„De Echo van het Zuiden" JPv Radicale OPRUIMING 20% korting nu 15.- KOAABI Bondsbureau afd. Brabant kost drie ton Waalwïk y\ K O AA. BI 20% korting HALVE PRIJS HALVE PRIJS WAALWIJK Sport-wol Twin-set Polyether martras COUPONS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 JAN. 1966 Loon op Zand DOKTER JANE Schaatsen slijpen UW GEZINSBLAD!! bij Panty-kousen en Maillots Restanten Blouses en Rokken Herenhandschoenen Suède wanten Pullovers en Vesten nu extra voordelig Opklapbaar Veldbed Christenen aan de wereld te bie den? Is missionering een liefheb berij van een handjevol idealisten? Durven wij de vragen aan, die de missionering concreet aan ieder van ons stelt? Zijn wij alleen de gevers als het om missionering gaat, of ook ontvanger? Op al deze vragen zal drs. Kramer trachten een ant woord te geven. GOEDE INZET VAN SOPHIA VAN HET NIEUWE JAAR Het lijkt dat de klanken van het 100- jarig bestaan van de Kon. Harmonie Sophia nog nagalmen. Dat lijkt niet alleen, maar dat is zo. Zo fris als bij de oprichting en met hetzelfde enthousiasme als in 1864 is het nieuwe jaar ingezet met een excellent concert dat geboden is door de drumband, jeugdharmonie en het corps zelf. Dit heeft plaats gehad in de grote zaal van het Cul tureel Centrum op zaterdag j.l. De drumband, die inmiddels 10 jaar be staat heeft het nieuwjaarsconcert geopend met de Regimentsmars o.l.v. de heer C. v. d. Hoven. Hierna gaf de jeugdharmonie, welke nog zo jong is, een eerste concert, dat er wezen mag. Na de openingsmars En Avant van Piet Stalmeijer en o.Lv. de heer Muskens gebracht, hield de voorzitter van Sophia een korte uiteenzetting van de plan nen en gang van zaken van het corps voor 1966. Hij heette de beschermvrouwe als mede de erevoorzitter, pastoor Simons, de leden van de Raad van Bestuur en vele ge nodigden hartelijk welkom. Dit nieuwjaars concert was iets nieuws in het dorp, vooral nu het gecombineerd werd gegeven. In augustus a.s. zal een tegenbezoek wor den verwacht van de harmonie uit Ober- öwigheim uit het Rijnland. In het najaar heeft een Federatief Muziekconcours plaats, dat onder leiding van Sophia staat. Sophia zelf zal ook deelnemen aan een concours en nog vele andere activiteiten staan op het programma. Het tweede lustrum van de drumband was aanleiding allen die hieraan medewer king hebben verleend te bedanken, want 'n goede harmonie zonder drumband is niet meer denkbaar. De jeugdharmonie was in het begin een risico, het kostte veel maar van alle moeite heeft men geen spijt gehad. Het resultaat dat de heer Muskens op het concours met de jeugdharmonie heeft behaald was het bewijs van haar voortbestaan, het is de toe komst voor Sophia. Spreker duidde nog op het ontstaan van deze harmonie en de voor waarden welke zij zich een eeuw geleden heeft gesteld nl. dat zij was voor de dorps gemeenschap, voor ontspanning, voor goede vrije tijdsbesteding en om van tijd tot tijd eens van zich te laten horen bij concoursen en concerten. Vervolgens musiceerde de jeugdharmonie de ouverture Valentia van Delbecq, de Klassieke Ouverture van van Lijnschoten om te besluiten met de Christinemars. Het succes was erg goed. Het geheel als com pleet corps is hoog aan te slaan en het con cert heeft velen in de zaal versteld doen staan. Opnieuw gaf de drumband medewerking met de Van der Hoopmars om vervolgens plaats te maken voor de Harmonie, die 0.1.v. de heer Anne de Vries opende met De Arnhemmars. Op dit concert is oud en nieuw, klassiek en populair gebracht. Sophia heeft zich hier van een goede zijde laten horen, want menige muziekliefhebber heeft bijzonder genoten. De nummers Oberon, Petite Suite, Gold und Silber en My Fair lady kregen een geweldig