere wagen alsnog in de Antonius- parochie vol te maken, doch naar mate de tijd verstreek, bleek ook dat niet mogelijk, 's Middags om 5 uur waren de jongens doodver moeid in Baardwijk klaar en was de wagen overbelast. Daarom zullen de jongens alsnog proberen zater dag a.s. het oude papier te komen ophalen. Hierover volgt dan donder dag a.s. nog een bericht in dit blad. Zoudt U, inwoners van de Anto- niusparochie, zolang nog het oude papier willen bewaren? Waalwijks jachthoornkorps dankt U reeds nu bij voorbaat voor uw medewerking. Van de opbrengst in Baardwijk (ruim 9 ton) kunnen weer twee nieuwe uniformen worden aange schaft. Zorgt U er voor nog een? PLECHTIGE UITVAART CHR. DE KORT Onder grote belangstelling van familie, vrienden en zakenrelaties werd hedenmorgen het stoffelijk overschot van de heer Chr. de Kort op het kerkhof van de St. Antoni- usparochie ter aai-de besteld na een plechtige H. Mis van requiem in de parochiekerk. De heer Chi\ de Kort was mede directeur van de N.V. Schoenfa briek H. H. de Kort-Wingels en kwam donderdag jl. om het leven door een tragische samenloop van omstandigheden. De heer de Kort was 45 jaar en vader van 4 kinderen. J- De heer P. J. M. van Engelen (30 jaar), voorzitter van 't district Waal wijk van de KNBB en tevens voor zitter van het gewest Bx-abant-Zee- land, is door het bondsbestuur can didaat gesteld voor het voorzitter schap van de Kon. Ned. Biljartbond. De heer van Engelen zal, als de bondsvergadering op 22 januari in derdaad de candidaatstelling van 't bondsbestuur volgt, ir. C. P. Schee pers opvolgen die voor de FAO, de voedsel en landbouw-organisatie van de Verenigde Naties naar Mexico j zal worden uitgezonden. De heer v. Engelen was gedurende een zestal jaren secretaris-penningmeester van de KVP-jongeren, die hem in de cember 1963 tot hun voorzitter ko zen.. De heer Van Engelen maakte sinds 1959 deel uit van het Partijbe stuur van de KVP en sinds decem ber 1963 van het dagelijks bestuur. Per 1 januari heeft de heer Van Engelen voor beide functies be dankt. WAALWIJKS SYMPHONIE ORKEST Donderdag 16 dec. zal het Waal wijks Symphonieorkest in zaal Mu sis Sacrum onder leiding van Jan Plinsinga een winterconcert ver zorgen met solistische medewer king van John Sekreve, le altvio list van het Brabants Orkest. Het programma luidt: 1. Ouverture „Iphigenia in Aulis van Chr. W. von Gluck. 2. Concert voor Altvi ool en strijkorkest in G.gr.t van G. Ph. Telemann. 3. Music of Mour ning van Paul Hindemith. 4. Sym- phonie nr. 1 in C gr. T. van L. van Beethoven. Woensdag en donderdag kunnen belangstellenden plaatsbespreken bij Verwiel's Lederwarenhuis, tel. 04160-2123. FLESSENAKTIE MATROZEN AZG Een van de meest kapitaalinten sieve afdelingen van de AZG is de Wilde Vaartafdeling. Zij bezit op dit ogenblik twee volledig uitge ruste zeilvlets, een buitenboordmo- Keltum Cassettes KERST-CADEAUX Durfine en Pleet tor en een eigen steiger in de Waal- wijkse zeilhaven. Het is vanzelf- spi'ekend dat deze afdeling per jaar veel geldelijke offers vraagt. De Matrozen van de Wilde Vaartafde ling hebben nu het plan opgevat cm zelf een gedeelte van deze of fers te verdienen. Daartoe zullen zij op maandag 27 en dinsdag 28 december Waalwijk doortrekken, gewapend met bakfietsen om lege fiessen op te halen. Het door hen Verdiende statiegeld zullen zij ge heel gebruiken om aan hun finan ciële vex-plichtingen te voldoen. Zij offeren daax-toe twee volledige da gen van hun vakantie op. Inwoners \an Waalwijk stel daarom op deze twee dagen Uw lege flessen ter be schikking aan de Matrozen de Wil de Vaart van de AGZ. De staf van de Wilde Vaart hoopt op Uw me dewerking te kunnen vertrouwen. JUBILEUM-JEUGD-TOTO De inzet van de 4e week, groot 491.10, is door veel prijswinnaars geraden. De eerste prijs, groot 73.67, moet door niet minder dan 10 deelnemers worden gedeeld, om dat zij allemaal de inzet juist heb ben geraden; zij ontvangen ieder 7.37. Het zijn: J. G. Swinkels, Crispijnstraat 62, Waalwijk; J. Verhoofstad, le Zeine 25, Waalwijk; A. Bax, Pr. Hendrik park 38, Kaatsheuvel; H. Claassen, v. Vessemstraat 12, Waalwijk; H. J. de Waal, Steenweg 1, Oud-Heusden; A. Mandjes-Hens, Da Costastraat 12 Waalwijk; P. v. Wezel, v. Immer- seelstraat 22, Loon op Zand;J. Ei bers, Burg. Verwielstr. 