EXQUIS Stalen meubelen Bel 2457 EXQUIS Stalen meubelen PERSONEEL Fg» Stanzotal naaisters en leerling naaisters DE PAUW Machine- en stansmessenfabriek Fr. v. WEES en Zn. te Waalwijk vierde 60 jarig bestaanfeest. WATEROVERLAST in alle maten H. TIMMERMANS 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 DEC. 1965 6 Drunen Opening van vernieuwd kantoor van Centrale Volksbank te Loon op Zand OUDERAVOND Hef laatste nieuws PE ECHO van hef Zuiden Gevraagd voor de productie van zolen en hakken Fa. G. Vinken -ESsenaar [Kerstbomen te koop P. v. d. Broek ADVERTEERT RN DIT BLAD Frits van der Ven v.d. Duinstraat 39 SPRANG Tel. 04167-2336 Het gezamenlijk personeel van TE SPRANG-CAPELLE CHEMISCH REINIGEN Kerstbomen PSANO zegt langs deze weg de direktie hartelijk dank voor het bijzonder mooie St. Nicolaaspakket vraagt te huur of te koop met of zonder woning te Waalwijk TEL. 04167-3048-2655 van BSV die het kampioenschap behaalde. De districtsvoorzitter, de heer P. van Engelen reikte na afloop de bondsmedaille, het iploma en e istrictsstandaard uit en hij feliciteerde hem met dit prachtige kampi oensschap. Hij bracht hulde aan alle deel nemers en dankte KT voor de goede orga nisatie en de heer en mevr. van orschot voor het uitstekende materiaal en de hartelijke ontvangst. De uitslag was: 1. W. v. Cromvoirt, BSV 1142 156 2. P. v. Cromvoirt, BSV 1171 187 3. A. v. d. Ven, BSV 1121 187 4. A. Pullens, 't Vosje 1139 195 5. C. v. d. Sande, O.G. 970 156 84 7.32 10 68 6.26 10 32 5.99 8 40 5.84 6 58 6.22 4 6. W. Lamers, OOG 958 194 41 4.94 4 7. J. Verheyden, Nooit Volleerd 860 193 46 4.45 0 car. brt. h.s. gem. w.p. Hoogste partijgem. W. v. Cromvoirt 18.18 Hoogste serie: idem 84 car. Gepromoveerd: W. v. Cromvoirt. Gedegradeerd: J. Verheyden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: div. handschoenen, hond, parapluie, gewicht, hond, sleutel, schoentje, order tot uitbe taling van de Rijkspostspaarbank. Verloren: boekentas, diverse por- temonnaies, verlovingsring, zegel ring, dameshorloge, herenhorloge, damesschoen, sjaal, hondje, regen cape, damestas, div. handschoenen, autosleutel, bos sleutels. Vrijdagavond kwam op uitnodi ging van de directie van de Machi ne- en Stanzmessenfabriek Fr. van Wees en Zn. te Waalwijk het zo goed als voltallige personeel met hunne dames en verloofden in „Ro mantica" in feestvergadering bijeen ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van dit bedrijf. Nadat kof fie met gebak was geserveerd, richt te de directeur, de heer J. H. van Wees, zich als volgt tot zijn mede werkers. Dames en Heren Het doet mij genoegen te mogen constateren, dat het overgrote deel van onze medewerkers met hunne dames aan mijn uitnodiging, om hier samen het 60-jarig bestaan van onze zaak te vieren, gevolg heeft gegeven. Al hebben wij deze her denking geen officieel tintje willen geven, ik wilde in geen geval dit jubileum voor onze medewerkers in het bedrijf ongemerkt laten voorbij gaan. Ik heet u allen dan ook hier vém harte welkom. Ik wil u ook vanaf deze plaats mijn dank betuigen voor alles wat gij en velen van u al zo lange jaren voor ons bedrijf hebt gepresteerd. Waren er bij het 50-jarig bestaan van onze zaak, nu tien jaar geleden, reeds meerderen onder u die 20 tot 30 jaar aan het bedrijf verbonden waren, nadien is dit aantal nog aan merkelijk gestegen. Bij het nasnuf felen van oude paperassen, heb ik geconstateerd, dat wij thans in onze zaak een 14-tal medewerkers tellen die 15, 20, 25, 35, 38 en zelfs meer dan 