w/aaL wij kse en LAnqstRAAtse couRAnt Omzet veiling Drunen steeg in 1965 met 23 procent Wellicht nieuw gebouw anger Zaterdaginterlandvoetbalwedstrijd Nederland - Frankrijk TAILLEUR MANTEL bedrukte zomer „Zilveren" P. de Brouwer in Den Bosch hartelijk gehuldigd KAATSHEUVEL Stofft stoffi BONENTEELT DAALDE verlovingsringen ïfjt de allermooiste voor de allerliefste. Zaterdag 7 mei in de Efteling en i X stoffen X STOFFEN en X S.fl.DIJNSIIlfl ij:;.' flSSURflHFIÏII Verdeling van de omzet Rapport, Oostelijk Noord-Brabant STASSAR Jaarverslag Tournooi Eer Trainer KAMGAREN TERLENKA TREVIRA TERGAL DIOLEN ASTRALON f Van melkbezorgen tot chef-controleur 100%, leningen ook voor de aanschaf van een auto Er is altijd nog verschil, wat voor zaak geopend of heropend wordt. Hierbij geldt niet alleen hoe iets ge presenteerd wordt, maar vooral wat ei- geboden wordt. En nu is het een feit, dat een bloemenzaak, voor de man nen een drankwinkel, voor de dames een schoonheidssalon, meer kan aan bieden dat bekoort, dan een rijwiel of ijzerzaak, al komen die dan met de nieuwste snufjes er de meest aantrek kelijke uitvindingen op 'hun terrein. Geef eens een nieuwe bril Hans Bertens VRIJDAG 18 MAART 1966 87e JAARGANG No. 21 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" Op de algemene jaarvergadering van de veilingvereniging de Lang straat welke dinsdag in Drunen werd gehouden kwamen twee pun ten vooal naar voren. Ten eerste de enorme toename van de omzet in 1965, nl. 23%, en de groei van deze streekveiling welke een uit breiding van de bestaande gebou wen noodzakelijk maakte. Door het centraal bureau van tuinbouwveilingen welke advies in deze zaak werd gevraagd werd ge steld dat de bouw van geheel nieu we veilinghallen de beste oplossing zou zijn. De huidige gebouwen met de parkeerterreinen alsmede de uit breidingsmogelijkheden zullen in de toekomst niet meer voldoende zijn om de groei van deze veiling op te vangen. Het was gezien de omvangrijk heid van dit besluit het bestuur niet mogelijk geweest om op deze vergadering concrete cijfers en plannen op tafel te brengen over de bouw van een nieuwe veiling, maar indien de vergadering het be stuur wilde machtigen over deze zaak de plannen op te stellen zou men in het najaar van 1966 over de nieuwbouw nog een speciale ver gadering kunnen houden waarop deze plannen nader uitgewerkt ter tafel zouden komen. De vergadering gaf eenstemmig 't bestuur machtiging om alle stap pen te doen welke nodig waren om zo spoedig mogelijk tot nieuwbouw te komen. En hiermee viel in feite in Drunen het principe-besluit om tot de bouw van een nieuwe veiling teelten maar over het algemeen goede prijzen. De omzet overschreed de 6 miljoen ruim. De groente teelt onder glas onderging een ver dere uitbreiding. Eén teelt heeft 't afgelopen jaar bijzonder teleurge steld. De bonenoogst, waarvan ten gevolge van de slechte prijzen in 1964 en de lagere contractprijzen voor 1965, een kleiner areaal werd uitgezet. Door de abnormale slech te weersomstandigheden was de bo nenoogst zeer slecht, ondanks de zeer goede prijzen moet men toch van een mislukt bonenjaar spreken. 