Nieuwjaarsrede burgem. H. C. Welling van Waspik Raad van Waspik accepteerde de begroting met een tekort van f 132.362,59 H«id Economie is gezond WAAlWI]kS6 en l.inQ8tRMtS6 COURAOt 'Jen handen ruw? PUROL GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN VRIJDAG 28 JANUARI 1966 87e JAARGANG No. 7 De fcho vad het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bjj girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" UITGESPROKEN BIJ DE AANVANG VAN DE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD OP DINSDAG 25 JANUARI L. L. Voor het eerst in het nieuwe jaar bijeen, wens ik, voor zover ik daar toe nog geen gelegenheid had, U en de Uwen, ook namens mijn echt genote, een zalig en gelukkig 1966 toe. Traditiegetrouw zal ik U thans 'n overzicht geven van het wel en wee van onze gemeente over het afge lopen jaar. In de samenstelling van onze be stuurscolleges kwam geen wijzi ging. Wel kwam op de laatste dag van het jaar het schrijven van de heer G. J. op de Weegh binnen, waarbij hij per 1 januari 1966 ont slag nam als lid van Uw raad. Uw raad kwam negen maal bij een, terwijl bet college van burge meester en wethouders 55 maal vergaderde. In de personeelsbezetting van de secretaris kwamen wel enige ver andering. Op haar verzoek werd per 1 juni ontslag verleend aan mej. J. E. M. Kanters, typiste. Zij werd op 14 juni opgevolgd door mej. C. A. de Hond, die na haar proeftijd even eens op eigen verzoek ontslag werd verleend per 1 januari 1966. In verband met de tijdelijke af wezigheid van de typiste A, mevr. Elsman- van der Hoeven, werd me juffrouw G. F. M. Berens per 1 augustus als typiste in tijdelijke dienst aangetrokken. Daar mevr. Elsman na haar ziekteverlof op ei gen verzoek ontslag werd verleend, werd mej. Berens per 1 november in vaste dienst aangesteld. klas, de heer F. A. Hermans, per 1 september de gemeentedienstver- laten in verband met zijn benoe ming in de gemeente Standaard buiten. Op 1 december kwam de leerling ambtenaar V. A. Th. M. Theeuwes terug uit militaire dienst. Bij de Technische Dienst werd op 1 januari de heer P. Schellekens in vaste dienst aangesteld, terwijl mej. M. P. J. Lankhaar met ingang van 1 maart als schoonmaakster van de kantoren in dienst werd geno men. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd werd op 1 augustus ontslag verleend aan de gemeentearbeider J. Timmers en werd het corps aangevuld met de heren G. J. P. Akkermans en A. Gommers, die op gelijke datum als arbeidscontractanten in dienst tra den. De Rijkspolitie, die in het ver slagjaar geen mutaties onderging, moest in 18 gevallen optreden in verband met gepleegde misdrijven, tegen 26 in 1964. Wegens overtre ding van de gemeentelijke veror deningen werd 10 maal verbali serend opgetreden, terwijl overtre ding van verkeersbepalingen in 331 gevallen een proces-verbaal tot ge volg had. Helaas bleven ook in 1965 de aan rijdingen niet uit. Eén dodelijk slachtofer was hierbij te betreuren, terwijl vijf personen licht letsel op liepen en in 34 gevallen alleen blikschade te melden was. Wegens overtreding van allerlei aard werd in 104 gevallen proces-verbaal op gemaakt. In totaal dus 503 proces sen-verbaal tegen 214 in 1964. Het bevolkingscijfer is voor het eerst sedert tientallen jaren toege nomen en dit niet alleen tengevol ge van een geboorte-overschot, maar ook, en dit ook weer voor het eerst sedert lange tijd, door een, zii het klein, migratie-overschot. Er werden 85 kinderen geboren, waarvan 44 jongens, waartegen in 1964 totaal 74 geboorten werden aangegeven. Overleden zijn 19 mannen en 13 vrouwen, tegenover 19 respectieve lijk 9 in 1964. Het geboorteover