40 jaren tot mijn beste mede werkers kunnen worden gerekend, terwijl er volgend jaar wederom 'n zilveren jubilaris zal zijn. Een onzer vrouwelijke medewerkers is zelfs reeds meer dan 9 jaar een onzer beste krachten, maar binnenkort gaat zij ons, zoals dat gewoonlijk met dames gaat, wegens huwelijk, helaas verlaten. Deze mensen zijn de pijlers waar op ons bedrijf steunt en mede aan hun toewijding en vakmanschap is het te danken dat de naam Van Wees zo'n goede klank heeft waar het machines en stanzmessen be treft. Ik ben blij dat ik hier ook nog de gelegenheid krijg een jubilaris te complimenteren, wiens officiële huldinging bij z'n zilveren jubileum geen doorgang kon vinden, omdat hij toen juist in het ziekenhuis ver bleef. Van Diem, ik wil je hier alsnog in het bijzijn van allen, danken voor je trouwe plichtsbetrachting en nauwgezetheid in de stanzmessen- afdeling, waar je al die jaren ook mede de goede geest en de prettige verstandhouding hebt bevorderd, want al is dan tegenwoordig de werknemer van overheidswege ver zorgd van de wieg tot het graf, zo als dat heet, de goede geest en pret tige werksfeer in het bedrijf kan door niemand anders dan door de werknemers zelf worden geschapen. En dat die in ons bedrijf aanwezig zijn, hiervan getuigen toch wel het beste dit grote aantal mensen, die reeds zo vele jaren hun beste krach ten aan ons bedrijf gaven. PERSONEELSAVOND REX Vrijdagavond kwam het perso neel van Rex' Schoenfabrieken te Drunen en het atelier in Dussen bijeen voor de jaarlijkse personeels- avond. Tijdens deze druk bezochte avond werden door directeur M. Elshout een viertal jubilarissen ge huldigd. De heer Th. v. d. Sande, lijm- zwikker, is 25 jaar in dienst bij de N.V. Rex en mevr. v. d. Poel-Bruur- mijn en de heren A. Bots en H. Kivits waren elk 12% jaar werk zaam bij de N.V. Rex. De avond werd omlijst met een cabaret-programma van Ton en Joop van Engeeln. We komen vrijdag a.s. in de ru briek „Op de voet gevolgd" uitvoe rig op deze geslaagde Rex-avond terug. GLASTELERS BIJEEN IN DRUNEN Vrijdagmiddag waren in café Els- hout te Drunen de glastelers uit de Langstraat bijeen voor een beschou wing over de verwarming van teel ten onder glas. Er werden over dit thema inleidingen gehouden door de heren J. B. Vinkenvleugel en J. M. Bruystens van 't rijkstuinbouw- consulentschap te Den Bosch en door de heer J. Zomer van het R.M.A. te Wageningen. Achtereen volgens spraken zij over klimaatbe heersing, de economische en de technische aspecten van de zaak. De avond werd besloten met een forum onder leiding van ir. J. G. Haker van het Rijkstuinbouwconsu- lentschap te Den Bosch. Het geheel van de bijeenkomst stond onder leiding van de voorzit ter van de kring Langstraat van de Tuinbouwbond, de heer J. v. Hoo- ren. Ik hoop dan ook dat deze goede geest bestendigd mag blijven en mede door deze feestavond zal wor den bevorderd. Een speciaal woord van welkom had ik heden willen richten tot onze gepensioneerde medewerker Toontje van Oers, die echter tot zijn spijt niet aanwezig kan zijn. Tot slot rest mij nog een woord van welkom te richten tot het ge zelschap, dat deze avond voor het amusement zal zorgen. Ik twijfel er niét aan dat zij er in zullen slagen u allen een genoeglijke avond te bezorgen, waaraan ook de goede verzorging van „Huize Romantica" zeker het zijne zal bijdragen. En dan wens ik u allen veel ple zier. Namens 't personeel voerde hier na de heer Ant. v. d. Hammen het woord. Hij noemde het verheugend dat de