Jaarvergadering Oefening en Vermaak Mej. M. Heijmans 25 jaar in dienst bij de heer A. van Hilst Nieuwjaarsrede van burgemeester van Waalwijk Cortina STASSAR Nieuwe beschermheer A.v. Hilst geïnstalleerd k 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 JAN. 1966 14 (vervolg van pag. 1) bragging voor een bepaalde periode, geleidelijk aflopen en dit betekent voor 1966 een aderlating van pl.m. f 140.000, - terwijl dit bedrag aan aderlating in de volgende vier jaren van jaar tot jaar groter wordt, waar na na 5 jaren de gehele garantie-uit kering ad pl.m. f 700.000,- als in komst uit de gewone dienst zal zijn verwdenen. Tot heden staan tegenover deze toenemende bloedarmoede nog geen versterkende middelen. Alleen is de wetenschap aanwezig, dat de van 1960 daterende financiële verhoudingswet in haar werking nog niet is afgerond door 't scheppen van een aantal specifieke maatregelen, welke enigermate verweven zijn met 't gehele bestel van de financiële ver houding tussen rijk en gemeenten en waarbij dan te denken valt aan twee reeds geruime tijd in de, parlementaire procedure vertoevende wetsontwerpen betrekking hebbende op ten eerste een voorlopige voorziening inzake verruiming van het plaatselijk belas tinggebied en ten tweede een uitkering uit 's Rijks kas in verband met de zorg voor de wegen. Het eerste wetsontwerp geeft mo gelijkheid en armslag aan de ge meente om de eigen belastingheffing wat forser te laten spreken. Het tweede wetsontwerp beoogt 'n gedeeltelijke financiering te bewerk stelligen van de op de gemeenten drukkende last van de zorg voor be paalde gerubriceerde en gekwalifi ceerde wegen. Beide wetsontwerpen zullen - zo zij tot wet worden verheven slechts een zeer beperkt soulaas kunnen bie den en geenszins de krappe beurs be tekenend kunnen vullen. Willen de, gemeenten uit de impas se komen, waarin zij niet het minst ook door loonexplosies zijn gebracht, dan zal het gemeentefonds, waaruit de gemeenten krachtens de fianciële verhoudingswet uitkeringen ontvan gen naar verschillende maatstaven en voor verschillende doeleinden, een sterkere voeding moeten krijgen door een grotere afscheiding van rijksmid delen om daardoor in staat te zijn méér middelen naar de gemeenten te laten doorstromen. De huidige relevante extra uitga ven van de gemeenten - ook en met name van onze gemeente - gesteld en gezien in het lidht van de opvat tingen en inzichten in de jaren van voorbereiding en bij de totstandko ming van de financiële verhoudings wet, maken duidelijk, dat de toen ge schapen financiële verhouding tussen rijk en gemeenten thans onvoldoende» ruimte geeft om een in de tijd pas send en door de tijd geboden gemeen telijk beleid te voeren. Als relevante extra uitgaven noem ik dan het sterk gestegen loon en salarispeil, de gevolgen van de inwer kingtreding van de algemene bij standswet, de prijsstijgingen van de verzorgings en verpleegprijzen, de no dige investeringen ten behoeve van 't expansieve bouwbeleid, de bouw van scholen en gymnastieklokalen, de noodzakelijke verhoging van talrijke subsidies en weldra de omschakeling op aardgas en even verder in de toe komst de verbetering van het locale wegverkeer, waarvan de snelle toe neming ons ten enenmale boven het hoofd zal groeien, indien wij niet tij dig of is het al te laat? in en buiten de bebouwde kom zorgen voor ingrijpende voorzieningen, die nim mer goedkoop zijn. Ik deed nog maar een greep, maar deze willekeurige opsomming zal U al meer dan voldoende aanspreken. Men kan ook niet met gesloten ogen voorbijgaan aan het feit, dat de ze welvaartstijd nu eenmaal vele en veelvragende behoeften meebrengt aan collectieve voorzieningen op aller lei gebied, maar voornamelijk in het vlak van de zorg van de gemeentelijke overheid voor méér welzijn in de meest uitgebreide zin voor allen. Bij de gemeente als bestedingscate gorie zullen de wensen altijd groter blijven dan de mogelijkheden. Het gaat dus steeds om afwegen van be langen en