De Echo van hei Zuiden Waalwijkse R.K.V.V. „W.S.C." 60 jaar KAATSHEUVEL I Feestelijkheden de diamanten vereniging waardig STATISTIEK BEVOLKING OVER 1965 De bevolkingsstatistiek der gemeente Loon op Zand over 1965: Bevolking op 31 december 1964: m v totaal 8261 7857 16118 Vermeerdering door Geboorte 177 168 345 Vestiging 238 227 465 8676 8252 16928 Vermindering door Overlijden 71 43 114 8605 8209 16814 Vertrek 317 272 589 Bevolking op 31 december 1965 8288 7937 16225 MAANDAG 10 JANUARI 1966 87e JAARGANG No. 3 De feestelijkheden ter gelegen heid van het diamanten bestaans- feest van de oudste Waalwijkse Voetbalvereniging W.S.C., werden vrijdagavond j.l. ingezet met een feestvergadering in Hotel „De Twee Kolommen", het clublokaal der ju bilerende vereniging, die werd bij gewoond door de gehele grote WSC- familie, w.o. vele echtgenoten en verloofden van de leden. Deze feestelijke bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van W.S.C., de heer N. van Loon Jr., met de christelijke groet, zoals dat een r.k. vereniging betaamt. Hierna werd een minuut stilte in acht ge nomen ter herdenking van de over leden leden der vereniging. De heer N. v. Loon heette allen welkom en was verheugd zovelen aanwezig te zien op deze feestver gadering. Hij bracht op de eerste plaats dank aan de oud-adviseur, Pastoor Verbiesen, die te kennen had gegeven vanwege zijn leeftijd het adviseurschap aan jongeren te moeten overdragen, in zijn geval aan kapelaan Weiling van de paro chie St. Jan. Hij dankte Pastoor Verbiesen hartelijk voor z'n vrucht baar werk voor de vereniging en stelde de nieuwe adviseur aan de vergadering voor. Kapelaan Weiling zei hierop gaar ne aan het verzoek, deze feestver gadering bij te wonen, had voldaan, om daardoor met de vereniging kennis te kunnen maken. Hij hoopt veel te kunnen doen voor W.S.C., waarbij hij zich voorstelt op de eer ste plaats te stimuleren de algemene menselijke waarden van de leden. Zich speciaal tot de jongere leden wendend, spoorde hij deze aan trou we leden te zijn en steeds de club geest te bewaren, hetgeen de advi seur zeer belangrijk vond. De naam W.S.C. zegt in dit verband alles; W. (Wilskracht), S. (Sportiviteit), C. (Clubgeest). Tot slot sprak kapelaan Weiling de hoop uit, nuttig met het bestuur te kunnen samenwerken en de ver eniging door wilskracht, sportiviteit en clubgeest weer spoedig op de plaats te kunnen brengen waar zij thuis hoort. De voorzitter dankte de Eerw. Adviseur voor zijn sympathieke woorden. Het is hem een groot ge noegen in deze vergadering 't woord te kunnen voeren. Hoewel W.S.C. in de lagere voetbalregionen is be land, is en blijft de vereniging een hecht bolwerk in de Waalwijkse sa menleving, een bolwerk dat steunt op twee belangrijke elementen, n.l. die van vriendschap en saamhorig heid. Zestig jaar bestaan van een voetbalvereniging in zuiver amateu ristische vorm is in de K.N.V.B. nog steeds 'n unieke bijzonderheid. Dat W.S.C. practisch al deze tijd in de 3e klasse enkele malen in de 2e klasse, in vroeger jaren zelfs even in de le klas doorbracht, maakt de unieke bijzonderheid nog groter. Dat wij ons 60-jarig bestaan in de 4e klas vieren, is volgens de voorzitter ook een bijzonderheid, maar een minder prettige, doch steeds kwam W.S.C. tegenslag en tegenspoed te boven en tegenslag verwerken en incasseringsvermogen hebben is een sieraad van onze ver eniging. Dat de vereniging W.S.C. een pracht vereniging is, bleek ook weer bij de degradatie naar de 4e klasse en zoals de