Uitgaan in het weekend s ZDogaertó i n APOLLO Musis Sacrum Luxor Lido Romantica Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST I) NIETS! Smidje Verholen en de strijd tegen Mars Wisselend succes 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 JAN. 1966 6 Kampioenschap Gouden Bondsspeld voor Jac. Spijkerman Veerkracht Damesmode Tilburg DOKTER JANE Brillenspecialist Optica Houdt Bogaerts voor ogen succesrijke W.S.C.-revue ,,'t Is feest" die zes avonden achtereen een stamp volle zaal trok. Uit deze viering en uit het feit dat in september '47 burgemeester Lam- booy het prachtige nieuwe sportpark van W.S.C. kon openen, bij welke ge legenheid Karei Lotsy zelf de Bonds - vlag die het jaar daarvoor wegens textielschaarste niet kon worden aan geboden - kwam overhandigen, heb ben de mannen van het eerste blijk baar inspiratie geput, want in het sei zoen werd men overtuigd kampioen van de 3e klas en ongeslagen in de promotie-competitie ging men weer naar de 2e klas. Zoals Tinus Duques- noy in 1946 W.S.C. uit de 2e klas had gekopt, zo was het nu in de wed strijd tegen Geldrop z'n listig kopbal letje, dat de oranje-zwarten ongesla gen de 2e klas weer deed binnengaan. Ook nu echter een kortstondige vreugde; slechts een jaar mocht men zich tweede klasser noem. In de derde klasse draaide W.S.C. met wisselend succes mee. In 1952 kreeg WSC het praedicaat R.K. en zag het zich Pastoor Verbiesen als geestelijk adviseur toegewezen. Van feesten weten de oranje-zwar ten wat. Dat kon ervaren tijdens het 50-jarig bestaan, dat in 1955 op grootse wijze werd gevierd. Tot dege nen die hun gelukwensen kwamen aanbieden behoorde o.m. bondsvoor zitter ir. Hopster. Er werd een hul digingswedstrijd gespeeld tegen het Amsterdamse Zeeburgia, dat de jubi larissen met 3-1 klopte. De avond tevoren had het cabaret gezelschap Ton en Joop van Engelen voor de nodige feestvreugde gezorgd. Op sportief gebied was dit jubile umjaar een goed jaar; W.S.C. eindig de op dezelfde hoogte met B.S.C. en 'n beslissingswedstrijd in Oosterhout moest de kampioen bekend maken. In een fameuze wedstrijd verloor W.S.C. na verlenging., In dat jaar werd het tweede kampioen. Op 20 februari 1957 was de toen malige voorzitter Jac. Spijkerman 50 jaar lid van W.S.C. Het eerste deed een serieuze poging kampioen te wor den, maar eindigde twee punten ach ter Veerse Boys. Het seizoen daarna ('57-'58) ging het beter; nu werd het kampioenschap wel behaald. Promo tie zat er echter niet in. Het volgende jaar volgde een in zinking, maar in '59-'60 rukten de W.S.C.-ers weer op naar de tweede plaats (nu achter Bladella). voorzitter Schroder. Hij kreeg van de vereniging een t.v.-toestel en werd ere-voorzitter. Deze leidt de vereniging in spor tief opzidht moeilijke tijden. Vier achtereenvolgende seizoenen speelden de oranje-zwarten niet zo best. Wisten zij in het seizoen '63-'64 door een gelijk spel tegen Veerse Boys het derdeklasserschap nog juist te redden, maar het jaar daarop volg de degradatie naar de vierde klasse. Juist op dit moment, dat voor vele verenigingen ook in andere opzichten een dieptepunt zou betekenen, toont W.S.C. zijn veerkracht. Het toont de wijsheid van een 60- jarige, die weet dat er op slechte tij den betere volgen. De bierfeesten, die in het degrada tiejaar werden georganiseerd, legden de financiële basis voor de viering van het diamanten bestaansfeest. Knapper nog was de prestatie van de vetera nen. Zij organiseerden deze zomer 't Brabants Charitatief Veteranen Tour- nooi. De veteranen, begeesterd aan gevoerd door voorzitter P. Pot, zorg den ervoor, dat een bedrag van ruim tienduizend gulden voor het instituut voor doof-blinde kinderen te St. Michielsgestel beschikbaar kwam. En passant veroverden de Waal- wijkse oudjes ook nog de eerste prijs van het tournooi. Het bruisende leven van het dia manten W.S.C. blijkt ook nog uit an dere cijfers: het ledental stijgt nog steeds. W.S.C. heeft thans 5 senio ren-, 5 junioren en 5 pupillen- elf tallen binnen de lijnen Dat geeft moed. En het 60-jarige W.S.C. het volste recht om daverend feest te bouwen. Dat is de oranje-zwarten wel toevertrouwd. Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES PULLOVERS VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Jac. Spijkerman Op de jaarvergadering ontving voorzitter Spijkerman de gouden bondsspeld uit handen van bonds- WAT EEN VROUW Met Sophia Loren en Marcello Ma- stroianni in de hoofdrollen kunnen we dit weekend een zeer komisch ge compliceerde film zien. Marcello die als Paolo de taxichauffeur, de film opent is overgelukkig wanneer hij na hard werken in het bezit is gekomen van een eigen auto. De eerste klanten zijn twee jonge mannen die. met een mooie vriendin naar het strand willen. Daar aangekomen probeert Lina Pa olo's aandaoht te trekken en hem van zijn nieuwe wagen af te leiden. Aan vankelijk lukt dit maar hij merkt ge lukkig top tijd dat deze maneuvre diende om de jongens de gelegenheid te geven de wagen te stelen. Hij neemt Lina mee terug naar Rome om haar op het politiebureau af te leve ren, maar in het drukke verkeer weet zij te ontsnappen. Wanneer zij elkaar enkele dagen daarna tegenkomen be kent zij Paolo berouwvol dat een van de jongens haar broer is en smeekt niet naar de politie te gaan daar papa dat niet zal kunnen ver werken. Akkoord maar hij staat er wel op met papa te gaan spreken. He laas komt de eenvoudige Paolo er te laat achter dat de hele familie bestaat uit gentleman-dieven en zakkenrol lers met papa aan het hoofd. Donderdag, vrijdag en zondag. DE BRUIDEN DER MORLOCK MONSTERS IN 1899 houdt George in Londen een vreemde demonstratie voor vier vrienden. Hij toont hen het model van zijn laatste uitvinding; de Tijdmaöhi- ne. Hij verklaart hoe hij daarmee de vierde dimensiede tijdkan overwinnen. Ondanks de verbluffen de demonstratie geloven zijn vrienden er niet in. Als George weer alleen is neemt hij voor het eerst plaats in de machine. Hij trekt aan de manette... en hij begint zijn reis door de tijd. de toekomst in. Zondag 3 uur. HET ZWAARD VAN DE ISLAM Galal-EI-Din een edelmoedig sul tan wordt door een horde Tartaren aangevallen met medewerking van de verrader Baltay. Voordat hij sterft vertrouwt hij zijn dochter Jihad en aangenomen zoontje Mahmud toe aan de zorgen van de trouwe Salim. Deze vlucht met de kinderen maar hij wordt nagezeten en verliest daarbij zijn ge zichtsvermogen. Om de kinderen te herkennen brandmerkt hij ze en ver koopt ze ten einde raad als slaven. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Adeline McElfresh 27. Dat zou 't zijn. Hij kon best iemand zijn met een vrij grote mond, maar die het bij nader in zien onzin gevonden had een aan val op touw te gaan zetten, die al van te voren tot mislukking ge doemd was. Wat voor kans konden zij hebben wanneer die „Jones uit de hut", zoals dat gluiperige schooi ertje dat Lance als „getuige" had opgescharreld algemeen genoemd werd, nog steeds doorging met 't rondstrooien van allerlei praatjes? Jane had op een keer geprobeerd met hem te gaan praten, maar hij had niets anders gedaan dan met half-dronken, glazige ogen naar haar zitten staren, alsof hij twee tengere meisjes met lichtbruine ogen voor zich zag, wat hij toch eigenlijk ook weer niet kon gelo ven. In het dorp kon hij evenwel praten als de beste. De deur van de wachtkamer werd open