applaus. Het mu zikale wat Sophia bezit is er uit gekomen op de manier waarop zij dat kan. Kortom een muziekavond van het hoogste genot heeft Sophia aan haar vrienden en beguns tigers gegeven. PV. DE LUCHTBODE In zaal Echo der Duinen alhier heeft za terdag de postduivenvereniging De Lucht bode haar jaarfeest gevierd. Op de avond kon voorzitter de heer Wal ter Boons alle leden met hunne dames har telijk welkom heten. Hij zette in het kort nog enige huishoudelijke aangelegenheden uiteen voor de leden. Een gezellige koffie tafel deed de aanwezigen goed. Tijdens de avond wedden de prijzen uitgereikt van de tentoonstelling welke 18 en 19 december jl. is gehouden. De eerste winnaars waren; 1. H. v. d. Linden, 2. H. M. v. d. Velden, 3. Jos van Dongen, 4. A. Aarts, 5. Beeren- donk, 6. Walt. Boons, 7. P. van Noije, 8. Jan Boons, 9. H. Vera, 10. P. Broéks. Even later huldigde het bestuur de kampi- oenen van het afgelopen vliegseizoen. Dit had een zeer feestelijk karakter want velen keren hierbij telkenjare terug. Hieruit blijkt hoe de goede en getrouwe duivenmelkers opgaan in hun sport en deze op een bijzon dere wijze weten te beleven. 1. Generaal kampioen was M. Vera. 2. Generaal kampioen was H. v. d. Linden. 3. M. Goutsiers die eveneens winnaar was van de Prestatieduif. Ie Fond H. Leermakers, 2e Fond Joh. Vera, 3e Fond B. Hooijmaijejs. Vitesse: 1. M. Goutsiers, 2. M. Vera, 3. A. Aarts. Midfond: 1. K. v. Esch, 2 en 3. M. Vera. Jonge duiven: 1 en 2 H. v. d. Velden, 3. H. v. d. Linden. Fond jonge duiven: 1. L. M. Vera, 2. J. Aarts. Vermeldenswaard is dat Mar. Vera in het seizoen 1965 maar liefst 7 kampioenschap pen heeft behaald. In 1964 was hij ook Ge neraal kampioen met 7 kampioenschappen, in 1963 had hij 6 kampioenschappen, dus tweemaal achtereen generaal kampioen. Hiervoor werd hij bijzonder gehuldigd en ontving hij een prachtige beker. M. Gout siers kreeg de wisselprijs, een pracht trofee en een vaantje aangeboden. Het jaar 1965 is voor de duivenliefheb- bejs een bijzonder vruchtbaar jaar geweest. Vele nienuwe veranderingen zijn aangepast aan het bondsprogramma en het bestuur was ervan overtuigd dat dit de vereniging heel wat ten goede is gekomen. De kamen de voorjaarsvergadering is op 26 februari a.s. Hier verwacht de secretaris dat alle le den aanwezig zullen zijn, omdat dat belang rijk is voor het a.s. vlegseizoen. VISCLUB DE VROLIJKE VISSERS In Hotel Brand heeft a.s. zaterdag om 7 uur de jaarlijkse statiedag van De Vrolijke Vissers plaats. Het zal er, met muziek, weer gezellig zijn. PAROCHIEEL MISSIECENTRUM Maandag, dinsdag en woensdag a.s. zal voor De komende week gaat het parochieel missiecentrum van start. Onder de naam van P.M.C. zullen de bestuursleden deze week huis aan huis bezoeken om leden te werven voor dit doel, dat tweeledig is, nl. materieel en geestelijk. Het zal steun moe ten verlenen aan de wereldmissieorganisa- ties en aan het thuisfront van de Loonse missionarissen. Er zal worden meegedaan aan de bestrijding van de noden in de mis siegebieden b.v. van de honger en het zal op kerkelijk terrein bijdragen aan het mis- sioneringswerk. Begrijpelijkerwijze vraagt het PMC sym pathiek medeleven in de hele parochie. dit doel kunnen worden ingeschreven en 'n bijdrage kan worden genoteerd vanaf 25 ct. per week, die in, maandelijkse, halfjaarlijk se en jaarlijkse bedragen worden geïnd. Van de bedragen worden de contributies aan de pauselijke missiewerk voldaan, welke nu niet meer apart worden opgehaald. Het an dere deel van het geld komt ten goede aan de plaatselijke missionarissen. De landelijke missieacties, welke van tijd tot tijd plaats vinden gaan gewoon door en vallen buiten het PMC-bestek, zij worden