wAAlwijkse en lAnostRAAtse couraiu Uitgaan in het weekend Lido De Gecroonde Leersse is gemoderniseerd en verfraaid Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar PREMIE SPAARPLAN Echtpaar Pennings vierde dinsdag gouden huwelijk assat Musis Sacrum Luxor APOLLO Gemeenschapshuis Berg en Dal Corry en Wim m m VRIJDAG 6 MEI 1966 87e JAARGANG No. 35 Uitgeverc Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" Tarzan vecht voor zijn leven Tarzan komt in deze film een dokter en zijn dochter te hulp. De dokter heeft een nieuw serum ont wikkeld tegen de oerwoudkoorts en geneest daarmee leden van de nagasu-stam in Afrika. De medicijnman van deze stam ziet dat allemaal aan en moet tot de ontdekking komen dat hij zon der werkt komt. Iedereen loopt naar die dokter om genezing te vinden. De wraak die hij met enke le van zijn helpers wil gaan nemen betekent echter zijn ondergang. Zondag 3 uur. Veel liefs uit Moskou In „Veel liefs uit Moskou", uit de serie James Bond-avonturen, na het befaamde „Dr. No-", portretteert Sean Connery opnieuw de beroem de geheim agent 007, James Bond. Ditmaal smokkelt hij een nieuw geheim wapen, tesamen met een bijzonder aantrekkelijk jong meis je uit de Sovjet Unie naar het wes ten waarbij hij een aantal zeer on aantrekkelijke kerels naar de an dere wereld zendt. Het meisje dat in dienst staat van de Russische Geheime Dienst is in werkelijkheid het werktuig van Spectre, een organisatie, die de misdaad op hoog niveau pleegt en die het meisje willen gebruiken om Bond onschadelijk te maken. Zij is echter niet de enige die dat pro beert. De chef in eigen persoon moet eraan te pas komen om te proberen de Engelsman onschade lijk te maken. Donderdag tot en met zondag 18 j. Eddie in de greep van de vrouwen Eddie Constantine moet een groot probleem oplossen als geheim agent van Amerika. Hij schrikt daar ge woonlijk niet voor terug maar wan neer hij merkt dat de bende uit niets anders dan vrouwen bestaat die voor niets terugdeinzen wordt het hem zwaar te moede. Immers een vrouw verlossen uit een bende bestaande uit mannen is niet moeilijk maar een man ver lossen uit de handen van een ben de vrouwen? Vrijdag tot en met dinsdag. 14 j. De prikkel van het leven De werkeloze trompetist Michel emigreert met zijn vrouw, een zan geres, naar Brazilië in, de hoop daar een fortuin te maken. Marie krijgt werk in enkele nachtclubs maar haar man komt niet aan bod en gaat de kost verdienen met het schoonmaken van auto's. Marie heeft intussen een gewezen dok ter gevonden,die haar een baan in zijn gesloten "etui) aanbiedt en haar overlaadt met attenties. Michel begaat een juwelendief- stal om aan geld te komen en ver geet daarbij Marie enkele dagen waardoor zfj in de waan verkeert dat zij door haar echtgenoot is ver laten. De dokter en zij bereiden een vlucht voor maar op het aller laatste moment komt Michel toch nog opdagen omdat hij in een zeer kritieke toestand verkeert. Zijn bedrogen medeplichtigen zitten hein na en het is de dokter die dit zaak je tot een goed einde moet bren gen waarbij hij ook nog Marie ver liest die liever met haar man naar huis gaat. De film heeft de Nederlandse acteur Dirk Sanders in de hoofdrol. Zaterdag, zondag, dinsdag. 18 jaar Brenno, de vijand van Rome Brenno, aanvoerder van de Bar baren, wil met zijn troepen Rome innemen en zaait daarbij dood en verderf. De Romeinen echter weten op het moment van de onderhan deling over de capitulatie op te rukken onder de leus „Rome wordt met het zwaard ingenomen, niet met goud". Dit gezegde doet hen de Barba ren overwinnen, waarbij Brenno de dood vindt. Vrijdag, zaterdag, zondag 14 jaar. Met Moederdag dineren in IcPsdmM Hotel Verwiel - Waalwijk Don Devil and the Drifters uit Rotterdam treden zaterdag op. Zij hebben pas een plaat uitgebracht evenals The Bumble Bees uit Den Haag die zondag optreden. The Bumble Bees zijn nog een week in Nederland, daarna vertrek ken zij voor een tournee van 29 da gen naar Engeland waar hen ook nog 3 televisie-optredens wachten. Ook aan Finland brengen zij daarna een bezoek van enkele we ken met 2 televisie-optredens in het vooruitzicht. De Amerikaanse beat die zij op hun reportoire heb ben staan bezorgt hen veel succes. Romantica Zaterdagavond zullen The Sound Specials optreden. Zij brengen een uitgebreid reportoire liedjes met o.a. Zuid Amerikaanse muziek, beat en slow. Zaterdagavond: Duke City Sex tet met Bob Smit. De verkoopcij fers van hun