behoeften. Overigens zijn de investeringen - en op die wijze vinden de meeste be stedingen plaats sedert begin de cember jl. bijzonder begrensd, nu de regering op grond van de wet kapi taalsuitgaven publiekrechtelijke licha- ben zodanige maatregelen heeft ge troffen, dat langlopende geldleningen door gemeenten alleen nog maar bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten kunnen worden aange gaan, hetgeen dus een centrale finan ciering ten behoeve van alle behoeften van alle gemeenten meebrengt en de mogelijkheid opent van een totale be heersing van alle leningsactiviteiten der gemeenten en daarmede van alle gemeenschappelijke kapitaalsuitga ven, want er kunnen volgens dezelfde wet - zoals U bekend is - geen ka pitaalsuitgaven door gedeputeerde staten worden goedgekeurd, indien geen langlopende geldlening ter fi nanciering aanwezig is. De kapitaalsnood in ons land heeft de Regering tot deze drastische be slissing gedwongen. Hoe zeer en op welke punten de gemeenten door deze beslissing in haar investeringsbeleid getroffen en geremd worden, blijkt het duidelijkst uit het door de president van de, Ne derlandse Bank N.V. verstrekte ge geven,dat in twee jaar tijds de ge meentelijke kapitaalsuitgaven de investeringen dus - voor andere doeleinden dan de woningbouw met 58 i% zijn toegenomen. Tot heden is nog niets bekend om trent de procedure, welke moet wor den aangewend om bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten lang lopende geldleningen te verkrijgen en welke maatstaven worden gehanteerd bij de beoordeling van aanvragen. Het gehele investeringsbeleid is onzeker en onoverzichtelijk geworden en 'het laat zich aanzien, dat de rege ring er naar streeft om eerst enige rust op de kapitaalmarkt te bereiken en om de kapitaalvoorraad wat te la ten groeien vooraleer ten behoeve van de gemeentelijke kapitaalsuitgaven belangrijke operaties op deze kapi taalmarkt toe te laten. Deze harde realiteit zulen wij dit jaar ondervinden. Nieuwe gemeente lijke kapitaalsuitgaven zullen spaar zaam en moeilijk haalbaar zijn. HET BELEIDSPROGRAM EN HET PLANNEN-PAKKET Wij mogen ons daarom des te meer gelukkig prijzen, dat vele en veel soortige plannen zijn gerealiseerd, waardoor een betekenend, sterk en gevarieerd voorzieningenniveau is verkregen. Omvangrijke kapitaalswerken zijn uitgevoerd of nog in uitvoering. Ik denk dan vooral aan twee ka- pitaalsintensieve objecten, die voor stad en streek een nieuw - elk eigen en Prisma horloges Stationsstraat 88, Waalwijk - klimaat scheppen, n.l. ten eerste aan de verwezenlijking van de om vangrijke havenplannen en de aanleg van de daarbij behorende bouwrijpe industrieterreinen met een netto-op pervlakte van 54 ha, waarvoor in to taal een bedrag van pl.m. 12 miljoen gulden is geraamd en ten tweede aan de bouw van het modeme en uitste kende geaccomodeerde ziekenhuis, waarvoor de gemeente een garantie tot in totaal een bedrag van pl.m. 12,5 miljoen gulden heeft verstrekt voor wat betreft de riChtige en tijdige be taling van rente en aflossing tot dit bedrag aan te gane langlopende geld leningen. Daarnaast noem ik het dn Waal wijk-Zuid te bouwen r.k. Bejaarden tehuis St. Antoniushof, waarvan de bouw mogelijk is geworden door een door de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening onder dagte kening van 27 december 1965 toege kende premie, tevens inhoudende de rijksgoedkeuring voor de bouw. Zo dra een langlopende geldlening is ver kregen, waarvoor de gemeente een garantie heeft verstrekt voor wat be treft de richtige en tijdige betaling van rente en aflossing, zal de bouw kunnen aanvangen. Deze drie objecten - haven, zie kenhuis en bejaardentehuis - zijn de meest zwaarwichtige en ook de meest kostbare bestanddelen van het plan nen-pakket der laatste jaren. Dit plannenpakket heeft een ge- variëerde en wisselende inhoud. Ik noem daarvan - zonder enige bete kenis aan' de volgorde toe te kennen, maar uitsluitend met de bedoeling de plannen te vermelden 1. De realisering van een city winkelpand met woon- en kantoor flats. 