wAAlwiikse en UriGstPAAtse couRAnt WAALWIJK Stijlvol afscheid van J.A. Thijssen Belangrijke uitbreiding Outillage bij Musa Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! KAATSHEUVEL gesloten Bijverdienste ATTENTIE WAGEN ONKLAAR GEMAAKT JEU GDLE1DERSCURSU S JEUGDSPORTRAAD bezorger 50 gram uit verse voorraad f 1,25 MAANDAG 17 JANUARI 1966 87e JAARGANG No. 5 tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) ƒ3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentjes: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. G'4167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" KAMER VAN KOOPHANDEL In de op 13 januari jl. gehouden vergadering van de Kamer, is het bestuur herbenoemd. Het wordt ge vormd door de heren: J. Timmer mans, voorzitter; G. F. P. v. d. As- sum, C. Braspenning, A. G. Meijs, A. J. Wennekes en W. Wijnbelt, on dervoorzitters. Tevens kunnen wij berichten dat in dezelfde vergadering als lid van de Kamer is geïnstalleerd, de heer A. M. Verschuur, eigenaar van een drogisterijbedrijf, adres Botermarkt 8, Heusden. De heer Verschuur heeft zitting voor de tak detailhandel als opvolger van de heer A. H. J. Wa genmakers te Drunen, die onlangs is overleden. Voordat de voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, de heer Timmermans, zijn nieuw jaarsrede uitsprak, deed hij de vol gende mededelingen: Wij kunnen U meedelen, dat de Kamer in haar zojuist gehouden vergadering heeft vastgesteld 't ten dele besloten karakter van haar bij eenkomsten af te leggen. In de toekomst zullen wij steeds zoveel mogelijk kennis geven van de vergaderingen der Kamer. Wij hopen, dat daardoor de werkzaam heden der Kamer meer in het cen trum van de belangstelling zullen komen te staan en dat de besluiten nog beter zullen doordringen tot 't bedrijfsleven. Wij stellen ons voor de regionale persorganen, waarmede onze Ka mer zulke prettige relaties onder houdt, de agenda van de Kamer vergaderingen toe te zenden. Alvorens over te gaan tot het uit spreken van de nieuwjaarsrede, moge ik opmerken dat het overzicht van de gang van zaken en nijver heid in het rayon van onze Kamer niet meer in dit verslag is opgeno men. Hoewel het interessant is en blijft de ontwikkeling der verschillende bedrijfstakken aan U voor te leg gen, heb ik gemeend dit jaar, zulks bij wijze van proef, de publicatie van het overzicht van handel en nijverheid over 1965 thans achter wege te laten en voor het eerst op te nemen in het jaarverslag der Kamer. Bovendien zijn wij pas in februa ri in staat om ook aan de hand van cijfermateriaal het jaaroverzicht voldoende te adstrueren. Gaarne zeg ik U toe dat het jaar verslag, dat door deze maatregel aan belangrijkheid wint, zo spoedig mogelijk zaï worden gepubliceerd. Eventuele reacties op deze nieuw jaarsrede „nieuwe stijl" zie ik te- zijner tijd gaarne en met belangstel ling tegemoet. CAFETARIA broumels Ambrosiusweg 1, Waalwijk is wegens verbouwing van maandag 17 januari tot en met 20 januari. Vrijdag 21 januari WEER GEOPEND In de nacht van zaterdag op zon dag moest v. d. B. uit Tilburg ont dekken dat hij van zijn auto een wiel, wieldop en autospiegeltje miste. Hij had zijn wagen voor Ro mantica geparkeerd, waarna, waar schijnlijk door ervaren monteurs, de wagen onklaar werd gemaakt. Maandag 24 januari begint de jeugdsportraad Waalwijk met de jeugdleiderskursus. Er bestaat ge legenheid tot inschrijven voor deze cursus bij de heer W. Snels, West einde 29 b. Deelnemers kunnen zich ook te lefonisch opgeven bij de heer Snels. Hij heeft nummer 4070. TWEEDE TREKKING WEERMANTOTO Daar gaan ze dan de vele geld prijzen. Totale inzet 409, Den Helder -2, Ypenburg -2, Vlis- singen -3, Eelde -4, Twente -6, De Bilt -3, Eindhoven -4, Zuid Limburg -7. De eerste prijs, groot f 100, gaat naar: P. v. d. Houdt, Hoekeinde 12; A. v. Engelen, Stationsstr. 