wel speciaal aanbevolen. Contacten met paters, broeders en zustex« uit onze plaats zullen worden ge legd of verstevigd d.m.v. correspondentie- clubs, waarvan Cees Coomans, Immerzeel- straat 14 de leiding zal hebben. De H.H. Missen, welke opgedragen zijn t.n.v. de pauselijke missiegenootschappen gaan ge woon door bij overlijden van de leden van deze genootschappen. De aanmelding van propagandisten kan geschieden bij mevr. Beerens-van Loon, Grevenbroekstraat 40. Het is een heel mooi plan, laten we hopen, dat het aan de verwachtingen zal kunnen voldoen. Het staat vlak bij het stadion De Vliert en het heeft een dikke drie ton gekost: het uit drie etages be staande nieuwe bureau van de K.N. V.B. in Den Bosch. Burgemeester Lambooy heeft het kostbare bouwwerk zaterdagmiddag officieel geopend. Hij deed dat met het hijsen van de bondsvlag, een geschenk van het hoofdbestuur van de K.N.V.B. De Bossche burgemees ter was enthousiast. „Het gebouw is, om met architect De Graaf te spreken, met recht een meubeltje in een park", zo zei de heer Lambooy. Ondoelmatig. De afdeling Brabant zat dringend om een nieuw bondsbureau verle gen. Het oude gebouw aan de Loop schansstraat in Breda deugde niet meer. Het was te klein en te on doelmatig voor de omvangrijke ad ministratie. De nu bijna zeventig jaar bestaande Brabantse afdeling is met circa 75.000 leden de grootste van de twintig onderafdelingen van de K.N.V.B. in Nederland. K.N.V.B.-voorzitter Toon Schro der bleek er trots op te gaan dat zijn vroegere afdeling hij was er meer dan dertig jaar voorzitter van het zo ver had gebracht. Zo'n duizend verenigingen behoren er thans toe. Een formidabel aantal als men het wel heel bescheiden begin van de bond beschouwt. Elf ma npersoneel zijn nodig om de da gelijkse administratieve werkzaam heden op het bureau vlot te doen verlopen. Zo ongeveer de gehele staf die in Breda werkzaam was, is mee naar Den Bosch verhuisd. Regionaal centrum. Het nieuwe bureau, waarvan de bovenste etage wordt bewoond door de administrateur, de heer P. W. Smets en zijn gezin, heeft men kun nen bouwen met het geld uit de toto-stichting. In het gebouw is een efficiënte ruimte voor het geven van allerlei cursussen aan scheidsrech ters, jeugdleiders, enz. Het is méér dan alleen maar een afdelingsbu reau. Ir. Hopster karakteriseerde het bouwwerk met het er bij gelegen sportpark De Vliert als één van de vier regionale complexen van het sportcentrum te Zeist; Vorstelijk cadeau. In het blokvormige uit witte ste nen opgetrokken gebouw is een bij zondere ruimte: de bestuurskamer. De inrichting v an de kamer een vorstelijk geschenk van de ver enigingen, scheidsrechters en con suls is klassiek en waardig. De heer F. van den Eerenbeemt, lid van Ged. Staten, voerde 't woord namens allen die aan het geschenk hadden bijgedragen. Ongeveer driehonderd genodig den, onder wie ook jonkheer Feith van de Nederlandse Sportfederatie, secretaris-penningmeester J. Brunt van de K.N.V.B., de heer Egberts, voorzitter van de sectie amateur voetbal, en de heer J. Martens, di recteur van het sportcentrum Zeist, kwamen 't prachtige K.N.V.B.-huis bezichtigen. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Adeline McElfresh 29 „Best", erkende ze haar nederlaag. „Ga dan mee naar het kantoortje. Daar kunnen we beter praten." Lance volgde haar in zijn auto zo dicht op haar hielen, dat hij er al was, toen Jane haar wagen gepar keerd had. In huis deed ze eerst de ronde om de ramen open te doen, want alles was de laatste paar da gen dicht geweest en het rook er allesbehalve fris. Het lichte briesje dat nu over het bureau streek was lekker koel. „Nu, vooruit dan maar." Ze ging in de oude draaistoel van