54% van de omzet bestond uit wat men op de veiling de Lang straat noemt de grote vijf, zijnde, tomaten, bonen, komkommers, sla en aardbeien. Deze bedroegen een totaal van 3.663,789, Het totale geveilde bedrag kwam van 1019 aanvoerders, waarvan 409 leden. Door leden werd geveild voor een bedrag van 5.809.604, de niet-leden veilden voor een be drag van 593.755, Hoe sterk de koopkracht van de kleinhandel is, blijkt wel uit het feit, dat bijna voor 3 miljoen door hun werd ingekocht. De veiling, die het karakter heeft van een streeksvoorzieningscen- trum, dankt haar goede prijzen voor de zeer gevarieerde aanvoer van produkten in grote mate door de aanwezigheid van een zeer groot aantal kleinhandelaren. In 1965 heeft er onder leiding van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen 'n bespreking plaats stationsstraat oo Waalwijk Vraagt gratis folder. gehad met de besturen van de vei lingen NCB, Vlijmen en Drunen. Als resultaat van deze bijeenkomst is aan het C.B. opdracht gegeven een onderzoek in te stellen en een rapport uit te brengen over de eer der genoemde veilingen. Inmiddels is dit rapport uitgekomen. Wij wil len hier volstaan met in het kort de conclusie te vermelden. Voorge steld wordt derhalve de veiling Drunen zich verder te laten ont wikkelen, tot het regionale voor- zieningenscentrum voor de bevol kingsconcentraties aan de noordzij de van Noord-Brabant. In een der gelijk centrum kunnen de voor ex- hoofdseizoen een goede prijsvor- port bestemde kasprodukten in het ming geven. In een korte toelichting op het jaarverslag wees voorzitter op de belangrijkheid van de kwaliteit van de aangevoerde artikelen. Voor wat betreft de fusie met Vlijmen, kon indien deze straks doorgang zou kunnen vinden, dit alleen maar een versterking betekenen van Drunen als streekveiling. Bij de besprekin gen over aanvoer van niet-leden werd het bestuur gemachtigd om niet-leden wanneer zij alleen in Drunen veilen een provisie op te leggen van 10%. Uit de omzetcij fers bleek dat Drunen en Capelle de grootste aanvoerders zijn. De winst over 1965 was na af schrijving 46.191,48. Van deze winst werd nog eens 22.000 be steed voor extra afschrijving ge bouwen 75.500,- werd nog een be drag uitgetrokken voor viering gouden jubileum en 16694:48 werd toegevoegd aan de algemene reser ve. Provisie fusthuur en entreegeld werd onveranderd vastgesteld. De heer v. d. Plas werd gekozen als commissaris voor kring C. In het bestuur werden de heren J. C. Dekkers uit Capelle en J. Oerle- mans uit Genderen herkozen. De voorzitter J. v. Hooren dankte tot slot alle leden voor hun aanwezig heid en speciaal voor de machti ging het bestuur verleend om ver der te gaan met de plannen tot nieuwbouw hij hoopte dat zij nog in het najaar aan de vergadering kon worden voorgelegd. Drs. H. A. G. Moonen (57) di- rekteur van het economisch Tech- noglogisch Instituut voor Noord- Brabant en ondermeer secretaris penningmeester van de stichting R.K. Gasthuis in Tilburg, is ker kelijk onderscheiden met de be noeming tot ridder in de orde van de H. Gregorius. over te gaan. De grondaankoop voor deze nieuwbouw werd in deze ver gadering reeds goedgekeurd. Er werd 6,5 ha. grond aangekocht langs de d'Outelemountweg. De veiling zal daarmee straks komen te liggen vlak bij de nieuwe Lang- straatweg en tevens vlak bij de noord-zuid-verbinding de Lang- straat-Gorkum. Tevens komt de streekveiling te liggen vlak bij een tuinbouwgebied in ontwikkeling tussen Drunen en Haarsteeg. Hoewel de grond daar in nauw overleg met het gemeentebestuur is aangekocht tegen de prijs van 62250,-— zal pas na uitgebreide studie worden beslist waar de vei ling zal komen. Hoewel het op deze avond in de algemene vergadering niet met de ze woorden is gezega heeft toch iedereen welke hier aanwezig was wel gevoeld dat hier een niet meer te stuiten ontwikkeling gaande was welke ontwikkeling nog meer wordt verhaast met de ruilverkaveling welke in de meeste gebieden van de veiling in uitvoering is. De voor zitter, de