2. De bouw van een cultureel centrum. 3. De bouw van een instructie- bad. 4. De bouw van een verpleeghuis voor zieken, die langdurige verpleging behoeven. 5. De totstandkoming van de U.T.S. 6. De bouw van een Nuts'-ulo- school. 7. De bouw van een openbare la gere sdhool. 8. De bouw van een openbare kleuterschool. 9. De bouw van een katholieke lagere school in het plan Laageinde. 10. De bouw van een katholieke kleuterschool in het plan Laageinde. 11. De bouw van een derde chris telijke lagere school. 12. De bouw van een christelijke kleuterschool in het plan Laageinde. 13. De bouw van een kantoorge bouw voor gemeentewerken om daar na de thans door deze dienst gebruik te ruimten in het stadhuis te kunnen bezigen ten behoeve van de secretarie en voor kleine vergaderingen en als spreekkamers. 14. De bouw van een bedrijfsge bouw voor gemeentewerken aan de rond van het industrieterrein Zand donk. 15. De betere en ruimere huis vesting van de centrale administra tie der gemeentebedrijven. 16. De betere en ruimere huisves ting van de technische en administra tieve diensten van de licht- en water bedrijven. 17. De inrichting van speelplaat sen en speelgelegenheden voor de kleuters en de jeugd en de verwerving van gymnastiek- en sportruimten. 18. 'Het scheppen van rationele verkeersvoorzieningen door de tot standkoming van een sluitend en met het oog op de verkeersafwikkeling ef ficiënt plaatselijk wegenstramien, waarbij ook te denken is aan als onderdelen - reconstructies van kruispunten en aanleg van parkeerha vens en parkeerstroken. 10. Het uitbreiden van het recrea tiegebied. 20. Het aanleggen van een centra le begraafplaats met aula. 21. Het afbreken van krotten en 't saneren van de daarvoor in aanmer king komende delen der gemeente. 22. Het reorganiseren van het zie- kenvervoer. 23. Het treffen van voorzieningen voor het op enigerlei wijze verwerken van de jaarlijkse grote kwantiteiten huisvuil en afval van de industrieën. 24. Het tijdig ontsluiten en bouw rijp maken van in uitbreidingsplan nen (sedert de nieuwe wet op de ruim telijke ordening bestemmingsplannen genoemd) begrepen terreinen. 25. Het tijdig voorzien van deze terreinen van gas, water, elektriciteit en straatverlichting. Deze opsomming heeft geen andere pretentie dan U een achtergrond te verschaffen bij de afweging van prio riteiten als in de komende tijd con crete plannen en voorstellen tot uit voering van deze plannen op de voorgrond komen en een rangschik king van de investeringen zal moeten plaats hebben naar rangorde van ur gentie. Woensdagavond kwamen bestuur en leden van de Waalwij kse Lieder tafel „Oefening en Vermaak" in Hotel „De Twee Kolommen" in 'n jaarvergadering bijeen. Op deze vergadering was ook de nieuwe beschermheer de heer A. van Hilst aanwezig, alsmede 't hoofdbestuurs. lid notaris Van Gurp. De voorzitter van O. en V. de heer L. van Oudheusden, heette al len welkom, speciaal de nieuwe be schermheer en het hoofdbestuurslid de heer Van Gurp. Vooral de op komst der damesleden vond de voorzitter prima, over de opkomst der herenleden was hij minder en thousiast. In tegenstelling met an dere jaren echter was de opkomst goed te noemen. Zich richtend tot de nieuwe be schermheer, zei voorzitter van Oud heusden, dat sinds het overlijden van Dr. Langemeyer Sr. de func tie; van beschermheer onvervuld v/as gebleven, en het verheugde hem daarom zeer, dat de heer A. van Hilst een geboren en getogen Waal wij ker deze functie heeft wil len aanvaarden. Dat de heer Van Hilst, veel be langstelling heeft voor Oefening en Vermaak, was hem gebleken uit een gesprek met hem, waarin hij mededeelde, dat hij vroeger met zijn vader de concerten van deze Liedertafel reeds regelmatig be zocht. Bestuur en leden van O. en V. hebben dus van hem goede ver wachtingen. De nieuwe beschermheer dankte de heer Van Oudheusden voor de hem toegesproken sympathieke woorden. Hij