voorzitter in zijn bijdrage aan het jubileumboek schrijft: Geen verlies van leden, geen moeilijkheden, misschien even verlies van prestige. De bittere pil moest aanvaard worden, maar dan de reactie: toename van leden, toe name van vriendschapsbanden, toe name van activiteiten in alle gele- dingen, toename van trainingsavon- I den. Dit is weer W.S.C. zoals het moet zijn. Dit feest, aldus de heer v. Loon, heeft wel degelijk zin. Blijf zo door gaan, dan zal W.S.C. zeer zeker weer een tijd van groei tegemoet gaan. Onze taak is om ontspanning te geven en onder goede leiding goede sport te beoefenen. De voor zitter hoopt, dat uit dit feest de in spiratie zal worden geput om weer opnieuw te beginnen. Vervolgens heette hij de echtge noten en verloofden van de leden welkom en bracht hen dank voor het vele wat zij voor W.S.C. doen. Dank bracht de heer v. Loon tevens aan al degenen die hebben gezorgd dat dit feest er is gekomen. Verder had hij enkele prettige mededelingen, n.l. amnestie voorde geschorste spelers, waarbij hij de iS Ir. Hopster, voorzitter van d!e afd. Noord-Brabant en afgevaardigde van de K.N.V.B. wenst voorzitter N. v. Loon geluk. van de 40-jarige jubilarissen; dit waren de heren H. v. Bladel, Sjef Moonen, Jos Eibers, G. Hens, P. Dekkers, P. v. Eeten, M. Klijn en Fr. Bataille. De voorzitter dankte ook hen voor het vele, dat zij in verschillende functies voor W.S.C. hadden gedaan. Hij stond iets lan ger stil bij de naam van een der 40- jarige jubilarissen, die momenteel ernstig ziek is en in het ziekenhuis is opgenomen; hij wenste hem na mens alle W.S.C.-ers spoedig beter schap. De 40-jarige jubilarissen ontvin gen de zilveren W.S.C.-speld, ter wijl hunne dames bloemen werden aangeboden. De voorzitter nam hierna de ge legenheid waar om een extra woord te richten tot twee trouwe suppor ters van W.S.C., n.l. de 87-jarige heer De Ruyter en de 84-jarige heer Kuyten, waarvan eerstgenoemde al vele jaren de wedstrijden van WS'C zowel uit als thuis bijwoont en dit nog steeds doet. De voorzitter dank te beiden voor hun trouw aan en het medeleven met de vereniging. De 50-jarige jubilaris en ere-voor- zitter van W.S.C., de heer Spijker man, dankte het bestuur met een j uit het hart gegrepen woord, voor de wijze waarop men hem heeft wil- I len huldigen. Hij gaf daarbij de ver zekering dat hij de W.S.C.-speld steeds zal blijven dragen en steeds aan onze oude goede club zal blij- 1 ven denken. Namens de commissie Pers en Propaganda, bood de heer André Hamers hierna het fraaie, door de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen uitgevoerde, jubileumboek I aan, waarbij hij dank bracht aan allen, die aan de totstandkoming hiervan hebben meegewerkt, spe- 1 ciaal de heren G. Gouda, Th. van i Son en H. Pijpers, alsmede het vol tallige bestuur. De voorzitter bracht hiervoor de commissie Pers en Propaganda har telijk dank. Hierna werd het woord gevoerd door de vice-voorzitter van W.S.C., de heer Sjef Mahieu, waarbij hij zich speciaal richtte tot de voorzit ter. Er is, aldus de heer Mahieu, deze avond een begin gemaakt met de feestelijkheden rondom ons 60- jarig bestaan. U hebt, mijnheer de voorzitter, zo juist de 40- en 50- jarige jubilarissen gehuldigd. U hebt een kort resumé gegeven van het wel en wee onzer vereniging. U hebt dank gebracht aan allen die iets voor W.S.C. deden of nog doen. Het bestuur heeft er echter behoef te aan haar dank en bewondering uit te spreken voor al datgene wat U als voorzitter hebt gedaan. De periode