WAAlwijkse en lAnqstRAAtse couratu SPORT RKC door 2-1 nederlaag tegen Boxtel vaster op laatste plaats Gaat Waalwijk leklasser verliezen? Uno Animo valt in 2a op door wisselvallig spel WSC neemt revanche voor 7-1 nederlaag tegen Ons Vios DESK zet 2-0 achterstand bij UNA om in 4-2 overwinning SCHEIDSRECHTER LIET IN BOXTEL VERSTEK GAAN PS1B v Winst en verlies voor Loonse club khISSSII ■éésSséII Mal mmmi Schotse collie Waspik behaalt drie winstpunten op UW DINSDAG 12 APRIL 1966 87e JAARGANG No. 28 De tcho van het Zuiöen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Aangezien afgelopen zaterdag de wedstrijd Boxtel - RKC niet door ging wegens het niet opkomen van de scheidsrechter, stonden beide elf tallen gisteren voor de eerste keer tegenover elkaar. RKC kreeg in de 2e minuut al 'n morele klap toen linksbuiten v. d. Brandt op een voorzet van rechts buiten Pijnenburg na missers door de RKC-achterhoede met een kei hard schot de stand op 0-1 bepaalde. RKC probeerde er alles aan te doen, maar alle goede kansen werden om zeep gebracht of door de Boxtel achterhoede of door het niet aan wezig zijn van de binnenspelers bij een voorzet van de buitenspelers. RKC blijft de kansen niet benutten en bij een gevaarlijke uitval van de Boxtel midvoor Meulendijk kan Spierings door goed uitlopen en de bal wegtrappen erger voorkomen. RKC krijgt nog een goede kans als Beerens op een voorzet van de butant Süoss langs de verkeerde kant van de paal kopt. Maar even later is het toch raak als De Vaan na goed werk van Van Helvert met een prima doelpunt gelijkmaakt. RKC blijft de betere ploeg in het van beide zijden matige voetbal, maar er komen geen goals omdat de spelers veel te lang met de bal treu zelen. Even voor de rust is het weder om v. d. Brandt die profiteert van verwarring in de RKC achterhoede en dat betekent 1-2. In de laatste minuut wordt de doorgebroken H. Pullens in het strafschopgebied ge vloerd en mag RKC een penalty- nemen, die echter door H. Passier gemist wordt. Na rust komt RKC in de verdruk king, maar zij komen terug. Inmid dels blijft de regen, die vlak na het begin begonnen was maar doorstro men hetgeen het spél niet bevor dert. De beide ploegen blijven vech ten, hoewel niet met mooi voetbal, hetgeen de scheidsrechter ook wel mede veroorzaakte door enkele spe lers in zijn boekje te noteren zonder énige aanwijsbare reden. Bij een botsing voor het doel van RKC, na een voorzet van Boxtel, bleven de RKC-keeper en een Boxtelspeler liggen. Spierings verliet 't veld met een lichte hersenschudding en de Boxtelspeler werd eveneens ver vangen. Invaller doelman Wijkmans kon met succes een verdere voorsprong van Boxtel te niet doen. In de voor hoede bleef het intussen maar ram melen en zij kregen geen kans me de door het goede spel van keeper v. d. Burgt en stopper Verhoeven. H. Passier ging nog wel mee in de aanval, maar ook hij kon het niet tot een gelijkspel brengen. Al met al begint er voor RKC de situatie zeer bedenkelijk uit te zien en zal er uit een ander vaatje getapt die nen te worden, wil men zich in de eerste klasse handhaven. Nog een uitslag: Veerse Boys 2RKC 2, 51 rw f* V r —I TE KOOP met stamboom. Te bevragen: St. Crispijnstraat 41 Waalwijk WHITE BOYS—SAB, 4 -1 Tijdens het paasweekeinde kwam White Boys in de thuiswedstrijd te gen SAB vrij gemakkelijk tot winst. De thuisclub domineerde duidelijk, wat door twee doelpunten van Han van Etten, één van Huub Kuyten en één van Jan v. d. Velden tot uit drukking kwam. De Bredanaars kwamen tot slechts één succesvolle tegenstoot zodat de uitslag op 4-1 werd bepaald. GROEN WIT—WHITE BOYS 6-3 White Boys moest met invallers voor Han van Etten en Jan Smits de uitwedstrijd tegen Groen Wit beginnen. Toen na amper 5 minuten spelen doelman Luyten door een enkelblessure het veld moest ver laten was een bevredigende uitslag nauwelijks meer mogelijk. Piet van Esch maakte hierdoor zijn debuut als keeper. Bij de rust stond Groen Wit met 2-0 voor. Vlak na de her vatting werd het 3-0. In de 15e mi nuut echter kwam White Boys te rug met 2 treffers binnen de 30 se conden, resp. door Piet Kuyten en Chr. Langermans. Bij deze 3-2 stand kwam er leven in de