schot bedraagt dus 53 tegenover 46 in 1964. Gevestigd hebben zich 118 (135) personen, verdeeld in 58 (63) man nen en 60 (72) vrouwen. Daarte gen vertrokken 62 (82) mannen en 51 (90) vrouwen, totaal 113. Het migratieoverschot bedraagt dus 5 37). De totale bevolkingsgroei bedraagt 58 personen, tengevolge WAALWIJK TEL. 04160 3678 m PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES MNN Burgemeester waarvan onze gemeente thans 3781 inwoners telt Twee kinderen werden als leven loos ter wereld gekomen aangege ven, tegenover één in 1964. Het aantal huwelijken bedroeg 37 tegenover 30 in 1964. De vleeskeuringsdienst heeft 172 runderen en 591 varkens gekeurd, tegen 170 respectievelijk 501 in '64. De huisvuilophaaldienst werd op moderne hygiënisch verantwoorde wijze opgezet. Het aantal uitgege ven uniforme vuilnisemmers be- Inmiddels had ook de klerk leï^Sdraagt thans reeds 1287, terwijl dit getal regelmatig groeit. Weer werden 42 panden aan het hoofdriool aangesloten, waardoor 't totaal der aansluitingen gestegen is tot 497. Nog ongeveer tachtig be staande panden, gelegen langs stra ten waarin riolering aanwezig is, moeten nog worden aangesloten. In de nieuwe bouwverordening, die Uw raad binnenkort ter vaststel ling zal worden aangeboden, is de aansluitplicht aan de riolering ge regeld. De herziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak, voor wat betreft het industrieterrein, is in middels goedgekeurd door Gede puteerde Staten, terwijl de herzie ning van het plan in onderdelen Waspik-Noord, onlangs ter goed keuring werd ingezonden. De gronden in het plan-Kom zijn op één perceel na uitgegeven; de aanvragen om bouwgrond in plan- Noord komen in bevredigend aan tal binnen. De plantsoenendienst verrichtte, met uitzondering van de nieuwe aanleg van het park aan de Raad huisstraat, praktisch alleen onder houdswerk. Een succes mogen we noemen de voor het eerst in deze gemeente ge houden „Nationale Boomfeestdag"; het wandelpad tussen de Margriet laan en de Stadhoudersdijk, alsme de enkele straten in Waspik-Boven konden in het kader van deze dag met bomen beplant worden. He laas moet gezegd worden, dat voor al in Waspik-Boven de jonge bomen veel van de baldadigheid van de jeugd hebben geleden. Het jaar 1965 heeft zich geken merkt door 'n bevredigende bouw activiteit. In totaal kwamen er 42 (44) woningen gereed, waarvan 25 woningwetwoningen, 5 premiewo ningen, 3 vrije sector-woningen, 8 zgn. Bogaerswoningen en 1 vrije tijdswoning. Daartegenover zijn echter 15 wo ningen gesloopt, waaronder 5 on bewoonbaar verklaarde. In totaal zijn er thans nog 18 onbewoonbaar verklaarde woningen waarvan er 8 bewoond worden. Per ultimo de cember waren 25 woningen in uit voering en 57 in voorbereiding. Het aantal woningen bedroeg per 31 december 825, zulks na correc tie ingevolge de aanwijzingen van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Voor het jaar 1966 is het bouw- contingent voor onze gemeente be paald op 4 vrije sector-, 5 premie- en 15 woningwetwoningen, in to taal dus 24 (21) woningen, met ver schuivingsmogelijkheid tot 20 pro cent, waaraan ook gebruik is ge maakt ten gunste van de particulie re bouwers. Wanneer verder de aanvragen voor de zgn. Bogaerswoningen en de vrije tijdswoningen gehonoreerd worden, dan zal ook dit jaar weer in behoorlijke mate bijdragen tot opheffing van de woningnood. In totaal werden er 175 (121) aan vragen om bouwvergunning inge diend terijl 141 (100) vergunningen werden verleend. Verheugend en opmerkelijk is 't feit, dat in onze gemeente in de periode 1946 tot en met 1965 meer woningen door particulieren ge- Weiling van Waspik