51, Waal wijk; C. v. Dortmont, Zuideveltlaan 24, Dussen; A. Schellen, Burg. v. d. Klokkenlaan 49, Waalwijk. De 2de prijs, groot f 49.11, moet door 3 winnaars gedeeld worden, met 'n geraden bedrag van 491.11; zij ontvangen ieder een bedrag van 16.38; het zijn: P. Schellekens, Stadhoudersdijk 8 Waspik; A. Bakkeren, Poolsestraat 6 Waalwijk; P. v. d. Heijden, Kamper foeliestraat 22, Waalwijk. De derde prijs, groot f 24.55, is voor J. Verkerk, Weth. Smolders- straat 18, Waalwijk, met een gera den bedx-ag van 491.13. De uitkering van de prijzen wordt verzorgd door de penningmeester van de W.S.C.-Jubileum-Jeugd-Toto commissie, de heer Th. v. Berkel, Raadhuisplein 3, Waalwijk. VOLLEYBAL Dinsdag j.l. traden de beide teams van de damesvolleybalclub Avanti in het strijdperk. Avanti II speelde tegen Sarto en won met 2-1. Zij heeft nu 6 punten uit 6 wedstrij den. Avanti I kwam uit tegen Hurry Up en won deze wedstrijd .met een ruime zege. De setstanden waren 15-5, resp. 15-2. Avanti I heeft nu 14 punten uit 7 wedstrijden. Onge slagen dus. AAN DE INWONERS VAN DE ST. ANTONIUSPAROCHIE Velen zullen ongetwijfeld zater dag jl. voor niets het oude papier hebben klaargezet. De leden van 't jachthoornkorps, die het opgehaald zouden hebben, verschenen niet. Bestuur en leden van 't korps bie den hiervoor hun verontschuldigin gen aan. De reden van het niet op halen is n.l., dat er slechts 'n grote en een kleine wagen beschikbaar waren. De kleine wagen, die toch naar de St. Antoniusparochie onder weg was, heeft slechts bij enkele adressen en een 15-tal gezinnen het papier kunnen laden, want toen was PROVINCIALE VOGELTENTOONSTELLING Op 17, 18 en 19 december a.s. or ganiseert de vogelvereniging „Vogel- lust" uit Waalwijk in de grote zaal van de Gecroonde Leersse, een grote provinciale vogeltentoonstelling. Niet minder dan bijna 900 vogels van diverse pluimage zullen worden tentoongesteld, o.a. kanaries, wild zang, tropische vogels, parkieten, duiven en kwartels. Er zijn ongeveer 200 prijzen. De opening heeft plaats op vrijdag 17 december des avonds om 8 uur en zal geschieden door de edelachtbare heer J. Teijssen, burgemeester van Waalwijk. De tentoonstelling is geopend op: Vrijdag 17 december van 20.00 uur, tot 23.00 uur. Zaterdag 17 december 10.00 uur tot 23 uur. Zondag 19 december van 10.00 uur tot 18.00. ZEER GESLAAGDE ZESDE JAN VAN EEUWIJKRIT Zaterdag j.l. organiseerde de Mo tor- en autoclub D.V.B. uit Waal wijk voor de zesde maal de Jan van Eeuwijk-betrouwbaarheidsrit mee tellend voor het nationaal kampi oenschap. Het 54 kilometer lange parcours was op vakkundige wijze door Bart Pols uit Waalwijk uitge zet, en ging langs en door de Loon- se- en Drunense duinen. Het par cours moest tweemaal worden af gelegd en was uiterst zwaar. 93 rij ders verschenen aan de start, ver deeld in acht categoriën. In de to taal uitslag telden ook twee proe ven, die de rijders af moesten leg gen mee, vele wegen van het par- coxxrs waren met water bedekt, doch gelukkig voor de rijders, wa ren er gedeelten van het terrein, die anders door 't mulle zand moei lijk te passeren zouden zijn nu ge makkelijk te nemen, daar de vele regen het duinzand beter bereid- baar had gemaakt. Dit neemt ech ter niet weg, dat de rijders vele kilo's zwaarder dan bij de start, aan de finisch bij de Roestelberg te Kaatsheuvel arriveerden, vanwege de modder en het zand. Hoewel aan deze rit, zo goed als alle cracks uit Nederland deelna men waaronder enkele geroutineer de Zilverenvaasrijders, was het cross-talent uit de streek maar ma tig vertegenwoordigd. De 3 gebroe ders van Beek uit Sprang