brouwerij. Niettemin ging Groen Wit door en liep uit tot 6-2. Piet Kuy ten zorgde voor het derde tegen- punt. Ook na de wedstrijd werd er nog even hardhandig nagekaart door de Groen Wit aanhang. Het heeft er veel van weg dat Uno Animo te wisselvallig speelt om tot het einde toe de strijd om de titel in de tweede klasse A te kunnen volhou den. Op Paaszaterdag trok Uno Ani mo in Schijndel met 2-3 aan het langste eindmaar het verloor op 2e Paasdag op eigen erf met liefst 1-4 van diezelfde tegenstander. In Schijndel bleef Uno Animo aan de winnende hand al had het daarbij niet over geluk te klagen. Een gelijk spel was vooral voor Schijndel een rechtvaardiger beloning geweest. Uno Animo nam in de 10e min. de leiding, toen P. v. d. Velden snel reageerde op een dieptepass en knap scoorde. Tot aan de rust kwarn in die stand geen verandering, al begon Schijndel fel aan te dringen. Dat offensief nam na het wisselen van speelhelft nog groter vorm aan. Uno Animo verdedigde met de rug tegen de muur. Het ver- waChte doelpunt viel niettemin aan de andere kant, toen P. v. d. Velden bij een uitval met een afstandschot de Schijndelse doelman voor de tweede maal het nakijken gaf 0 - 2. Schijn del gaf zich echter niet gewonnen. Het viel nog hardnekkiger aan en kwam door doelpunten van zijn mid voor en rechtsbuiten toch nog langs zij. In de slotfase greep Uno Animo tenslotte toch met succes naar de winst. Jan Meijer stelde toen P. van de Velden in staat de winst voor zijn ploeg uit het vuur te slepen. Op Tweede Paasdag nam Schijndel zijn revanche. Daar zag het aanvan kelijk trouwens niet naar uit. Uno Animo startte immers overrompelend en zette Schijndel onder zware druk. Een fikse regenbui, waarvoor de wed strijd even moest worden onderbro ken, temperde echter op slag de Loon- opzandse geestdrift. Toen het spel hervat werd was Uno Animo nauwelijks meer te her kennen. Niets lukte meer al hield Uno zijn gasten tot aan de rust op afstand. Na de hervatting stortte 't verzet van Uno Animo ineen. De verdediging werd een vergiet en doelpunten vielen als rijpe appels in de Schijn delse mand. Pas bij 0-4 blies Schijn del stoom af en vijf minuten voor tijd kon Nooyen de eer redden 1-4. Maar dat was een schrale troost. Een aanval van R.K.C. op het Boxtel-doel, die door de uitstekend keepende doelman van Boxtel wordt onderbroken. Op de voorgrond van Helvert (links) en De Vaan (rechts) De grote off-dag van enige spelers, daalde na 20 min. over op de gehele ploeg, met enige hoge uitzonderingen na, en deze zware doch wel geflat teerde overwinning van Ons Vios is dan ook volkomen verdiend. In het kort de wedstrijd. Om kwart voor 3 trapt Bruijst voor OV af en het snel op en neer gaand spel is veel belovend, doch in de eerste 22 min noteren we slechts 1 sChot van Spa pens en Kleevens, die op een haar na hun doel missen, en nog enige cor ners op het Til'burgse doel, doch toen OV na die zelfde minuut haar eerste doelpunt scoorde door Buurman uit De wedstrijd UW-Waspik was al na 'n kwartier beslist. Vijf min. na de aftrap liet de verdediging van Waspik een steek vallen waardoor Marij nissen van UW een schiet kans kreeg. In eerste instantie stop te Rekkers het harde schot maar de bal kwam voor de voeten van een andere aanvaller die weinig moei te had dit presentje uit te buiten. Tien minuten later strafte Frans Broeders een fout in de UW-ver- dediging met een goede schuiver af, 1-1. Doelpunten bleven verder uit, wel moesten de keepers om beurten handelend optreden. Tegenover een iets beter veldspel van Waspik stel de UW een welhaast onbegrensde ijver. Tot het laatst beef het tempo hoog met nu eens de thuisclub, dan weer Waspik in het offensief. Tweede paasdag heeft Waspik duidelijk revanche genomen voor de draw in Ulvenhout. Al bij de rust had Waspik een duidelijke voorsprong van 3-0. Een snelle com binatie bracht de bal in de 15e mi nuut bij Willy Vervoort die de doel man van UW het nakijken gaf. Twee corners, resp. van Paul Smits en Willy Vervoort inde 27e en 32e minuut, werden even zoveel doel punten door werkelijk sublieme kopstoten van Jan Broeders, 3-0. half uur worden verlengd. Ook in Door de regen moest de rust tot 'n