wAalwijkse en UnqstRAAtse couratu Winkelbedrijven hebben laagste inkomen van Nederland VLIJMEN DRUNEN Uitgaan in het weekend Sprang-Capelle APOLLO Luxor RIB» A BUMS In het Land van Heusden en Altena Nieuwkusjk Capelle Sprang Vrijh.-Capelie Doorzichtig Elshoui een poiis Korte berichten VRIJDAG 18 FEBRUARI 1966 87e JAARGANG No. 13 De fcho v'An het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" OPBRENGST COLLECTE De inzameling voor het huwelijksgeschenk van Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg heeft in onze gemeente circa f 2200. - opgebracht. ETEN VOOR INDIA. In het kader van de landelijke actie Eten voor India" kwamen ji. woensdag avond op uitnodiging van burgemeester van Prooijen, afgevaardigden van de plaatselijke kerken en hoofden van scholen uit de ge. meente in de conferentiezaal van het ge meentehuis bijeen, ter regeling van deze actie. Alle uitgenodigden hadden aan de oproep gehoor gegeven. Burgemeester van Prooijen lichtte naar aanleiding van de betrokken brief van het Ministerie een en ander toe. Alle aanwe zigen verklaarden zich bereid tot medewer king aan deze bliksemactie, waartoe door de schooljeugd een circulaire met zakje huis- aan.huis zal worden bezorgd, en waarvoor a.s. zaterdag van 11-1 uur de kerken ge opend zu'len zijn, die als posten dienst doen, v/aar de gevulde zakjes door de ingezetenen kunnen worden ingeleverd, terwijl daarnaast nog posten voor inlevering zullen worden gevestigd ten gemeentéhuize, de Huishoud school, gebouw E'tatho (Herv. Kerk Capel- le) en bij dhr. Waarts aan de Nieuwevaart. Door klokgelui zullen de ingezetenen aan de actie worden herinnerd. De burgemeester sprak tot slot de hoop uit dat de gemeente Sprang-Capelle op waardige wijze aan de actie zal deelnemen. JUDO.EXAMEN In de judosportschool te Tilburg slaagden voor het examen "gele band" de wacht meesters van de rijkspolitie (groep Sprang- Capelle) de heren S. van der Velde, G. Swets, E. J. Hulsman en B. H. Dijks. passeren. Bij alle festiviteiten was Sirena present, o.a. de Anjer-actie, de Wandel sport, de reis voor ouden van dagen, de Oranjefeesten, de demonstratie van de Mar- grietruiters enz. Ook gewaagde de secreta. ris in zijn verslag van de enorme belang stelling bij de taptoe-avond, die schitterend geslaagd was en waarvan het belangrijk is dat deze manifestatie jaarlijks zal worden herhaald. Speciaal werd dank gebraoht aan de tamboer-maitre de heer L. van Zutfen voor zijn leiding aan het tamboercorps en hij het instuderen van de taptoe-show. Het aantal werkende leden bedraagt 48. Spr. besloot zijn keurig verslag met een op. wekking tot trouw bezoek San de repetities. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn gedocumenteerd verslag en voor het vele werk dat hij het gehele jaar door voor het corps verricht. De opleiding van leer lingen en de oud-papieractie vragen de in zet van zijn gehele persoon. De voorzitter wekte daarom de leden op hieraan zoveel mogelijk mee te helpen, want dat is een onmisbare bron van inkomsten, waarop de vereniging bij de voortduur moet kunnen rekenen. De penningmeester de heer W. Heijmans gaf een duidelijk financieel overzicht en de begroting voor 1966. Na uitvoerige bespre king bracht de voorzitter ook deze functio. naris dank voor de arbeid hieraan besteed. De heer G. de Jong deelde namens de con trole-commissie mee dat boeken en beschei den in orde waren bevonden. Voor 1966 zal de commissie bestaan uit de 'neren G. de Jong en A. Romer. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren W. Heijmans en D. v. Pelt herkozen, die onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen hun herbenoeming aan. namen. Op voorstel van het bestuur werd besloten de contributie voor de werkende leden te verhogen, nu alles meer gaat kos ten is zulks gewenst. Om die reden zal er ook op zaterdag 26 maart een oliebollen- actie worden gehouden. Verder werd besloten deel te' nemen aan het federatief concours op zaterdag 2 juli te Wijchen. Het 60-jarig bestaan van het corps in het najaar maakte eveneens een punt van 'bespreking uit. Besloten werd bij deze gelegenheid een feestavond te organi seren, waarbij ook het bestuur van de jeugd, club 'haar medewerking zal verlenen. Ook zal in de zomer weer een uitstapje worden gemaakt. Nadat de voorzitter nog enkele medede lingen had gedaan omtrent de feestelijkhe den op 10 mrt. bij gelegenheid van het hu welijk van Prinses Beatrix, dankte hij in zijn slotwoord voor de prettige en geani meerde bespreking, die ongetwijfeld niet anders dan in 'het belang van het corps zal zijn en sprak de hoop uit dat de animo voor deze avond het corps tot groter bloei zal brengen. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal gedurende het a.s. weekeinde worden waargenomen door dok ter Wijffels uit Waspik, tel. 250. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de praktijk van dokter Winkelman worden waargenomen 1 door dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossenbergselaan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 20 FEBRUARI 1966 Ned. He'rv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur. Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. R. Barkema. VEILIG VERKEER AFDELING SPRANG-CAPELLE De afdeling Sprang'van de bond voor Veilig Verkeer houdt haar jaarvergadering op dinsdag 22 februari a.s. dn de aula van de ULO-school. Op deze avond zullen de geslaagde candidaten van de verkeerss'leu- tcl.cuisus 'hun diploma en insigne in ont vangst mogen nemen. Deze cursus is be doeld om de mensen die hun rijbewijs al langere tijd in bezit hebben de gelegenheid te geven hun theoretische kennis op te ha len. DRAAIAVOND MARIJKE De Harmonie en Drumband "Marijke" organiseert op zaterdag 5 maart a.s. in het gebouw van de Chr. Volksbond een grote 'Draaiavond" (rad van avontuur), waarvoor een groot aantal waardevolle prijzen be. schikbaar zijn. UITVOERING MARIJKE. Op zaterdag 26 februari om half 8 (voor het westelijk deel van Sprang vanaf de Mo lenstraat) en op maandag 28 februari om half 8 (voor 't oostelijk deel t.m. de Molen straat) zal de Harmonie en Drumband van "Marijke" de jaarlijkse uitvoering voor do nateurs en verdere belangstellenden geven in de zaal van de Chr. Volksbond. Naast het optreden van Harmonie en Drumband, zal aan deze uitvoering mede werking wórden verleend door het Toneel, gezelschap "De Vriendenkring" uit Woud- richem. Opgevoerd zal worden het toneel spel dn drie bedrijven "Het leven gaat door". DE MARGRIETRUITERS De landelijke rijvereniging De Margriet- ruiters organiseert op woensdag 23 en don derdag 24 februari as. in Café 't Bruggetje een tweetal ruiteravonden voor leden en in- troducé's. Opgevoerd zal worden het toneelstuk in 3 bedrijven van Michel Boere en Jan Gros- feld "Eddie kon niet blijven". JAARVERGADERING FANFARECORPS "SIRENA". Het fanfarecorps "Sirena" hield in haar repetitielokaal aan het Bruggetje haar jaar vergadering, die door bijna alle leden werd bijgewoond. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer Jac. Vos, de bijeenkomst met een woord van welkom, waarin hij er zijn blijdschap over uitsprak dat het corps bijna geheel aanwezig was. Vooral voor de jeugdleden is het van betekenis, aldus de voorzitter, dat zij een inzicht krijgen -in de vele werkzaamheden en activiteiten der ver eniging. Als het gezegde: "wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" bewaarheid mag worden, dan is er voor Sirena een goede toekomst zou uiten in veel ambitie voor de langstelling van deze avond zich ook in de toekomst zou uitten in veel ambitie voor de repetities en in het thuis studeren. Na het lezen van de notulen, bradht de secretaris de heer C. Hoevenaars, een uit voerig jaarverslag uit, waarin hij de vele activiteiten der vereniging de revue liet GESLAAGD Stichting Klinisch hoger onderwijs Arts: J. C. M. Weyers Vlijmen. VLIJMENSE