wAALwijkse en LAnqstRAAtse cour Ant Luchtvrachtvervoer neemt steeds grotere vlucht VERLOVEN...? Fa. i. ThUSCH Uitgaan Musis Sacrum i i i i i in het weekend mm LUCHTVRACHT Luxor APPELS - WAALWIJK N.V. Lido Vijf Nederlandse vervoerbedrijven in Road Air Vlijmen VEEL HAAST MET UW ZENDING? DAN EERST NAAR DEKZEILEN „American- stores" Tilburg BEL 04160-4031 en alles komt in orde. Sprang-Capelle The Athenians hadden succes Soos St. Denis houdt Oranjebal voor India Waspik VRIJDAG 4 MAART 1966 87e JAARGANG No. 17 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bjj girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Appels-Waalwijk vervoert ook goederen door de lucht Vijf grote Nederlandse wegvervoerbedrijven hebben gezamelijk een nieuwe N.V. opgericht, die zich gacd bezighouden met de or ganisatie van aansluitend vervoer over de weg, benevens met op en overslag van goederen, die door de lucht zijn of moeten worden vervoerd. De nieuwe N.V., die voluit Road Air Transport Centre Schiphol heet, is gevestigd op Schiphol. Men heeft daar de be schikking gekregen over bedrijfsruimten tot een oppervlakte van bijna 1000 m2, bestaande uit kantoren, douaneloodsen, vrije op slagloodsen en een gedeelte van het publiek douane-entrepot. Road Air is deze week met zijn werk begonnen. Het luchtvrachtvervoer speci aal via Schiphol neemt een steeds grotere vlucht, 't Aantal passagiers, dat vorig jaar door de lucht var., naar en via Schiphol werd vervoerd, lag 17 procent hoger dan in 1964; maar het luchtvrachtvervoer va n, naar en via Schiphol steeg met niet minder dan 33 procent. Doordat de luchtvaart met steeds grotere, voor goederenvervoer ingerichte vliegtuigen tegen lagere prijzen aan deze vraag tegemoet kan komen, wordt een verdere krachtige groei van 't luchtvaartvervoer verwacht. De directie van de nationale lucht haven néémt uitgebreide maatrege len om een zo groot mogelijk deel van de veelbelovende luchtvracht- markt te verwerven, om Schiphol tot het Europese luchtvra.chtcen- trum bij uitstek te maken.. Er is reeds een publiek douane-entrepot ingericht, dat door een snel toene mend aantal buitenlandse meest Amerikaanse ondernemingen wordt gebruikt als Europees distri butiecentrum. In het nieoiwe ver- keersareaal verrijst 'n enorm nieuw vrachtgebouw, waar de luchtvracht (naar verwachting 250 miljoen kg. in 1975) straks wordt verwerkt vol gens een geheel nieuw vrachtafhan delingssysteem, dat Schiphol zal maken tot de modernste en meest efficiënte luchthaven van Europa in dit opzicht. Voor aansluitend vervoer op het luchtvrachtvervoer biedt het opvol gend-snelste en beweeglijkste ver voermiddel, de vrachtauto, de beste mogelij kheden. 'Luchtvrachtgoede ren kunnen door het wegvervoer ten snelste tot voor de deur van de ontvangers worden gebracht, of di rect van de verzenders naar de luohthavens. FIRMA APPELS De N.V. Luchthaven Schiphol streeft daarom naar een nauwe sa menwerking met het particuliere wegvervoer. Twee wegvervöerbe- drijyen, de N.V. Frans Maas en het Gelders Overslag- en Expeditiebe drijf, hebben op de luchthaven reeds eerder een gemeenschappelijk over slagcentrum kunnen inrichten. Vijf andere bedrijven, namelijk Appels in Waalwijk, Van Deudekom in Am sterdam, Gebr. Nijman in Rotter dam, Rutges in Gouda en Timmer man in Amsterdam, zorgen thans via Road Air op Schiphol eveneens voor een directe aansluiting van lucht vervoer op wegvervoer en omge keerd. Men moet hierin de aanloop zien tot een nog groter opgezet „trucking centre", dat de luchtha ven-directie in de gebouwen van 'x oude Schiphol wil onderbrengen, 'wanneer het nieuwe verkeersareaal gereed