platen schieten om hoog en daarmee hun naam. Zondagmiddag treden Mr. X and the Bats op en zondagavond The All Stars met Ton Kalberg. Zondag aan de Roestelberg: The Rowdies. Deze Waalwijkse jongens met Henk Klerkx aan de Drums, L. Klerkx met bas-gitaar, C. Hoe- venaars en A. Boom met ritme gitaar en zang, en F. Leijtens die de solo-gitaar hanteert, zijn lang zaamaan omhoog geklommen. Vier jaar geleden begonnen zij met zelf gemaakte instrumenten te experi menteren. Daarna wisten zij zich instru menten aan te schaffen en onder nemend als ze zijn trokken zfj er een jaar later zelf op uit, vroegen overal om een optreden en binnen enkele maanden waren ze al zo ver dat de aanbiedingen vanzelf kwamen. Dit seizoen zitten zij vol geboekt. In Brabant en Limburg zijn zij een zo'n graag gezien orkest dat zij de tijd niet hebben in het noorden optredens te organiseren. Intussen zijn zij allen uit dienst zodat ze niet telkens weer een or kestlid hoeven laten vervangen. Dit komt hun prestaties natuur lijk alleen maar ten goede. Sprang-Capelle In café „het Bruggetje" heeft men een nieuwe juke-box geplaatst die constant gevuld is met de nieuwste top-hits. Vrijdagmiddag om l 3 uur heropening Velen onder ons, zullen zich nog de zaal van de Gildenbond herinne ren, die jaren geleden werd overge nomen door de heer Ko de Nijs sr. uit Oosterhout, die er een café-res taurant in vestigde. Het is thans 10 jaar geleden, dat deze het bedrijf overdroeg aan zijn zoon de heer Jan de Nijs. De familie de Nijs was voor Waalwijk niet onbekendwant jaar in jaar uit waren zij met hun orgels in diverse zalen present, en wisten zij vriendschap en 'sympathie te kweken bij de bevolking met wie zij in aan raking kwamen. Het was dan ook haast vanzelfspre kend, dat, toen de heer de Nijs De Gildenbond overnam en in het voor gebouw een café-restaurant begon, hij zich verzekerd wist van vele cliëntéle. Later werd de naam de „Gecroonde Leersse" gekozen, voor 'het kiezen waarvan een jury was aangezocht. Uit de vele namen, die door deze jury naar voren werden gebracht, kwam de naam De Gecroonde Leersse, als no. 1 uit de bus. De heer M. C. v. d. Heij den had deze naam bedacht. Al spoe dig had de Gecroonde Leersse, een goede klank en vooral Jan de Nijs te samen met zijn echtgenote pakte de zaken energiek aan zodat na korte tijd De Gecroonde Leersse een begrip werd voor velen niet alleen uit Waal wijk maar tvens uit verre omgeving. Vooral gedurende het zomersei zoen wisten en weten velen reisgezel- schappen uit 't hele land, en zelfs uit 't buitenland, dit Waalwijkse bedrijf te vinden, niet alleen omdat de zaak uitermate geschikt is voor grote ge zelschappen doch mede oOk, omdat de gezelschappen in deze zaak steeds een goed onthaal wacht. In de loop der jaren hebben duizenden de Gecroon de Leersse bezocht en dat allen aan dit bezoek een goede herinnering be waren, bewijst het feit, dat men er tel- kenjare terugkeert. Sinds het overlijden enkele jaren geleden van de eigenaar de heer Jan de Nijs, wordt de zaak op dezelfde voet voortgezet door mevrouw de Nijs en haar kinderen Natuurlijk werden er in de afgelo pen 10 jaar menigmaal veranderingen en verbeteringen aangebracht. Dit is ook thans weer het geval, nu de zaal en het café-restaurantbedrijf geheel zijn gemoderniseerd en aan de eisen des tijds zijn aangepast. Een fraaie nieuwe verlichting met in totaal 42 lichtpunten, waarbij dan nog een moderne wandveTlichting, werd aangebracht door de firma J. v. Dongen uit Waalwijk. Het aanbrengen zowel in de zaal als in het café-restaurant van de prachtige Decowall-lambrisering, is 't werk van de firma J. van Huiten uit de Grotestraat eveneens te Waalwijk, die tevens het buffet in de zaal met deze edele houtsoort bekleedde. De wanden boven de lambrisering zijn in lichte tinten geschilderd. Het geheel kreeg hierdoor een heldere, frisse aanblik voor de aankleding van toneel en boven en onderbalkon, werd niet minder dan 580 meter gordijn stof gebruikt. De zaal en het café-restaurant zijn gescheiden door z.g. vouwwanden, die door de firma „Acordiat" uit Den Haag werden geleverd en aange bracht. Al met al is de „Gecroonde Leers se" een zaak geworden van allure en een sieraad van de Horecabedrijven in Waalwijk. Het bedrijf is volkomen in staat de vele gasten, die ongetwij feld in het komende seizoen Waal wijk zullen aandoen, te ontvangen. En dat dit er velen zullen zijn, staat reeds bij voorbaat vast, daarvan zijn de vele telefoontjes die mevr. De Nijs da gelijks te behandelen krijgt het be wijs. Men kan ervan overtuigd zijn, dat de „Gecroonde Leersse" te Waal wijk, ook dit seizoen weer een der voornaamste trefpunten van vele tou- risten uit binnen- en buitenland zal zijn en dit kan de exploitatie en ook de gehele middenstand van Waalwijk alleen maar ten goede komen. Voor nadere bijzonderheden verwij zen we gaame naar de in dit blad voorkomende advertentie. Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel? Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal 500,ontvan gen u en uw vrouw1) nadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20%, dus maximaal 100,2), belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal 250,— 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: spaarbewijzen ter waarde van f 25, een levensverzekering of spaarkas- inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extra! Er is er vast wel één die juist u past. Wie? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste f 15.000, was; u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochure! 2. BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Onder grote belangstelling vierde het echtpaar J. Penings-v. Meeuwen uit de St. Antoniusstraat dinsdag 3 mei hun gouden huwelijksfeest. Een stralende zon, verleende aan deze dag nog meer glans en luister. Door een uit de buurtbewoners ge vormd comité was de woning voor 'het nog zeer vitale gouden paar smaak vol versierd en 's avonds feestelijk verlicht. Van de woningen wapper de de vaderlandse driekleur. In een groot aantal auto's werden bruidspaar en familie, door 'het comi té naar de St. Antoniuskerk gebracht, waar pastoor Lam een plechtige H. Mis van dankbaarheid opdroeg en het bruidspaar toesprak. Een dameskoor uit de parochie verzorgde opstichten- de wijze de gezangen tijdens de H. Mis. De ten huize van het echtpaar gehouden receptie werd zeer druk be zocht. Daar burgemeester J. Teijssen was verhinderd kwam namens het gemeentebestuur wethouder J. van Heeswijk feliciteren. Onder de velen die hun gelukwensen kwamen aanbie den bemerkten we o.a. de directie van de firma de Kort-Wingels schoenfa brikanten uit de St. Antoniusstraat, waar de bruidegom ruim dertig jaar werkzaam is geweest. Een schat van bloemen vulde weldra de woning van PRISMA een creatie verkrijgbaar bij Juwelier, Hologer, Opticiën WAALWIJK het echtpaar. Om 20.00 uur bracht de harmonie „St. Crispijn" een sere nade, waarbij de voorzitter dhr. Fr. Smolders het gouden paar hartelijk feliciteerde. Voor deze felicitatie en voor de gebrachte serenade dankte 'n familielid en bood namens het gouden echtpaar de harmonie een geschenk onder couvert aan. Tijdens een feest avond zal vrijdagavond in zaal „De Lindeboom" het geschenk van de buurtbewoners worden aangeboden, terwijl zaterdag de schoolgaande kin deren uit de buurt zullen worden ont haald. KNMTP Waalwijk te gast in Alkmaar Op donderdag 16 juni zal te Alk maar de jaarlijkse vriendschappelijke bijeenkomst worden gehouden voor alle leden van de Koninklijk Ned. Maatschappij voor Tuin- en Plant kunde. Ook de afdeling Waalwijk is voor deze bijeenkomst uitgenodigd. Om ongeveer 10 uur worden de gas ten verwacht in de Alkmaarse Export- veiling. Dan wordt een rondrit per bus gemaakt door de nieuwe wijken van Alkmaar, waarbij oude en nieuwe plantsoenenaanleg kunnen worden vergeleken. Na een rondwandeling, waarvoor het gezelschap in groepen wordt verdeeld, komt men weer bijeen op het Waagplein. In het waagge bouw zullen dames in Oud-Hollandse kostuums, de gasten kaas laten proe ven. Per bus gaat men dan terug naar de veiling voor de gezamenlijke kof fietafel. Het gezelschap gaat hierna naar de heerlijkheid Bergen, waar wordt gewandeld langs de Ruïneker- ken en enige, andere gebouwen, naar het Oude Hof en vervolgens door het Bergens natuurreservaat. In restau rant „Duinvermaak" wordt een ver frissing gebruikt en een hapje voor de thuisreis uitgereikt. Om ongeveer 5 uur volgt de sluiting. Voor alle excursies wordt voor des kundige begeleiders gezorgd. Dege nen die van deze uitnodiging gebruik wensen te maken, worden vriendelijk verzocht zich vóór 10 mei a.s. bij het bestuur van de afdeling op te geven. VAD het Zuióen i 1 (~Reótaurant A&jfl 'Sfet vSpecialiteiten ^eótaurant van de *£,angótraat 04160-2330 Grotestr. 208 «-tieffilWB RIVOLI

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13