bouwd zijn, dan er woningwetwo ningen tot stand zijn gekomen, nl. 178 tegen 169. Dit streven naar bezitsvorming heeft zich ook dit jaar weer ge- openhaard in de aankoop van wo ningwetwoningen. In tien gevallen zijn de huurders tot aankoop over gegaan, terwijl enkele gevallen nog op afhandeling wachten. De vrijwillige brandweer, die thans 16 leden telt, heeft een betrekke lijk rustig jaar gekend. Slechts 4- maal moest voor brand worden uit gerukt. Tweemaal werd loos-alarm gegeven, éénmaal door een persoon die kennelijk aan Bacchus geofferd had en naar de bel van het politie bureau zocht, éénmaal tengevolge van een technische storing. Verder werd 32 maal geoefend. Dat het uitbaggeren van de Kerk- sevaartse Haven niet zonder resul taat is geweest blijkt wel uit het feit, dat op het ogenblik een schip van meer dan 3000 ton voor de scheepswerf ligt. Heeft het water ons enerzijds de ze mogelijkheid gegeven, ander zijds is het datzelfde water, wat ons in de laatste maanden veel schade heeft bezorgd. De gemeente heeft met haar weg gespoelde opritten naar de Haven- dijk en loswal, haar deel daarvan gekregen, doch ook vele inwoners, voornamelijk van de Havendijk, hebben eens te meer moeten erva ren, dat wij hier in het boezemge- bied zitten. Laten wij hopen, dat wij na de afsluiting van het Haringvliet voor onze goede diensten niet „beloond" worden door een totale afsluiting van het Oude Maasje. Verheugend is, dat in zeer vele en ook invloed rijke kringen begrip voor ons stand punt word getoond. Het wegenonderhoud vond op de normale wijze plaats. Het straten plan in de uitbreiding-Kom kon worden voltooid, terwijl eveneens alle trottoirs aldaar werden aan gelegd. Een goede verbetering kan genoemd worden de bochtverbete ring in de Benedenkerkstraat, die eindelijk tot stand kwam, evenals de herstrating van de gehele tra verse van de Langstraatweg door onze gemeente. De industrievestiging komt ge leidelijk op gang. In het afgelopen jaar werden in gebruik genomen de bedrijven van de firma de Bruyn, de n.v. Nabi, de n.v. Pacros en van de heer v. d. Ven. In bewerking zijn uitbreidingen van de n.v. Pa- cros, het koel- en vrieshuis Smits, het carosseriebedrijf van de Born en van Dupont de Nemours, terwijl besprekingen voor het plaatsen van fabriekshallen gaande zijn. Jammer genoeg gaat het verkrij gen van de voor de uitbreiding van het industrieterrein benodigde gronden met de gebruikelijke moei lijkheden gepaard, die een vlotte realisering van de plannen in de v/eg staan. Toch hoop ik nog steeds tot overeenstemming te kunnen ko- Op het gebied van onze onder wijsvoorzieningen zijn we weer vooruitgegaan. De nieuwe kleuter school aan de Prins Bernhardstraat is praktisch klaar en zal op 28 ja nuari a.s. in gebruik genomen wor den. We zijn een juweel van een school rijker geworden. Over de gang van zaken voor wat betreft de nieuwe school in Waspik-Boven en de uitbreiding van de bestaande meisjesschool in Waspik-Beneden meen ik optimis- tich te mogen zijn. Binnenkort zal ik, naar ik verwacht, nadere mede delingen kunnen doen. Dit is dan in vogelvlucht onze gemeente in 1965. Wij mogen niet ontevreden zijn, hoewel er nog ve le wensen overblijven, waarvan de vervulling medebepalend zal zijn of onze gemeente haar functie als woongemeente, zoals het Welvaarts- p'an dat wil, zal kunnen vervullen. Ik denk hierbij o.a. aan het wijk- gebouw voor het Wit-Gele Kruis, de sanering van een gedeelte van Waspik-Boven, waarvoor de plan nen in een ver gevorderd verkeren, de rioolwaterzuiveringsinstallatie, de totstandkoming van het dorps plein, het instructiebad, kortom al le voorzieningen, die er