is. Road Air kon inmiddels een deel van deze gebouwen al betrekken, door de opheffing van TURMA, een bedrijf dat vliegtuigmotoren revi seerde voor de NATO. De voorma lige TURMA-gebouwen bevinden zich in de noordoostelijke hoek van het vliegveld. Twee daartoe beho rende loodsen worden thans ge sloopt om voldoende opstelruimte te verkrijgen voor vrachtauto's. De oprichters van r Road Air stel len de gezamenlijke mogelijkheden van hun bedrijven en hun dochter ondernemingen ter beschikking van de nieuwe N.V, Door deze bunde ling van krachten staat er achter Road Air vervoermaterieel met een totale tonnage van ruim 3000 ton, verdeeld over 109 motorwagens, 65 aanhangwagens, 71 trekkers en 86 vanuit geheel Europa aantrekken naar Schiphol en vanaf de luchtha ven luchtvracht afvoeren naar be stemmingen in heel Europa. Door dat alle voorkomende expediteurs- werkzaamheden óók door de nieuwe N.V. worden verricht, kan echter een nog veel breder terrein worden bestreken. Men kan alle luchtvaart maatschappijen inschakelen en in alle werelddelen kan voor aanslui tend vervoer over de weg of op an dere wijze worden gezorgd. Doordat men zich bovendien belast met ver pakkingen, met de vervulling van alle douaneformaliteiten enz., kan huis-huis-vervoer tussen verzenders en ontvangers in alle werelddelen volledig aan Road Air worden over gelaten. Tenslotte belast men zich met opslag van goederen in douane ruimten en vrije ruimten (zowel op Schiphol als bij de aangesloten be drijven) en met distributie van goe deren vanuit het douane-entrepot op de luchthaven. WINST VOOR EVER READY. De Vlijmense Volleybalclub Ever Ready won zondag de ontmoeting tegen VC Den Bosch met 3-2. In deze streekderby wisten de Vlijmenaren de eerste set met winst af te sluiten, 15 3. Hoewel Ever Ready ook in de tweede set fel van start ging, wisten de Bossche spelers langszij te komen en de set met 15-12 te winnen. Ook in de derde set gaf VC Den Bosch de eenmaal genomen voorsprong niet meer uit handen, 15 - 10. Ever Ready wist de 2 - 1 achterstand echter keurig weg te werken door in de vierde en vijfde set de winst dn eigen handen te hou den. De reserves van Ever Ready wonnen hun wedstrijd tegen Quos Ego met 3-2. Quos nam in de eerste set de leiding. De Vlijmenaren kwam uitstekend terug door de 2e en 3e set op hun naam te schrijven, doch schoten in de twee laatste Speelperio den tekort. Het damesteam, dat dit jaar voor 't eerst aan de competitie deelneemt staat ongeslagen met een voorsprong van 4 punten op Entre Nous aan de leiding. DE ZWALUW De postduivenvereniging De Zwaluw houdt op zaterdag 5 maart haar maandver gadering. Alle leden worden verwacht, aan gezien dit de laatste vergadering is voordat het seizoen van start gaat. Ook het vlieg- programma en de nog nabestelde ringen moeten dan worden afgehaald. De verga dering begint om 8 uur. TITELSTRIJD HOOFDKLASSE LIBRE. De heer Jo van Engelen uit Vlijmen staat in het toernooi om de titel in de hoofdklasse Libre aan de leiding. Grote keus in Anjer-Desiree WM5 en fantasie Ringen ook met brlllant Grotestraat 231a Waalwijk Teiefoon 04160-2625 n i van eerste kwaliteit doek tegen bijzondér lage prijzen! Bijv. 400 x 600 ƒ115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) J opleggers. Daarbij bevindt zich spe ciaal materieel voor de meest uit eenlopende soorten vervoer. Ook beschikt men over een aantal be stelwagens, waarvan een deel wordt uitgerust met mobilofoon, voor zo snel mogelijk vervoer van lucht vrachtgoederen. Tenslotte zijn er bij alle vijf de deelnemende bedrijven douaneruimten en grote, vrije op slag loodsen aanwezig. De vijf bedrijven