heer J. v. Hooren uit Was pik, wees er in zijn openingswoord ook reeds op dat de veiling De Langstraat op weg is een streek veiling te worden van de eerste rang en hij hoopte dat de kansen welke er voor de toekomst lagen zouden worden uitgebuit. De be sluiten tot deze belangrijke uitbrei dingen werden genomen in het jaar dat de veilingvereniging 50 jaar bestaat. Voor dit bestaansfeest werd 7500,uitgetrokken. De viering zal plaats vinden 14 mei a.s. met een receptie en een drietal ontspanningsavonden in de Hoge Braken. In het jaarveslag werd speciaal de nadruk gelegd op het grote ver schil van 1964 tegenover 1965. 1964 was een overvloedig jaar met bui tengewone groeiomstandigheden. 1965 daarentegen kenmerkte zich door een natte zomer, een misluk- ding van een aantal vollegronds Op zaterdag 7 mei zal in het sport park „De Efteling" te Kaatsheuvel op het terrein van de vereniging DESK de interlandwedstrijd van 't zaterdagvoetbal Nederland - Frank rijk worden gespeeld. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van het zaterdagvoetbal dat een derge lijke wedstrijd wordt gehouden. Op het terrein van DESK is plaats voor een kleine zes-duizend toe schouwers. De wedstrijd vormt één van de evenementen van het jubi leumprogramma van het vijftien jaar bestaande natuurpark De Ef teling. De ontmoeting Nederland - Frank rijk is dit seizoen de eerste in het toernooi tussen de zaterdagelftallen van België, Frankrijk en Neder land. Voor 14 mei, dus een week la ter, staat de wedstrijd België-Ne derland te Gent op het programma en op 21 mei volgt in Parijs het treffen tussen Frankrijk en België. De inzet van dit drielandentoer- nooi dat al van 1953 of wordt gehouden is een fraai beeld, de zogenaamde Coupe Fernand Cha- nelle. Nederland won acht keer de ze trofee. Thans is zij in het bezit van Frankrijk. Het zaterdagelftal in Frankrijk is ongeveer van de sterkte van het amateurelftal daar. Voor het zater dagvoetbal in het Zuiden is het be slist een eer dat deze veertiende interland Nederland - Frankrijk nu eens in Brabant wordt gespeeld. Met de organisatie van de wedstrijd is in de eerste plaats De Efteling belast. Voorts zullen dé Sprang- Capelse voetbalverenigingen SSC en Sprang reclame maken voor de wedstrijd en trachten aan vereni gingen in de streek zoveel mogelijk toegangskaarten te verkopen. De wedstrijd van het nationale zaterdagelftal in Kaatsheuvel, die waarschijnlijk om 4 uur begint, zal worden opgeluisterd door de circa 60 man bestaande Kon. Erk. Har monie Concordia uit Loon op Zand. Aan de interland gaat een ontmoe ting vooraf, waarschijnlijk tussen een elftal van jeugdspelers van DESK, Uno Animo, Berkdijk, SSC en Sprang en een elftal uit Waal wijk. Met de centrale training van het Nederlands zaterdagelftal is wens. dagavond in Zeist begonnen. Aan de training nemen achttien spelers deel, onder wie die 19-jarige Jan den Rooijen van SSC uit Sprang- Capelle. Het voorlopig Nederlands zaterdagelftal speelt op dinsdag 22 maart in Amersfoort tegen HVC en op dinsdag 29 maart in Rijssen te gen FC Twente. In april volgen mogelijk nog oefenwedstrijden te gen Fortuna Vlaardingen en tegen RHC. - De Tweede Kamer 'heeft de communist Bakker geen interpellatie over „het huwelijk" toegestaan. Heuvel«tr»at 139, TILBURG Lange Brugstraat 31, BREDA Naar aanleiding van zijn 25-jarig dienstjubileum, aanvankelijk bij de melkfabriek „Wami" te Waalwijk, welke fabriek op 9 januari 1965 door melkfabriek „St. Jan" te Den Bosch werd overgenomen, werd de heer P. Brouwer uit Waalwijk op woensdag 16 maart in Den Bosch