de dokter zitten, die jaren geleden al niet veel beter draaide dan nu. Nerveus streek Lance zich door zijn haar. „Ik weet waarachtig niet hoe ik moet beginnen. Ik On geduldig maakte hij een misnoegd gebaar. „Ik wist precies wat ik zou zeggen, tot jij binnenkwam. Gek hè?" Vastbesloten onderdrukte Jane 'n gevoel van medelijden. Ze ging geen excuses voor hem verzinnen! Lance verdiende nog wel iets ergers dan de woorden die zij hem toegevoegd had. „Ga verder, Lance." „Moet je daar zo zitten? Alsof je naar een opsomming van mijn kwalen gaat luisteren?" Hij wees op de sta pel blanco vellen papier, de agenda, en omvatte met een armzwaai tevens de onderzoekkamer waarvan de deur openstond. „Leila heeft me verteld, dat Latham haar die dag dat we 'hier waren de tuin van dokter Johnson heeft laten zien. Kunnen we daar niet heen gaan?" De tuin was beeldig. De vroege ro zen waren uitgebloeid, maar de knop pen van de andere stonden op uitko men. Langs een heg groeide kamper foelies en er waren nog genoeg bloe men aan om hun heerlijke geur door de hele tuin te verspreiden. Om een vogelpoeltje, waarin een paar lijsters zich heerlijk aan het baden en opdof fen waren, was een kleurige plek zin nia's. Een stuk of wat bijen zoemden boven de riddersporen, die in de koe le schaduw weelderig in bloei ston den. „Zo! Dit lijkt er meer op." „Het is een mooie tuin, vind je niet?" „Net het park bij ons, in postze gel-formaat dan. Weet je nog wel, Jane?" Ze knikte. Het enorm grote park tegenover het City ziekenhuis. Daar Daar had ze band in hand met Lance gewandeld en dromen gedroomd die als kleurige zeepbellen uiteengespat waren. Wat is er met ons gebeurd, Lance? leek de verre echo van hun liefde klagelijk te fluisteren. Herinner je je de eerste keer dat ik je gevraagd heb met me te trou wen?" Jane voelde haar keel dik worden. „In het park bij de fonteinen. Ja, Lance." fluisterde ze. „En nu vraag ik het je weer, Jane." De tranen sprongen in haar ogen. Toen ze geen antwoord gaf, nam Lan ce haar in zijn armen. „Laat dit alles los, Jane. In een plaats als deze kun je onmogelijk gelukkig zijn. Het is hier veel te klein, veel te kleingeestig ook. Je wordt hier ingesponnen door allerlei vooroordelen. Dat heb je ge merkt." „Lance - „Nee, stil - Zijn lippen drukten op de hare, eerst licht, maar al gauw hard en dwingend; en plotseling wa ren ze weer terug in de Ark, die avond twee jaar geleden, toen Lance haar in zijn armen gehouden had en gezegd had dat hij met zijn oom dr. MacRandall zou praten. Duizelig verloren voor deze wereld. Haar ver stand, een lichte kilte als een waar schuwing, begon zich in haar te roe ren. Dat wat 't ogenblik geweest, waarop ze haar droom uit het oog verloren had, toen op de Ark. Dat mocht niet nog eens ge beuren. „Nee Lance." „Je houdt van me, Jane. Dat voel ik toch." „Nee, Lance. Heus ik weet het niet." Zij:n handen op haar schouders waren ruw, en een ogenblik dacht ze dat hij weer ging zoenen. Maar hij hield haar alleen maar vast, zijn vingers drukten diep in haar schou ders, zijn ogen waren boos, zonder begrip. „Wat bedoel je?" vroeg hij, „nee je weet het niet. Je bent geen naief kind meer. Je gelooft toch niet meer aan die maanlichten rozengeur onzin? Zeg me niet dat je dat werkelijk nog doet!" „Misschien toch wel. Ik ben im mers een idealiste, weet je nog wel?" Plotseling liet hij haar los. „Jij zou zeker de woorden „ik zal ge hoorzamen" in de huwelijksceremo nie willen horen?" vroeg hij bitter. „Samen met liefde en eerbied, Lance. Toe Lance". Als een teleur gestelde kleine jongen trapte hij met de neus van zijn dure schoenen tegen een pol gras. ,,'t Is best, Jane. Je kunt me niet kwalijk nemen dat ik 't blijf