verzorgen met elkaar goederenvervoer in de breed ste zin van het woord en vervullen zonder uitzondering ook expedi teursfuncties. Zij onderhouden ge- regelde lijndiensten door geheel Ne derland en tevens op Duitsland, Bel gië, Frankrijk, Engeland, Italië en Oostenrijk. Kleinere zendingen en complete wagenladingen kunnen van en naar alle bestemmingen in Europa worden vervoerd. ALLE WERELDDELEN Road Air zal met gebruikmaking van deze mogelijkheden luchtvracht CIRCUSWERELD Na hun talrijke successén in Ame rika scheept, Matt Masters zijn gro te circus in voor een tournee door Europa. Hij wordt daarbij beheerst door 't verlangen Lili Alfredo weer op te sporfen, de moeder van de beeldschone Toni, wier voogd hij is, sinds Lili 15 jaar geleden spoorloos verdween, na de dood Van haar man. Toni, die toen nog een klein kind was, weet niet, dat haar moeder er vandoor ging, nadat haar vader zelfmoord pleegde uit teleurstelling over Lili's liefde voor Matt. Het circus krijgt met grote tegen slagen te kampen en straatarm trekt Matt met enige getrouwen naar Pa rijs wadr hij bij een Wild West show terecht komt. Nog steeds bezeten van 't idee Lili te vinden stelt Matt in het geheim een eigen show sa men. Hij kan weer trekken en pro- beerj; in elke stad contact te krij gen met Lili. Donderdag tot en met maandag. DE MAN MET HET IJZEREN MASKER De oude Hertog van Pinerlo, is door ziekte niet in staat zijn gebied zelf te regeren en dit is het kolfje naar de hand van Graaf Astrolfo, een sluwe intrigant, die erop loert de macht over te nemen en zelfs al afspraken heeft gemaakt met Frank rijk waarbij hij het gebied ingelijfd wilde zien en waardoor hij er zelfs ook wel bij vaarde. Langzaam ver giftigt hij de oude Hertog die een zoon en een dochter bezit. Astrolfo maakt de dochter het hof, overvalt zoon Marco en om hem onherken baar te maken zet hij deze een ijze ren masker op. Andrea een vriend van Marco, doorziet de plannen van Astrolfo en probeert te verhinde ren dat Christina met Astrolfo gaat trouwen, zodat hij ook Marco nog kan redden, en daardoor de enige erfgenaam van het land. Wat er al lemaal aan voorafgaat voordat Mar co zijn zus en redder in zijn armen kan sluiten kunt u zien, zondag om 3 uur. j DE MAAGDENBRON Het verhagl speelt zich af in de veertiende efeuw en is ontleend aan een oude volksballade: „De dochter van Töre in Vange". In deze ballade wordt verteld hoe een rijke boer en zijn vrouw^ hun mooie, jonge dochter, vergezeld van een slonzig dienstmeisje, dat het met de eerbaarheid niet zo nauw neemt, naar de dichtsbijzijnde kerk sturen om er kaarsen te offeren ter ere van de H. Maagd. Onderweg wordt ze in een eenzaam bos aan gerand en vermoord door twee gei tenhoeders, terwijl het dienstmeisje en een jonger broertje van de da ders, een kind nog, toezien. Na hun gruwelijke daad maken de moorde naars zich meester van de fraaie kleren van het slachtoffer en zoe ken, niet wetend wie zij was, on derdak in de boerderij van haar ou ders. Zij bieden de moeder de gestolen kleren te koop aan en deze herkent deze in die van haar dochter. Tegen de morgen bevestigt het terugge keerde dienstmeisje de ergste ver- genoot doet allerlei ontdekkingen omtrent 'n onschuldig lijkend meis je en hiermee hebben we de eerste schakels van een lange ketting. Ironie, weemoed en een grote on deugd zijn de ingrediënten van deze J film. 18 jaar. Vrijdag tot en met dinsdag. ONTSNAPPING UIT DE JUNGLE In een dure wijk van de Afrikaan se stad Abidjan, woont een jong Frans diplomaat die zich vaker toont op mondaine feestjes en bij zijn vriendinnen dan op zijn werk. Het grote avontuur begint voor