toe mede werken om de leefbaarheid van onze gemeente te vergroten. In hoop dan ook, dat, mede door de stadsgewestelijke samenwer king, die langzaam op gang komt, onze gemeente de mogelijkheden gegeven zullen worden om naar haar taak toe te groeien. Mijne heren, ik wil eindigen, maar niet zonder U, heren wethouders, U, leden van de gemeenteraad, commissieleden, ambtenaren en be ambten, leden van de rijkspolitie en vrijwillige brandweer, U, heren van de pers en alle anderen, die op enigerlei wijze in het belang van de gemeente werkzaam zijn ge weest, hartelijk daarvoor te dan ken en U allen te vragen ook in dit nieuwe jaar Uw beste krachten in te zetten. Overeenkomstig de nu reeds ja ren bestaande traditie verzoek ik U allen met mij een dronk uit te brengen op de gemeente Waspik en haar inwoners, daarbij de hoop uitsprekend, dat 1966 voor allen 'n voorspoedig en gezegend jaar mag ziin. De commissie, belast met het on derzoek van de begroting 1966 voor de gemeente Waspik, concludeerde mét het college van B en W dat de geraamde uitgaven zijn beperkt tot die welke strikt noodzakelijk zijn ter handhaving van het bereikte minimale verzorgingspeil, terwijl de ramingen der inkomsten, voor zover van eigen bevoegdheid af hangt, zijn opgevoerd tot de grootst mogelijke hogte. Derhalve gaf dit onderzoek geen aanleiding tot het maken van op- of aanmerkingen zodat de raad het tekort op de ge wone dienst van ruim 1,3 ton zon dermeer had te accepteren. De ka- pitaaldienst gaf aan inkomsten 6.281.559,81 en aan uitgaven 5.961.918,40. De inkomsten uit het gemeente fonds bleken dus ondanks verho gingen van straat- en hondenbelas ting, van riool- en reinigingsrecht, en van personenbelastingen niet toereikend. Burgemeester Welling stelde dat de kleinere gemeenten teveel op de schouders gedrukt krijgen (algemene bijstandwet) om zelf te dragen. In enkele jaren tijd moesten men 'n eeuw inlopen om het verzorgingspeil middels riole ring, straatverlichting en trottoirs, op te trekken. Strikt noodzakelijk temeer daar we als woongemeente zijn getipt. Vandaar dat we evenals vorig jaar bij de minister zullen aandringen op een aanvullende bij drage uit het gemeentefonds (op verzoek van vorig jaar is nog geen antwoord binnen). NIEUW RAADSLID In de vacature ontstaan door de ontslagname van de heer G. op de Weegh als raadslid wegens de ster ke groei van zijn boekhoudkantoor werd voorzien door de benoeming van de heer A. v. d. Wassenberg. Tevens ontstond er een vacature in de stadsgeweste commissie waar van de heer Op de Weegh deel uit maakte van het dagelijks bestuur. De heer J. van Hooren, candidaat gesteld door de heer W. Savelkouls, werd met algemene stemmen tot lid van bedoelde commissie gebom bardeerd. KOOP EN VERKOOP GROND Niet minder dan elf adspirant- bouwers van zgn. Bogaertswonin- gen kochten de nodige percelen aan de Spangen- en Oomstraat in Was pik-Noord, tegen 'n prijs van f 15,- per m2. De boumij. N.V. Drecht- stad te Dordrecht kocht 1107 m2 aan de Schoolstraat voor de bouw van 4 woningen in de vrije sector, tegen 16,50 per m.2. De heer A. Martinus kreeg 'n bouwperceel op de hoek Burg. Couwenburg-Kamp- straat in eigendom tegen 13,75 per m2. Van mej. Van Daal kocht de gemeente een stukje grond ten Oosten van de Kerkvaartsestraat, dat, gekoppeld aan een aangren zend perceetjes, weer werd door verkocht als bouwterrein aan de heer P. de Graauw. Al deze gron den gingen van de hand tegen een nieuw prijzenschema. De Raad be sloot nl. eerder in de vergadering om de uitgifteprijs van bouwgron den zowel in Waspik-Boven als in Waspik-Beneden met 10% te ver hogen, dit zowel op aandringen van