voelde aan dat het bestuur voor de functie van be schermheer een geboren en geto gen Waal wij ker had willen aan trekken en was er van overtuigd, dat zijn voorganger wijlen Dr. Lan gemeyer meeleefde met de vereni ging. De heer Van Hilst wilde dan ook graag de voetstappen van Dr. Langemeyer volgen. Wanneer er moeilijkheden zijn, aldus de heer Van Hilst, kunt U gerust mij aan kloppen en hij dankte dan ook be stuur en leden van O. en V. voor de vererende opdracht hun be- Dit plannen-pakket vraagt een be- leidsprogram, niet afgestemd op de verwezenlijking van een bepaald plan, docb globaal gericht op vijf kernpun ten en dat zijn dan 1. snelle vermeerdering van de woningvoorraad 2. voortzetting van de bevorde ring van industrievestigingen; 3. versterking en uitbreiding van het winkelbestand; 4. bouw van de nodige scholen; 5. In dat voetspoor en met de ze middelen kan de ontwikkeling van de gemeente tempo behouden en vaart krijgen. Daarnaast moeten dan al naar gelang de mogelijkheden van 't ogen blik - plannen uit het pakket tot wefkelijkheid gemaakt worden. Weldra zullen burgemeester en wethouders U ten aanzien van de ge noemde vijf kernpunten voorstellen doen. De verdere en dan méér massale woningbouw staat daarbij centraal. Een discussie omtrent het gehele wo ningbouwbeleid zal in dat kader mo gelijk zijn. De industrievestigingen gaan voort; er is geregeld vraag naar terreinen en nieuwe vestigingen zijn in het ver schiet. Het winkelbestand zal na de nodige raadsbesluiten - door de spoedige aanvang van de realisering van de eerste fase van het city-winkel plan een ander karakter gaan krijgen. De bouw van enige nieuwe scholen zal kunnen starten. Aan de gemeentelijke planologie kan verdere vorm gegeven worden, nu de stedebouwkundige uitleg van be paalde delen der gemeente is voorbe reid. Ik zou willen concluderen een rijk pakket en een boeiend program. TOT BESLUIT Ik plaats het pakket op uw tafel en ik leg het program aan U voor, over tuigd als ik ben, dat Gij U geheel en al zult inspannen om pakket en pro gram te maken tot een gave en een weldaad voor de ingezetenen, zoals het college van burgemeester en wet houders U in de voorbereiding en voorlichting met dezelfde inspanning zal bijstaan, gesteund door het toege wijde en bekwame personeel van alle diensten. Indien wij eensgezind samenwer ken en samen bouwen, samen streven en samen stuwen, dan zal met Gods zegen de stad Waalwijk zich steeds méér kenmerken door expansie en al lure. Gaarne dank ik U voor de objec tieve en constructieve benadering van voorstellen en zaken, waardoor in de ze zittingsperiode veel kon ontluiken en tot wasdom komen. De vracht van uw arbeid is gelegen in de vermeerdering van het welzijn van de Waalwijkse gemeenschap! schermheer te mogen zijn. Hierna deelde de voorzitter me de dat bericht van verhindering was ingekomen van het hoofdbe stuurslid de heer Van Loon en van de penningmeester (wegens ziek te) de heer Bos. Het jaar 1965 aldus de heer Van Oudheusden bracht hoogte- en diep tepunten en een dezer dieptepun ten wa het overlijden van de heer Antoon Hendriks een trouw lid van O. en V. waarvoor hij een mi nuut stilte verzocht. Nadat de secretaris de heer A. van Iersel de notulen der vergade ring van 27 januari 1965 had voor gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld, bracht hij het jaarverslag 1965 uit. Hieruit bleek, dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft. Er wer den o.a. enkele jubilarissen op pas sende wijze gehuldigd waaron der de directeur de heer L. Sars, die 25 jaar directeur de vereniging was Veders vermeldde het verslag de ledenwerf en donateursactie, die beiden een groot succes waren. In ledental was de vereniging aanmer kelijk vooruitgegaan. O. en V. telt thans 102 leden. Er waren 60 donateurs bijgekomen. Verder vermeldde het verslag het uitgeven van een eigen blad, waar van reeds 2 exemplaren zijn ver schenen. Met een woord van dank aan de voorzitter voor zijn uitste kende