wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu Uitgaan in het weekend PONTIAC FORD l rï It u I I I VIJFTIG JAAR BMW Musis Sacrum Luxor APOLLO Lido Bewegingsvrijheid en komfort voor het kind ven vandeeg li. Romantica Babykleding FORD-garage Waalwijk UlUBIH^iSaUlia Geef ze de ruimte li Ptlc - VAN MIL Nougateieren JuwoUor G. BOTH Het zevende zegel i El. El. „American-Stores" Von Ryan's Expresstrein Sierlijk vierkant dameshorloge met gewoon of gefacetteerd glas. Uiterst nauwkeurig uurwerk, shockproof en antimagnetisch. In goud, doublé of goud met staalbodem. risico's De legioenen van de NijE Goliath en de zonden van Babyion Zeebonken J Zoekt U James Bond 100°/o leningen ook voor de aanschaf van een auto WËM HH Wm BANKETBAKKERIJ Sprang-Capelle Corry en Wim Leger- I schrijfmachines Het provo- vraagstuk BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGING Exclusieve Babyspeciaalzaak VRIJDAG 25 MAART 1966 87e JAARGANG No.23 De fcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Met Frank Sinatra in de hoofdrol beleeft TJ in deze film een hachelijke ontsnappingspoging van een groep krijgsgevangenen. Kolonel L. Ryan (Sinatra) een van de krijgsgevange nen, ontvouwt, in de goederentrein waarmee zij vervoerd zullen worden, een ontvluchtingsplan. Boven op de wagons overmeesteren zij de bewa kers en nemen de trein over. De transportcommandant nemen zij als gijzelaar mee. De trein wordt om Mi laan geleid doch de Duitsers ontdek ken het bedrog. In de Alpen, op korte afstand van de grens worden zij door Duitse jagers onder vuur genomen. Ook een trein met soldaten zit hen na en zij brengen de trein tot staan om de rails achter hen op te breken om hun achtervolgers tot staan te brengen. Zij zijn echter te Jaat en wanneer zij te voet de bergtunnel naar het Heilig Land was hij vol on wankelbaar vertrouwen maar hij keert terug gekweld door twijfel. Is er geen God? Die gedachte is onverdraaglijk. Ook hij is gedoemd te sterven. Wan neer hij oog in oog staat met de dood smeekt hij om uitstel en stelt hem voor een partij te schaken. Voor hij sterft wil hij nog een betekenisvolle daad verrichten. Wanneer hij speelt zal een kleine familie, welke in deze lijdende en slechte wereld vol vertrou wen zijn en in hun eenvoud nog ple zier hebben in elkaar en het leven, 'n kans hebben om gespaard te blijven. Wanneer het schaakspel bijna is geëindigd breekt hij het spel af en geeft daarmee de toneelspelers en hun kind gelegenheid aan de dood te ontsnappen. Die avond bereikt hij zijn huis. Zijn vrouw leest voor uit het boek der openbaringen, over een en gel met de zeven bazuinen... In de nacht neemt de dood de ridder, zijn vrouw, Jöns en vele anderen tot zich, behalve Jof, Mia en de kleine Michael die zich schuil hebben gehouden in Stationsstraat 34 Waalwijk Tel. 4087 doorgaan stoppen hun achtervolgers voor de ingang. Een hevig vuurge vecht is het resultaat maar zij weten de vrijheid te bereiken. Helaas zonder Ryan. Donderdag tot en met maandag. In het jaar vijftig voor Christus heerst in Alexandrië grote opwinding want de legioenen van Keizer Augus tus zijn geland op de Afrikaanse bo dem en rukken op in de richting van de Egyptische grens. In Alexandrië probeert Marcus Antonius, heen en weer geslingerd tussen zijn liefde voor de mooie Egyptische koningin Cleopatra en de herinneringen aan een roemrijk verleden, een 'bondge nootschap te smeden tussen de konin gen van het midden-oosten om zijn rivaal Augustus een dodelijke slag toe te kunnen brengen. Zondag 3 uür. INGMAR BERGMAN Het verhaal voert