JEUGD OP DE BRES VOOR VOGELS IN NOOD De jeugd van „Groot-Vlijmen" heeft op initiatief van de Rijkspolitie brood en ander voedsel voor de vogels op gehaald, die door 't strenge winterse weer hun normale voedsel' onder een dik pak sneeuw bedolven zagen. De oproep van de diverse hoofden van scholen had veel succes: de surveil lance van de Rijkspolitie moest vele keren „pendelen" om al het door de jeugd opgehaalde voedsel naar de Technische Dienst van de gemeente te brengen, die voor de „distributie" onder de hongere vogels zorgde. CARNAVAL IN KNOTWILGENDAM. Zaterdag 19-2-'66 begint het programma, 's Morgens traktatie kleuterscholen en n.m. trak.atie zieken. Om 20 uur opening earns, valsfestiviteiten met een groots opgezet Be jaardencarnaval .in café H. Boom-v. d. Wiel. Zondag 20-2-'68 13.30 uur aankomst Prins c.s. op het Plein en onthulling "Kni-L lis". 13.45 uur ontvangst Gemeentehuis; 14 uur opstellen optocht in de Ju'ianastraa, 1.430 uur vertrek optocht. Route (onder voorbehoud): Lieve Vrouwenhoekje, Wil- helminastraat, Akkerstraat, Schoppen Ze ven, Wolput, de Akker, Plein, de Akker, Grote kerk, Pastoor van Akenstraat, Pasto riestraat, Mgr. van Kesse'straat, Plein, défi lé voor bordes Hotel Zwarte Schaap, waar na ontbinding optocht; 19.30 uur prijsuit reiking in café's Gevers, van Beijnen, H. Boom-v. d. Wiel en P. van Engelen. Daar na bezoek van Prins c.s. aan alle deelne mende gelegenheden. Maandag 21-2-'66, 10 uur feestelijke zit ting in café H. Boom-v. d. Wiel van Prins c.s., carnavalsclubs en verdere vroege feest neuzen. Uitreiking van de Route-schema's voor de op deze avond te houden groepen- wedstrijden; 14 uur opstellen kinderoptocht in de Julianastraat en ontvangst Jeugdprins op het gemeentehuis; 14.31 uur vertrek op tocht; circa 15.30 uur défilé voor bordes Hotel 't Zwarte Schap. Dinsdag 22-2-'66 10 uur feestelijke zit ting in café 't Centrum, van Prins c.s., car navalsclubs en verdere vroege feestneuzen. Route bekendmaking. 10 en 14 uur kindervoorstellingen en trak taties voor alle schoolgaande kinderen van Knotwilgendam in het Lido-fheater. 18.30 uur aanvang groepswedstrijden, om 12.15 uur taptoe met verbranding Knillis op het Plein. Zaterdag 26-2-'66 slotzitting carnaval '66 in café Het Centrum, met prijsuitreiking van de groepenwedstrijden, verdeling be kers, medailles etc. Muzikale omlijsting van de avond: De Label'a's en de Ekspersieste- kers, aanvang 19.30 uur. Knotwilgendam gaat weer een daverend Carnaval tegemoet! Wanneer men het hoofdkwartier van Prins Huipino XI betreedt, waar het een bedrijvigheid is van jewelste, zou men zich wanen in het kantoor van een of ander groot warenhuis of concern. Tussen alle gesprek ken door houden andere bestuursleden zich bezig met jurylijsten, advertenties, formu- lieren voor 'bejaardenavond etc. Zelfs wijk verpleegsters darren rond met hun lijsten van langdurig bedlegerigen. Amper heeft de Stichting Jeugdbelangen het verkoopcijfer van de klompjesactie door gegeven, of het gemeentebestuur laat vragen op hoeveel personen moet worden gerekend bij de officiëële ontvangst Meermalen wordt verzucht wanneer de P.T.T. nou eindelijk de aangevraagde meer dere lijnen aan zal leggen. Voor een buitenstaander allemaal ogen schijnlijk onbenullige dingen, maar voor een insider juist de gegevens welke precies moe ten passen in het grote geheel dat "carna valsorganisatie" heet. Niets mag aan het toeval worden overgelaten om een 4-daags Carnavalsfeest ongestoord te laten verlopen. De entree van Prins Huipjno XI met zijn gevolg is evenals vorige jaren ook dit keer weer bijzonder origineel. Zijne Hoog heid zal dit jaar op een wel zeer bijzondere wijze in Knotwilgendam arriveren, t.w. per "Spijker" (Ja hoor, U leest het goedl). Het sociale belang dat elk jaar door 8e Carnavalsvereniging "Knotwilgendam" in haar programma wordt verwerkt (dit jaaj de Stióhting Jeugdbelangen voor-het: jeugd- vacantiewerk) is ook