van Uw voorzitterschap was zwaar en moeilijk, doch met bewon derenswaardige veerkracht ging U door en stimuleerde ook anderen om door te gaan. Ondanks alle moeilijkheden hebt U de vereniging teruggebracht op een gezonde finan ciële basis. U waart er steeds op uit de naam der vereniging W.S.C. hoog te houden. Namens de gehele vereniging zegt het bestuur U daar voor hartelijk dank. Ook aan Uw echtgenote hartelijk dank voor de wijze waarop zij U steeds stimu leerde. We hebben dan ook ge meend haar bij deze gelegenheid 'n niet meer zal behoeven te worden toegepast. Verder zal aan huis aan alle leden het jubileumboek worden bezorgd, benevens een verrassing. De shirts zullen met een nieuw em bleem worden gesierd. 50- en 40-jarige jubilarissen. Hierna ging de voorzitter over tot de 50- en 40-jarige jubilarissen. De 50-jarigen waren de heren J. Spij kerman, Frans Pullens en J. Wies man. In zeer waarderende woorden richtte de heer v. Loon zich op de eerste plaats tot de heer Spijker man, thans ere-voorzitter van WSC en dankte hem voor het ontzaglijk vele dat hij voor de vereniging heeft gedaan en die hij op zo'n eminente wijze zovele jaren heeft geleid. Ten slotte speldde hij de heer Spijker man de gouden W.S.C.-speld op dë borst. Ook de twee andere gouden jubilarissen mochten door hun vele verdiensten de gouden speld in ont vangst nemen. De dames ontvingen bloemen. Hierna had de huldiging plaats waar U ook van zult kunnen genie ten, n.l. deze bloemenmand, waarin zij nog iets anders dan bloemen zal vinden. We hopen dat onder Uw leiding W.S.C. weer zal terugkeren in de klasse waarin zij thuishoort, zeker in de derde, zo mogelijk in de twee de klasse. De heer v. Loon dankte de ver eniging hierna hartelijk voor deze spontane geste en de heer Mahieu voor zijn sympathieke woorden. Ik heb het voorzitterschap, aldus dhr. v. Loon, steeds met genoegen ver vuld en heb met alle bestuursleden prettig kunnen samenwerken. Dank zeg ik U ook namens mijn echtge note, die mij inderdaad steeds heeft gestimuleerd, waarvoor ik haar per soonlijk ook zeer dankbaar ben. Hierna werd nog het woord ge voerd door de oud-trainer van WSC, de heer H. Pijpers. U hebt de sport, aldus de heer Pijpers, altijd in ama teuristische geest opgevat en thans nog voert amateuristische geest in Uw vereniging hoogtij, doch daar achter staat een uitstekende men taliteit en een idealistische geest. De sport, zoals door Uwe vereniging opgevat, beoogt karaktervorming speciaal voor de jeugd, vormen en leiden naar de volwassenheid. Ik geef U daarom de verzekering, gaat zo door, en W.S.C. komt terug. Zit niet in de put omdat U 4e klasser bent, er komen heus wel andere tijden. Wat het jubileumboek aangaat, waarvan ik een der medewerkers ben geweest, moet ik hier verklaren dat de heer André Hamers het leeuwenaandeel in de totstandko ming heeft gehad. Wat deze man gedaan heeft, grenst aan het onge looflijke. Tenslotte wendde de heer Pijpers zich tot de werkers van het eerste uur, speciaal tot de ere-voorzitter, de heer Spijkerman, met wie hij lange tijd heeft mogen samenwer ken. Aan deze ouderen kan de jeugd een voorbeeld nemen. Tenslotte feliciteerde hij bestuur en leden van W.S.C. met het dia manten jubileum. Na afloop van 't officiële gedeel te van deze eerste avond, was er gelegenheid tot dansen, waarbij de muziek op uitstekende wijze werd verzorgd door het Hevinka Trio. Het werd een echte W.S.C.-avond en dat zegt genoeg. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. Van 15.00 tot 16.30 uur recipieerde het bestuur van W.S.C. in Hotel De Twee Kolommen. Deze receptie ge noot een uitermate grote belang stelling. Namens 't gemeentebestuur kwam burgemeester Teijssen, vergezeld van de wethouders J. v. Heeswijk en v. d. Hoven, alsmede gemeente secretaris Kuypers gelukwensen aanbieden. De burgemeester noem de W.S.C. een hechte en sterke ver eniging en een sieraad van de ge meente. Hij prees de goede geest en de saamhorigheid die er in de vereniging heeft, waardoor deze na 60 jaar nog zo vitaal is. Spreker wenste het bestuur geluk met deze vitaliteit en met de sportiviteit die steeds is betracht en bracht tenslot te de dank en de waardering van 't gemeentebestuur tot uiting met de beste wensen voor nu en voor de toekomst. Als stoffelijk bewijs van waardering bood burgem. Teijssen een voetbal aan. De voorzitter van W.S.C. dankte het gemeentebestuur van Waalwijk voor hun goede wensen en de bur gemeester voor zijn vriendelijke woorden. Wij zijn nu nog wel 4de klasser, doch wij zijn nog steeds 'n bolwerk in de Waalwijkse gemeen schap en hopen dit te blijven, al dus de heer v. Loon. Ook Waal wij ks Belang was aan wezig en bood bij monde van de voorzitter, de heer J. de Kort, ge lukwensen aan. De heer de Kort wees er op, hoeveel W.S.C. voor de Waalwijkse gemeenschap betekent. TJ hebt ontspanning gegeven in de beste zin van het woord. U hebt vriendschap gekweekt en het was een prachtige gedachte van uw be stuur om de pioniers van uwe ver eniging, de werkers van het eerste uur, zo spontaan te huldigen, aldus de heer de Kort. Het is natuurlijk niet prettig dat U nu 4e klasser bent, doch laat het feest van van daag een stimulans zijn om in de normale gelederen van de voetbal sport terug te keren. Hulde bracht de voorzitter van Waalwijks Belang ook aan de jeugdleiders. In zijn antwoord aan de voorzit ter van Waalwijks Belang, zei de heer v. Loon, dat de beide vereni gingen Waalwijks Belang en W.S.C. eigenlijk parallel lopen. Ik heb gis teravond gezegd, aldus de voorzitter van W.S.C., dat de vereniging steunt op twee sterke peilers, n.l. die van vriendschap en liefde voor de ver eniging; hetzelfde zou ook voor Waalwijks Belang van toepassing kunnen zijn. Hij dankte tenslotte Waalwijks Belang voor hun goede wensen. Hierna kwam een stroom van verenigingen het jubilerende be stuur gelukwensen. Er werden veel vriendelijke, waarderende woorden gesproken en een schat van bloe men en geschenken aangeboden. We merkten o.m. op: de v.v. R.K.C., waarvoor vice-voorzitter J. v. Hees- wijk feliciteerde en daarbij de hoop uitsprak dat de geschillen die tus sen beide verenigingen mogelijk nog bestaan, maar eens uitgespro ken moeten worden aan de zgn. ronde tafel. Om tot een oplossing te komen, wil R.K.C. graag meewer ken. De verstandhouding tussen de jeugd van beide verenigingen is reeds prima, aldus de heer v. Hees- wijk. De voorzitter van W.S.C. dankte de heer v. Heeswijk voor z'n vrien delijke woorden en gaf de verzeke ring dat ook W.S.C. gaarne aan de oplossing wil meewerken. Verder voerden het woord de voorzitters van R.W.B., van R.K. D.V.C., van de v.v. Baardwijk, van de v.v. N.E.O. uit Sprang, van Ons Vios uit Tilburg, van R.K.S.V.A. uit Schijndel, van de v.v. Veerse Boys, van Wit-Zwart uit Sprang-Capelle, van de v.v. Waspik e.m.a. Gelukwensen werden aangeboden door N.O.A.D. uit Tilburg en door Wilhelmina uit Den Bosch, waar van de voorzitter bloemen aanbood en wees op de hechte vriendschaps banden, die steeds tussen beide