wAAlwi]kse en UnGstRAAtse couRant an ier Haven gaat 4 april open jeugd toont belangstelling voor klassieke werken Pater Wim van Leijden dankt Waalwijkers Biljartvereniging „Van behaalt nationale titel den Brandt" ongeslagen verlovingsringen de allermooiste voor de allerliefste. BRABANTS ORKEST GAF FRAAI CONCERT FORD-garage Waalwijk !j Zeker van titel Biljartstrijd in cijfers Trouw en verlovingsringen model „ARONA" Provinciehuis kost 44 miljoen STASSAR Ford-onderdelen en accessoires B.V. „ENGELS" MET 6-2 VERSLAGEN Grootmeesters maken i car. 5 0.909 55 50 50 3 0.436 55 50 24 4 0.501 94 50 48 4 0.532 94 50 50 4 0.602 83 50 50 6 0.481 83 50 40 4 0.649 77 50 50 3 0.298 77 50 23 Dankbrief: VRIJDAG 25 MAART 1966 87e JAARGANG No.23 De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -f 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" ''v.- mét Bolle binnenrand leverbaar in en. 6 mrn cAug. ''Pijnenburg c~Yl.c~D. Juwelier - Horloger Heuvelstraat 61 hoek Willem Il-straat TILBURG Tel.: 04250 - 34868* vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 Stationsstraat 88 Waalwijk Vraagt gratis folder. Door de Provinciale Staten van Noord-Brabant zijn 44 miljoen gul den beschikbaar gesteld voor de bouw van het 100 meter hoge, nieuwe pro vinciehuis langs de Gestelse weg in Den Bosch. In dit bedrag 'zijn begre pen de meerdere kosten voor de bouw van twee extra etages op de kantoor flat. Deze flat zal in plaats van 16 ver diepingen nu 18 verdiepingen gaan tellen. In april 1960 besloten de Pro vinciale Staten reeds tot de bouw van een nieuw Provinciehuis. Toen in '62 rijksgoedkeuring 'hiervoor was ver kregen kon echter niet aan de bouw worden begonnen, door moeilijkhe den over het bouwterrein. Door de hierdoor ontstane vertragingen stegen de bouwkosten intussen met 30 pro cent Aanvankelijk zullen er in het nieuwe Provinciehuis, 7 etages ver huurd kunnen worden. Het provinci aal bestuur heeft daarmee voor de komende decennia een kantoorreserve van 12 procent in handen, welke re serve zeker niet te groot wordt geacht mede afgaande op de uitlatingen van dr. K'prtmann in de Staten, die zei dat de behuizing van de provinciale bestuurlijke en ambtelijke diensten in een noodtoestand verkeert. opgeleverd. Momenteel wordt met man en macht gewerkt om de ha ven op oude diepte (1,50 meter) te brengen. Hiervoor zijn twee zand zuigers en een baggermolen inge zet. De openstelling van de haven op 4 april betekent niet dat het gehele project, waarvan de kosten op 12 miljoen worden geraamd, is voltooid. Verwacht wordt dat volgend jaar januari de officiële opening kan ge schieden. Medio van dit jaar wordt begonnen met de wegenaanleg in het havengebied. Het is de bedoe ling dat de diepgang van de haven over enige tijd op - 3 meter NAP wordt gebracht. Voorlopig zal de loswaï in de Zwaaikom voor het lossen worden gebruikt. Naar ge lang er behoefte bestaat zullen de kaden worden vergroot. De foto boven toont de sluis met gesloten deuren. Op de achtergrond zijn de zuigers bezig. De foto onder: Werklieden zijn bezig de laatste steigerpalen, voor de ingang van de sluis te heien. De schepen die op 't schutten moeten wachten, kunnen hier aanleggen. gro toen het orkest het tempo ver hoogde. Dat de ruimte meewerkte in het klankenspel was in de Adagio duidelijk hoorbaar, hoewel orkest en dirigent zich in de Allegro merkwaar dig snel herstelde. Het tweede stuk op het programma was een concert voor fagot en orkest van C, M. von Weber. Nico van Wie- ringen, solo-fagottist, speelde een goede partij. Zijn speelwijze was der mate goed dat hij in de Rondo Alle gro zijn solo-spel op de juiste wijze met het orkest wist te verenigen, zo dat de samenwerking van klanken zeer mooi werd afgerond. De daaropvolgende suite voor