directeur van het bedrijf woorden van grote waardering had gesproken tot de medewerkers, waaronder van 25 jaren en meer. Hij hoopte dat het bedrijf Fr. van Wees en Zn. nog vele jaren mag doorgroeien en dat het personeel hieraan zal mogen meewerken. Als stoffelijk blijk van waarde ring bood hij namens het personeel een grote gevulde bloemenbak aan, terwijl Mevr. Van Wees in de hulde werd betrokken door de aanbieding van fraaie anjers. De heer v. d. Hammen besloot met de wens, dat de waardering in dit bedrijf tussen werkgever en werknemer zal mogen zijn als deze bloemen. Nadat de heer Bertels nog een mededeling had gedaan van meer huishoudelijke aard (overigens een prettige mededeling), was verder 't woord aan het orkest „The Sky Jumpers" uit Tilburg, dat er op voortreffelijke wijze in slaagde van deze feestavond een knalavond te maken, waarbij de directie van de firma Van Wees zich een gulle gast heer toonde. Een avond, waar de goede geest en de prettige verstand houding tussen directie en perso neel in dit bedrijf op ondubbelzin nige w^ze werd gedemonstreerd. In tegenwoordigheid van veel ge nodigden is vrijdagavond het ver nieuwde kantoor van het agent schap Loon op Zand van de Cen trale Volksbank aan de Klooster straat 16 aldaar feestelijk geopend. Het voltallige bestuur van de plaat selijke afdeling van het N.K.V. en K.A.V. was aanwezig. Ook bemerk ten we pastoor Simons, de burge meester en Frater Hyacinthus van de jongensschool, de heer v. d. Hoe ven van 't hoofdkantoor te Utrecht, de heer Looze van afd. propagan da en de heer Jacobs, inspecteur- De heer van der Hoeven van de Centrale Volksbank heette allen hartelijk welkom om dit kleine kantoor dat zo eenvoudig is begon nen te heropenen. Hij feliciteerde de kassier, de heer P. v. d. Velden, met deze mooie installatie van zijn kantoor. In 1952 startte de heer v. d. Vel den als eerste agent en werd geas sisteerd door de heer P. Ligtenberg met een inlage van maar 2715, Dit bedrag is nu uitgegroeid tot het half miljoen aan spaartegoeden in dit agentschap. Spontaan hebben de arbeiders van dit dorp gebruik weten te maken van hun eigen bank. Na deze inleidende woorden kreeg burgemeester van Erp de gelegen heid het lint dat toegang verschaf te tot het kantoor- en wachtlokaal, door te knippen. Zodra allen in de wachtkamer waren, verrichtte pas toor Simons de inzegening van het kantoorgebouw. Hij sprak daarbij enige treffende woorden: „de aard se goederen in dit geval het geld moet men naar echte en goede waarde weten te schatten. De Bank zal hierbij behulpzaam zijn, maar vergeet niet dat ook de Grote Ban kier dit naar waarde schat en wel licht zijn zegen zal geven over de goede aanwending ervan". De dienstbaarheid van de bank komt ook tot uiting in het huidige gelds- beleid. Vele leden van de katholie ke werkliedenver. hebben hun geld als spaartegoed gebracht en dit geld is weer op haar beurt gespen deerd in hypotheken en leningen voor juist hun eigen leden. De pas toor wenste de heer en mevr. v. d. Velden veel geluk met dit kantoor, dat er buitengewoon aardig en de gelijk uitzag. De arbeidersstand aldus bur gemeester van Erp heeft de Cen trale Volksbank groot gemaakt. Ook in Loon op Zand doet nu de welvaart van de arbeider blijken. Voorheen heeft deze zijn diepte punt gehad tot '35, maar thans zien we de uitwerking. In de gemeente worden woningwetwoningen ge bouwd, waarvan de arbeider be slist profiteert, maar ook de overi ge woningbouw is een voorbeeld. Dc opgang van dit