ons terug naar het midden van de 14e eeuw. De pes tilentie „de zwarte dood" waart rond in Europa. De ridder Antonius Block en zijn schildknaap Jöns keren huis waarts van hun tocht naar het heilige land. Op hun weg zien zij steeds meer de sporen die de zwarte dood achter liet. De ridder is verzonken in ge peins over God, de Satan en de ijdel- heid van alle dingen. Toen hij vertrok hun wagen toen de Engel des Doods vooïbij trok. Een razend knap stukje in de film „Ik zie hen Mia. Ik zie hen! Ginds in de verte achter de donkere wolken. Daar dansen zij hun dodendans, voorop de Engel des Doods met zijn zeis en zandloper en adhteraan de nar met zijn luit. Zij gaan heen, ver weg van de dageraad, in hun plechtige dans, weg naar het donkere land, ter wijl de regen stroomt en hun wangen schoon wast van hun bittere tranen." Dinsdag, 18 jaar. In het jaar 200 voor Christus wordt het kleine koninkrijk Nefer onder de voet gelopen door de legers van Ba byion. De koning wordt vermoord en opgevolgd door zijn broer Pergaso, die een smadelijke wapenstilstand sluit om koning te kunnen blijven. Hij verraadt het volk van Nefer, dat Babyion elk jaar een zware schatting moet betalen, onder andere de dertig mooiste meisjes. Er ontstaat al gauw een opstandige stemming, maar een goed leider ontbreekt, zodat Pergaso voorlopig zijn gang kan gaan. De toe stand verandert als reus Goliath te rugkeert van zijn omzwervingen en ontdekt wat er in zijn land gebeurd is. Donderdag t.m dinsdag. en krijgt een punt voor op Dr. No. Bond is echter nog niet klaar en zal menig avontuur moeten beleven voor hij naar de Britse geheime dienst kan seinen „opdracht goed volbracht." Vrijdag, zaterdag, zondag en dins dag. Laurel en Hardy worden in deze film zeelui tegen wil en dank. Beiden zijn werkzaam op een instrumenten fabriek doch door het heidense la waai van het stemmen krijgt Hardy last van zijn zenuwen en moet van zijn dokter rust houden of nog beter, een flinke zeereis maken. De moei lijkheden beginnen wanneer zij zelf een boot gaan bouwen. Eenmaal klaar moet hij te water gelaten worden en door een verkeerde manoeuvre zinkt de boot meteen naar de bodem van Reeds jaren staan de thrillers van Ian Fleming hoog genoteerd op de internationale lijsten van best-sellers. Zijn held is James Bond, geheim agent 007. Op het hoogtepunt van zijn populariteit heeft Bond gestalte gevonden in de acteur Sean Connery. James Bond 007 contra dr. No is het eerste gefilmde Bond-avontuur. Bond krijgt de opdracht een ver dwenen geheim agent te vervangen. De verdwenen agent veroorzaakte groot alarm daar hij belast was met het onderzoek door wie of wat de ra ketten die van Cape Canaveral afge vuurd werden, uit balans raakten. Het onderzoek mocht geen moment stilstaan en men wees Bond als op volger aan. Zodra Bond op het vlieg veld van Jamaica arriveert, is de eer ste val al opgezet doch onze onver schrokken held doorziet de valstrik nieuwe auto? de zee. Dan besluiten zij maar een boot te huren en deze aan de steiger vast te leggen, zodat Hardy toch aan de wens van zijn dokter voldoet en geen kans loopt zeeziek te worden. Hardy zal echter niet van rust kun nen genieten, want de mee aan boord genomen geit - Hardy moet geiten melk drinken - knabbelt de tros op en de boot kiest open zee. Het grote gevaar schuilt echter in een man die zich die nacht aan boord heeft bege ven. Hij is een ontvluchte moorde naar. Na vele verwikkelingen worden zij door de politie uit hun benarde positie gered maar in plaats van een beloning voor het in hechtenis nemen van