gehuldigd. Met zijn echtgenote en kinderen werd de heer Brouwer in de be stuurskamer van het melkbedrijf in Den Bosch ontvangen door de di recteur van St. Jan, de heer Gale- ma. Bij deze huldiging waren te genwoordig de leden van de staf van het melkbedrijf, en bestuur en leden van de personeelsraad. De bestuurskamer was smaakvol ver sierd. Nadat koffie met gebak was aangeboden, voerde als eerste spre ker de directeur het woord. „U noch ik", aldus de heer Galema, „had 2 jaar geleden kunnen bevroeden, dat U vandaag in Den Bosch uw 25-jarig jubileum zoudt vieren". De heer Galema schilderde de ju bilaris vervolgens als een plichts getrouw man, die door ijver en ken nis is opgeklommen van melkbe zorger tot chef-controleur van de buitendienst, een functie die bij de „Wami" zeer omvangrijk was en hoewel thans in een enigszins an dere vorm, nog steeds verantwoor delijk en omvangrijk is. Het zou dus niemand hebben verwonderd als U bij het aanvaarden van deze functie, bezwaren zoudt hebben ge maakt. Dit is gelukkig echter niet gebeurd. Met energie en wilskracht heeft U zich voor Uw taak ingezet en deze aanvaard, waarvoor het be stuur U grote dank is verschuldigd. Tevens vondt U nog tijd en gele genheid, om op verschillend maat schappelijk terrein werkzaam te zijn SCHOEN-RALLY 1966 Op zaterdag 16 april zal voor de vijfde keer de "Schoen-Rally" weer van start gaan. Dit auto-evenement neemt op het terrein van de verant woorde, goed georganiseerde auto sport een vooraanstaande plaats in, hetgeen wel bewezen wordt door het feit, dat de "Schoen-Rally '66" door de R.A.C. Zuid is aangewezen als meetellen de voor het clubkampioen - schap van deze organisatie. De automobielclub "Kaatsheuvel", welke ieder jaar de "Schoen-Rally" organiseert, heeft hiervoor thans het volgende comité samengesteld. Administratieve organisatie C. Stokkermans, J. Moonen en C. van Gils, Organisatie A- en B-klase L. Ververs, C. Schoenmakers, A. van Oversteeg en J. Schellekens. Organisatie C-klasse W. Musters, H. van Nieuwstadt, H. Trommelen en P. Zoontjes. Algemeen routechef: A. van Over steeg. Bovenstaande namen garanderen, gezien hun grote ervaring, een feil loos uitgezette route. De A-klassers zullen weer de groot ste kluif te verwerken krijgen, 3-.vijl de B-klassers een rit voorgesch held krijgen, welke afgestemd is op hun ervaring. De route voor de C-klassers, evenals andere jaren een gezellige oriëntatierit, is dit jaar uitgezet door een team van vier zeer ervaren cracks en dusdanig dat deze 'beslist voor iedereen is te rijden. Er zijn kosten noch moeite ge spaard om de autosportliefhebbers 'n prachtige sportieve avond te bieden, zodat wij deze kunnen adviseren nu inlichtingen Waalwijk Noordstraat 258 Telefoon 4203 reeds 16 april vrij te houden voor de ze "Schoen-Rally". In een volgend artikel zullen ver dere bijzonderheden worden toege licht. BEDEVAART BEAURAING De jaarlijkse bedevaart naar Beau- raing, welke dit jaar aanzienlijk ver vroegd is, zal gehouden worden op zondag 24 april. Er zullen ook Kaats- heuvelse zieken aan deelnemen van 23 tot en met 26 april. De kaartjes voor deze eendaagse 'bedevaart zijn te verkrijgen bij mevr. v. Mosselveld, v. Heeswijkstraat 78 en hij mevr. v. d. Ven, Hoofdstraat 16, voor gegadig den uit Kaatsheuvel, en voor de be woners van de parochie St. Joachims- moer bij A. Kouwenberg, Middelstr. De prijzen zijn voor volwassenen f 12 en voor kinderen f 9. In verband met het bestellen der autobussen dienen belangstellenden er voor te zorgen zich vóór 4 april op te geven. In tegenstelling met de