47a; W. Hens, Grotestr. 355; H. A. v. Mierlo, Laag einde 56a; A. de Leijer, Stations straat 71; J. v. Oudheusden, Mr. v. Coothstr. 14 en Aarts, p/a Gemeen tehuis, allen uit Waalwijk. De tweede prijs, groot 60, gaat naar de volgende 43 personen: H. A. v. Mierlo, Laageinde 56a; H. Meys, Kerkstr. 64; J. Verwiel, van Duvenvoordestraat 8; M. Pullens, Laageinde 4; A. de Kloe, Bloemen- oordplein 2; D. Hens, Grotestr. 355; Mevr. C. Schoemans, Wilhelmina- straat 14; P. v. Vliet, Burg. Groten- huisstr. 3; W. Lambooy, Westeinde 58; J. Vugts, Victoriestr. 32; O. van Roessel, Grotestr. 236; Mej. Louise Verwiel, Wilhelminastraat 12; N. Kroot, Grotestr. 128a; H. J. J. Ver wiel, Wilhelminastr. 12; J. Kemper man, Julianastr. 16; Mevr. P- Nij- man-de Jong, Julianastr. 26 (2 x); G. Haagen, Bernhardstr. 5; G. Rek kers, Grotestr. 132; P. M. Heeren, Wilhelminastr. 30; Mevr. IJpelaar- v. d. Eerden, P. Vredestr. 69; Mej. W. Schoemans, Wilhelminastr. 14; A. v. Gelder, Laageinde 78; J. Vrin- te, Mr. v. Coothstr. 45; M. Boot, Grotestr. 130; A. Broers, Engelse straat 4; J. Willemse, Grotestr. 139; Mej. G. Maas, Julianastraat 1; H. Hooijmaaijer, Wilhelminastr. 35; J. van Oijen, Laageinde 65a; M. de Ronde, Mgr. Zwijsenstr. 14; H. Boot, Grotestr. 130; P. v. Heesbeen, Sta tionsstr. 117; C. van de Krabben, Putstr. 13; P. Orban, Grotestr. 215; M. v. Heesbeen, Burg. v. d. Klok- kenlaan 37, allen uit Waalwijk; A. Brekelmans, Molenstr. 85, Sprang; P. v. Oirschot, Hoefstr. 247, Tilburg; J. Valk, Schansstr. 14, Raamsdonk; v. Leeuwen, Polstr. 37, Wijk en Aal burg; D. Barel, Heile Schoorstr. 7, Tilburg en A. Reijnen, Markt 27, Geertruidenberg. Voor de derde prijs waren 132 goede inzendingen. Ook deze week blijft deze derde prijs staan en wordt voor de derde trekking 120 gulden. „Speel weer mee, ten bate van de A.Z.G." WAAI. WIJ KS KAMPIOENSCHAP TAFELTENNIS Zondag jl. werden in de boven lokalen van de voormalige openba re school aan de Stationsstraat wed strijden gespeeld om het Waalwijk- se kampioenschap tafeltennis. De uitslagen waren als volgt: Heren enkelspel 2e klasse: 1. W. van Delft, R.K.C.; 2. P. van Lang; 3. J. Sars R.K.C. Heren enkelspel 3e en 4e klasse: j 1. R. van Veldhoven, R.K.C.2. A. i Knippels A.S.O.V.; 3. H. de Ruyter, i A.S.O.V. Heren dubbelspel: 1. W. van Delft en H. v. d. Houdt, i R.K.C.; 2. A. Knippels en C. Kra- neveld, A.S.O.V. W.S.C. JUBILEUM JEUGD-TOTO j De 9e week bracht als inzet f 367,60 de eerste prijs groot f 55,14 was voor J. de Jong, Putstraat 117a Waalwijk. Geraden bedrag 367,79. j 2e prijs ad. 36,76 was voor M. Scheerders, van Assendelfstraat 74 Waalwijk. Geraden bedrag 366,55. De 3e prijs ad. 18,36 was voor Th. Baart, Dr. Ariënsplein 12 Kaats heuvel. Geraden bedrag 365,35. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in de Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie mannen- koor in de Twee Kolommen. Burgemeester Teijssen dankt hier de heer Thijssen bij zijn afscheid „U was steeds een voorbeeld van werkzaamheid, toewijding en ie mand die een enorme kennis van zaken had", aldus richtte zich bur gemeester Teijssen vrijdagmiddag tijüens 'n stijlvolle afscheidsbijeen komst in de raadzaal tot de schei dende chef van de afdeling Finan ciën de heer J. A. Thijssen. De burgemeester wees op de gro te mogelijkheden tot aanpassing van de heer Thijssen. De gemeen telijke financiën hebben een enor me evolutie doorgemaakt en de heer Thijssen heeft zich dank zij zijn grote kennis daaraan volledig kunnen aanpassen. Belangrijk waren de beleidsad viezen, die het College van B. en W. van U heeft ontvangen, aldus de burgemeester. Deze adviezen waren altijd zeer waardevol en sproten voort uit het kritisch-konstruktief bekijken van financiële cijfers van de gemeente. Burgemeester Teijssen had eerst de schijnwerpers gericht op de car rière van de scheidende referenda ris. Deze begon zijn loopbaan bij de toenmalige gemeente Baardwijk op 1 augustus 1919 en ging naar de ge meente Waalwijk, toen in 1922 de gemeenten Baardwijk, Besoyen en Waalwijk werden samengevoegd. De heer Thijssen doorliep vele ran gen tot hij op 1 september 1956 be noemd werd tot referendaris. Gro te waardering toonde de burge meester voor de wijze waarop de heer Thijssen in juist de moeilijk ste perioden de gemeentesecretaris wist te vervangen. De burgemeester memoreerde bo vendien de vele maatschappelijke bezigheden van de scheidende amb tenaar, die vooral als secretaris van de L.T.S. veel voor de cen trumpositie van het Waalwijkse on derwijs heeft verricht. Namens het College van Burge meester en Wethouders bood bur- Wanneer dinsdag 25 januari a.s, de gemoderniseerde schade-afdeling van Musa de nieuwe gecombineer de overdruk spuit- en droogcabine in gebruik zal nemen met demon straties om ÏO.C'O uur en 15.00 uur, is daarmee een belangrijk punt in de ontwikkeling van dit 40-jarig bedrijf gemarkeerd. We hebben inmiddels een bezoek gebracht aan Musa en de overdruk- cabine in gebruik gezien. Voordat de lucht in de cabine komt wordt ze eerst voor 50% gefilterd, daarna verhit en opnieuw gefilterd, zodat de lucht uiteindelijk voor 98,9% stof-vrij is. Door de overdruk wordt de verf- nevel terstond uit de cabine ge drukt. Ook het droogproces vindt plaats in overdruk. De apparatuur, die is geplaatst door de firma De Bruin uit Lent, is uniek in de omgeving van Waal wijk en een speciaal opgeleid team is belast met -de bewerking van auto's, die geheel of gedeeltelijk 'n nieuw verf laagje nodig hebben. Op onderstaande tekening kan men de installatie zien. Rechts en in het midden de aanzuigkolom van de frisse lucht de eerste filter en de persinstallatie. De tweede lucht- filter bevindt zich in het „dak" van de cabine. Links de kolom, die de lucht afzuigt. De nieuwe overdruk-cabine is 'n welkome aanvulling van de be drijf suitrusting van MUSA, dat sinds 1959 als DAF-dealer optreedt. Dat heeft uiteraard een enorme uit breiding van garagewerkzaamhe den met zich meegebracht. Door de nieuwe cabine is men in staat een hoge kwaliteit spuitwerk te leve ren. Het bedrijf MUSA begon a.h.w. toevalligerwijs in 1925. Nadat de heer Mulders sr. aan vele klanten van zijn zaak in huishoudelijke- en elctrische artikelen zijn bedrijfsau to bij wijze van service uitleende, kwam hij op het idee huurwagens te gaan exploiteren. In 1933 kwa men daar bussen bij en het is voor al als busbedrijf van MUSA meer dan plaatselijke bekendheid kreeg. Het is de grootste busonderneming in de Langstraat geworden. Momen teel rijden er 15 bussen en deze zo mer worden aan het park toege voegd twee origineel Duitse