een moordenaar worden zij ge trakteerd op een flinke gevangenis straf Zondag 3 uur. Het Duke City Sextet komt zater dagavond. Bob Smit en het orkest moeten we de komende maanden goed in de gaten houden. De mensen ach ter de schermen zitten beslist niet stil. Radio Veronica schenkt steeds meer aandacht aan de 4 uitgekomen pla ten en Joop den Draaier blijft fluis- inlichtingen Waalwijk Noordstraat 258 Telefoon 4203 „Ruimte" betekent voor de mens van deze tijd de sferen rond de aardbol, de raketten en capsules, de landingen op de maan. Maar „ruimte" is in de wereld van het kind iets anders, het is de mogelijkheid zich uit te leven, in lettelijke zin armslag te hebben, het is de ruimte die past in de moderne pedagogiek. Bij diezelfde opvoedkunde behoren geen nauwe kleer tjes, geen pas op voor vlekken jurkjes en geen kijk uit waar je loopt jasjes. Het kind moet juist door zijn 'kle ding zichzelf kunnen zijn. En zulke kleding is er. Op de Vakbeurs Het Kind te Utrecht (28 31 maart) - waar de detaillisten zich kunnen oriënteren wat be treft de komende najaarsmode blijkt het weer over duidelijk synthetische vezels zijn favoriet voor kind en kleuter. Vooral van Draion worden kleertjes gemaakt, waarin het kind ongeremd door zandbak en speeltuin kan dollen. Immers, Draion is gemakkelijk wasbaar, snel droog en no-iron, de stoffen kunnen niet krimpen of vervilten, en de briljante kleuren blijven altijd even mooi. Voor het komende najaar blijken in 100% Dra- Ion weefstof niet alleen de effen stoffen, de pepita- ruitjes en de fraaie rood-groene en rood-blauwe ruiten in trek te zijn, daarnaast zullen zwart-witte ruiten en grijs-witte strepen in allerlei uitvoeringen, madrasruiten en natuurlijk geometrische patroontjes Opvallen. Pullovers en truien voor kleuters en kinderen worden in Nederland op steeds groter schaal van Draion HB ge maakt. Voor baby's zijn er handgehaakte kleertjes, die door de uitstekende waseigenschappen zeer populair zijn bij de moeders. Een nieuwe toepassing van de veelzijdige Dralonvezel is de badstof, welke onder meer voor kinderbadjasjes wordt verwerkt. Dit prachtige artikel, dat naar verwacht wordt spoedig een plaats op de Nederlandse markt zal innemen, heeft uitmuntende eigenschappen. Belangrijk is hier, dat de stof zeer snel droog is, en dat deze het lidhaam aangenaam warm houdt. De poncho's, die vorig jaar in Draion als „top-hit" wer den geïntroduceerd, zullen voor kleuters ook in een nieuwe vorm worden gebracht: Dralon-pluohe, een wÊMHËËmÈm iiiil ÉÉl Er heel deftig uitzien en toch straks op de schommel zitten, zonder dat moeder hoofdpijn krijgt bij de ge dachte aan de jurkjes-was, dat is mogelijk met deze Dralon-kleertjes. heerlijk zacht en volumineus materiaal, dat de spatten van het kinderspel uitstekend kan weerstaan. Voor iedere röbbedoes van vandaag - of het nu een jongen of een meisje is - zijn er mooie kleren, waarin het vermaan van moeder gerust vergeten kan worden. En ieder kind mag een robbedoes zijn. Grotestraat 234, Tel. 2312 Waalwijk wat een verwennerij met slagroom Roomboterkoekj es teren: „Bob Smit, dè naam voor 1966." Zondag is 'het Rainbow Quintet paraat om het de danslustigen naar hun zin te maken. Vrijdagavond Café Chantant. Chansons van bekende zangers O.a. Brei en Aznavour. Zaterdag 'kunt U van eeti ander genre genieten en zijn het The All Stars die zullen proberen U op de dansvloer te krijgen. Het lukt ze ongetwijfeld. Zaterdagavond met de Notenzaai ers een cabaretprogramma. De stijl van dit trio zorgt voor veel toehoor ders en terecht. De