agentschap is een felicitatie waard aan de bank en het N.K.V. alhier, en met ge rechtvaardigde trots beziet hij de sodidairiteit in het N.K.V., en de huisvesting. De burgemeester had vertrouwen in het kantoor, dat bij draagt tot materiële en geestelijke waarde van de arbeider. Het toe nemen van het sparen is een op voeren van de welvaart. Na de opening had aanbieding plaats van een rokertje, terwijl daarna een speciale tafel gedekt stond in Hotel Brands. De heer v. d. Hoeven gaf enige cijfers. Zes ton is in de gemeente belegd en hiervan zijn 4 ton alleen aangewend voor hypotheken in Loon op Zand en Kaatsheuvel. Hieruit ziet men dat het geld in eigen kring rendabel is en dat er vele mogelijkheden zijn. Hij sprak ook nog over de aanwending van gelden voor het Jeugdspaarsysteem, de Volkskrant en de ouden van da gen enz. Enige gegevens omtrent het agent schap zijn nog In de gemeente zijn dus twee agentschappen van deze bank met een spaartegoed van bijna 4 mil joen gulden en 3500 spaarders. De genoemde eenvoudige start heeft zich al gauw weten te verhogen, want in 1964 heeft de heer van der Velden het half miljoen aan spaar tegoed behaald. Dit is al een groot succes geweest. In de rij van spaarbanken, nl. 250 in totaal, heeft de C.V.B. de 4e plaats bereikt. Zij heeft nu een spaartegoed van 200 miljoen gul den uit 250.000 spaarders van 655 agentschappen. De geestelijke adviseur van de bank is de eerw. heer Vertegaal. De spaaractie van 11 dec. t/m 31 dec. geeft ter kennismaking iedere nieuwe spaarder een extra premie. Ook zijn er verrassingen voor de jeugd en nieuwe spaarders. De ope ningstijd is maandag en zaterdag van 19 tot 20 uur. Vermeld zij nog dat het kantoor er keurig uitziet, de kasten en bureau zijn prachtig aan gepast aan het vernieuwde interi eur van het pand. Het wachtlokaal noodt echt uit er eens rustig te zit ten en de heer van der Velden zal trachten deze tijd niet te lang te maken, kortom het is een goede verbouwing van een oud pand, die er beslist zijn mag. De heer en me vrouw van der Velden zij alle goeds toegewenst voor de toekomst. In de loop van de week 13 tot 17 december a.s. zal op de jongens school weer de jaarlijkse ouder avond worden gehouden. De ouders zijn reeds gevraagd mee te werken. Frater directeur zal de betrokke nen een juiste datum en uur be kend maken wanneer zij kunnen komen, om over de vorderingen der leerlingen te komen praten. Het oudercomité van de jongensschool heeft verandering ondergaan. De aftredende voorzitter de heer W. v. Dongen is opgevolgd door de heer J. Toorians, en de secr.-penningm. de heer Ligtenberg is opgevolgd o'oor de heer F. Gelevert. EEN „LEGENDE" WERD WAARHEID Kon. Erk Harmonie Concordia op concours te Eindhoven voor de 6e keer kampioen. De afgelopen weken is hard gewerkt in de gelederen van Concordia. Met 50 man concerteerde deze harmonie op het R.K. Federatief concours in Katholiek Leven te Eindhoven. Zij trad op bij de kampioens wedstrijd der diocesane muziekbonden in dc superieure afdeling. Onder leiding van de dirigent Sef Pijpers bracht zij op de avondwedstrijd het verplichte nummer „Wil lem de Zwijger", openingsstuk van Jef van Hoof. Onder bezielende ijver werd dit ge bracht hetgeen het geweldige applaus on derstreepte. Muzikaal werk voor een ama teurharmonie is hier gehoord van de aller hoogste ladder. Het keuzenummer .Legend' van Creston was nog ver boven de verwach ting uit van muzikanten en publiek. Hier is beroepswerk een betere uitdrukking. Het is zeer