or kest „Pelléas et Mélisande" van Ga briel Fauré werd met 'bijzonder veel 'overgave gespeeld. Dit uiterst fijne werk werd door de toehoorders goed ontvangen. Als sluitstuk werd de ouverture „Die Hebriden" gespeeld van Men delssohn. Dit klankrijke werk waarin Mendelssohn zijn onbestemde gevoe lens in klanken aan zidh voorbij liet gaan maakte grote indruk. Dit concert was voor de aanwezi gen een genot om naar te luisteren. Evenals hij het vorige concert waren ook nu weer veel jeugdige muziek liefhebbers aanwezig. Gastdirigent Jan Out met zijn levendige wijze van dirigeren, heeft dit concert beslist veel voldoening geschonken. Het or kest voelde steeds aan waar Jan Out heen wilde, reden waarom zij zich steeds snel van fouten wisten te her stellen. - Adenauer heeft 'bij zijn afscheid de Sovjet-Unie geprezen als een vre delievend volk maar Erhard noemde de Russen een agressief, expansief en imperialistisch volk en achtte daarom de Nato noodzakelijk. - Mgr. Bekkers is in een ziekenhuis te Eindhoven opgenomen, vooral als preventieve maatregel voor zo goed mogelijke conditie in de toekomst. Voor originele J( WAALWIJK Maandag 4 april wordt de Waalwijkse haven open gesteld voor het scheepvaartver keer. Waalwijk is dan voortaan door binnenschepen tot 1000 ton via de Bergse Maas te bereiken. De open stelling van de haven betekent te vens dat doorvaart via het Zuider kanaal niet meer mogelijk is. Dit kanaal wordt afgesloten. Ook de sluis nadert zijn voltooiing. Dins dag wordt het elektrische gedeelte Pater Wim van Leijden ik haar buurvrouw de communie wilde geven, want ze was heel erg ziek. Ik ben meteen gegaan, maar wat ik daar aantrof, was meer dan erg. Vier lage palen waren in de grond gezet. Het dak bestond uit enkele stukken verroest blik. Muren waren er niet. In dat geval trof ik een oud moedertje aan, gezeten op een plank. Toen ik haar de sakra- menten gaf, begon het te regenen, zodat ik daar een nat pak haalde. Maar dit is niet zo erg, maar de toe stand, waarin dat moedertje met haar enige zoon leefde. Gelukkig heb ik een ziekenhuis voor haar gekregen, zodat ze nu een dak bo ven haar hoofd heeft en een dok tersverzorging. Als u, geachte lezer, eens niet weet waarvoor u moet bidden, denk dan eens aan deze mensen, die in de grootste ellende leven. Vraag God, dat Hij die men sen helpe, opdat ze niet de moed verliezen. Tot slot wil ik nogmaals allen hartelijk danken, die ons geholpen hebben en nog steeds hun best doen om ons te helpen. Het enige wat ik kan zeggen is: „God lone u voor al uw offers Paróquia da Varzea 10 de margo de 1966 P. W. van Leijden scj. WAALWIJK - Onder auspiciën van de Waalwijkse Kring concerteer de het Brabants Orkest dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk. Dit tweede winterconcert is mede dank zij gast dirigent Jan Out een succes gewor den. Het concert werd geopend met Symfonie no. 39 in Es gr. t. KV 543. van W. A. Mozart. Dirigent Jan Out leefde geheel naar de momenten van samenvloeiing toe. Men kon van zijn gezicht aflezen of hij wel of niet te vreden was. Dat het orkest de symfo nie met plezier speelde werd duidelijk in de Menuetto en de (finale) Alle- B.V. Van den Brandt uit Waal wijk, heeft er dinsdag geen twijfel over laten bestaan, welk driebanden team momenteel het sterkste van Ne derland is. Nadat de Waalwijkse - Kaatsheuvelse combinatie in vorige ontmoetingen tegen teams uit Amster dam, Hilversum en Roosendaal zich steeds de sterksten hadden getoond, had dinsdag in Waalwijk in het café van Henny de Ruyter de laatste ont moeting plaats tegen B.V. Engels uit Rotterdam, waarvan de bekende Bert Teegelaar de kopman is. Ook nu weer wist BV Van den Brandt een klinkende 6-2 overwin ning te 'behalen, hoewel het team slechts één punt nodig