Setra- autobussen, een met een capaciteit van 30 personen de andere van 50 personen. De leiding van het MUSA-bedrijf in de Stationsstraat-Irenestraat is momenteel in handen van de heren H.J. en G.J. Mulders. In het indus trieterrein Zanddonk bouwt het aannemersbedrijf G. den Teuling ten behoeve van de heren J. A. en A. J. Mulders een nieuwe garage. Beide laatsgenoemde heren zullen daarin het Franse automerk Citro- ën vertegenwoordigen. gemeester Teijssen de scheidende functionaris een geschenk onder couvert aan als stoffelijk blijk van v/aardering. Mevr. Thijssen werd 'n boeket bloemen aangeboden. Niet alleen de burgemeester uitte zijn waardering. Gemeentesecreta ris, mr. J. Kuypers, voerde het woord namens alle diensthoofden. Hij roemde de bereidheid van de heer Thijssen om ieder die dat wenste bij te staan met raad en daad. „Ad muitos annos", zo be sloot mr. Kuijpers zijn toespraak en onderstreepte deze woorden met de aanbieding van meerdere geschen ken. Loco-burgemeester sprak even eens zijn waardering uit voor de toewijding van de heer Thijssen. De heer Martens bracht de beste wen sen over van de afdeling financiën en het woord werd tevens gevoerd door de heer H. Kop, voorzitter van de afdeling Langstraat van de AR- KA en pastoor v. d. Brekel van de parochie St. Clemens in Baardwijk, waar de heer Thijssen ook bijzon der actief is. Aan het slot van de afscheidsbijeenkomst dankte dhr. Thijssen iedereen, die er aan had meegewerkt om van dit afscheid een voor hem onvergetelijke ge beurtenis te maken. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: diverse portemonnaies, div. handschoenen, sleutels, pols horloge, lederen damestas, 25. twee maal 10.en enkele biljet ten van 2.50, herenpolshorloge, boekentas met inh., sjaal, boeken tas met inh., reischèques waarde 260.schaatsen, pet, tandenbeu- geltje, muts, portefeuille, tas met inh., loonzakje. Gevonden: step, div. handschoe nen, schaatsen, 10.das, dames tas, sjaal, jasbeschermers, ballpen, Schotse colly, armband, schaatsen, portemonnaie en das. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS AFD. WAALWIJK C. v. d. HOVEN WAALWIJKS KAMPIOEN LUCHTBUKS- SCHIETEN Vrijdag 14 januari jl. organiseer de de afd. Waalwijk van de Ned. Bond van Oudstrijders de open Waalwijkse kampioenschappen luchtbuksschieten. In de zaal van de Gecroonde Leersse waren hier voor een 10-tal banen aangelegd. Kampioen 1966 werd C. v. d. Ho ven uit Waalwijk met 25-25-24-24 punten, uit handen van de voorzit ter van de afd. Waalwijk Ned Bond van Oudstrijders, de heer N. van Loon Jr., ontving hij de wisselbe ker beschikbaar gesteld door Waal wij ks Belang. De verdere uitslagen waren o.m.: 2. H. de Leeuw, Drunen; 3. J. Ver hagen, Waalwijk; 4. G. Ketelaars, Waalwijk; 5. J. Broos, Waalwijk. Verder nog vele anderen, ook zij ontvingen fraaie prijzen welke voor deze wedstrijden beschikbaar wa ren gesteld. Zaterdag 15 januari organiseerde de afd- Waalwijk kringschietwed strijden tussen de afd. Waalwijk en Drunen van de Ned. Bond van Oud strijders en de afd. R'veer van het Veteranenlegioen, ook voor deze wedstrijden bestond een grote be langstelling en na zeer geanimeerde wedstrijden waren de voornaamste uitslagen als volgt: Korpswedstrijden A. 1. afd. Waalwijk 105 punten 2. afd. Raamsdonksveer 104 punten 3. Drunen 101 punten Korpsen B. 1. afd. Waalwijk 105 punten 2. afd. Raamsdonksveer 97 punten 3. Drunen 96 punten Korps C. 1. afd. Waalwijk 85 punten Individuele wedstrijden, klasse I 