gedaan en dichtgeslagen. Niet gewoon dicht gedaan, maar werkelijk geslagen.. Zware voet- Salim verraadt niet waar de kinderen zijn want hij weet dat zij zullen wor-- den gedood opdat Baltay de troon zou kunnen bestijgen. Een reeks gedurfde acties vinden dan plaats maar aan het eind vechten Mahmud en Jidah mee tegen de tartaren voor het behoud van hun volk en land. Zaterdag en maandag. EN DE HEL VOLDE HEM NA Een jonge moordenaar, van ouds een vijand van de kerk, wordt door 'n pater gewaarschuwd dat de politie hem in een val wil lokken. De ster vende moeder had de pater verzocht hem de- boodschap over te brengen. Hij besluit er iets tegenover te stel len en gaat de dood in om de pater van rechtsvervolging te laten ont slaan. Vrijdag tot en met dinsdag KAATSHEUVEL GEGESELD EN BEMIND Marcello is een jonge letterkundige. Direct na de breuk met zijn verloofde Fulvia ontmoet hij Anna, een onbe tekenend filmactricetje. Zij voelen zioh beiden tot elkaar aangetrokken maar wanneer men Anna haar kamer opzegd komt de verwijdering. Fulvia die op vrienschappelijke voet met Marcello omgaat neemt hem vaak mee uit maar wanneer Marcello op een avond Anna tegenkomt staat hij weer in vuur en vlam voor haar. Wanneer Anna naar Capri moet om te filmen reist Marcello haar achterna en komt daar tot de ontdekking dat zij met meer mannen nogal vrij omgaat. Hij dwingt haar dat te bekennen en gaat teleurgesteld naar Rome terug. Om zijn teleurstelling te vergeten zoekt hij zijn toevlucht bij Eleonore 'n ont wikkeld en goed meisje. Zij staan op het punt te trouwen wanneer Anna weer op het toneel verschijnt. Wan neer deze belooft haar leven te ver beteren verbreekt hij weer zijn verlo ving, maar weldra ontdekt hij dat An na te rusteloos is voor een huiselijk leven. Zaterdag, zondag, dinsdag. 18 j. GOLIATH EN DE ZONDEN VAN BABYLON In het jaar 200 voor Christus wordt het kleine koninkrijk Nefer onder de voet gelopen door de legers van Baby- Ion. De koning wordt vermoord en opgevolgd door zijn broer Pergaso, die een smadelijke wapenstilstand sluit om de koning te kunnen blijven. Hij verraadt het volk van Nefer, dat Babyion elk jaar een zware schatting moet betalen, onder andere de dertig mooiste meisjes. Er ontstaat zodoen de al gauw een opstandige stemming, maar een goede leider ontbreekt, zo dat Pergaso voorlopig zijn gang kan gaan. De toestand verandert als reus Go liath terugkeert van zijn omzwervin gen en ontdekt wat er in zijn land ge beurd is. Vrijdag, zaterdag en zondag. Zaterdagavond het Duke City Sex- Het sextet dat met zanger Bob Smit al drie plaatjes heeft gemaakt is vaak te beluisteren op radio Vero nica. De alom bekende Joost den Draaier maakte ons vorige week woensdag via het programma Rooster op de televisie bekend dat Bob Smit een grote naam voor de toékomst is. Hij zei, er vast in te geloven dat Bob Smit heel snel de top van de sterren wereld gaat bereiken. Het Paul Livain Combo dat velen al kennen komt zondagmiddag terwijl zondagavond The All Stars optreden met Ton Kalberg. Op het bal van zaterdag zullen les Compains aanwezig zijn met de steeds meer bekend wordende John Desmare. Na verscheidene televisie optredens kreeg John de naam van Nederlandse Adamo. Hoewel deze naam nog veel gebruikt wordt, wordt de stijl steeds exclusiever en de tech nische kwaliteiten steeds beter. De eigen composities waarbij vrijwel nooit een flop is zijn natuurlijk de grote stimulanses voor hun verdere carrière. Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 «ju. u.' - COPYRIGHT STUDIO AvAN ZLL- 63. „Nou mag ik op staande voet een knobbel op mijn kale kop krij gen, als ik daar wat van begrijp!" zei de sleuteldrager verbaasd. „Zeg 'es op, snuiter, wie ben jij? Waarom draag je zo'n gek bont- jassie en waarom heb je zo'n raar soepjurkie aan?" „Man.., praat met zoveel!" krijste Kneek met overslaande stem. „Ik ben Kneek! Knekelblekerome Kneek!" „Wat zeg je me nou?" riep de sleu teldrager uit. „Ben jij Knekelble ker? Ben je dan van de schrik zó oud geworden? Maar wie is dan die vent, die hier in jouw plaats rond loopt?" „Dat is een of andere ge mene indringer!" riep Kneek uit. „Hij was vermomd als Marsakker en hij heeft de kans gezien onge merkt tot bij mijn wachtpost door te dringen. Daar heeft hij mij over vallen en mij van mijn uniform ontdaan. Dat heeft hij toen zelf aangetrokken. De schurk! Toen heeft hij mij gebonden en me een prop in de mond gestoken. Als die suffers binnen die prop er niet hadden uitgehaald, dan hadden jul lie misschien niks gemerkt. Ja., want jullie zijn grote sufkoppen, dat je niet hebt gezien, dat die vent een valse snor had! Hij heeft mij een hoop haar van mijn kop geknipt en daarvan heeft-ie met lijm een snorretje gemaakt. Ik heb het zelf gezien! Hij heeft ook een soort radioring bij zich, waardoor hij met anderen kan praten" „Ah zóó, is dat de ring, waar we het onlangs in de cantine over hadden. Ja ja. toen zeiden we al, dat het met Kneek toch maar een raar ge val was peinsde de sleuteldra- gei hard op. Doch toen werd hij zich plotseling bewust van de gro te gevaren waaraan de inwoners van de burcht des doods waren blootgesteld. „Lieve help, Kneek! Dat is allemaal vreselijk belang rijk!" riep hij uit. „Vooruit! Gauw mee naar Mars! Die moet onmid dellijk alles weten!" De sleuteldra ger rende er met grote passen van door, gevolgd door de oude Kneek, die zo snel voortschuifelde als zijn oude, jichtige benen het toelieten. En deze twee edele lieden waren zó van de kook, dat ze helemaal vergaten de cel te sluiten. Met on geloof in hun ogen keken de twee Marsakkertjes naar de openstaande deur, die hun als het ware toe schreeuwde: Ga er vandoor. Dit is je kans. De twee kereltjes sloegen deze uitnodiging niet af en even tjes later slopen ze op hun tenen door de donkere gangen van de sombere burcht. stappen dreunden door de wacht kamer in de richting van het kan toortje. „Hela. Is daar iemand?" riep 'n nijdige stem toen de voetstappen stilhielden. „Hier," riep Jane. ,Een ogenblik" Stilte. Er was ieand zo nijdig als een spin. Ze knipte de zwarte tas dicht die ze aan het inpakken was ge weest voor een visite in Stewart, een dorpje dat enkele kilometers buiten Halesville lag, en voor nog een paar routine-patiënten, die haar trouw waren gebleven. Uit de aangrenzende kamer kwam een ongeduldig gekuch. Jane ging er op af. „Goede morgen," zei ze tegen de gezette man van middelbare leeftijd met een rood gezicht, die bij de deur stond alsof hij er vast geklonken was. „Jonge dame, ik ben Clay Mor ton". Hij stelde zich niet voor, hij deed een uitspraak. „En vertelt U me eens, wat is dat allemaal voor dwaze nonsens van U, om U te gaan bemoeien met de dokterskeus van mijn arbeiders." „U moet verkeerd zijn ingelicht, meneer Morton." „Oh, nee, vast niet. Ik weet pre cies wat er op mijn eigen fabriek omgaat. En uw insinuatines duld ik zeker niet." „En hoe zit het dan met uw insi nuaties, meneer Morton?" vroeg ze koud. „U zult het wel met me eens zijn, dat ik van U heel wat heb moeten dulden." „Wel jou onbeschaamde. „Pas op, meneer Morton," waar schuwde Jane. „Denk aan uw bloed druk." „Daar zou ze U eigenlijk een re kening voor moeten uitschrijven, meneer Morton." In de wachtkamer stond Bill Latham, die Jane een knipoogje gaf. „Meneer Morton vertrouwt mij zijn werknemers niet toe, Bill. Voor zichzelf zal hij mijn advies