proberen." Impulsief legde ze een hand op zijn arm. Als Lance zo was, was hij een heel andere man. Als hij maar niet zo zeker van zichzelf was, of van haar of van Leila Appelby. Ze trok haar hand terug. „Wat is er? Vertrouw je jezelf soms niet?" Lance had zijn andere ik weer te ruggevonden, plagerig, uitdagend, zelfbewust. Met een lichte lach veegde Jane een vochtige lok van haar voor hoofd. Volgens de kalender was het dan misschien juli, maar de tempe ratuur weer meer op augustus, en het was nu al twee weken zo. De ouderen klaagden steen en been dat er al in niemand wist hoeveel jaar, zo'n zomer als deze was geweest, en Jane wou het graag geloven. „Om je te bewijzen dat ik dat ze ker doe," zei ze tegen hem, „nodig ik je uit voor de lunch. We zullen er een picnic van maken; dan halen we die witte tafel van daar hierheen onder de boom, en „Braunschweiger met crackers?" vroeg hij met een zachte stem vol herinnering. „Als je dat wilt," antwoordde ze luchtig. Op de varanda van de pastorie liet oma Mason haar frivolité-werkje in haar schoot zinken. Ze had de schrijfmachine van de dominee al een hele tijd niet gehoord; al niet meer sinds die bemoeiziekte Lucy Gray was weggegaan. Oma tuitte in strenge afkeuring haar lippen. Een kletskous, die mevrouw Gray, al zat ze dan ook in het bestuur van de vereniging voor hulp in de huishou ding. Ze had met haar grote nieuws natuurlijk weer geen moment kun nen wachten en was op een holletje naar de dominee gekomen om hem zo gauw mogelijk te kunnen vertel len over die knappe jongeman die juffrouw Langford was komen op zoeken; en hoe juffrouw Langford ruzie met hem had staan maken midden in de Grotestraat, nou vraag ik je! Oma's stoel begon wat sneller te schommelen. Waarom konden ze Ja ne Langford toch niet met rust la ten? Als je sommige mensen een grammetje kletspraat gaf, waren ze in staat er een paar kilo van te ma ken, dacht oma Mason met afkeer. Jane Langford leek totaal niet op wat ze allemaal van haar zeiden! Zou zij het kind van Andrews bij zich hebben geroepen en het dan la ter ontkend hebben? kom nou. Kletskoek. Morton liegt, zo vast als een huis. Oma had dat wel eer der meegemaakt. Eens had het al lemachtig weinig gescheeld of Clay Morton had iemand doodgeslagen; op de fabriek had 'ie een man tegen de grond getimmerd. Dat was ook in de doofpot gestopt ze had ge hoord dat de man een mooi bedrag had gekregen maar oma herin nerde het zich nog best, en een hele boel anderen zeker ook, als ze wil den tenminste. (Wordt vervolgd) DOCTOR DE VETTEN GAAT MEE MET TELLEM- EXPEDITIE De aan het Waalwijkse ziekenhuis verbonden dhirurg dr. A. L. de Vet ten zal over veertien dagen met de befaamde Tellem-expeditie vertrek ken naar het onderzoek-terrein in Afrika. In ons nummer van vrijdag a.s. ko men wij «middels een exclusief in terview met dr. de Vetten hierop na der terug. GESLAAGD Mejuffrouw Jeanette Pullens is in de Pulchri Studio te Den Haag ge slaagd voor het diploma Parfumeu- se. op speciale slijpmachine Mgr. Zwijsenstraat 14 Waalwijk ■tv KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN in dames- en tienermaten van 6.95 nu voor 4.75 Mousse-Nylons van 2.25 voor 1.50 OP ALLE KINDERKOUSJES EN SOKJES voor de Op alle andere BLOUSES EN ROKKEN in wol en leder. nu voor de Pracht kwaliteit Neveda Spun - Spun per bol van 2.25 nu voor 1.25 RESTANTEN FRAAI keuze uit 8 kleuren met warme kapokafdekking. Fraaie doorstikte damast 15 cm. dik 1-persoons nu voor ^0^50 2-persoons van 125.voor 00 OVERGORDIJNSTOFFEN, VITRAGES, alle soorten VLOERBEDEKKING rondom verend, diverse kleuren 80 cm. breed nu 29.50 5-delig nest GLAZEN SCHALEN 2.45

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6