versche nen wel aan de start, maar haalden de finisch niet. Op andere wijze maakten de leden van de organi serende vereniging zich echter ui terst verdienstelijk door de ver spreid liggende controleposten voor hun rekening te nemen. Al met al kan deze betrouwbaarheidsrit we derom als zeer geslaagd worden be schouwd. De uitslag was als volgt Junioren t/m 50 c.c. 1. J. van Beek, Zelhem; 2. A. Dree- ze, Amby; 3. T. Put, Alkmaar. Junioren 101-175 c.c.: 1. W. Bunninga, Nijmegen; 2. A. v. Haren, Rheden; 3. H. v. Doorn, Dodewaard. Junioren boven 175 c.c.: 1. F. Dernin, Amsterdam; 2. E. Hen- VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie SpartaHeracles 60 DWS—Go Ahead 1—2 Fortuna '54Telstar 21 ADO—PSV 1—3 GVAVMVV 2—0 Willem IIAjax 14 FC TwenteElinkwijk 31 DOSFeijenoord 03 Eerste divisie DHC-VW 5—0 De VolewijckersNAC 01 NECSC Cambuur 31 EindhovenHolland Sport 51 AlkmaarSittardia 25 RCH—Blauw Wit 3—1 Tweede divisie A VitesseTubantia 61 ZwartemeerGooiland 11 PECVeendam 31 ZFCFC Zaanstreek 01 HeerenveenZwolse Boys 42 HilversumDe Graafschap 04 HVCWageningen 11 Tweede divisie B ExcelsiorFC Den Bosch 21 Haarlem—NOAD 6—1 LimburgiaDFC 31 SVV—Hermes DVS 2-^ Helmondia '55Roda JC 04 BaronieEDO 60 Wilhelmina—RCH 1—1 de lancering van de Gemini 6 is gisteren mislukt, doordat een stek ker was losgeraakt. Zij moest een ontmoeting hebben met de Gemini 5, die al bijna 10 dagen in de lucht is. Hopelijk zal men woensdag of donderdag een nieuwe poging wa gen. In het riet in de Alblasserwaard is het lijk gevonden van een koop man. Het bleek een vertegenwoor diger van een fouragebedrijf die door wurging en messteken om het leven was gebracht en dat hij van 8000 gulden was beroofd. De toestand van het water is nog steeds kritiek. In de Biesbosch is de otestand slechter dan in 1953. De minister is uitgenodigd te ko men kijken. In Brabant is 'n nood fonds opgericht. De weg Geertrui- denberg-Made is afgesloten. Het verkeer is over Oosterhout geleid. Zondagmorgen heeft op de weg Tilburg-Eindhoven een auto-onge luk plaats gehad, waarbij 2 doden en 3 ernstig gewonden zijn te be treuren. De tarieven voor de PTT, brie ven, paketten, plaatselijke telefoon zullen het volgend jaar weer duur der worden. driks, Hellendoorn; 3. G. Lenseling, Voi'dem Senioren t/m 50c.c.: 1. G. Elbert, Hengelo (O); 2. J. Beukhof, Bennekom; 3. H. zijde mans, Den Haag. Senioren 51/100c-c.: 1. J. Schenk, Westzaan; 2. H. Bin- ke, Haarlem; 3. C. van Rijsel, Den Haag. Senioren 101-175c.c.: 1. J. v. Dobben, Zwammerdam; 2. E. Grobbink, Hellendoorn; 3. G. Kveyne, Amsterdam. Senioren boven 175 c.c-: 1. G. Beurs, Amsterdam; 2. Fr. Sel lings, Amsterdam; 3. S. Schram, Wolvega. Bromfietsen junioren: 1. J. van Andel, Dussen. (De enige iii deze klasse die de rit uitreed). AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames en heren van „Oefening en Ver maak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. is van deze tijd en kent grote voordelen, met name wanneer U gebruik maakt van de aan trekkelijke ..aandeel - in - de - winst-condities" en de moge lijkheid tot gehele of gedeel telijke FISCALE AFTREKBAARHEID, waardoor de fiscus 30%, 40%, 50% of méér aan Uw premie gaat meebetalen. Het jaareinde nadert(l), vraagt zonder verplichting uitgebreide offerte. A. A. DIJKSTRA ASSURANTIËN Noordstraat 258, Waalwijk Telefoon 4203 PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP le KLAS LIBRE VOOR W. VAN CROM- VOIRT VAN B.V. BSV In het cublokaal van de BV KOT te Els- hout werden afgelopen week de finalewed strijden gespeeld om het pers. kampioen schap le klas libre van het district Waal wijk van de KNBB. Dank zij de perfecte organisatie van de BV KOT hadden deze wedstrijden een spannend en sportief ver loop en het was de jonge W. van Cromvoirt Het echtpaar de Kramer-van 't Hof dat vorige week in Huize „Samar- ja" in Besoijen, haar gouden huwelijksfeest vierde.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5