laatste ja ren zal de terugreis gemaakt worden door de prachtige Maas-vallei, het geen voor de deelnemers een extra at tractie betekent. EEN SMAAKVOLLE HEROPENING Een banketzaak - annex 'brood en kruidenierswaren biedt alleen reeds door haar inhoud een bekoorlijkheid, speciaal voor de dames, ma'ar onte genzeggelijk ook voor de heren, die hun smaak nog niet verloren zijn. En zo kwamen we dan woensdag middag, eerlijk bekend, onder de be koring van al het lekkers wat de her opende zaak van de heer Alph. Dan- kers in de Dr. van Beurdenstraat 25 ten toon stelde, 't Zag er heerlijk uit en wij zijn er van overtuigd, dat deze goed gerenommeerde zaak die tot uit breiding moest overgaan door haar steeds groeiende klantenkring, faier- Piet de Brouwer en met succes. Uw 25-jarig jubile um is dan ook een hartelijke feli citatie waard. De heer Galema verhandigde de jubilaris de me daille voor 25-jarige trouwe dienst van de Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek St. Jan met de daarbij behorende oorkonde en bood hem bovendien een enveloppe met inhoud aan, ook de echtgenote van de heer Brouwer werd in de hulde betrokken. Uw aandeel in 't vervullen van de functie door Uw man is waarlijk niet gering, aldus de directeur. „U stimuleerde zijn werk en wist de goede geest in het gezin te bewaren". De heer Galema hoopte, dat dit nog lang voort zal ghan en hoopte dat de kinderen uit van Brillenspecialist TILBURG Veldhovenring 90 Telefoon 23781 het gezin Brouwer de voetsporen van hun ouders zullen volgen. Hij overhandigde mevrouw Brouwer 'n fraai bloemstuk. De afgevaardigde van de perso neelsvereniging, de heer C. Pullens uit Drunen, schetste de vele goede hoedanigheden van de heer Brou wer met wie het prettig was sa men te werken. Hij overhandigde hem als stoffelijk blijk van waar dering een geschenk onder couvert en zijn echtgenote een doos bon bons. In zijn dankwoord zei de jubila- dis, dat hij zijn werk steeds met energie en graagte heeft gedaan. Hij dankte zijn superieuren van vroe ger en nu voor de steeds ondervon den steun en dankte tevens alle medewerkers. „Wat ik deed", aldus de heer Brouwer, „was niet alleen in het belang van het bedrijf, doch tevens om het bestaan mede te ver zekeren van de velen, die bij dit bedrijf werdkzaam zijn". Na het officiële gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn, waar bij het melkbedrijf St. Jan, zich 'n gulle gastheer toonde. Onder lei ding van de produktiechef de heer J. van Huiten jr. werd hierna het bedrijf in Den Bosch bezichtigd. Van vele zijden mocht de heer Brouwer jl. woensdag gelukwen sen in velerlei vorm in ontvangst nemen. Door de personeelschef van de „Wami" de heer J. v. Huiten sr. was de jubilaris vooraf ten zijnen huize reeds gehuldigd. Het is voor de sympathieke jubilaris en zijn ge zin een onvergetelijke dag gewor den waaraan hij steeds met voldoe ning zal terugdenken. De Tweede Kamer heeft de voor stellen van het bedrijfsplan voor Limburg aangenomen, maar ook oude industrieën zullen bij uitbrei ding geholpen worden. mede een nieuwe periode van bloei tegemoet gaat. Maanden, onder de meest ongun stige weersomstandigheden, heeft de grote verbouwing geduurd, doch de bouwer, Pepping's Bouwbedrijf N.V., met de onderaannemers, de Fa. Snels voor schilderwerk, de Fa. Dekkers-v. d. Vliet voor sanitair, de Fa. Quirijns uit 's-Gravenmoer voor centrale ver warming en de Fa. Martini uit Lëfek bij Groningen, hebben eer van hun werk. Wij wensen de heer Dankers alle succes met zijn uitbreiding.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13