moeilijk bij deze uitvoering iets te schrijven. We laten het daarom over aan de „meerderen". De jury, de heren Arends, Flipse en Laro konden dan ook totaal 341% punten toe. Voor het verplichte werk 168%, voor het keuzenummer 173 punten. De opvatting en dynamiek waren dan ook doorslaggevend voor beide werken. De rap porten bevatten ook de cijfers 9, 9% en di verse tienen. Concordia behaalde reeds 5 maal het kampioenschap in deze Federatie: novem ber 1960 te Deventer, Amsterdam 1949, Utrecht 1954, Den Bosch 1953, Amersfoort 1947. Sedert 1947 komt deze harmonie in de hoogste afdeling uit en heeft ze vele le prijzen behaald. De kampioenschappen be vestigen dat ze uit het goede hout en ko per gesneden is. Een legende is bewaarheid; uit het stuk „Legend", want ook nu heeft de jury Con cordia het kampioenschap toegekend in deze Federatie. Vele wisselingen hebben de plaatsen der muzikanten in beweging gebracht, maar de inspirerende leiding van haar dirigent heeft de laatste jaren een hechte band doen ont staan en juist daarmee zijn successen be haald. De uitslag in de superieure afdeling was: Kon. Harm. St. Cecilia, Princenhage: 155 en 165%, totaal 320%. Kon. Erk. Harm. Concordia, Loonopzand, 168% en 173, totaal 341%. Kon. Harm. v. Horst te Horst 164% en 166%, totaal 331 met lof. Concordia bekwam dus de kampioenswim pel met lof der jury. Aan het slot van het concours kon de voorzitter van de Federatie de prijzen be kend maken. Hij dankte speciaal de corp sen met hun dirigenten die aan allen zoveel genot hebben geschonken. Vele Loonse supporters hebben Concor dia vergezeld en burgemeester van Erp kon als eerste in Eindhoven zijn gelukwensen aanbieden. Het thuisfront zorgde voor een formidabel welkom. Vanavond wordt het succes gevierd in zaal Concordia. Concordia ook onze gelukwensen. NORMEN VOOR „BIJSTAND" GEPUBLICEERD De minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, geeft in een der bijlagen van zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over zijn begro ting een overzicht van de richtlij nen van bijstandsverzekering, zoals die in ongeveer 100 gemeenten toe passing vinden. Deze gemeenten zijn steekproef ge wij ze uitgekozen en geven vanwege hun grootte en spreiding over het land waarschijn lijk een enigszins representatief beeld, zo schrijft hij. Het basisbedrag inclusief kleding en brandstof, exclusief huur en pre mie ziekenfonds en aanvullings fonds, varieert tussen rond 57.- en 70- voor echtparen en 37- en 52.- voor alleenstaanden. In Am sterdam zijn deze bedragen resp. 78- en 54,30, waarbij echter de huur is inbegrepen. In Eindhoven wordt het bedrag binnen zekere grenzen afhankelijk gesteld van het geldende bruto loon van de cliënt. Mr. VAN HALL AANGEZOCHT ALS VOORZITTER SENAAT Mr. G. van Hall, burgemeester van Amsterdam, is door het kabi net - Cals aangezocht om binnen af zienbare tijd mr. J. A. Jonkman op te volgen als voorzitter van de Eer ste Kamer der Staten-generaal. Mr. Van Hall, die sedert 31 juli 1958 lid is van de Eerste Kamer voor de P.v.d.A., heeft verzocht dit verzoek nog enige tijd in beraad te mogen houden. Mr. Jonkman wordt op 13 septem ber 1966 75 jaar en zal zich in de zomer van het komende jaar niet meer als voorzitter van de Kamer beschikbaar stellen. Mr. van Hall wordt in april van het volgende jaar 62 jaar. KORPS MARINIERS VIERT 300-JARIG BESTAAN Het Ne dnredselahebtheL-ldlTh Het Nederlandse korps mariniers is donderdagmorgen in de stromen de regen begonnen met de viering van