voor 1966 weer suc cesvol geweest. Alle 1500 paar lolbmpjes (Knotwilgendam's Carnavalssymbooli 1966) zijn bijna uitverkocht. De hele organisatie (ook de financiële) is weer rond. Nóg ds het stil in KnotWilgen- dam. Een stilte waarin koortsachtig <Je laat ste hand wordt gelegd aan de 16 praalwa gens. Een stilte welke zondagmiddag 'bij dé machtsovername door Prins Huipino zal los barsten in een 3 daags daverend Carnavals feest, «voor de 6e maal weer kundig georga niseerd en geregisseerd door de ijverige Carnavalsvereniging "Knotwilgendam", wel ke de sympathie en belangstelling van heel Vlijmen achter zich weet. UITVOERING In Hotel Prinsen presenteerde dótoneel groep Jonge Boerinnen en Jonge Boeien het toneelstuk: Die neemt vakantie, een klucht in drie bedrijven van Jan Blaaser. Wederom oogstte de toneelgroep veel succes. De regie was in goede handen van de heer M. Nicols. KNOTWILGENDAM Vrijdag a.s. wordt de laatste vergadering gehouden van Prins Carnaval, Raad van Elf en groepen, om de prijzen bekend te maken van de optocht, groepen, kinderoptocht enz. BLIKSEMACTIE VOOR INDIA De schooljeugd op de Vliedberg hield een bliksemactie voor de hongerende bevolking van India, die f 281.- opbracht. Gaat zo voort! Het inkomen van de winkelbe drijven in het Land van Heusden en Altena is vergeleken bij dat van de winkelbedrijven in de rest van Ne derland en van Brabant het laagst. Door het grote aantal dorpskernen is het voor de winkelier bijna niet mogelijk zich te specialiseren in de verkoop van bepaalde waren. Hij moet in meer zaken handelen om aan een redelijke omzet te komen. Dat zegt drs. W. G. A. Smits, se cretaris van de Waalwijkse Kamer van Koophandel. In het land van Heusden en Altena zijn ruim zes honderd verkoopplaatsen (Gorkum niet meegerekend). Maar het aan tal inwoners per verkoopplaats is er lager dan in het overige deel van Nederland en nog lager dan in het overige deel van Brabant. In cij fers uitgedrukt is het aantal inwo ners per verkoopplaats respectie velijk: 54, 60 en 65. GEEN CENTRUM Het 38.508 inwoners tellende Land van Heusden en Altena heeft geen centrum, geen plaats waar de men sen naar toe trekken om inkopen ie doen. Velen gaan daarom winkelen in Gorkum, Waalwijk of Den Bosch. En als door de aanleg van enkele grote wegen het gebied straks ge heel uit zijn isolement komt zal voor velen het gaan winkelen m plaatsen als Utrecht en Rotterdam ook geen probleem meer zijn, meent drs. Smit. BELEID Voor de ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf is het zaak de bakens te verzetten. Zij zullen hun bedrijven moeten moderniseren; zij zullen zoveel mogelijk rekening dienen te houden met de behoeften van de consument. Als het struc tuurplan er is zal de ondernemer zijn beleid daarnaar moeten rich ten. Dat is van belang, want in de komende jaren zullen volgens de heer Smits meer nog dan tot dus ver inkopen worden gedaan in Waalwijk, Den Bosch en Gorkum. ni Vast staat dat heel wat winkels en winkeltjes zullen werdwijnen Aan hét saneringsproces overal waar te nemen, ook in andere be drijfstakken is voor velen nu eenmaal niet te ontkomen. Maar op den duur blijft een gezonde mid denstand over. En dat is winst. Drs. Smits is voorstander van 't Stichten van winkelcentra. Maar volgens hem. zal men met het stich ten van dergelijke centra heel voor- KADERCURSUS ABDIJ MARIËNKROON In het raam van de Kadercursus welke gehouden wordt op de Abdij Mariënkroon zal hedenavond een voordracht worden gehouden door mevrouw de Brock met als onder werp: Huishoudelijke problemen van deze tijd. BOND VAN OUDSTRIJDERS AFDELING DRUNEN Uitslag 2e concours met Waalwijk en Raamsdonk. De bekers werden gewonnen door de korpsen Korps A: Waalwijk 112 pt. Raamsdonk 109 pt., Drunen 108 pt. Korps B Waalwijk 102 pt., Raamsdonk 92 pt., Drunen 90 pt. Korps C Waalwijk 82 pt. De personele prijzen zijn gewonnen door: 1 Maxolino 2 x 25 pt., 2 C. Zijlmans 2 x 24; 3 Mekes 2 x 24; 4 J. van Helvoirt 1 x 21; 5 Ketelaars 1 x 25. De personele prijzen yoor dames zijn ge wonnen door: 1 Ria van Oosterhout; 2 mevr. van Huiten; 3 Riet van Helvoirt; 4 mevr. de Leeuw; 5 mevr. van Helvoirt; 6 mevr. Stiphout.. Schutters en schutsters, zo volhouden en tot 5 maart in Raamsdonk. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedge vallen: Dienst Dr. Overgaag. CARNAVAL DRUNEN De Carnaval in Drunen belooft dit jaar weer een echt feest te worden voor jong en oud. Het programma is ongeveer gelijk aan voorgaande jaren. Mina is er weer en zon dagmiddag zal Prins Dwerg den tweede met een grote optocht worden ingehaald en ten gemeentehuize worden ontvangen om het sein te geven voor drie dagen plezier en pret. Dat plezier maken zal in Drunen be staan in het groeplopen dat zondagavond reeds zal beginnen en dat maandag zal wor den voortgezet. De maandag staat' trouwens verder in het teken van de Kindercarnaval met optocht en kinderfeest. FILM Zaterdag 19 febr. 8.30 uur: Blanke Ve nus in het oerwoud, 18 jaar. Zondag 20 febr. 4 uur: Stoottroepen on der spervuur, 14 j.; 6.15 uur: Mondo Cane II, strikt 18 j.; 8.30 uur: Blanke Venus in het oerwoud, 18 jaar. OLIEBOLLENACTIE A.s, zaterdag zullen de leidsters en lei ders van de verschillende jeugdverenigingen weer de gebruikelijke oliebollenactie houden, waarvan de baten ten goede komen aan de kas van de verenigingen. Voor slechts één gulden kan men in het bezit komen van een zak heerlijke en vakkundig bereide oliebol len. RIKCONCOURS In café "De gekroonde hoed" zal zater dagavond een groot rikconcours gehouden worden ten bate van de .L.Vr. Schuts, aan vang 8 uur. Zoals men weet,is de Schuts al lang aan enige vernieuwing en uitbreiding toe. Een van de acties om de benodigde gelden bij elkaar te krijgen is het houden van enkele rikconcoursen. CARNAVAL. Dat het carnavalscomité niet alleen in Elshout, maar ook in Drunen waarering ge niet, bleek wel uit de grote toeloop op de gehouden receptie ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, en uit het feit dat de Drunense Prins, met hofkapel en gevolg, ge lukwensen kwam aanbieden en de voorzit ter van het Elshouts comité, de heer H. Hoevenaars, de versierselen verbonden aan de orde "Van Dwerg tot Scheet" opspelde. Drs. W. G. A. Smits zichtig moeten zijn. Het dient in fazen te gebeuren. En men zai ter dege rekening moeten houden met v/at er bijvoorbeeld in een bepaalde plaats aan winkels is. Anders wor den óf de mensen die in zo'n plaats kemen óf de mensen die er zitten het slachtoffer. Het beleid van de overheid is er op gericht zoveel n.ogelijk winkels bij elkaar te krij gen. „Akkoord zegt secretaris Smits. „Maar zet de zaak dan al tijd zo op dat men voor de midden stand een exploitabel geheel over houdt". Een winkelcentrum in Almkerk? Drs. Smits acht de tijd rijp erover te praten. Zo'n centrum .s er niet in een handomdraai. Met de voor bereiding daarvan zijn al gauw 'n jaar of vier, vijf gemoeid. GROTE BELONING VOOR OPSPORING VAN SIERADEN De in Genève wonende Engelse uitgever E. Reves, uit wiens kamer in het Hilton-hotel in Aunsterdam op 5 of 6 februari juwelen ter waarde van tenminste 100.000 dollar werden ge stolen, heeft een beloning van 35.000 gulden uitgeloofd aan degene die in lichtingen kan geven die tot opspo ring van de gestolen sieraden leiden. De uitgever, die samen met zijn Amerikaanse echtgenote een week einde in het Hilton-hotel logeerde, ontdekte zondagsmiddags dat de sieraden, waaronder een groot aantal gouden ringen, 6 diamanten broches, twee gouden armbanden en vier kost bare parelcolliers, waren verdwenen. Het juwelenkistje, waarin de kost baarheden zich bevonden, bleek te zijn opengebroken. De juwelen waren niet verzekerd. Onderzoek van de recherche naar deze grote hoteldiefstal heeft nog geen resultaat opgeleverd. van particuliere ziekte kostenverzekering ruimer en voordeliger dan het „Vrijwillige Ziekenfonds" Inlichtingen Waalwijk Noordstraat 258 Telefoon 4203 De Nederlandse regering heeft besloten de Vietnamese bevolking met medische hulp te steunen. Er zullen een 5-tal consultatie-bureaus worden ingericht voor t.b.c.