G.S. als om het feit dat de kosten van het bouwrijpmaken van de gronden en het renteverlies steeds stijgen. BEZWAARSCHRIFTEN Enkele bezwaarschriften die wa ren binnengekomen van winkeliers tegen de aanslagen van de riool belasting werden niet ontvankelijk verklaard. Voor woonhuizen met w/nkelpand betaalt men 100% meer dan voor een gewoon woonhuis. Wel zegde de voorzitter toe deze materie nog eens onder ogen te zullen nemen. Ook een bezwaar schrift van de zuivelfabriek tegen een opgelegde vermakelijkheidsbe lasting voor het vertonen van een film op een ledenvergadering werd niet ontvankelijk verklaard. De heer Kamp pleitte voor een herziening van de betreffende verordening om dat het zijnsinziens onredelijk was belasting te moeten betalen in ge vallen waar het louter voorlichting en instructie betreft. Een advies van ambtenaren der Griffie aan 't bestuur van de zuivelfabriek ont lokte aan burgemeester Welling de opmerking: „de griffie moet zich bij eigen leest houden; wij zullen zelf onze boontjes wel doppen". Wel zegde de voorzitter toe de ver ordening met bekwame spoed te zullen aanpassen. Tegen een ver ordening van de heer Van Diem in beroep gaf de raad aan B en W volmacht verdere stappen te onder nemen bij het verweer in rechten. In verband met de inwerkingtre ding van de woningwet en de wet op de ruimtelijke ordening werd de legesverordening herzien. Voor het in behandeling nemen van een aanvrage voor bouwvergunning zal voortaan 5,moeten worden be taald welke zullen worden terug gestort als de vergunning wordt toegekend; dit om niet reële aan vragen tegen te gaan. Ook de kos ten van advertenties bij aanvragen van bouwvergunningen in afwij king van het terplaatse geldende bestemmingsplan zullen door de belanghebbenden moeten worden betaald. Het pand Spoorstraat 21 werd onbewoonbaar verklaard. Voor de indichting der nieuwe kleuterschool werd een crediet van f 18.734,16 beschikbaar gesteld. Nog eens 6.000,voteerde de raad voor de aanleg van een persleiding t.b.v. de riolering. Lozing van het riool in de Kerkvaartsehaven is 'n noodoplossing. Mettertijd zal een zuiveringsinstallatie met afvoer naar het Oude Maasje worden ge realiseerd, waarbij de provinciale weg moet worden doorkruist. Ter plaatse ligt momenteel de weg open. Het nu aanbrengen van een stalen mantelpijp geeft een kosten besparing van f 14.000,—. Nederland staat er economisch niet zo slecht voor als velen wel beweren. Voorzichtigheid is nodig, maar er is helemaal geen sprake van een ken tering in de conjunctuur. Minister Den Uyl (Economische Zaken) ver telde dit dinsdag in de Tweede-Ka mercommissie die in het openbaar zijn begroting besprak. "De afgelopen maanden zijn ten onrechte door hooggeleerden en ge leerden op basis van heel simpele aanwijzingen uitlatingen gedaan als zou er een kentering in de conjunc tuur optreden. Aanwijzingen voor zo'n ommekeer zijn bepaald niet voor handen", aldus de minister. Het is geen reden om nu in juichtoon los te barsten, want zorgen zijn er nog ge noeg, waarschuwde hij. „Een behoed zaam beleid is nodig, maar ik aarzel niet om onze economie gezond te noemen", zei minister Den Uyl. Er zijn altijd wel spanningen in de ontwikkeling van onze economie, ver telde hij. Dat vraagt de voortdurende zorg van de regering. Maar waakzaam zijn is heel iets anders dan bang zijn voor een kentering. Op grond van nauwgezette afwegingen van de be schikbare gegevens is de regering tot de conclusie gekomen dat er binnen afzienbare tijd geen terugslag is te verwachten, verklaarde de minister. Zorgelijke punten in onze economi sche ontwikkeling blijven volgens de minister het gebrek