ver enigingen hebben bestaan. We zagen verder een deputatie van het Waalwijkse Politiecorps, van de Veteranenvereniging „Ons Huis", van de Supportersvereniging van W.S.C. en zeker niet in de laat ste plaats van de Sportvereniging Dortmund, wiens voorzitter, de heer Mayritz, het woord voerde, dank bracht aan de jubilerende vereni ging, daarbij herinnerend aan het bezoek van de Veteranen van WSC aan zijn vereniging gebracht. Ten slotte bood de heer Mayritz bloe men aan en sprak de hoop uit dat de vriendschapsbanden bestendigd zullen blijven. Ook het bestuur van de Gymnas tiekvereniging O.W.S. kwam geluk wensen aanbieden, evenals het be stuur van de Bond van Oudstrijders, harmonie St. Crispijn, afgevaardig den van het Charitatief Veteranen- tournooi en van 't Jachthoorncorps „Cornu Copiea". Voorts bemerkten we de Hoogeerw. Heer Deken P. Maessen, Pastoor Oomens, aalmoe zenier v. Berkel, de directeur Ge meentewerken en voorts nog ontel bare vrienden van de jubilerende vereniging, die op ondubbelzinnige wijze heeft ondervonden hoe groot de waardering is die zijn in brede kringen geniet. We zouden echter in ons verslag te kort schieten als we niet zouden vermelden de naam van Ir. Hopster, oud-voorzitter van de K.N.V.B. en voorzitter van de Brabantse afdeling, die namens de K.N.V.B. gelukwensen aanbood, en die van de ere-voorzitter van WSC, de heer Jac. Spijkerman, die met zijn echtgenote de jubilerende club kwam feliciteren. Het zou niet onmogelijk zijn dat wij door de grote drukte iemand hebben vergeten te noemen, doch uw verslaggever hoopt, dat dit hem zal worden vergeven. De receptie was in één woord geweldig. Zaterdagavond was het jubileum bal in Hotel De Twee Kolommen, met muzikale medewerking van „The Melody Stars", o.l.v. Seb Jan sen. Ook hier heerste weer de echte ware W.S.C.-sfeer. Het was er vro lijk en gezellig en vormde 'n waar dig slot van deze tweede jubileum dag. Zondag 9 januari werden enkele voetbalwedstrijden gespeeld, n.l. om 13.00 uur een voorwedstrijd tegen het 1ste jeugdelftal van W.S.C. en Baronie. Tot 10 minuten voor het einde gaf het jeugdelftal van WSC uitstekend partij en was de stand 11, doch hierna zag Baronie kans nog tweemaal te scoren, zodat deze wedstrijd eindigde in een 13 over winning voor Baronie. Hierna volgde om 14.30 uur de jubileumwedstrijd W.S.C. B.V.V. De prestaties van beide ploegen in deze wedstrijd waren door het be vroren speelveld aan de matige kant, hoewel B.V.V. technisch wel de meerdere was van W.S.C. Uit een corner voor W.S.C. gaf Cor Schapendonk, na een kwartier, met een fraaie kopbal zijn club de lei ding, 10, doch tien minuten later was de stand reeds gelijk, toen na een fraaie doorbraak linksbuiten Jos Timmermans van B.V.V. via de paal inschoot: 11. De doelman van B.V.V., Willy Boeren, moest hierna nog verschillende malen in actie komen, hetgeen hij met veel bravour deed. Ook de aohterhoede van W.S.C. kon het verder wel kla ren, zodat deze wedstrijd eindigde in een 11 gelijk spel. In de tweede helft was Wim v. d. Anker vervangen door Dumoulin en v. d. Ven door v. Alphen. De feesten werden zondag beslo ten met om 18.00 uur een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, die door vele W.S.C.