-bestrij- d:ng, kosten lVz miljoen. Ook is een chirurgische kliniek in studie en zullen artsen worden uitgezonden. De Nederlandse schaatsploeg, die zaterdag en zondag in Goten borg aan de wereldkampioenschap pen zal deelnemen, bestaat uit Schenk, Verkerk, Liebrechts, Not- tet en Jorritsma. In de textielindustrie is een ac- coord voor C.A.O. van 3 jaar tot stand gekomen. Bij het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg zal op beperkte schaal gratie aan ge^ vange worden verleend. De mond- en klauwzeer-epide- mie heeft de regering tot nu toe 40 miljoen gekost. GEEN WOORDEN MAAR DADEN. Met Eddie Constantine als F.B.I.- man en Daphne Dayle als zijn help ster gaan we dit weekend achter twee bendes aan, die elkaar steeds iets voor de neus wegkapen. Dat levert voor onze Eddie uiteraard enkele ver velende en benarde situaties op. Te meer daar hijzelf voor bendelid door gaat. Vanuit de ene bende moet hij ook de andere proberen schaakmat te zetten. Hij wordt echter ontmaskerd als agent voor de F.B.I. en dat houdt in dat hij door twee bendes op de hie len wordt gezeten. Doch naarmate de film vordert past de grote puzzel steeds beter in elkaar en op het einde past de puzzel zelfs precies, zodat Eddie èn de twee bendes èn een ge heimzinnige "panter" in zijn macht heeft en aan de dienstdoende agenten kan overleveren. Alles bij elkaar weer een spannend avontuur. Donderdag tot en met dinsdag. URSUS DE GESEL DER TARTAREN. Aan het einde van de zeventiende eeuw is Polen het laatste land, dat nog weerstand biedt tegen de aan stormende Tartarenhorden. Een van de mannen, die hierbij een belangrij ke rol speelt, is een Poolse nationale held, die om zijn enorme kracht de bijnaam "Ursus" heeft gekregen. Als zijn zoontje Michael door de Tartaren ontvoerd wordt, voegt Ursus zich bij de legereenheid van Prins Stefan, die in het bezette gebied een verkenningsactie moet ondernemen. Dan beginnen de massale acties om het behoudt van Polen en een weer loos jongetje in handen van de Tar taren. Zondag 3 uur. absurditeit van de oorlog moeilijk kan aanvaarden, staan op het punt de oorlog te verlaten door een pasje aan te vragen voor de inschepings boot van de Engelsen. Een van hen, Julien, wordt echter zo diep geschokt door het zien sterven van een van zijn kameraden en een vrouw, dat hij smeekt een meisje dat alleen in haar landhuis is achtergebleven met hem mee te gaan. Hij belooft met haar te zullen trouwen, wanneer zij om 7 uur op het strand zal zijn voor de insche ping. Hij wacht, maar zij is te laat. Doch ook na 7 uur blijft hij nog wachten. Vrijdag tot en met dinsdag. Voor verdere bijzonderheden over de diverse carnavalsactiviteiten in de Waalwijkse café's en zalen kunt U het beste onze advertentiepagi na's raadplegen. DE HEL VAN DUINKERKEN Vier soldaten, waarvan er een de BEACH PARTY. Frankie (Avalon) en zijn meisje Dolores gaan in de vakantie naar een der Calefornische stranden om er samen van de zee, zon en zand te kunnen genieten. Zij hebben daar een huisje gehuurd, maar wanneer zij daar aankomen blijkt het uit te pui len van andere jongelui die helemaal niet op het programma stonden. Frankie is danig teleurgesteld, wan neer hij hoort dat Dolores deze vrien den veiligheidshalve heeft uitgeno digd. Hij geeft van zijn teleurstelling en boosheid danig blijk door een ze kere Ava het hof te gaan maken, in de hoop dat Dolores haar "fout" in wil zien. Frankie vergat bij deze ge waagde onderneming dat Dolores even koppig als lief kan zijn en zo gaan er enkele misverstanden ont staan die aan het eind van de film wel opgelost zulen worden. Vrijdag, zaterdag, zondag. MEISJES ZONDER KAMERS Zaterdag t.m. dinsdag.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9