hem pas werkelijk wanneer zijn chef ziek wordt en een plaatsvervanger Hervé tot de orde tracht te roepen door Hervé zijn eerste opdracht te geven. Hij moet naar het vliegveld om een jonge Franse geleerde af te halen die in Afrika komt jagen op zeer zeldzame vlinders. Hervé aan vaardt deze opdracht met zeer ge mengde gevoelens, maar zijn be zwaarde gemoed lucht aanzienlijk op als blijkt, dat de geleerde een mooi jong meisje is. Na een reeks hachelijke avonturen is het tot Her vé doorgedrongen dat hij niet met een knappe geleerde op pad is ge gaan doch met een bendeleidster. Hij is echter haar enige helper en vindt haar ook wel lief en besluit met haar op diamantenjacht in plaats van op vlinderjacht te gaan. Vrijdag, zaterdag, zondag. DE LEGENDE DER LIEFDE Het is een modern verhaal. In de film wordt gesteld dat het voor de mens die gerijpt is en heeft begre pen wat zijn mogelijkheden zijn, moeilijk is in een georganiseerde maatschappij te leven, en een man vrouw verhouding aan te gaan. De twee hoofdpersonen kampen met een levensprobleem dat zij door onverschilligheid, afzondering en kilheid probeen weg te vagen. Wat hen ook overkomt, zij bewaren hun De firma Appels uit Waalwijk verzorgt nu ook het vrachtvervoer door de lucht. De foto toont het gebouwencomplex van deze vervoersmaat schappij moedens van de ouders. In blinde woede ontstoken neemt de vader zijn zwaard, doodt beide mannen en vermoordt in zijn haat ook de kleine jongen die vruchteloos be scherming zoekt bij de vrouw wel ke wezenloos toekijkt. In de morgen trekken hij en zijn vrouw er op uit om het lijk van hun dochter te zoe ken. Bij het lichaam van het meisje komt de vader, een diep godsdiens tig man, tot bezinning. Hij beseft, dat zijn blinde wraak zinloos is ge weest. Vol berouw vraagt hij om vergiffenis en beloofd ter plaatse 'n kerk te bouwen. God aanvaardt en bezegelt zijn onderwerping met een wonder; op de plaats waar het ont zielde lichaam lag opspringt een le vende zuivere bron; De Maagden- bron. De boer kon de gewelddadige dood van zijn dochter niet aanvaar den noch begrijpen. Wanneer hij in zijn woede drie mensen het leven heeft benomen zal hij naar zijn han den kijken en ook dan is het voor hem niet te aanvaarden en te be grijpen dat hij drie mensen doodde. Alleen wanneer hij zijn dode doch ter ziet beseft hij de vernietiging een zinloze handeling was. Dinsdag. 18 jaar. Vier weken geleden was er voor de film „Wilde Aardbeien" veel be langstelling. De heer Boers is hier door optimistisch gestemd en ge looft zeker dat het betere genre films in Waalwijk een goede toe komst tegemoet gaat. LA RONDE In het jaar voor de eerste wereld oorlog amuseert Parijs zich. Vluch tige ontmoetingen breiden zich uit. De „Mijnheer" en het dienstmeisje worden twee jonge mensen, de echt- zelfbeheersing en het zal voor de buitenwereld lijken of er niets is gebeurd. Het tweede deel stelt een groep vrienden voor die in vreemde be trekkingen tegenover elkaar staan. Het is 'n ongerijmde situatie waar aan een einde komt door de dood van een vrouw. Zaterdag, zondag dinsdag. 18 j. CORRY EN WIM CABARET Zaterdag treedt weer het cabaret De Notenzaaiers op. Dit gezelschap heeft met hun grappen en liedjes de toeschouwers al gauw op de hand en weten met Corry en Wim als gastvrouw en -heer de aanwe zigen een gezellige avond te bezor gen. We willen even op vorige zondag terugkomen toen The Althenians in Lido optraden. De zaal die bezet werd door vrijwel uitsluitend ou deren bood een mooie aanblik toen The Athenians hun programma openden. Hoewel zij eigenlijk twee maal een show zouden geven van een half uur bleven zij