-ers werd bijge woond. Vrijdag 14 en 21 januari zal in het kader der feestelijkheden in Hotel De Twee Kolommen 'n groot rikconcours worden gehouden, waarvoor prachtige prijzen be schikbaar zijn gesteld. DRIEKONINGEN-FOLKLORE Ze waren er donderdagavond weer, de Driekoningen-groepen, in hun bonte en kleurige klederdracht, al of niet voorzien van ster, offergaven en lampion. De bekende Driekoningen- liedjes zingend trokken ze langs de woningen. Er was voldoende animo voor dit feest, maar niet voor de tra ditiegetrouw door de VVV Kaatsheu vel georganiseerde groepenwedstrijd. In vergelijking met vorig jaar was de deelname belangrijk minder. Men vond het huis-aan-huis bezoek blijk baar lucratiever, terwijl de,VVV er toch voor had gezorgd dat alle deel nemers met een aardig aandenken be loond werden. Bij het optreden voor de jury ble ken enkele groepen op het onderdeel zang nog steeds over een eenzijdig repertoire te beschikken en werd het „Driekoningen, driekoningen, geef mij een nieuwe hoed" bij gebrek aan iets anders ten gehore gébracht. Ge lukkig waren er enkele uitzonderin gen die verrasten met een keurige de clamatie of een minder afgezaagd liedje. Na hun optreden trokken de groepen in optocht naar de Markt, waar zij gezamenlijk begeleid door 'n blokfluitgroepje het „Driekoningen zagen een sterre" ten gehore brach ten. Het resultaat van de 'beoordeling was 1. groep Trimbach 76 p. 2. groep Broos 74 p. 3. groep v. Onzenoord 70 p. 4. groep Roest 68 p. 5. groep Annegarn 67 p. 6. groep de Nijs 61 p. 7. groep v. Delft 58 p. 8. groep v. Wanrooij 57 p. 9. groep Ramsteijn 50 p. BESTUURSMUTATIES EN EN NIEUWE PLANNEN BIJ V.V.V. KAATSHEUVEL Het bestuur van de VVV Kaats heuvel hield woensdagavond in hotel Euphonia een vergadering, waarbij nieuwe plannen i.v.m. het komende zomerseizoen ter tafel kwamen, welke hopelijk wat meer leven in de WV- brouwerij kunnen brengen. Daarnaast kreeg het dagelijks bestuur 'n nieuwe samenstelling, zulks in verband met de nieuw samengestelde statuten. Hierin is nl. bepaald, dat een be- Uit dit overzicht 'blijkt, dat de gemeente Loon op Zand nog steeds een vertrek-overschot blijft boeken, ditmaal van 124. Doordat het geboorte overschot 231 bedroeg, vermeerderde de bevolking in totaal met 107 per sonen. Het aantal huwelijken over 1965 was abnormaal groot. Werd in 1962 met 152 huwelijken het tot nu toe hoogste aantal genoteerd, thans werd dit met 161 huwelijken over 1965 ruimsdhoots overschreden. stuurslid bij het bereiken van de 70- jarige leeftijd als zodanig ontslag neemt. Tengevolge van deze bepaling moest de heer J. Tuerlings, die vele jaren de voorzittershamer hanteerde en als zodanig veel en belangrijk werk voor de VVV had gedaan, zich uit het be stuur terugtrekken. Ook gemeente secretaris M. van Nieuwstadt zag zich genoodzaakt, wegens drukke werkzaamheden, ontslag te nemen. Het nieuwe bestuur zoals dat ge formeerd werd ziet er als volgt uit: J. Bisselink, voorzitter, W. Pepping, vice-voorzitter, C. de Been, secreta ris, P. Borsten, 2e secretaris, Andr. Ververs, penningmeester. Het alge meen bestuur bestaat uit 17 leden. De heer Tuerlings dankte in zijn afsdheidswoord voor de prettige sa menwerking en de ontvangen steiin in zijn werk voor de VVV. Hij was er van overtuigd fouten te hebben ge maakt, maar gedachtig het spreek woord: wie werkt maakt fouten, be hoefde hij zidh daarvoor z.i. niet te schamen. Voorzitter Bisselink dankte op zijn beurt namens de Kaatsheuvelse ge meenschap zijn voorganger, die voor al organisatorisch belangrijk werk had geleverd. De vergadering besloot, te begin nen met het a.s. zomerseizoen, een VV V-huis je in te richten, dat niet alleen voor de jaarlijkse stroom va kantiegangers een groot gemak en goede informatiebron kan 'betekenen, maar waar ook de plaatselijke bevol king terecht kan om inlichtingen te bekomen, yerder wil men een nieuwe uitgebreide folder laten verschijnen waarin ook geadverteerd kan worden. 