aan geldmiddelen en de ontwikkeling van de lonen. Als de lonen uitgaan boven de gevaren zone van zeven percent, die de rege ring aangaf, komen de investeringen, waarover men nu nog optimistisch is, inderdaad in gevaar. Dat zou voor 1967/'68 nare gevolgen hebben. Een dergelijke invloed zou worden ver- Snelle hulp redt vier mensen BIJRIJDER DUWT AUTO DOOR IJS NAAR WAL Aan het dappere optreden van de 24-jarige bijrijder D. Overdam uit Zaandam is het te danken dat vier personen, die maandagmorgen bij Den Helder met hun auto in het Noordhollandse Kanaal reden, nog in leven leven zijn. Mevrouw C. S. Talens-Snoek (34) reed met haar auto over de Dog gersvaart op wag naar Alkmaar. Bij de Kooijbrug moest zij rechts af slaan, maar door een onverklaar bare oorzaak had zij haar auto niet meer onder controle en reed par does het kanaal in. In de auto za ten haar ouders en haar vierjarig zoontje. De heer Overdam zag alles voor zijn ogen gebeuren. Hij sprong zon der zich te bedenken uit zijn vracht auto en dook gekleed in het ijs koude water. Hij zag kans dé auto, die midden in het kanaal op een luchtbel -dreef, zwemmend door de ijsschotsen naar de kant te duwen, waardoor de inzittenden op het droge konden worden gebracht. Voor zover bekend heeft niemand nadelige gevolgen van het ijskou de avontuur ondervonden. De auto kreeg enkele deuken en waterscha de. sterkt door een verder gebruik aan kapitaal en een verhoging van de rentestand. Om dit te voorkomen is een behoedzaam beleid nodig, schetste de minister. Hoewel de minister heel wat meer optimistische dan pessimistische ge luiden liet horen, liet hij toch duide lijk blijken dat verdere verkorting van de arbeidstijd onder de huidige om standigheden volkomen onmogelijk is. „De regering heeft een omvang rijk programma. Dit maakt het nodig dat zorgvuldig wordt overwogen wat het eerst moet gebeuren. Verdere ver korting van arbeidstijd zou nu ten koste gaan van de produktie, de open bare voorzieningen en de andere so ciale maatregelen die de regering wil doorvoeren", zei hij. BONDEN WILLEN OVERLEG OVER SCHOEN-CAO HEROPENEN De vakbonden van wememers in de schoenindustrie willen het gestaakte overleg met de werkgevers over de cao voor de schoenindustrie weer op gang brengen. Ze hebben de federatie van Nederlandse schoenfabrikanten om een heropening van het gesprek gevraagd. De punten, waarop het overleg destijds is gestuit zijn de kwestie, van de vakbondsfondsen, de verplichtstel- ling van winstdelingsregelingen, de loonsverhoging, herzienning van de zogenaamde loonstructuur en - on der andere de. plaats van de vrou wenionen daarin. AMERIKAANS VLIEGTUIG VERONGELUKT 47 doden Een transportvliegtuig van het type C 123 van de Amerikaanse lucht macht is even na het opstijgen in het dichte oerwoud van de Zuidvietna- mese centrale hooglanden neerge stort en in brand gevlogen. Er waren blijkbaar geen overlevenden onder de inzittenden 47 man militair per soneel. TWAALF JAAR GEVANDENIS- STRAF Twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke ter be schikkingstelling eiste de officier van ustitie bij de rechtbank in Maastricht mr W. Moors, tegen de 31-jarige Wim J. uit Schaesberg, oud-mijnwer ker en laatstelijk sjacheraar in auto's. Hij doodde op de. avond van zondag 18 juli van het vorig jaar na ruim twee uren van demonisch kwellen de amper meerderjarige Piet Frijns uit Schimmert. Hij velde hem met scho ten uit een parabellum-pistool. De verloofde van Piet, de 20jarige Ber tha Geurts uit Valkenburg, zag het misdrijf gebeuren, nadat hij eerst bei den tot ontucht had willen dwingen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5