de tweede helft hield Waspik het initiatief volledig in eigen handen. Weliswaar bleven de UW-ers bij zonder actief maar naarmate de tijd verstreek werden ook de combina tiesvan Waspik geperfectioneerd. Frans Broeders verhoogde 'n kwar tier na de hervatting de voorsprong tot 4-0 toen de doelman van UW een ingeschoten vrije trap van Jan Broeders niet onder controle kreeg. DESK heeft Tweede Paasdag in Zeelst tegen UNA een fraaie presta tie geleverd. Op de eerste plaats kreeg deze tegenstander de eerste ne derlaag op eigen terrein te slikken, daarnaast toonde de Kaatsheuvelse ploeg ditmaal over een goed moreel te beschikken door een reeds vrij spoedig opgelopen 2-0 achterstand nog voor de rust in een voorsprong om te zetten en ten slotte met 2 - 4 op de beide punten beslag te leggen. Het is vooral in de tweede helft soms een bikkelharde strijd geworden, waarbij diverse spelers moesten worden op geknapt en de arbiter meermalen min der gelukkige beslissingen nam. On danks alles konden beide partijen ge lukkig in dezelfde samenstelling na afloop weer de kleedkamers opzoe ken. Desk had rechtsbuiten Soeter- boek op de linksbinnenplaats, terwijl Laros de voorhoede completeerde, 't geen de snelheid van deze linie ten goede kwam. Voorlopig was 'het initiatief aan de gastheren en reeds in de 10e minuut keek Desk tegen een achterstand toen v. d. Schans op het gladde veld on deruit ging en Weijers met een vrij veld alle kans kreeg om zijn ploeg de leiding te geven. Nauwelijks een minuut later verkeék doelman Tausch zich op een fraai schot van Sandkuijl, dat vlak langs de paal insloeg. Nadat H. Damen het UNA-offensief met een sdhot naast de paal had door kruist, dreigde opnieuw gevaar voor het Desk-doel, toen stopper Soeter- boek door de natte grasmat verrast werd, maar de vrijgekomen Sandkuijl schoot naast. Vlak daarop werd het sterk opdringende UNA nogmaals gevaarlijk, toen Weijers met een verre pass gelanceerd werd, naar doelman Tausch redde in corner. Tot nu toe was Desk maar met enkele schamele pogingen aan bod geweest, maar plot seling 'begon men vanuit de verdedi ging via de halfs aan een serie goed opgebouwde aanvallen, welke na een half uur resulteerden in het eerste doelpunt. Na een vrije trap kon Laros op rechts voorzetten en met een harde kopbal deed Dekkers de rest, 2-1. De UNA-defensie kreeg 'het nu zwaar te verantwoorden en doelman Sled- dens kreeg handenvol werk, wat hem overigens uitstekend afging. Vijf mi nuten voor het afsluiten van de eer ste helft was hij echter kansloos toen een schot van linksbuiten v. Riel via een der verdedigers in het doel 'be landde, 2-2. Meteen daarop kwa men de gastheren goed weg toen de uit een comer ingeschoten bal door een der verdedigers op de doellijn met het hoofd kon worden afgeweerd. Het was echter uitstel van executie, want in de laatste minuut plaatste v. Riel de bal naar Laros, die zich van zijn tegenstander wist te ontdoen en met de linkervoet in de uiterste hoek de stand op 2 - 3 bracht. Desk startte in de 2e helft met een vrije trap, die Lugters van grote afstand oerhard in de hoek priemde, maar Sleddens redde fantastisch. Groot werd nu de druk op het UN A-doel, waar Dekkers uit voorzet ten van rechts eerst naast en daarna in handen van Sleddens kopte, ter wijl een slechte uittrap van deze doel man bijna werd afgestraft. Plotseling verplaatste zich de strijd naar de an dere helft toen Desk om onbegrijpe lijke redenen het middenveld prijs gaf en beide partijen gingen er nu bikkel hard tegenaan. Er ontstonden botsin gen, waarbij de arbiter soms rare be slissingen nam. Keer op keer kwam UNA terug met verre passes en de Deskverdediging moest met trappen in de ruimte schoonmaak houden. Toen iedereen zich met de eindstand verzoend had, werd Laros door Verwijst gelanceerd en zijn af gepaste voorzet over de UNA-defen sie werd door de vrijstaande Dekkers onhoudbaar met een kopbal afge werkt, 2-4. een voorzet van rechts, leek 'het er niet op dat de geel-zwarten deze wedstrijd met zulke cijfers zouden winnen, doch een feit was het, dat het hun zowel voor als achter beter lukte. In de 22e minuut 0-1 door Buurman, 24e min. 0-2 door de Rooij, in de 30e