bijna vier uur op het toneel staan. Hun repotoire was zo uitgebreid dat zij vrijwel alle genres wisten te raken. De heer van Hooff vond de avond zo grandioos dat hij het betreurde dat er niet meer jonge ren waren gekomen. Dit weekend wordt het wat rus tiger. Zaterdag treedt het Duke Ci ty Sextet met Bob Smit op. Hun laatst uitgekomen plaatje loopt heel erg goed. Niet verwonderlijk want Bobbie Smit heeft een pracht stem waarbij dan nog komt dat hij erg soepele ledematen heeft waar mee hij onder het zingen persé moet werken. Zondagmiddag Mr. X and his Bats. Deze jongens weten ook wel hoe ze de teeners moeten benade ren. Zondagavond The All Stars met Ton Kalberg. Donderdag 10 maart organiseert soos St. Denis van 2-6 uur een groot Oranjebal voor al haar soos- vrienden in zaal van Helvoirt. Dit Oranjebal zal gehouden worden t.b.v. de anti-hongeractie voor In dia. Medewerking aan dit bal ver lenen The Four Scamps en Vicky and the Brighters. The Four Scamps, bekend van hun televisie optreden enkele weken geleden, zullen de nieuwste dans „The Scamp" introduceren. Het belooft weer een prettige middag te wor den waarvoor op de soosavond van zaterdag al kaarten verkrijgbaar zijn a 1,50. TOELICHTING OP GEMEENTE BEGROTING UITGESTELD. In verband met de raadsvergadering zal de bijeenkomst van de Werkgroep der K.V.P., waarop de heer Rombouts een toelichting zal geven op de gemeentebegroting worden verschoven naar vrijdag 18 maart, om 20 uur in het gemeenschapsbuis. E.H.B.O.-VERGADERING. In de zaal van café 'C. Montens op het Vaartje hield de Waspikse EHBO-vereni- ging in tegenwoordigheid van docent dakter R. F. Wijffels haar jaarvergadering. Tijdens deze 'bijeenkomst werden de voorzitter de heer A. van Gerwen en 't bestuurslid mevr. Brokx-Smits herkozen. In de kascontrole- commisie kregen zitting de heren P. v. d. Bergh en J. v. d. Vleuten. Het financieel overzicht gaf een klein batig saldo. Zuster Jeroma bezocht het afgelopen jaar de mees te oefenavonden en kreeg daarvoor van het bestuur een EHBO-reisetui aangeboden. Be sloten werd ook dit jaar weer een dona teursactie te organiseren. Dank zij de mede werking van het gemeentebestuur kwam de vereniging in bet bezit van een pop voor het beoefenen van de mond-op-mond beade ming. In het afgelopen jaar verleenden le den v. d. EHBO in 40 gevallen eerste hulp. GOED NIEUWS VAN HET CARNAVALS FRONT. Waspik heeft het kennelijk als een dui delijk gemis gevoeld dat er dit jaar voor het eerst sinds 12 jaar geen öfficiële viering van dit feest in 'Maonenblusserslaaind is geweest. In vele kringen wenst men weer een Prins Bart te zien regeren, zodat met name de kinderen aan hun trékken kunnen komen en dat de oudere jeugd niet meer nadr bui ten hoeft te trekken om aan dit grondig in geburgerd feest deel te hebben. Voor dit jaar ontbraken de initiatiefnemers, maar 't ziet er wel naar uit dat de onderbreking van slechts korte duur zal zijn. Althans, .er is weer een initiatief genomen; de heer Jan Gijsman is vast voornemens om Prins Bart komend jaar weer de feestneuzen vóór te laten gaan. Een eerste aanzet zal zijn een bespreking met vertegenwoordigers van de carnavalsverenigingen met de plaatselijke kasteleins enz. Deze vergadering zal van avond plaats hebben om 8 uur in de zaal van hotel van Helvert. Iedereen is hier van harte welkom. Verschillende pannen zijn al in voorbereiding om een grondige basis te leggen, zo b.v. een worstebroodactie, een rikconcours en een barakconcours. Het ligt verder dn de bedoeling om met ha'f-vasten een balavond te houden met een carnaval- lesk tintje.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5