dus zeker niet aannemen." Liefjes vervolgde ze. „Wat zei U ook weer meneer Morton?" Hij kuchte weer, even luidruch tig als tevoren. „Ik zal niet dulden wel verdraaid, neem eerst die beroerde telefoon aan!" De telefoon bleef doorrinkelen tot Jane de hoorn opgenomen had. „Met dokter Langford." Er was een uiterst korte pauze. „Eh is de oude dokter er niet?" „Tot mijn spijt niet. Kan ik U misschien helpen?" „Dat zal wél moeten juffrouw. En gauw ook." De man stak van wal. Een ongeluk op een boerde rij. Een zwaar gewonde boer die een uur onder een omgekantelde tractor had gelegen, voordat hij ge vonden was. „Hij is er verschrikkelijk aan toe, dok. Komt U gauw?" „Ogenblikkelijk. Waar is 't?" Dat vertelde hij en vroeg toen: „Weet U waar dat is?" Jane dacht even na. „Ik geloof het wel. Beweegt U hem in ieder geval niet. Hebt U al om een zie kenauto gebeld?" „Nog niet." „Doe dat dan. Uit uw verhaal maak ik op dat hij naar het zieken huis moet en zo snel mogelijk." Ze hing de hoorn op en wendde zich tot Bill Latham. „Iemand die Tom Jeff ers heet," legde ze uit, snel haar boel bij elkaar pakkend. „Zijn tractor is boven op 'm te recht gekomen en hij is er slecht aan toe. Kun je meegaan, Bill?" „Dat weet je wel." „Een ogenblikbegon Clay Morton toen ze de kamer uit wou gaan. „Ik ben nog niet klaar met u, jonge dame!" „We moeten opschieten, Bill. Het spijt me, meneer Morton „U zult er zeker spijt van heb ben," beloofde hij met een nijdig gebar z'n hoed op z'n hoofd druk kend. Met grote passen liep hij achter hen de wachtkamer uit. Gedreven door de dringende nood zaak van het geval, drukte Bill Latham het gaspedaal diep in, maar toch leek er aan de acht ki lometer geen einde te komen. Het kwam Jane voor of ze voor de eer ste keer weer ademhaalde, toen ze een met bomen omzoomd landweg getje insloegen. Aan het begin hiervan was een brievenbus tegen een boom gespijkerd waarop met nette, witte letters Jeff ers stond. Enkele minuten later haastte ze zich door een pas omgeploegd heu velachtig veld. Het kon mogelijk zijn dat het ploegen van een diepe voor rond een steil stuk land waar in de regen voortdurend geulen uit sleet, dit tegen erosie beschermde, maar, dacht Jane, zou het haar mo gelijk zijn te zorgen dat het niet het leven kostte aan Tom Jeffers? Maar daarna werden haar gedach ten alleen nog maar in beslag ge nomen door koortsachtige pogin gen- hem te redden, onderwijl bid dend dat ze nog op tijd mocht zijn. Vaag drong tot de achtergrond van haar bewustzijn het weeklagend geluid van de over de heuvels weer galmende tonen van een sirene door, een steeds luider wordende jammerkreet, die huilend tot zwij gen kwam toen de ziekenauto stop te. Ze zouden met de draagbaar over het land moeten lopen. Bij het zien van het grauwe stille ge zicht, dacht Jane: goddank dat hij bewusteloos is. De pijn bij het ver voeren zou anders zeker onver draaglijk zijn. Met de uiterste zorg werd het ge kwetste lichaam op de baar getild en toen begon de zware terugtocht over de pas geploegde voren. Jane liep naast de baar mee, de ogen voortdurend op de man gericht om onmiddellijk ieder teken van ver andering te kunnen bespeuren. Maar er kwam geen verandering, de oogleden vertoonden geen en kele trilling, de bloedeloze lippen bleven volkomen bewegingloos. Alleen de pols bleef zwak maar regelmatig kloppen. Tom Jeffers moet het gestel van zijn tractor hebben. Met die gedachte sloeg Jane haar arm om de huilende vrouw. „U komt met ons mee in de auto, vrouw Jeffers. En kop op, hoor, even gaf ze de schokkende schou ders een drukje, „zoals hij U graag zou zien." (Wordtv ervolgd) 'ft' iL—

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6