1 enslotte werd besloten om alle leden van het algemeen bestuur zoveel mo gelijk daadwerkelijk te betrekken in het VVV-werk. VIERDE SONGFESTIVAL TEN BATE VAN DE MISSIE Zaterdag en zondag werden in de zaal van de Gildenbond de eerste voorselecties gehouden van het vierde songfestival dat ten bate van de mis sie wordt gehouden. Onder de deel nemers misten we helaas combo's en orkesten, vermoedelijk door de bena ming „songfestival" en dus was het een verzameling van solisten, duo's en trio's, dat zich aan het oordeel van de. jury onderwierp. Deze jury be stond uit de heren L. Hornman, P. van Dijk en C. de Zeeuw en had geen al te moeilijke taak, omdat de kwali teit nogal uiteen liep. Ook was een talentenspeurder van een platenmaat schappij aanwezig die een grote ta lentenjacht organiseert waarvan men een gedeelte op de televisie hoopt te krijgen. Tijdens de selecties werd o.a. reeds uitgenodigd Lend Broeks uit Waalwijk en de 10-jarige Bertha Heinraat uit Made. De belangstelling was bevredigend doch zondag wat aan de lage kant. Men kan nog inschrijven bij de heer C. Grootswagers, Julianastraat 26. De vijf geselecteerden van zater dag waren: 1. Leny Broeks, Waalwijk 486 p. 2. De Daffodils, Waalwijk, 458 p. 3. Anja van Avoort, Breda, 396 p. 4. Carla Rom'bout, Drunen, 388 p. 5. Hurrican Singers, Waal wijk, 387 p. De uitslag van zondag was1To ny en Mari Oomen, Alphen, 462 p. 2. Rietje Floris, Drunen, 455 p. 3. Pretty Girls, Kaatsheuvel, 432 p., 4. The Sunny Girls, Dinther, 423 p., 5. Les Li Lac, Drunen, 407 p. DESK—UNA 4 -1 Door een 4-1 overwinning op me de-concurrent UNA en het gelijke spel van Middelburg heeft de de buterende ploeg met een minime voorsprong opnieuw de leiding ge nomen en blijft dus een ernstige gegadigde voor de titel. Circa 1500 belangstellenden trot seerden de keude oostenwind om getuige te zijn van deze belangrij ke ontmoeting tussen de beide kop lopers. De harde bovenlaag van het overigens goed bespeelbare veld le verde sommige spelers nog al eens moeilijkheden op en vooral de bal controle had hieronder te lijden. De gasten ondervonden hiervan de minste last en met soms goed op gezette aanvallen hadden zij de eerste 20 minuten het beste van 't spel, waardoor de DESK-verdedi- ging, waarin Blume op uitstekende wijze v. Wezel verving, alle zeilen moest bijzetten om de UNA-voor- hoede het scoren te beletten. Ove rigens schoot deze laatste in de af werking danig tekort. Er zat aan vankelijk niet het goed verband in dc DESK-ploeg, die het spel in de ze fase bovendien te kort hield in plaats van met lange trappen over de tegenstander op dit kladde deel van het veld te verrassen. De spo radische DESK-uitvallen wist de UNA-verdediging tijdig af te we ren. Alleen een solo-doorbraak van Dekkers hield gevaar in, maar de bal ging rakelings naast het doel. Geleidelijk aan kwam nu ook DESK toch op toeren en speciaal aanvoer der Herman Damen, die aanvanke lijk moeilijk vat op de bal kon krij gen, zou nu een belangrijke rol gaan spelen. In de 25e minuut re sulteerde dit in het eerste doelpunt toen hij een vrije trap mocht ne men en Henk Lugters met 'n fraaie kopbal doelman Sleddens kansloos passeerde. Weg was nu alle onze kerheid bij DESK en met goed op gezette aanvallen kregen de gas ten het nu zwaar te verduren. Zelfs

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5