1. G. Ketelaars, Waalwijk; 2. H. de Leeuw, Drunen; 3. C. Brouwers Waalwijk; 4. Ophorst, Waalwijk 5. J. de Bodt, Raamsdonksveer Klasse II 1. C. v. d. Ven, Waalwijk; 2. C. Rut ten, Raamsdonksveer; 3. L. v. Hui ten, Drunen; 4. H. G. Meekes R' veer; 5. P. de Wit, Drunen. Klasse III: 1. J. Mahieu, Waalwijk; 2. C. Kort hout, Waalwijk; 3. P. Blom, R'veer; 4. v. Haren, Drunen. Dameswedstrijden 1. mevr. v. Huiten, Drunen; 2. me vrouw Korthout, Waalwijk; 3. me vrouw v. Balkom, R'veer; 4. mevr. v. Meel, R'veer; 5. mevr. Verhulst, R'veer. Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter van de afd. Waalwijk, de heer N. v. Loon Jr., de prijzen uit, waarmede een einde kwam aan deze goed geslaagde wedstrijden. GESLAAGDE DUIVENTENTOONSTELLING De postduivenverenigingen Kaats heuvel-West en C. C. Kaatsheuvel hielden zondag in café Kerkzicht gezamenlijk hun laatste tentoon stelling van dit seizoen. Deze show welke tevens als een finale gold van alle prijswinnende duiven der twee eerder gehouden tentoonstel lingen, alsmede de kampioenduiven van het seizoen 1965, is een groot succes geworden. De heer Fr. Span- nings uit Tilburg, die de 170 inge zonden duiven moest beoordelen, had, gezien 't prima materiaal geen gemakkelijke taak, maar met de uitslag kon iedereen zich verenigen. Voorzitter v. d. Hout reikte na de sluiting van de tentoonstelling de prijzen uit. Een frappante bijzon derheid was, dat de twee schoonste duiven werden ingezonden door de junioren H. v. d. Linden en T. van Wezel, die buiten de beschikbaar gestelde prijzen daarvoor ieder 'n fraaie beker in ontvangst mocht ne men. De uitslag van de keuring was Oude doffers: 1. H. v. d. Linden; 2. J. Verboven; 3. M. Snoeren; 4. M. v. d. Velden; 5. J. Monsieurs; 6. C. Moreval; 7. J. Hamers; 8. J. Remmeren; 9. A. Couwenberg; 10. M. v. d. Velden; 11 J. Snoeren; 12. J. Muizelaar; 13. C. Hamers, z.e.v. A. Couwenberg. Oude duivinnen: 1. T. v. Wezel; 2. P. Hendriks; 3. C. Hamers; 4. K. v. Boxtel; 5. A. Cou wenberg; 6. C. M. Snoeren; 8. A. v. ruim 24.per week in Vrijhoeve-Capelle. Dagblad De Telegraaf Nieuws van De Dag vraagt voor Raadhuisstraat en Hoogevaart. Kranten 's morgens ruim voor 6 uur bij U thuis. Inlichtingen: Prof. Stryckenstraat 13 Waalwijk (tel. 04160 - 4247) Kuijk, z.e.v. A. v. Kuijk. Jonge doffers: 1. C. Groenendaal; 2. J. v. d. Wouw; 3. J. Kemmeren; 4. C. Groenendaal; 5. K. v. Boxtel; 6. A. Dirksen; 7. G. Witteveen; 8. F. v. Woensel; 9. A. Couwenberg, z.e.v. L. v. d. Velden. Jonge duivinnen: 1. L. Ververs; 2. J. Snoeren; 3. M. v. d. Velden; 4. W. Laros; 5. A. Cou wenberg; 6. F. v. Woensel; 7. C. Moreval; 8. W. Laros, z.e.v. R. v. Boxtel. Late doffers: 1. M. Snoeren; 2. J. Snoeren, z.e.v. A. v. Kuijk. Late duivinnen: 1. A. Ververs; 2. J. Kemmeren, z.e. v. A. Couwenberg. VOLKSUNIVERSITEIT VOORDRACHT OVER CONCILIE Op dinsdag 18 januari houdt drs. A. J. Kramer uit Den Bosch, mis- siologisch medewerker van „De Tijd-Maasbode" voor de leden van de Volksuniversiteit een lezing met als titel „Concilie: naar een verkon digende Kerk in uitnodigende dienstbaarheid aan de wereld". De inleider licht hier toe: Hoe langer het Concilie duurde, hoe duidelijker het werd dat de opval lende veranderingen niet het be langrijkste zijn. Veel beslissender zijn de vernieuwingen die heel langzaam tot stand komen. Moet 't evangelie nog verder worden uit gedragen, worden gepresenteerd aan de wereld? Wat hebben wij TH 16$

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5