had, om zich kampioen van Nederland te kunnen noemen en deel te kunnen nemen aan de internationale wedstrijden om de Coupe d'Europe die in juni van dit jaar in Weenen zullen worden ge speeld. Voor de ontmoeting van dins dag j.l. bestond uiteraard grote be langstelling. Wim Soeterboek was de eerste die moest aantreden tegen de tweede spe ler van B.V. Engels, J. Baay. Hoewel Wim aanvankelijk met ruime voor sprong op de eindstreep afging, werd hij na een flink aantal nullen door de taaie Rotterdammer ingehaald en ten slotte zelfs voorbij gestreefd, zodat Van den Brandt de eerste verliespar- moest incasseren, zij het met miniem verschil (48 - 50). De tweede partij ging tussen J. v. Alphen en S. de Jonge van BV En gels. Met ruim verschil, 50 - 25 wist de Waalwijker deze partij te winnen, deze overwinning tevens het kampi oenschap van BV Van den Brandt vei lig stelde. Hierna moest Cor Soeter boek aantreden tegen de Rotterdam mer A. Rietveld, welke laatste aan vankelijk sterke tegenstand bood, doch het tenslotte moest afleggen te gen Soeterboek, die overwegend in de meerderheid was geweest. De vierde en laatste partij ging tus sen Henny de Ruyter en Bert Teege laar. In deze partij werd fraai drie- bandenspel gedemonstreerd door bei de spelers. Vanaf het begin echter liep de Ruyter van zijn tegenstander weg en na 20 beurten was de stand al 18 - 8 in het voordeel van de Ruy ter. Na 0 beurten was het 31-17 voor Henny, die tenslotte met ruim verschil won, 50 - 24. Het was een partij waarvan de toeschouwers zeer genoten 'en die werd gewonnen door de man die daarop het meeste aan spraak kon maken en dat was Henny de Ruyter. h.s. gem. brt. te gem. de Ruyter T ee gelaar WSoeterboek J. Baay C. Soeterboek Rietveld J. v. Alphen de Jonge Het kampioensteam van de B.V. Van den Brandt. V.l-n.r. J. v. Alphen, Cor Soeterboek, Wim Soeterboek en Henny de Ruyter. Geachte lezer: Wat is het nieuwe jaar toch goed begonnen voor mij. De eerste maand van dit jaar zag ik alles nog somber in. Mijn kapel heeft nog steeds geen plafond. De vleermuizen bij tientallen hebben er hun intrek ingenomen met als gevolg dat de kapel veel vuiligheid heeft en een zeer onaangename reuk. Met mijn parochieraad heb ik vele mogelijkheden bestudeerd om een einde te maken aan die el lendige toestand, maar wij zagen geen oplossing. Plotseling kwam er verandering in ons leven. Vorige maand keerde mijn pastoor terug van een goede vakantie. Glunde rend liet hij mij een bewijs zien, dat er op de Amsterdamse -bank 2500 gestort was voor mijn kapel. Wat een opluchting! Ik heb meteen mijn motor genomen en ben al de leden van mijn parochieraad afge reden om hen het grote nieuws te vertellen. Wat waren die mensen blij met dat bericht! Eindelijk kun nen wij dan iets gaan doen in onze kapel, zeiden zfj. Dit bericht was voldoende om ons allen blij te am- ken. Iedereen vroeg mij: „Padre, hoe kunnen wij al die mensen in Waal wijk en omstreken bedanken?" Wij moeten iets doen, maar natuurlijk verstaan zij geen portugees Geachte lezer, dit is de bedoeling van dit schrijven. Als kapelaan van de kapel in Caxanga en als vertol ker van heel de bevolking wil ik allen, die ons geholpen hebben om onze kapel te restaureren hartelijk bedanken. Wij willen iets voor u allen doen, daarom hebben wij be sloten om 18 maart a.s. een H. Mis aan God op te dragen tot intentie van al diegenen die ons geholpen hebben. Wij zullen God dan vra gen, dat Hij al die gulle gevers hel pe en zegene in hun dagelijks leven. Geachte lezer om u een kleine in druk te geven hoe vele mensen hier huizen, wil ik u het volgende ver tellen. Eergisteren was ik in een wijk van onze parochie. Een moe der hield mij aan en vroeg mij of

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5