leiding, besloot de secretaris zijn jaarverslag. De voorzitter bracht hem hier voor hartelijk dank. Het verslag van de penningmeester dat door de voorzitter werd voorgelezen, ver meldde aan inkomsten een bedrag van 4777,48 en aan uitgaven een bedrag van f 5290,91, een nadelig saldo dus van 513,43, ook dit ver slag werd onder dankzegging goed gekeurd en vastgesteld. In de kascommissie werden be noemd Mej. Fijneman en de heren J. Langerwerf en A. v. d. Ven. Als bestuursleden werden met grote meerderheid van stemmen herko zen, de heren J. v. d. Griendt en J. van Bladel, terwijl in de vacature van mej. C. van Dijk, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd geko zen Mej. van Dongen. Punt 7 van de agenda vermeldde een voorstel tot uitbreiding van 't bestuur. Door de voorzitter werd dit voorstel nader toegelicht. De taak van het nieuwe bestuurslid zal zijn het werk van de secretaris enigszins te verlichten. Hij zal dus moeten optreden als 2e secretaris. De taak van de secretaris, aldus de voorzitter is een veel omvattende taak, en het bestuur heeft gemeend hiervoor de heer C. de Kort, die reeds grote verdiensten voor de vereniging heeft, te moeten aanbe velen en hij sprak de hoop uit, dat de leden het voorstel van het be stuur zullen volgen. De heer de Kort werd hierna met nagenoeg al gemene stemmen gekozen. De voorzitter feliceteerde het nieuw benoemde bestuurslid en spreekt de hoop uit, dat deze zijn functie tot tevredenheid zal ver vullen. Hierna kwam een voorstel tot verhoging van de contributie aan de orde, waarvan de reden door de voorzitter duidelijk werd toegelicht. Besloten werd de contributie te verhogen van 40 ct; op 50 ct. per week, waarmede de vergadering zich unaniem kon verenigen. Bij het agendapunt: Mededelin gen door het bestuur, deelde de voorzitter mede, dat na rijp beraad het bestuur had besloten, niet deel te nemen aan het concours dat door de Avro zal worden georgani seerd. Er waren nl. 30 leden, die in het geheel niet reageerden op een mededeling dienaangaande door het bestuur. Van de 70 leden die wel reageerden was slecht één te genstemmer, doch het bestuur meende, dat door de lange en veel vuldige repetitie's 30 mensen zou den kunnen worden afgestoten, bo vendien kan men worden opgeroe pen op een tijdstip, die de vereni ging helemaal niet ligt en waarop geen beroep mogelijk is, zodat het bestuur besloot niet aan dit con cours deel te nemen. Vervolgens was het bestuur van mening het carnavalsbal dit jaar niet te laten doorgaan. Het comité heeft ieder jaar bergen werk ver zet doch was thans van mening het nu maar eens door anderen te laten doen. Als compensatie wil het bestuur een feestavond voor en door de le den organiseren b.v. in het najaar, september of oktober. Directeur Sars wijst hierna op 't minder goede repetitiebezoek. Er is gedacht aan een concert in sa menwerking met 't Waalwijks Or kest te houden vroeg in het najaar hiervoor zal echter gerepeteerd moeten worden. Daarnaast zijn er de repetities voor 't traditionele kermismatinee, waar Het komt niet vaak meer voor, dat een hulp in de huishouding 25 jaar in dienst is bij een en dezelfde familie. Mej. Marie Heijmans (58) be hoort echter tot de uitstervende groep van huishoudsters, die zich een vaste plaats in een familie heb ben weten te verwerven en daaruit niet langer zijn weg te denken. Op 1 februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat zij in dienst trad bij de heer A. van Hilst, die de aan het bedrijf in de Grotestraat verbonden woning bewoont. Mej. Heijmans bestiert met ou derwetse degelijkheid het vrijgezel len bestaan van de heer Van Hilst, maar dat niet alleen Zij deelt met hem vele zakelijke beslommeringen en bij de talrijke zakenrelaties van de heer Van Hilst is zij een goede bekende. Evenals bij het personeel van het bedrijf. „Die ouderwetse degelijkheid wordt tegenwoordig nauwelijks meer ge respecteerd", zegt de heer Van Hilst „maar ik ben er zeer gelukkig mee." Mej. Heymans