zijn 300-jarig bestaan. Dat ge beurde bij huis ten Bosch, waar ko ningin Juliana ruim 500 man van 't korps inspecteerde en waar ze ver volgens een parade gadesloeg. Bij de parade waren vele hoge autoriteiten aanwezig, onder wie de minister-president, de heer Cals, de minister van Defensie, de heer De Jong, de gevolmachtigde minister van Suriname, de heer Einaar, staatssecretaris van defensie (mari ne), de heer Van Es en de comman danten van het Engelse en 't Ame rikaanse korps mariniers. Aanwezig was ook een detache ment oud-mariniers bestaande uit dragers van dapperheidsonderschei dingen onder commando van lui tenant-generaal b. d. mr. De Bruij- ne, oud-commandant van het korps. Nadat koningin Juliana de aange treden mariniers (het tamboer- en pijperkorps van de mariniers, de mariniersschool, de vaandelwacht met vaandel, twee compagnieën in blauwe tenue en een parate com pagnie in veldtenue) had geïnspec teerd, hield de korpscommandant, generaal-majoor J. G. M. Nass, een korte toespraak, waarin hij de trouw van het korps aan de vorstin betuigde. Hij bood de koningin een broche aan met het embleem van 't korps. Na het défilé maakten de mari niers een mars door de stad. De ko ninklijke Nederlandse vereniging „Onze Vloot" bood aan de 120 oud mariniers die bij de plechtigheden aanwezig waren, een lunch aan in restaurant „Den Hout". Sinds ons vorig nummer was het vrijdag nog een ontzettend stormweer met een enorme wind en regen en steeg overal het water op onrustba rende wijze, zodat op tal van plaat sen het ergste werd gevreesd. Veel schepen kwamen in nood. Op het IJselmeer zonk een schip en ging met man, vrouw en drie kinderen ten on der. Vooral de Achterhoek werd zeer zwaar geteisterd, maar onze streek niet gespaard. De buitenpolder ach ter de gemeente in de Langstraat stonden geheel onder water en overal werden de nodige voorzieningen ge troffen. De Zomerdijkweg stond van af het lage gedeelte onder en, de nieuwe Langstraatweg was vanaf het einde van v.m. Baardwijk tot Waspik onbereidbaar. Maar het ergste had men het in de Biesbosch te verduren. Een 700 ha. stond onder water, 10 boerderijen waren geisoleerd en en kele geëvacueerd. Ook Raamsdonk had weer zijn deel. Hier trof men alle maatregelen maar men kon niet verhinderen dat straten en tuinen onderliepen en het Heere plein een- waar binnenmeer bleek. De weg naar Made stond eveneens blank en het verkeer moest hier wor den omgeleid. Gelukkig is zaterdag en zondag 't weer droog geweest, maar zakken doet het water nog niet. De grootste schade heeft weer de Biesbosch en omgeving, waar suiker bieten, zaaigranen, boomgaarden enz. verloren gingen. De schade wordt ge raamd op een paar miljoen. vindt u ook op de advertentiepagina's van 0 Hoog loon 0 Prettige werkkring Hoofdstraat 128 a, KAATSHEUVEL - tel. 04167 - 3138 vanaf 1.50 Worden gratis thuisbezorgd! Leo XlII-straat 6, KAATSHEUVEL Wij vragen Wij bieden U een zeer prettige werkkring op klein atelier 0 afwisselend werk 0 zeer goede salariëring 0 zaterdags vrij Gegadigden kunnen soliciteren bij Markt 25 of Kolperstraat 14 's-Hertogenbosch telefoon 04100 - 37073 KERST BOMEN Stationstraat 1 20 Waalwijk van 1 tot en met 3 meter; prijzen reeds vanaf 1, Worden gratis thuisbezorgd. L. VESSEUR Tuinarchitectuur Ganzerikstraat 14, Waalwijk (Bloemenoord) tel. 3260 TE KOOP merk NEUMEYER Mechanisch in zeer goede staat. Pracht klank. F. Wilmont Kerkstraat 120, Waalwijk winkelpand

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6