min. 0 3 door Snoeren, 38e min. 0 4 door Broers. Of al deze doelpunten je van 'het waren en van alle smetten ontblood, willen wij in het midden 'la ten, doch WSC plaatste hiertegenover 7 corners zonder enig resultaat en een 4-0 achterstand bij de rust is wel iets om even bij stil te staan. De eerste 6 min. na rust speelden zich af voor 't doel der Tilburgers, zonder enig ef fect, maar de eerste aanval van OV na 6 min. zal 0-5 betekenen, door een hard en ver schot van Snoeren. De serie aanvallen die nu tot het einde van de wedstrijd zullen volgen op het geel-zwarte doel, zullen alle maal stranden door te kort spel en een stevige defentie. Anders zal het voor het Waalwijkse doel gaan. In de 30e minuut laat Bruist 0-6 aante kenen en dezelfde speler 10 min. voor tijd 0-7. Voor het archief nog het volgende Vijf min. voor tijd scoort Schapendonk met een mooie kopbal het enige WSC doelpunt uit een goed genomen vrije trap van de Ronde en concluderen het volgende dat talrijke aanvallen en corners nog geen 'basis zijn voor een overwinning, want 60 van de wedstrijd in de aanval en 14 corners tegen 4 voor OV, maar de einduitslag is 7 1 in hun voordeel. ONS VIOS - WSC Elf verbeten voetballers, die van plan waren hun verdiende, doch zeer geflatteerde nederlaag van Paas-za terdag te revancheren en te wreken, en te onderstrepen dat dit een grote off-day van hun ploeg was, betraden tegen half drie het voetbalveld, dat door een flinke regenbui in een modderpoel was herschapen en voet bal zo goed als onmogelijk maakte. Van Oudheusden trapt om half 3 af voor de rood-witten (vanmiddag WSC), direct gaat het op het OV- doel af, maar zonder resultaat en ge durende de eerste 20 min. zien wij een vrij goed en snel op en neer gaand spel en de spelers maken er van wat ze kunnen, want door het spekvette en glad veld, maakt de bal de gekste capriolen. In 'de 18e min. zet de Ronde voor en v. Oudheusden plaatst in het doel, 0-1. Zes min. later is de stand gelijk, als een WSC-verde- diger te lang talmt met de bal weg werken en uit de nu ontstane situatie weet Broers de gelijkmaker te scoren. Tien min. voor rust nemen de geel zwarten zelf de 'leiding als een Waal wijkse halfspeler wederom in de „talmfout" valt, de bal 'kwijt raakt en de Rooij onhoudbaar via de lat doel punt, 2 - 1Met nog enige mislukte schoten van weerszijden is het rus ten en wij vreesden dat de Waalwij- kers weer in dezelfde fout zouden vallen als j.l. zaterdag, doch niets was minder waar. Direct na rust wordt er fel 'op de bal gezeten en directer ge speeld en ieder ziet dat Ons Vios nog geen 2 punten binnen heeft van deze wedstrijd. Twintig min. na rust benut van Oudheusden een voorzet van Bergen en staan de partijen weer naast elkaar. Na dit doelpunt wordt de strijd iets harder, want dit is wer kelijk een tegenvaller voor de geel zwarten. In de 28e min. na de rust krijgt de WSC-r.-back woorden met de 1.-binnen van OV, ofschoon er slechts schijnbewegingen tegen elkaar worden gemaakt, worden beide spe lers toch naar de kleedkamer verwe zen en met 10 tegen 10 gaat de wed strijd verder. De WSC-verdedigers zijn resoluter dan zaterdag; 'het te genovergestelde is het met de Til- burgse defentie, die regelmatig in pa niek wordt gebracht. Zes min. voor tijd iets dergelijks en als de OV-doel- man naar de c'ornerhoek loopt, gelijk met zijn 2 backs, weet Eibers de bal net voor hem weg te halen en voor leeg doel te plaatsen, waar Bergen klaar staat om WSC op winst te zet ten. OV probeert er nog een gelijk spel uit te 'halen en verwaarloost de dekking, waarvan de actieve v. Oud heusden profiteert, door een aange geven bal uit de middenlinie langs de midhalf te plaatsen en de uitlopende Til'burgse doelman te verslaan, 2-4. Op dit moment ontstaat er een Z. Amerikaans enthousiasme op het mid denveld. Tien WSCers vliegen elkaar aan als gold het een kampioenschap (fijn zo jongens, zo hoort het). De resterende minuten spelen zich nog voor het Til'burgse doel af en het eindsignaal betekent duidelijk revan che op hun nederlaag en Iaat weder om zien dat het moreel van de oranje- zwarten zomaar niet is aangetast.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5