deelt de grote liefde van de heer Van Hilst voor dieren en bij diens afwezigheid zijn de 2 grote Bernhardshonden bij haar in .Tunghansklokken een selectie van diverse operafrag menten zullen worden uitgevoerd, bestaande uit koren, soli en duet ten. In dilt verband dringt direc teur Bars aan op trouw repetitie- bezoek. De voorzitter brengt hierna lof aan directeur Sars die, ondanks an dere meningen steeds heeft volge houden en hij dringt dan ook aan op de grootst mogelijke volg- zaamhied. Bij de rondvraag vinden de he ren v. d. Leur en v. d. Ven 't jam mer, dat het carnavalsbal geen doorgang kan vinden, en zij hopen dat van uitstel geen afstel komt. De voorzitter kan hun deze ver zekering geven. De heer Langerwerf betreurt het dat het bestuur besloten heeft, niet aan het concours van de Avro deel te nemen. De voorzitter antwoord hierop dat misschien de volgende maal zal kunnen worden deelgeno men. De heer Siegenthaler zou gaarne zien, dat met betrekking tot con certen etc. wederom raambiljetten zouden worden ingevoerd, en deze bij de leden voor het raam te be vestigen. Verder drong hij erop aan de programma's te verspreiden en niet alleen in de Echo van het Zui den te vermelden. De voorzitter zegt toe, de kwes tie raambiljetten ernstig in over weging te zullen nemen. Nadat het nieuwbenoemde be stuurslid de heer de Kort allen dank had gebracht voor zijn be noeming, komt hij nog eens terug op het carnavalsbal. Hij vindt het jammer dat dit niet doorgaat. De voorzitter is er overtuigd dat het gros van de vereniging alsnog voelt voor een carnavalsbal, en zou daar om gaarne zien, dat er voldoende leden zich beschikbaar zouden wil len stellen om het carnavalsbal voor te bereiden. Op de medewer king van het bestuur kan worden gerekend. Nadat niet minder dan 11 dames en heren zich hiervoor be schikbaar stelden, werd besloten dit jaar het carnavalsbal alsnog te laten doorgaan. Op een vraag van Mej. Wilmont waarom tegenwoordig na een con cert, koor, solisten, directeur en be geleider niet meer worden toege sproken en bedankt, zoals vroeger, antwoordde de voorzitter dat dit z.i tegenwoordig niet meer gebrui kelijk is. Hij wil er graag een be spreking in het bestuur aan wij den. Nadat de beschermheer, hierna de vergadering een consumptie heeft aangeboden (geen woorden maar daden) sluit voorzitter van Oud heusden onder dank de vergadering met de oproep. Laat het komende jaar 1966 een goed jaar zijn voor Oefening en Vermaak. vertrouwde handen. Dat geldt ook omgekeerd, want de beide honden (resp. 64 en 78 kg. wegend) staan hun mannetje wel. Op 1 februari begint het feest met een H. Mis voor de familie Heymans en tussen 12 en 2 uur zal ei' een receptie zijn in de woning van de heer Van Hilst, Grotestraat 105. Wij twijfelen er niet aan of mej. Heijmans zal van vele zakenrela ties, vrienden en bekenden vele blijken van belangstelling mogen ontvangen. AANVULLINGSAGENDA VOOR DE OPENBARE VERGADERING VAN DE RAAD VAN DE GEMEENTE WAALWIJK 24 Mededeling inzake uitreiking gouden erepenning der gemeente Waalwijk aan dokter P. J. A. Leng let. 25. Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen ten oosten van de Laageindse Stoep, aan H. J. M. Ap pels, voor de bouw van een garage met werkplaats en bovenwoning. 26. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 1.850, voor de aankoop van een stencil machine ten behoeve van de Ge meentelijke Sociale Dienst en de Gemeentelijke Sociale Werkplaats. Ingevolge het bepaalde in de ver ordening regelende de instelling van een erepenning der gemeente Waalwijk delen wij U mede, dat op 24 januari 1966 ten Gemeente huize, alhier de erepenning in goud van onze gemeente is uitgereikt aan de heer P. J. A. Lenglet, tot voor kort huisarts in deze gemeente. Deze onderscheiding is de heer Lenglet toegekend als blijk van ho ge waardering en erkentelijkheid voor het vele werk, dat hij in deze gemeente heeft verricht.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 14