Notenzaaiers zijn in lied en grap zichzelf. Gerev. vanaf 65, Half jaar garantie. Gratis schrift, type-cursus Telefoonstraat 33 - Tel. 31748 TILBURG I Telei 1 Op een rumoerige vergadering in Krasnapolsky heeft premier Cals maandagavond gezegd, verbaast te staan dat zijn uitlatingen in Valken burg zo plotseling in de belangstelling zijn gekomen. „Ik beschik over inlich tingen dat enkele buitenlandse sensa tiebladen vooraf kontakt hebben ge had met Amsterdamse groeperingen. Dat heeft trouwens al lang in bladen gestaan"aldus de heer Cals. Op de door de KVP georganiseerde bijeen komst in Amsterdam zei de premier dat hij beslist onderscheid wilde ma ken tussen door idealisme gedreven jongeren en naar wat hij dacht, de overgrote meerderheid van de relle tjes beluste jongelui. De Procureur-generaal bij het ge rechtshof in Amsterdam, mr. M. Ge- linck, heeft meegedeeld dat hij naar aanleiding van de gebeurtenissen van het afgelopen weekeinde besprekin gen heeft gevoerd met burgemeester Van Hall, dr. Hartsuiker en hoofd commissaris H. van der Molen. De conclusie van deze besprekingen is geweest dat ordeverstoringen als die welke gedurende het weekeinde plaats vonden niet meer kunnen worden geduld en daartegen door de politie volgens de haar te verstrekken in structies zal worden opgetreden. De acties van de provo's zijn de afgelopen dagen door verscheidene politieke sprekers veroordeeld. De P.v.d.A.-fractieleider drs. Nederhorst weer erop dat een snelle oplossing van het „provo-vraagstuk" geboden is, aangezien anders de toestand in Amsterdam tot een catastrofe kan uitgroeien, en er doden kunnen val len. De heer Roolvink (AR) vond dat er veel te weinig straffen worden uit gedeeld. De minister van justitie, mr. Samkalden zei op een bijeenkomst in Delft dat ordeverstoringen als middel politiek protest ongeoorloofd is. GEDEPUTEERDE STATEN STELLEN SPORTCOMMISSIE IN De Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben besloten een provin ciale commissie sport en lichamelijke opvoeding in te stellen met als taak zich te oriënteren 'en zich te beraden over maatregelen en activiteiten die bevorderlijk kunnen zijn voor een in de huid gezondheid en zuiverheid gezonde sportbeoefening en lichame lijke opvoeding en daarover adiriezen uit te brengen aan het college. In deze commissie werden 'benoemd voorzitter: ir. H. J. M. Steenbergen, Veghel; leden: M. C. M. Aerts te Eindhoven, Mej. G. M. P. Cornelis- sen, Boxmeer, H. J. J. Derckx, Bu- del, C. J. P. M. van Etten, Etten, Ed. M. de Groot, Tilburg, P. Th. van der Heijden, Waalre, Mr. L. A. van Splunder, Almkerk, Mevr. Dr. C. P. F. M. Strijbos, Breda, Ir. F. J. Suij- kerbuijk, 's-Hertogenbosch, Drs. P. Vis, Breda, K. S. v. d. Wolk, Eind hoven. Adviserende leden; Mr. P. C. J. M. Kruse en Drs. J. G. A. v. Ros malen te 's-Hertogenbosch. Secreta ris: Mr. P. Kijpers, Tilburg. LEVERINGSPROGRAMMA: BMW 1600 TWEE DEURS BMW 1600 BMW 1800 BMW 1800 A BMW 1800 Tl BMW 2000 BMW 2000 Tl BMW 2000 CS BMW 2000 CA VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEFRIT DONGEN Garage A. van der Wou Tramstraat 37, tel. 01623-2619 WAALWIJK Automobielbedrijf H. v. d. Meydenberg Burg. v. d. Klokkenlaan 25 tel. 04160- 2443 Een Alpinist uit Amerika heeft bij een poging om de Noordwand van de Geiger te 'bestijgen, een dodelijke val gemaakt, toen hij nog 500 m van de 4000 m hoge top was. - Twee bankbedienden uit Frank furt zijn met een buit van 1 miljoen gulden naar Zuid-Amerika gevlucht. Grotestraat 142-144 Tel. 4147 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9